Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Κορίτσια σας καταλαβαίνω...εγώ εφαρμόζω την μέθοδο γεγονός-κατάφαση (πολύ πετυχημένο μαρουσκάκι ) και πιάνει (ειδικά στην πεθερά μου).;)

Ειδικά σ΄εκείνη πιάνει γιατί της γκρινιάζω και της λέω ότι ο γιόκας της είναι καλομαθημένος και δεν πολυβοηθάει στο σπίτι και είναι συνέχεια απών λόγω δουλειάς.Στο τέλος πετάω κι ένα "τι τα ήθελε τότε τα παιδιά?" οπότε νιώθει ενοχές και σκίζεται ν΄αντικαταστήσει τον γιόκα της..

Μερικές φορές επίσης προθυμοποιείται η ίδια να κρατήσει τα παιδιά για να κοιμηθεί- ξεκουραστεί ο κανακάρης της..

Όχι ότι με χαλάει, αλλά να, μετά έχουν κι άποψη για όλα κι αυτό μ΄εκνευρίζει..Τι να κάνουμε όμως, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έτσι πρέπει να κάνω.Έλα που δεν το χω καθόλου να ζητάω..Ειδικά αν βλέπω τον άλλον χλιαρό.. Όμως πρέπει, αν θέλω να επιβιώσω και ονειρεύομαι και τέταρτο!:lol:

 

Εμ βέβαια πρέπει, και θα το μάθεις σιγά σιγά. Σκέψου το όμως κι αλλιώς: θα ήθελες κάθε τρεις και λίγο, εκεί που είχες κανονίσει ένα οικογενειακό πρόγραμμα, να σε έπαιρνε η πεθερά σου να σου έλεγε ότι θέλει να σου κρατήσει τα παιδιά; Θα ήθελες να σου έλεγε "να έρθω να σου συμμαζέψω που έγινε σταύλος το σπίτι σου;" Δες το ως διακριτικότητα εκ μέρους της, και αφού δεν γκρινιάζει, μη διστάζεις να ζητήσεις βοήθεια.

 

Επίσης ένα πολύ ωραίο που μου είπε μια φορά ένας παπάς ήταν το εξής: "κανείς δεν μας χρωστά βοήθεια. Οποιαδήποτε βοήθεια είναι δώρο ευπρόσδεκτο." Προσπαθώ να σκέφτομαι έτσι, γιατί οι σκέψεις του τύπου "γιατί δεν με βοήθησε ενώ θα μπορούσε" δεν βγάζουν πουθενά και σπαταλούν τις λίγες ψυχικές δυνάμεις που μας έχουν απομείνει.

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης ένα πολύ ωραίο που μου είπε μια φορά ένας παπάς ήταν το εξής: "κανείς δεν μας χρωστά βοήθεια. Οποιαδήποτε βοήθεια είναι δώρο ευπρόσδεκτο." Προσπαθώ να σκέφτομαι έτσι, γιατί οι σκέψεις του τύπου "γιατί δεν με βοήθησε ενώ θα μπορούσε" δεν βγάζουν πουθενά και σπαταλούν τις λίγες ψυχικές δυνάμεις που μας έχουν απομείνει.

Kι αυτή είναι η αλήθεια εδώ που τα λέμε. Γι αυτό κι εγώ διστάζω να ζητήσω και να τους βγάλω απ το πρόγραμμά τους. Αλλά καμιά φορά χρειάζεται..

 

Μαρουσκάκι, θα γίνει γρήγορα καλά το πόδι, και θα έρθει κι η βολτίτσα. Άσε που σε περιμένουν βόλτες με καρότσι μια που θα είναι καλοκαιρινό το μικράκι!

Link to comment
Share on other sites

γιατί οι σκέψεις του τύπου "γιατί δεν με βοήθησε ενώ θα μπορούσε" δεν βγάζουν πουθενά και σπαταλούν τις λίγες ψυχικές δυνάμεις που μας έχουν απομείνει.

 

Η σκεψη σου αυτη με βρισκει απολυτα συμφωνη ΕΙΝΑΙ ΛΥΤΡΩΤΙΚΗ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα χωρίς παιδιά! Νομίζω πως ο μόνος τρόπος να το ζήσω αυτό είναι να τους στείλω φαντάρους..

