Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κορίτσια είμαι λίγο σε απόγνωση... Υπάρχει κάποια που μπορεί να με βοηθήσει σε κάτι ; Ενώ περίμενα περίοδο απο 26-30 μέρες, σήμερα 31 είπα να μην κάνω ακόμα το τεστ, βλέπω κάτι ροζ υγρά, έχω και πόνους στη μέση, αυτό που βλέπω θα εξελιχτεί σε περίοδο; Να απογοητεύομαι σιγά σιγά ;

 

Απόσο έχω δει σε άλλα πόστ....αν τα ρόζ υγρά είναι λίγα...και πραγματικά ρόζ.....ακόμη τίποτε δε χάθηκε....είναι 50-50..:roll:....καλή επιτυχία....και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι ....απασχόλησε το μυαλό σου...όσο είναι δυνατόν.....:roll:....περιμένουμε νέα σου.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!! Είμαι η νικόλ και θέλω τη βοήθεια σας... Μιας και είμαι μικρούλα έχω πολλέεεεςς απορίες!! Αν μπορείτε να μου λύσετε δυο από αυτές θα ήμουν τρισευτυχισμένη!!! Λοιπόν, εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά έχω μάθει ότι όταν έχουμε ωορηξία συχνά νιώθουμε τσιμπήματα ή πονάκια, και αν έχουμε τέτοια συμπτώματα είναι σίγουρα ωορηξία. Εμένα αυτό το μήνα νομίζω ότι έγινε ακριβώς τη 14η μέρα αφού και τσιμπήματα ένιωσα γερα!! και λίγο πόνο περιόδου.. Αυτό σημαίνει πως σίγουρα είναι ωορηξία? και αν είναι πάντα μετά την ωορηξία η περίοδος κάνει 14 μέρες να έρθει?? αυτά!! ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Είμαι η νικόλ και θέλω τη βοήθεια σας... Μιας και είμαι μικρούλα έχω πολλέεεεςς απορίες!! Αν μπορείτε να μου λύσετε δυο από αυτές θα ήμουν τρισευτυχισμένη!!! Λοιπόν, εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά έχω μάθει ότι όταν έχουμε ωορηξία συχνά νιώθουμε τσιμπήματα ή πονάκια, και αν έχουμε τέτοια συμπτώματα είναι σίγουρα ωορηξία. Εμένα αυτό το μήνα νομίζω ότι έγινε ακριβώς τη 14η μέρα αφού και τσιμπήματα ένιωσα γερα!! και λίγο πόνο περιόδου.. Αυτό σημαίνει πως σίγουρα είναι ωορηξία? και αν είναι πάντα μετά την ωορηξία η περίοδος κάνει 14 μέρες να έρθει?? αυτά!! ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

 

Συνήθως έτσι είναι, αλλά μην το δέσουμε και κόμπο. Τα τσιμπηματάκια καμιά φορά είναι κρύωμα ή μπορεί να είναι και εμφύτευση σε περίπτωση που προϋπήρξε επαφή σε γόνιμες μέρες. Εγώ αυτό το μήνα είχα τσιμπηματάκια, πήγα στη γιατρό να μου κάνει υπέρηχο και να σιγουρευτούμε και μου είπε ότι την είχαμε χάσει την ωορρηξία, οπότε τα τσιμπηματάκια δεν έχω ιδέα τι μπορεί να τα προκάλεσε. Πάντως μετά την ωορρηξία, συνήθως η περίοδος έρχεται σε 14-15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ρώτησα γιατι με τον φίλο μου πάντα χρησιμοποιούμε προφύλαξη εκτός από μια μέρα που ήταν η 9η μέρα του κύκλου.. Αλλά πάλι προσέξαμε... Βέβαια περιμένω αύριο περίοδο και δεν έχω πρηστεί καθόλου.. Λέω αύριο σύμφωνα με τα τσιμπήματα.. Αν υπάρχει περίπτωση αυτα να γίνουν και λόγω κρυώματος τότε λογικά δεν χρειάζεται να ανησυχω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά ήρθε πάλι και αυτόν τον μήνα... στις 31 μέρες... Τα ροζ που είδα ήταν κόκκινα αλλά έχω δεν ήθελα να δω... τι άτιμα παιχνίδια παίζει η ψυχολογία μας τελικά... πάει και αυτός ο μήνας και πάμε για τον επόμενο, να δούμε πόσες φορές ακόμα θα το πω αυτό... καλό βράδυ κορίτσια και εύχομαι όποια το επιθυμεί να μην δει κόκκινα για τους υπόλοιπους μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας ιδέα γιατί δεν έχω ούτε ένα σύπμτωμα περιόδου ενώ ένιωσα την ωορηξία πριν 14 μερες??? μπορεί να είμαι χαζούλα που ανησυχώ αλλά θα σκάσωω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας ιδέα γιατί δεν έχω ούτε ένα σύπμτωμα περιόδου ενώ ένιωσα την ωορηξία πριν 14 μερες??? μπορεί να είμαι χαζούλα που ανησυχώ αλλά θα σκάσωω!!!!!

