Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γεια σας στην οικογενεια μου εχουμε ιστορικο θρομβοφιλιας και πρεπει να κανω και εγω την εξεταση αλλα φοβαμαι οτι αν ειμαι θετικη θα με αγχωσει περισσοτερο στο θεμα παιδι, πως μπορω να το αντιμετοπισω? μπορω να κανω την εξεταση αφου μηνω εγκυος?

 

Καλημέρα, δεν πρέπει να σε αγχώνει αυτό. Καλύτερα να ξέρεις για να μπορείς να το αντιμετωπίσεις σωστά από την αρχή της εγκυμοσύνης. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν το ήξερα, αλλά το παιδί προς το τέλος δεν τρεφόταν σωστά, δεν είχε έντονη κινητικότητα και έπαθα και θρόμβωση κατά τον τοκετό. Ευχαριστώ το θεό που ήμουν τυχερή τελικά, γιατί θα μπορούσε ανα πάσα στιγμή να μην τα καταφέρει.

 

Στην δεύτερη που το γνώριζα, με παρακολουθούσε αιματολόγος καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, έκανα τις ενέσεις μου καθημερινά, το μωρό ήταν πολύ πιο "ζωηρό" και δεν αγχώθηκα ούτε στιγμή, αντιθέτως ένιωθα πολυ πιο ασφαλής.

 

Πάντως εάν έχεις, είναι πολύ σημαντικό να ξεκινήσεις την αγωγή από τις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης, γι' αυτο θα πρότεινα να είσαι ενήμερη από πριν. Δεν είναι δα και τίποτα τρομερό, πολύς κόσμος έχει αυτή την ιδιαιτερότητα και εαν αυτές οι εξετάσεις είχαν ενταχθεί στον προγεννητικο έλεγχο θα είχαν σωθεί πολλά μωράκια.

Θ 15/01/2008, Κ 10/4/2009

TT2qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμανα μου λες.........γι'αυτες τις βλακειες των γιατρων χαθηκαν 2 πριγκιποπουλα και αλλα 4 που ηταν στην αρχη. και εχει γιατρους που μας βγαζουν την ψυχη για να κανουμε την εξεταση.

Link to comment
Share on other sites

Εμανα μου λες.........γι'αυτες τις βλακειες των γιατρων χαθηκαν 2 πριγκιποπουλα και αλλα 4 που ηταν στην αρχη. και εχει γιατρους που μας βγαζουν την ψυχη για να κανουμε την εξεταση.

 

ίσως να είναι και αργά μέχρι να μάθεις ότι είσαι έγκυος και να κάνεις την ανάλυση και να βγούνε και αποτελέσματα.εμένα χάθηκε στην 6-7 εβδ. που δεν το ήξερα ότι είχα θρομβοφιλία.καλύτερα να το ξέρεις απο πρίν όπως είπαν και οι κοπέλες πιο πάνω. είναι σοκ στην αρχή αλλά πίστεψε με με τον καιρό το συνηθίζεις και δεν είναι τόσο αγχωτικό.ίσα ίσα.είσαι προετοιμασμένη με τί έχεις να κάνεις.

όπως είπε και η ValiaK είναι καλό να ξέρεις από πρίν για να ξέρεις τον βαθμό.έχει κάποιεσ κοπέλες που πρέπει να κάνουν από πρίν μείνουν έγκυος αντιπηκτικές.εγώ έπρεπε να παίρνω την ασπιρίνη και το φολικό οξύ κάποιους μήνες πρίν ξαναμείνω έγκυος.

