Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 385
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεσποινα και ο γιατρος μου ακολουθει προς το παρον το ιδιο πρωτοκολλο με αυτο της fairy's mum. Ειμαι εβδομαδα 15 με μηκος τραχηλου 4εκ.

Μετρηση προς το παρον καθε 2 εβδομαδες και μετα την 18 πιο συχνα οπου βαρενει το μωρο.

Μετα της 18 θα παρω αδεια απο την δουλεια μου μεχρι να γεννησω με το καλο. Θελει ξεκουραση ο τραχηλος για καλο και για κακο.

 

Jkoum, η περιδεση στο μητερα κοστισε 1500 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Μετρηση προς το παρον καθε 2 εβδομαδες και μετα την 18 πιο συχνα οπου βαρενει το μωρο.

Μετα της 18 θα παρω αδεια απο την δουλεια μου μεχρι να γεννησω με το καλο. Θελει ξεκουραση ο τραχηλος για καλο και για κακο.

Moυ έβαλες φυτιλιές τώρα! Εμένα μου είπε μέτρηση κάθε μήνα. :confused: Μήπως το κάνει γιατί έχει πάρα πολύ κόσμο?

Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννησεις?

 

Όσο για την ξεκούραση είναι το Α και το Ω. Αλλά με ένα παιδάκι ήδη πώς θα την βγάλουμε βρε κορίτσια στην ξάπλα???

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moυ έβαλες φυτιλιές τώρα! Εμένα μου είπε μέτρηση κάθε μήνα. :confused: Μήπως το κάνει γιατί έχει πάρα πολύ κόσμο?

Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννησεις?

 

Όσο για την ξεκούραση είναι το Α και το Ω. Αλλά με ένα παιδάκι ήδη πώς θα την βγάλουμε βρε κορίτσια στην ξάπλα???

 

Fairy's mum εγω ειμαι εξωτερικο αυτη τη στιγμη και ο γιατρος μου ειναι απο Καναδα.

Βεβαια επιστρεφω σε δυο εβδομαδες για να ειμαι Αθηνα επειδη ακριβως πλεον θα πρεπει ξεκουραση. Εχω και εγω μια κορη και δουλευω κιολας αλλα απο εβδομαδα 18 τερμα.

Ευτηχως θα εχω βοηθεια απο τη μητερα μου.

Οταν τον ρωτησα μηπως πρεπει πιο συχνα μην ανοιξει ο τραχηλος ξαφνικα μου ειπε το εξης: να ανοιξει ξαφνικα σε 1 νυχτα ειναι σπανιοτατο και αυτο που μου προσφερει ειναι το standard care στην περιπτωση μου.

Μολις γυρησω ελλαδα θα ακολουθησω το ιδιο προτωκολο σε οποιον μαιευτηρα παω.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου τράχηλος τη Δευτέρα που πήγα στο γιατρό ήταν 4,6. Μου είπε ότι όλα είναι μια χαρά και προς το παρόν δεν κάνουμε πάλι περίδεση. Βέβαια όταν τον ρώτησα εάν του έχει τύχει περίπ[τωση σαν τη δική μου με΄έκτακτη περίδεση στην πρώτη εγκυμοσύνη να μην κάνει καθόλου στη δεύτερη μου απάντησε αρνητικά. Κορίτσια έχει τύχει σε καμία;

 

Ναι Δεσποινα σε μια κοπελα απο το φορουμ που της ειχα στειλει πμ. Στην επομενη εκανε μετρηση καθε 2 εβδομαδες, ηταν ξαπλα και επαιρνε και προγεστερονη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίστια καλημέρα...μπορείτε να μου πείτε τους κινδύνους για περίδεση σε μικρή εβδομάδα???

εμένα με παρακολουθούν σε νσκ και ιδιώτης γιατρός...σε τρελαίνουν λιγάκι όλοι με τις διαφορετικές γνώμες τους...οι περισσότεροι όμως είπαν να μην το αφήσω να ξεπεράσει την 14εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

κορίστια καλημέρα...μπορείτε να μου πείτε τους κινδύνους για περίδεση σε μικρή εβδομάδα???

