Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπάνιο στην Θάλασσα-πως;


Recommended Posts

Εγω δεν θελω να ειναι ουτε μαθημα κολυμβησης, ουτε κατι παθητικο που το παιδι απλα επιπλεει κ δεν κανει τιποτα (γι'αυτο δεν πηραμε απλο σωσιβιο ουτε περσι που ηταν ενος, πηραμε το swimtrainer). Αλλα αυτα που λετε για σανιδες, μακαρονια και γενικα τοση προσπαθεια για το παιδι, σαν μαθημα μου φαινονται οταν προκειται για ενα διχρονο σαν τη δικια μου που δεν ειναι κινητικο και που δυσκολευεται ακομα και με τα μπρατσακια. Δεν θα το απολαμβανε δηλαδη, ουτε θα το εβλεπε σαν παιχνιδι. Του χρονου εχουμε καιρο γι'αυτα, για φετος μου φαινεται μικρη (η συγκεκριμενη διχρονη, οχι ολα τα διχρονα). Με το σωσιβιο ηταν υπερευχαριστημενη και το θεωρω σημαντικο γιατι και ευχαριστιεται και δεν ηταν σε παθητικη θεση οπως αν ειχε ενα απλο (παλι θα το ευχαριστιοταν αλλα με το αλλο εχουμε και την αισθηση κολυμβησης)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 506
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Αλλα υπαρχει αποσταση απο αυτο μεχρι το να κανεις μονο εκπαιδευση και επι 20 λεπτα-μιση ωρα να προσπαθεις να σιγουρευτεις οτι το παιδι δεν θα αφησει τη σανιδα ή το μακαρονι ή θα κουναει ποδια συνεχως για να μενει στην επιφανεια. Και δεν το λεω για τον γονιο, οτι χανει τη χαλαρωση του. Νομιζω οτι ειναι πολυ κουραστικο για το παιδι, ειδικα για διχρονο (εκτος αν μιλαμε οτι ολη αυτη η προσπαθεια ειναι μονο για δεκα λεπτα οπως λες).

αν έχει μακαρόνι κ σανιδα δν χρειαχεται υπερπροσπάθεια για να επιπλεύσει, αλλά ίσως είναι κουραστικό. μπορεί δλδ κι εκεί να ήταν το λάθος μας, ότι περιμέναμε να είναι έτσι κ να κάθεται τρία τέταρτα ας πούμε κ μας απογοήτευσε που ήθελε να βγει γρήγορα. Δεν είναι ακριβώς μάθημα αλλά ούτε κ ίδιο με το πώς είναι τώρα με τα μπρατσάκια. 

πρίν από 32 λεπτά , vicky86 είπε:

εν τω μεταξυ μεχρι κ ο τροπος που λες για το μακαρονι οτι ειναι της σειρας μου ακουγεται περιεργο.λες κ εμεις το ακριβοπληρωσαμε.ενα απλο μακαρονι ειναι απο τουριστικο μαγαζι στο εξοχικο κοντα,σαν του παιχνιδομαγαζου

εννοώ ότι δν το έψαξα, δν ήξερα πχ ότι υπάρχουν μακαρόνια που δένουν στη μέση. το μοναδικό που βρήκα το πήρα. κανονικά ψωνίζουμε με έρευνα αγοράς κ έλεγχο προδιαγραφών αλλά μετά το σωσίβιο παραιτήθηκαμε, τη σανιδα πήραμε από αθλητικά κ τα μπρατσακια, τουβλάκια από παιχνιδομαγαζα του νησιού χωρίς ψάξιμο. 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεια εννοω και μονο που πρεπει να την κραταει! Για 2 χρονων εννοω. Στα 3 για καποιο λογο θεωρω οτι ειναι παιδι ειναι τελειως διαφορετικο απ'ο,τι στα 2, δεν ξερω, μπορει να διαψευστω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , vicky86 είπε:

σιγα μην καθομαι να χρονομετρω ποσα λεπτα κολυμπησε το παιδι

αυτό η αλήθεια είναι ότι εμείς το έχουμε άγχος, να του αρέσει η θάλασσα κ αν τυχόν ήθελε να βγει γρήγορα στενοχωριόμασταν. ευτυχώς δλδ που τρελαίνεται γιατί αν δν του άρεσε ή φοβόταν θα διαβάζετε εδώ απελπισμένα ποστ. Αλλά στο μυαλό μας η διαδικασια είναι δομημένη: μπάνιο, κολατσιό κ μετά που έρχονται οι φίλοι, παιχνίδι. Δεν είναι μπες βγες, όταν είμαστε μέσα είμαστε μέσα, όταν είμαστε έξω είμαστε έξω. το κακό είναι ότι έτσι όταν ειναο φαγωμένος χάνει λίγο από το παιχνίδι με τα άλλα παιδάκια γιατί δν μπορεί να ξαναμπεί μέσα, αλλά οχι πάντα γιατί οι παρέες που έχουμε βρει δεν είναι ότι στάνταρ κολυμπανε. όμως αυτό με τα φρουτα τιυ πρέπει κάπως αλλιώς να το ρυθμίσουμε τιυ χρόνου. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμας οταν βγει δεν ξαναμπαινει. Καθεται στην ψαθα και παιζει με τα κουβαδακια, δεν σηκωνεται καν. Μονο αν ειναι καποιοι γνωστοι με σκυλακι παει στο σκυλακι, ή αν την παροτρυνουμε να παμε στο λιμανακι ή το πολυ πολυ να θελει να μπαινοβγαινει στην καμπινα αλλαγματος. Ειναι λιγο βουδας τελικα η δικια μου απ'ο,τι καταλαβαινω, γιατι και σε μαγαζια εστιασης που παμε τωρα στις διακοπες καθεται μια ωρα στην καρεκλα! Σημερα επειδη δεν ηθελε καθολου να μεινει μεσα, φεραμε τα κουβαδακια στην ακροθαλασσια κι επαιξε πρωτη φορα εκει. Εκατσε μιση ωρα εκει και δεν σηκωθηκε καν ορθια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

37 minutes ago, Έσπερος said:

αυτό η αλήθεια είναι ότι εμείς το έχουμε άγχος, να του αρέσει η θάλασσα κ αν τυχόν ήθελε να βγει γρήγορα στενοχωριόμασταν. ευτυχώς δλδ που τρελαίνεται γιατί αν δν του άρεσε ή φοβόταν θα διαβάζετε εδώ απελπισμένα ποστ. Αλλά στο μυαλό μας η διαδικασια είναι δομημένη: μπάνιο, κολατσιό κ μετά που έρχονται οι φίλοι, παιχνίδι. Δεν είναι μπες βγες, όταν είμαστε μέσα είμαστε μέσα, όταν είμαστε έξω είμαστε έξω. το κακό είναι ότι έτσι όταν ειναο φαγωμένος χάνει λίγο από το παιχνίδι με τα άλλα παιδάκια γιατί δν μπορεί να ξαναμπεί μέσα, αλλά οχι πάντα γιατί οι παρέες που έχουμε βρει δεν είναι ότι στάνταρ κολυμπανε. όμως αυτό με τα φρουτα τιυ πρέπει κάπως αλλιώς να το ρυθμίσουμε τιυ χρόνου. 

 

28 minutes ago, little lamb said:

Κι εμας οταν βγει δεν ξαναμπαινει. Καθεται στην ψαθα και παιζει με τα κουβαδακια, δεν σηκωνεται καν. Μονο αν ειναι καποιοι γνωστοι με σκυλακι παει στο σκυλακι, ή αν την παροτρυνουμε να παμε στο λιμανακι ή το πολυ πολυ να θελει να μπαινοβγαινει στην καμπινα αλλαγματος. Ειναι λιγο βουδας τελικα η δικια μου απ'ο,τι καταλαβαινω, γιατι και σε μαγαζια εστιασης που παμε τωρα στις διακοπες καθεται μια ωρα στην καρεκλα! Σημερα επειδη δεν ηθελε καθολου να μεινει μεσα, φεραμε τα κουβαδακια στην ακροθαλασσια κι επαιξε πρωτη φορα εκει. Εκατσε μιση ωρα εκει και δεν σηκωθηκε καν ορθια!