καλύτερα να το μάθεις τώρα παρά μέσα από κάποια κακή εμπειρία όπως την δικία μου.δεν είναι κάτι σπάνιο.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κοπελες που ξερουν μια βλακεια? στην αρχη, αν ξεκινησεις τις ενεσεις και δεν τις κανεις 1-2 μερες, ειναι χειροτερο απο το να μην ειχες αρχισει καθολου? γιατι μου κανει λιγο δυσκολο να τις παταω μονη μου και το ΣΚ δεν μπορει ο φαρμακοποιος, τουλαχιστον δεν μπορει καθε ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πόσο καιρό πριν γιατί εμένα μου είπαν γύρω στα 850 ευρώ, μην στεναχωριέσαι το έχω ξεπεράσει αυτο το σοκ το μόνο που θέλω πραγματικά ειναι να πάνε όλα καλά για όλλες μας και γρήγορα να έχουμε ένα μώρο στην αγκαλιά μας,ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καπου τοσο μου βγηκαν κ εμενα,κ φυσικα φανταζεστε ποσο ελαβα απο το ΙΚΑ!!!!!!!!κ δεν μπορουσαν να τις κανουν στα εργαστηρια κ μου ειπαν να παω εξω κ μετα να τις κανω δαπανες κ στο τελος μου ειπαν απο 700 κ κατι ευρουλακια να παρω περιπου τα 140 κ αν δεν συμφωνω να κανω ενσταση,την οποια εκανα κ εδω κ 7μηνες δεν εχω καμμια ενημερωσηηηηηηηη...α ρε Ελλαδαρα με τα ωραια σου!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια να ρωτήσω κάτι.τις τελευταίες 3-4 μέρες που βάζω την fragmin γίνεται ένα μικρό κουβαράκι που με φαγουρίζει και διαλύεται σε κάποιες μέρες μετά και γίνεται και μώλωπας.ενώ πρίν πρόσεχα πολύ και δεν μελάνιαζα.τί να συμβαίνει άραγε;δεν διαλύεται καλά η ένεση;είναι πιο ευσαίσθητη η κοιλία μου επειδή τεντώνει;περισσότερο ανησυχώ μήπως δεν απορροφάτε καλά η ηπαρίνη και κάνω κακό στο μωρό μου που την έχει ανάγκη για να επιβιώσει.

αν κάποια το έχει βιώσει αυτό ας μου πει.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτήσω κάτι.τις τελευταίες 3-4 μέρες που βάζω την fragmin γίνεται ένα μικρό κουβαράκι που με φαγουρίζει και διαλύεται σε κάποιες μέρες μετά και γίνεται και μώλωπας.ενώ πρίν πρόσεχα πολύ και δεν μελάνιαζα.τί να συμβαίνει άραγε;δεν διαλύεται καλά η ένεση;είναι πιο ευσαίσθητη η κοιλία μου επειδή τεντώνει;περισσότερο ανησυχώ μήπως δεν απορροφάτε καλά η ηπαρίνη και κάνω κακό στο μωρό μου που την έχει ανάγκη για να επιβιώσει.

αν κάποια το έχει βιώσει αυτό ας μου πει.

marilena κ εγω το παθαινα αυτο κ μαλιστα στην εβδομαδα που εισαι κ εσυ περιπου κ καταλαβα οτι ειναι πρωτον επειδη σκληραινει σιγα σιγα η κοιλιτσα κ περνει κ λιγακι λιπος παραπανω!κ δευτερον απο τα πολλα τρυπηματα εχει πλεον μεσα στο δερμα γρομπαλακια! μην ανυσηχεις το φαρμακο περναει κανονικα.εγω πλεον κανω το εξης για ν αποφυγω τους μωλωπες δοκιμαζω σε ποιο σημειο να βαλω τη βελονα,κ ο λογος που το κανω ειναι γιατι σε καποια σημεια δεν μπαινει καθολου ποναει παρα πολυ,ενω αν παω λιγο πιο διπλα μπορει να μην καταλαβω απολυτως τιποτα.τι να να κανουμε θα ποναμε !τι σοι μανες θα γινουμε:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