εμένα με παρακολουθούν σε νσκ και ιδιώτης γιατρός...σε τρελαίνουν λιγάκι όλοι με τις διαφορετικές γνώμες τους...οι περισσότεροι όμως είπαν να μην το αφήσω να ξεπεράσει την 14εβδομάδα...

 

Εγω ειχα χασει την πρωτη εγκυμοσυνη στις 22 εβδομαδες. στην 2η εκανα περιδεση στην 14η εβδομαδα χωρις προβληματα. εμεινα νοσοκομειο 2 μερες μετα για παρακολουθηση μηπως γινουν συσπασεις και μετα επερνα αντιβιωση ceclor για αρκετους μηνες ετσι ωστε να μην γινει καποια μολυνση.

 

αρα αυτοι ειναι οι κινδυνοι-ερεθισμος της μητρας και συσπασεις οπως και μολυνση επιδη η περιδεση ειναι ξενο σωμα και μπορει να μαζευει μικροβια.

 

εγω δεν χρειαστηκα καθολου ξεκουραση, μαλιστα ταξιδευα και στο εξωτερικο με την περιδεση, αλλα ηθελα να την κανω οπωσδηποτε με αυτο που μου ειχε συνβει. αρα αποδεχτηκα τα ρισκα της περιδεσης.

 

ακομα και οταν μου την εβγαλαν -36 εβδομαδα--ο τραχηλος μου εκανε 4 εβδομαδες να μικρυνει,,,

 

τωρα πλεον κανω της μετρησεις μηπως και τελικα δεν χρειαστω.

 

απο οτι καταλαβαινω δεν υπαρχει εγγυηση 100% για τιποτα απο οσα κανουμε,,,απλα θελει προσοχη και στενη παρακολουθηση σε καθε βημα για να εχουμε καλυτερη προληψη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα χασει την πρωτη εγκυμοσυνη στις 22 εβδομαδες. στην 2η εκανα περιδεση στην 14η εβδομαδα χωρις προβληματα. εμεινα νοσοκομειο 2 μερες μετα για παρακολουθηση μηπως γινουν συσπασεις και μετα επερνα αντιβιωση ceclor για αρκετους μηνες ετσι ωστε να μην γινει καποια μολυνση.

 

Κι εγω το ιδιο την πρωτη φορα, μονο που πηρα αντιβιωση για λιγες μερες. Στη δευτερη περιδεση εφυγα την επομενη μερα απο το νοσοκομειο μια και ενιωθα πολυ καλα.

 

αρα αυτοι ειναι οι κινδυνοι-ερεθισμος της μητρας και συσπασεις οπως και μολυνση επιδη η περιδεση ειναι ξενο σωμα και μπορει να μαζευει μικροβια.

 

Οταν γεννησα, εκανα καλλιεργεια περιδεσης. Στον πρωτο τοκετο βρεθηκε ενα μικροβιο και πηρα παλι αντιβιωση για λιγες μερες. Στο δευτερο ηταν καθαρη η καλλιεργεια.

 

ακομα και οταν μου την εβγαλαν -36 εβδομαδα--ο τραχηλος μου εκανε 4 εβδομαδες να μικρυνει,,,

 

 

Εσπασαν τα νερα στον πρωτο τοκετο και δεν ειχα καθολου διαστολη. Μετα απο ωρες καναμε προκληση και παρ΄ολα αυτα γεννησα μετα απο 24 ωρες...κατεβαινε το μωρο, ο τραχηλος κλειστος και τον ανοιξε μονη της η γιατρος μου...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα και ο γιατρος μου ακολουθει προς το παρον το ιδιο πρωτοκολλο με αυτο της fairy's mum. Ειμαι εβδομαδα 15 με μηκος τραχηλου 4εκ.

Μετρηση προς το παρον καθε 2 εβδομαδες και μετα την 18 πιο συχνα οπου βαρενει το μωρο.

Μετα της 18 θα παρω αδεια απο την δουλεια μου μεχρι να γεννησω με το καλο. Θελει ξεκουραση ο τραχηλος για καλο και για κακο.

