Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

35 minutes ago, little lamb said:

Ναι μυξες αλλα πολλες. Και κοιμαται λιγο παραπανω. Απο χτες αυτα. Αυριο ειναι το παρτυ. Η μητερα που κανει το παρτυ μας ειπε οτι αν δεν εχει πυρετο κ δεν ειναι ταλαιπωρημενη και κακοδιαθετη να την παμε, γιατι ολα λεει ετσι ειναι. Αλλα δεν ξερω. Δεν ειναι σε σπιτι, ειναι σε μαγαζι, ανοιχτο με ναιλον απ'ο,τι εχω καταλαβει. Με παιχνιδια, οποτε ειναι επικινδυνο να κολλησει καποιο παιδακι. Θα δουμε. Θελαμε να πηγαιναμε και σε ενα θεατρο πριν το παρτυ, στο οποιο εννοειται δεν θα παμε. Και σημερα δεν θα βγουμε πουθενα, ενω ειχαμε σκοπο, για να μη χειροτερεψει. Ουτε στο μπαλετο της πηγε σημερα.

Ισχύει ότι είναι σχεδόν όλα έτσι. Βλέπω και από το σχολείο του παιδιού όταν το πηγαίνω. Όλα βήχουν και έχουν μύξες. Τα άλλα θα είναι μεγαλύτερα? Πηγαίνουν σχολείο? Αν αποφάσιζα να μην την πάω, θα ήταν γι'αυτό. Για να μην κολλήσει το 2,5άχρονο καμιά 'ίωση από τα μεγαλύτερα, έτσι ευάλωτη που θα είναι από το κρύωμα. Αυτό μόνο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Yovanna είπε:

Ισχύει ότι είναι σχεδόν όλα έτσι. Βλέπω και από το σχολείο του παιδιού όταν το πηγαίνω. Όλα βήχουν και έχουν μύξες. Τα άλλα θα είναι μεγαλύτερα? Πηγαίνουν σχολείο? Αν αποφάσιζα να μην την πάω, θα ήταν γι'αυτό. Για να μην κολλήσει το 2,5άχρονο καμιά 'ίωση από τα μεγαλύτερα, έτσι ευάλωτη που θα είναι από το κρύωμα. Αυτό μόνο. 

 

Δεν ξερω για τα αλλα. Το εορταζον κλεινει τα 4, το αδερφακι του ειναι μεταξυ 1,5 - 2 και παει σταθμο. 

Η δικια μου αν ειναι να κολλησει θα κολλησει και στο μπαλετο (που φορανε μασκες βεβαια γιατι ειναι μεγαλυτερα σχεδον ολα). Και ισως εκει να κολλησε. Οποτε πιο πολυ σκεφτομαι μηπως κολλησουμε εμεις καποιον. Της καναμε και σελφ τεστ της καημενης με πολυ κλαμα κι ευτυχως δεν ειναι κορονοϊος.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, little lamb said:

 

Δεν ξερω για τα αλλα. Το εορταζον κλεινει τα 4, το αδερφακι του ειναι μεταξυ 1,5 - 2 και παει σταθμο. 

Η δικια μου αν ειναι να κολλησει θα κολλησει και στο μπαλετο (που φορανε μασκες βεβαια γιατι ειναι μεγαλυτερα σχεδον ολα). Και ισως εκει να κολλησε. Οποτε πιο πολυ σκεφτομαι μηπως κολλησουμε εμεις καποιον. Της καναμε και σελφ τεστ της καημενης με πολυ κλαμα κι ευτυχως δεν ειναι κορονοϊος.

