Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλή σας Μέρα από Κύπρο!!

Γόνιμη εβδομάδα για πολλές βλέπω!!

Μετά το μονόωρο βαλάντωμα -λόγω νησί- εχτές δεν έγινε τίποτα!!Τι τό θελα??Για κακή μου τύχη ο καλός μου δουλεύει και νυχτέρια οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις (γόνιμες) κλείνουμε ραντεβού, δηλαδή μόλις σχολάσω και πριν φυγει....Σήμερα για παράδειγμα έχουμε ραντεβού στις 5:45 νταν!!!;)Υπάρχνουν και αυτά!!

Περιμένω τα ευχάριστα από Εύα!!

Τα φιλιά μου σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια, είμαι καινουρια στο forum και δεν ξέρω τι μου γίνεται με τα συμπτώματα εγκυμοσύνης! είχα τελευταία περίοδο 6.3.11 με κύκλο λιγο άστατο (από 24-30 ημέρες). εκανα test ωορρηξίας για 1 βδομάδα και ήταν όλα αρνητικά. Ποτέ δεν πονάει η κοιλιά μου πριν την περίοδο και τις τελευταίες μέρες υποφέρω! το στήθος μου έχει μεγαλώσει, έχω ναυτίες, κράμπες, και όλα όσα έχω διαβάσει!!! Από τη στιγμή που δεν είχα ωορρηξία, νομίζω πως είναι ψυχολογικο!!:(

Να κάνω αύριο τεστ εγκυμοσύνης ή να περιμένω;

 

 

Είναι λιγάκι νωρίς για να μπεις στη διαδικασία για το test!! Ειναι καλύτερα να περιμένεις τουλάχιστον μετά τις μέρες του κύκλου σου!!Αφού λες είναι 24-30..δεν εχουν καν περάσει αυτές!! Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας Μέρα από Κύπρο!!

Γόνιμη εβδομάδα για πολλές βλέπω!!

Μετά το μονόωρο βαλάντωμα -λόγω νησί- εχτές δεν έγινε τίποτα!!Τι τό θελα??Για κακή μου τύχη ο καλός μου δουλεύει και νυχτέρια οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις (γόνιμες) κλείνουμε ραντεβού, δηλαδή μόλις σχολάσω και πριν φυγει....Σήμερα για παράδειγμα έχουμε ραντεβού στις 5:45 νταν!!!;)Υπάρχνουν και αυτά!!

Περιμένω τα ευχάριστα από Εύα!!

Τα φιλιά μου σε όλες!!

 

 

καλημερα ναντια απτην συνεφιασμενη καβαλα.αχ πως σε καταλαβαινω να ξερες.εγω οταν κανω τις ενεσεις για να εχω οωρηξια πρεπει μετα την τελευταια ενεση να εχουμε επαφες στις 24 κ 36 ωρες οποτε καταλαβαινεις....ετυχε να σηκωθουμε κ 6 η ωρα το πρωι να κανουμε οτι κανουμε κ να ετοιμαστει ο καημενος να παει στη δουλεια.πραγματικα εκεινη την φορα ζοριστηκε τοσο πολυ που τον λυπηθηκα.ολημερα μετα ειχα τυψεις...τι τραβαμε κ εμεις αλλα τι τραβανε κ αυτοι...καλη τυχη κ σε σενα ελπιζω να ναι ο μηνας σου αυτος.:P:p

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..και δω ο καιρος δεν ειναι και στα καλυτερα του συννεφια...οποτε και λιγη μελαγχολια παραπανω την εχουμε.

Areti 18.8 γιατι κανεις ενεσουλα για να κανεις ωορηξια?Τι θεραπεια κανεις?ΚΑνω κι εγω γι'αυτο σε ρωταω..

