Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ λυπάμαι πολύ.. Δυστυχώς οι παλίνδρομες κυήσεις είναι κάτι που συμβαίνει συχνά.. Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα και να ξεκινήσετε πάλι. MAMA AGA να σας ζήσει το αγγελούδι σας!! Να είναι γερό και ευλογημένο! Και ελπίζουμε για την Ελλάδα μας, όπως λές και εσύ έχει ο Θεός! Κορίτσια εμείς φεύγουμε για διακοπούλες το σ/κ (καλώς εχόντων των πραγμάτων με τέτοιες στιγμές που ζούμε). Οπότε, τα λέμε πρώτα ο Θεός από Σεπτέμβρη μιας και στο εξοχικό δεν έχω internet. Marouskaki με το καλό να έρθει και εσένα το μωράκι σου! Θα περιμένω τα νέα σου τον Σεπτέμβρη και εύχομαι να διαβάσω και για νέες εγκυμοσύνες από τα κορίτσια που το επιθυμούν!

 

Να περασετε υπεροχα και να ξεκουραστειτε!!!Τα λεμε το φθινοπωρο με περισσοτερα μωρακια κι εμβρυακια πρωτα ο Θεος!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μama aga να σου ζήσει το παλικαράκι σου!:-D:grin::-D

Τα καλύτερα εύχομαι για την επταμελή οικογένειά σου!!!

Πάντως ιστορική μέρα γεννήθηκε το πιτσιρικάκι..

 

Μαρουσκάκι μου άντε με το καλό κι εσύ κοπέλα μου, να μας ενημερώνεις, θα σ έχω στο νου μου συνέχεια τώρα, γέννησε δε γέννησε..

 

Με είδε ένας κύριος στο δρόμο με τα παιδιά και μου λέει "όλα δικά σου είναι; ωχ.. είναι και δύσκολες μέρες..". Στεναχωριόταν όντως ο άνθρωπος. Απτόητη εγώ του λέω με το χαμόγελο στα χείλη "η ζωή δε σταματάει.. Και σίγουρα δε θα χαθούμε..". Θα με θεώρησε εκτός τόπου και χρόνου!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!

 

ΜAROUSKAKI EYXARISTΩ!!

Λοιπόν όλα καλά θα πάνε και εσένα ..θα δεις...

καθε τοκετός είναι όντως διαφορετικός, όπως λένε..

 

Εγω ομολογώ πως επειδη ηταν μικρότερο από το προηγούμενο μωρό..

ηταν ελαφρώς πιο ανώδυνο...τα πολύ μεγάλα είναι θέμα!!;)

 

FREE-DOM μου ευχαριστώ πολύ ! ..δεν γεννήθηκε την ιστορική μέρα του δημοψηφίσματος..

αλλά σίγουρα σε ιστορική εποχή!

 

pax...maria-4 ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές!

 

 

ελπίζω να μην ξέχασα καμία..

αν ναι συγχωρέστε με..γιατί είμαι με πυρετούλη..το στήθος ελαφρά

πετρωμένο..αλλά συνεχίζω ακάθεκτη!

 

Πειρασμικό είναι όπως λέει και ο παπούλης..

 

φιλιά σε όλες!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Μαμα-Αγκα να σου ζησςι ο πιτσιρικος, γερος και καλοτυχος να ειναι! Στη ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ στελνω την συμπαρασταση μου και την ευχη να νιωσει συντομα καλυτερα..

Οσο για αυτα που γινονται και ακουγονται, με εχουν ριξει πολυ ψυχολογικα, μεχρι και η επιθυμια για ενα ακομα μωρο εχει σχεδον φυγει.. Μπραβο στις κοπελες που δεν εχουν χασει την πιστη κ το κουρααγιο τους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια!!!!!πηρα νέο υπολογιστη γιατι ο παλιος δεν εγραφε, γι αυτό εχω πολύ καιρο να σας γραψω, αλλα σας διαβαζα συνεχώς.απο που να πρωτοξεκινήσω: μαμα αγκα να σου ζησει το βλασταρακι σου και ευχομαι καλη δυναμη σε ολους σας!εισαι η αρχηγος μας, νομιζω το χεις ηδη καταλαβει, και εισαι παράδειγμα τουλάχιστον για εμενα...να μας γραφεις ώστε να βλέπουμε ότι εχεις και λιγο χρονο για εσένα να παιρνουμε τα πανω μας!!!!

