Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

καλημέρα!!! Νομίζω ότι την χοριακή την έκανες νωρίς... Πρίν την καθυστέρηση από ότι κατάλαβα? Το τεστ από ότι βλέπω τις ημερομηνίες το έκανες σε καλή ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ! Το θετικό τεστ από ότι διαβάζω και από άλλα κορίτσια σπάνια βγαίνει λάθος.... Καλό θα ήταν κατά την γνώμη μου να κάνεις και μια επανεξεταση χοριακής σε μια - δυο μέρες!!! Καλή επιτυχία (αν και νομίζω ότι το θετικό τεστ μιλάει από μόνο του).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, όταν κάνετε ωορρηξία, πόσες μέρες διαρκούν τα διαφανή υγρά και ο πόνος σαν της περιόδου??? Και από την στιγμή που εμφανίζονται, πότε γίνεται η ωορρηξία???:confused::?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!! Νομίζω ότι την χοριακή την έκανες νωρίς... Πρίν την καθυστέρηση από ότι κατάλαβα? Το τεστ από ότι βλέπω τις ημερομηνίες το έκανες σε καλή ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ! Το θετικό τεστ από ότι διαβάζω και από άλλα κορίτσια σπάνια βγαίνει λάθος.... Καλό θα ήταν κατά την γνώμη μου να κάνεις και μια επανεξεταση χοριακής σε μια - δυο μέρες!!! Καλή επιτυχία (αν και νομίζω ότι το θετικό τεστ μιλάει από μόνο του).

 

καλημερα!ευχαριστω για την απαντηση....ακομα περιμενω...στην 1η εγκυμοσυνη το τεστ ηταν πεντακαθαρο, βεβαια ηταν περιπου 5-7 μερες καθυστερησης....θελω πολυ ενα 2ο μωρακι.....θα περιμενω μεχρι τεταρτη και θα επαναλαβω χοριακη αν δεν εχει ερθει ακομα περιοδος....(ξερατε οτι στα δημοσια νοσοκομεια τη χρεωνουν 7,15?)η γραμμουλα ηταν πολυυυυυυυυ πολυυυυυυυυυ αχνη

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

χριστινιο, η αχνή γραμμούλα είναι θετικό, ίσως η χοριακή σου δεν πρόλαβε να ανέβει γιατί είναι αρκετά νωρίς, πάντως την εντόπισε το τεστ, έστω και σε χαμηλά επίπεδα!!! Περιμένουμε νέα σου!!! ;):D Υπομονή δύο μερούλες!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όταν κάνετε ωορρηξία, πόσες μέρες διαρκούν τα διαφανή υγρά και ο πόνος σαν της περιόδου??? Και από την στιγμή που εμφανίζονται, πότε γίνεται η ωορρηξία???:confused::?

 

Νομιζω ότι από γυναίκα σε γυναίκα αυτό αλλάζει. Ποτέ δεν ξέρεις πότε ακριβώς γίνεται η ωορρηξία, εκτός αν έχει κανει καποιο τεστ.

Για να σου δωσω να καταλάβεις, εγώ έχω σταθερό κύκλο 27 ημερών. Οταν είχα πάει στο γυναικολόγο μου για τεστ Παπ, μου είχε πει ότι βρισκομαι στις γόνιμες μερες μου και ήμουν στην 11η ημέρα του κύκλου. Εϊχα υγρα΄κ.λπ. Τον πόνο της ωορρηξίας τον ένιωσα την 15η ημέρα. Γι' αυτό οι γιατροί λένε ότι καλό είναι να προσπαθείς μερα παρα μέρα, για να το πετύχεις καποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχαχαχαχ..ξερω τι ειναι ρε συ η περιοδος ..ελεος δλδ ...απλα γελαω που εγραψα ,οτι στουμπωνει -φρακαρει το αιμα ..,παλι καλα που γελαω μπας και ξεχαστω γιατι οπως και ναν αι ...σκεφτομαι διαφορα..

ετσι και το 2010 που ειχα αιμα μια βδιμαδα μετα την περιοδο ,νομιζα οτι δεν ειναι κατι ,οπως και ο γιατρος μου (εξαλλου θα εκανε διαγνωση απο το τηλεφωνο??) μεχρι που πηγα και τελικα ηταν ενα ινομυωμα να!!!

