Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SORRY ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ!!!ΕΓΩ ΕΧΩ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΘΥΡΟΞΙΝΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ. Ο ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ Η ΘΥΡΩΞΙΝΗ ΛΕΕΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΘΥΛΑΣΜΟΥ :!: Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλώς ήρθες λοιπόν! :D

 

Κάπου γράφει η Αγλαϊα πως πρόβλημα στο θηλασμό είναι ο αρύθμιστος θυρεοειδής όχι ο ρυθμισμένος... Α! Το βρήκα... γράφει λοιπόν: "Ένας αρύθμιστος θυροειδής μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα, όχι η ίδια η θυροειδίτιδα αλλά η μη θεραπεία της."

Οπότε νομίζω πως δεν έχεις πρόβλημα... αν γράφω κάτι λάθος διορθώστε μεεεεε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος που εχω θυροειδη ο ενδοκρινολογος δεν μου ειπε τιποτα τετοιο...ουτε η παιδιατρος μου ειπε ποτε κατι τετοιο ουτε ο γυναικολογος μου....και ολοι ξερουν το ιστορικο μου...

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα ίσα ίσα ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι καλά κάνω και θηλάζω, γιατί το Τ4 περνάει έστω και ελάχιστα στο γάλα και θα της κάνει καλό της μπέμπας, αν ο θυροειδής επιλέξει να "βασανίσει" και αυτήν εκτός από τη μαμά της (είναι και η κληρονομηκότητα στη μέση, όταν φτάσει στην κατάλληλη ηλικία, θα της κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις).

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ (8πμ.-4μμ.) ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν σε ενδιαφέρει παρόλα αυτά να δίνεις το γάλα σου στο παιδάκι σου μπορείς όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα να κάνεις σχετική ερώτηση... μπορεί να βρεθεί φόρμουλα και για αυτό! :wink:

Link to comment
Share on other sites

H κουμπάρα μου έχει πάρα πολλά χρόνια πρόβλημα με το θυροειδή της (υπό....), παίρνει τα σχετικά χάπια και θηλάζει ακόμα τον Οδυσσέα που είναι 8 μηνών. Μέχρι τον έκτο θήλαζε απολειστικά. Ούτε ο ενδοκρινολόγος της ούτε ο γυναικολόγος της, της είπαν κάτι γιάυτό.

 

Η προισταμένη μου θήλασε 6 μήνες και έχει και αυτή πρόβλημα με το θυροειδή (υπερ....)

Είναι εντάξει να θηλάζεις με θυροειδή! :wink:

 

όσο για το ότι θα αρχίσεις στους 2 μήνες τη δουλειά, αν θές πολύ να θηλάσεις το μωρό σου, γίνεται και αυτό! Υπάρχουν πολλές μαμάδες εδώ που τα κατάφεραν και θα σε βοηθήσουν με συμβουλές στον αγώνα σου! Δεν είσαι μόνη!

 

Αν το αποφασίσεις, εδώ είμαστε! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το θήλαστρο το φοβάμαι λίγο :? Πρόσφατα γέννησε μία συνάδελφος και επειδή ο μπέμπης δεν μπορούσε να φάει από το στήθος της τις πρώτες μέρες της είπαν να αρμεχτεί (χι,χι, :lol::lol::lol: μου άρεσε η παρομοίωση με τις αγελάδες) με το θήλαστρο. Μου είπε λοιπόν ότι πόνεσε φρικτά και έπαθε ζημιά και το στήθος της παρόλο που το δοκίμασε μόνο μία φορά! Πως θα νιώσω αυτή τη τρυφερότητα και την επαφή με το μωρό μου όταν αυτό που κάνω μου είναι τόσο επώδυνο και δυσάρεστο? :(:(

