Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

ναι βρε συ ...αμα εισαι καμια 10 χρονια νεοτερη ναι ..και δεν εχει και θεματα -μικροπροβληματα οπως οι περισσ.εδω μεσα ..ε τοτε ναι ..θα σου κατσει πιο ανετα!

με τις υπολοιπες τι γινεται ομως?( ειμαι κι εγω μεσα στις ..υπολοιπες!)

 

Οι υπολοιπες πλενονται κανονικά. Κοίτα, δεν νομίζω ότι το πλυσιμο θα αλλάξει κάτι. Συμφωνω να μην πλυθείς αμέσως ματά την επαφή, αλλά την επομένη, φυσικά και θα πλυθείς, ακόμη και αν μετά ακολουθήσει επαφή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

s auto den kserw na sou apantisw!! etsi opws egw to skeftomai me apli logiki,epeidh sigoura den ginete na min plutheis..an aspoume erxese se epafh to vrady plusw to prwi k ksanaela se epafh to vrady,dld na exoun perasei arketes wres k prin k meta thn epafh!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ? οταν εχουμε επαφες ..οκ ..δεν πλενομαστε μετα για να μεινουν ..τα υγρα μηπως και φιληθουνε ωαριο+σπερματοζ...

αν πλυθουμε την επομενη ..(διοτι δεν ειναι δυνατον να μενουμε απλυτεσ με αυτο το πραμα πια...) και ξαναερθουμε σε επαφη ..ελαχιστοποιουμε τις πιθανοτητεσ? (επειδη εχουμε πλυθει?)

δλδ ..δεν πλενομαστε την ιδια μερα αλλα την επομενη ...και μετα ακολουθει παλι ..επαφη ..

σημειωνω οτι οταν πλενομαι, οχι μεσα στον κολπο.,αλλα γενικα εξωτερικα ..(.συγνωμη που ειμαι τοσο περιγραφικη αλλα πωσ αλλιως να το εγραφα...)

 

Δεν υπάρχει καμία σχεση. Φυσικά και θα πλυθειτε κανονικα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

ειμαι νεα στο φορουμ και χρειαζομαι τη βοηθεια σας

 

τελευταια περιοδος 19/1 πηρα clomiphene για 5 ημερες μετα εκανα pregnyl

το προβλημα μου ειναι οτι εδω και 4-5 ημερες εχουν πρηστει τρελλα τα χερια μου σε σημειο που να αισθανομαι γιγαντας

 

Σημερα εχω ραντεβου με παθολογο

 

Το εχει παθει καμια

 

Ευχαριστω

 

Αν εχετε πρηξιμο και βαρος στην κοιλιά, πρεπει να μιλησετε με τον γυναικολογο που σας εκανε την αγωγη για να ελεγξετε τις ωοθηκες σας για πιθανοτητας διεγερσης!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία σχεση. Φυσικά και θα πλυθειτε κανονικα!!!!!

 

δεν παιζει ρολο ,αν κανεισ κολπικεσ πλυσεις οτι μπορει να φυγουνε ..καποια υγρα? (δλδ ..σπερμα?)

γιατι λενε ..οποιοι λενε τελοσπαντων ..οτι αν θες να προκυψει εγκυμοσυνη ..αυξανονται κατα καποιο τροπο οι πιθανοτητες ..το να μεινεις ξαπλωμενη για λιγη ωρα,ή να μην πλυθεις αμεσως κλπ?

φημες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση

Δεν εχω βαρος στην κοιλια ουτε και πρηξιμο

μονο τα χερια μου ειναι πρησμενα

 

Σημερα παθολογο και αυριο γυναικολογο

Δεν ξερω τι να υποθεσω

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη τυχη σε ολες!!!ευχομαι συντομα να δειτε αυτο που ευχεστε!εχω θελω να κανω μια ερωτηση!αδιαθετησα στις 30 Ιανουαριου εχω ομως ασταθη κυκλο (και πολυκυστικες) περιπου στις 28-29 μερες(τους τελευταιους μηνες)καποιους μηνες ομως εχω κυκλο 24-26 ημερων.ποιες μερες να προσπαθήσουμε πιο εντατικά?:oops:!εχω μπερδευτει!οποιαδηποτε συμβουλη θα με βοηθησει!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη τυχη σε ολες!!!ευχομαι συντομα να δειτε αυτο που ευχεστε!εχω θελω να κανω μια ερωτηση!αδιαθετησα στις 30 Ιανουαριου εχω ομως ασταθη κυκλο (και πολυκυστικες) περιπου στις 28-29 μερες(τους τελευταιους μηνες)καποιους μηνες ομως εχω κυκλο 24-26 ημερων.ποιες μερες να προσπαθήσουμε πιο εντατικά?:oops:!εχω μπερδευτει!οποιαδηποτε συμβουλη θα με βοηθησει!ευχαριστω

 

θα υπολογισεισ 14 μερες πριν απ την επομενη περιοδο ..με τον μικροτερο κυκλο ...δλδ ..24-26 ημερων οπως λες ...και αντιστοιχα για τον μεγαλυτερο ...28-29..δλδ ..αρχεσ για μικροτερο 24-26 και πού τελιωνει (οι γονιμες δλδ ..) για κυκλο 28-29 ημερων...αν τα υπολογισεις ολα μαζι ...θα σου βγαλει περιπου ολο το μηνα να εχεισ επαφες !..εκτος απο 5-6 μερες ..(που θα ειναι οι μερες περιοδου) ...δλδ ολο το μηνα! αν με καταλαβες τι εννοω.

