Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε αναζήτηση ενδοκρινολόγου


ΑΥΓΗ

Recommended Posts

κοριτσια κ.Αναστασιου-- ενδοκρινολογος στο Αλεξανδρα

κ.Αλεβιζακη

και κ. Παυλου--(ενδοκρινολογοι επεισης ) εχει παει καμια σας η ξερει κατι για αυτους (καλο η κακο)

 

ευχαριστω.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Η Αλεβιζάκη με παρακολουθεί τα τελευταία 10 χρόνια και θα με παρακολουθεί μέχρι να πάρει σύνταξη (ελπίζω να αργεί πολύ). Καταπληκτική επιστήμων, είναι επίκουρη καθηγήτρια στην Ιατρική Αθήνας, γλυκύτατος άνθρωπος. Με κλειστά μάτια να πας. Το πορτοφόλι σου να είναι γεμάτο, γιατί είναι αρκετά τσουχτερή η τιμή της επίσκεψης

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Για την Αναστασίου έχω να πω τα χειρότερα. Με παρακολουθούσαν υποτίθεται στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, έγινε διάγνωση διαβήτη, ήμουν στον 7ο μήνα και με άφησε αρύθμιστη, με 10 μονάδες μόνο ινσουλίνης ημερησίως. Οι τιμές του ζαχάρου να είναι στα ύψη, κι αυτή να επιμένει ότι δε χρειάζομαι παραπάνω! Πήγα στον γιο Σουβατζόγλου, καταπληκτικός επιστήμονας και άνθρωπος, με δέχτηκε εσπευσμένα, και με ρύθμισε μέσα σε λίγες μέρες, με 50 μονάδες ημερησίως. Απ΄ότι έμαθα από διάφορους και από τη μαία μου στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, από τότε που έφυγε ο πατέρας Σουβατζόγλου από τη διεύθυνση του διαβητολογικού τμήματος του νοσοκομείου και ήρθε η Αναστασίου, υπήρξαν πάρα πολλά παράπονα και πολλοί ασθενείς αναζήτησαν έξω άλλον διαβητολόγο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αν αναφέρεσαι στον Σπύρο Παύλου, του χρωστάω όχι μόνο τα παιδιά μου, αλλά και τη ζωή μου την ίδια. Χρόνια ταλαιπωρίας, ήταν ο μόνος που μου διέγνωσε Σύνδρομο Πολυκυστικών Ωοθηκών και θρομβοφιλία, ανέλαβε τη θεραπεία μου, κατηύθυνε τις εξωσωματικές μου αποκλειστικά αυτός, με παρακολουθούσε στενά σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και χάρη σε αυτόν τον άνθρωπο κατάφερα να φέρω στον κόσμο δύο υγιέστατα κοριτσάκια. Θα τον ευγνωμωνώ όσο ζω κι αναπνέω και μάλιστα πολύ γρήγορα θέλω να επιστρέψω για να ξανακάνουμε εξετάσεις και να με ξαναβάλει σε πρόγραμμα.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Θα ήθελα τη γνώμη/συμβουλή σας για κάποιον ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεστε.

Μέσα στα χρόνια έχω επισκεφτεί διάφορους και έχω χάσει πλέον την εμπιστοσύνη μου, νομίζω όχι άδικα.

 

Στις τελευταίες εξετάσεις αίματος που έκανα η FT4 και η FT3 ήταν μέσα σε απόλυτα φυσιολογικά πλαίσια αλλά η TSH ήταν 5,5. Ο ενδοκρινολόγος που επισκέφτηκα (150?!! η επίσκεψη) μου είπε ότι πρέπει να πάρω Τ4 75mg.. Σημειώνω ότι δεν έχω πάρει Τ4 εδώ και 10+ χρόνια. Μου φάνηκε κάπως μεγάλη δόση για κάποιον που ξεκινάει το Τ4 και δεν έχει πολλά κιλά (56).