marilena κ εγω το παθαινα αυτο κ μαλιστα στην εβδομαδα που εισαι κ εσυ περιπου κ καταλαβα οτι ειναι πρωτον επειδη σκληραινει σιγα σιγα η κοιλιτσα κ περνει κ λιγακι λιπος παραπανω!κ δευτερον απο τα πολλα τρυπηματα εχει πλεον μεσα στο δερμα γρομπαλακια! μην ανυσηχεις το φαρμακο περναει κανονικα.εγω πλεον κανω το εξης για ν αποφυγω τους μωλωπες δοκιμαζω σε ποιο σημειο να βαλω τη βελονα,κ ο λογος που το κανω ειναι γιατι σε καποια σημεια δεν μπαινει καθολου ποναει παρα πολυ,ενω αν παω λιγο πιο διπλα μπορει να μην καταλαβω απολυτως τιποτα.τι να να κανουμε θα ποναμε !τι σοι μανες θα γινουμε:mrgreen:

 

κατάλαβα!αυτό που λές θα είναι γιατί και εγώ δοκιμάζω πριν βάλω την βελόνα αλλά και πάλι γίνονται κουβαράκια.προσπαθώ να το κάνω πιο αργά, πονάει πιο πολύ, αλλά τουλάχιστον είναι λιγότερο το μαύρισμα και πολύ πιο μικρό το κουβαράκι.

αχ........... υπομονή μας τότε!

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!!ειμαι καινουρια εδω αν κ παρακολουθω το forum αρκετο καιρο λογω...συμβαντων.Ειχα κ εγω 2 παλλινδρομες σε διαστημα 4 μηνων τον προηγουμενο χρονο.Δυσκολευτηκα πολυ να τις ξεπερασω αλλα με τη βοηθεια σας παιρνω κουραγιο!:D μετα τη 2η παλλινδρομη αρχισα εξετασεις που μου συστησε η γυναικολογος μου κ τελικα ειμαι θρομβοφιλικη (v leiden ετεροζυγη). ο ανοσολογος που μου εγραψε τις εξετασεις ειπε οτι πρεπει να κανω αλλη μια η οποια λεγεται ελεγχος ιστοσυμβατοτητας.τωρα ειμαι στη φαση πριν την εξεταση αυτη αλλα επειδη ειναι πολυ ακριβη (860 ευρω!!!):shock::shock::shock::shock: δυσκολευομαι λιγο......σκεφτηκα κ να μην την κανω καθολου αφου βρεθηκε η θρομβοφιλια θα κανω τις ενεσεις κ ολα οκ!ουφ δεν ξερω!!!! :confused:συγνωμη για το μεγαλο μνμα αλλα ειxα αναγκη να τα πω!!!!:oops::oops::oops:

nygmp2.png

naiqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα...ειμαι μανουλα μιας μπεμπουλας εδω και 18 μηνες...μετα απο μια παλινδρομη κυηση και ενα καρο εξετασεις -δυστυχως οχι θρομβοφιλιας- μενω ξανα εγκυος μετα απο περιπου ενα 4μηνο. Ολα πηγαιναν καλα ωσπου μολις εκλεισα τον 7ο μηνα, στην εξεταση doppler διαπιστωθηκε ολιγαμνιο και ταχυκαρδιες στο εμβρυο και ανομοιογενης υπολειπομενη αναπτυξη του, οποτε και η Ειρηνη μας γεννηθηκε προωρα στις 32 + 6 μερες. Ευτυχως ολα πηγαν καλα...Μετα παλι απο ενα καρο εξετασεις και θρομβοφιλιας αυτη τη φορα, διαπιστωθηκε οτι ειμαι θρομβοφιλικη. Ο γιατρος μου συνεστησε σε επομενη εγκυμοσυνη να κανουμε απο την αρχη ενεσεις ηπαρινης και ασπιρινη. Θελουμε κι αλλο παιδακι αλλα ολη αυτη η διαδικασια με τρομαζει και με αγχωνει...Εσεις τι αγωγη ακολουθειτε;;; Δε διαβασα τα προηγουμενα ποστ γαιτι ειναι πολλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου mitsi1!! οπως ειπα παραπανω ειμαι κ εγω θρομβοφιλικη κ η γυναικολογος μου ειοε οτι θα κανω τις ενεσεις αφου μεινω εγκυος κ για 40 μερες αφου γεννησω.Οταν το ακουσα φρικαρα ομολογω....κ για αρκετους μηνες δεν ηθελα να ακουσω για εγκυμοσυνη!!!Ομως τωρα που εφυγε το πρωτο σοκ κ αφου διαβασα κ εδω οτι οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα τραγικο αποφασισα οτι ηρθε η ωρα να ξεκινησουμε...Μην αγχωνεσαι στην αρχη λενε ειναι δυσκολα αλλα συνηθιζεις κ γινεται ρουτινα, το ευχομαι κ εγω!!!!