μαρουσκακι φουσκωμενο, κανε λιγάκι υπομονη και μετα θα αποζημιωθείς και με το παραπανω!καλο κουραγιο λοιπον με ηρεμια και ξεκουραση....

σε ολες τις υπολοιπες ευχομαι αισιοδοξια και οσες το επιθυμουν να τους ερθει ένα νέο μωρακι και συντομα!!

οσον αφορα σε μενα αυριο εχω την αυχενικη και είμαι χεσ@@@@ πανω μου.αφηστε που ολον αυτόν τον καιρο ο καλυτερος μου φιλος είναι το αγχος και η αγωνια για διαφορους λογους και δε βοηθαω την κατασταση.

το μονο σιγουρο είναι ότι εχω αγορακι -παλι- καθως τα ραντεβού μου είναι τακτικα και το τσακωσαμε από την αρχη το θεμα.

σας φιλω και αν εχετε λιγο χρονο, ευχηθείτε κ για μενα να είναι καλα τα αποτελέσματα των εξετασεων αυριο...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!!!πηρα νέο υπολογιστη γιατι ο παλιος δεν εγραφε, γι αυτό εχω πολύ καιρο να σας γραψω, αλλα σας διαβαζα συνεχώς.απο που να πρωτοξεκινήσω: μαμα αγκα να σου ζησει το βλασταρακι σου και ευχομαι καλη δυναμη σε ολους σας!εισαι η αρχηγος μας, νομιζω το χεις ηδη καταλαβει, και εισαι παράδειγμα τουλάχιστον για εμενα...να μας γραφεις ώστε να βλέπουμε ότι εχεις και λιγο χρονο για εσένα να παιρνουμε τα πανω μας!!!!

μαρουσκακι φουσκωμενο, κανε λιγάκι υπομονη και μετα θα αποζημιωθείς και με το παραπανω!καλο κουραγιο λοιπον με ηρεμια και ξεκουραση....

σε ολες τις υπολοιπες ευχομαι αισιοδοξια και οσες το επιθυμουν να τους ερθει ένα νέο μωρακι και συντομα!!

οσον αφορα σε μενα αυριο εχω την αυχενικη και είμαι χεσ@@@@ πανω μου.αφηστε που ολον αυτόν τον καιρο ο καλυτερος μου φιλος είναι το αγχος και η αγωνια για διαφορους λογους και δε βοηθαω την κατασταση.

το μονο σιγουρο είναι ότι εχω αγορακι -παλι- καθως τα ραντεβού μου είναι τακτικα και το τσακωσαμε από την αρχη το θεμα.

σας φιλω και αν εχετε λιγο χρονο, ευχηθείτε κ για μενα να είναι καλα τα αποτελέσματα των εξετασεων αυριο...

 

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου που σιγουρα θα έχεις, αλήθεια τόσο νωρίς είδατε φύλο?Καλά κράτα μια πισινή! :-D:grin::-D

Εγώ έχω μια άσχημη μέρα γιατί το πρωί κατά λάθος ο μεγάλος μου γιος που περπατούσε μπροστά μου μου έριξε το δίσκο με τα ποτήρια για τα μαστόρια που βάφουν, έσπασε ποτήρι, το γυαλί με έκοψε στο πόδι και κατέληξα στο νοσοκομείο όπου έφαγα 6-7 ράμματα...Δεν μπορώ να περπατήσω, πονάω γιατί πλέον έχει περάσει η δράση της ξυλοκαίνης συν τα πονάκια λόγω μωρού συν τη συχνοουρία....Αλλιώς την περίμενα την αυριανή μέρα που θα έμπαινα στον 9ο.....Τι να πω....όπως λέει κι η Μαμα-άγκα,πειρασμικό, ο διάβολος σιχαίνεται την πολυτεκνία και το δείχνει όποτε μπορεί!! Δοκιμάζεις να βγάζεις με το θήλαστρο κοριτσάκι μου?Τι σου λέω τώρα μετά από 5 παιδιά ε?Θα περάσει, θέλει λίγες μέρες να στρώσει, το ξέρεις, περαστικούλια!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

MAMA AGA, να σου ζήσε!!!!