 

Εισαι υπεροχη........και τοσο αληθινη!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

free dom σκέφτηκες να στείλεις τον μεγάλο σου κατασκήνωση?Όχι ότι δεν είναι κούραση τα άλλα δυο, αλλά θα έχεις ένα λιγότερο να φροντίσεις...και πιστεύω θα το χαρεί κι ο ίδιος...θα νιώσει ανεξάρτητος!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, κανείς δεν μας χρωστάει...δεν είμαστε όμως και ρομποτ...

Και από την άλλη, μήπως χρωστάμε εμείς στον εαυτό μας λίγη ξεκούραση???

 

Όχι με την έννοια να μη ζητάμε. Ίσα ίσα, αν εκ των προτέρων αποφασίσεις ότι θα πάρεις χαλαρά μια ενδεχόμενη άρνηση, τότε τολμάς πιο εύκολα να ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

free dom σκέφτηκες να στείλεις τον μεγάλο σου κατασκήνωση?Όχι ότι δεν είναι κούραση τα άλλα δυο, αλλά θα έχεις ένα λιγότερο να φροντίσεις...και πιστεύω θα το χαρεί κι ο ίδιος...θα νιώσει ανεξάρτητος!!!

 

Κι εγω το σκεφτηκα για κατασκηνωση αλλα ντρεπεται και δεν παει!!!!! Ας ειχε αφησει και κατι να μη μου μοιαξει αυτο το παιδι....Φριντομ ο δικος σου;αν θυμαμαι καλα ειναι πσνω κατω συνομηλικος του δικου μου μεγαλου ε;;;θα παμε τεταρτη...θα πηγαινε κατασκηνωση;

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμ βέβαια πρέπει, και θα το μάθεις σιγά σιγά. Σκέψου το όμως κι αλλιώς: θα ήθελες κάθε τρεις και λίγο, εκεί που είχες κανονίσει ένα οικογενειακό πρόγραμμα, να σε έπαιρνε η πεθερά σου να σου έλεγε ότι θέλει να σου κρατήσει τα παιδιά; Θα ήθελες να σου έλεγε "να έρθω να σου συμμαζέψω που έγινε σταύλος το σπίτι σου;" Δες το ως διακριτικότητα εκ μέρους της, και αφού δεν γκρινιάζει, μη διστάζεις να ζητήσεις βοήθεια.

 

Επίσης ένα πολύ ωραίο που μου είπε μια φορά ένας παπάς ήταν το εξής: "κανείς δεν μας χρωστά βοήθεια. Οποιαδήποτε βοήθεια είναι δώρο ευπρόσδεκτο." Προσπαθώ να σκέφτομαι έτσι, γιατί οι σκέψεις του τύπου "γιατί δεν με βοήθησε ενώ θα μπορούσε" δεν βγάζουν πουθενά και σπαταλούν τις λίγες ψυχικές δυνάμεις που μας έχουν απομείνει.

 

Εμενα ο πνευματικος σε συζητηση για την ελαχιστοτατη βοηθεια απο γονεις και προκειμενου να μη μαυριζει η καρδια μου και φορτωνομαι κριματα μου ειχε πει:θα σκεφτεσαι τοσα μπορουν τοσα κανουν....αυτο με βοηθουσε πολυ, αλλα σε αυτη τη φαση στον ενατο, χτυπημενη, με μαστορια επι ενα μηνα σπιτι, τα παιδια σπιτι μονιμα εκτος παιδικου το πρωι για τον μικρο τα ξεχασα ολα :oops::oops: Σιγουρα κανεις δε μας χρωστα τπτ αλλα σε αυτη τη φαση..

Θεε μου συγχωρα με που το ξεχασα....αλλα pax μου....δεν ειναι πολλες γιαγιαδες που το κανουν απο διακριτικοτητα...εγω δεν ξερω καμια τετοια...πιο πολυ ειναι θεμα μη χασω τη βολεψη μου....ουφ....φουντωνω παλι....ελα παμε....η βοηθεια ειναι δωρο....δωρο....δωρο....:wink:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Μαρουσκάκι στη φάση που είσαι εσύ, όντως βάζεις το σύζυγο να ζητήσει-ανακοινώσει, γιατί απλά δε γίνεται αλλιώς!