 

Να σου ζησει η Ειρηνουλα σου!!

Επεξεργάστηκαν by evi32
naiqp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου mitsi1!! οπως ειπα παραπανω ειμαι κ εγω θρομβοφιλικη κ η γυναικολογος μου ειοε οτι θα κανω τις ενεσεις αφου μεινω εγκυος κ για 40 μερες αφου γεννησω.Οταν το ακουσα φρικαρα ομολογω....κ για αρκετους μηνες δεν ηθελα να ακουσω για εγκυμοσυνη!!!Ομως τωρα που εφυγε το πρωτο σοκ κ αφου διαβασα κ εδω οτι οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα τραγικο αποφασισα οτι ηρθε η ωρα να ξεκινησουμε...Μην αγχωνεσαι στην αρχη λενε ειναι δυσκολα αλλα συνηθιζεις κ γινεται ρουτινα, το ευχομαι κ εγω!!!!

 

σου ευχομαι καθε επιτυχια στην προσπαθεια σας...θα ειναι, με το καλο, το 1ο σας παιδακι;;; εγω απο τοτε που εμαθα την ολη διαδικασια εχω ειλικρινα φρικαρει...ειμαι και αλλεργικη στην ασπιρινη, στην κανονικη, αλλα φανταζομαι οτι παρομοια θα ειναι και αυτη για τη θρομβοφιλια και ολα αυτα με αγχωνουν...απο τη μια λεω εχω την Ειρηνη και ειμαι οκ, απο την αλλη τη βλεπω πώς κανει με τα παιδακια και το θεωρω τρομερο να μην της κανω αδελφακι, να της το στερησω...δεν ξερω ειλικρινα...

Link to comment
Share on other sites

'ευχαριστω, ναι το πρωτο μας θα ειναι ....με το καλο!για την αλλεργια σου θα ενημερωσεις το γιατρο σου κ αυτος θα σου πει τι πρεπει να κανεις.κι εγω μεχρι να ξεκινησει η διαδικασια καθομαι σε αναμμενα καρβουνα...αλλα σε σχεση με πριν που δεν ημουν σιγουρη αν θελω καν να το κανω τωρα ειμαι πιο αισιοδοξη κ το μονο που σκεφτομαι ειναι ποτε θα μεινω εγκυος κ μετα οτι γινει θα το αντιμετοπισω οπως κ ολες οι κοπελες!!!αφου πραγματικα θελεις 2ο παιδακι γνωμη μου ειναι να το κανεις τι σημασια εχει που εχεις ηδη την κορουλα σου?ποτε βρηκατε την θρομβοφιλια?

naiqp2.png
Link to comment
Share on other sites

'ευχαριστω, ναι το πρωτο μας θα ειναι ....με το καλο!για την αλλεργια σου θα ενημερωσεις το γιατρο σου κ αυτος θα σου πει τι πρεπει να κανεις.κι εγω μεχρι να ξεκινησει η διαδικασια καθομαι σε αναμμενα καρβουνα...αλλα σε σχεση με πριν που δεν ημουν σιγουρη αν θελω καν να το κανω τωρα ειμαι πιο αισιοδοξη κ το μονο που σκεφτομαι ειναι ποτε θα μεινω εγκυος κ μετα οτι γινει θα το αντιμετοπισω οπως κ ολες οι κοπελες!!!αφου πραγματικα θελεις 2ο παιδακι γνωμη μου ειναι να το κανεις τι σημασια εχει που εχεις ηδη την κορουλα σου?ποτε βρηκατε την θρομβοφιλια?

