Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Μαμά Λένα, εντάξει, πολύ πρωτότυπος τρόπος να το ανακοινώσεις! Ούτε αν το σχεδίαζες δε θα έβγαινε τόσο καλό!

Λενάκι τι ταξιδάκια βλέπω σχεδιάζεις; Με το καλό να πάτε κοπέλα μου,χωρίς αρματωσιές!:cool:

Μαρουσκάκι σκέφτεσαι από τώρα τον πέμπτο γιο; Γιατί δε φαντάζομαι να μου ονειρεύεσαι κοριτσάκια!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι ρε παιδια δεν κανουμε άλλο λεμε,αληθεια...δεν αντεχουμε....εδω με το τεταρτο δεν ξερω πως θα ειμαστε....και χωρις βοηθεια ιδιαιτερη....οχι....μαμα-λενα εγω δε σε ρωτησα αλλα κι εγω την ειχα την απορια της ανακοινωσης....σουπερ πρωτοτυπο κι απολυτα αυθεντικο!!!η πεθερα ασχολιαστη!!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι, Μαρουσκάκι, σε πειράζουμε. Κάνε το τέταρτο με το καλό, και θα περιμένω με αγωνία τις εντυπώσεις σου! Καταλαβαίνεις με καίει το θέμα..

 

Axxxx, σ' έχω καταλάβει εσένα...και καλά μόνο ο ανήρ θέλει ε?Χαχαχα, κάτσε να χρονίσει ο τρίτος μπόμπιρας και σε βλέπω να μας κουνάς το θετικό τεστ κι εσύ!!:lol::lol::lol::lol:Σήμερα είχα μια πολύ δύσκολη μέρα, ξάπλα συνέχεια γιατί πονούσα, τι να πω, ζορίστηκα παραπάνω με δουλειές από την Κυριακή, φταίει η ηλικία (πέρασαν και 4,5 χρόνια από το τρίτο παιδί), φταίει η κοιλούμπα, όλα φταίνε....Άτιμες ορμόνες!:roll: Άιντε καληνύχτα!Χαδάκια στα εμβρυάκια και στα παιδάκια σας!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι,παιδί μου, σε ενάμιση μήνα χρονίζει ο τρίτος! Θα το αργοπορήσω λίγο ακόμη, αλλά φυσικά ψήνομαι για τέταρτο, αλλιώς τι δουλειά έχω εδώ;;;

Να προσέχεις βρε Μαρουσκάκι, τουλάχιστον μέχρι να μπεις στο μήνα σου άσε λίγο τις δουλειές, δεν πειράζει.. Άντε λίγο ακόμη κουράγιο και μετά αγκαλίτσα με το μωρούλι.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας!

Να χαίρεστε όλες τα (πολλά) παιδάκια σας και με το καλό οι εγκυούλες!

 

Πιο "μουδιασμένο" μήνυμα και με μεγαλύτερη αμηχανία δε νομίζω ότι έχω γράψει... :?

Είμαστε στη φάση που και οι δύο προσπαθούμε να πείσουμε ο ένας τον άλλον και ο καθένας τον εαυτό του για το τρίτο μπεμπε... Μια ενθουσιαζόμαστε, μια κάνουμε πίσω, μια ελέυθερα, μία όχι, τι να πω.

 

Σας διαβάζω με μεγάλη χαρά και προσπάθω να πάρω λίγη από την "τρέλα" σας (και λίγο από το γούρι του θέματος :wink: ).

Link to comment
Share on other sites

Όχι,παιδί μου, σε ενάμιση μήνα χρονίζει ο τρίτος! Θα το αργοπορήσω λίγο ακόμη, αλλά φυσικά ψήνομαι για τέταρτο, αλλιώς τι δουλειά έχω εδώ;;;

Να προσέχεις βρε Μαρουσκάκι, τουλάχιστον μέχρι να μπεις στο μήνα σου άσε λίγο τις δουλειές, δεν πειράζει.. Άντε λίγο ακόμη κουράγιο και μετά αγκαλίτσα με το μωρούλι.;)

 

To θυμόμουν ότι είναι τώρα κοντά ο τρίτος σου καλέ, γι' αυτό το έγραψα!;)Αλήθεια ψήνεσαι?Ως τώρα δεν το είχες δηλώσει ευθέως!!Μπράβο κοριτσάκι μου, μπράβο, καλέ είμαστε πολλές τρελές τελικά!!:-P:razz::-P

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας!