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ναντια απτην συνεφιασμενη καβαλα.αχ πως σε καταλαβαινω να ξερες.εγω οταν κανω τις ενεσεις για να εχω οωρηξια πρεπει μετα την τελευταια ενεση να εχουμε επαφες στις 24 κ 36 ωρες οποτε καταλαβαινεις....ετυχε να σηκωθουμε κ 6 η ωρα το πρωι να κανουμε οτι κανουμε κ να ετοιμαστει ο καημενος να παει στη δουλεια.πραγματικα εκεινη την φορα ζοριστηκε τοσο πολυ που τον λυπηθηκα.ολημερα μετα ειχα τυψεις...τι τραβαμε κ εμεις αλλα τι τραβανε κ αυτοι...καλη τυχη κ σε σενα ελπιζω να ναι ο μηνας σου αυτος.:P:p

 

Εμένα θα μου πείς...?!Είναι τραγικό να βάζεις πρόγραμμα και ωράριο σ αυτό το θέμα αλλα πραγματικά δεν υπάρχει άλλος τρόπος...Αν ήταν στο χέρι μου θα παραχωρούσα άδεια γονιμοτητα :!: στις γυναικες που θέλουν να κάνουν παιδάκι...μια εβδομάδα κάθε μήνα!!Μέχρι να το πετύχουν!!

Μεγαλεπίβολο ακούγεται ε??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερααααααααα βρε κοριτσαρες μου μου λειψατε πραγματικα

 

να ξερετε οτι διαβαζω στα γρηγορα τα νεα σας και βγαινω εξω μετα δεν εχω προλαβει να σας γραψω καθολου

 

λοιπον κοριτσακια εγω την πηρα την αποφαση μου ---τελος--- δεν ξαναμετραω γονιμες δεν θα ειμαι με ενα ημερολογιο συνεχεια αααααααα κοριτσια μου δεν το αντεχω αλλο αυτο το ψυχολογικο ο αντρας μου δεν ηθελε να σταματησουμε αλλα οταν τον παρακαλεσα και ειδε ποσο αναγκη το ειχα για λιγο καιρο ετσι βρε αδερφε να περασει 1 μηνας χωρις αγχος μου ειπε πως πανω απο ολα η υγεια μου γιατι αν δεν ειμαι καλα τιποτα δεν θα γινει κοριτσια πραγματικα δεν ετρωγα δεν κοιμομουν ξυπναγα το βραδυ με εφιαλτες να καταλαβαιτε ποσο αναγκη το ειχα σημερα και λεω σημερα καταφερα να ηρεμησω υστερα απο ενα ολοκληρο χρονο παιδια πρωτη φορα κοιμηθηκα και δεν σηκωθηκα ουτε για εμ!! συγνωμη τουαλετα

γι αυτο κουκλιτσες μου να με συγχωρησετε δεν θελω να μπαινω συχνα στο φορουμ να διαβαζω και να στεναχωριεμαι εχω αναγκη να ακουω ευχαριστα νεα και ελπιζω να εχω συντομα απο εσας θα ερχομαι μονο εδω στο αισιο τελος γιατι κατι αλλο δεν θα το αντεξει η ψυχουλα μου

 

δεν σταματησα να θελω παιδακι ΠΟΤΕ!!! ισα ισα το θελω και μαλιστα πολυ αλλα αν η γυναικα δεν ειναι καλα δεν γινετε τιποτα

το μονο βημα που θελω να κανω τωρα ειναι να παω μονο σε ενα γυναικολογο να κοιταξει τις εξετασεις μου να ειμαι οκ και απο εκει (και να ειναι και καλος να μην τον ξαναλλαξω) χμμμμ!! φανταστειτε πως ειναι τα οικονομικα μας με δικο μας σπιτι και οι δυο δουλευουμε και λεφτα δεν εχουμε οχι λογο μεγαλης ζωης λογο του οτι ειμαστε απληρωτοι κατι μηνες και οι δυο χμ!! μου φαινεται κατι ηξερε Ο Θεουλης που δεν μας ειχε στειλει το μπεμπε ακομα !!!

 

αυτα τα δικα μου κοριτσακια μου ενα μεγαλο καλως ηρθατε στις νεες κοπελες και οπως ειπα να μπαινω και να διαβαζω μονο ευχαριστα απο εσας σας το ευχομαι ολοψυχα

 

φιλακιααααα:-P:razz::-P:razz::-P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Αλλη μια μέρα σπιτάκι μου.Ευτυχώς είμαι καλύτερα , αλλα δυστυχώς η φίλη μας...με επισκέφτηκε πολύ νωρίτερα αυτό το μήνα, στις 27 ημέρες, από 33-34!Οποτε ατυχήσαμε...με τις γόνιμες.Απο αυτό το μήνα πρέπει να παρω κανενα τεστάκι γιατί ούτε ξέρω ποτε είναι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααα βρε κοριτσαρες μου μου λειψατε πραγματικα

 

να ξερετε οτι διαβαζω στα γρηγορα τα νεα σας και βγαινω εξω μετα δεν εχω προλαβει να σας γραψω καθολου