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ είμαι στην προσπάθεια και λόγω ινομυωμάτων και κύστεως έχω κάνει 2 επεμβάσεις που είναι σαν να έκανα καισαρικές. Οπότε σε οποιαδήποτε πρόβλημα πανικοβάλλομαι, δεν λέω ότι αυτό είναι σωστό, αλλά αν δεν σου έχει συμβεί δεν μπορείς να καταλάβεις το άγχος που τρώω κάθε φορά που πάω για υπέρηχο, μήπως και έχω βγάλει πάλι κάτι. Ελπίζω να μην συμβεί σε καμία μας κάτι τέτοιο και γρήγορα όλες να έχουμε μια φυσιολογική σύλληψη και εγκυμοσύνη.

HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

thanks joan!!! Επειδή έχω πολυκυστικές, χωρίς καθόλου περίοδο, νομίζω ότι έκανα ωορρηξία επειδή είχα τα υγρά που σε υποψιάζουν και πόνο, η αλήθεια είναι ότι χάρηκα λιγάκι...

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ είμαι στην προσπάθεια και λόγω ινομυωμάτων και κύστεως έχω κάνει 2 επεμβάσεις που είναι σαν να έκανα καισαρικές. Οπότε σε οποιαδήποτε πρόβλημα πανικοβάλλομαι, δεν λέω ότι αυτό είναι σωστό, αλλά αν δεν σου έχει συμβεί δεν μπορείς να καταλάβεις το άγχος που τρώω κάθε φορά που πάω για υπέρηχο, μήπως και έχω βγάλει πάλι κάτι. Ελπίζω να μην συμβεί σε καμία μας κάτι τέτοιο και γρήγορα όλες να έχουμε μια φυσιολογική σύλληψη και εγκυμοσύνη.

 

ετσι ακριβως .! ευχομαι να μη βγαλει καμια αλλη κοπελα αυτο που ειχα εγω ...ινομυωμα 11 εκατοστα παρακαλω ...και το αγχος που τραβηξα ..αν ειναι καλος ογκος ή ..απ τ αλλο ..ειχα και αυτο μετα ξερεις ..το αγχος τι θα δειξει η βιοψια...(κατα κανονα ειναι καλο ,αλλα ποτε δε ξερεις) ,ειχα κι αλλο ενα μικρο το οποιο δεν φανηκε ουε στη μαγνητικη ,το οποιο το αφαιρεσαν κι αυτο.δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ξαναβγαλει ο οργανισμος. εχουμε το αγχος αυτο ..

εκανεσ σαλπιγγογραφια εσυ? εγω ακομα δεν το χω παρει αποφαση ..σου εχουν πει για συμφησεις? οτι θα εχουν δημιουργηθει μετα απο αυτο το χειρουργειο οπωσδηποτε?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΌ ΤΟ FORUM, ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ: ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΕΘΕΥΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΙΑ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 26ΗΜΕΡΩΝ, ΕΙΜΑΙ 25 ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ 30. ΕΧΩ ΖΟΡΙΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΞΕΦΥΤΡΩΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΥΠΟΓΟΝΙΜΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ. ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΌ ΤΟ FORUM, ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ: ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΕΘΕΥΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΙΑ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 26ΗΜΕΡΩΝ, ΕΙΜΑΙ 25 ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ 30. ΕΧΩ ΖΟΡΙΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΞΕΦΥΤΡΩΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΥΠΟΓΟΝΙΜΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ. ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ?

 

 

καλημερα...να μην αγχωνεσαι και να μην διαβαζεις την ιστορια τησ καθεμιας γιατι θα τρελλαθεις..δεν ξερω κατα ποσο επηρεζεσαι αλλα αν επηρεαζεσαι ευκολα ..ΚΛΕΙΣΤΟ ..ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ...

οι γονιμες αν εχεισ σταθερο κυκλο ..ειναι απο την 12η ως 14 ...τωρα δυο μερες πριν δυο μετα...παιζεις ..εισαι πολυ μικρη ακομα,μην αγχωνεσαι .!!

τι να πουμε κι εμεις με καποιο χειρουργειο στο ιστορικο μας ,και αρκετα μεγαλυτερη απο σενα .

Μην μπεις στο τρυπακι οτι "κατι εχεις" γιατι θα τρελλαθεις !

φιλικα ..:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι ακριβως .! ευχομαι να μη βγαλει καμια αλλη κοπελα αυτο που ειχα εγω ...ινομυωμα 11 εκατοστα παρακαλω ...και το αγχος που τραβηξα ..αν ειναι καλος ογκος ή ..απ τ αλλο ..ειχα και αυτο μετα ξερεις ..το αγχος τι θα δειξει η βιοψια...(κατα κανονα ειναι καλο ,αλλα ποτε δε ξερεις) ,ειχα κι αλλο ενα μικρο το οποιο δεν φανηκε ουε στη μαγνητικη ,το οποιο το αφαιρεσαν κι αυτο.δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ξαναβγαλει ο οργανισμος. εχουμε το αγχος αυτο ..

