Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια

Εκανα και εγω την πρωτη τριμηνη ενεση στις 16 Σεπτεμβριου και εχω ακομα κατι καφε στο σκουπισμα ειναι λογικο?Την εχω ξανακανει την θεραπεια και στο παρελθον αλλα με τις μηνιαιες ενεσεις και δεν θυμαμαι κατι τετοιο.Επισης ο γιατρος μου ειπε οτι τωρα θα ξανακανω την επομενη ενεση στις 16 Δεκεμβριου αρα ποτε περιπου να περιμενω την περιοδο?

Και για να σας δωσω και λιγο κουραγιο γιατι τις ξερω τις παρενεργειες καλα ολα θα περασουν με το που θα δειτε το μεγαλο ++++ στο τεστ ετσι εγινε με μενα την πρωτη φορα και τωρα εχω εναν κουκλο!!!Οποτε και τωρα ολα καλα θα πανε και θα τα ξεχασουμε ολα και τα νευρα και τις εξαψεις!!!

 

Καμια κοπελια να μου πει και μενα???

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καμια κοπελια να μου πει και μενα???

Γειά σου astage.

Εγώ είχα αυτα τα κάφε που λες πολύ σκούρα ήταν για περίπου πανω απο 10 ημέρες και μου είχα πει ο γιατρός οτι καθαρίζω.Οπότε ναι μάλλον είναι φυσιολογικό.Είχα κάνει 2 ενέσεις.Συνήθως λένε έρχεται περίπου στις 90 μέρες απο την τελευταία.εσύ που έκανες την τρίμηνη το Σεπτέμβριο θα περιμένεις αν δεν κάνω λάθος γύρω στα τέλη Φεβρουαρίου γιατί είναι σαν να έκανες 1 το Σεπτεμβρη, 1 τον Οκτώβρη και 1 το Νοέμβριο, περιμένεις και 28 ημέρες που δρα το φάρμακο να περάσουν και σε 2,5 μήνες θα περιμένεις.Ας πούνε και τα άλλα κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

εχω να μπω εδω καμποσο καιρο γιατι οπως εξηγησα μερικες φορες επηρρεαζομαι αρνητικα....προσπαθω να βγαλω απ το μυαλο μου το θεμα παιδι.....ματαια ομως.

Η κοπελα EVIL μας δινει μια νοτα αισιοδοξιας και σπιθα ελπιδας !!!! σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και με το καλο να γινεις μανουλα !!!!!

ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που κανουμε τη θεραπεια με αυτες τις ενεσεις να περασει γρηγορα αυτη η περιοδος και να "φουσκωσουν" γρηγορα οι κοιλιες μας.....και δεν εννοω απο κατακρατηση υγρων χχχχχ

boo_ μήπως εκανες την τελευταια;;;;

 

εκανα την 4η και τελευταια ενεση στις 25/09. Ο γιατρός μου ειπε μολις αδιαθετησω να ξεκινησω τα φαρμακα για εξωσωματικη με τα καταψυγμενα που εχω.....ειναι λεει τα ποσοστα επιτυχιας πολυ μεγαλα μετα τις ενεσεις...επισης η ενδομητριωση ξαναδημιουργειται και πρεπει να προλαβουμε

 

ποσο γρηγορα ξαναεμφανιζεται η ενδομητριωση;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα EVIL!

Η εγκυμοσύνη σου δίνει χαρά και ελπίδες σε πολλές κοπέλες στο φόρουμ! Μετά από τόσους μήνες αναμονής και ταλαιπωρίας, μακάρι όλες μας να μείνουμε έγκυος και να γίνουμε μανούλες σύντομα!

Εγώ έκανα την 5η και τελευταία ένεση 26/9. Ο γιατρός μου είπε σε 90-100 μέρες θα λειτουργήσεις ο οργανισμός και περίπου σε 110 θα πρέπει να έρθει περίοδος. Κάπου μέσα στα Χριστούγεννα δηλ. Για να δούμε, ίσως ο Αη Βασίλης φέτος να μου ετοιμάζει ένα ιδιαίτερο δωράκι! Λες να στείλω γράμμα για υπενθύμιση ???;);):P:p:D:D

 

ειμαστε πολυ κοντα ! εκανα την τελευταια την κυριακη 25/9. εσενα ο γιατρος σου ειπε να προσπαθησετε μονοι σας για ενα διαστημα;;;;;

90-100 μερες !!..τοσες πολλες;;;; εγω νομιζα οτι κατα τις 25/11 σε 2 μηνες θα αδειαθετησω....