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα δεν είχε το κατάλληλο θήλαστρο... νομίζω πως δεν πρέπει να σε αγχώνει αυτό... τόσες κοπέλες εδώ μέσα ακολουθούν τη μέθοδο αυτή διότι για το χ ή ψ λόγο δε μπορούν διαφορετικά αν και πολύ θα το ήθελαν!!! Γνώμη μου, αν πραγματικά σε ενδιαφέρει και αντέχεις μια μικρή κούραση, καλύτερα θήλαστρο και μπιμπερό παρά ξένο γάλα και μπιμπερό... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορείς να το δοκιμάσεις πρώτα, και μετά αν σε πονάει (που με κατάλληλο θήλαστρο αμφιβάλλω), βρίσκεις άλλη λύση.

Εμένα δε με πονάει καθόλου, σε ένα τέταρτο έχω τελιώσει.

Link to comment
Share on other sites

bougioukaki θέλει να θηλάσεις? πιστεύεις ότι ο θηλασμός είναι η καλύτερη τροφή για το μωρό σου? οτί με τον τροπο αυτό του προσφέρεις αντισώματα, οτι το προστατευεις από μελλοντική παχυσαρκεία? αν ναι θα βρεις τον τρόπο να τα καταφέρεις, λύση υπάρχει για όλα. Υπάρχουν πολλές μητέρες στο φορουμ που θηλάζουν παρόλο που εργάζονται πολλές ώρες. Οσον αφορά τη φίλη σου μην σε απογοητεύει η αρνητική της εμπειρία, γιατί προφανώς δεν είχε καλό θήλαστρο (εχει πολλή μεγάλη σημασία να έχεις σωστό θήλαστρο), αν ηταν τοσο δυσκολο και επίπονο δεν θα τα είχαν καταφέρει τοσες μητέρες.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ πάσχο από θυροειδή και παίρνω θυροξίνη εδώ και 5 χρόνια, αλλά δεν έχω ρωτήσει ακόμη αν υπάρχει πρόβλημα για το θηλασμό γιατι έχω ακούσει πως δεν υπάρχει!

 

Η συνυφάδα μου έχει κι αυτή θυροειδή και δουλεύει 8π.μ μέχρι 3μ.μ. και θηλάζει την μπουμπού της 13 μήνες και συνεχίζει.

Νομίζω πως αυτή είναι καθαρά δική σου απόφαση και θα πράξεις όπως θέλεις εσύ χωρίς να αφήσεις κανέναν να σε επηρεάσει σ΄αυτήν σου την απόφαση :wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το θήλαστρο το φοβάμαι λίγο :? Πρόσφατα γέννησε μία συνάδελφος και επειδή ο μπέμπης δεν μπορούσε να φάει από το στήθος της τις πρώτες μέρες της είπαν να αρμεχτεί (χι,χι, :lol::lol::lol: μου άρεσε η παρομοίωση με τις αγελάδες) με το θήλαστρο. Μου είπε λοιπόν ότι πόνεσε φρικτά και έπαθε ζημιά και το στήθος της παρόλο που το δοκίμασε μόνο μία φορά! Πως θα νιώσω αυτή τη τρυφερότητα και την επαφή με το μωρό μου όταν αυτό που κάνω μου είναι τόσο επώδυνο και δυσάρεστο? :(:(

 

Έχω αντλήσει 90 λίτρα γάλα με το θήλαστρο, αν ήταν επώδυνο ή δυσάρεστο δεν θα τα είχα καταφέρει! :wink:

 

Η συνάδελφός σου δυστυχώς έπεσε σε άσχετους που 98% είχαν σωστό θήλαστρο αλλά ή δεν ήξεραν να το χρησιμοποιούν ή πιθανότατα της έδωσαν ότι χειρότερο κυκλοφορεί... Πίστεψέ με συμβαίνει πολύ συχνά. :?

 

Εδώ μέσα θα βρεις μητέρες που αντλούν για μήνες όλα τα γεύματα του μωρού τους με το θήλαστρο, αν ήταν επώδυνο θα σταματούσαν σε δυο τρεις μέρες.