Να χαίρεστε όλες τα (πολλά) παιδάκια σας και με το καλό οι εγκυούλες!

 

Πιο "μουδιασμένο" μήνυμα και με μεγαλύτερη αμηχανία δε νομίζω ότι έχω γράψει... :?

Είμαστε στη φάση που και οι δύο προσπαθούμε να πείσουμε ο ένας τον άλλον και ο καθένας τον εαυτό του για το τρίτο μπεμπε... Μια ενθουσιαζόμαστε, μια κάνουμε πίσω, μια ελέυθερα, μία όχι, τι να πω.

 

Σας διαβάζω με μεγάλη χαρά και προσπάθω να πάρω λίγη από την "τρέλα" σας (και λίγο από το γούρι του θέματος :wink: ).

 

Χαχα, ε πέστε τώρα άδικο έχω?Η κεντρική Μακεδονία στηρίζει την τριτεκνία χαχα!Άμα κυνηγάς γούρι, είσαι στο σωστό θέμα!Επίσης άμα κυνηγάς γούρι, σημαίνει ότι θες τρίτο και δεν το λες ούτε στον εαυτό σου!Εγώ σου εύχομαι να κατασταλλάξετε με το σύζυγο ή να έρθει το ''τυχαίο'' γεγονός να αποφασίσει για σας!Να μπαίνεις να τα λέμε! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα μας ψεκάζουν κάτι διαφορετικό λες εδώ πιο ψηλά???

 

Μωρέ ψημένοι είμαστε (έστω μισοψημένοι) στη θεωρία, απλά δεν μπορούμε να διαχειριστούμε τα πρακτικά της καθημερινότητας. Από την άλλη, είναι παράλογο να προσπαθούμε να λύσουμε προβλήματα πριν καν προκύψουν και το debate συνεχίζεται...

 

Καλημέρα σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο εμενα

Εχω δυο παιδακια και θελαμε ενα τριτο αλλα με την κριση μια το προσπαθουμε μια κανουμε πισω.

Αν το αποφασισουμε ισως πρεπει να κανω και καποια ενεση ειπε ο γιατρος στο δευτερο ειχα δυσκολευτει και ειναι διαδικασια. Αλλα το θελουμε πολυ.

Ειναι πολυ πιο δυσκολα με τρια; Με δυο μου φανηκε στην αρχη πολυ πολυ δυσκολο αλλα μπηκαμε σε ρεγουλα. Με τρια πως ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα

Εχω δυο παιδακια και θελαμε ενα τριτο αλλα με την κριση μια το προσπαθουμε μια κανουμε πισω.

Αν το αποφασισουμε ισως πρεπει να κανω και καποια ενεση ειπε ο γιατρος στο δευτερο ειχα δυσκολευτει και ειναι διαδικασια. Αλλα το θελουμε πολυ.

Ειναι πολυ πιο δυσκολα με τρια; Με δυο μου φανηκε στην αρχη πολυ πολυ δυσκολο αλλα μπηκαμε σε ρεγουλα. Με τρια πως ειναι;

Γεια σου Ελίσα!

Ακριβώς το ίδιο ένιωσα με τα τρία. Αν το θέλετε σου το εύχομαι! Η κούραση είναι κούραση, αλλά η ευτυχία που φέρνει ένα παιδάκι συγκρίνεται με τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα

Εχω δυο παιδακια και θελαμε ενα τριτο αλλα με την κριση μια το προσπαθουμε μια κανουμε πισω.

Αν το αποφασισουμε ισως πρεπει να κανω και καποια ενεση ειπε ο γιατρος στο δευτερο ειχα δυσκολευτει και ειναι διαδικασια. Αλλα το θελουμε πολυ.