ευχομαι να σου πανε ολα καλα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

εχω να μπω εδω καμποσο καιρο γιατι οπως εξηγησα μερικες φορες επηρρεαζομαι αρνητικα....προσπαθω να βγαλω απ το μυαλο μου το θεμα παιδι.....ματαια ομως.

Η κοπελα EVIL μας δινει μια νοτα αισιοδοξιας και σπιθα ελπιδας !!!! σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και με το καλο να γινεις μανουλα !!!!!

ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που κανουμε τη θεραπεια με αυτες τις ενεσεις να περασει γρηγορα αυτη η περιοδος και να "φουσκωσουν" γρηγορα οι κοιλιες μας.....και δεν εννοω απο κατακρατηση υγρων χχχχχ

boo_ μήπως εκανες την τελευταια;;;;

 

εκανα την 4η και τελευταια ενεση στις 25/09. Ο γιατρός μου ειπε μολις αδιαθετησω να ξεκινησω τα φαρμακα για εξωσωματικη με τα καταψυγμενα που εχω.....ειναι λεει τα ποσοστα επιτυχιας πολυ μεγαλα μετα τις ενεσεις...επισης η ενδομητριωση ξαναδημιουργειται και πρεπει να προλαβουμε

 

ποσο γρηγορα ξαναεμφανιζεται η ενδομητριωση;;;;;

Καλησπέρα.'Εκανα την τελευταία 17/8 και δεν ξέρω πότε να περιμένω.Νόμιζα ότι θα μου έρθει 2 μήνες μετά την τελευταία ένεση αλλά μάλλον θα περιμένω 3.Εγώ είμαι στην 45η μέρα και συνεχίζω...

Γιατί πας για εξωσωματική κατευθείαν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.'Εκανα την τελευταία 17/8 και δεν ξέρω πότε να περιμένω.Νόμιζα ότι θα μου έρθει 2 μήνες μετά την τελευταία ένεση αλλά μάλλον θα περιμένω 3.Εγώ είμαι στην 45η μέρα και συνεχίζω...

Γιατί πας για εξωσωματική κατευθείαν;

 

ετσι με συμβουλεψε ο γιατρος....που ειναι εξωσωματικος.....

 

δεν ξερω τι να κανω !αν προσπαθω μονη μου και δεν μενω εγκυος...μηπως δημιουργηθει ξανα η ενδομητριωση;;;;;

δεν αδιαθετησες ακομα ;;; !!!!!!!!μαλλον θα ερθει οπου να ναι.....αν σε σου ευχομαι να μην αδιαθετησεις ποτε....για τους επομενους 10 μηνες !!!!

απ οτι διαβασα εδω πιο επανω......αυτες οι μερες ειναι σουπερ για να μεινεις εγκυος !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου astage.

Εγώ είχα αυτα τα κάφε που λες πολύ σκούρα ήταν για περίπου πανω απο 10 ημέρες και μου είχα πει ο γιατρός οτι καθαρίζω.Οπότε ναι μάλλον είναι φυσιολογικό.Είχα κάνει 2 ενέσεις.Συνήθως λένε έρχεται περίπου στις 90 μέρες απο την τελευταία.εσύ που έκανες την τρίμηνη το Σεπτέμβριο θα περιμένεις αν δεν κάνω λάθος γύρω στα τέλη Φεβρουαρίου γιατί είναι σαν να έκανες 1 το Σεπτεμβρη, 1 τον Οκτώβρη και 1 το Νοέμβριο, περιμένεις και 28 ημέρες που δρα το φάρμακο να περάσουν και σε 2,5 μήνες θα περιμένεις.Ας πούνε και τα άλλα κορίτσια.

 

Σ'ευχαριστω evil μου αλλα θα κανω και την δευτερη οπως καλα τα υπολογισες τον Δεκεμβριο οποτε με το καλο να την περιμενω καλο Μαιο...Αχ τι να κανουμε υπομονη και τιποτα αλλο.Κατι ακομα που θελω να ρωτησω τωρα με την τριμηνη ενεση οι παρενεργειες θα ειναι ακομα πιο εντονες γιατι ηταν αρκετα εντονες με τις μηνιαιες και λεω μηπως τωρα ειναι εις τριπλουν και φοβαμαι οχι για μενα αλλα για τους γυρω μου αν θα με αντεξουν....