 

Μπορεί να είναι απο το άγχος σου...που δημιουργεί καθυστέρηση στη περίοδό σου..:roll:....είναι μια πιθανότητα!!!

Όπως και να έχει σε λίγες μέρες θα μάθεις....γι'αυτό χαλάρωσε..:D

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
κ παλι απορια!!!! αντί για περίοδο σήμερα είχα δύο κηλίδες καφέ πηχτό αίμα κ τίποτα άλλο... τι μπορεί να είναι αυτό??

 

το πιο πιθανό να είναι κρύωμα. δε βλάπτει να ρωτήσεις τη γυναικολόγο σου.

Dum spiro, spero!:P

Link to comment
Share on other sites

θα θελα τα φωτα σας αν καποιος χρησιμοποιει το internet για την

αγορα υποδηματων και ρουχων.

πανω απο ολα να ειναι δοκιμασμενα για την ποιοτητα τους οσων αφορα την αυθεντικοτητα και την αποστολη στην ελλαδα, οπως επισης αν γνωριζετε και τα εξοδα αποστολης για Ελλαδα.

 

ASICS SHOES

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα με ένα πολύ μεγάλο κατάστημα υποδημάτων (

www.order2com.com

) Ανακαλύφθηκε που ειδικεύεται σε μεγάλα και μικρά μεγέθη και ακόμη πολλά παπούτσια από τα αποθέματα, θα δούμε σύντομα. Στην ιστοσελίδα τους έχω δει μερικά μοντέλα που μου αρέσει ακόμα. Και σύμφωνα με την ιστοσελίδα είναι μόνο ένα μέρος του φάσματος σε αυτόν τον ιστότοπο (χμμ, ένα κομμάτι από ένα περίεργο φράση).

 

Ποιος ξέρει που μπορώ να επίσης να υποβάλλουν προτάσεις για τα εμπορικά σήματα που δεν έχουν.

Vans της μάρκας Θα χαιρόμουν www.order2com.com ,

 

 

τα αγοράζουν για εμένα, διότι πολύ άνετα.

 

Εδώ έχετε το σύνδεσμο, ελπίζω να έχουν κάποιο όφελος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.ειμαι καινουρια στην παρεα και πολυ μα πολυ πιεσμενη.προσπαθουμε εδω και εναμιση χρονο να κανουμε παιδι αλλα τιποτα και ηδη εχουμε κανει τρεις σπερματεγχυσεις. η τελευταια ηταν στις 15/12 και σημερα περιμενα περιοδο.μου ηρθε τελικα αλλα το χρωμα ηταν πολυ καφε. πηρα το γυναικολογο μου και μου ειπε να περιμενω αλλη μια μερα κι αν δεν εμφανιστει κανονικα αιμα να παω να κανουμε εξεταση για εγκυμοσυνη. αλλα δεν θελω να τρεφω τετοιες ελπιδες. απο την ωρα που ειδα περιοδο δεν μπορω να σταματησω το κλαμμα. με εχει παρει πολυ απο κατω. μηπως φταιει και η περιοδος των χριστουγεννων;:roll:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.ειμαι καινουρια στην παρεα και πολυ μα πολυ πιεσμενη.προσπαθουμε εδω και εναμιση χρονο να κανουμε παιδι αλλα τιποτα και ηδη εχουμε κανει τρεις σπερματεγχυσεις. η τελευταια ηταν στις 15/12 και σημερα περιμενα περιοδο.μου ηρθε τελικα αλλα το χρωμα ηταν πολυ καφε. πηρα το γυναικολογο μου και μου ειπε να περιμενω αλλη μια μερα κι αν δεν εμφανιστει κανονικα αιμα να παω να κανουμε εξεταση για εγκυμοσυνη. αλλα δεν θελω να τρεφω τετοιες ελπιδες. απο την ωρα που ειδα περιοδο δεν μπορω να σταματησω το κλαμμα. με εχει παρει πολυ απο κατω. μηπως φταιει και η περιοδος των χριστουγεννων;:roll:

 

 

Αν δε δείς...κόκκινο....κατακόκκινο...τίποτα δεν έχει χαθεί...προσπάθησε να ηρεμήσεις.......και κάνε υπομονή μια μέρα ακόμη.Δε θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες....αλλά έχω δεί πολλές φορές εδώ...κοπέλες που είχαν καφέ κηλίδες...και ήταν έγκυες...:D...αν δεν έρθει η ακατανόμαστη, μετά βαίων και κλάδων...όλα είναι πιθανά....:D. Σου εύχομαι να έισαι έγκυος και άυριο να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα...:D. Σήμερα...κάνε πράγματα για να μη το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι....πήγαινε για ψώνια...ή για καφέ...ξέφυγε λίγο....:D.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι μακαρι να μάθω ότι ήταν από το άγχος μου!!!Δεν είμαι έτοιμη για κάτι σοβαρότερο!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!

 

www.selluggboot.com

UGG Παπούτσια γυναικεία

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια το αγχοσ ειναι ο χειροτεροσ εχθροσ!!!!με τον αντρα μου προσπαθουσαμε 4 περιπου μηνεσ φυσικα λογω τρελου αγχουσ ειχα συνολο 7 φορεσ περιοδο.πηγαμε σε γιατρουσ σπερμοδιαγραματα γιατι ειχε κυρσοκηλη απομακρυνθηκαμε αοπ ολουσ κ απο ολα....ο ανδρολογοσ μασ ειπε για εξωσωματικη οταν το ακουσαμε πηγαμε σπιτι μασ κλαψαμε αν κ κατα βαθοσ δεν πιστευαμε οτι εχουμε καποιο ουσιαστικο προβλημα κ ειπαμε να το ξεχασουμε,αν ηταν να ρθει θα ερχοταν.....ετσι λοιπον με μια μονο επαφη κ αφου ειχαμε αποβαλει καθε αγχοσ κ ξεκινησαμε να φαιρομαστε φυσιολογικα εμεινα εγκυοσ!!!!:Pουτε ποδια ψηλα ουτε τιποτα απλα αποδεχτηκα πωσ δεν ηταν ακομα η ωρα μας....και να πω πωσ οσο προσπαθουσαμε καθε μηνα μασ ανακεινωναν κ απο δυο εγκυμοσυνεσ γνωστων κ φιλων.....σημερα κραταω αγκαλια τον γιο μου:P.....ξεχαστε το κ θα ερθει.....ελπιζω συντομα ολςσ σασ να μεινετε εγκυεσ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια θα ηθελα να κανω μια ερωτησουλα λιγο αννοητη αλλα θα την κανω!υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνησ αν ενω χρησημοποιησουμε προφηλακτικο..... κατα την διαρκια που το φοραει ο συντροφος μου λογικα ακουμπανε τα δαχτυλα του στα προσπερματικα....αν μετα στα προκαταρκτικα με αγγιξει?σορρυ για την αννοητη ερωτηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε πάλι και αυτόν τον μήνα... στις 31 μέρες... Τα ροζ που είδα ήταν κόκκινα αλλά έχω δεν ήθελα να δω... τι άτιμα παιχνίδια παίζει η ψυχολογία μας τελικά... πάει και αυτός ο μήνας και πάμε για τον επόμενο, να δούμε πόσες φορές ακόμα θα το πω αυτό... καλό βράδυ κορίτσια και εύχομαι όποια το επιθυμεί να μην δει κόκκινα για τους υπόλοιπους μήνες...