 

Να μη σας κουράζω.. Αν ξέρετε κάποιον καλό ενδοκρινολόγο στην Αθήνα (κέντρο) θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

150 ΕΥΡΩ! Εγώ και η μητέρα μου βλέπουμε την Πέππα στα απογευματινά ιατρεία του Αττικόν, λέκτορας του Πανεπιστημίου Αθηνών, 45 ΕΥΡΩ η επίσκεψη!Είναι εξαιρετική γιατρός.Το μόνο κακό είναι ότι επειδή είναι Νοσοκομείο κλείνεις απογευματινό ραντεβού στο 1535 (βρίσκεις περίπου μετά από 10 ημέρες) και επειδή είναι πολύ σχολαστική με τα ραντεβού της, μπορεί ο ασθενής να μείνει μέχρι και 1 ώρα στο ιατρείο της, οπότε τα ραντεβού πάνε λίγο πίσω.Δεν ξέρω αν σου πέφτει μακριά το Αττικόν, έτσι έλεγα κι εγώ, αλλά τελικά πηγαίνουμε από Εθνική και δεν είναι τίποτα.

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη/συμβουλή σας για κάποιον ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεστε.

Μέσα στα χρόνια έχω επισκεφτεί διάφορους και έχω χάσει πλέον την εμπιστοσύνη μου, νομίζω όχι άδικα.

 

Στις τελευταίες εξετάσεις αίματος που έκανα η FT4 και η FT3 ήταν μέσα σε απόλυτα φυσιολογικά πλαίσια αλλά η TSH ήταν 5,5. Ο ενδοκρινολόγος που επισκέφτηκα (150?!! η επίσκεψη) μου είπε ότι πρέπει να πάρω Τ4 75mg.. Σημειώνω ότι δεν έχω πάρει Τ4 εδώ και 10+ χρόνια. Μου φάνηκε κάπως μεγάλη δόση για κάποιον που ξεκινάει το Τ4 και δεν έχει πολλά κιλά (56).

 

Να μη σας κουράζω.. Αν ξέρετε κάποιον καλό ενδοκρινολόγο στην Αθήνα (κέντρο) θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Σας ευχαριστώ :)

 

 

Αμ κοριτσάκι μου γλυκό δεν είναι μόνο μεγάληη δόση που σου πρότεινε αλλά και η επίσκεψη που σου παίρνει....Έλεος πια με την αισχροκέρδια του κάθε γιατρού και όχι μόνο!!!!:shock::shock::shock:

 

50ευρώ παίρνει η δική μου!!! Αλλά είναι Πειραιά οπότε δεν σε βολεύει!!!:?:?

Link to comment
Share on other sites

Stellinula + nekt σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Συμφωνώ και εγώ ότι είναι αισχροκέρδεια τα 150? επίσκεψη. Να προσθέσω ότι χρειάστηκε να περιμένω 1 ώρα και 40+ λεπτάκια για να με δει.:mad: Για μένα η αυξημένη τιμή της επίσκεψης + αναμονή δείχνουν ασέβεια του γιατρού για τον ασθενή. Η απλά αλαζονεία, δεν ξέρω.. Σίγουρα πάντως δυσκολεύομαι να εμπιστευτώ κάποιον με τέτοια στάση.

 

Stellinula δυστυχώς ο Πειραιάς είναι μακρυά για μένα, σε ευχαριστώ πολύ όμως!

 

:P

Link to comment
Share on other sites

150 ευρώ :shock: Είπαμε αλλά όχι κι έτσι. Πέρυσι που χρειάστηκα να πάρω μια δεύτερη γνώμη από ενδοκρινολόγο πήγα στο ιατρικό κέντρο και έδωσα 90. Εδώ και μια δεκαετία πάντως με παρακολουθεί η Κα Παπαθεοδώρου Άννα που βρίσκεται στα Φιλαδέλφεια και η αμοιβή της είναι 50 ευρώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Αν αναφέρεσαι στον Σπύρο Παύλου, του χρωστάω όχι μόνο τα παιδιά μου, αλλά και τη ζωή μου την ίδια. Χρόνια ταλαιπωρίας, ήταν ο μόνος που μου διέγνωσε Σύνδρομο Πολυκυστικών Ωοθηκών και θρομβοφιλία, ανέλαβε τη θεραπεία μου, κατηύθυνε τις εξωσωματικές μου αποκλειστικά αυτός, με παρακολουθούσε στενά σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και χάρη σε αυτόν τον άνθρωπο κατάφερα να φέρω στον κόσμο δύο υγιέστατα κοριτσάκια. Θα τον ευγνωμωνώ όσο ζω κι αναπνέω και μάλιστα πολύ γρήγορα θέλω να επιστρέψω για να ξανακάνουμε εξετάσεις και να με ξαναβάλει σε πρόγραμμα.

