Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομιζω κατι τετοιο δεν κανουν κ στην σπερματεγχυση?Δηλαδη μολις την κανουν σε αφηνουν σια λιγο με τα ποδια ψηλα.δεν ειμαι σιγουρη.Νewbie μου επειδη σε παραλολουθω αλλα δεν ετυχε να τα πουμε κ ξερω πανω κατω την ιστορια σου θα ηθελα απο καρδιας να σου πω να μην το βαλεις κατω κ θα ερθει η στιγμη που ενα νεο μωρακι θα ερθει για να μεινει κ ολα θα πανε καλα.Η πιστη κ η ελπιδα δεν πεθαινουν ποτε.Εγω νιωθω οτι εχω δρομο μπροστα μου αλλα καποια στιγμη θα τα καταφερω με οποιο τροπο κ να χρειαστει.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω κατι τετοιο δεν κανουν κ στην σπερματεγχυση?Δηλαδη μολις την κανουν σε αφηνουν σια λιγο με τα ποδια ψηλα.δεν ειμαι σιγουρη.Νewbie μου επειδη σε παραλολουθω αλλα δεν ετυχε να τα πουμε κ ξερω πανω κατω την ιστορια σου θα ηθελα απο καρδιας να σου πω να μην το βαλεις κατω κ θα ερθει η στιγμη που ενα νεο μωρακι θα ερθει για να μεινει κ ολα θα πανε καλα.Η πιστη κ η ελπιδα δεν πεθαινουν ποτε.Εγω νιωθω οτι εχω δρομο μπροστα μου αλλα καποια στιγμη θα τα καταφερω με οποιο τροπο κ να χρειαστει.

 

 

Eμένα μόλις τελείωσε η διαδικασία με τον καθετήρα, μου κατέβασαν τα πόδια για να είμαι πιο άνετα και μου δώσανε ένα περιοδικό να χαζέψω όσο ώρα περίμενα (10 λεπτά δηλαδή). Μου είπαν αν θέλω, να μου σβήσουν το φως να ηρεμήσω, αλλά προτίμησα το περιοδικό. Πάντως η σπερματέγχυση πέτυχε. :D

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, θα ξαναπροσπαθήσουμε από Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξανα κανεις παλι σπερματεγχυνση θα πιασεις παλι με την πρωτη κ αυτη τη φορα θα μεινει το νινι.:PΠες οτι η πρωτη ηταν δοκιμαστικη.Αντε τα χριστουγεννιατικα μωρακια να ερχονται σιγα σιγα.Εγω στα γενεθλια μου στις 17 νοεμβριου θα περιμενω αποτελεσματα.δεν θελω δωρα.Αυτο μου αρκει.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λέω να προχωρήσω κατευθείαν σε εξωσωματική, για να έχω περισσότερες πιθανότητες, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη. Θα δούμε τι θα μας προτείνουν κι αναλόγως αποφασίζουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οτι και να αποφασισετε ευχομαι καλη επιτυχια κ καλα αποτελεσματα.Εγω αν και δεν εχω καιρο που ξεκινησα προσπαθειες ειπα να δρασω γρηγοροτερα κ να μην αφηνω τον καιροο να περναει γιατι εχω θεμα με πολυκυστικες που δεν ηξερα οτι παιζουν τοσο μεγαλο ρολο στην γονιμοποιηση και στο παρελθον δεν ενδιαφερομουν καθολου.Τωρα που ο κυκλος μου αρχισε παλι κατι κολπακια κ θελω να κανω παιδακι ειπαμε να συμβουλευτουμε την γιατρο μου νωριτερα.Εχεις κ συ πολυκυστικες νομιζω αν δεν κανω λαθος.Τι θεραπειες εκανες πριν την σπερματεγχυση κ ποσο καιρο προσπαθειτε?

