Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σημερα 34η μερα δεν αντεξα κι εκανα κι αλλο τεστ.....ηταν ουτε αχνο ουτε καθαρο θετικο...κατι ενδιαμεσο.....οποτε αυριο παω σιγουρα για χοριακη!!!στην 34η μερα ομως δεν θα επρεπε να ειναι πεντακαθαρο το αποτελεσμα?εχω κυκλο περιπου 30-32 ημερων(μετα την εγκυμοσυνη αλλαξε ο κυκλος μου αν και εχω αδιαθετησει μονο 2 φορες)?

 

Μαλλον τα τεστ σου κάνουν κόλπα. Κανε καλύτερα τη χοριακή για να είσαι σίγουρη. Πάντως αν ο κυκλος σου έχει αλλάξει, μπορεί να έγινε καθυστερημενα η σύλληψη και γι 'συτό το τεστ να βγαζει πιο αχνό αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα τεστ σου κάνουν κόλπα. Κανε καλύτερα τη χοριακή για να είσαι σίγουρη. Πάντως αν ο κυκλος σου έχει αλλάξει, μπορεί να έγινε καθυστερημενα η σύλληψη και γι 'συτό το τεστ να βγαζει πιο αχνό αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία.

 

Κι εγω πιστευω οτι αν ειμαι εγκυος η συλληψη εγινε αργα...ειχα επαφες 7 και 9 γεναρη....και ωορηξια περιπου τις ιδιες μερες.....εχω πολυ πολυ αγχος.....το 2ο τεστ ηταν καπου στο ενδιαμεσο....περισσοτερο απο αχνη γραμμη, λιγοτερο απο εντονη.....

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ πάλι...είναι η δεύτερη φορά που γράφω!Είμαι 34 κ ο άντρας μου το ίδιο κ προσπαθούμε για παιδάκι 1 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα...Η αλήθεια είναι οτι όσο περνα ο καιρός με παίρνει όλο κ πιο πολύ απο κάτω, πολλές φορές δεν θέλω να κάνω τίποτα κ τίποτα δεν με γεμίζει, έχω αρχίσει να αποξενώνομαι απο τον κόσμο κ σίγουρα κ απο τον ίδιο μου τον εαυτο!Πριν απο ένα μήνα ο άντρας μου έκανε σπερμοδιάγραμμα, ήταν όλα καλά εκτός απο την κινητικότητα που ήταν μέτρια!Ο γυναικολόγος μου μου έιπε να κάνω σαλπιγγογραφία και αυτό με έχει φρικάρει γιατί πάντα είχα μια απέχθεια στις γυναικολογικές εξετάσεις κ τώρα νιώθω οτι ξεκινάει ένας γολγοθάς με αμφίβολη κατάληξη!Και ενω νιώθω έτσι, γύρω μου οι περισσότερες φίλες κ γνωστές κανουν παιδιά με απίστευτη ευκολία, είναι να μην με πιάνει κ εμένα το παράπονο?:-(Την Δευτέρα μάλλον θα κάνω σαλπιγγογραφία με τα χίλια ζόρια κ μετά είπε ο γιατρός ανάλογα με το αποτέλεσμα θα δούμε πώς θα συνεχίσουμε!Το κυριότερο για μένα αυτή τη στιγμή είναι να μην παθαίνω νευρικό κλονισμό κάθε μήνα κ να διώξω την κατάθλιψη, ο άντρας μου λεει οτι αυτο φταίει που δεν μένω, λέτε η σαλπιγγογραφία να βοηθήσει καθόλου την κατάσταση?χρειάζομαι ένα κίνητρο για να συνεχίσω την προσπάθεια, sorry αν σας ζάλισα πολυ!!!!:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κ πάλι...είναι η δεύτερη φορά που γράφω!Είμαι 34 κ ο άντρας μου το ίδιο κ προσπαθούμε για παιδάκι 1 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα...Η αλήθεια είναι οτι όσο περνα ο καιρός με παίρνει όλο κ πιο πολύ απο κάτω, πολλές φορές δεν θέλω να κάνω τίποτα κ τίποτα δεν με γεμίζει, έχω αρχίσει να αποξενώνομαι απο τον κόσμο κ σίγουρα κ απο τον ίδιο μου τον εαυτο!Πριν απο ένα μήνα ο άντρας μου έκανε σπερμοδιάγραμμα, ήταν όλα καλά εκτός απο την κινητικότητα που ήταν μέτρια!Ο γυναικολόγος μου μου έιπε να κάνω σαλπιγγογραφία και αυτό με έχει φρικάρει γιατί πάντα είχα μια απέχθεια στις γυναικολογικές εξετάσεις κ τώρα νιώθω οτι ξεκινάει ένας γολγοθάς με αμφίβολη κατάληξη!Και ενω νιώθω έτσι, γύρω μου οι περισσότερες φίλες κ γνωστές κανουν παιδιά με απίστευτη ευκολία, είναι να μην με πιάνει κ εμένα το παράπονο?:-(Την Δευτέρα μάλλον θα κάνω σαλπιγγογραφία με τα χίλια ζόρια κ μετά είπε ο γιατρός ανάλογα με το αποτέλεσμα θα δούμε πώς θα συνεχίσουμε!Το κυριότερο για μένα αυτή τη στιγμή είναι να μην παθαίνω νευρικό κλονισμό κάθε μήνα κ να διώξω την κατάθλιψη, ο άντρας μου λεει οτι αυτο φταίει που δεν μένω, λέτε η σαλπιγγογραφία να βοηθήσει καθόλου την κατάσταση?χρειάζομαι ένα κίνητρο για να συνεχίσω την προσπάθεια, sorry αν σας ζάλισα πολυ!!!!:roll:

