Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και απο΄μένα! :)

Είμαι νέα στο φόρουμ, και πρόσφατα διαγνωσμένη με επιθετική ενδομητρίωση. Ξεκίνησα τις Αρβεκαπ και είμαι στην δεύτερη (μηνιαίες). Θα ήθεα να σας ρωτήσω, αν εκτός των γνωστών παρενεργειών (εξάψεις κλπ) έχετε παρατηρήσει πόνο και εσωτερική διόγκωση στο σημειο της ένεσης. Τόσο στην πρώτη όσο και στην δεύτερη ένεση, από την επομένη αυτής, πιάνεται το πόδι και στο σημείο της ένεσης δεν μπορώ ούτε να ακουμπήσω. Ενα μηνα έκανε να συνέλθει το ένα πόδι μου, τώρα που έκανα την δεύτερη, πιάστηκε και το άλλο..:confused:

Εχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε εσάς?

 

Καλή επιτυχία στις προσπάθειες και τις φιλοδοξίες ολονών μας!:wink:

Εγώ,εγώ.Στο σημείο που έκανα την ένεση το ένιωθα σαν μελανιασμένο.Δεν μπορούσα να κάτσω από εκείνη την μεριά και ψιλοκούτσαινα:mad:.Όλα αυτά κρατούσαν 10 μέρες.Μετά έφευγε το μούδιασμα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις σας! :)

Δυστυχώς αυτές οι ενέσεις είναι πολύ εκνευριστικές.. Μπορεί και να ναι θέμα ιδιοσυγκρασίας, αλλά μια οι εξάψεις, μια το πόδι , μια τα νευρα (που είναι και πολλά).. αντε να δουμε..

 

Θα ρωτήσω και την γιατρό όταν πάω...

Να στε όλες καλά! Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΕ ΕΣΑΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 3ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ...ΟΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΜΗΤΙΩΣΗ...

ΕΚΑΝΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ ΑΡΒΕΚΑΠ....Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ...ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ..ΕΙΝΑΙ 26 ΚΑΙ ΕΓΩ 27..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΑΘΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΟ.ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΧΕ ΑΥΤΟς ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΑΥΤΟς ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ;ΔΕΝ Μ'ΑΓΑΠΑΕΙ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ;ΚΑΙ ΑΝ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ;ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΔΙΠΛΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ...ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΙ...ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ....

 

 

 

ΕΙΡΗΝΗ μην στεναχωριέσαι... είμαστε στην ίδια κατάσταση.. Τι να γίνει θα το αντιμετωπίσουμε...!! Δίνουν αντισυλληπτικά μετά απ'ότι εχω ακουσει αν δεν θες να μείνεις έγκυος.. Και να σου πω την αλήθεια? Καμια φορα σκέφτομαι ότι καλύτερα να είμαστε και οι δυο σιγουροι, και να μην παρασυρόμαστε απο την κατάσταση,.. οποτε ας είναι να ερθει ό,τι είναι να ρθει για καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μη στεναχωριέσαι παιδάκι 8α μπορέσις να κάνεισ και αρκετά χρόνια μετά τις ενέσεις. Λογικά θα σου δώσει ο γυναικολόγος σου αντισυλληπτικά για να διατηρηθούν τα οιστρογόνα σου σε χαμηλά επίπεδα!!!!!

 

EVIL με ξέχασες.... ποιές avercap είχες κάνει????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ναι πονούσα πολλές φορές ....και ναι μπορείς να έχεις ωορρηξία κανονικα!!!! 15 μέρες πριν αδιαθετήσεις θα έχεις κανονικά ωορρηξία για αυτό μπορείς να μείνεις και έγκυος πριν σου έρθει η 1η περίοδος.Δηλαδή να μην σου έρθει ποτέ!!!!!!!!! μην κοιτάς εμένα το κανονικό είναι 2 μήνες μετά την τελευταία ένεση να σου έρθει.

Ευχαριστώ ολίνα!όντως έτσι είναι γι'αυτό έμεινα και εγώ έγκυος.