Λένα μέσα έπεσες, θα πάει κατασκήνωση τέλη Αυγούστου για μια βδομάδα.

Μαρουσκάκι, πέμπτη θα πάει ο δικός μου και τον έστειλα πρώτη φορά πέρσι. Επειδή κι εγώ νιώθω ανασφάλεια, τον στέλνω σε μια χριστιανική, Θεσσαλονίκη, που έχω γνωστούς και νιώθω καλά. Έχουν πολύ ωραίες εγκαταστάσεις και όσοι γνώρισα εγώ εκεί είναι πολύ εντάξει. Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο πνευματικος σε συζητηση για την ελαχιστοτατη βοηθεια απο γονεις και προκειμενου να μη μαυριζει η καρδια μου και φορτωνομαι κριματα μου ειχε πει:θα σκεφτεσαι τοσα μπορουν τοσα κανουν....αυτο με βοηθουσε πολυ, αλλα σε αυτη τη φαση στον ενατο, χτυπημενη, με μαστορια επι ενα μηνα σπιτι, τα παιδια σπιτι μονιμα εκτος παιδικου το πρωι για τον μικρο τα ξεχασα ολα :oops::oops: Σιγουρα κανεις δε μας χρωστα τπτ αλλα σε αυτη τη φαση..

Θεε μου συγχωρα με που το ξεχασα....αλλα pax μου....δεν ειναι πολλες γιαγιαδες που το κανουν απο διακριτικοτητα...εγω δεν ξερω καμια τετοια...πιο πολυ ειναι θεμα μη χασω τη βολεψη μου....ουφ....φουντωνω παλι....ελα παμε....η βοηθεια ειναι δωρο....δωρο....δωρο....:wink:

 

Μαρουσκακι απορώ και πως άντεξες ως τώρα...!!!Εννοείται ζητάς βοήθεια..

Και συμφωνώ, λίγες το κάνουν από διακριτικότητα...οι πιο πολλές όντως δεν θέλουν να ξεβολευτούν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μαρουσκάκι στη φάση που είσαι εσύ, όντως βάζεις το σύζυγο να ζητήσει-ανακοινώσει, γιατί απλά δε γίνεται αλλιώς!

Λένα μέσα έπεσες, θα πάει κατασκήνωση τέλη Αυγούστου για μια βδομάδα.

Μαρουσκάκι, πέμπτη θα πάει ο δικός μου και τον έστειλα πρώτη φορά πέρσι. Επειδή κι εγώ νιώθω ανασφάλεια, τον στέλνω σε μια χριστιανική, Θεσσαλονίκη, που έχω γνωστούς και νιώθω καλά. Έχουν πολύ ωραίες εγκαταστάσεις και όσοι γνώρισα εγώ εκεί είναι πολύ εντάξει. Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω πμ.

 

 

Πολύ καλά το σκέφτηκες για την κατασκήνωση φρίντομ...Οπότε εκείνη την εβδομάδα στείλε και τα άλλα αν μπορείς 2-3 μέρες στις γιαγιάδες και ξεκουράσου...(Μπορείς να επικαλεστείς γενική σπιτιού, πλύσιμο κουρτίνων, ξεκαθάρισμα παιχνιδιών και...η λίστα δεν τελειώνει..)

Link to comment
Share on other sites

Όχι με την έννοια να μη ζητάμε. Ίσα ίσα, αν εκ των προτέρων αποφασίσεις ότι θα πάρεις χαλαρά μια ενδεχόμενη άρνηση, τότε τολμάς πιο εύκολα να ζητήσεις.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχουν αρνηθεί ποτέ (σπάνια ίσως).Αλλά πολλές φορές ήθελε ο σύζυγος να τα στείλουμε στη μαμά του για να ξεκουραστεί και ένιωθα άσχημα...ότι τα παιδιά γίνονται μπαλάκι χωρίς λόγο...χώρια που βγαίνουν απ΄το πρόγραμμά τους...