 

Jkoum, η περιδεση στο μητερα κοστισε 1500 ευρω.

 

Και ο δικός μου την ίδια άποψη με τους δικούς σας έχει, απλά εγώ είμαι αγχωτική! Εδώ και 2 μέρες είχα 3-4 συσπάσεις και έντονα τσιμπήματα από κάτω, αλλά μου είπε να κάτσω 1 μέρα στο κρεβάτι (όπως κι έκανα) και σήμερα είμαι μια χαρά. Αυτό ακριβώς φοβάμαι:1) Μην ανοίξει πάλι ο τράχηλος ξαφνικά και αυτή τη φορά δεν είμαι τόσο τυχερή και 2) Μην ανοίξει σε μεγάλη εβδομάδα και είναι επικίνδυνο για το μωρό. Πάντως στην 16η εβδομάδα είχα μήκος 4,6.

JKoum και στο Ιασώ τον Ιούνιο του 2009 που έκανα κόστισε 1500 ευρώ + η αμοιβή του γιατρού.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλημερα...την έκανα τελικά την περίδεση την Παρασκευή...έμεινα 5 ώρες μετά το χειρουργείο στην κλινική ...μια χαρά όλα μέχρι στιγμής...:-D

εμάς κόστισε 500 γιατρός + αναισθησιολόγος + 280 κλινική

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ξερει καμια κοπελα να μου πει για την λαπαροσκοπικη περιδεση τραχηλου;

Το προβλημα μου ειναι οτι σχεδον δεν εχω τραχηλο λογω λειζερ για κονδυλωματα που ειχα κανει πριν πολλα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει περιδεση... κ μαλιστα λαπαροσκοπική! την συγκεκριμενη την εκανα πριν μεινω εγκυος φετος στο ζουζουνι μου (τωρα ειμαι στην 30η εβδομαδα!!!) λόγω ασχημου ιστορικου και μεγααααααααααλης ανεπαρκειας τραχηλου..

Αυτή η κοπέλα είχε κάνει λαπαροσκοπική. Στείλε της πμ, μήπως και δεν δει εδώ την ερώτησή σου.

 

Για τι μήκος μιλάμε ότι έχεις? Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη?

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΤΑΘΙΚΑ ΤΟΣΟ ΤΥΧΕΡΗ ΟΣΟ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΔΥΔΙΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΔΑΝ ΟΤΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΑ 4.5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΑΚΙΝΗΣΙΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ(ΣΤΗΝ 25 ΕΒΔΟΜΑΔΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΥΟ ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΩΡΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ(ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΙΑΤΡΟ)ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΦΟΒΙΘΕΙ ΠΟΛΛΥ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟΒΟΛΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ?

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΥΓΙΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Triantafyllo εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει κάποια με περίδεση να αποβάλλει, αφού τηρεί ό,τι της έχει πει ο γιατρός της. Λυπάμαι πραγματικά για ότι σου συνέβη...!

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια εχω ενα θεμα.. ειμαι στην 21η εβδομαδα κ εκανα περιδεση στην 14η. ολα καλα μεχρι χθες που ειδα στο χαρτι λιγο αιμα αρραιωμενο. εκεινη τη στιγμη σκουπιστηκα 2-3 φορες ωσπου σταματησα να το βλεπω αλλα απο τοτε δεν ειχα κανενα αλλο σημαδι ουτε αιμα ουτε πονο.. πηρα το γιατρο μου κ ειπε πως αφου δεν υπαρχει αιμα και πονος μαλλον θα οφειλεται σε καποιο αγγειο που εσπασε λογω της καταστασης του τραχηλου. βεβαια εμπιστευομαι τον γιατρο μου αλλα ειναι πιο καθησυχαστικο αν ξερω πως και καποια αλλη κοπελα ειχα αντιστοιχη εμπειρια... σας παρακαλω απαντηστε μου.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Moυ ειχε συμβει και στις δυο εγκυμοσυνες, οπως εχει συμβει και σε φιλες μου. Προκειται για τις μερες του κυκλου οπου κανονικα θα ερχοταν περιοδος αν δεν υπηρχε εγκυμοσυνη, οπως μου ειπε η γιατρος μου. Για υπολογισε...ισχυει αυτο στην περιπτωση σου? Εαν ναι, μην ανησυχεις.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Καλημέρα και απο εμενα.Είμαι στην 27η εβδομάδα και πριν λίγες μέρες έκανα περίδεση λογω ανεπαρκειας τραχηλου και προωρων συσπασεων.