Είναι φοβερό, σαν χθες ψιλοψηνόσουν για το 5ο, και τώρα είναι άνθρωπος με σάρκα και οστά. Μπράβο σου!!! Αυτή είναι η αληθινή ζωή!! Όχι τα Eurogrοup.

 

Marouskaki μου, αυτό πραγματικά δεν χρειαζόταν καθόλου τώρα :?.

Τουλάχιστον ήρθε η μεγάλη ώρα που ο μπέμπης είναι ασφαλής. Με το καλό να τον υποδεχθείς. Προσπάθησε όσο και αν είναι δυνατόν να ξεκουράζεσαι αυτές τις μέρες και να κοιμάσαι!!!

 

Είστε πάντως έμπνευση κορίτσια. Μετά τα capital control και την παλίνδρομη, είστε ειλικρινά το μόναδικό αντίβαρο που μου ανοίγει την όρεξη!!!

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

zakoula μου ευχαριστώ πολύ!!

όλων η ψυχολογία πέφτει ..αυτή είναι η αλήθεια..

αλλά έχει ο Θεός!!

 

 

Ιwanna 81 με το καλό τα αποτελέματα!! μην αγχώνεσαι!!

πάντως πριν την αυχενική δεν μπορεί να είδε το μωρό τόσο καθαρά

εκτος πια αν εχει τεράστια ''προσόντα'' (πλακίτσα κάνω)

 

Μην αγχώνεσαι..σοβαρά τώρα!! εγω την αυχενική την εκανα στον γιατρο μου..δηλ απλα μετρησε..και μαλιστα το παπ-α αν θυμαμαι καλα..που επρεπε να γινει ταυτόχρονα δεν το έκανα καθόλου..

 

marouskaki μου Περαστικα!!!

μα 7 ράμματα ..?!! πωπω..εγώ γύρω στον 5 μηνα είχα πεσει στα καλα καθουμενα..και εκανα 3 ράμματα στο κεφαλι..

μην ''μασας'' ο Παναγιά είναι μαζί μας! θέλει υπομονη βέβαια..αλλά θα περάσει!!-ελπίζψ να έχεις λίγη βοήθεια αυτόν τον καιρό(μαμα η κατι τετοιο..?)

 

θήλαστρο που λες δεν ξαναχρησιμοποίησα μετα το 1ο παιδί..

το είχα τότε για τόσο καιρό και ηταν τοσο κουραστικο ..που δεν θελω να το ξαναπιάσω...προσπαθω να βγαλω λιγο η να τρωει απο εκει που πετρωνει..

(πονοοος βέβαια..αλλά σε λίγες μερες θα στρώσει πρώτα ο Θεός!)

Link to comment
Share on other sites

Μαμα αγκα γερο και ευλογημενο το νεο σας μελος οπως και ολα σας τα παιδακια!Ηλιαχτιδα μεσα απο τα σκουρα συννεφα η γεννηση του μωρου σου κ ολων των μωρων του κοσμου!

 

Για το πετρωμα δοκιμασε χλιαρες κομπρεσουλες στο πανω μερος του στηθους με ελαφριες μαλαξεις.Το παθα κ εγω στο πρωτο μου μωρο και ετσι με ειχαν βοηθησει οι μαιες τοτε.Οποτε βρεις λιγακι χρονο πες μας αντιδρασεις των παιδιων για τον ερχομο του βρεφους στο σπιτι.

 

 

Ιωαννα καλη επιτυχια για αυριο με την αυχενικη.Ολα να ειναι ομορφα!