Τώρα πια ζητάω και μόνη μου βοήθεια γιατί πολύ απλά με τα ωράρια του συζύγου τα μεγαλώνω ουσιαστικά μόνη μου..(Μ΄αρέσει που θέλω και τρίτο...:confused:)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά πολλές φορές ήθελε ο σύζυγος να τα στείλουμε στη μαμά του για να ξεκουραστεί και ένιωθα άσχημα...ότι τα παιδιά γίνονται μπαλάκι χωρίς λόγο...χώρια που βγαίνουν απ΄το πρόγραμμά τους...

 

Α, τα παιδιά κατά πάσα πιθανότητα θα χαρούν να βγουν για 1-2 μέρες από το πρόγραμμά τους, ιδίως αν αγαπούν τη γιαγιά.

 

Αφήστε, κορίτσια, την περασμένη εβδομάδα πήγε ο άντρας μου στο εξοχικό των γονιών του για 4 μέρες και με τα τρία παιδιά (7 1/2, 5 1/2 και 2 ετών). Ήταν απίστευτη ξεκούραση, είχα ξεχάσει πώς είναι να μπορείς να κάνεις μια δουλειά χωρίς να έχεις διαρκώς το νου σου, να κοιμάσαι και να ξυπνάς όποτε θέλεις και να τρως πρωινό με την ησυχία σου χωρίς να πρέπει να ετοιμάσεις τα παιδιά εγκαίρως ανάμεσα σε φωνές "Αδικία!!! Γιατί η αδερφή μου έχει το αγαπημένο της φλιτζάνι ενώ το δικό μου αγαπημένο είναι στο πλυντήριο!" ... δεν το μετανιώνω που έκανα τρία, αλλά ήταν θαυμάσιο το διάλειμμα. Αν δεν σας το προτείνουν, ζητείστε το εσείς. Είπαμε, δεν μας χρωστάνε, άρα δεν έχουμε τίποτε να χάσουμε αν μας πουν ότι δεν μπορούν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, τα παιδιά κατά πάσα πιθανότητα θα χαρούν να βγουν για 1-2 μέρες από το πρόγραμμά τους, ιδίως αν αγαπούν τη γιαγιά.

 

Αφήστε, κορίτσια, την περασμένη εβδομάδα πήγε ο άντρας μου στο εξοχικό των γονιών του για 4 μέρες και με τα τρία παιδιά (7 1/2, 5 1/2 και 2 ετών). Ήταν απίστευτη ξεκούραση, είχα ξεχάσει πώς είναι να μπορείς να κάνεις μια δουλειά χωρίς να έχεις διαρκώς το νου σου, να κοιμάσαι και να ξυπνάς όποτε θέλεις και να τρως πρωινό με την ησυχία σου χωρίς να πρέπει να ετοιμάσεις τα παιδιά εγκαίρως ανάμεσα σε φωνές "Αδικία!!! Γιατί η αδερφή μου έχει το αγαπημένο της φλιτζάνι ενώ το δικό μου αγαπημένο είναι στο πλυντήριο!" ... δεν το μετανιώνω που έκανα τρία, αλλά ήταν θαυμάσιο το διάλειμμα. Αν δεν σας το προτείνουν, ζητείστε το εσείς. Είπαμε, δεν μας χρωστάνε, άρα δεν έχουμε τίποτε να χάσουμε αν μας πουν ότι δεν μπορούν!

 

Μπράβο, κι εγώ κάπως έτσι είμαι αυτή την εβδομάδα χωρίς τα παιδιά...Με τη μόνη διαφορά ότι το πρωί με ξυπνάνε τα μαστόρια του πάνω ορόφου που τρίβουν τα πατώματα και μετά τρέχω από λογιστή σε εφορία, ασφαλιστικό μου φορέα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

MAMA-AGA να σας ζήσει ο μικρούλης! Και να ζήσετε κι εσείς να χαίρεστε την όμορφη (και μεγάλη) οικογένειά σας!