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Εγώ διαγνώστηκα με αδενομύωση μήτρας και ο γιατρός μου συνέστησε daronda 11.25(τρίμηνη).Πήρα και δεύτερη γνώμη και η διάγνωση ήταν η ίδια.Την Τετάρτη έχω τρίτο ραντεβού με άλλο γιατρό,μήπως και καταφέρω να αποφύγω την τεχνητή εμμηνόπαυση.Θα ήθελα όμως να ρωτήσω:ποιά μέρα του κύκλου την κάνουμε?και πότε προσπαθούμε για μπεμπέ?πότε να περιμένω ξανά περίοδο αν την κάνω στον επόμενο κυκλο?(23-10)Εχει καμμία άλλη κοπέλα διαγνωστεί με το ίδιο πρόβλημα?και αν,τι έκανε?πήγε για εξωσωματική?Συγνώμη αν σασ κουρασα αλλα το διαδίκτυο δε με βοήθησε και πολύ....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γειά σας κι από εμένα!!!!

 

Να σας ρωτησω: Εγω έκανα την τελευταία arvekap 10/8(3μηνη) κανονικά η επίδραση σταματά στις 10 νοέμβρη. Όμως τισ τελευταίες μέρες εχω περισσότερα υγρά και μια ενόχληση στις ωοθήκες ιδιαίτερα στην αριστερή και το στηθος μου είναι πρησμένο οχι υπερβολικά( ουτε με πονάει) υπάρχει περίπτωση να έχω ωορηξία?? Να προσθέσω πως εξάψεις εξακολουθώ να έχω.....

Link to comment
Share on other sites

ετσι με συμβουλεψε ο γιατρος....που ειναι εξωσωματικος.....

 

δεν ξερω τι να κανω !αν προσπαθω μονη μου και δεν μενω εγκυος...μηπως δημιουργηθει ξανα η ενδομητριωση;;;;;

δεν αδιαθετησες ακομα ;;; !!!!!!!!μαλλον θα ερθει οπου να ναι.....αν σε σου ευχομαι να μην αδιαθετησεις ποτε....για τους επομενους 10 μηνες !!!!

απ οτι διαβασα εδω πιο επανω......αυτες οι μερες ειναι σουπερ για να μεινεις εγκυος !!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ το ίδιο εύχομαι και σε σενα:P.Δεν ξέρω αν είναι καλές οι μέρες αλλά εγώ δεν νιώθω να έχω ωορρηξία ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια γειά σας κι από εμένα!!!!

 

Να σας ρωτησω: Εγω έκανα την τελευταία arvekap 10/8(3μηνη) κανονικά η επίδραση σταματά στις 10 νοέμβρη. Όμως τισ τελευταίες μέρες εχω περισσότερα υγρά και μια ενόχληση στις ωοθήκες ιδιαίτερα στην αριστερή και το στηθος μου είναι πρησμένο οχι υπερβολικά( ουτε με πονάει) υπάρχει περίπτωση να έχω ωορηξία?? Να προσθέσω πως εξάψεις εξακολουθώ να έχω.....

 

 

κοιτα κανονηκα η ενεση κρατα μεχρι 3 κυκλουσ τον 28 ημερων.μην ανχωνεσαι δεν θα ναι τιποτα αλλα αν νιωθεις ανασφαλεια ρωτα τον γιατρο σου.ωορηξια θα χεισ απο δεκεμβρη και υστερα.αντε και καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω evil μου αλλα θα κανω και την δευτερη οπως καλα τα υπολογισες τον Δεκεμβριο οποτε με το καλο να την περιμενω καλο Μαιο...Αχ τι να κανουμε υπομονη και τιποτα αλλο.Κατι ακομα που θελω να ρωτησω τωρα με την τριμηνη ενεση οι παρενεργειες θα ειναι ακομα πιο εντονες γιατι ηταν αρκετα εντονες με τις μηνιαιες και λεω μηπως τωρα ειναι εις τριπλουν και φοβαμαι οχι για μενα αλλα για τους γυρω μου αν θα με αντεξουν....