Ειναι πολυ πιο δυσκολα με τρια; Με δυο μου φανηκε στην αρχη πολυ πολυ δυσκολο αλλα μπηκαμε σε ρεγουλα. Με τρια πως ειναι;

Kάθε παιδάκι όταν έρχεται είναι στην αρχή πολύ πολύ δύσκολο μέχρι να ξαναβρεί η οικογένεια τις ισορροπίες της...Σιγά σιγά η ισορροπία βρίσκεται...Όχι ότι είναι όλα ρόδινα, σίγουρα, ένα παιδάκι παραπάνω είναι ένα παιδάκι παραπάνω, αλλά κουράγιο να έχουμε να τα μεγαλώνουμε.Τι ένεση πρέπει να κάνεις αν επιτρέπεται?Μη μου πεις ...λόγω αρνητικού ρέζους?Όπως και να 'χει αν το θέλετε εγώ στο εύχομαι να γίνετε σύντομα τρίτεκνοι!:-DΦριντομάκι μου, καλά είστε?΄Λες η μαμα μας να πάρει όλο το μήνα της?Μπα...μη σου πω θα γέννησε κιόλας!8-)8-)8-):cool:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

To θυμόμουν ότι είναι τώρα κοντά ο τρίτος σου καλέ, γι' αυτό το έγραψα!;)Αλήθεια ψήνεσαι?Ως τώρα δεν το είχες δηλώσει ευθέως!!Μπράβο κοριτσάκι μου, μπράβο, καλέ είμαστε πολλές τρελές τελικά!!:-P:razz::-P

Aφού είπαμε.. Θα ακολουθήσω τα χνάρια σου και θα κάνω τέταρτο γιο!:lol:

 

Αχ λες όντως να ήρθε το μωρούλι; Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ.. Πέμπτο παιδί και να πάρει όλο το μήνα δύσκολα.

 

Εμείς καλά είμαστε, βγαίνουμε περισσότερο έξω, παίζουν τα παιδιά, και είναι καλύτερα τα πράγματα. Και δεν έχουμε διάβασμα!!! Το καλοκαίρι μου φαίνεται πάντα πιο εύκολο.

 

Εσύ πως τα πας με την κοιλίτσα κι όλους τους άντρες σου σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Aφού είπαμε.. Θα ακολουθήσω τα χνάρια σου και θα κάνω τέταρτο γιο!:lol:

Μα ναι, πώς το ξέχασα αυτό??:lol::lol::lol::lol:

 

Αχ λες όντως να ήρθε το μωρούλι; Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ.. Πέμπτο παιδί και να πάρει όλο το μήνα δύσκολα.

 

Εμείς καλά είμαστε, βγαίνουμε περισσότερο έξω, παίζουν τα παιδιά, και είναι καλύτερα τα πράγματα. Και δεν έχουμε διάβασμα!!! Το καλοκαίρι μου φαίνεται πάντα πιο εύκολο.

Εγώ συνεχίζω να το απεχθάνομαι χαχα όπως όταν ήμουν εγώ μαθήτρια!

Εσύ πως τα πας με την κοιλίτσα κι όλους τους άντρες σου σπίτι;

Xάλια μανάρι, σέρνομαι, τα κάνω όλα με το ζόρι, υπομονή μηδέν, τα παιδιά μες στην τρέλα, έχω και μαστόρια γιατί βάφουμε το σπίτι μέσα έξω, χαμός κι ο άντρας μου λείπει Αθήνα σεμινάριο...Κάνω άσχημες σκέψεις ότι δεν θα τα καταφέρουμε με τα 4....Ελπίζω να φταίνε οι ορμόνες:?:?:? Το μπουρμπούλι μου όμως είναι καλούλι και κάθε κλωτσίτσα του με κάνει ευτυχισμένη!:-):-):-)Αυτό κι η πίστη μου στο Θεό μου δίνουν κουράγιο για τη συνέχεια....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε όλα μαζί σου έπεσαν βρε κορίτσι μου, λογικό..

Όμως, θα περάσει κι αυτό και φυσικά θα τα καταφέρεις! Πως αλλιώς θα σ ακολουθήσω εγώ;;;;)

Το βράδυ, όταν είμαι πολύ κουρασμένη, κάνω κι εγώ αρνητικές σκέψεις, μου φαίνονται όλα βουνό. Και θυμάμαι τη συμβουλή μιας φίλης από δω μέσα "μην σκέφτεσαι σοβαρά θέματα όταν είσαι κουρασμένη".Όντως, το πρωί που ξυπνάω τα βλέπω όλα μ άλλο μάτι!