 

λοιπον κοριτσακια εγω την πηρα την αποφαση μου ---τελος--- δεν ξαναμετραω γονιμες δεν θα ειμαι με ενα ημερολογιο συνεχεια αααααααα κοριτσια μου δεν το αντεχω αλλο αυτο το ψυχολογικο ο αντρας μου δεν ηθελε να σταματησουμε αλλα οταν τον παρακαλεσα και ειδε ποσο αναγκη το ειχα για λιγο καιρο ετσι βρε αδερφε να περασει 1 μηνας χωρις αγχος μου ειπε πως πανω απο ολα η υγεια μου γιατι αν δεν ειμαι καλα τιποτα δεν θα γινει κοριτσια πραγματικα δεν ετρωγα δεν κοιμομουν ξυπναγα το βραδυ με εφιαλτες να καταλαβαιτε ποσο αναγκη το ειχα σημερα και λεω σημερα καταφερα να ηρεμησω υστερα απο ενα ολοκληρο χρονο παιδια πρωτη φορα κοιμηθηκα και δεν σηκωθηκα ουτε για εμ!! συγνωμη τουαλετα

γι αυτο κουκλιτσες μου να με συγχωρησετε δεν θελω να μπαινω συχνα στο φορουμ να διαβαζω και να στεναχωριεμαι εχω αναγκη να ακουω ευχαριστα νεα και ελπιζω να εχω συντομα απο εσας θα ερχομαι μονο εδω στο αισιο τελος γιατι κατι αλλο δεν θα το αντεξει η ψυχουλα μου

 

δεν σταματησα να θελω παιδακι ΠΟΤΕ!!! ισα ισα το θελω και μαλιστα πολυ αλλα αν η γυναικα δεν ειναι καλα δεν γινετε τιποτα

το μονο βημα που θελω να κανω τωρα ειναι να παω μονο σε ενα γυναικολογο να κοιταξει τις εξετασεις μου να ειμαι οκ και απο εκει (και να ειναι και καλος να μην τον ξαναλλαξω) χμμμμ!! φανταστειτε πως ειναι τα οικονομικα μας με δικο μας σπιτι και οι δυο δουλευουμε και λεφτα δεν εχουμε οχι λογο μεγαλης ζωης λογο του οτι ειμαστε απληρωτοι κατι μηνες και οι δυο χμ!! μου φαινεται κατι ηξερε Ο Θεουλης που δεν μας ειχε στειλει το μπεμπε ακομα !!!

 

αυτα τα δικα μου κοριτσακια μου ενα μεγαλο καλως ηρθατε στις νεες κοπελες και οπως ειπα να μπαινω και να διαβαζω μονο ευχαριστα απο εσας σας το ευχομαι ολοψυχα

 

φιλακιααααα:-P:razz::-P:razz::-P

 

Έχεις και εσυ τα δίκια σου!!!Είμαι και εγώ στα πρόθυρα μιας τέτοιας απόφασης!!Είναι κουραστικό..ειδικά με πρόγραμμα σαν το δικό μου! Σου εύχομαι πραγματικά ότι καλύτερο...(τα καλυτερα έρχονται εκει που δεν τα περιμένεις!!!)!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις γλυκια μου και αν οντως το φορουμ λειτουργει αρνητικα σε εσενα και στην ψυχολογια σου,τοτε ναι...σταματα να μπαινεις!!!Εγω μπαινω σε συγκεκριμενα θεματα και ετσι ειμαι εκει που ταιριαζω και μπορω να μοιραστω πραγματα με κοπελες που με καταλαβαινουν και περνανε τα ιδια....

Οσο για τους εφιαλτες και ολα.. γιατι βρε κοπελα μου το εχεις παρει τοσο βαρια??Ειπαμε δεν θα γινουμε και παρανο'ι'κες γιατι θελουμε ενα παιδι το οποιο δεν ερχετε!!!

Λοιπον παρατα ημερολογια,χαλαρωσε με τον καλο σου...κανε πραγματα που σε ευχαριστουν και θα δεις οτι θα ηρεμησεις πολυ περισσοτερο και αυτο θα σε οδηγησει στο επιθυμητο αποτελεσμα!!Στο μωρο σου!!!

Χωρις καλη και ηρεμη ψυχολογια δεν καταφερνουμε και πολλα....!!!