κοινως ...ολες τισ μερες...(πανω-κατω)..

και 2-3-4 μερες να σου βγαλει οτι δεν εινια γονιμες...το ..διακυνδινευεισ? θα σκεφτεισ ..κατσενα εχω επαφεσ και τοτε ,για να πω οτι προσπαθησα πιο πολυ ..

οποτε ...πιες πορτοκαλαδες ,τρωγε ...να εισαι δυνατη ..το ιδιο και ο καλος σου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη τυχη σε ολες!!!ευχομαι συντομα να δειτε αυτο που ευχεστε!εχω θελω να κανω μια ερωτηση!αδιαθετησα στις 30 Ιανουαριου εχω ομως ασταθη κυκλο (και πολυκυστικες) περιπου στις 28-29 μερες(τους τελευταιους μηνες)καποιους μηνες ομως εχω κυκλο 24-26 ημερων.ποιες μερες να προσπαθήσουμε πιο εντατικά?:oops:!εχω μπερδευτει!οποιαδηποτε συμβουλη θα με βοηθησει!ευχαριστω

 

επισης ,εφοσον εχεισ πολυκυστ. ισως να μην γινεται η ωορηξια 14 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ..μπορει να ειναι λιγο πριν απο αυτην...

οποτε παλιδεν μπορεισ να υπολογισεις..και δεν φταιει ιδιαιτερα οτι αλλαζει ο κυκλοσ σου ...αλλα οτι εχεις πολυκ. ωοοθηκες και αυτο φτανει ωστε να μην μπορεισ να προσδιορισεις ποτε εχεις γονιμες.

βαλε στο προγραμμα σου ...για 3 μηνεσ οτι θα ..σκας ενα 50ρικο για γιατρο ..να σου πει ακριβως ποτ εθα εχεισ ωορηξια..με τεστ κλπ ...δεν θα βγαλεισ ακρη πιστευω.( αν και εγω πηρα τεστ ωορηξιασ και μου εβγαλε ,αλαλ εγω δεν εχω πολυκυσ. ωοθηκες,ειμαι οκ )..για σενα ομως?

Link to comment
Share on other sites

χα χα!αν ειναι ετσι ελπίζω να συμβεί το θαυμα πολυ πολυ γρηγορα γιατι μετα θα υπαρχει πρόβλημα υπερκόπωσης!!!!!!σε ευχαριστω για την απαντηση ath gal1!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και καλη τυχη σε ολες!!!ευχομαι συντομα να δειτε αυτο που ευχεστε!εχω θελω να κανω μια ερωτηση!αδιαθετησα στις 30 Ιανουαριου εχω ομως ασταθη κυκλο (και πολυκυστικες) περιπου στις 28-29 μερες(τους τελευταιους μηνες)καποιους μηνες ομως εχω κυκλο 24-26 ημερων.ποιες μερες να προσπαθήσουμε πιο εντατικά?:oops:!εχω μπερδευτει!οποιαδηποτε συμβουλη θα με βοηθησει!ευχαριστω

 

ΣΕ ΦΩΤΙΣΑ Ε????:shock:

Link to comment
Share on other sites

επισης ,εφοσον εχεισ πολυκυστ. ισως να μην γινεται η ωορηξια 14 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ..μπορει να ειναι λιγο πριν απο αυτην...

οποτε παλιδεν μπορεισ να υπολογισεις..και δεν φταιει ιδιαιτερα οτι αλλαζει ο κυκλοσ σου ...αλλα οτι εχεις πολυκ. ωοοθηκες και αυτο φτανει ωστε να μην μπορεισ να προσδιορισεις ποτε εχεις γονιμες.

βαλε στο προγραμμα σου ...για 3 μηνεσ οτι θα ..σκας ενα 50ρικο για γιατρο ..να σου πει ακριβως ποτ εθα εχεισ ωορηξια..με τεστ κλπ ...δεν θα βγαλεισ ακρη πιστευω.( αν και εγω πηρα τεστ ωορηξιασ και μου εβγαλε ,αλαλ εγω δεν εχω πολυκυσ. ωοθηκες,ειμαι οκ )..για σενα ομως?

το τεστ ωορηξιας οντως ειναι μια καλη και πιο ξεκουραστη λυση πιστευω!!!!

Link to comment
Share on other sites

το τεστ ωορηξιας οντως ειναι μια καλη και πιο ξεκουραστη λυση πιστευω!!!!