Τωρα βρισκομαι σπιτι ξαπλα με χαπια για τις συσπασεις τις οποιες δε μπορω να πω οτι τις καταλαβαινω παντα.ποσες συσπασεις τη μερα ειναι φυσιολογικες σε αυτη τη βδομαδα?εεγω εχω γυρω στις 10 ολη μερα και ο γιατρος μου λεει οκ.εχω φοβηθει πολυ το ενδεχομενο προωρου τοκετου.Δε με νοιαζει να μεινω στο κρεββατι μεχρι το τελος αρκει να εχει αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμενα.Είμαι στην 27η εβδομάδα και πριν λίγες μέρες έκανα περίδεση λογω ανεπαρκειας τραχηλου και προωρων συσπασεων.

Τωρα βρισκομαι σπιτι ξαπλα με χαπια για τις συσπασεις τις οποιες δε μπορω να πω οτι τις καταλαβαινω παντα.ποσες συσπασεις τη μερα ειναι φυσιολογικες σε αυτη τη βδομαδα?εεγω εχω γυρω στις 10 ολη μερα και ο γιατρος μου λεει οκ.εχω φοβηθει πολυ το ενδεχομενο προωρου τοκετου.Δε με νοιαζει να μεινω στο κρεββατι μεχρι το τελος αρκει να εχει αποτελεσμα.

 

 

Καλημέρα mybabygirl΄

Και στις 2 εγκυμοσύνες μου έμεινα 5 μηνες στο κρεβατι. Στο γιο μου, που ξεραμε το προβλημα (ανεπαρκεια τραχηλου) εκανα περιδεση, ομως επρεπε και παλι να μεινω στο κρεβατι. Επαιρνα κι εγω χαπια για τις συσπασεις, μαγνησιο κλπ. Σηκωνομουν μονο για να παω στη τουαλετα και στον γιατρο. Μην αγχωνεσαι, κανει κακο το στρες, προσπαθησε να μενεις ηρεμη και να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα. Δεν ημουν ποτε ανασκελα για να μην επιβαρυνεται η μητρα, ο γιατρος μου ειχε πει ξαπλωμενη στο πλαι με ενα μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια για καλυτερη κυκλοφορια του αιματος.