Ποπο πεθερα με 4 νυφες;ΤΤΤΤΤΤΤρρρρρρρεεεεεεελλλλλλλααααααα!!!!!!!!!Τελειο!!!!!

 

 

Μαρουσκακι μου περαστικα σου βρε κοπελα μου.Μα που φυτρωνουν συνεχεια εκει που δεν τα σπερνεις τα ευλογιμενα;Ομως φανταζομαι τρομαρα που θα πηρε κι εκεινο το καημενο ε;

Αντε με το καλο κ η δικη σου ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ!!!

 

 

Ζακουλα ολους μας τρομαξε η καινουργια κατασταση της χωρας!Ο Θεος να βαλει το χερι του!

 

 

Ολες οι υπολοιπες κοπελες καλα;

 

 

Καληνυχτα και ας προσευχηθουμε αυριο να ειναι μια καλητερη μερα!!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά βρε Μαρουσκάκι μου.. Κοίτα τώρα στα καλά καθούμενα. Τουλάχιστον να βρεις ευκαιρία να ξεκουραστείς λιγάκι.

Ιωάννα κι εσύ 4 γιους;;; Αχ, με ξεσηκώνετε και δεν είναι καθόλου η κατάλληλη στιγμή για να ξεσηκώνομαι! Με το καλό κοπέλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά βρε Μαρουσκάκι μου.. Κοίτα τώρα στα καλά καθούμενα. Τουλάχιστον να βρεις ευκαιρία να ξεκουραστείς λιγάκι.

Ιωάννα κι εσύ 4 γιους;;; Αχ, με ξεσηκώνετε και δεν είναι καθόλου η κατάλληλη στιγμή για να ξεσηκώνομαι! Με το καλό κοπέλα μου!

 

Να ξεσηκωνεσαι αγαπη μου, δε βλεπεις τι γινεται;;;Αυτοι θελουν να μας αφανισουν-εξαφανισουν.....Ε εμεις κανουμε παιδια και τους παμε κοντρα στα σχεδια!Ενταξει, εννοειται δεν ειναι αυτος ο λογος που κανουμε παιδια αλλα με αυτα που ακουω να μας ζητανε οι θεσμοι που νομιζουν οτι ειναι ο Θεος, εχω μουλαρωσει!!!!Ιωαννακι ολα καλα με αυχενικη;Μαμα αγκα καλυτερα το στηθος;Φιλια σε ολες!Αρχισα δειλα δειλα να παταω λιγο το ποδι σημερα!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλώς σας (ξανα)βρήκα...επιστρέψαμε από τις πρώτες διακοπούλες μας...Λείπαμε οικ/κώς διακοπές στο εξοχικό μας την εβδομάδα από την ανακοίνωση του δημοψηφίσματος μέχρι τη διεξαγωγή του...Καταλαβαίνετε ότι μόνο κλίμα διακοπών δεν υπήρχε...χώρια που μουλιάσαμε στις βροχές και μόνο 2 μπάνια κάναμε..ευτυχώς την εβδομάδα που μας πέρασε έμεινα εγώ με τα παιδιά και χαρήκανε λίγο κι αυτά θάλασσα...

 

Μαμά αγκά να σου ζήσει το αγοράκι σου (γεννημένος την 4η Ιουλίου???)

Μαρουσκάκι περαστικά...(χαίρομαι που είσαι καλύτερα...)

Ιωάννα81 καλά αποτελέσματα με την αυχενική

Ζακούλα συμφωνω, κι εμένα άρχισε να μου φεύγει η όρεξη για το τρίτο..

Μαμά λένα με συγκίνησε η αντίδραση του άντρα σου...

Free dom ξεσηκώσου, είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις..

Αννα24 σου εύχομαι τα καλύτερα...συμφωνώ ότι είστε μια γλυκιά, ζεστή παρέα..

