Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Αν σου πω λίγη ώρα μετά το τελευταίο ποστ εκεί που έκανα μπάνιο είδα ότι το πόδι έκανε φλεγμονή κι έτρεχα στο νοσοκομείο όπου το καθάρισαν, μου έδωσαν αντιβίωση και φυσικά τα ράμματα δε βγαίνουν μεθαύριο αλλά πάμε για την Παρασκευή θα με πιστέψεις?Δηλαδή...αυτόν τον Ιούλιο περίμενα να πάω να γεννήσω στο νοσοκομείο όχι για το πόδι....Τι να πω, να κλαις και να γελάς είμαι!!:confused:

Ζακούλα, εσείς να είστε καλά κι αγαπημένοι κι εμένα αυτό το μικρουλάκι από μόνο του ήρθε...;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aμάν βρε Μαρουσκάκι μου.. Υπομονή, θα έρθει η ώρα που θα γεννηθεί το αγγελούδι σου και θα αποζημιωθείς.

 

Να σου πω πόσα είχαν συμβεί στην τρίτη μου εγκυμοσύνη για να παρηγορηθείς. Τη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος, έπεσα από τις σκάλες. Την επόμενη βδομάδα, μ έπιασε ίωση κι ανέβασα 39,5 πυρετό-καταλαβαίνεις πόσο επικίνδυνο στο πρώτο τρίμηνο.. Από τον πέμπτο μήνα άρχισαν αμέτρητες συσπάσεις με πόνους, ο μικρός μπήκε στο νοσοκομείο εξαιτίας μιας αλλεργίας, τον μεγάλο τον τρέχαμε σε παιδοχειρούργο γιατί κατάπιε ένα κέρμα κι άργησε πολύ να το αποβάλλει κι εγώ νοσηλεύτηκα με γαστρεντερίτιδα.

Ήρθε όμως ο μπέμπης μας μια χαρά, κ είναι και πολύ καλό μωράκι!;)

Link to comment
Share on other sites

Aμάν βρε Μαρουσκάκι μου.. Υπομονή, θα έρθει η ώρα που θα γεννηθεί το αγγελούδι σου και θα αποζημιωθείς.

 

Να σου πω πόσα είχαν συμβεί στην τρίτη μου εγκυμοσύνη για να παρηγορηθείς. Τη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος, έπεσα από τις σκάλες. Την επόμενη βδομάδα, μ έπιασε ίωση κι ανέβασα 39,5 πυρετό-καταλαβαίνεις πόσο επικίνδυνο στο πρώτο τρίμηνο.. Από τον πέμπτο μήνα άρχισαν αμέτρητες συσπάσεις με πόνους, ο μικρός μπήκε στο νοσοκομείο εξαιτίας μιας αλλεργίας, τον μεγάλο τον τρέχαμε σε παιδοχειρούργο γιατί κατάπιε ένα κέρμα κι άργησε πολύ να το αποβάλλει κι εγώ νοσηλεύτηκα με γαστρεντερίτιδα.

Ήρθε όμως ο μπέμπης μας μια χαρά, κ είναι και πολύ καλό μωράκι!;)

 

Α πολυ ωραια περασες κι εσυ την τριτη εγκυμοσυνη σου!!!!απαπα ολα σε βρηκανε!!!! Κι εγω ετσι λεω θα αποζημιωθω οταν με το καλο ερθει το νινι....που ακομα κοιτω το σπιτι και λεω θα ακουγεται εδω μεσα κλαμα νεογεννητου;;;;;:-Dδεν το πιστευω ακομα!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως κάποιος μου έκανε πλάκα, έλεγα δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν όλα τώρα!!! Δε βαριέσαι,περαστικά μόνο να είναι.

Πολύ σύντομα θα το ακούς το κλάμα και θα το πιστέψεις για τα καλά!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νόμιζα πως κάποιος μου έκανε πλάκα, έλεγα δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν όλα τώρα!!! Δε βαριέσαι,περαστικά μόνο να είναι.