Άρα πάνε σχολείο τα υπόλοιπα παιδάκια. Εγώ θα σκεφτόμουν σίγουρα και το να μην κολλήσει εκείνη κάτι , γιατί κυκλοφορούν και γαστρεντερίτιδες και ιώσεις με υψηλό πυρετό . Όπως σου είπε και η μαμά, τα περισσότερα θα είναι κρυωμένα ή θα αναρρώνουν. Εσύ ξέρεις. Άλλωστε χθες ξεκίνησαν οι μύξες, οπότε δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθεί. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Yovanna είπε:

Άρα πάνε σχολείο τα υπόλοιπα παιδάκια. Εγώ θα σκεφτόμουν σίγουρα και το να μην κολλήσει εκείνη κάτι , γιατί κυκλοφορούν και γαστρεντερίτιδες και ιώσεις με υψηλό πυρετό . Όπως σου είπε και η μαμά, τα περισσότερα θα είναι κρυωμένα ή θα αναρρώνουν. Εσύ ξέρεις. Άλλωστε χθες ξεκίνησαν οι μύξες, οπότε δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθεί. 

 

Δεν το ειχαμε σκεφτει οτι μπορει να κολλησει και κατι αλλο. Οντως θα μπορουσε. Παντως σημερα ειναι καλυτερα απο χθες. Μακαρι αυριο να ειναι ακομα καλυτερα και βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σου είπε η μαμά να την πας οκ.

 

Γιατί εγώ παιδιά δεν το καταλαβαίνω το όλα έτσι είναι οπότε ας βρίσκονται κι εκτός σχολείου χάλια. 

 

Εκτός αν μιλάμε μονο για μιξα με μπούκωμα.

Όχι όμως για μιξα που τρέχει.

Παιδί με μιξα που τρέχει ή/και βήχα να πηγαίνει σε πάρτι με άλλα παιδιά, τι να πω, είναι εκτός του δικού μου σκεπτικού.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , marakiz είπε:

Εφόσον σου είπε η μαμά να την πας οκ.

 

Γιατί εγώ παιδιά δεν το καταλαβαίνω το όλα έτσι είναι οπότε ας βρίσκονται κι εκτός σχολείου χάλια. 

 

Εκτός αν μιλάμε μονο για μιξα με μπούκωμα.

Όχι όμως για μιξα που τρέχει.

Παιδί με μιξα που τρέχει ή/και βήχα να πηγαίνει σε πάρτι με άλλα παιδιά, τι να πω, είναι εκτός του δικού μου σκεπτικού.

 

Μα κι εμεις γι'αυτο προβληματιζομαστε. Δεν μας φαινεται τοσο απλο το "ολα ετσι ειναι". Στο κατω κατω το λεει η διοργανωτρια μαμα, οι υπολοιποι γονεις μπορει να μη θελουν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , little lamb είπε:

 Στο κατω κατω το λεει η διοργανωτρια μαμα, οι υπολοιποι γονεις μπορει να μη θελουν. 

Ε βέβαια.. σιγουρα κάποιοι δεν θα θέλουν.

Εμείς θα θέλαμε;

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , marakiz είπε:

Ε βέβαια.. σιγουρα κάποιοι δεν θα θέλουν.

Εμείς θα θέλαμε;

 

Οχι, εξ ου και η σκεψη. Απο την αλλη σκεφτομαστε και τους διοργανωτες, επειδη ειναι σε μαγαζι. Το καλο ειναι οτι σημερα δεν τρεχουν οι μυξες, μονο μπουκωμα. Για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiz said:

Εφόσον σου είπε η μαμά να την πας οκ.

 

Γιατί εγώ παιδιά δεν το καταλαβαίνω το όλα έτσι είναι οπότε ας βρίσκονται κι εκτός σχολείου χάλια. 

 

Εκτός αν μιλάμε μονο για μιξα με μπούκωμα.

Όχι όμως για μιξα που τρέχει.

Παιδί με μιξα που τρέχει ή/και βήχα να πηγαίνει σε πάρτι με άλλα παιδιά, τι να πω, είναι εκτός του δικού μου σκεπτικού.

 

38 minutes ago, marakiz said:

Ε βέβαια.. σιγουρα κάποιοι δεν θα θέλουν.