εκανεσ σαλπιγγογραφια εσυ? εγω ακομα δεν το χω παρει αποφαση ..σου εχουν πει για συμφησεις? οτι θα εχουν δημιουργηθει μετα απο αυτο το χειρουργειο οπωσδηποτε?

 

οχι δεν έκανα, μου είπε απλά να χαλαρώσω και εδώ και 2 μήνες πάω και βλέπει πότε είναι οι γόνιμές μου. εμείς προσπαθούμε 1,5 χρόνο και τίποτα. για συμφήσεις δεν μου είπε τίποτα.

HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν έκανα, μου είπε απλά να χαλαρώσω και εδώ και 2 μήνες πάω και βλέπει πότε είναι οι γόνιμές μου. εμείς προσπαθούμε 1,5 χρόνο και τίποτα. για συμφήσεις δεν μου είπε τίποτα.

 

το φυσιολογικο εινια να επανελθουν ολα κανονικα εκει μεσα ..ομως παντα σου λεει οτι υπαρχει ενδεχομενο να υπαρξουν συμφησεις ..ακομα και απο σκωληκοειδιτη να καταλαβεισ γενικα στην κοιλια ..

ποσο λοιπον απο ενα τετοιο χειρουργειο ..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΌ ΤΟ FORUM, ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ: ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΕΘΕΥΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΙΑ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 26ΗΜΕΡΩΝ, ΕΙΜΑΙ 25 ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ 30. ΕΧΩ ΖΟΡΙΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΞΕΦΥΤΡΩΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΥΠΟΓΟΝΙΜΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ. ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ?

Είστε ΠΟΛΥ νέοι και οι δύο και ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ το διάστημα που προσπαθείτε, πιστεύω πώς και σε γυναικολόγο να πας πέρα από υπέρηχο δεν πρόκειται να σου πει να κάνεις κάτι ακόμη, αν αρχίσεις από τώρα να αγχώνεσαι θα σε ρίξει πολύ, αισιοδοξία και ανεμελιά μην το σκέφτεσαι καθόλου, εάν δεν υπάρχει κάποιος λόγος για να βιάζεσται (πχ υγείας) κάντε ελεύθερα, ούτε καν να σκέφτεσαι τις γόνιμες λένε τρεις επαφές την εβδομάδα καλύπτουν τις μέρες εάν παρελπίδα περάσει έτσι ένας χρόνος άρχισε να ψάχνεσαι με γυναικολόγο.

Εάν πάλι δεν έχετε οικονομικό πρόβλημα καλό θα ήταν να κάνεις έναν προγεννητικό έλεγχο που νομίζω πώς οι περισσότερες από εμάς τον παρακάμπτουμε.

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ (ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΧΩΡΙΣ "ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ". ΤΩΡΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΊΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΚΑΝΕΙ ΣΥΧΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

koritsia ekana test xthes kai vgike me poli axnh grammi thetiko kai simera to proi mou irthan !!pira til to giatro mou kai mou zitise na kano xoriaki gia na kseroume sigoura ti trexei!!!elpizo na vgei arnitiki kai na min einai tipota!!pantos to proi pou metrithika eixa 36,8 kai poio meta anevike sto 37.3!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι ακριβως .! ευχομαι να μη βγαλει καμια αλλη κοπελα αυτο που ειχα εγω ...ινομυωμα 11 εκατοστα παρακαλω ...και το αγχος που τραβηξα ..αν ειναι καλος ογκος ή ..απ τ αλλο ..ειχα και αυτο μετα ξερεις ..το αγχος τι θα δειξει η βιοψια...(κατα κανονα ειναι καλο ,αλλα ποτε δε ξερεις) ,ειχα κι αλλο ενα μικρο το οποιο δεν φανηκε ουε στη μαγνητικη ,το οποιο το αφαιρεσαν κι αυτο.δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ξαναβγαλει ο οργανισμος. εχουμε το αγχος αυτο ..

εκανεσ σαλπιγγογραφια εσυ? εγω ακομα δεν το χω παρει αποφαση ..σου εχουν πει για συμφησεις? οτι θα εχουν δημιουργηθει μετα απο αυτο το χειρουργειο οπωσδηποτε?