Σ ένα βιβλίο είχα διαβάσει ότι ο Θεός μας δίνει τόση δύναμη,όσα και τα παιδάκια μας. Τρία παιδιά, δύναμη για τρία παιδιά. Τέσσερα παιδιά, δύναμη για τέσσερα παιδιά.. Αλλιώς οι υπερπολύτεκνες θα έπρεπε να είχαν λαλήσει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα

Εχω δυο παιδακια και θελαμε ενα τριτο αλλα με την κριση μια το προσπαθουμε μια κανουμε πισω.

Αν το αποφασισουμε ισως πρεπει να κανω και καποια ενεση ειπε ο γιατρος στο δευτερο ειχα δυσκολευτει και ειναι διαδικασια. Αλλα το θελουμε πολυ.

Ειναι πολυ πιο δυσκολα με τρια; Με δυο μου φανηκε στην αρχη πολυ πολυ δυσκολο αλλα μπηκαμε σε ρεγουλα. Με τρια πως ειναι;

 

Τέλεια είναι με τρία! Αν ήξερα πόσο ωραία ήταν θα το είχα πάρει απόφαση νωρίτερα! :-) Βέβαια εξαρτάται και από την ηλικία των μεγαλύτερων παιδιών. Αν είναι μικρή η διαφορά τους είναι μια τρέλλα υποθέτω, αν είναι μεγάλη η διαφορά, όπως στην περίπτωσή μου (τα κορίτσια μου ήταν 6 και 9 όταν γεννήθηκε ο μπέμπης μας) είναι πολύ καλά. Υπάρχει βοήθεια στο σπίτι, αρκετή κατανόηση και στην ουσία είναι σαν να μεγαλώνεις ένα παιδί και όχι 3 ταυτόχρονα. Εξαρτάται επίσης από το πόσες ώρες εργάζεσαι - εγώ λίγες σχετικά - καθώς και από τη βοήθεια - παρουσία - στήριξη του συζύγου (και σ' αυτόν τον τομέα καλά τα πάμε :-) ). Το μόνο που μας έλειψε λίγο και περιορίστηκε φυσικά είναι ο προσωπικός χρόνος με το σύζυγο, μια που τα μεγάλα μας παιδιά είχαν ήδη ξεπεταχτεί, κανένα ταξιδάκι στο εξωτερικό που μέχρι να γεννηθεί ο μπέμπης κάναμε κάθε χρόνο. Απλά σκέφτομαι ότι ταξίδια μόνοι μας θα μπορούμε να κάνουμε και στα 50 μας, παιδιά όμως όχι.

 

Αν πιστεύεις ότι έχεις εξασφαλίσει τις βασικές προϋποθέσεις, μη το σκέφτεσαι λεπτό. Εξάλλου να μετανιώσεις στο μέλλον που δεν έκανες τρίτο παιδί είναι πιθανό, να μετανιώσεις που έκανες τρίτο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

 

Αλήθεια τα παιδάκια σου πόσο χρονών είναι; Θα ήθελαν άλλο αδερφάκι; Γιατί εμένα μου το ζητούσαν από καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Ε όλα μαζί σου έπεσαν βρε κορίτσι μου, λογικό..

Όμως, θα περάσει κι αυτό και φυσικά θα τα καταφέρεις! Πως αλλιώς θα σ ακολουθήσω εγώ;;;;)

Το βράδυ, όταν είμαι πολύ κουρασμένη, κάνω κι εγώ αρνητικές σκέψεις, μου φαίνονται όλα βουνό. Και θυμάμαι τη συμβουλή μιας φίλης από δω μέσα "μην σκέφτεσαι σοβαρά θέματα όταν είσαι κουρασμένη".Όντως, το πρωί που ξυπνάω τα βλέπω όλα μ άλλο μάτι!