Και όσο γιάυτό που έιπες για το πρόγραμμα εγώ να φανταστείς επείδη είχα πει οτι θα μου έρθει πρώτα περίοδοσ και μετά θα ξεκινήσουμεείχα ελάχιστες επαφές όποτε είχαμε όρεξη, αν είναι να ερθει θα ερθει, αυτό που κατάλαβα οτι ο προγραμματισμός μόνο άγχος προσθέτει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ,εγώ.Στο σημείο που έκανα την ένεση το ένιωθα σαν μελανιασμένο.Δεν μπορούσα να κάτσω από εκείνη την μεριά και ψιλοκούτσαινα:mad:.Όλα αυτά κρατούσαν 10 μέρες.Μετά έφευγε το μούδιασμα

Και σε μένα συνέβει έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε καμία κοπέλα, κατά τη θεραπεία να έχει πολλά άσπρα υγρά που δεν μυρίζουν και τόσο ευχάριστα? Και υπάρχουν καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας. Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι είναι από τη μη λειτουργία των ωοθηκών το διάστημα αυτό και ότι θα φύγουν μόνα τους μόλις αρχίσει ο οργανισμός να λειτουργεί και πάλι. Λέτε να είναι κάτι άλλο? Αυτό μου το είπε από το τηλέφωνο, δεν με είδε.

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑRVECAP 11,25 ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩ ΞΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΤΙΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 4 ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΟ?ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΝΕΣΗ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MATALA Εγω εγω εχω άσπρα υγρά τις τελευταίες 2 μέρες( ειμαι στο τέλος του 2ου μήνα τρίμηνης arvecap) εμένα όμως δεν μυρίζουν παρα ελάχιστα! Επίσης έχω λιγο πρισμένο στήθος και εννοείται εξάψεις πολλές εξάψεις.......

Link to comment
Share on other sites

MATALA Εγω εγω εχω άσπρα υγρά τις τελευταίες 2 μέρες( ειμαι στο τέλος του 2ου μήνα τρίμηνης arvecap) εμένα όμως δεν μυρίζουν παρα ελάχιστα! Επίσης έχω λιγο πρισμένο στήθος και εννοείται εξάψεις πολλές εξάψεις.......

 

Αυτές οι εξάψεις είναι must! Τόσο καιρό που τις έχω, στο τέλος θα μου λείψουν κιόλας!:P:p Το στήθος μου ευτυχώς δεν έχει πρηστεί.

Η οσμή δεν είναι πολύ έντονη αλλά υπάρχει! Το καλό είναι ότι είναι από τις ενέσεις τελικά! Φοβήθηκα μήπως είναι κάτι άλλο (π.χ. μύκητες) και λέω όλα τα΄χα αυτό μου έλειπε! Που θα πάει θα τελειώσουν όλα αυτά! Εγώ αισίως έκανα την τελευταία μου avercap χτες. Βέβαια θα κρατήσει μέχρι τα Χριστούγεννα η επίδραση, αλλά τουλάχιστον δεν θα κάνω άλλη ένεση!:D

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑRVECAP 11,25 ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩ ΞΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΤΙΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 4 ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΟ?ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΝΕΣΗ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.

 

Καλημέρα!

Υπέρηχο εχεις κάνει? Μηπως θα έπρεπε να σε δει?

Η γιατρός μου , μου είπε πως οι αρβεκαπ λειτουργουν ΜΗ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ (εξ ου και η ελλειψη περιοδου)!!

Καλύτερα να του το αναφέρεις.. Σκοπος των ενέσεων είναι η αναστολή της περιοδου αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑRVECAP 11,25 ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩ ΞΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΤΙΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 4 ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΟ?ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΝΕΣΗ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.