Καλησπερα η μαλλον καλημερα τετοια ωρα! Στις περισσοτερες φορες ομως μας μπλοκαρει το αγχος.Το 2005 εκανα χειρουργειο για αφαιρεση κυστης και ινομυωματος. Προσπαθουσαμε 3 χρονια μεχρι να καταφερουμε να ξαναμεινω εγκυος! Γενναω με κτ το 2008 και το 2009 που πηγα για το παπ βρισκουμε ογκο 16 εκατοστων (ειχα αρχισει να τον αισθανομαι εξωτερικα λιγο πριν παω στο γιατρο).Κανω το χειρουργειο για την αφαιρεση αλλα χανω τη μια σαλπιγγα και τη μια ωοθηκη γιατι ο ογκος ειχε κολλησει πανω της...αγωνια,αγχος δεν περιγραφεται...με ειχα για τελειωμενη σαυτο το τομεα και σε 3 μηνες απο το χειρουργειο μενω εγκυος!!! 1/2009 ερχεται στο κοσμο το τριτο μου παιδακι και 8/2011 το τεταρτο... ξεχαστε οσο γινεται το αγχος και τις στατιστικες ,πιθανοτητες κτλ...ολα θα πανε καλα στο τελος!!! Φιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

επεστρεψα μετα απο ενα ταξιδακι και ειμαι στα πανω μου.....ψυχολογικα μετα την στεναχωρια του προηγουμενου μηνα!!!!

επεστρεψα και εχω καποιες ερωτησεις........

- η κουνιαδα μου ειναι εγγυος στην 9η εβδομαδα....ο γιατρος της (που ειναι κ δικος μου) παρολο που εχει παρει ηδη 10 κιλα ουτε την ζυγιζει, ουτε της λεει να προσεχει.....της ειπε φαε οτι κ οσο θες.... εκτος αυτου ακομα δεν τησ εχει δωσει να κανει καμια μα καμια εξεταση περαν του υπερηχου ανα 15 μερες..... ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΑ????

- κ δευτερη ερωτηση......με τον αντρα μου ειπαμε κανουμε ελευθερα κ προσπαθουμε για παιδακι..... μετα την πρωτη εκσπερματωση επιτρεπεται νεα διείσδυση??? ειναι στανταρ αυτο για τον αντρα μου......αμεσως στον δευτερο γυορ....αυτο επηρεαζει κατι???? επιτρεπεται????απαγορευεται?????

ευχαριστω πολυυυυυ κ συγνωμη αν σας ζαλισα πρωι πρωι.....

 

ευχομαι σε ολες τις εγγυουλες να πηγαινουν ΟΛΑ ΚΑΛΑ κ σε εμας να μεινουμε συντομα!!!!!!!

 

φιλιααααα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

επεστρεψα μετα απο ενα ταξιδακι και ειμαι στα πανω μου.....ψυχολογικα μετα την στεναχωρια του προηγουμενου μηνα!!!!

επεστρεψα και εχω καποιες ερωτησεις........

- η κουνιαδα μου ειναι εγγυος στην 9η εβδομαδα....ο γιατρος της (που ειναι κ δικος μου) παρολο που εχει παρει ηδη 10 κιλα ουτε την ζυγιζει, ουτε της λεει να προσεχει.....της ειπε φαε οτι κ οσο θες.... εκτος αυτου ακομα δεν τησ εχει δωσει να κανει καμια μα καμια εξεταση περαν του υπερηχου ανα 15 μερες..... ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΑ????

- κ δευτερη ερωτηση......με τον αντρα μου ειπαμε κανουμε ελευθερα κ προσπαθουμε για παιδακι..... μετα την πρωτη εκσπερματωση επιτρεπεται νεα διείσδυση??? ειναι στανταρ αυτο για τον αντρα μου......αμεσως στον δευτερο γυορ....αυτο επηρεαζει κατι???? επιτρεπεται????απαγορευεται?????

ευχαριστω πολυυυυυ κ συγνωμη αν σας ζαλισα πρωι πρωι.....

 

ευχομαι σε ολες τις εγγυουλες να πηγαινουν ΟΛΑ ΚΑΛΑ κ σε εμας να μεινουμε συντομα!!!!!!!

 

φιλιααααα

 

Φυσιολογικα πρεπει να δρομολογουνται οι εξετασεις απο νωρις. Δεν πρεπει να καθυστερουν γιατι αν κατι παει λαθος, πρέπει να υπαρχει χρονικο περιθωριο να διορθωθει!

 

Σχετικα με το βαρος, 10-12 κιλα ειναι το οριο που πρεπει μια εγκυος να παρει σε όλη την εγκυμοσυνη. Με το ρυθμο αυτο το βαρος της θα φτασει σε ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ επιπεδα καθως την κανει υποψηφια για ΠΟΛΛΕΣ και ΣΟΒΑΡΕΣ επιπλοκες!!!