 

Πολύ χαίρομαι που πιάσατε αυτό το θέμα της childfree week :) Κι εμείς την άλλη βδομάδα θα είμαστε χωρίς παιδιά (και στις κατάλληλες μέρες lena14 ;) ) και τα σχέδια για ξεκούραση, μαζέματα, εξόδους και μαστόρια έχουν πάρει φωτιά. Όπως επίσης και τα σχέδια των παιδιών για το τί θα κάνουν στη γιαγια....

Link to comment
Share on other sites

MAMA-AGA να σας ζήσει ο μικρούλης! Και να ζήσετε κι εσείς να χαίρεστε την όμορφη (και μεγάλη) οικογένειά σας!

 

Πολύ χαίρομαι που πιάσατε αυτό το θέμα της childfree week :) Κι εμείς την άλλη βδομάδα θα είμαστε χωρίς παιδιά (και στις κατάλληλες μέρες lena14 ;) ) και τα σχέδια για ξεκούραση, μαζέματα, εξόδους και μαστόρια έχουν πάρει φωτιά. Όπως επίσης και τα σχέδια των παιδιών για το τί θα κάνουν στη γιαγια....

 

Καλά να περάσετε και περιμένουμε να δούμε τρίτο τικεράκι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μαρουσκάκι στη φάση που είσαι εσύ, όντως βάζεις το σύζυγο να ζητήσει-ανακοινώσει, γιατί απλά δε γίνεται αλλιώς!

Λένα μέσα έπεσες, θα πάει κατασκήνωση τέλη Αυγούστου για μια βδομάδα.

Μαρουσκάκι, πέμπτη θα πάει ο δικός μου και τον έστειλα πρώτη φορά πέρσι. Επειδή κι εγώ νιώθω ανασφάλεια, τον στέλνω σε μια χριστιανική, Θεσσαλονίκη, που έχω γνωστούς και νιώθω καλά. Έχουν πολύ ωραίες εγκαταστάσεις και όσοι γνώρισα εγώ εκεί είναι πολύ εντάξει. Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω πμ.

 

Κι εγω για την κατασκηνωση της μητροπολης που ειναι 10 χλμ απο δω σκεφτομουν...ο μεσαιος ηθελε, αν πηγαινε κι ο μεγαλος θα πηγαινε στανταρ....ο μεγαλος δεν....τελικα για φετος αναβληθηκαν και οι κατασκηνωτικες περιοδοι λογω εργασιων οποτε παει....σε μας κρατανε νομιζω δυο τρεις βδομαδες....ας ελπισουμε του χρονου....χθες που ελειπαν δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα...ζεσταινομουν....το μωρο κουνιοταν συνεχεια....η πιεση μου επεσε 4 μοναδες και για πρωτη φορα με επιασε κριση πανικου με τη γεννα κλπ....χαλια ειμαι δεν το εχω ξαναπαθει....ισως η κλεισουρα τι να πω

...

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

MAMA-AGA να σας ζήσει ο μικρούλης! Και να ζήσετε κι εσείς να χαίρεστε την όμορφη (και μεγάλη) οικογένειά σας!

 

Πολύ χαίρομαι που πιάσατε αυτό το θέμα της childfree week :) Κι εμείς την άλλη βδομάδα θα είμαστε χωρίς παιδιά (και στις κατάλληλες μέρες lena14 ;) ) και τα σχέδια για ξεκούραση, μαζέματα, εξόδους και μαστόρια έχουν πάρει φωτιά. Όπως επίσης και τα σχέδια των παιδιών για το τί θα κάνουν στη γιαγια....

 

Κοριτσι ασε τα μαστορια κι ορμα στο συζυγο....οχι απαραιτητα για το τριτο αλλα για τη συσφιξη σχεσεων βρε παιδι μου!enjoy!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Α, τα παιδιά κατά πάσα πιθανότητα θα χαρούν να βγουν για 1-2 μέρες από το πρόγραμμά τους, ιδίως αν αγαπούν τη γιαγιά.