 

tarshou γεια σου και παλι θα παω και εγω στον Παυλου ακουσα τα καλυτερα..θυμασαι ποσο στοιχιζει η επισκεψη?

σε ευχαριστω!!!:P

Link to comment
Share on other sites

στον Παυλου πηγαινα στην πρωτη εγκυμοσυνη και πληρωνα στην κλινικη 140 ευρω αν θυμαμαι καλα, δε εβλεπα εννοειται τον ιδιο αλλα εναν συνεργατη του, τον Παπαδογια...η συμπεριφορα της γραμματειας απαραδεκτη και ανευθυνη...τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη παω στον ενδοκρινολογο που εβλεπα και εκει-νομιζω πια δε συνεργαζεται με τη συγκεκριμενη κλινικη....ειναι πολυ καλος-και κυριως πολυ καλο ατομο....και οχι φραγκοκιλλερ....μια φορα που τον χρειαζομουν και με ειχαν γραψει εντελως απο την κλινικη με εξυπηρετησε απο την....Αργεντινη που ηταν σε σεμιναριο....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τώρα πως δύο άτομα που πηγαίνουν (πήγαιναν) στον ίδιον γιατρό, μπορεί να έχουν δύο εντελώς διαφορετικές θέσεις. Εγώ πάλι πηγαίνα εκεί χρόνια, με έβλεπε ο Παπαδόγιας πρώτα (δεν ξέρω αν είναι ακόμη με τον Παύλου ή όχι) και αμέσως μετά ερχόταν πάντα και ο ίδιος ο Παύλου για να με δει, η γραμματεία ήταν πάντα εξυπηρετικότατη και φιλικότατη και τα κορίτσια πρόθυμα να με βοηθήσουν, δεν έτυχε, δε, ποτέ να χρειαστεί να επικοινωνήσω μαζί τους και μετά να ξεχάσουν να με πάρουν πίσω τηλέφωνο. Η διαιτολόγος του που με παρακολουθούσε πριν, κατά και μετά την εγκυμοσύνη καταπληκτική. Μέχρι και το κινητό της μου είχε δώσει, η κοπέλα, και την έπαιρνα Σαββατοκύριακο σπίτι της για να της δώσω τιμές μου και να μου πει τι να φάω. Αυτά τα αναφέρω για να μη δημιουργείται λάθος εντύπωση για έναν γιατρό. Δεν έχω συμφέρον από τον συγκεκριμένο, δεν παίρνω ποσοστά ή κάτι τέτοιο, απλά ξέρω ότι εμένα κυριολεκτικά μου έσωσε τη ζωή και του χρωστάω τα παιδιά μου, καθώς επίσης ότι η δική μου εμπειρία μαζί του είναι το ακριβώς αντίθετο της spyni (και ειλικρινά λυπάμαι γι'αυτό) και ένιωσα ότι θα έπρεπε να το πω. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι η spyni δεν είχε τη δική της εμπειρία, οπότε καλό είναι να ακουστούν και οι δύο.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θα ήθελα και εγώ να καταθέσω την εμπειρία μου για ενδοκρινολόγο. Μια κοπέλα από το φόρουμ μου πρότεινε τον κ. Παπαδόγια στο Παγκράτι και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Φιλικός, αναλυτικός, προσεκτικός με ενδιαφέρον και πρόθυμος να με βοήθησει για θέματα που ξεπερνούσαν τα όρια της ειδικότητας του και χωρίς κανένα απολύτως συμφέρον. Νομίζω ότι δέχεται και ασφαλισμένους του ΟΠΑΔ αλλά καλύτερα να το ελέγξετε. Εγώ δυστυχώς έχω ΙΚΑ και δεν συνεργάζεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Αχ κοριτσάκια μου και μένα μου βρήκαν δυο αντισώματα και μου είπαν χασιμότο πως έχω αλλά δεν έχω πάει ακόμη σε ενδοκρινολόγο,ψάχνω καλό, όχι απαραίτητα καθηγητή,έχω ακούσει πολλά με ενδοκρινολόγους που σακάτεψαν στην κυριολεξία ανθρώπους τους έκαναν πειραματόζωα με τα χαπάκια και είχαν διάφορα ψυχοσωματικά προβλήματα:( Υπάρχει κάνεις να ενδιαφέρεται πραγματικά και ξεχωριστά για τον κάθε ασθενή του να είναι εκτος απο καλός γιατρός και άνθρωπος?