 

kalispera..i salpigog. leitourgei...kapoies fores san therapeia...an einai voulomenes(se kapoio pososto),isos ksevoulosoun..

polles ginaikes exoun meinei egkies,meta apo auti tin eksetasi.

min agxonesai loipon!

:P

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ πάλι...είναι η δεύτερη φορά που γράφω!Είμαι 34 κ ο άντρας μου το ίδιο κ προσπαθούμε για παιδάκι 1 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα...Η αλήθεια είναι οτι όσο περνα ο καιρός με παίρνει όλο κ πιο πολύ απο κάτω, πολλές φορές δεν θέλω να κάνω τίποτα κ τίποτα δεν με γεμίζει, έχω αρχίσει να αποξενώνομαι απο τον κόσμο κ σίγουρα κ απο τον ίδιο μου τον εαυτο!Πριν απο ένα μήνα ο άντρας μου έκανε σπερμοδιάγραμμα, ήταν όλα καλά εκτός απο την κινητικότητα που ήταν μέτρια!Ο γυναικολόγος μου μου έιπε να κάνω σαλπιγγογραφία και αυτό με έχει φρικάρει γιατί πάντα είχα μια απέχθεια στις γυναικολογικές εξετάσεις κ τώρα νιώθω οτι ξεκινάει ένας γολγοθάς με αμφίβολη κατάληξη!Και ενω νιώθω έτσι, γύρω μου οι περισσότερες φίλες κ γνωστές κανουν παιδιά με απίστευτη ευκολία, είναι να μην με πιάνει κ εμένα το παράπονο?:-(Την Δευτέρα μάλλον θα κάνω σαλπιγγογραφία με τα χίλια ζόρια κ μετά είπε ο γιατρός ανάλογα με το αποτέλεσμα θα δούμε πώς θα συνεχίσουμε!Το κυριότερο για μένα αυτή τη στιγμή είναι να μην παθαίνω νευρικό κλονισμό κάθε μήνα κ να διώξω την κατάθλιψη, ο άντρας μου λεει οτι αυτο φταίει που δεν μένω, λέτε η σαλπιγγογραφία να βοηθήσει καθόλου την κατάσταση?χρειάζομαι ένα κίνητρο για να συνεχίσω την προσπάθεια, sorry αν σας ζάλισα πολυ!!!!:roll:

 

Χρειαζεται ηρεμία και υπομονη. Ο σκοπός ειναι ιερος και το αποτελεσμα αξιζει τον αγωνα.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!

 

σ'ευχαριστω πολυ!!!!

σου ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου!!!!

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

καλως σας βρηκα..

εχω μια απορια κ ηθελα να σας ρωτησω..

καθε φορα λιγο μετα τις γονιμες μερες μου ποναει κ πρηζεται το αριστερο μου στηθος. ετσι καταλαβαινω οτι περιπου σε καμια βδομαδα θα μου ερθει περιοδος.

υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος κ να συμβαινει παλι το ιδιο? ειχαμε επαφες ολο το μηνα κ ιδιαιτερα στις γονιμες, αλλα εχει τωρα κανα 2 μερες που παλι με ποναει το αριστερο μονο στηθος. αν ημουνα εγκυος θα ειχε υποχωρησει αυτο το συμπτωμα περιοδου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

καλως σας βρηκα..

εχω μια απορια κ ηθελα να σας ρωτησω..

καθε φορα λιγο μετα τις γονιμες μερες μου ποναει κ πρηζεται το αριστερο μου στηθος. ετσι καταλαβαινω οτι περιπου σε καμια βδομαδα θα μου ερθει περιοδος.

υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος κ να συμβαινει παλι το ιδιο? ειχαμε επαφες ολο το μηνα κ ιδιαιτερα στις γονιμες, αλλα εχει τωρα κανα 2 μερες που παλι με ποναει το αριστερο μονο στηθος. αν ημουνα εγκυος θα ειχε υποχωρησει αυτο το συμπτωμα περιοδου?

 

Συνηθως τα συμπτωματα εγκυμοσυνης ειναι τα ιδια με την περιοδου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σε όλες σας!!!καινούρια στο forum και εγώ!διαβάζω και ξαναδιαβάζω τις ιστορίες σας τόσες μερες συνεχόμενα..τελικά είναι να μη σου καρφωθεί η ιδέα ότι μπρεί να είσαι έγκυος!1ος μήνας προσπαθειών και για μένα λοιπόν,με συμπτώματα όπως πρησμενο στήθος,κούραση και πονάκια χαμηλά!κύκλος σταθερός 28-30 ημερών και λογικά περιμένω την ακατανόμαστη σήμερα ή αύριο..2 τεστ αρνητικά,τα οποία βιαστηκα και τα έκανα νωρίς και μία χθεσινή χοριακή που βγήκε 1,5.:cry: όμως ήμουν τόσο σίγουρη που είχα προσπεράσει και το γεγονός ότι ο αρραβωνιαστικός μου έχει 15 μήνες που σταμάτησε τις χημειοθεραπείες γεγονός που μπορεί να έχει επηρεάσει το σπέρμα!!τι να πει κανείς..τί παιχνίδια παίζει η ψυχολογία, ε? γελάω ακόμη με τον εαυτό μου... φιλιά σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα 34η μερα δεν αντεξα κι εκανα κι αλλο τεστ.....ηταν ουτε αχνο ουτε καθαρο θετικο...κατι ενδιαμεσο.....οποτε αυριο παω σιγουρα για χοριακη!!!στην 34η μερα ομως δεν θα επρεπε να ειναι πεντακαθαρο το αποτελεσμα?εχω κυκλο περιπου 30-32 ημερων(μετα την εγκυμοσυνη αλλαξε ο κυκλος μου αν και εχω αδιαθετησει μονο 2 φορες)?

 

η χοριακη σημερα μου βγηκε 298!!!!:D:D:Dμου ειπε η γιατρος μου οτι δεν χρειαζεται να την ξανακανω και να παω την τεταρτη να δουμε σακο!!!!το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι θα πρεπει να σταματησω να θηλαζω το μικρο μου......:(

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

η χοριακη σημερα μου βγηκε 298!!!!:D:D:Dμου ειπε η γιατρος μου οτι δεν χρειαζεται να την ξανακανω και να παω την τεταρτη να δουμε σακο!!!!το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι θα πρεπει να σταματησω να θηλαζω το μικρο μου......:(

 

Συγχαρητηρια. με το καλό το μωρακι σας. Χωρίς να έχω αναλογη εμπειρία, νομίζω ότι δεν ειναι απαραίτητο να σταματήσεις το θηλασμο. Κάνε και μια ερώτηση στην ενότητα του Θηλασμού που θα γνωρίζουν καλύτερα. Η γιατρός σου σου είπε οτι δεν επιτρεπεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια. με το καλό το μωρακι σας. Χωρίς να έχω αναλογη εμπειρία, νομίζω ότι δεν ειναι απαραίτητο να σταματήσεις το θηλασμο. Κάνε και μια ερώτηση στην ενότητα του Θηλασμού που θα γνωρίζουν καλύτερα. Η γιατρός σου σου είπε οτι δεν επιτρεπεται;

 

σας ευχαριστω πολυ!μου ειπε οτι σταδιακα σε 2-3 εβδομαδες θα πρεπει να κοψω το θηλασμο γιατι μπορει να προκαλεσει πονους χαμηλα, συσπασεις και πιθανη αποκολληση..... τουλαχιστον προλαβα να του προσφερω το γαλατακι μου σχεδον 7 μηνες.....

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ!μου ειπε οτι σταδιακα σε 2-3 εβδομαδες θα πρεπει να κοψω το θηλασμο γιατι μπορει να προκαλεσει πονους χαμηλα, συσπασεις και πιθανη αποκολληση..... τουλαχιστον προλαβα να του προσφερω το γαλατακι μου σχεδον 7 μηνες.....

 

A, δεν γνωριζα ότι υπάρχει τέτοιος κίνδυνος. αλλα όπως λες κάτι είναι και οι 7 μήνες. και πάλι με το καλό.