 

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΗΡΑ ΚΟΥΚΛΑ ...ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΟΝΤΩΣ ΑΝ ΕΙΝΙΑ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ (ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ)

ΤΑ HOMETEST ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΕΧΟΥΝ 18 ΕΥΡΩ ...ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ...(ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ 4 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 20 ΜΕΣΑ...ΔΛΔ ΓΙΑ 2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ )...+ 5 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗς ..ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ 22 ΕΥΡΩ...ΠΟΥ 50 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ..ΠΟΥ 22 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΗΡΘΑΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ ...ΘΕΣΑΛΛ.- ΑΘΗΝΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΗΡΑ ΚΟΥΚΛΑ ...ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΟΝΤΩΣ ΑΝ ΕΙΝΙΑ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ (ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ)

ΤΑ HOMETEST ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΕΧΟΥΝ 18 ΕΥΡΩ ...ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ...(ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ 4 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 20 ΜΕΣΑ...ΔΛΔ ΓΙΑ 2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ )...+ 5 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗς ..ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ 22 ΕΥΡΩ...ΠΟΥ 50 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ..ΠΟΥ 22 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΗΡΘΑΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ ...ΘΕΣΑΛΛ.- ΑΘΗΝΑ..

σε ευχαριστω παρα πολυ!αυτο τον μηνα επειδη αργησα θα τον αφησω στη τυχη (επειδη η ελπιδα παντα πεθαινει τελευταια )αλλα τον αλλο σιγουρα θα δοκιμασω !παντως απο θεμα τιμης μου ακουγονται πολυ οικονομικα!!οποτε δεν εχω κατι να χασω!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ!αυτο τον μηνα επειδη αργησα θα τον αφησω στη τυχη (επειδη η ελπιδα παντα πεθαινει τελευταια )αλλα τον αλλο σιγουρα θα δοκιμασω !παντως απο θεμα τιμης μου ακουγονται πολυ οικονομικα!!οποτε δεν εχω κατι να χασω!!

 

ΟΣΟ 3 ΚΑΦΕΔΕΣ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ..ΒΓΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΟΛΤΑ ...ΚΑΙ Τ ΕΓΙΝΕ? ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ !!!

ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ? ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ Η ..ΓΡΙΑ ΣΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΣΟ 3 ΚΑΦΕΔΕΣ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ..ΒΓΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΟΛΤΑ ...ΚΑΙ Τ ΕΓΙΝΕ? ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ !!!

ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ? ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ Η ..ΓΡΙΑ ΣΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ?

24 ειμαι!τα ειδα και στο ιντερνετ οποτε θα τα δοκιμασω!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟ 3 ΚΑΦΕΔΕΣ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ..ΒΓΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΟΛΤΑ ...ΚΑΙ Τ ΕΓΙΝΕ? ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ !!!

ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ? ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ Η ..ΓΡΙΑ ΣΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ?

 

Ath_gal1 εμείς είμαστε στην καλύτερη ηλικια!!!:P κ εγώ 32!!!

Link to comment
Share on other sites

4 χρόνια μια μιά παλίνδομη κύηση πέρσυ το καλοκαίρι!εσύ?

 

Εγώ ξεκίνησα αυτο το μήνα!εχω στο μυαλό μου όμως ότι μπορεί κ να μη γίνει αμέσως,ΕΣΥ έχεις προσπαθήσει με εξωσωματικη;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, την πρώτη φορά που έμεινα και παλινδρόμησε έμεινα φυσιολογικά, μετά έκανα 2 φορές σπερματένχυσνη σε φυσικό κύκλο αλλά τζίφος και τον επόμενο μήνα ξεκινάω 3 φορά σπερματένχυσνη αλλά με ενέσεις, αν δεν γίνει και τότε κατι θα πάμε για εξωσωματική

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να πω κ εγω την δικη μου εμπειρια σε θεματα πλυσιματος μετα απο... ξερετε...

εγω ειμαι τωρα σε 3 εγκυμοσυνη,η δευτερη ηταν παλινδρομη.πηγαινα αν οχι κατευθειαν,σε 10 λεπτα το πολυ για μπανιο..δεν νομιζω να παιζει ρολο ποτε θα κανεις μπανιο,αν κ το ειχα ακουσει κ εγω... αλλα δεν μπορω να φανταστω να ''τρεχουν''ολη τη νυχτα.. αυτα απο μενα!!

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι, την πρώτη φορά που έμεινα και παλινδρόμησε έμεινα φυσιολογικά, μετά έκανα 2 φορές σπερματένχυσνη σε φυσικό κύκλο αλλά τζίφος και τον επόμενο μήνα ξεκινάω 3 φορά σπερματένχυσνη αλλά με ενέσεις, αν δεν γίνει και τότε κατι θα πάμε για εξωσωματική

 

Φαντάζομαι εχετε κάνει εξετάσεις,κ εγώ είπα ότι μετα το 5μηνο προσπαθειών,αν δεν τύχει μέχρι τότε,θα κάνουμε εξετάσεις.το χειρότερο ειναι να σου λένε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και ΕΣΥ να μην πιανεις.η κούμπαρα μου προσπαθεί 5 χρόνια με σπερματενχυσεις κ 3 εξωσωματικες κ ακόμα... Κ δεν εχει κανένα πρόβλημα!τι να πω ειναι θέμα τύχης τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...