ΝΑ εισαι καλα γλυκια μου..και ευχομαι να ξανα μπεις με ευχαριστα νεα κι εσυ...

Φιλακιααααα...

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Αλλη μια μέρα σπιτάκι μου.Ευτυχώς είμαι καλύτερα , αλλα δυστυχώς η φίλη μας...με επισκέφτηκε πολύ νωρίτερα αυτό το μήνα, στις 27 ημέρες, από 33-34!Οποτε ατυχήσαμε...με τις γόνιμες.Απο αυτό το μήνα πρέπει να παρω κανενα τεστάκι γιατί ούτε ξέρω ποτε είναι.

 

marin μου φτου της που ηρθε και νωριτερα!!!Αλλα μην στεναχωριεσαι δεν φταις εσυ ηταν πιο νωρις οι γονιμες και ισως την χασατε την ωορηξια αθελα σας!!!!Τον επομενο μηνα γερα....με Πασχαλιατικα αυγα...:-D

Αν και εγω δεν ειμαι υπερ ουτε των τεστ ωορηξιας γιατι μεγαλωνουν την αγωνια και το αγχος να τα κανεις καθε μερα την ιδια ωρα,και ποτε και αν θα ειναι θετικο το τεστ...αλλα αν πιστευεις οτι θα σε βοηθησει δοκιμασετα.Εγω μια φορα τα πηρα και τα παρατησα!!Ειχα παρει και τα clearblue του φαρμακειου που εχει 7 μεσα και ειναι αρκετα ακριβα..και ειπα οτι δεν θα πεταω τα καλα μου τα λεφτα σε τεστ...και προτιμησα να ξεκινησω παρακολουθηση με την γυναικολογο μου που και 100% ειναι ολα σωστα,και δεν πληρωνω τιποτα!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nasasia μου καλημέρα!Νομίζω ότι αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις!Δεν λέω όλες θέλουμε ένα παιδάκι, αλλα μερικές φορές παραμελούμε πολύ τους εαυτούς μας και την σχέση μας , και ακόμα και έρωτα κάνουμε με πρόγραμμα!Ο άντρας μου όταν ξεκινήσαμε να το συζητάμε ξενέρωσε λίγο με την ιδέα και το μόνο που μου είπε ειναι ότι το όλο θέμα το έχει πολυ ρομαντικά στο μυαλό του και όχι στημένα. Και κάπου έχει και δίκιο.Αν δεν είναι υγιείς η σχέση μας τι να το κάνουμε το μπεμπέ! Ετσι και εγώ αποφάσισα να μην ξανακάνουμε προς το παρόν καμμια συζήτηση για το θέμα ακόμα και να ξέρω τις γονιμές μου δεν θα του το αναφέρω ποτέ! Μια φίλη μου έκανε παιδάκι μετά από 17 χρόνια γάμου και όλο αυτό από μια ορμόνη και εξαιτίας του μόνιμου άγχους της!!!Ολες θα κάνουμε μωράκια είμαι σίγουρη!!!!

Link to comment
Share on other sites

lenaki μου πραγματικά είμαι μια χαρά σήμερα, και ας μου ήρθαν, ίσα ίσα που θα προλάβω να χάσω και τα κιλάκια που με ταλαιπωρούν και να πάρω και λίγο τα πάνω μου. Θα κάνω και κανένα τρέξιμο στο γήπεδο! Ανοίγει και ο καιρός και θα χορτάσουμε και βολτούλες από εδώ και πέρα!!!!!Για τα τέστ έχεις απόλυτο δίκιο!!!!Μπορεί να κάνω μια δοκιμή αυτό τον μήνα αλλά δεν έχω σκοπό να μπώ σε αυτή την διαδικασία συνεχώς, γιατί και η ψυχολογία μου γενικά δεν τα σηκώνει αυτά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι marin μου καλα τα λες!!!Πρεπει πανω απ'ολα να βαζουμε τον εαυτο μας και την σχεση μας!!!!

Η αληθεια ειναι οτι με αγαπω πολυ για να επιτρεψω στον εαυτο μου να βασανιστει για ενα θεμα που δεν μπορω να καθορισω εγω!!!

Εχω μαθει να εχω τα παντα σε ενα προγραμμα...οργανωμενα...και οσα θελω με τον α 'η β τροπο να το αποκτω.ΤΟ παιδι δεν ειναι ετσι τελικα ομως οπως νομιζα πριν λιγους μηνες!!!Τι να κανω...δεν θα πεθανω κιολας!!!