Πολύ σύντομα θα το ακούς το κλάμα και θα το πιστέψεις για τα καλά!:D

 

Αμην και ποτε Παναγια μου:P

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι ασε τα μαστορια κι ορμα στο συζυγο....οχι απαραιτητα για το τριτο αλλα για τη συσφιξη σχεσεων βρε παιδι μου!enjoy!!!

 

Ο σύζυγος έχει πάντα προτεραιότητα :D:D

Και τα παιδια που τα αφήσαμε, ακόμα εκεί τριγυρίζει η σκέψη μου....

 

Τέλοσπάντων, ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Και περαστικά Marouskaki, ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα!πατε καλύτερα καθολου;εγω μια δηλητηριαση περασα (ευχομαι να μην επηρεαστηκε το εμβρυο) και τα αποτελέσματα της αυχενικης βγηκαν καλα .. 1:1450 οποτε δεν θα κανω αμνιοκεντηση.ενδεχεται όμως να κανω περιδεση τραχηλου, πραγμα το οποιο θα ξερω αυριο που εχω ραντεβού..δεν ξερω για εσας, παντως εχω την αισθηση ότι φετος το καλοκαιρι κατι συμβαινει,κατι δεν παει πολύ καλα, γενικα σε ολο τον κοσμο, όχι μόνο σε μενα, απλα πιανω κατι στην ατμοσφαιρα.το νιώθετε κ εσεις;;;τελοσπαντων, πολλες αναποδιες και πειρασμικα όπως λεει και το μαρουσκακι και ο Θεος να βοηθησει...να σας ρωτησω, φύλο είχατε δει στις αυχενικες ή πιο μετα;;εγω από την ταραχη δεν ρωτησα για να επιβεβαιωσω την προβλεψη του γιατρου αλλα αυριο που θα παω και θα εχω κλεισει την 14 εβδομαδα, ελεγα μηπως εχει σχηματιστεί και το βλέπαμε!!

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα!πατε καλύτερα καθολου;εγω μια δηλητηριαση περασα (ευχομαι να μην επηρεαστηκε το εμβρυο) και τα αποτελέσματα της αυχενικης βγηκαν καλα .. 1:1450 οποτε δεν θα κανω αμνιοκεντηση.ενδεχεται όμως να κανω περιδεση τραχηλου, πραγμα το οποιο θα ξερω αυριο που εχω ραντεβού..δεν ξερω για εσας, παντως εχω την αισθηση ότι φετος το καλοκαιρι κατι συμβαινει,κατι δεν παει πολύ καλα, γενικα σε ολο τον κοσμο, όχι μόνο σε μενα, απλα πιανω κατι στην ατμοσφαιρα.το νιώθετε κ εσεις;;;τελοσπαντων, πολλες αναποδιες και πειρασμικα όπως λεει και το μαρουσκακι και ο Θεος να βοηθησει...να σας ρωτησω, φύλο είχατε δει στις αυχενικες ή πιο μετα;;εγω από την ταραχη δεν ρωτησα για να επιβεβαιωσω την προβλεψη του γιατρου αλλα αυριο που θα παω και θα εχω κλεισει την 14 εβδομαδα, ελεγα μηπως εχει σχηματιστεί και το βλέπαμε!!

 

Μια χαρα η αυχενικη κοριτσακι....εγω το φυλο το εμαθα 17 εβδομαδων.

..αν εχει καλη θεση ισως κατι δειτε αυριο....το βασικο ειναι να ειναι καλα....τι θεμα προεκυψε και λες για περιδεση;;;;για το καλοκαιρι εγω ας μη μιλησω καλυτερα....ας πει κανενα αλλο κοριτσακι χαχαχα

 

..