Αλήθεια, μια φορά μπαίνουν τα δικά σας? Εμείς καθόμαστε αρκετές ώρες και θα μπει τουλάχιστον 5-6 φορές για να κολυμπήσει (δεν κάθεται πολλή ώρα μέσα) και άλλες 2 σίγουρα θα μπει με την μεγάλη φουσκωτή χελώνα , στην οποία ανεβαίνει πάνω. Όλα τα παιδιά εδώ, μέσα έξω είναι συνέχεια. Τα τουβλάκια τα έχουμε μόνιμα στη μέση, γιατί μπαίνει συνεχώς μέσα με τα ποτιστήρια, τα κουβαδάκια και τα νεροπίστολα να φέρει νερό (κολυμπάει καλά μόνο με τα τουβλάκια, οπότε δεν ανησυχώ ακόμη και αν πέσει μέσα, τον κοιτάζω συνεχώς και τον αφήνω να σηκωθεί και να βγει μόνος του αν πέσει). Τα σνακς που τρώει είναι ελαφριά (φρούτα, τοστάκι), οπότε δεν κάνουμε ώρα να ξαναμπούμε. 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν καθομαστε πολυ, κανα μιαμισαωρο- διωρο το πολυ. Και μιση ωρα-45 λεπτα ειμαστε σιγουρα μεσα οι μεγαλοι. Η μικρη ειναι μεσα κανα εικοσαλεπτο (προ μπρατσακιων, με το σωσιβιο) και μετα βγαινει ο ενας μαζι της οσο κολυμπαει ο αλλος και μετα ξαναβουταει αυτος που ηταν εξω. Δεν ειναι οτι δεν θελουμε να ξαναμπει, απλα απο μονη της δεν σηκωνεται να παει. Πιο μεγαλη υποθετω θα πηγαινει, θα γεμιζει τα κουβαδακια κλπ. Τωρα μας ζηταει εμας να τα γεμισουμε, οποτε σημερα που επαιξε στην ακροθαλασσια πολυ βολεψε. Χαχα! Ειναι και η γεωμορφολογια εδω τετοια που δεν βολευει για πολλα μπες-βγες για τοσο μικρη και κουβαλωντας γεματο κουβαδακι μεχρι την ψαθα. Ειναι βοτσαλα και η παραλια καπως κατηφοριζει προς το νερο (ελαφρα κλιση) αλλα δεν περπαταει ευκολα. Και οι ψαθες ολων στρωνονται πανω απο δυο μετρα απο την ακροθαλασσια, ειδικα αν θες σκια στο αρμυρικι. Στη μια παραλια δε, ειναι λιμανακι βασικα και μπαινουμε απο μια μικρη παραλιουλα 4-5 μετρα μηκος και στα 3 μετρα μεσα ηδη δεν πατας. Οταν βγαινουμε καθομαστε σε ενα στεγαστρο αρκετα μετρα απο τη θαλασσα. Κι ομως εκει κινειται πιο πολυ απ'ολες τις παραλιες γιατι ερχεται το σκυλακι, μιλαει με κοσμο στο στεγαστρο, κρυβεται στην καμπινα κλπ. Οταν γυρισουμε Αθηνα που παμε σε αμμο και ειναι τελειως διαφορετικη η μορφολογια (στην ουσια ειναι beach bar απλα εμεις δεν καθομαστε σε ξαπλωστρα) μπορει να σηκωνεται και να πηγαινει προς τη θαλασσα περισσοτερο, θα δουμε τι θα κανει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Yovanna είπε:

καθόμαστε αρκετές ώρες και θα μπει τουλάχιστον 5-6 φορές για να κολυμπήσει (δεν κάθεται πολλή ώρα μέσα) και άλλες 2 σίγουρα θα μπει με την μεγάλη φουσκωτή χελώνα , στην οποία ανεβαίνει πάνω. Όλα τα παιδιά εδώ, μέσα έξω είναι συνέχεια. Τα τουβλάκια τα έχουμε μόνιμα στη μέση, γιατί μπαίνει συνεχώς μέσα με τα ποτιστήρια, τα κουβαδάκια και τα νεροπίστολα να φέρει νερό (κολυμπάει καλά μόνο με τα τουβλάκια, οπότε δεν ανησυχώ ακόμη και αν πέσει μέσα, τον κοιτάζω συνεχώς και τον αφήνω να σηκωθεί και να βγει μόνος του αν πέσει). Τα σνακς που τρώει είναι ελαφριά (φρούτα, τοστάκι), οπότε δεν κάνουμε ώρα να ξαναμπούμε. 

Εμείς δεν καθόμαστε ώρα γιατί δεν αντέχουμε τον ήλιο. πάμε στις 9 κ φεύγουμε πριν τις 12. Κολυμπάει κανένα μισάωρο σαρανταλεπτο κ μετά βγαίνει για να φάει, κ εντωμεταξύ έρχονται οι φίλοι του. από εκείνη την ώρα περνάνε συνεχώς καράβια που κάνουν απόνερα κ αν πας για κολύμπι τότε κ εχεις μικρο παιδί πρέπει κάθε λίγο να βγαίνεις, οπότε τα άλλα μπαινοβγαινουν. ο δικός μου  κάνει φουσκωτό ή περιμένει εκεί που σκαει το κύμα να τον βρέξουν τα απόνερα ή να γεμίσει το κουβαδάκι. Κανονική βουτιά ξανά όμως δεν κάνε. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Εμείς δεν καθόμαστε ώρα γιατί δεν αντέχουμε τον ήλιο. πάμε στις 9 κ φεύγουμε πριν τις 12. Κολυμπάει κανένα μισάωρο σαρανταλεπτο κ μετά βγαίνει για να φάει, κ εντωμεταξύ έρχονται οι φίλοι του. από εκείνη την ώρα περνάνε συνεχώς καράβια που κάνουν απόνερα κ αν πας για κολύμπι τότε κ εχεις μικρο παιδί πρέπει κάθε λίγο να βγαίνεις, οπότε τα άλλα μπαινοβγαινουν. ο δικός μου  κάνει φουσκωτό ή περιμένει εκεί που σκαει το κύμα να τον βρέξουν τα απόνερα ή να γεμίσει το κουβαδάκι. Κανονική βουτιά ξανά όμως δεν κάνε. 

Δεν κουμπωνουν τα μακαρονια. Απλα το τυλιγεις και το δενεις γυρω του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , irin είπε:

Δεν κουμπωνουν τα μακαρονια. Απλα το τυλιγεις και το δενεις γυρω του

ναι δεν είπα ότι κουμπώνουν. το δικό μας είναι μεγάλο κ

ακαμπτο κ δν λυγίζει. σαν αυτά που κρατάνε οι παππούδες. δεν ήξερα καν ότι υοαρχουν κ άλλα μακαρόνια, δεν είχα δει. μάλλον παλιά δν πρόσεχα τι φοράνε τα παιδάκια. Έτσι κι αλλιώς παλιά δν πηγαίνανε ποτέ σε παραλίες με οικογένειες!!! ή με κόσμο γενικώς… πώς αλλάζουν οι εποχές, πέντε χρόνια πριν είχαμε ψαροντουφεκα, μπαλόνι, αδιάβροχο φακό, τώρα με μπρατσάκια κ κουβαδάκια! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

ναι δεν είπα ότι κουμπώνουν. το δικό μας είναι μεγάλο κ

ακαμπτο κ δν λυγίζει. σαν αυτά που κρατάνε οι παππούδες. δεν ήξερα καν ότι υοαρχουν κ άλλα μακαρόνια, δεν είχα δει. μάλλον παλιά δν πρόσεχα τι φοράνε τα παιδάκια. Έτσι κι αλλιώς παλιά δν πηγαίνανε ποτέ σε παραλίες με οικογένειες!!! ή με κόσμο γενικώς… πώς αλλάζουν οι εποχές, πέντε χρόνια πριν είχαμε ψαροντουφεκα, μπαλόνι, αδιάβροχο φακό, τώρα με μπρατσάκια κ κουβαδάκια! 