τελος παντων....

Αντε μακαρι να σε βοηθησουν τα τεστ τον επομενο μηνα.ΕΙναι σημαντικο να ξερουμε εστω ποτε ειναι οι γονιμες μας...εγω απο τοτε που ξεκινησα παρακολουθηση με την γιατρο μου ηρεμησα τοοοοσο πολυ..

Αντε με το καλο!!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσακια εγω την πηρα την αποφαση μου ---τελος--- δεν ξαναμετραω γονιμες δεν θα ειμαι με ενα ημερολογιο συνεχεια αααααααα κοριτσια μου δεν το αντεχω αλλο αυτο το ψυχολογικο

 

Και νομίζω οτι πολύ καλά θα κάνεις.:wink:

Κάποτε ειχα μπει κι εγώ στην ίδια αγχωτική διαδικασία να μετράω μερες, να κάνω τεστ ωορηξίας (ειναι και πανάκριβο)....

Αφου ειδαμε κι αποειδαμε, και μετά απο 3 χρόνια ελευθερων σχέσεων με μηδέν αποτελέσματα καταφυγαμε σε εξωσωματική.

Διότι οπως μας επιβεβαιωσαν 2 γιατροι (!) δεν ειχαμε καμια ελπιδα να κάνουμε μωρό λόγω ηλικίας, υγειας, ενδομητρίωσης κτλ κτλ.

Μετά την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική και πλέον χωρις καμια ελπίδα αλλά και χωρίς αγχος και ενω σκεφτομουν να κάνω δευτερη εμεινα εγκυος.....

Ολα πήγαν καλά εχω μια κορη που κοντευει να γινει 1, 5 ετων....

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου εδω ειμαι :P:p

εφτιαχνα λιγο τα πμ μου γι αυτο δεν ειχα βγει ακομα

θελω να ζητησω συγνωμη ξερω οτι ειμαστε εδω για να βοηθαμε η μια την αλλη το ξερω και πραγματικα ευχαριστω και εγω με εχετε ηδη στηριξει αρκετα

 

αλλα λενακι μου και μαριν μου ειναι αυτο που ειπατε αν δεν διαβαζω ευχαριστα νεα μου γυριζουν μπουμερανγ τα σκεφτομαι και τα κανω δικα μου:oops:

 

πρεπει να σταματησω να το κανω αυτο στον ευατο μου ειμαι τι να πω μαλλον ηλιθια!! :oops:

 

ας σταματησω λιγο καιρο να ενημερωνομαι για ολα αυτα να ξεκουραστω ψυχολογικα και να γυρισω πιο δυναμικα

 

μη μου κρατατε κακκια ξερω οτι εδω ειμαστε για στηριξη εφοσον ομως αποφασισα για λιγο να μην προσπαθησω (ερειπιο καταντησα) τουλαχιστον να μην διαβαζω αρνητικα αποτελεσματα θελω να ξερω οτι οι κοπελες τα καταφερνουν

 

σας φιλω γλυκιες μου και σας ευχαριστω θα τα πουμε συντομα:-P:razz::-P:razz: ε?

φιλακια

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Daphne καλως ηρθες στο παρεακι μας και να χαιρεσαι αυτην την γλυκια φατσουλα που γεμισει χαρα και ευτυχια το αβαταρ σου!!!:-D Eιναι μια κουκλιτσα.

 

Ολα ειναι οπως τα λες...αλλωστε δεν ηταν τυχαιο οτι μολις χαλαρωσες ηρθε το κοριτσακι σου....εχω πολλα τετοια παραδειγματα που αποδεικνυουν οτι ΟΝΤΩΣ με το αγχος και την αγωνια και την απελπισια μπορει να μεινεις "πισω" στο θεμα παιδιου αθελα σου!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και νομίζω οτι πολύ καλά θα κάνεις.:wink:

Κάποτε ειχα μπει κι εγώ στην ίδια αγχωτική διαδικασία να μετράω μερες, να κάνω τεστ ωορηξίας (ειναι και πανάκριβο)....

Αφου ειδαμε κι αποειδαμε, και μετά απο 3 χρόνια ελευθερων σχέσεων με μηδέν αποτελέσματα καταφυγαμε σε εξωσωματική.