Εμείς θα θέλαμε;

Κοίτα, αν κάνεις πάρτι αυτή την περίοδο, είτε λες στους γονείς, να έρθουν μόνο αν είναι 100% υγιή τα παιδιά , και ξέρεις ότι είναι 50/50 να είναι το πάρτυ αποτυχία, διότι από τα 10 παιδάκια που θα καλέσεις θα έρθουν τα 4, είτε καλείς τους συμμαθητές με τους οποίους είναι κάθε μέρα το παιδί και απλά είναι και στο πάρτι. Δεν λέμε να είναι το παιδί σπίτι με πυρετό και να το πας στο πάρτι , λέμε για αυτό που βλέπουμε συνεχώς στο σχολείο, παιδάκια να βήχουν, γονείς να σκουπίζουν μύτες κτλ. Συμπτώματα δηλαδή που μπορεί να επιμένουν εβδομάδες ολόκληρες. 

Εγώ, όταν ο μικρός ήταν 2,5 , τον πήγα Φλεβάρη (στο πικ της γρίπης),  στο πάρτι του ξάδερφου του σε κλειστό παιδότοπο. Το είχα 50/50 να μου αρρωστήσει μετά, αλλά ήταν ο ξάδερφος μας. Φυσικά 3 μέρες μετά ήταν με 39, αλλά δεν μου πέρασε απ'τό μυαλό να κατηγορήσω τους άλλους γονείς. Εγώ πήγα με ένα 2,5χρονο Φλεβάρη μήνα σε κλειστό χώρο με ένα σωρό παιδάκια.. Ακόμη και στην επώαση κολλάνε οι ιώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Yovanna είπε:

 

Κοίτα, αν κάνεις πάρτι αυτή την περίοδο, είτε λες στους γονείς, να έρθουν μόνο αν είναι 100% υγιή τα παιδιά , και ξέρεις ότι είναι 50/50 να είναι το πάρτυ αποτυχία, διότι από τα 10 παιδάκια που θα καλέσεις θα έρθουν τα 4, είτε καλείς τους συμμαθητές με τους οποίους είναι κάθε μέρα το παιδί και απλά είναι και στο πάρτι. Δεν λέμε να είναι το παιδί σπίτι με πυρετό και να το πας στο πάρτι , λέμε για αυτό που βλέπουμε συνεχώς στο σχολείο, παιδάκια να βήχουν, γονείς να σκουπίζουν μύτες κτλ. Συμπτώματα δηλαδή που μπορεί να επιμένουν εβδομάδες ολόκληρες. 

Εγώ, όταν ο μικρός ήταν 2,5 , τον πήγα Φλεβάρη (στο πικ της γρίπης),  στο πάρτι του ξάδερφου του σε κλειστό παιδότοπο. Το είχα 50/50 να μου αρρωστήσει μετά, αλλά ήταν ο ξάδερφος μας. Φυσικά 3 μέρες μετά ήταν με 39, αλλά δεν μου πέρασε απ'τό μυαλό να κατηγορήσω τους άλλους γονείς. Εγώ πήγα με ένα 2,5χρονο Φλεβάρη μήνα σε κλειστό χώρο με ένα σωρό παιδάκια.. Ακόμη και στην επώαση κολλάνε οι ιώσεις. 

 

Ναι το ξέρεις πως είναι πιθανό να κολλήσει τα πάντα όταν πας το παιδί πχ παιδότοπο και μάλιστα χειμωνιάτικο. Δεν θα το βάλεις στη γυάλα για να μην υπάρξει η πιθανότητα να κολλήσει. Βέβαια μιλάμε πια και για εποχή κορονοιου κι υπάρχει άλλη βαρύτητα. 

 

Είναι όμως άλλο αυτό κι άλλο το να πηγαίνεις εμφανέστατα άρρωστος σε πάρτι. Βήχας και μιξα που τρέχει είναι κάτι που κολλάει. Κι αν δεν μπορείς να αποφύγεις το σχολείο λόγω εργασίας, το πάρτι μπορείς να το αποφύγεις.