 

τη βρηκαμε μετα τη γεννα, οταν εκανα εξετασεις για να δουμε απο τι προκληθηκε η ολη κατασταση. Θελω πολυ κι αλλο μωρο και πιο πολυ ο αντρας μου...θα δουμε...μετα τη βαπτιση και γαμο που εχουμε το καλοκαιρι θα το προσπαθησουμε μαλλον και μεις...σας ευχομαι ενα γρηγορο +++++ στο τεστ εγκυμοσυνης και μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! βρε κοριτσια προσπαθω απο χθες να βαλω αυτο το εικονιδιο στα μηνυματα μου της lilypie κ δεν μου βγαινει.....το εφτιαξα αλλα δεν μπορω να το εμφανισω!!:-D μπορει καποια να με βοηθησει???

 

 

 

ευχαριστω mitsi μου ευχομαι κ σε σενα αυτο που επιθυμεις περισσοτερο!!!!(ενα ακομα μπεμπακι!!!)

μας ευχομαι συντομα εγκυουλες!!

naiqp2.png
Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι καθε επιτυχια στην προσπαθεια σας...θα ειναι, με το καλο, το 1ο σας παιδακι;;; εγω απο τοτε που εμαθα την ολη διαδικασια εχω ειλικρινα φρικαρει...ειμαι και αλλεργικη στην ασπιρινη, στην κανονικη, αλλα φανταζομαι οτι παρομοια θα ειναι και αυτη για τη θρομβοφιλια και ολα αυτα με αγχωνουν...απο τη μια λεω εχω την Ειρηνη και ειμαι οκ, απο την αλλη τη βλεπω πώς κανει με τα παιδακια και το θεωρω τρομερο να μην της κανω αδελφακι, να της το στερησω...δεν ξερω ειλικρινα...

 

ήμουν και εγώ σαν εσάς.μετά την παλίνδρομη που είχα ανακάλυψα την θρομβοφιλία.όταν άκουσα για την ένεση πανικοβλήθηκα!όμως ειλικρινά σας μιλάω δεν είναι τίποτα.μα τίποτα!συνηθίζεις τόσο πολύ που δεν την σκέφτεσαι καθόλου.είναι μέρος την καθημερινότητας σου.δεν είναι τόσο τρομέρο τελικά όσο ακούγεται.και μπροστά σε όλα τα άλλα που έχω περάσει αυτό είναι το λιγότερο.θέλω να είναι καλά το μωρό που και 2η ένεση να μου πεί να βάζω δεν με νοιάζει!είχε πάει κάτι στραβά με τις αναλύσεις papp-a κλπ που είπα όλα αυτά είναι ασήμαντα.τί είναι 2 δευτερόλεπτα την ημέρα για το μωρό μου.τόσο κρατάει η ένεση.και δεν πονάει.και άμα μάθετε να την βάζετε σωστά μόνες σας δεν θα εξαρτάσται και από κανένα και δεν θα αφήνεται και σημάδι.

όσο για την ασπιρίνη εμένα που έχει δώσει την παιδική. 75mg.

α και είναι τόσο ασήμαντο αυτό για να σας εμπιδίζει από το να κάνετε μωρό.