Link to comment
Share on other sites

Με χασιμότο και να σε σακατέψουν λίγο δύσκολο. Είναι πολύ συνηθισμένη ασθένεια (φαντάζομαι έχεις και υποθυροειδισμό) και η θεραπεία δεν είναι σε πειραματικό στάδιο. Φαντάζομαι ότι κάθε ενδοκρινολόγος μπορεί να ανταποκριθεί επαρκώς. Κατά πάσα πιθανότητα θα πάρεις Τ4, απλά η δόση είναι το ζητούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Με χασιμότο και να σε σακατέψουν λίγο δύσκολο. Είναι πολύ συνηθισμένη ασθένεια (φαντάζομαι έχεις και υποθυροειδισμό) και η θεραπεία δεν είναι σε πειραματικό στάδιο. Φαντάζομαι ότι κάθε ενδοκρινολόγος μπορεί να ανταποκριθεί επαρκώς. Κατά πάσα πιθανότητα θα πάρεις Τ4, απλά η δόση είναι το ζητούμενο.

 

Έτσι που μου τα είπαν φοβάμαι για να πω την αλήθεια,δεν γνωρίζω αν έχω και υποθυροειδισμό,ελπίζω να μην έχω...:|

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχω διαβήτη κύησης και με παρακολουθεί ο κ. Μπίκας. Τον γνωρίζει κάποια?Άλλαξα τρεις ενδοκρινολόγους για να καταλήξω σε αυτόν, ήτανε στο Μητέρα μέχρι πρόσφατα και τώρα συνεργάζεται με το Ρέα από όσο γνωρίζω..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα!

Ψάχνω για κάποιον πολύ καλό ενδοκρινολόγο για μια πολύπλοκη περίπτωση υπερπαραθυρεοειδισμού. Μήπως έχετε κάποιον υπόψιν; Ίσως και με εξειδίκευση σε αυτό το θέμα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ψάχνω για κάποιον πολύ καλό ενδοκρινολόγο για μια πολύπλοκη περίπτωση υπερπαραθυρεοειδισμού. Μήπως έχετε κάποιον υπόψιν; Ίσως και με εξειδίκευση σε αυτό το θέμα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

σε ποιά περιοχή ψάχνεις? ξέρω έναν πολύ καλό ενδοκτινολόγο στο Παγκράτι, αλλά δεν ξέρω αν έχει εξειδίκευση σε αυτό το θέμα. αν θες πληροφορίες στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

να σας πω κ εγω την εμπειρια μου

εμενα ο γιατρος μου λεγεται Θανασης Αντωνιου

τ παιδι αυτο τ γνωρισα οταν ηταν στο γενικο κρατικο Νικαιας κ ετυχε ν παω εκει με την μαμα μου.

ιατρειο εχει στον Ασπροπυργο ,τωρα τελευταια το ανοιξε, αλλα λογω οτι ειναι μακρια οτιδηποτε κανω η χρειαζεται επικοινωνω μαζι του μεσω εμαιλ η τηλεφωνου.

απο θεμα οικονομικο δεν μπορω ν ασας πω γιατι μου κανει φιλικη τιμη αρα δεν ξερω ποσο παιρνει,απλα ειναι πολυ συζητήσιμος, θα με παρει ο ιδιος τηλεφωνο μεσα στην εβδομαδα να δει πως παω κ τι κανω με τις μετρησεις κ γενικα δειχνει ενδιαφερον κ αυτο μ αρεσει

αυτα

τελικα κ εγω στο κλαμπ του σακχαρου κυησης

ο γυναικολογος μου μ κοροιδευει κ μου λεει

εχω λιγο θρομβοφιλια

εχω λιγο ζαχαρακι

ε παλι καλα που δεν εχω κ πιεση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...