 

Αφήστε, κορίτσια, την περασμένη εβδομάδα πήγε ο άντρας μου στο εξοχικό των γονιών του για 4 μέρες και με τα τρία παιδιά (7 1/2, 5 1/2 και 2 ετών). Ήταν απίστευτη ξεκούραση, είχα ξεχάσει πώς είναι να μπορείς να κάνεις μια δουλειά χωρίς να έχεις διαρκώς το νου σου, να κοιμάσαι και να ξυπνάς όποτε θέλεις και να τρως πρωινό με την ησυχία σου χωρίς να πρέπει να ετοιμάσεις τα παιδιά εγκαίρως ανάμεσα σε φωνές "Αδικία!!! Γιατί η αδερφή μου έχει το αγαπημένο της φλιτζάνι ενώ το δικό μου αγαπημένο είναι στο πλυντήριο!" ... δεν το μετανιώνω που έκανα τρία, αλλά ήταν θαυμάσιο το διάλειμμα. Αν δεν σας το προτείνουν, ζητείστε το εσείς. Είπαμε, δεν μας χρωστάνε, άρα δεν έχουμε τίποτε να χάσουμε αν μας πουν ότι δεν μπορούν!

 

Μα η κουραση με τα παιδια ειναι κυριως ψυχικη....εννοειται οτι 4 μερες ειναι σουπερρρρρρ τελεια, τυχερουλα, σε ζηλευω χαχα!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εδω κοριτσια ξεμεινα στην πολη για λιγες μερες χωρις παιδια, αλλα και χωρις αντρα.. Το χρειαζομουν βεβαια, αν και εγινε λογω ανωτερας βιας.. Παντως δεν ειμαι και πολυ στα καλα μου εδω και καιρο, η γενικη ανασφαλεια, η κουραση και επιπλεον μια απιστευτη ασυνεννοησια με τον συζυγο που με εχει αποτελειωσει.. Αφου σκεφτομαι οτι αν δεν ερθει λιγη αρμονια μεταξυ μας, δεν προχωραω για επομενο παιδι, αν και ακομα το θελω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εδω κοριτσια ξεμεινα στην πολη για λιγες μερες χωρις παιδια, αλλα και χωρις αντρα.. Το χρειαζομουν βεβαια, αν και εγινε λογω ανωτερας βιας.. Παντως δεν ειμαι και πολυ στα καλα μου εδω και καιρο, η γενικη ανασφαλεια, η κουραση και επιπλεον μια απιστευτη ασυνεννοησια με τον συζυγο που με εχει αποτελειωσει.. Αφου σκεφτομαι οτι αν δεν ερθει λιγη αρμονια μεταξυ μας, δεν προχωραω για επομενο παιδι, αν και ακομα το θελω πολυ..

Όλα είναι πειρασμικά κοριτσάκι μου, δε θέλει τα ζευγάρα μονοιασμένα κι αγαπημένα ούτε φυσικά πολύτεκνα και βρίσκει τρόπους να σπέρνει ζιζάνια!Μη μασάς, λίγο η ζέστη που χαζέψαμε όλοι, λίγο η κατάσταση που είναι όπως είναι....λογικό να είστε κάπως.Όλα θα επανέλθουν, μη μασάς!Εγώ πήγα πήρα και την ευχούλα από τον πνευματικό μου και πια περιμένω την ευλογημένη ώρα!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο και παλι Μαρουσκακι, εχεις δικιο ολο ανακατωσουρες σπερνει ο πειρασμος. Λιγη πιστη παραπανω να ειχα.. Αλλα και παλι λεω δοξα τω Θεω μου εστειλε τον συντροφο που ηθελα και 3 υπεροχα παιδακια και ποιος ξερει μπορει να ερθει κ το τεταρτο απο εκει που δεν το περιμενουμε και χωρις σχεδια και προυποθεσεις..

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό Μαρουσκάκι μου! Το πόδι πως πάει;

Λενάκι καλά κάνεις και ζητάς, το δουλεύω να το καταφέρω κι εγώ. Ήδη επειδή αυτό το Σ/Κ δουλεύει ο άντρας μου, έστειλα τον μεσαίο στη γιαγιά και είμαι αρκετά πιο χαλαρά.

Zakoula, φάσεις είναι κοπέλα μου, όλοι τα περνάμε κατά καιρούς. Απλά να φεύγουν όσο γίνεται γρήγορα και ανώδυνα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...