 

Θα σας συμβουλευα να ξανασκεφτειτε ορισμενα πραγματα!!!

 

Η δευτερη διεισδυση δεν εχει καμια επιπτωση στην πιθανοτητα γονιμοποιησης!!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 4 χρονια προσπαθειων μπηκαμε στη λιστα!!!!!!!!!!!!!

μην χανετε το κουραγιο σας!!!!!!!!!η ανοιξη θα ερθει για ολους μας!!!!!!!!

φιλακια πολλα!!!!!!!!!

 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

επεστρεψα μετα απο ενα ταξιδακι και ειμαι στα πανω μου.....ψυχολογικα μετα την στεναχωρια του προηγουμενου μηνα!!!!

επεστρεψα και εχω καποιες ερωτησεις........

- η κουνιαδα μου ειναι εγγυος στην 9η εβδομαδα....ο γιατρος της (που ειναι κ δικος μου) παρολο που εχει παρει ηδη 10 κιλα ουτε την ζυγιζει, ουτε της λεει να προσεχει.....της ειπε φαε οτι κ οσο θες.... εκτος αυτου ακομα δεν τησ εχει δωσει να κανει καμια μα καμια εξεταση περαν του υπερηχου ανα 15 μερες..... ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΑ????

- κ δευτερη ερωτηση......με τον αντρα μου ειπαμε κανουμε ελευθερα κ προσπαθουμε για παιδακι..... μετα την πρωτη εκσπερματωση επιτρεπεται νεα διείσδυση??? ειναι στανταρ αυτο για τον αντρα μου......αμεσως στον δευτερο γυορ....αυτο επηρεαζει κατι???? επιτρεπεται????απαγορευεται?????

ευχαριστω πολυυυυυ κ συγνωμη αν σας ζαλισα πρωι πρωι.....

 

ευχομαι σε ολες τις εγγυουλες να πηγαινουν ΟΛΑ ΚΑΛΑ κ σε εμας να μεινουμε συντομα!!!!!!!

 

φιλιααααα

 

Καλώς το Μαράκι!!!!Πολύ χαίρομαι που επέστρεψες αισιόδοξη και κεφάτη!!!!Ξεκινήσατε νέο γύρο προσπαθειών?Μακάρι να είναι ο τυχερός σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το Μαράκι!!!!Πολύ χαίρομαι που επέστρεψες αισιόδοξη και κεφάτη!!!!Ξεκινήσατε νέο γύρο προσπαθειών?Μακάρι να είναι ο τυχερός σας!!!!

 

καλημερααααα!!!!!! οχι ακομα γιατι ο αντρας μου δεν εχει επιστρεψει....αλλα νιωθω καλυτερα κ ευχομαι αυτο να βοηθησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σε ευχαριστω πολυυυυυυ!!!!!!

εσυ??????? :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα!!!!!! οχι ακομα γιατι ο αντρας μου δεν εχει επιστρεψει....αλλα νιωθω καλυτερα κ ευχομαι αυτο να βοηθησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σε ευχαριστω πολυυυυυυ!!!!!!

εσυ??????? :D

 

Θα βοηθήσει σίγουρα!η ψυχολογία είναι το παν σε αυτές τις περιπτώσεις!Εγώ περιμένω λογικά την επόμενη εβδομάδα...οπότε έχω μέρες μπροστά μου...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!ειχα τερ 22/12...ωορηξια περιπου 7-9/1. σημερα 32 μερα δεν ηρθε ακομα η περιοδος....εκανα χοριακη στις 18/1 και ηταν αρνητικη, εκανα σημερα τεστ ουρων...τα 2-3 πρωτα λεπτα δεν εδειξε τιποτα...μεταξυ 4-5 λεπτων μετα, η δευτερη γραμμη ηταν πολυ πολυ αχνη...ισα που φαινοταν......

 

σημερα 34η μερα δεν αντεξα κι εκανα κι αλλο τεστ.....ηταν ουτε αχνο ουτε καθαρο θετικο...κατι ενδιαμεσο.....οποτε αυριο παω σιγουρα για χοριακη!!!στην 34η μερα ομως δεν θα επρεπε να ειναι πεντακαθαρο το αποτελεσμα?εχω κυκλο περιπου 30-32 ημερων(μετα την εγκυμοσυνη αλλαξε ο κυκλος μου αν και εχω αδιαθετησει μονο 2 φορες)?

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...