Συμφωνώ με την natale.Πιστεύω πως δεν θα έπρεπε να εχεις περίοδο, μάλλον δεν έχεις μπει σε καταστολή.Εγώ μετα απο 10 ημέρες απο την 1η ένεση είχα για καμια δεκαρια ημέρες αίμα σκούρο καφέ (όπως και οι περισσότερες κοπέλες) και ο γιατρος μου μου είπε πως αυτό είναι φυσιολογικό απο την δεύτερη και έπειτα όμως αν είχα είπε πως αυτό θα σήμαινε πως δεν μου ταίριαξαν οι ενέσεις και θα τις αλλάζαμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Εκανα και εγω την πρωτη τριμηνη ενεση στις 16 Σεπτεμβριου και εχω ακομα κατι καφε στο σκουπισμα ειναι λογικο?Την εχω ξανακανει την θεραπεια και στο παρελθον αλλα με τις μηνιαιες ενεσεις και δεν θυμαμαι κατι τετοιο.Επισης ο γιατρος μου ειπε οτι τωρα θα ξανακανω την επομενη ενεση στις 16 Δεκεμβριου αρα ποτε περιπου να περιμενω την περιοδο?

Και για να σας δωσω και λιγο κουραγιο γιατι τις ξερω τις παρενεργειες καλα ολα θα περασουν με το που θα δειτε το μεγαλο ++++ στο τεστ ετσι εγινε με μενα την πρωτη φορα και τωρα εχω εναν κουκλο!!!Οποτε και τωρα ολα καλα θα πανε και θα τα ξεχασουμε ολα και τα νευρα και τις εξαψεις!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει τύχει σε καμία κοπέλα, κατά τη θεραπεία να έχει πολλά άσπρα υγρά που δεν μυρίζουν και τόσο ευχάριστα? Και υπάρχουν καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας. Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι είναι από τη μη λειτουργία των ωοθηκών το διάστημα αυτό και ότι θα φύγουν μόνα τους μόλις αρχίσει ο οργανισμός να λειτουργεί και πάλι. Λέτε να είναι κάτι άλλο? Αυτό μου το είπε από το τηλέφωνο, δεν με είδε.

Είχα και έγω.Κάποια στιγμή σταμάτησαν και ξαναήρθαν περίπου στους 2,5μήνες μέτά την τελευταία ένεση που περίμενα να αδιαθετήσω αλλά τελικά δεν μου ήρθε ποτέ περίοδος!:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα και έγω.Κάποια στιγμή σταμάτησαν και ξαναήρθαν περίπου στους 2,5μήνες μέτά την τελευταία ένεση που περίμενα να αδιαθετήσω αλλά τελικά δεν μου ήρθε ποτέ περίοδος!:)

 

Άρα είσαι έγκυος; Τι καλα! Σου εύχομαι όλα να πανε καλα και σύντομα να γίνεις μανούλα! Να κανείς ένα υγιέστατο μωρακι! Μακάρι να μην μου έρθει και μένα η περίοδος και να μείνω έγκυος με την πρώτη ωορυξια! Θα ήταν ότι καλύτερο θα μπορούσε να συμβεί μετα απο τόσους μήνες αναμονής! :)

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Άρα είσαι έγκυος; Τι καλα! Σου εύχομαι όλα να πανε καλα και σύντομα να γίνεις μανούλα! Να κανείς ένα υγιέστατο μωρακι! Μακάρι να μην μου έρθει και μένα η περίοδος και να μείνω έγκυος με την πρώτη ωορυξια! Θα ήταν ότι καλύτερο θα μπορούσε να συμβεί μετα απο τόσους μήνες αναμονής! :)

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.Είμαι έγκυος 2 μηνών περίμενα περίμενα αλλά τίποτα και απο κάτι ανακατοσούρες και ζαλάδες που είχα και αφού είχαν περάσει πάνω απο 100 ημέρες απο την τελευταία ένεση κατάλαβα ότι κάτι γίνεται.

Εύχομαι πραγμάτικα να μην έρθει ούτε σε εσένα για πολλούς μήνες ακόμη.Ξέρω πως είναι το πέρασα και εγώ.Πότε περιμένεις, πότε έκανες την τελευταία ένεση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.Είμαι έγκυος 2 μηνών περίμενα περίμενα αλλά τίποτα και απο κάτι ανακατοσούρες και ζαλάδες που είχα και αφού είχαν περάσει πάνω απο 100 ημέρες απο την τελευταία ένεση κατάλαβα ότι κάτι γίνεται.