 

Εγω ειδα εναν αντρα σε μηχανη και με κρανος στο πεζοδρομιο και νομιζα οτι ειδα καροτσακι με μωρο.......επαθα σοκ με την ψυχολογια μου και τις φαντασιωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας μετά από πολλές μέρες. Καλή χρονιά σε όλους μας. Εύχομαι αυτή η χρονιά να έχει γερά όλα τα παιδάκια και σε μας που δεν έχουμε να κρατήσουμε ένα στην αγκαλίτσα μας... Λοιπόν κορίτσια 32 μέρες σήμερα και η περίοδος άφαντη... Συμπτώματα περιόδου είχα όπως κάθε φορά... δεν το έχω πει σε κανέναν παρά μόνο στη γιατρό μου. Τεστ δεν έκανα ακόμα αλλά μου είπε να κάνω μία χοριακή την Δευτέρα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.... Θα σας ενημερώνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! ΘΑ ήθελα κι εγώ να προσθέσω μια ιστορία με αίσιο τέλος που δε συνέβη σε εμένα αλλά στη.... μαμά μου! Και σε μία εποχή που η λύση της εξωσωματικής δεν υπήρχε. Η μητέρα μου δεν έκανε ωορρηξία χωρίς φάρμακα, ο πατέρας μου με πολύ χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα και ολιγοσπερμία. Για οχτώ χρόνια έπαιρναν αδιάκοπα ορμόνες, πήγαιναν στους καλύτερους γιατρούς αλλά χωρίς αποτέλεσμα(μόνο 2 αποβολές). Πήγαν και στην Αμερική όπου δοκίμασαν κάποιο καινούργιο φάρμακο για την περίπτωση του πατέρα μου "Αν σε 6 μήνες δε δείτε αποτέλεσμα, θα πρέπει να σκεφτείτε τη λύση της υιοθεσίας" τους είπαν εκει. Αφού πέρασαν και αυτοί οι μήνες, αποφάσισαν να κυνηγήσουν το θέμα της υιοθεσίας. Ζητούσαν να υιοθετήσουν διδυμάκια ή αδελφάκια, θέλανε βλέπετε μεγάλη οικογένεια. Δυστυχώς η απαντητική επιστολή τους εξηγούσε οτι δεν ήταν κατάλληλοι υποψήφιοι λόγω ηλικίας (32 η μαμά και 45 ο μπαμπάς, τι να πω, άλλα χρόνια τότε...). Μετά από τόσα χρόνια αγχους και στεναχώριας το πήραν απόφαση, τελικά δε θα γίνονταν γονείς. Ευτυχώς όλη η δοκιμασία τους έδεσε πολύ σα ζευγάρι. Ερωτευμένοι όσο ποτέ και χωρίς άγχος πια, έκαναν τις πιο χαλαρές καλοκαιρινές τους διακοπές! Και τότε... μια αναπάντεχη εγκυμοσύνη και λίγο καιρό αργότερα τα πιο ευχάριστα νέα: δίδυμα! Λίγους μήνες μετά γεννήθήκαμε εγώ και ο αδελφός μου(3,4 κλά ο καθένας), αγόρι και κορίτσι με τη μία για ένα ζευγάρι που είχε πάψει να ελπίζει. Και 4 χρόνια αργότερα, ένα ακόμη θαύμα, ο μικρός αδελφός μου! Εκεί να δείτε έκπληξη (στα 37 η μαμά και στα 50 ο μπαμπάς)!

Πιστέψτε στο θαύμα κορίτσια! Μπορεί να συμβεί και σε σας! Ξέρω ότι αυτή είναι μια παλία ιστορία αλλά η ουσία δεν αλλάζει: νομίζω ότι όταν καταφέρνεις με κάποιο τρόπο να χαλαρώσεις ίσως βοηθάς περισσότερο τον εαυτό σου από το να αγχώνεσαι και να στεναχωριέσαι συνέχεια...

Καλή επιτυχία σε όλες μας!

YdyMp3.png wQLRp3.png
Link to comment
Share on other sites

κατα την διαρκια που το φοραει ο συντροφος μου λογικα ακουμπανε τα δαχτυλα του στα προσπερματικα....αν μετα στα προκαταρκτικα με αγγιξει?σορρυ για την αννοητη ερωτηση!!!

 

Nike Air Max 2009 Shoes

 

 

Ε, αν σε αφήσει έγκυο με αυτόν τον τρόπο, να σου στείλω τη διευθυνσή μου, να μας κάνει μία επίσκεψη!!! Το άγγιγμά του θα είναι μαγικό ( ούτε καν θα χρειαστεί να απατήσω τον άντρα μου:-P:razz:)

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Ε, αν σε αφήσει έγκυο με αυτόν τον τρόπο, να σου στείλω τη διευθυνσή μου, να μας κάνει μία επίσκεψη!!! Το άγγιγμά του θα είναι μαγικό ( ούτε καν θα χρειαστεί να απατήσω τον άντρα μου:-P:razz:)

Εγραψες παλι margi................:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...