Σ ένα βιβλίο είχα διαβάσει ότι ο Θεός μας δίνει τόση δύναμη,όσα και τα παιδάκια μας. Τρία παιδιά, δύναμη για τρία παιδιά. Τέσσερα παιδιά, δύναμη για τέσσερα παιδιά.. Αλλιώς οι υπερπολύτεκνες θα έπρεπε να είχαν λαλήσει!

Tι ωραίο αυτό...έτσι είναι...μας δίνει όσα παιδιά αντέχουμε και τη δύναμη για να αντέχουμε...Κι εγώ τα πρωινά νιώθω καλύτερα...Καλημέρα!:-P:-P:-P:-P

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια είναι με τρία! Αν ήξερα πόσο ωραία ήταν θα το είχα πάρει απόφαση νωρίτερα! :-) Βέβαια εξαρτάται και από την ηλικία των μεγαλύτερων παιδιών. Αν είναι μικρή η διαφορά τους είναι μια τρέλλα υποθέτω, αν είναι μεγάλη η διαφορά, όπως στην περίπτωσή μου (τα κορίτσια μου ήταν 6 και 9 όταν γεννήθηκε ο μπέμπης μας) είναι πολύ καλά. Υπάρχει βοήθεια στο σπίτι, αρκετή κατανόηση και στην ουσία είναι σαν να μεγαλώνεις ένα παιδί και όχι 3 ταυτόχρονα. Εξαρτάται επίσης από το πόσες ώρες εργάζεσαι - εγώ λίγες σχετικά - καθώς και από τη βοήθεια - παρουσία - στήριξη του συζύγου (και σ' αυτόν τον τομέα καλά τα πάμε :-) ). Το μόνο που μας έλειψε λίγο και περιορίστηκε φυσικά είναι ο προσωπικός χρόνος με το σύζυγο, μια που τα μεγάλα μας παιδιά είχαν ήδη ξεπεταχτεί, κανένα ταξιδάκι στο εξωτερικό που μέχρι να γεννηθεί ο μπέμπης κάναμε κάθε χρόνο. Απλά σκέφτομαι ότι ταξίδια μόνοι μας θα μπορούμε να κάνουμε και στα 50 μας, παιδιά όμως όχι.

 

Αν πιστεύεις ότι έχεις εξασφαλίσει τις βασικές προϋποθέσεις, μη το σκέφτεσαι λεπτό. Εξάλλου να μετανιώσεις στο μέλλον που δεν έκανες τρίτο παιδί είναι πιθανό, να μετανιώσεις που έκανες τρίτο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

 

Αλήθεια τα παιδάκια σου πόσο χρονών είναι; Θα ήθελαν άλλο αδερφάκι; Γιατί εμένα μου το ζητούσαν από καιρό.

 

Εμ μου το ζητανε αυτο ειναι το προβλημα αλλα πιο πολυ ο αντρας μου γιατι θελει πολλα παιδια λεει τελικα. Ειμαστε μικροι ακομα αλλα με τοσα που γινονται δε θελω να γινουμε και πολυτεκνοι μεχρι και τριτο καλα θα ειμαστε.

Η κουραση δεν ειναι πιο πολλη; με το δευτερο τα ειδα ολα με τριτο πως τα φερνεις βολτα; το πρωτο εξαμηνο με τρομαζει πιο πολυ.

εκανες ταξιδια με τα δυο πρωτα; εμεις πηγαμε περσυ καλα ηταν αλλα πολυ δυσκολα δεν ηταν ξεγνοιαστα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εμ μου το ζητανε αυτο ειναι το προβλημα αλλα πιο πολυ ο αντρας μου γιατι θελει πολλα παιδια λεει τελικα. Ειμαστε μικροι ακομα αλλα με τοσα που γινονται δε θελω να γινουμε και πολυτεκνοι μεχρι και τριτο καλα θα ειμαστε.

Η κουραση δεν ειναι πιο πολλη; με το δευτερο τα ειδα ολα με τριτο πως τα φερνεις βολτα; το πρωτο εξαμηνο με τρομαζει πιο πολυ.

εκανες ταξιδια με τα δυο πρωτα; εμεις πηγαμε περσυ καλα ηταν αλλα πολυ δυσκολα δεν ηταν ξεγνοιαστα παντως.