Διότι οπως μας επιβεβαιωσαν 2 γιατροι (!) δεν ειχαμε καμια ελπιδα να κάνουμε μωρό λόγω ηλικίας, υγειας, ενδομητρίωσης κτλ κτλ.

Μετά την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική και πλέον χωρις καμια ελπίδα αλλά και χωρίς αγχος και ενω σκεφτομουν να κάνω δευτερη εμεινα εγκυος.....

Ολα πήγαν καλά εχω μια κορη που κοντευει να γινει 1, 5 ετων....

 

 

συγχαρητηρια Daphne να κοριτσια μου ευχαριστα νεα μπραβο κοπελα μου μπραβο με εμψυχωσες πολυ :-P:-P:-P

 

σου ευχομαι τα καλυτερα και απο δω και περα μια ζωη γεματη με την κουκλα σου και ισως και με καποιο αλλο μωρακι αν και οποτε το αποφασισεις

 

φιλακια

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Daphne καλως ηρθες στο παρεακι μας και να χαιρεσαι αυτην την γλυκια φατσουλα που γεμισει χαρα και ευτυχια το αβαταρ σου!!!:-D Eιναι μια κουκλιτσα.

 

Ολα ειναι οπως τα λες...αλλωστε δεν ηταν τυχαιο οτι μολις χαλαρωσες ηρθε το κοριτσακι σου....εχω πολλα τετοια παραδειγματα που αποδεικνυουν οτι ΟΝΤΩΣ με το αγχος και την αγωνια και την απελπισια μπορει να μεινεις "πισω" στο θεμα παιδιου αθελα σου!!

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλα σου λόγια!

Οσο για τα παραδείγματα που αναφέρεις εσυ, εγω να δεις τι άκουσα από γιατρούς αλλά και φίλους όταν έμεινα εγκυος!

Ειναι αμέτρητες οι ιστορίες ανθρωπων που προσπαθουν, καταφευγουν στην εξωσωματικη χωρις αποτέλεσμα και τελικά επιτυγχάνουν μια εγκυμοσυνη, οταν ξεφύγουν από ολα αυτά....

Ολα καλά θα πάνε lenaki!

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια Daphne να κοριτσια μου ευχαριστα νεα μπραβο κοπελα μου μπραβο με εμψυχωσες πολυ :-P:-P:-P

 

σου ευχομαι τα καλυτερα και απο δω και περα μια ζωη γεματη με την κουκλα σου και ισως και με καποιο αλλο μωρακι αν και οποτε το αποφασισεις

 

φιλακια

Ευχαριστω πολύ! Πολλές ευχες κι απο μένα!:-D

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα....ειμαι αισιοδοξη και εχω πολυ υπομονη ...βεβαια κανω οτι μπορω εγω σαν Λενα για να μην πω οτι δεν προσπαθησα αρκετα και απο εκει και περα το αφηνω στην τυχη του...δοξα τον Θεο εχω αρκετα χρονια μπροστα μου...προσπαθω μονο 7 μηνες για παιδι και δεν θελω να απελπιζομαι απο τωρα...

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..και δω ο καιρος δεν ειναι και στα καλυτερα του συννεφια...οποτε και λιγη μελαγχολια παραπανω την εχουμε.

Areti 18.8 γιατι κανεις ενεσουλα για να κανεις ωορηξια?Τι θεραπεια κανεις?ΚΑνω κι εγω γι'αυτο σε ρωταω..

 

 

δεν κανω καποια ειδικη θεραπεια απλα επειδη εχω πολυκυστικες οωθηκες δεν κανω καθε μηνα οωρηξια η αν κανω μπορει να μην ολοκληρωθει καλα δηλαδη η να σπασει το ωαριο νωριτερα η να μην μεγαλωσει σωστα,οποτε κανω ενεσεις πιουρεγκον μενοπουρ κ πρεγνυλ και σε συνδιασμο με κολπικο υπερηχο καθε 2 μερες κ ελεγχο ιστραδιολης ξερω ακριβως ποτε εχω οωρηξια οποτε μετα την τελευταια ενεση την πρεγκνυλ πρεπει να εχουμε επαφη στις 24 κ 36 ωρες οτι ωρα κ ναναι ξημερωματα μεσανυχτα κλπ.αστα να πανε μονο που τα εγραψα κουραστικα οχι που τα κανω κιολας.αχχχχχ τι τραβαμε.:-P:-P:-P

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσε....στην ιδια κατασταση ειμαι κι εγω....τα ξερω ολα!!!