Καλα ναι,κι εγω δεν ειχα ιδεα. Νομιζα οτι υπηρχαν μονο τα μπρατσακια επειδη αυτα ειχα εγω μικρη. 
αλλα κι εγω δεν ηξερα οτι υπαρχει και διαφορετικο μακαρονι,αυτα απο αφρολεξ εχω δει μονο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, irin είπε:

Καλα ναι,κι εγω δεν ειχα ιδεα. Νομιζα οτι υπηρχαν μονο τα μπρατσακια επειδη αυτα ειχα εγω μικρη. 
αλλα κι εγω δεν ηξερα οτι υπαρχει και διαφορετικο μακαρονι,αυτα απο αφρολεξ εχω δει μονο

αφρολέξ είναι αλλά είναι ευθεία κ πολύ άκαμπτο. σήμερα όμως είδα ένα που έμοιαζε να είναι λυγισμένο, ίσως γίνεται κ με το δικό μας! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εκεί που είστε έχει τσούχτρες; Έμας εδώ, Κυκλαδες, πρώτη χρονιά που γίνεται χαμός! Δεν είχαμε ξαναδεί τσούχτρα εδώ. Κάθε μερα και χειρότερα. Χθες στην παραλία, με την απόχη του μικρού, βγάλανε 14 τσούχτρες! Χθες δεν μπήκαμε καθόλου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , Yovanna είπε:

Κορίτσια, εκεί που είστε έχει τσούχτρες; Έμας εδώ, Κυκλαδες, πρώτη χρονιά που γίνεται χαμός! Δεν είχαμε ξαναδεί τσούχτρα εδώ. Κάθε μερα και χειρότερα. Χθες στην παραλία, με την απόχη του μικρού, βγάλανε 14 τσούχτρες! Χθες δεν μπήκαμε καθόλου!

Εμάς εδώ κ στα παράλια του Βόλου κ της Λάρισας έχω ακούσει ότι έχει. Εγώ όταν πάω ευτυχώς δεν είδα καμία. Αλλά υπήρχαν μέρες που άκουγα ότι είναι γεμάτη η θάλασσα. Όπως κ στη Χαλκιδική πριν κανένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

αφρολέξ είναι αλλά είναι ευθεία κ πολύ άκαμπτο. σήμερα όμως είδα ένα που έμοιαζε να είναι λυγισμένο, ίσως γίνεται κ με το δικό μας! 

Ναι.αν το ζορισεις λιγο λυγιζει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama16 είπε:

Εμάς εδώ κ στα παράλια του Βόλου κ της Λάρισας έχω ακούσει ότι έχει. Εγώ όταν πάω ευτυχώς δεν είδα καμία. Αλλά υπήρχαν μέρες που άκουγα ότι είναι γεμάτη η θάλασσα. Όπως κ στη Χαλκιδική πριν κανένα μήνα

Τώρα που είπαμε τσούχτρες. Κουβαλάτε κάτι μαζί σας αν σας τσιμπήσουν η εσάς η τα παιδιά ; 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εδώ καλύτερα. Σε άλλη παραλία που δοκιμάσαμε μα πάμε, έκαναν πάρτυ. Μίλαγα με μια κυρία, και της λέω Λούτσα έπρεπε να πάμε φέτος! Α, μου λέει, παραθερίζει η αδερφή μου! Ούτε μια δεν έχουν δει!