 

Ακόμη όμως και να μην θέλεις να αντλήσεις, αφού δεν θα λείπεις όλο το 24ωρο, μπορείς να θηλάζεις το μωρό τις ώρες που θα είσαι στο σπίτι. Σε 15 ώρες το μωρό θα κάνει αρκετά γεύματα. Να θυμάσαι ότι 2 ή 3 μπουκάλια ξένο γάλα είναι πολύ καλύτερα από 8 μπουκάλια ξένο γάλα. Επίσης θα έχεις τα σαββατοκύριακα που οα μπορείς να θηλάζεις περισσότερο! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αληθεύει ότι δεν επιτρέπεται ο θηλασμός όταν η μαμά έχει πρόβλημα θυροειδής; Ο καθένας λέει κάτι άλλο...

εγώ βασικά ρώτησα και τον ενδοκρινολόγο μου ο οποίος μου είπε ότι μπορώ να θηλάσω κανονικά, αλλά δεν επιτρέπεται να παίρνω πάνω από 100mg θυροξίνη την ημέρα!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αληθεύει ότι δεν επιτρέπεται ο θηλασμός όταν η μαμά έχει πρόβλημα θυροειδής; Ο καθένας λέει κάτι άλλο...

εγώ βασικά ρώτησα και τον ενδοκρινολόγο μου ο οποίος μου είπε ότι μπορώ να θηλάσω κανονικά, αλλά δεν επιτρέπεται να παίρνω πάνω από 100mg θυροξίνη την ημέρα!

Sardelaki κοιτα κι εδω

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4102&highlight=%E8%F5%F1%EF%E5%E9%E4%DE%F2

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, δεν αληθεύει!!! Κι εγώ έχω υποθυρεοειδισμό και Χασιμότο αλλά θηλάζω κανονικά, με τους γιατρούς μου σύμφωνους. Να προσέξεις μόνο να είναι ο θυρεοειδής σου ρυθμισμένος. Με το καλό το μωράκι σου :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, δεν αληθεύει!!! Κι εγώ έχω υποθυρεοειδισμό και Χασιμότο αλλά θηλάζω κανονικά, με τους γιατρούς μου σύμφωνους. Να προσέξεις μόνο να είναι ο θυρεοειδής σου ρυθμισμένος. Με το καλό το μωράκι σου :D

 

Ξέρεις τί με φοβίζει; Ότι ο ενδοκρινολόγος μου μου είπε πως δεν θα κάνει να παίρνω παραπάνω από 100mg θυροξίνη όταν θα θηλάζω. Ναι αλλά αν δεν είναι ρυθμισμένος ο θυροειδής μου δεν είναι χειρότερα; Δηλ. αν εμένα ο οργανισμός μου χρειάζεται 125mg και μου λέει πως θα παίρνω μόνο 100 νομίζω πως δεν είναι ότι καλύτερο, σωστά;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, δεν αληθεύει!!! Κι εγώ έχω υποθυρεοειδισμό και Χασιμότο αλλά θηλάζω κανονικά, με τους γιατρούς μου σύμφωνους. Να προσέξεις μόνο να είναι ο θυρεοειδής σου ρυθμισμένος. Με το καλό το μωράκι σου :D

 

Ξέρεις τί με φοβίζει; Ότι ο ενδοκρινολόγος μου μου είπε πως δεν θα κάνει να παίρνω παραπάνω από 100mg θυροξίνη όταν θα θηλάζω. Ναι αλλά αν δεν είναι ρυθμισμένος ο θυροειδής μου δεν είναι χειρότερα; Δηλ. αν εμένα ο οργανισμός μου χρειάζεται 125mg και μου λέει πως θα παίρνω μόνο 100 νομίζω πως δεν είναι ότι καλύτερο, σωστά;

 

Αυτό που σου λέει ο ενδοκρινολόγος σου δεν αληθεύει. Δεν υπάρχει πουθενά γραμμένο, δεν υπάρχει άνω όριο. Μπορείς να θηλάσεις όση θυροξίνη και να παίρνεις. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μειώσεις ή να αυξήσεις τη δόση που χρειάζεσαι.