 

Τέλος θα μου επιτρέψεις να σου πω πως στο πάρτι του μικρού μου που ήρθαν τα μισά παιδακια διότι αρρώστησαν τελευταία στιγμή (δεν χρειάστηκε να πω στη μαμά τους να μην έρθουν άρρωστα, το σκέφτηκαν από μόνες τους) δεν ήταν καθόλου αποτυχία, τα περάσαμε μικροί μεγάλοι πολύ ωραία έστω κ οι μισοί.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως κοριτσια δεν λεω οτι θελουμε να παμε ετσι. Αν εχει συνελθει, που ειναι πιθανο βλεποντας πώς παει σημερα, θα παμε, αλλιως οχι. Αλλα σκεφτομαι και τους διοργανωτες που θα μας εχουν δηλωσει ως ατομα και μπορει να μας χρεωθουν. Αν ηταν στο σπιτι θα ελεγα πολυ πιο ευκολα κατ'ευθειαν "δεν παμε", και γιατι σε σπιτι μεταδιδεις πιο ευκολα και γιατι δεν θα χρεωνονταν τις θεσεις μας.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, marakiz said:

Τέλος θα μου επιτρέψεις να σου πω πως στο πάρτι του μικρού μου που ήρθαν τα μισά παιδακια διότι αρρώστησαν τελευταία στιγμή (δεν χρειάστηκε να πω στη μαμά τους να μην έρθουν άρρωστα, το σκέφτηκαν από μόνες τους) δεν ήταν καθόλου αποτυχία, τα περάσαμε μικροί μεγάλοι πολύ ωραία έστω κ οι μισοί.

Καλά, προφανώς, άλλο να στο σπίτι ή σε ένα χαλαρό μέρος τύπου καφετέρια, και άλλο να έχεις κλείσει ολόκληρο παιδότοπο. Εκεί αν από 10 παιδάκια εμφανιστούν τα 4, είναι θέμα. 

22 minutes ago, marakiz said:

Βήχας και μιξα που τρέχει είναι κάτι που κολλάει.

Ο δικός μου που έβηχε μήνα σχεδόν, θεωρείς ότι ήταν μεταδοτικός όλο αυτό το διάστημα?

 

Δεν διαφωνούμε πάντως. Εγώ άρρωστο παιδί δεν θα το πήγαινα στο πάρτυ (άρρωστο εννοώ πυρετό , μύτη που θέλει ανά 10 λεπτά  σκούπισμα κτλ) , διότι θα φοβόμουν μη χειροτερεύσει η υγεία του μετά από αυτό ( άλλες ιώσεις, ιδρώτας, ρεύματα από πόρτες που ανοιγοκλείνουν κτλ). Απλώς θεωρώ ότι είναι πρώτα δική μας ευθύνη να προσέξουμε τα παιδιά μας. Ο άλλος μπορεί να μην σκεφτεί ότι λίγη μύξα πχ είναι θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Yovanna είπε:

Καλά, προφανώς, άλλο να στο σπίτι ή σε ένα χαλαρό μέρος τύπου καφετέρια, και άλλο να έχεις κλείσει ολόκληρο παιδότοπο. Εκεί αν από 10 παιδάκια εμφανιστούν τα 4, είναι θέμα. 

Ο δικός μου που έβηχε μήνα σχεδόν, θεωρείς ότι ήταν μεταδοτικός όλο αυτό το διάστημα?

 

Δεν διαφωνούμε πάντως. Εγώ άρρωστο παιδί δεν θα το πήγαινα στο πάρτυ (άρρωστο εννοώ πυρετό , μύτη που θέλει ανά 10 λεπτά  σκούπισμα κτλ) , διότι θα φοβόμουν μη χειροτερεύσει η υγεία του μετά από αυτό ( άλλες ιώσεις, ιδρώτας, ρεύματα από πόρτες που ανοιγοκλείνουν κτλ). Απλώς θεωρώ ότι είναι πρώτα δική μας ευθύνη να προσέξουμε τα παιδιά μας. Ο άλλος μπορεί να μην σκεφτεί ότι λίγη μύξα πχ είναι θέμα. 

Σωστά, όμως ο διοργανωτής ξέρει πως τέτοια εποχή θα υπάρχουν είτε απουσίες είτε άρρωστα παιδιά. Άρα το ρίσκο υπάρχει έτσι κ αλλιώς. 

 

 

 

Ο βήχας που διαρκεί ένα μήνα, κανονικά δεν είναι παραγωγικός πια, παραμένει ένα βηχαλακι ξηρό συνήθως. Δεν ξέρω αν μεταδίδει πια, αλλά δεν είναι το ίδιο.