 

Να ξέρεις τουλάχιστον οτι εμείς εδώ και σε αντέχουμε και σε καταλαβαίνουμε !!!! Εμένα ο σύζυγός μου φρίκαρε που μετά από 2 απανωτές και αποτυχημένες εξωσωματικές ήρθε και το χειρουργείο για την ενδομητρίωση......και όχι μόνο δεν έκανα κουβέντα για παρενέργειες αλλά φερόμουν κανονικά σα να μη συμβαίνει τιποτα ! όταν είμαι μόνη συχνά κλαίω αλλά στους άλλους και δη στον σύζυγο δείχνω χαρουμενη και δυνατή !!....

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε πολυ κοντα ! εκανα την τελευταια την κυριακη 25/9. εσενα ο γιατρος σου ειπε να προσπαθησετε μονοι σας για ενα διαστημα;;;;;

90-100 μερες !!..τοσες πολλες;;;; εγω νομιζα οτι κατα τις 25/11 σε 2 μηνες θα αδειαθετησω....

ευχομαι να σου πανε ολα καλα !!!!!!

 

Γεια σου matrix!

Πράγματι μαζί πορεύουμε! Μακάρι να μείνουμε και έγκυος μαζί και να κάνουμε από ένα (ή δυο, γιατί όχι) υγιές παιδάκι!!! Και γω νόμιζα ότι μέχρι τέλος Νοέμβρη θα αδιαθετήσω αλλά τελικά μάλλον όχι! 90-100 μέρες μου είπε ο γιατρός και απ'ότι διαβάζω από τις άλλες κοπέλες εδώ στο φόρουμ μάλλον έτσι είναι. Εμένα μου είπε ότι μετά τη θεραπεία εξαρτάται μόνο από το σπέρμα. Αν είναι καλό δεν υπάρχει πρόβλημα φυσιολογικής σύλληψης! Μακάρι να μπορούσα να αποβάλω και το άγχος σχετικά με το θέμα του μωρού! Έχω ήδη αρχίσει να το σκέφτομαι πάλι υπερβολικά! Και αυτό είναι ότι χειρότερο! Πώς μπορεί όμως κανείς να κλείσει το συγκεκριμένο διακόπτη?

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου matrix!

Πράγματι μαζί πορεύουμε! Μακάρι να μείνουμε και έγκυος μαζί και να κάνουμε από ένα (ή δυο, γιατί όχι) υγιές παιδάκι!!! Και γω νόμιζα ότι μέχρι τέλος Νοέμβρη θα αδιαθετήσω αλλά τελικά μάλλον όχι! 90-100 μέρες μου είπε ο γιατρός και απ'ότι διαβάζω από τις άλλες κοπέλες εδώ στο φόρουμ μάλλον έτσι είναι. Εμένα μου είπε ότι μετά τη θεραπεία εξαρτάται μόνο από το σπέρμα. Αν είναι καλό δεν υπάρχει πρόβλημα φυσιολογικής σύλληψης! Μακάρι να μπορούσα να αποβάλω και το άγχος σχετικά με το θέμα του μωρού! Έχω ήδη αρχίσει να το σκέφτομαι πάλι υπερβολικά! Και αυτό είναι ότι χειρότερο! Πώς μπορεί όμως κανείς να κλείσει το συγκεκριμένο διακόπτη?

 

ελα ντε !!! ετσι σκεφτομαι και γω !...δεν περνανε οι μερες με τιποτα, ειδικά τωρα που μπαίνει και ο χειμωνας.... Και να πεις οτι μετα τη θεραπεια εχουμε σιγουρη την εγκυμοσυνη, χαλαλι...αλλα δυστυχώς παλι παιζουμε με τις πιθανοτητες !

θπομονη και σου ευχομαι το καλυτερο !!!

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε !!! ετσι σκεφτομαι και γω !...δεν περνανε οι μερες με τιποτα, ειδικά τωρα που μπαίνει και ο χειμωνας.... Και να πεις οτι μετα τη θεραπεια εχουμε σιγουρη την εγκυμοσυνη, χαλαλι...αλλα δυστυχώς παλι παιζουμε με τις πιθανοτητες !

θπομονη και σου ευχομαι το καλυτερο !!!