 

Και με τα τρία έχουμε κάνει, σε νησί, είναι βέβαια κουραστικά αλλά ωραία. Επίσης έχουμε το εξοχικό μας - πάλι σε νησί - που κάθε καλοκαίρι ένα μήνα πηγαίνουμε εκεί, οπότε έχουμε ευκολίες (πχ έτοιμο φαγητό από την πεθερά μου, εξοπλισμό κλπ.) Αλλά πριν γεννηθεί ο μικρός με τον άντρα μου φεύγαμε μόνοι μας για μία εβδομάδα κάθε χρόνο στο εξωτερικό. Εκεί ήταν η ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ, αυτό μου έχει λείψει λίγο. Τώρα δεν μπορώ να το κάνω γιατί ο μικρός αν και 20 μηνών ακόμη θηλάζει, οπότε δεν μπορώ να κάνω βήμα μακριά του. Χαλάλι του όμως! :-)

 

Ως προς τα πρακτικά ζητήματα, εμένα με έσωσε ο μάρσιππος, είχα το μωρό από νεογέννητο εκεί (σε ring sling) και έκανα κανονικά τις δουλειές του σπιτιού, τα ψώνια, τα διαβάσματα των παιδιών, τις βόλτες μας, τα πάντα. Μέχρι και canoe kayak έχουμε κάνει με τον μπέμπη στο μάρσιππο!!! Πραγματικά δεν στερηθήκαμε τίποτε. Και το βράδυ ύπνο μαζί στο κρεβάτι μας, θηλασμός όταν ξυπνούσε, οπότε δε μου έλειψε ούτε ο ύπνος, ξαπλωμένη τον θήλαζα μέσα στον ύπνο μου. Αυτά από εμένα, πιστεύω ότι αν τελικά το πάρεις απόφαση, σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις, ειδικά εφόσον και το περιβάλλον σου είναι τόσο υποστηρικτικό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα

Εχω δυο παιδακια και θελαμε ενα τριτο αλλα με την κριση μια το προσπαθουμε μια κανουμε πισω.

Αν το αποφασισουμε ισως πρεπει να κανω και καποια ενεση ειπε ο γιατρος στο δευτερο ειχα δυσκολευτει και ειναι διαδικασια. Αλλα το θελουμε πολυ.

Ειναι πολυ πιο δυσκολα με τρια; Με δυο μου φανηκε στην αρχη πολυ πολυ δυσκολο αλλα μπηκαμε σε ρεγουλα. Με τρια πως ειναι;

 

Αχ Ελισα24 στην ίδια φάση είμαστε. Πόσο είναι τα παιδάκια σου?

 

Εμένα με ανησυχουν τα πιο πρακτικά θέματα. π.χ. αυτοκίνητο (τρια καρεκλάκια στο δικό μας δεν χωράνε με τπτ εκτός αν μας πάρει 3-4 χρόνια ακόμα για το τρίτο και κάθεται η μεγάλη σε booster) και σπίτι (θα χωρέσουμε σίγουρα αλλά θα χρειαστούν μεγάλες αλλαγές και ξεβόλεμα) και η δουλειά μου (μάλλον θα χρειαστεί να μη δουλέψω για δυο χρόνια) κτλ κτλ

 

Τέλοσπάντων, τουλάχιστον εμάς (ψιλό)ψήνονται οι μπαμπάδες :D:D

 

Καλημέρα σε όλες, καλό κουράγιο στις εγκυούλες :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; Mama aga κανένα νέο; Είναι και πέμπτο μωράκι λες να τον πάρεις όλο το μήνα σου;

 

 

 

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Αν και πέμπτο και μου είχε πει θα βγει πιο πριν..κλπ..κλπ...τίποτα ακόμη!

ο τελευταίος καιρός είναι ο πιο δύσκολος όλης της εγκυμοσύνης...όχι σωματικά ..γιατι πια στον μήνα μου δεν με νοιάζει αν κουραστω ή πονέσω( το πολύ πολύ να γεννήσω) αλλά οι ορμόνες μου κορίτσια!!!