 

 

 

Φυσικά κ είναι μόνο δική μας ευθύνη να προσέξουμε τα παιδιά μας. Το να μην λογαριάζουμε τα άλλα όμως παραμένει ανεύθυνο. Τι να σου πω, εγώ είμαι πολύ τυπική σε αυτά, κι ότι δεν μου αρέσει να μου κάνουν δεν το κάνω. Με όποιο κόστος!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2021 at 11:46 ΠΜ, little lamb είπε:

Η φαση ειναι λιγο περιεργη, γιατι ας πουμε εχουμε κανει αυτα που σας εγραψα αλλα στο σπιτι ο ενας του αλλου δεν εχουμε παει, και για καφε δυο φορες μονο. Απλως ημασταν σε κοινο χομπυ και με τη μητερα μιλαμε αρκετα σε τσατ. Αλλα κι εγω θα ηθελα κατι να παρω.

Εγώ θα έπαιρνα πάντως στη θέση σου. Θυμάμαι πέρυσι ο γιος μου που ήταν 1,5 κ η νονά της μεγάλης μου της έφερε δωράκια περίμενε κ αυτός. Χαιρόταν που έφερε κ σε αυτόν κ ας ήταν μόνο 1,5

Link to comment
Share on other sites

Θαυμα, εχουμε να σκουπισουμε μυτη σχεδον απο το πρωι που σας πρωτοεγραψα οτι αρρωστησε. Ειναι δυνατον να κρατησε μονο μια μερα; Χτες ετρεχε η μυτη κι εκλαιγε κιολας πολυ μολις ετρεχε, εκανε και δυο ημερησιους υπνους, και σημερα καμια σχεση, μονο το πρωι που ξυπνησε φτερνιζοταν κι ετρεχε λιγο κι απο τοτε τιποτα, μονο μιλαει μπουκωμενα. Εκανε κι εναν μεγαλο υπνο περιπου 12-2 και μπορει να βοηθησε. Αλλα μου φαινεται περιεργο να περασε τοσο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Θαυμα, εχουμε να σκουπισουμε μυτη σχεδον απο το πρωι που σας πρωτοεγραψα οτι αρρωστησε. Ειναι δυνατον να κρατησε μονο μια μερα; Χτες ετρεχε η μυτη κι εκλαιγε κιολας πολυ μολις ετρεχε, εκανε και δυο ημερησιους υπνους, και σημερα καμια σχεση, μονο το πρωι που ξυπνησε φτερνιζοταν κι ετρεχε λιγο κι απο τοτε τιποτα, μονο μιλαει μπουκωμενα. Εκανε κι εναν μεγαλο υπνο περιπου 12-2 και μπορει να βοηθησε. Αλλα μου φαινεται περιεργο να περασε τοσο γρηγορα.

Δεν είναι ασυνήθιστο, κ εγω έχω δει καταρροή μια μέρα μόνο. Μπορεί εξάλλου να είχε μια αδιαθεσία κ 1-2 μέρες πριν κ να μην μπορούσε να το εκφράσει ή να είχε δέκατα που δν μετρήθηκαν. κ εμείς εξάλλου δν περνάμε κρυολογήματα με συμπτώματα 2-3 μέρες μόνο; μπορεί να κόλλησε κάτι πολύ ελαφριά πχ από εσάς που σ εσάς να μην

εκδηλωθηκε, αφού δεν πάει σχολείο. Δεν ξέρω ομως αν μπορεί να είναι ακόμα κολλητική. Δεν είναι κ ο πιο σοβαρός λόγος να ρωτήσεις παιδίατρο σαββατιάτικα βέβαια… 

 