και η θρομβοφιλία είναι κάτι που δεν χρειάζεται ορμόνες (με τις παρενέργειες τους), ξέρουμε τί πρέπει να κάνουμε κλπ.σκέφτομαι κάποιες άλλες κοπέλες που κάνουν χρόνια θεραπεία με 1000 ενέσεις και χάπια και δεν μπορούν να κάνουν μωρό και λέω είμαι από τις τυχερές.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!!ειμαι καινουρια εδω αν κ παρακολουθω το forum αρκετο καιρο λογω...συμβαντων.Ειχα κ εγω 2 παλλινδρομες σε διαστημα 4 μηνων τον προηγουμενο χρονο.Δυσκολευτηκα πολυ να τις ξεπερασω αλλα με τη βοηθεια σας παιρνω κουραγιο!:D μετα τη 2η παλλινδρομη αρχισα εξετασεις που μου συστησε η γυναικολογος μου κ τελικα ειμαι θρομβοφιλικη (v leiden ετεροζυγη). ο ανοσολογος που μου εγραψε τις εξετασεις ειπε οτι πρεπει να κανω αλλη μια η οποια λεγεται ελεγχος ιστοσυμβατοτητας.τωρα ειμαι στη φαση πριν την εξεταση αυτη αλλα επειδη ειναι πολυ ακριβη (860 ευρω!!!):shock::shock::shock::shock: δυσκολευομαι λιγο......σκεφτηκα κ να μην την κανω καθολου αφου βρεθηκε η θρομβοφιλια θα κανω τις ενεσεις κ ολα οκ!ουφ δεν ξερω!!!! :confused:συγνωμη για το μεγαλο μνμα αλλα ειxα αναγκη να τα πω!!!!:oops::oops::oops:

nygmp2.png

Καλησπερα εγω της εξετασεις ιστοσημβατοτητας της ειχα κανει στο ιποκρατειο θεσσαλονικης εντελως δωρεαν και ολο το πακετο εξετασεων αλλα και πολλα αλλα νοσοκομεια της κανουνε δωρεαν στο τμημα τον καθεξιν αποβολον .

Link to comment
Share on other sites

ήμουν και εγώ σαν εσάς.μετά την παλίνδρομη που είχα ανακάλυψα την θρομβοφιλία.όταν άκουσα για την ένεση πανικοβλήθηκα!όμως ειλικρινά σας μιλάω δεν είναι τίποτα.μα τίποτα!συνηθίζεις τόσο πολύ που δεν την σκέφτεσαι καθόλου.είναι μέρος την καθημερινότητας σου.δεν είναι τόσο τρομέρο τελικά όσο ακούγεται.και μπροστά σε όλα τα άλλα που έχω περάσει αυτό είναι το λιγότερο.θέλω να είναι καλά το μωρό που και 2η ένεση να μου πεί να βάζω δεν με νοιάζει!είχε πάει κάτι στραβά με τις αναλύσεις papp-a κλπ που είπα όλα αυτά είναι ασήμαντα.τί είναι 2 δευτερόλεπτα την ημέρα για το μωρό μου.τόσο κρατάει η ένεση.και δεν πονάει.και άμα μάθετε να την βάζετε σωστά μόνες σας δεν θα εξαρτάσται και από κανένα και δεν θα αφήνεται και σημάδι.

όσο για την ασπιρίνη εμένα που έχει δώσει την παιδική. 75mg.

α και είναι τόσο ασήμαντο αυτό για να σας εμπιδίζει από το να κάνετε μωρό.

και η θρομβοφιλία είναι κάτι που δεν χρειάζεται ορμόνες (με τις παρενέργειες τους), ξέρουμε τί πρέπει να κάνουμε κλπ.σκέφτομαι κάποιες άλλες κοπέλες που κάνουν χρόνια θεραπεία με 1000 ενέσεις και χάπια και δεν μπορούν να κάνουν μωρό και λέω είμαι από τις τυχερές.

 

καλησπερα!!!!! σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγειεστατο μωρακι!!!! ελπιζω και γω οταν το αποφασισω να το δω τοσο ψυχραιμα το ολο θεμα οπως εσυ...εννοειται οτι μπροστα στη γεννηση ενος πλασματος δε συγκρινεται καμια ταλαιπωρια και θυσια...εμενα πιο πολυ με αγχωνει μηπως κατι παει στραβα στην ολη διαδικασια..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...