Φιλιά σε όλες, κουράγιο και αισιοδοξία ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλώς σας (ξανα)βρήκα...επιστρέψαμε από τις πρώτες διακοπούλες μας...Λείπαμε οικ/κώς διακοπές στο εξοχικό μας την εβδομάδα από την ανακοίνωση του δημοψηφίσματος μέχρι τη διεξαγωγή του...Καταλαβαίνετε ότι μόνο κλίμα διακοπών δεν υπήρχε...χώρια που μουλιάσαμε στις βροχές και μόνο 2 μπάνια κάναμε..ευτυχώς την εβδομάδα που μας πέρασε έμεινα εγώ με τα παιδιά και χαρήκανε λίγο κι αυτά θάλασσα...

 

Μαμά αγκά να σου ζήσει το αγοράκι σου (γεννημένος την 4η Ιουλίου???)

Μαρουσκάκι περαστικά...(χαίρομαι που είσαι καλύτερα...)

Ιωάννα81 καλά αποτελέσματα με την αυχενική

Ζακούλα συμφωνω, κι εμένα άρχισε να μου φεύγει η όρεξη για το τρίτο..

Μαμά λένα με συγκίνησε η αντίδραση του άντρα σου...

Free dom ξεσηκώσου, είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις..

Αννα24 σου εύχομαι τα καλύτερα...συμφωνώ ότι είστε μια γλυκιά, ζεστή παρέα..

Φιλιά σε όλες, κουράγιο και αισιοδοξία ...

Ελπιζω ο δευτερος γυρος διακοπων να παει καλυτερα...Κι εχεις δικιο αισιοδοξια και κουραγιο γιατι θα μας φαει λαχανο το αγχος αν το αφησουμε!!! Καλη επαναπροσαρμογη στην θερινη ρουτινα με τα τεκνα!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα κορίτσια τελικά! Λίγο πριν το δημοψήφισμα!!

Δόξα το Θεό, όλα καλά!

 

Μια αβεβαιότητα στην κλινική..όλοι ρωτάγανε πως θα πληρώσουν..κάνεις δεν ήθελε να δώσει μετρητά..

όλοι πιστωτικές ή κάνανε μεταφορές χρημάτων...

κάποιοι γιατροι (βλ αναισθησιολόγος) κλαιγόντουσαν ότι δεν εχουν καν χρεωστική ..η λογαριασμό για να τους δώσεις μετρητά...:lol:

 

Μια όμορφη ατμόσφαιρα!!

 

 

Βέβαια την ώρα που γεννάς για λίγο τα ξεχνάς όλα!

Και αγωνίες και ανησυχίες..τα πάντα..

και σκέφτεσαι πως από την στιγμή που συνεχίζουν να έρχονται άνθρωποι στον κόσμο...σημαίνει πως Έχει ο Θεός!!!

 

Να σου ζήσει βρε κορίτσι!Τι πιο όμορφο, αισιόδοξο και ελπιδοφόρο από τον ερχομό ενός μωρού!Να είναι γερό τυχερό και ευτυχισμένο, όπως και όλα τα μωράκια του κόσμου!

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιζω ο δευτερος γυρος διακοπων να παει καλυτερα...Κι εχεις δικιο αισιοδοξια και κουραγιο γιατι θα μας φαει λαχανο το αγχος αν το αφησουμε!!! Καλη επαναπροσαρμογη στην θερινη ρουτινα με τα τεκνα!!!

 

Mαρουσκακι ελπίζω το μήνυμα να μην το έστειλες εκείνη την ώρα λόγω πόνου από το ποδαράκι???

Ευχαριστώ για τις ευχές..αν και αυτή την εβδομάδα είμαστε μόνοι με τον σύζυγο (ο οποίος δουλεύει) στο σπιτάκι μας (δυστυχώς όχι στις κατάλληλες μέρες ;);))

Τα παιδάκια μας κάνουν ακόμη μπανάκια με τις γιαγιάδες και θα πάω κι εγώ το σ/κ.

Όσο για τον 2ο γύρο που λες, κλείσαμε αεροπορικά για ταξιδάκι με τον σύζυγο τέλη αυγούστου αλλά το βλέπω χλωμό να πηγαίνουμε μ΄αυτά που συμβαίνουν στην χώρα...(καλύτερα να φυλάμε τα ρούχα μας...)