11 minutes ago, Super.mum said:

Τώρα που είπαμε τσούχτρες. Κουβαλάτε κάτι μαζί σας αν σας τσιμπήσουν η εσάς η τα παιδιά ; 

Ναι, κουβαλάω και στικ για τα τσιμπήματα, και anticort. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Super.mum είπε:

Τώρα που είπαμε τσούχτρες. Κουβαλάτε κάτι μαζί σας αν σας τσιμπήσουν η εσάς η τα παιδιά ; 

Εγώ μόνο αλοιφουλα κουβαλάω αλλά πρέπει σιγά σιγά να παίρνω κ αλλά γιατί ποτέ δεν ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Super.mum είπε:

Τώρα που είπαμε τσούχτρες. Κουβαλάτε κάτι μαζί σας αν σας τσιμπήσουν η εσάς η τα παιδιά ; 

Στικ για τσιμπήματα, κορτιζονουχα κρέμα και ξύδι σε μικρουλι γυάλινο μπουκαλάκι. Διάβασα πως αν σε τσιμπήσει τσούχτρα δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να ρίξεις γλυκό νερό γιατί σπάνε τα "πλοκάμια" με το δηλητήριο και πονάς περισσότερο. Ρίχνεις ξύδι ώστε να αδρανοποιηθούν και τα τρίβεις με θαλασσινό νερό και άμμο για να τα απομακρύνεις. Δεν έτυχε να το δοκιμάσω αλλά το έχω στο νου για μια ωρα ανάγκης. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα για χρονια ενα φενιστιλ που δεν χρησιμοποιηθηκε ποτε, τωρα ξεχασαμε να παρουμε και ξεχασαμε να ρωτησουμε και την παιδιατρο τι ειναι καταλληλο. Και το σκεφτομαι πολυ. Σε λιγο καιρο εχουμε ραντεβου και θα τη ρωτησουμε. Κατι εχουμε ομως στο φαρμακειο του αυτοκκνητου.

Επισης υπαρχει και η ...φυσικη μεθοδος που ειναι λιγο αηδια βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , little lamb είπε:

Εγω ειχα για χρονια ενα φενιστιλ που δεν χρησιμοποιηθηκε ποτε, τωρα ξεχασαμε να παρουμε και ξεχασαμε να ρωτησουμε και την παιδιατρο τι ειναι καταλληλο. Και το σκεφτομαι πολυ. Σε λιγο καιρο εχουμε ραντεβου και θα τη ρωτησουμε. Κατι εχουμε ομως στο φαρμακειο του αυτοκκνητου.

Επισης υπαρχει και η ...φυσικη μεθοδος που ειναι λιγο αηδια βεβαια!

Που την έβλεπες τη φυσική μέθοδο??? Στα φιλαράκια??? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Στικ για τσιμπήματα, κορτιζονουχα κρέμα και ξύδι σε μικρουλι γυάλινο μπουκαλάκι. Διάβασα πως αν σε τσιμπήσει τσούχτρα δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να ρίξεις γλυκό νερό γιατί σπάνε τα "πλοκάμια" με το δηλητήριο και πονάς περισσότερο. Ρίχνεις ξύδι ώστε να αδρανοποιηθούν και τα τρίβεις με θαλασσινό νερό και άμμο για να τα απομακρύνεις. Δεν έτυχε να το δοκιμάσω αλλά το έχω στο νου για μια ωρα ανάγκης. 

Εγώ διάβασα ότι ρίχνεις πρώτα το θαλασσινό νερό μπόλικο και μετά πολύ ξύδι αλλά αν θες να απομακρύνεις πλοκάμια δεν πρέπει με γυμνά χέρια .. αλλά πως με πετσέτα ; 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το crilen after nip κ anticort. με τσίμπησε φέτος τοξικό ψάρι, ίσως δρακαινα, ξώφαλτσα όμως. Τούμπανο έγινε το πόδι κ πέθανα στον πόνο κ είχαμε παρκάρει κ δέκα λεπτά μακριά μέσα από βράχια κ μονοπάτια, οπότε περπάτησα κιόλας… Αυτό έφυγε με βούτηγμα σε πολύ βραστό νερό, όμως μια ευαισθησία παρέμεινε γθα μέρες, κοντά μήνα, κ επειδή στραβοπατουσα από τον πόνο έμεινε κι ένα πιάσιμο για καμπόσο καιρό. Ήταν κάποιες μέρες που φορούσα μόνο crocs κ αθλητικά. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...