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αγορακι παλι κορίτσια!μαρουσκακι soooooooooooooooooosssssss !!!!το τι εχω ακουσει δεν λεγεται!ολοι νομιζουν ότι κανουμε παιδια μεχρι να πετυχουμε το κοριτσι..ελεος!!

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω αγορακι παλι κορίτσια!μαρουσκακι soooooooooooooooooosssssss !!!!το τι εχω ακουσει δεν λεγεται!ολοι νομιζουν ότι κανουμε παιδια μεχρι να πετυχουμε το κοριτσι..ελεος!!

Με το καλό μανάρι μου!!Χαχαχα εμένα ξέρεις τι μου έλεγαν?Έλα βρε, στη β επιπέδου μπορεί να αλλάξει, χαχαχαχαχα!!Άστους αγάπη μου να λένε, γερά να είναι, κι εγώ ένα σοκ το είχα πάθει όταν το έμαθα, αλλά τον αγαπώ, τον λατρεύω κι ακόμη δεν τον έχω δει!!Ψιτ, δεν ξέρω για σένα αλλά εώ άλλο δεν κάνω χαχαχα!Με το καλό, να είναι γερός κι αυτό μετράει.Πού είσαι Φρίντομ????Ακούς???Κι άλλη τρελή αγορομάνααααααααααα 4Χ4!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αγορακι παλι κορίτσια!μαρουσκακι soooooooooooooooooosssssss !!!!το τι εχω ακουσει δεν λεγεται!ολοι νομιζουν ότι κανουμε παιδια μεχρι να πετυχουμε το κοριτσι..ελεος!!

 

 

 

με το καλό iwanna 81!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

καλέ μην ακούς κανέναν!! ζηλεύουν!!

γερά και δυνατά να είναι όλα τα παλληκάρια σου!! και με

το καλό να έρθει το καινούριο!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Παρούσα! Αχ, ακούω και ζηλεύω!

Λέτε να τριτώσει το "κακό" και να βρεθώ κι εγώ με τέσσερις γιους κάποια στιγμή;;;

Ιωάννα εσύ να τους λες ότι θέλεις 5 αγόρια για να φτιάξεις ομάδα μπάσκετ! Ε, μα..

Link to comment
Share on other sites

Παρούσα! Αχ, ακούω και ζηλεύω!

Λέτε να τριτώσει το "κακό" και να βρεθώ κι εγώ με τέσσερις γιους κάποια στιγμή;;;

Ιωάννα εσύ να τους λες ότι θέλεις 5 αγόρια για να φτιάξεις ομάδα μπάσκετ! Ε, μα..

Ψιτ, ξεχνάς τη Μαρία4 που ήδη έχει 4 γιους οπότε αν... όταν.... και εφόσον....θα τεταρτώσει το '' κακό'' χαχα!;);););)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωστά, είστε ήδη τρεις! Από τρεις μάνες, 12 γιοι! Απίστευτο;;;

 

Χαχα ναι ειδες;;;;ασε χθες μου ειπε ενας μαστορας οτι αυτος ηταν 7 αδερφοι!!!!!!Εκει τι λες;;;;;;;:mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας κορίτσια που αγαπάτε τόσο πολύ τα παιδάκια!!!!!!!!!!Να σας έχει πάντα ο Θεός καλά να χαίρεστε τα παιδάκια σας!Είναι τόσο όμορφο συναίσθημα με τόσα παιδάκια μέσα στο σπίτι!Εγώ έχω 2αγοράκια και το θέλω σαν τρελή ακόμη ένα!Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να κάνω και άλλο!Όταν γέννησα το πρώτο το 2010 είπα τώρα θέλω και άλλο γέννησα το δεύτερο το 2012 και επίσης πάλι είπα θέλω και άλλο!!Και δεν έχω από κανέναν βοήθεια μόνο εγώ και ο σύζυγος είμαστε!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας κορίτσια που αγαπάτε τόσο πολύ τα παιδάκια!!!!!!!!!!Να σας έχει πάντα ο Θεός καλά να χαίρεστε τα παιδάκια σας!Είναι τόσο όμορφο συναίσθημα με τόσα παιδάκια μέσα στο σπίτι!Εγώ έχω 2αγοράκια και το θέλω σαν τρελή ακόμη ένα!Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να κάνω και άλλο!Όταν γέννησα το πρώτο το 2010 είπα τώρα θέλω και άλλο γέννησα το δεύτερο το 2012 και επίσης πάλι είπα θέλω και άλλο!!Και δεν έχω από κανέναν βοήθεια μόνο εγώ και ο σύζυγος είμαστε!!:D