Link to comment
Share on other sites

Να ξεσηκωνεσαι αγαπη μου, δε βλεπεις τι γινεται;;;Αυτοι θελουν να μας αφανισουν-εξαφανισουν.....Ε εμεις κανουμε παιδια και τους παμε κοντρα στα σχεδια!

Αυτό είναι θάρρος! Δεν είσαι τυχαία αρχηγός των αγορομάνων!;)

Μωρέ δεν το βάζω κάτω, εγώ θα το κάνω το τέταρτο(πρώτα ο Θεός βέβαια) αρκεί να διευθετήσω πρώτα κανα δυο πραγματάκια που θέλω!

Να το χαρείτε Λένα μου! Μια βδομάδα χωρίς παιδιά! Νομίζω πως ο μόνος τρόπος να το ζήσω αυτό είναι να τους στείλω φαντάρους..

Link to comment
Share on other sites

Mαρουσκακι ελπίζω το μήνυμα να μην το έστειλες εκείνη την ώρα λόγω πόνου από το ποδαράκι???

Ευχαριστώ για τις ευχές..αν και αυτή την εβδομάδα είμαστε μόνοι με τον σύζυγο (ο οποίος δουλεύει) στο σπιτάκι μας (δυστυχώς όχι στις κατάλληλες μέρες ;);))

Τα παιδάκια μας κάνουν ακόμη μπανάκια με τις γιαγιάδες και θα πάω κι εγώ το σ/κ.

Όσο για τον 2ο γύρο που λες, κλείσαμε αεροπορικά για ταξιδάκι με τον σύζυγο τέλη αυγούστου αλλά το βλέπω χλωμό να πηγαίνουμε μ΄αυτά που συμβαίνουν στην χώρα...(καλύτερα να φυλάμε τα ρούχα μας...)

Όλως περιέργως κοριτσάκι μου μετά το ατύχημα έχει δυο μέρες τώρα που κοιμάμαι όλη νύχτα πλην ενός διαλλείμματος για τουαλέτα, απίστευτο....Όταν έγραψα ήταν η ώρα για τσίσα και μετά λίγο μπήκα....:P

Άντε να χαρείς λίγο τον αντρούλη σου, μη σκέφτεσαι τις μέρες...Κι εγώ σε άσχετη για μένα μέρα πέτυχα το μπομπιράκι number four! ;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θάρρος! Δεν είσαι τυχαία αρχηγός των αγορομάνων!;)

Μωρέ δεν το βάζω κάτω, εγώ θα το κάνω το τέταρτο(πρώτα ο Θεός βέβαια) αρκεί να διευθετήσω πρώτα κανα δυο πραγματάκια που θέλω!Ζήτωωωωωωωωωωωω, σε πείσαμε ρε τελικά????Χαχα, πού είσαι φριντομοσύζυγε να διαβάσεις δηλώσεις!!!

Να το χαρείτε Λένα μου! Μια βδομάδα χωρίς παιδιά! Νομίζω πως ο μόνος τρόπος να το ζήσω αυτό είναι να τους στείλω φαντάρους..

 

Σενάριο να τα αφήσεις σε τίποτα γιαγιάδες δεν παίζει?Ο μικρούλης θα καθόταν δυο τρεις μέρες ας πούμε χωρίς εσένα?Καλά, είναι κι η συγκυρία τώρα, δεν ξέρω κατά πόσο παίζει να φύγετε....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Σενάριο να τα αφήσεις σε τίποτα γιαγιάδες δεν παίζει?Ο μικρούλης θα καθόταν δυο τρεις μέρες ας πούμε χωρίς εσένα?Καλά, είναι κι η συγκυρία τώρα, δεν ξέρω κατά πόσο παίζει να φύγετε....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Στον αντρούλη δε λέω τίποτα ακόμη, γιατί ποιος τον κρατάει μετά. Θα με κυνηγάει κυριολεκτικά! Ας περιμένει λίγο..:wink:

Ο μικρούλης θα καθόταν μια χαρά, οι γιαγιάδες δεν ξέρω κατα πόσο θα κάθονταν.:lol: Και είναι πολύ βολικός ο καημένος, απλά έχουμε λίγο απρόθυμες γιαγιάδες..