Ασε με το δημοψήφισμα..ακόμη και στο σούπερ με σταματάει μια κυρούλα και μου λέει..

-τωρα γεννάς κοπέλα μου? κρίμα...σαν τα παιδιά της κατοχής θα είναι αυτά τα μωρά..

 

σοκ εγώ!! δεν είχα και τσίχλα να της δώσω...

και μετά λεω ...μα όλοι οι τρελοί με το μεγάλο στόμα σε εμένα τυχαίνουν??

τι έχω και τους τραβάω?

 

Κάντε καμια ευχούλα ή προσευχούλα βρε κορίτσια να βγει και αυτό με το καλό γιατί δεν την παλεύω με όσα γίνονται στον κόσμο..τουλάχιστον να εχω το μωράκι στα χέρια μου..και έχει ο Θεός!

 

Οσες δεν είστε ακόμη έγκυες με το καλό!!

και μην με διαβάζετε τωρα...αλλά αντί αλλων λόγω ορμονών τώρα...

εσείς μη μασάτε!!;)

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό κοπέλα μου, όλα να γίνουν εύκολα και γρήγορα και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το αγγελούδι σου! Όλα καλά θα πάνε έχει ο Θεός..

Τώρα είναι που δεν πρέπει ν ακούς τον κόσμο, απ τον πανικό δεν ξέρουν τι λένε και τα νεύρα τεντωμένα. Υπομονή, λίγες μερούλες έμειναν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Αν και πέμπτο και μου είχε πει θα βγει πιο πριν..κλπ..κλπ...τίποτα ακόμη!

ο τελευταίος καιρός είναι ο πιο δύσκολος όλης της εγκυμοσύνης...όχι σωματικά ..γιατι πια στον μήνα μου δεν με νοιάζει αν κουραστω ή πονέσω( το πολύ πολύ να γεννήσω) αλλά οι ορμόνες μου κορίτσια!!!

Ασε με το δημοψήφισμα..ακόμη και στο σούπερ με σταματάει μια κυρούλα και μου λέει..

-τωρα γεννάς κοπέλα μου? κρίμα...σαν τα παιδιά της κατοχής θα είναι αυτά τα μωρά..

Eίναι δυνατόν να πεις τέτοιο πράμα σε ετομόγεννη γυναίκα???:shock::shock::shock::shock:

σοκ εγώ!! δεν είχα και τσίχλα να της δώσω...

και μετά λεω ...μα όλοι οι τρελοί με το μεγάλο στόμα σε εμένα τυχαίνουν??

τι έχω και τους τραβάω?

 

Κάντε καμια ευχούλα ή προσευχούλα βρε κορίτσια να βγει και αυτό με το καλό γιατί δεν την παλεύω με όσα γίνονται στον κόσμο..τουλάχιστον να εχω το μωράκι στα χέρια μου..και έχει ο Θεός! Όσες προσευχές θέλεις κοριτσάκι μου για γερό μωράκι, εύκολη γέννα κι ακριβώς, έχει ο Θεός και κανένα από τα πλάσματά του δεν αφήνει...

 

Οσες δεν είστε ακόμη έγκυες με το καλό!!

και μην με διαβάζετε τωρα...αλλά αντί αλλων λόγω ορμονών τώρα...

εσείς μη μασάτε!!;)

Αχ αυτές οι ορμόνες οι ρημάδες χαχα!Κοριτσάκι μου, και πάλι με το καλό και μην ακούς κανέναν, τα παιδάκια σου, τον αντρούλη σου και τα μάτια σου!Περιμένουμε τα νεάκια σας!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ εδώ, με πολλούς πόνους από χθες φαντάζομαι λόω κούρασης λόω της θέσης του μωρού που κάτι μου πατάει και πονάω, με τα παιδιά σπίτι, τα μαστόρια επίσης....

Ουφ...πότε θα τελειώσουν οι δουλειές να καθαριστεί και το σπίτι???Έτοιμα τα μωρουδιακά, άντε να κάνω και βαλίτσα....10 Ιουλίου μπαίνουμε στο μήνα μας!!:P:p:p:p

Καλό μήνα κιόλας άντε να δούμε τι μας ξημερώνει!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...