 

Aλεξάνδρα μου είσαι σε καλό δρόμο ;) χαχα,,

Κάπως έτσι όπως τα περιγράφεις ξεκινήσαμε όλες εδώ μέσα..θέλαμε σαν ''τρελές'' ακόμη ένα... 'ενα ..'ενα...και δες που φτάνουμε!!

 

Για την βοήθεια μη σε νοιάζει..μια ιδέα είναι!!

 

Αντε περιμένουμε να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

 

υ.γ. ( απλά πρόσεχε γιατί όποιος ''μπλέκει'' στην ομάδα μας κάνει μόνο αγόρια...χιχι... ) αστειεύομαι!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας κορίτσια που αγαπάτε τόσο πολύ τα παιδάκια!!!!!!!!!!Να σας έχει πάντα ο Θεός καλά να χαίρεστε τα παιδάκια σας!Είναι τόσο όμορφο συναίσθημα με τόσα παιδάκια μέσα στο σπίτι!Εγώ έχω 2αγοράκια και το θέλω σαν τρελή ακόμη ένα!Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να κάνω και άλλο!Όταν γέννησα το πρώτο το 2010 είπα τώρα θέλω και άλλο γέννησα το δεύτερο το 2012 και επίσης πάλι είπα θέλω και άλλο!!Και δεν έχω από κανέναν βοήθεια μόνο εγώ και ο σύζυγος είμαστε!!:D

 

Καλως ηρθες Αλεξανδρα και μη φοβασαι τιποτα...Εχεις τα βασικα προσοντα για τριτεκνη...την τρελα και τη θεληση καθως και βοηθεια απο το συζυγο....Προχωρα αφοβα!!!!!!Καλημερα σε ολες...ακομη εδω κι εγκυος κι εχω σκασει απο τη ζεστη:-P

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι ειδες;;;;ασε χθες μου ειπε ενας μαστορας οτι αυτος ηταν 7 αδερφοι!!!!!!Εκει τι λες;;;;;;;:mrgreen:

Σε τέτοιες περιπτώσεις, απλά θα ήθελα για λίγες μέρες να είμαι μέσα στο σπίτι τους, για να δω με τα μάτια μου πως βγαίνει η καθημερινότητα. Και να ζαλίσω στις ερωτήσεις εκείνη τη μάνα.. Τι τους ταίζει ας πούμε;;; Πως να χορτάσεις οχτώ άντρες;;;

 

Μαρουσκάκι μου, άντε να γεννάμε σιγά σιγά, να ζαλίσω εσένα στις ερωτήσεις!;)

Αν ο μπέμπης σου περιμένει άλλες εννιά μέρες θα έχει γενέθλια μαζί με το δικό μου!

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες περιπτώσεις, απλά θα ήθελα για λίγες μέρες να είμαι μέσα στο σπίτι τους, για να δω με τα μάτια μου πως βγαίνει η καθημερινότητα. Και να ζαλίσω στις ερωτήσεις εκείνη τη μάνα.. Τι τους ταίζει ας πούμε;;; Πως να χορτάσεις οχτώ άντρες;;;

 

Μαρουσκάκι μου, άντε να γεννάμε σιγά σιγά, να ζαλίσω εσένα στις ερωτήσεις!;)

Αν ο μπέμπης σου περιμένει άλλες εννιά μέρες θα έχει γενέθλια μαζί με το δικό μου!