Link to comment
Share on other sites

η χοριακη σημερα μου βγηκε 298!!!!:D:D:Dμου ειπε η γιατρος μου οτι δεν χρειαζεται να την ξανακανω και να παω την τεταρτη να δουμε σακο!!!!το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι θα πρεπει να σταματησω να θηλαζω το μικρο μου......:(

 

 

 

 

συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!με το καλό και μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!:-D.....

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ!μου ειπε οτι σταδιακα σε 2-3 εβδομαδες θα πρεπει να κοψω το θηλασμο γιατι μπορει να προκαλεσει πονους χαμηλα, συσπασεις και πιθανη αποκολληση..... τουλαχιστον προλαβα να του προσφερω το γαλατακι μου σχεδον 7 μηνες.....

 

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΡΙΑ ! !! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΑΣ ΜΩΡΑΚΙ !

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι κι εγω? Εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων ,αλλα αυτο το μηνα ..λογω πολυ αγχους ,μουυ ηρθε στις 32 μερες ...πωσ θα υπολογισω τωρα τις γονμες? για κυκλο 28 ημερων?? η 32?

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι κι εγω? Εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων ,αλλα αυτο το μηνα ..λογω πολυ αγχους ,μουυ ηρθε στις 32 μερες ...πωσ θα υπολογισω τωρα τις γονμες? για κυκλο 28 ημερων?? η 32?

ευχαριστω...

καλη η ερωτηση !!!

εγω στη θεση σου θα το υπολογιζα και με τις 2 ημερομηνιες και θα εκανα οτι επρεπε να κανω και στα 2 αποτελεσματα.....:D

λογικα ομως αν υπολογισεις τις γονιμες με 28 τοτε ισως να εισαι και αδιαθετη εκεινες της μερες (στα τελειωματα)....δεν ξερω απλως εχω αυτην τηην εντυπωση

τεστ ωορηξιας εχεις δοκιμασει ποτε???

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι κι εγω? Εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων ,αλλα αυτο το μηνα ..λογω πολυ αγχους ,μουυ ηρθε στις 32 μερες ...πωσ θα υπολογισω τωρα τις γονμες? για κυκλο 28 ημερων?? η 32?

ευχαριστω...

 

Mπορείς να αρχίσεις τις επαφές την 9 ημέρα και μερα παρα μέρα και απλώς να παρατείνεις το διάστημα μέχρι την την 20. Ετσι θα πεσεις μέσα και στις δύο περιπτωσεις. Διαφορετικά μπορείς να παρεις τεστ ωορρηξίας, οπως λεει και η gianna p, για να ξερεις ακριβώς την ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα. Εγώ όλο έλεγα ότι δεν θα πάρω τεστ ωορρηξία λόγο κόστους και για να μην αγχωθώ, αλλά τελικά δεν πολυκατάλαβα νομίζω την ωορρηξία μου αυτό το μήνα και τα παράγγειλα από το ebay.co.uk. Παράγγειλα clear blue digital τεστ ωορρηξίας το κουτί με τα 7 μόνο 16 ευρώ και 2 τεστ εγκυμοσύνης clear blue digital with conception indicator μόνο 10 ευρώ! Αν τα αγόραζα όλα αυτά από το φαρμακείο εδώ θα μου κόστιζαν τουλάχιστον 70-80 ευρώ ενώ τώρα ξόδεψα μόνο 26 ευρώ. Μας κοροιδεύουνε εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα. Εγώ όλο έλεγα ότι δεν θα πάρω τεστ ωορρηξία λόγο κόστους και για να μην αγχωθώ, αλλά τελικά δεν πολυκατάλαβα νομίζω την ωορρηξία μου αυτό το μήνα και τα παράγγειλα από το ebay.co.uk. Παράγγειλα clear blue digital τεστ ωορρηξίας το κουτί με τα 7 μόνο 16 ευρώ και 2 τεστ εγκυμοσύνης clear blue digital with conception indicator μόνο 10 ευρώ! Αν τα αγόραζα όλα αυτά από το φαρμακείο εδώ θα μου κόστιζαν τουλάχιστον 70-80 ευρώ ενώ τώρα ξόδεψα μόνο 26 ευρώ. Μας κοροιδεύουνε εντελώς!

 

στο μονό clear blue digital , αυτο το ψηφιακο που λεει και ποσες εβδομαδες εισαι, βρηκα διαφορα 4 ευρω στο κουτι σε φαρμακεια της περιοχης μου....απο εκει να φανταστειτε....

παντως gkougkou καλα εκανες και τα παραγγειλες απο ιντερνετ....συμφερει ...!!

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...