Κι εγω λογο πολυκυστικων παιρνω clomiphene,glucophage κανω παρακολουθηση ωορηξιας καθε 2 μερες υπερηχο και οταν ειναι ετοιμο το μεγαλυτερο αυγο κανω την pregnyl.Ειμαι ηδη εντως αυτων των ημερων.Αυριο ειναι η τελευταια μου επισκεψη-λογικα-στην γιατρο μου..και την Πεμπτη θα κανω την ενεσουλα....

Τι τραβαμε κι εμεις...αλλα αφου ειναι για καλο σκοπο δεν πειραζει!!!Χαλαλι!!!

Σε διαφορετικη περιπτωση δεν υπηρχε περιπτωση να παρω κανενα χαπι και καμια ενεση!!!

Αλλα ειναι και οι πολυκυστικες λιγο ζορικες μ'αυτην την ακανονιστη ωορηξια!!!

Τι κυκλο ειχες πριν ξεκινησεις την θεραπεια?

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΦΩΣ και οχι γλυκια μου....!!!!Αν υπηρχε τετοια περιπτωση ολες οι γυναικες του πλανητη θα ηταν εγκυες για μια ζωη!!!!!

Ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται???Γιατι αυτο επρεπε να το γνωριζεις ηδη απο πριν ξεκινησεις την σεξουαλικη σου ζωη....αυτο και πολλα ακομα για να εχεις μια ασφαλη σεξουαλικη ζωη και στο μελλον απο ολες τις αποψεις!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσε....στην ιδια κατασταση ειμαι κι εγω....τα ξερω ολα!!!

Κι εγω λογο πολυκυστικων παιρνω clomiphene,glucophage κανω παρακολουθηση ωορηξιας καθε 2 μερες υπερηχο και οταν ειναι ετοιμο το μεγαλυτερο αυγο κανω την pregnyl.Ειμαι ηδη εντως αυτων των ημερων.Αυριο ειναι η τελευταια μου επισκεψη-λογικα-στην γιατρο μου..και την Πεμπτη θα κανω την ενεσουλα....

Τι τραβαμε κι εμεις...αλλα αφου ειναι για καλο σκοπο δεν πειραζει!!!Χαλαλι!!!

Σε διαφορετικη περιπτωση δεν υπηρχε περιπτωση να παρω κανενα χαπι και καμια ενεση!!!

Αλλα ειναι και οι πολυκυστικες λιγο ζορικες μ'αυτην την ακανονιστη ωορηξια!!!

Τι κυκλο ειχες πριν ξεκινησεις την θεραπεια?

 

 

εμενα οπως ειπα κ στην ιστορια μου (σελ 22 αν δε βαριεσαι για να μη τα ξαναγραφω) εκανα μονο 1 μηνα κλομιφεν αλλα μου καναν κυστη κ πηγα αμεσως σε ενεσεις.οσο για τον κυκλο μου πριν, αστα να πανε μπορει να κανε κ 2-3 μηνες να ερθει αν δεν επερνα αντισυλιπτικα, μπορει να ερχοταν 2 φορες τον μηνα μπορει να ερχοταν κ να μην τελειωνε με πιο χαρακτηριστικο οταν ημουν πρωτη λυκειου ειχα 40 μερες συνεχεια περιοδο κ τοτε πηγα για πρωτη φορα στο γιατρο κ δε με πιστευε κιολας.μου πε χαρακτηριστικα οταν αν εχανα τοσες πολλες μερες αιμα θα πρεπε να μουν λυποθυμη κ οταν με εστειλε για αιματοκριτη κ ειχα 22 εκανε τον σταυρο του.τωρα θα μου πεις γιατι δεν πηγα νωριτερα στο γιατρο ημουν κ 15 χρονων φοβομουν κ δε το λεγα σε κανεναν ουτε στην μαμα μου κ οταν της το πα με αρπαξε την ιδια στιγμη κ με πηγε.απο τοτε σχεδον τους 7 απο τους 12 μηνες του χρονου επερνε αντισυλιπτικα μονο τοτε ημουν καλα.μεχρι που κ αυτα τα συχαθηκα κ τα παρατησα ολα εδω κ καιρο. αρχισα να ασχολουμε ξανα απο τοτε που παντρευτηκα κ ξεκινησαμε να προσπαθουμε για μπεμπε.:P:p:p

nadn72.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...