 

Αυτό είναι το κακό! Αν ήταν σίγουρη η εγκυμοσύνη μετά τις Avercap θα άντεχα και περισσότερο διάστημα τις εξάψεις! Αλλά δυστυχώς δεν είναι! Τουλάχιστον αυξάνονται οι πιθανότητες απ' ότι λένε! Αχ, για να δούμε τι θα κάνουμε τελικά! Εύχομαι να είμαστε τυχερές!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό είναι το κακό! Αν ήταν σίγουρη η εγκυμοσύνη μετά τις Avercap θα άντεχα και περισσότερο διάστημα τις εξάψεις! Αλλά δυστυχώς δεν είναι! Τουλάχιστον αυξάνονται οι πιθανότητες απ' ότι λένε! Αχ, για να δούμε τι θα κάνουμε τελικά! Εύχομαι να είμαστε τυχερές!

 

 

Κοριτσια μην απογοητευεστε οι πιθανοτητες ειναι οχι μεγαλες ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ....

 

Εγω ειχα ενδομητριωση το 2004 εκανα θεραπεια μεχρι το 2005.Τοτε δεν ηθελα να κανω παιδι αλλα τυχαια μου διαγνωστηκε οταν πηγα να βγαλω μια κυστη και ρτσι αρχισα την θεραπεια.Με το που τελειωσα την θεραπει και χωρις το τονιζω χωρις να θελω να κανω παιδι εμεινα εγκυος με προφυλαξη παρακαλω κιολας!!!γιατι τοτε ειχαμε μονο δεσμο με τον αντρα μου που δυστυχως ομως απεβαλλα...Μετα να δειτε κολλημα.Μου ειχε γινει εμμονη ιδεα οτι δεν μπορω να κανω παιδια.Τελικα οταν το ξεπερασα καπως το θεμα της αποβολης και ηρεμησα μετα απο 6 μηνες βαλαμε συνειδητα μπρος για παιδι και ας ημασταν μονο αρραβωνιασμενοι και το 2007 εμεινα απο τον πρωτο μηνα και το 2008 γεννησα το αγορακι μου.Τωρα που προσπαθουσαμε για το δευτερο δεν ερχοταν με τιποτα αρα η λυση ηταν μια ξανα λαπαροσκοπηση και ξανα ενδομητριωση....

Αρα που θελω να καταλειξω,Την πρωτη φορα εμεινα καθαρη απο την βρωμο ενδο για 3 χρονια και τωρα μου ξαναεμφανηστηκε στον χρονο επανω....

Το συμπερασμα λοιπον ολων ειναι να μην απογοητευομαστε ολα γινονται και ολα διορθωνονται.....

Φιλικα προς ολες μας και σορρυ για το τεραστιο μηνυμα...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

τελεια ακουγεται η δικη σου υποθεση !! μακαρι να επιβεβαιωθείς όσον αφορα εμας...αλλά να εχεις και συ αισια αποτελεσματα μετα τη θεραπεια σου !!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μην απογοητευεστε οι πιθανοτητες ειναι οχι μεγαλες ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ....

 

 

Από το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί! Μακάρι να έχουμε όλες ευχάριστα νέα και σύντομα!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα.. εγώ έκανα λαπαροσκόπηση πέρσι τον Νοέμβριο για αφαίρεση κύστης ενδομητρίωσης καθώς και όπως μου είπε ο γιατρός μετά την λαπαροσκόπηση ότι ήμουν γεμάτη εστίες και καθάρισε όσες περισσότερες γινόταν!

Ακολούθησα θεραπεία με Arvecap για 6 μήνες. Την τελευταία ένεση την έκανα 9 Μαίου και η περίοδος μου ήρθε 27 Ιουλίου (μετά από 2,5 μήνες δηλαδή).

Οι παρενέργειες από την ένεση ήταν εξάψεις full, νεύρα πολλά, πρήξιμο σε στήθος και κοιλιά και το χειρότερο από όλα για μένα ήταν η ξηρότητα στον κόλπο και καθόλου μα καθόλου όρεξη για επαφές! Βέβαια με το που μου ήρθε η περίοδος ξεπρήστικα αμέσως και μάλιστα μια εβδομάδα πρίν την περίοδο η ξηρότητα στον κόλπο εξαφανίστηκε!