Εύχομαι πραγμάτικα να μην έρθει ούτε σε εσένα για πολλούς μήνες ακόμη.Ξέρω πως είναι το πέρασα και εγώ.Πότε περιμένεις, πότε έκανες την τελευταία ένεση?

 

Καλημέρα EVIL!

Η εγκυμοσύνη σου δίνει χαρά και ελπίδες σε πολλές κοπέλες στο φόρουμ! Μετά από τόσους μήνες αναμονής και ταλαιπωρίας, μακάρι όλες μας να μείνουμε έγκυος και να γίνουμε μανούλες σύντομα!

Εγώ έκανα την 5η και τελευταία ένεση 26/9. Ο γιατρός μου είπε σε 90-100 μέρες θα λειτουργήσεις ο οργανισμός και περίπου σε 110 θα πρέπει να έρθει περίοδος. Κάπου μέσα στα Χριστούγεννα δηλ. Για να δούμε, ίσως ο Αη Βασίλης φέτος να μου ετοιμάζει ένα ιδιαίτερο δωράκι! Λες να στείλω γράμμα για υπενθύμιση ???;);):P:p:D:D

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα EVIL!

Η εγκυμοσύνη σου δίνει χαρά και ελπίδες σε πολλές κοπέλες στο φόρουμ! Μετά από τόσους μήνες αναμονής και ταλαιπωρίας, μακάρι όλες μας να μείνουμε έγκυος και να γίνουμε μανούλες σύντομα!

Εγώ έκανα την 5η και τελευταία ένεση 26/9. Ο γιατρός μου είπε σε 90-100 μέρες θα λειτουργήσεις ο οργανισμός και περίπου σε 110 θα πρέπει να έρθει περίοδος. Κάπου μέσα στα Χριστούγεννα δηλ. Για να δούμε, ίσως ο Αη Βασίλης φέτος να μου ετοιμάζει ένα ιδιαίτερο δωράκι! Λες να στείλω γράμμα για υπενθύμιση ???;);):P:p:D:D

Kαλησπέρα!

Εύχομαι να μην την ξαναδεις ούτε τα Χριστούγεννα ούτε για τους επόμενους 9 μήνες!!!:-DΝα είσαι χαλαρή και να μην σκέφτεσαι πότε θα κάνεις ωορηξία, απόλαυσε τον έρωτα με τον άντρα σου και θα γίνει το θαύμα!

Παρ'ολα αυτά εσύ να το στείλεις το γραμματάκι σου στον Αη Βασίλη!

Link to comment
Share on other sites

EVIL μήπως κατάλαβες κάτι διαφορετικό στον οργανισμό σου τις μέρες που είχες ωορρηξία;Διαφορετικά υγρά ,πόνο ή κάτι τέτοιο;

Καλημέρα!

Ναι ξαφνικά άρχισα να έχω πολλά υγρά ενώ σ'όλο το διάστημα επικρατούσε απολύτη ξηρασία και μετά απο μέρες πονούσαν οι ωιθήκες μου ειδικά η δεξία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγνώμη για την ερώτηση αν θέλεις απαντάς:confused:Δηλαδή 11-12/8 είχες τα υγρά που λένε σαν ασπράδι αβγού ή τα άσπρα;Είμαι λίγο αηδιαστική:(

Mην ζητάς συγνώμη γι'αυτό είμαστε εδώ να βοηθάει η μία την άλλη.

Τα υγρά άρχισα να τα έχω περίπου απο τέλη Ιουλίου όχι 11-12/8 (που έγινε η σύλληψη).Και ήταν πιο πολύ άσπρα.Αυτά είναι αηδιαστικά όχι εσύ.Εχω και τώρα πάρα πολλά που έχουν ένα υποκίτρινο χρώμα αλλά αυτά είναι τελείως άοσμα και απο οτι διαβάζω έχουν οι πιο πολλές στην εγκυμοσύνη γιατί λένε προετοιμάζεται η μήτρα.

Να σε ρωτήσω γιατί παθαίνω μία αμνησία που και που, πότε έκανες την τεέυταία και πόσες έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...