 

Αχ μαναρι ελπιζω να μην περιμενει τοσο γτ σκασαμε λεμε στη ζεστηηηηηηηη χαχα!!!!αχ τι να σου απανταω κι εγω που σφαζονται τρια που ειναι κ δε μπορω να τα κανω ζαφτι!!!!η ζεστη τα πειραξε η το καλοκαιρι;;;;;τουλαχιστον να γεννησω να μπορω να τρεχω να προλαβαινω τα δραματα....τωρα πειτε....ειναι δυνατον 4 το πρωι να μη φυσα καθολου κ να εχει τοση ζεστη;;;;;;;;;

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω, η ζέστη δεν παλεύεται.. Ευτυχώς από σήμερα θα δροσίσει λίγο!

 

Mama aga, πως τα πας εσύ με τα πέντε; Το μικράκι πως είναι; Ξενυχτάτε; Τα υπόλοιπα πως το πήραν; Εσύ πως είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειστε μια οαση ελπιδας και δυναμης για ολες μας.. Εγω γυρισα μετα απο συντομες διακοπες οπου προσπαθηασ να ελαττωσω-κοψω τον θηλασμο της μικρης αλλα δεν καταφερα και πολλα.. Εχει να θηλασει μερικες μερες τωρα και ζηταει συνεχεια, της εχει βγει απιστευτη γκρινια και με εχει απο πισω σε ολα. εχω κουραστει πολυ..Και δεν ειναι μικρη, τριαμιση χρονων. Αχ και μετα λεω που πας και ζητας και αλλο? Μονο τον μακροχρονιο θηλασμο να σκεφτεις.. Δεν ξερω, αυτη η τελευταια μου εβγαλε το λαδι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια πως πατε;

Μαρουσκακι ποσο εμεινε ακομα;Αντε και εφαγες τον γαιδαρο!Τουλαχιστον τελειωσες με τα μαστορια;

Φριντομ τι εκανες καταφερες να στειλεις κανενα παιδι καπου καμια γιαγια καμια κατασκηνωση;

Μαμα-αγκα κοιμασεεεεεεεεε καθολουυυυυυυυυυυ;Αχ καλη δυναμη.

Ζακουλα εισαι ηρωας 3,5 χρονια θηλασμος:roll: ΜΠΡΑΒΟ κι υστερα αναρωτιεσε πως γινονται οι πολυτεκνες οικογενειες.Να απο κατι γυναικες σαν κ εσενα με τετοια υπομονη!

Αλεξανδρα ετοιμη μου φαινεσε.......βουρ!;):

Οι υπολοιπες κοπελες;Διακοπουλες;

Τα νεα μου;4 Ιουλιου εκανα την αποξεση και τωρα οπου να ναι περιμενω την πρωτη περιοδο.Πονος στην μεση τρελος!!!!Εχω κ 4 δυσκοκοιλες το χουφταλο.

Απο την αποξεση μου εμεινε αρκετο υπολοιμα κ μου ειπε η γυναικολογος να προμηθευτο με παυσιπονα γιατι θα καθαρισω στην περιοδο αλλα.....θα με κατεδαφησει ο πονος αμαν αμαν αμαν καλυτερα να μην το ηξερα τα χω κανει πανω μου.

 

 

Πρωτη φορα φετος εστειλα τα αγορια μου σε κατασκηνωση τι να σας πω;πως να σας περιγραψω την τοση ησυχια;Το πατωμα γυαλιζει το πλυντηριο ρουχων πηρε αδεια κ των πιατων ειναι σε υπολειτουργεια κι ομως μετραω σαν φανταρος τις μερες να γυρισουν τα θηρια μου.Μου ελειψαν παρα πολυ.Μηπως φταινε οι ορμονες μου;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...