 

Μπορείς να το δεις και μόνη σου στο http://www.e-lactancia.org

 

Δυστυχώς ο γιατρός σου όπως και άλλοι λένε με άνεση ότι τους κατέβει... Όμως δεν είναι όλοι οι γιατροί έτσι! Υπάρχουν πολλοί ενδοκρινολόγοι που ξέρουν τι τους γίνεται και δίνουν σωστές οδηγίες. Αν θέλεις να θηλάσεις θα τους βρεις!

 

Μην ξεχνάς ότι στη διάρκεια της εγκυμοσύνης το έβρυο δέχεται όλη τη δόση του φαρμάκου όπως αυτή κυκλοφορεί στο αίμα σου. Αυτό δεν δημιουργεί πρόβλημα στο έμβρυο και θα δημιουργήσει η όποια ποσότητα περνά στο γάλα; Ο γιατρός σου δεν έχει καν την κοινή λογική... :?

Link to comment
Share on other sites

Και με έστειλε και για καλό εκεί ο γυναικολόγος μου :? γιατι λέει είναι πολλά χρόνια γιατρός κι έχει πολύ πείρα...

Φυσικά κι εγώ νομίζω πως πρέπει να είναι καλά ρυθμισμένος ο θυροειδής μου για να πηγαίνουνε κι όλα καλά.

Καταρχήν δεν νιώθω εγώ καλά όταν κάτι δεν είναι καλά ρυθμισμένο...

Αγλαια μου σε ευχαριστώ για άλλη μιά φορά θερμά :wink:

Είσαι αστέρι :wink: Καλά που έχουμε κι εσένα και μας ανοίγεις τα μάτια σε τέτοιες περιπτώσεις! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Για να το δεις μόνη σου στο http://www.e-lactancia.org

 

θα πρέπει να το ψάξεις σαν thyroid hormone. Θα δεις ότι όλα τα προϊόντα είναι ασφαλή και η μονη αναφορά που κάνει είναι ότι αν εξετασθεί ο θυροειδής του νεογέννητου θα πρέπει ο γιατρός να είναι ενημερωμένος γιατί μπορεί να φανεί κάπως αυξημένη τιμή και να νομίζει ο γιατρός ότι το μωρό έχει υπερθυροειδισμό ενώ αυτό προέρχεται από το φάρμακο που έπαιρνε η μητέρα στην εγκυμοσύνη.

 

Η ποσότητα που περνάει στο γάλα είναι ανάλογα με το φάρμακο λιγότερο από 0,0001 έως 0,0004 της δόσης που παίρνει η μαμά!

 

Αυτά θα έπρεπε να τα γνωρίζει ο ενδοκρινολόγος σου και όχι να λέει ότι του κατέβει... :?

Link to comment
Share on other sites

Για να το δεις μόνη σου στο http://www.e-lactancia.org

 

θα πρέπει να το ψάξεις σαν thyroid hormone. Θα δεις ότι όλα τα προϊόντα είναι ασφαλή και η μονη αναφορά που κάνει είναι ότι αν εξετασθεί ο θυροειδής του νεογέννητου θα πρέπει ο γιατρός να είναι ενημερωμένος γιατί μπορεί να φανεί κάπως αυξημένη τιμή και να νομίζει ο γιατρός ότι το μωρό έχει υπερθυροειδισμό ενώ αυτό προέρχεται από το φάρμακο που έπαιρνε η μητέρα στην εγκυμοσύνη.

 

Η ποσότητα που περνάει στο γάλα είναι ανάλογα με το φάρμακο λιγότερο από 0,0001 έως 0,0004 της δόσης που παίρνει η μαμά!