Ολα θα πανε καλα γλυκια μου!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα agkalia και σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Μπραβο σου που αντεξες 5 μηνες στο κρεββατι.Πως περναγε η μερα σου?Εμενα αυτοι οι δυο μηνες μεχρι να μπω στο μήνα μου μου φαίνονται βουνό και έχω και τη μικρή η οποία πηγαινει βεβαια παιδικο και λειπει μεχρι τις 4 αλλά μετά με χρειάζεται και στεναχωριεμαι που δε μπορω να παιξω μαζι της.Απο την αλλη θελω πολυ να της χαρισω μια αδελφουλα που τοσο περιμενει οποτε πιστευω να ξεχασει γρηγορα τη κατασταση που ζει σημερα.Γενικως δεν εχω μαθει να καθομαι το αντιθετο μαλιστα δουλευα πολλες ωρες και μεχρι το βραδυ δε σταματουσα λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! και γω στο πρωτο μου ειχα συσπασεις απο την 23η βδομαδα. εμεινα ξαπλωτη μεχρι να μπω στο μηνα μου! τον τελευταιο μηνα του εδωσα και καταλαβε! προβλημα με τον τραχηλο δεν ειχα ομως. απλα συσπασεις. πολλες ομως! τις πρωτες μερες μετρουσα 1 καθε πεντε λεπτα! γιατι μου ειχαν πει να τις παρακολουθω. αλλα σταματησα να μετραω γιατι θα επρεπε ολη την ημερα να μετραω!!! παντως, οσο λιγοτερο το σκεφτεσαι, τοσο λιγοτερες συσπασεις εχεις. ειναι σαν φαυλος κυκλος. οι συσπασεις φερνουν αγχος και το αγχος φερνει συσπασεις. και γω δεν ημουν συνηθισμενη στο καθισιο. ημουν απο τα ατομα που τρεχουν ολη μερα. και μου ηρθε ξαφνικη η ξαπλα. αλλα φροντισα να το διασκεδασω, γιατι δεν μπορουσα να κανω αλλιως. ολη μερα τηλεοραση εβλεπα. μονο για τουαλετα και για το γιατρο σηκωνομουν και γω. και φαγητο ξαπλωτη ετρωγα. ευτυχως πηγαν ολα καλα! και μετα δεν ηθελε να βγει το μωρο! περασα τις 40 βδομαδες, και αυτο εκει! στο δευτερο παιδακι, ειχα παλι συσπασεις, αλλα λιγότερες, με μικροτερη ενταση και στην 27η βδομαδα. επερνα τα χαπια μου, αλλα δεν τις εδωσα σημασια γιατι ειχα και το μωρο. οχι μονο δεν ημουν ξαπλα, αλλα σηκωνα και το πρωτο αγκαλια. ειναι αναλογα την περιπτωση. το θετικο ηταν οτι δεν ειχα προβλημα με τον τραχηλο. ουφ, παει περασαν ολα! και τωρα λεω, που ειναι εκεινες οι ωραιες μερες που ημουν ξαπλωτη και δεν εκανα τιποτα???!!!!!!! συμπερασμα: ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ!!!

Εύχομαι να πανε ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

margori σε ευχαριστω πολυ η αληθεια ειναι πως μου εδωσες κουραγιο.

κι εγω αν και μου εχει πει ο γιατρος τελειως ξαπλα σηκωνομαο λιγακι γιατι εχω και τη μικρη που δε με αφηνει.Η αληθεια ειναι οως εχω αγχωθει πολυ για το πως θα περασουν αυτοι οι δυο μηνες και αν θα πανε ολα καλα που δε μπορω ουτε σε βιβλιο να συγκεντρωθω.ΚΑαι εμενα μου εχει πει ο γιατρος να μετραω τις συσπασεις αλλα μπερδευομαο λιγακι γιατι δε μπορω να ξεχωρισω παντα αν αυτο ειναι συσπαση η το μωρο.

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που σε βοηθησα! λοιπον, παντα να σκεφτεσαι οτι υπαρχουν και χειροτερα. στη δευτερη εγκυμοσυνη μου, μια γνωστη μου που στην εγκυμοσυνη ηταν 4 βδομαδες μεγαλυτερη απο εμενα, ηταν στο νοσοκομειο 3 μηνες επειδη ειχε χαλαρωση τραχηλου (δεν ειμαι σιγουρη για την ορολογια) και ειχε και μεγαλυτερο παιδακι 2.5 χρονων στο σπιτι. οποτε πηγαινε να πεσει η ψυχολογια μου, εκεινη σκεφτομουν και ελεγα δοξα το θεο, καλα παμε. να σκεφτεσαι οτι εισαι σπιτι σου με το παιδακι σου! ολα καλα θα πανε. η ψυχολογια ειναι το παν!!!! εγω, οπως ειπα και πριν, ολη μερα τηλεοραση. νομιζω 95% του χρονου το περασα με το τηλεκοντρολ στο χερι. το υπολοιπο 5% ελυνα κανενα sudoku για να μη σαπισει το μυαλο μου, και επιπλεον ειχα μια λιστα και εσβηνα μια μια τις ημερες. ηταν αγχωλυτικο το να σβηνω! και επειδη ηταν βαρετο να σβηνω μια μια τις μερες, εκανα και λιστα με τις ωρες!!! εσβησα περιπου 2900 ωρες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...