Η απάντηση της οικοδέσποινας ότι δεν πειράζει όλα έτσι είναι, δεν μ άρεσε. Γιατί ο καθένας ερμηνεύει διαφορετικά τα ελαφρά συμπτώματα. Άλλο καταρροή που δεν ξέρεις ακόμα πώς θα εξελιχθεί, άλλο μπούκωμα στα τελειώματα. Και το πάρτι είναι κάτι προαιρετικό που πας με άνεση χρόνου. Δεν είναι σχολείο που μπορεί να δεις κάτι το πρωί αλλά να μην είσαι κ σιγουρος κ επειδή είναι τελευταία στιγμή το ρισκάρεις. Ειδικά αν δεν είναι πάρτι με παιδιά της ίδιας τάξης που «μοιράζονται» τις ίδιες ιώσεις ούτως ή άλλως. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα 2,5 αν είχε μύξα και βήχα δεν θα τον πήγαινα σε πάρτυ όμως στο σχολείο θα τον πήγαινα, με αυτή την έννοια λέω και το ''έτσι είναι όλα'', γιατί πράγματι σε όποια τάξη και να μπεις τώρα από τον παιδικό έως και την έκτη δημοτικού σχεδόν όλα είναι έτσι.

Τώρα πια στα 6 αν έχει μύξα μπορεί και να μη το δω καν..  Όταν ήταν μικρότερος σε ηλικία κολλούσε πιο εύκολα τα πάντα ενώ τώρα όχι. Το σίγουρο είναι πως με εικόνα άρρωστου παιδιού δεν θα πήγαινε πουθενά σε οποιαδήποτε ηλικία, αρχικά για να μη ταλαιπωρηθεί ο ίδιος και έπειτα για να μη κολλήσουμε και τους υπόλοιπους.
 

13 hours ago, Έσπερος said:

 

 

Η απάντηση της οικοδέσποινας ότι δεν πειράζει όλα έτσι είναι, δεν μ άρεσε. Γιατί ο καθένας ερμηνεύει διαφορετικά τα ελαφρά συμπτώματα. Άλλο καταρροή που δεν ξέρεις ακόμα πώς θα εξελιχθεί, άλλο μπούκωμα στα τελειώματα. Και το πάρτι είναι κάτι προαιρετικό που πας με άνεση χρόνου. Δεν είναι σχολείο που μπορεί να δεις κάτι το πρωί αλλά να μην είσαι κ σιγουρος κ επειδή είναι τελευταία στιγμή το ρισκάρεις. Ειδικά αν δεν είναι πάρτι με παιδιά της ίδιας τάξης που «μοιράζονται» τις ίδιες ιώσεις ούτως ή άλλως. 

εμένα εάν κάτι θα με ανησυχούσε σε αυτή την απάντηση θα ήταν πως το ίδιο μπορεί να είπε και σε μαμά που είπε πως το παιδί είχε πυρετό το πρωί, ή έκανε διάρροια κτλ. οπότε θα το απέφευγα να μη κολλήσει τίποτα άλλο το παιδί μου εφόσον θα είχε ήδη δείγματα πως δεν είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

3 Γενάρη λένε πάμε για λοκνταουν. 8 κλείσαμε το πάρτυ της. :-( πότε λέτε να βγούμε; Άνοιξη; Πάει το πάρτυ για ακόμα μια χρονιά! Φφφφφφφφφ 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

3 Γενάρη λένε πάμε για λοκνταουν. 8 κλείσαμε το πάρτυ της. :-( πότε λέτε να βγούμε; Άνοιξη; Πάει το πάρτυ για ακόμα μια χρονιά! Φφφφφφφφφ 

3 Γενάρη ΛΟΚ ντάουν;;; Εμείς 3 Γενάρη θα λήξει η καραντινα μας. Τι ζούμε θεέ Μ τι ζούμε!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , marakiz είπε:

3 Γενάρη ΛΟΚ ντάουν;;; Εμείς 3 Γενάρη θα λήξει η καραντινα μας. Τι ζούμε θεέ Μ τι ζούμε!