Το θέμα μου τώρα είναι (το έχω αναφέρει και σε άλλο topic) ότι η επόμενη περίοδος τον Αύγουστο καθυστέρησε, έκανα τεστ κτλ αλλά τζίφος και τελικά αδιαθέτησα με χάπια primolut που μου έδωσε η γυναικολόγος μου (μετά από δική μου πίεση γιατί δεν άντεχα άλλο χωρίς περίοδο πραγματικά.. πάλι φουντώματα, πάλι πρήξιμο.. πού υπομονή??!:mad:).

Επίσης μόλις αδιαθέτησα με τα χάπια, 11 Σεπτεμβρίου συγκεκριμένα, έκανα την 9η ημέρα μια σαλπιγγογραφία που μου πρότεινε η γιατρός για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο προβλήματος στις σάλπιγγες.

Όλα καλά λοιπόν κ εκεί, σάλπιγγες διαβατές.. και έρχομαι τώρα να έχω πάλι καθυστέρηση!! (Με χοριακή αρνητική :-(). Αυτή τη φορά λέω να το αντιμετωπίσω πιο δυναμικά και να περιμένω μπας και έρθει.. να μην καταφύγω κατευθείαν στα χάπια!

Επίσης να προσθέσω ότι από τα 20 μου έως πέρσι που ήμουν 27 έπαιρνα αντισυλληπτικά λόγω πολυκυστικής ωοθήκης!

Μήπως οι arvecap μου έχουν δημιουργήσει θέμα με την περίοδο μου??

Έχω αγχωθεί πάρα πολύ διότι ο καιρός περνάει, θέλω μωράκι και η ενδομητρίωση καραδοκεί!!:twisted:

Επιπλέον πως γίνεται, εάν ο οργανισμός μου δεν κάνει ωορρηξία από μόνος του, παρά μόνο με τα χάπια, εγώ να να μείνω έγκυος????:confused::confused::confused:

Μάλλον ξέφυγα και απ' το θέμα.. χίλια συγνώμη.. καθώς και για το μεγάλο μήνυμα.. ψάχνω μια βοήθεια απεγνωσμένα μήπως υπάρχει και άλλη κοπέλα με περίπτωση σαν την δική μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα σε όλες.Μήπως μπορείτε να μου πείτε σε πόσες μέρες από την τελευταία ένεση ,σας ήρθε περίοδος;

 

δεν αδιαθετησες ακόμα;;;; εγω δεν ξερω να σου πω γιατί εκανα τη τελευταια 25/9 και ειναι πολυ νωρις για μενα......Μακαρι να εισαι εγκυος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 69η μέρα αλλά θεωρώ ότι είναι νωρίς ακόμα για να μου έρθει περίοδος.Πήγα την 50η μέρα στον γιατρό και ακόμα δεν είχαν ξυπνήσει οι ωοθήκες μου.Σε ευχαριστώ για την ευχή σου ελπίζω και εσύ να είσαι για να περάσουμε καλά χριστούγεννα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας κανω μια ερωτηση?

Σημερα εχω εντονους πονους σαν αυτους της ωορηξιας πραγμα απιθανο αφου εκανα στις 16/9 την τριμημη ενεση και φυσικα δεν εχω περιοδο απο τοτε...Επισης εγω και αρκετα υγρα αν και θα επρεπε να επικρατει ξηρασια εκει κατω γιατι και στο παρελθον που εκανα την ιδια θεραπεια ειχα πολυ εντονο αυτο το προβλημα τωρα το αντιθετο!!!Το μονο ιδιο ειναι οι εξαψεις που γινονται ολο και πιο εντονες...Τι λετε να συμβαινει?το εχει παθει καμια σας?

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.Μήπως μπορείτε να μου πείτε σε πόσες μέρες από την τελευταία ένεση ,σας ήρθε περίοδος;

 

Καλησπερα !

Εγω εκανα την τελευταια ενεση 1η Απριλιου κ περιοδος μου ηρθε 10 Ιουνιου (καμια βδομαδα νωριτερα απ'οτι υπολογιζα) .

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες.Δηλαδή 70η μέρα;Πολύ νωρίς.Εμένα κοιμάται και το στήθος μου ενώ πάντα 10 μέρες πριν την περίοδο πρήζεται.Μάλλον θα τραβήξει πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...