 

Αυτά θα έπρεπε να τα γνωρίζει ο ενδοκρινολόγος σου και όχι να λέει ότι του κατέβει... :?

 

Κάτι παθαίνει και δεν μου την ανοίγει την σελίδα, αλλά θα προσπαθήσω πάλι...όλα στα αγγλικά είναι; Για να κοιτάξω αν μπορώ να μεταφράσω την σελίδα διότι είμαι σκράπας στα Αγγλικά :?

 

Φυσικά και θα έπρεπε να τα γνωρίζει...κι ευτυχώς που είναι και το Φόρουμ και ρώτησα (επειδή μου φάνηκε λίγο κουλώ)...αν δεν ρωτούσα θα την πατούσα κι εγώ όπως ίσως την έχω πατήσει και πολλές άλλες κοπέλες! :?:?:shock::shock::shock::(:(

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παθαίνει και δεν μου την ανοίγει την σελίδα, αλλά θα προσπαθήσω πάλι...

 

Κι εμένα δεν μου την άνοιγε το πρωί αλλά μετά ΟΚ

 

όλα στα αγγλικά είναι;

Η σελίδα ανοίγει στα ισπανικά αλλά επάνω έχει ένα σημαιάκι αγγλικό που το επιλέγεις.

 

Για να κοιτάξω αν μπορώ να μεταφράσω την σελίδα διότι είμαι σκράπας στα Αγγλικά :?

 

Δεν χρειάζεται να μεταφράσεις τίποτα. Είναι εργαλείο αναζήτησης. Επιλέγεις το Search by product για να σε βγάλει στα φάρμακα (χημικές ενώσεις). Από τη λίστα διαλέγεις το thyroid hormone (τί να μεταφράσεις, ελληνικές είναι οι λέξεις!) και σου δίνει δύο επιλογές, επιλέγεις πρώτα τη μία και μετά την άλλη για να δεις τι γράφουν. Και οι δύο επιλογές σου δείχνουν την κατηγορία ασφάλειας του φαρμάκου, και οι δύο είναι 0 δηλαδή απολύτως ασφαλή (safe).

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μεταφράσεις τίποτα. Είναι εργαλείο αναζήτησης. Επιλέγεις το Search by product για να σε βγάλει στα φάρμακα (χημικές ενώσεις). Από τη λίστα διαλέγεις το thyroid hormone (τί να μεταφράσεις, ελληνικές είναι οι λέξεις!) και σου δίνει δύο επιλογές, επιλέγεις πρώτα τη μία και μετά την άλλη για να δεις τι γράφουν. Και οι δύο επιλογές σου δείχνουν την κατηγορία ασφάλειας του φαρμάκου, και οι δύο είναι 0 δηλαδή απολύτως ασφαλή (safe).

 

Κάνω αυτό που μου λες αλλά δεν βρίσκω thyroid hormone...καλά τόσο στόκος είμαι πια;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τί με φοβίζει; Ότι ο ενδοκρινολόγος μου μου είπε πως δεν θα κάνει να παίρνω παραπάνω από 100mg θυροξίνη όταν θα θηλάζω. Ναι αλλά αν δεν είναι ρυθμισμένος ο θυροειδής μου δεν είναι χειρότερα; Δηλ. αν εμένα ο οργανισμός μου χρειάζεται 125mg και μου λέει πως θα παίρνω μόνο 100 νομίζω πως δεν είναι ότι καλύτερο, σωστά;

Πάντως sardelaki μου, κι εγώ παίρνω 150 mg θυροξίνη. Και όλα καλά από το γιατρό μου! Μην ανησυχείς. Καλά θα είναι πάντως να το ψάξεις και μόνη σου, όπως σου είπε η Αγλαϊα, γιατί μόνο τότε θα αισθανθείς βέβαιη :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...