Έτσι λέει θα εισηγηθεί την Παρασκευή ένας ξεχνώ το όνομα του. Φαντάζομαι δεν θα είναι εντελώς όπως πέρσυ αλλά στάνταρ θα κλείσει ένα μέρος της διασκέδασης. Για σχολεία δεν ξέρω τι σκοπό έχουν. Πώς είσαστε; Τα παιδιά; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

3 Γενάρη λένε πάμε για λοκνταουν. 8 κλείσαμε το πάρτυ της. :-( πότε λέτε να βγούμε; Άνοιξη; Πάει το πάρτυ για ακόμα μια χρονιά! Φφφφφφφφφ 

Δεν είναι σίγουρο ο σαριγιαννης το είπε ο Άδωνις το διέψευσε.Λουκουμαδακι ομως άσχετα από αυτό.Ξερεις ότι είμαι φαν των παρτυ .Χτες εντοπίστηκε στα λύματα της Θεσσαλονίκης η ο.πιστευεις οτι έτσι κι αλλιώς θα είναι εφικτό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Έτσι λέει θα εισηγηθεί την Παρασκευή ένας ξεχνώ το όνομα του. Φαντάζομαι δεν θα είναι εντελώς όπως πέρσυ αλλά στάνταρ θα κλείσει ένα μέρος της διασκέδασης. Για σχολεία δεν ξέρω τι σκοπό έχουν. Πώς είσαστε; Τα παιδιά; 

Καλά είμαστε προς το παρόν κι ο μεγάλος μόνο δέκατα από χτες.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν είναι σίγουρο ο σαριγιαννης το είπε ο Άδωνις το διέψευσε.Λουκουμαδακι ομως άσχετα από αυτό.Ξερεις ότι είμαι φαν των παρτυ .Χτες εντοπίστηκε στα λύματα της Θεσσαλονίκης η ο.πιστευεις οτι έτσι κι αλλιώς θα είναι εφικτό?

Εεεε άμα το διέψευσε ο Άδωνις αγοράστε κονσέρβες με λουκέτο θα μας έχουν :lol:

Δεν ξέρω ειλικρινά. Τα σχολεία θα είναι κλειστά μέχρι τότε υποτίθεται θα πέσει η διασπορά, όλοι σχεδόν θα έχουμε κάνει την τρίτη δόση (οι φίλοι μας δλδ) πίστευα θα είναι εντελώς εφικτό ακόμα και με την Ο. Πλέον δεν ξέρω. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Έτσι λέει θα εισηγηθεί την Παρασκευή ένας ξεχνώ το όνομα του. Φαντάζομαι δεν θα είναι εντελώς όπως πέρσυ αλλά στάνταρ θα κλείσει ένα μέρος της διασκέδασης. Για σχολεία δεν ξέρω τι σκοπό έχουν. Πώς είσαστε; Τα παιδιά; 

Πολύ φοβάμαι πως πάλι τα σχολεία θα ζημιωθούν, πάλι τα παιδιά μας θα πληρώσουν τη νύφη!Εφιάλτης μου ακούγεται όλο αυτό!! Μη φοβάστε όμως κορίτσια, την άνοιξη πάλι που θα βγούμε από λοκνταουν θα φωνάζουμε πάλι '' all you need is Greece'' (ή όπως αλλιώς το έλεγαν), και θα καλοσωρίζουμε τους τουρίστες χωρίς τεστ, γιατί δεν έχει σημασία η εκπαίδευση και η ψυχική μας υγεία, σημασία έχει ο τουρισμός!!! Από την άλλη βέβαια σκέφτομαι πως αν ήταν υψηλότερο το ποσοστό εμβολιασμού τώρα πιθανό να μη κάναμε αυτή τη συζήτηση.

33 minutes ago, marakiz said:

Καλά είμαστε προς το παρόν κι ο μεγάλος μόνο δέκατα από χτες.

Μαράκι όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη, όλα θα πάνε καλά θα δεις!!

29 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Δεν ξέρω ειλικρινά. Τα σχολεία θα είναι κλειστά μέχρι τότε υποτίθεται θα πέσει η διασπορά, όλοι σχεδόν θα έχουμε κάνει την τρίτη δόση (οι φίλοι μας δλδ) πίστευα θα είναι εντελώς εφικτό ακόμα και με την Ο. Πλέον δεν ξέρω. 

και εγώ έτσι θα το σκεφτόμουν πάντως, βέβαια οι τελευταίες εξελίξεις ανατρέπουν τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...