Link to comment
Share on other sites

Στον αντρούλη δε λέω τίποτα ακόμη, γιατί ποιος τον κρατάει μετά. Θα με κυνηγάει κυριολεκτικά! Ας περιμένει λίγο..:wink:

Ο μικρούλης θα καθόταν μια χαρά, οι γιαγιάδες δεν ξέρω κατα πόσο θα κάθονταν.:lol: Και είναι πολύ βολικός ο καημένος, απλά έχουμε λίγο απρόθυμες γιαγιάδες..

Κατάλαβα, κάτι μου θυμίζουν...να σου πω, μία η λύση, πας και λες θα αφήσουμε τα παιδιά για τρεις μέρες, όχι ερώτηση, κατάφαση-γεγονός, αλλιώς μην περιμένεις καμιά γιαγιά να σου ζητήσει να κρατήσει τα παιδιά σου....Κι εμείς εδώ ψοφάμε με δουλειά ο άντρας μου το πρωί, παιδιά το απόγευμα, εγώ με κουτσό πόδι αλλά σπίτι που θέλει συμμάζεμα μετά τα μαστόρια και παιδιά και κοιλιά....Ε σήμερα είπε ο ανήρ στη μαμά μου θα στα φέρω μετά το κολυμβητήριο, από μόνη της δε θα πει άντε φέρτε τα να ξεκουραστείτε....;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες ακριβώς!

Έτσι πρέπει να κάνω.Έλα που δεν το χω καθόλου να ζητάω..Ειδικά αν βλέπω τον άλλον χλιαρό.. Όμως πρέπει, αν θέλω να επιβιώσω και ονειρεύομαι και τέταρτο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες ακριβώς!

Έτσι πρέπει να κάνω.Έλα που δεν το χω καθόλου να ζητάω..Ειδικά αν βλέπω τον άλλον χλιαρό.. Όμως πρέπει, αν θέλω να επιβιώσω και ονειρεύομαι και τέταρτο!:lol:

Αν πρόσεξες κι εγώ γράφω ''είπε ο ανήρ'', ούτε εγώ το έχω να ζητάω, θα κάτσω θα σκάσω θα ψοφήσω αλλά δε θα παρακαλέσω....Αν θες να επιβιώσεις και με ένα και με δύο κι όσα έχεις χρειάζεται μανάρι λίγη ξεκούραση...Αλλιώς θα κλατάρεις και θα σου βγαίνει και στα παιδιά τα καημένα!;)Είπα εγώ που τελευταία φορά που τα αφήσαμε ήταν...δε θυμάμαι!!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Χα χα! Να βάζω λες τον άντρα να καθαρίσει.. Κι αυτός πάντως τα ίδια μου λέει.

 

Τόσο καιρό προσπαθώ να κάνω γενική το σπίτι, μ όλα τα παιδιά μέσα σ αυτό! Ε, πως θα γίνει..

 

Οκ, θα τα στείλω μια βολτίτσα απ τη γιαγιά. Όχι για γενική, για να βγούμε!

Link to comment
Share on other sites

Χα χα! Να βάζω λες τον άντρα να καθαρίσει.. Κι αυτός πάντως τα ίδια μου λέει.

 

Τόσο καιρό προσπαθώ να κάνω γενική το σπίτι, μ όλα τα παιδιά μέσα σ αυτό! Ε, πως θα γίνει..

 

Οκ, θα τα στείλω μια βολτίτσα απ τη γιαγιά. Όχι για γενική, για να βγούμε!

 

Αχ κοριτσάκι μου, οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ με τρία παιδιά-και βάλε ή βγάλε χαχα- στο σπίτι!Καλά να περάσετε, μακάρι να μπορούσα κι εγώ να περπατήσω να ξεσκάσουμε λίγο τα δυο μας....Φιλιά πολλά!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...