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω πολυκυστικές. Εμείς έχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Πολύ άγχος έχω εγώ, πραγματικά νομίζω ότι αυτο φταίει, γιατί με το που παντρεύτηκα το μόνο που σκεφτόμουν ήταν ότι μ' έχουν πάρει τα χρόνια και δεν μπορώ να κάνω παιδί. Δυόμισυ χρόνια προσπαθούσαμε και μας έκατσε με την πρώτη σπερματέγχυση. Δεν κάναμε απολύτως καμία θεραπεία. Οι εξετάσεις μας ήταν όλες καλές και το σπέρμα άνω του μετρίου. Η γιατρός μας είπε ότι μπορούμε να συλλαβουμε φυσιολογικά και ότι είναι θέμα χρόνου, αλλά δεν θέλω να περιμένω άλλο. Αρκετά περίμενα, φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτο το αγχος!!Αυτο τα κανει ολα!!!!Ειναι το χειροτερο πραγμα αλλα δεν θα μπω στην διαδικασια να σου πω να μην το σκεφτεσαι κ τα σχετικα γιατι δυστυχως λιγο πολυ ολες μας κυριευει εστω κ μια μικρη αγωνια κ οσες το αρνηθουν πιστευω ειναι ψεμα.Ο καθενας ξερει τα ορια του γι'αυτο αν πιστευεις οτι εχεις κουραστει κ μια εξωσωματικη θα σε ηρεμησει τοτε να το κανεις.Το μονο που θα πω ειναι να το ριξεις λιγο εξω και να προσπαθησεις να εισαι η newbie που ησουν πριν παντρευτεις κ ξεκινησουν ολες αυτες οι βασανιστικες σκεψεις.Κανε πραγματα που σε ευχαριστουν και με καλη ψυχολογια ισως θελησεις να δωσεις λιγη παραταση ακομα στην εξωσωματικη.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτο το αγχος!!Αυτο τα κανει ολα!!!!Ειναι το χειροτερο πραγμα αλλα δεν θα μπω στην διαδικασια να σου πω να μην το σκεφτεσαι κ τα σχετικα γιατι δυστυχως λιγο πολυ ολες μας κυριευει εστω κ μια μικρη αγωνια κ οσες το αρνηθουν πιστευω ειναι ψεμα.Ο καθενας ξερει τα ορια του γι'αυτο αν πιστευεις οτι εχεις κουραστει κ μια εξωσωματικη θα σε ηρεμησει τοτε να το κανεις.Το μονο που θα πω ειναι να το ριξεις λιγο εξω και να προσπαθησεις να εισαι η newbie που ησουν πριν παντρευτεις κ ξεκινησουν ολες αυτες οι βασανιστικες σκεψεις.Κανε πραγματα που σε ευχαριστουν και με καλη ψυχολογια ισως θελησεις να δωσεις λιγη παραταση ακομα στην εξωσωματικη.

 

:-D:-D:-D Πάει αυτή, πέταξε!!! Η newbie παντρεύτηκε για να κάνει παιδί. Αλλιώς μια χαρά ήταν και με τον γκόμενο. Τέλεια περνούσε, αλλά περνούσαν και τα χρόνια. :P

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το θαρρος αλλα παντρευτηκες μονο κ μονο για να κανεις παιδι?Εγω προσωπικα παντρευτηκα γιατι ηθελα να παντρευτω και να ειμαι μια ζωη με τον ανθρωπο που αγαπω και μετα οταν νιωθαμε ετοιμοι να προχωρουσαμε και στην οικογενεια.Κ ποτε να μην ηθελα να κανω οικογενεια παλι θα παντρευομουν,οπως επεισης και να μην ηθελα να παντρευτω παλι θα εκανα παιδι.Σιγουρα υπαρχει κατι που σε ευχαριστει πολυ ασχετα αν θες να κανεις παιδι.π.χ ενα ταξιδι,ενα χομπυ,ενα σπορ,ενας εθελοντισμος σε κατι,οτιδηποτε τελος παντων.Πραγματα που δεν εχουν οριο ηλικιας.μην απογοητευεσε για τιποτα....αν σε στηριζει και ο ανθρωπος σου δεν εχεις να κολλησεις σε τιποτα!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα ο γάμος δεν εξασφαλίζει ότι θα είσαι για πάντα μ' έναν άνθρωπο. Αυτός είναι ο δεύτερος γάμος μου και είμαι πολύ πιο αποστασιοποιημένη από τα διαδικαστικά/γραφειοκρατικά/ρομαντικά (όπως θες πάρτο). Και όλα τα παραπάνω που έγραψες, μπορείς να τα κάνεις μια χαρά και με κάποιον που απλά συμβιώνεις. Γενικά δεν πιστεύω στους θεσμούς, χωρίς να σημαίνει ότι δεν αγαπώ τον άνθρωπό μου. Απλά εγώ δεν θα μπορουσα να φέρω στον κόσμο ένα παιδί εκτός γάμου γι αυτό και παντρεύτηκα. Δεν έχει αλλάξει κάτι όμως στη σχέση μου επειδή γίναμε ζευγάρι και στα χαρτιά.

Link to comment
Share on other sites

Τον γαμο ο καθενας τον κανει για οποιο λογο θελει,ειναι ενα θεμα που δεν ειναι της παρουσας για αναλυση,γιατι και ολοκληρο το φορουμ δεν το χωραει.Εχω μεσα απο αυτο δεν ηθελα να δωσω τοσο βαση στον γαμο,οσο στο οτι και παντρεμενες μπορουμε να κανουμε ακομα πραγματα που μας αρεσουν και μας κανουν να νιωθουμε καλα για εμας και μονο.Ο,τι και να ειναι αυτο.Ειμαστε ανθρωποι και πρεπει πρωτα να ζουμε για εμας και μετα για ολα τα αλλα.Αν ειμαστε εμεις οκ τοτε ειναι και οι αλλοι που ειναι διπλα μας......Αρχισανε και οι φιλοσοφιες ζωης:D

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων καλη μου εγω θα σου ευχηθω μεσα απο την καρδια μου να γινεις μανουλιτσα με οποιον τροπο και να χρειαστει,και συντομα να ειμαστε εδω και να μιλαμε για τα περι εγκυμοσυνης.Μην το βαζεις κατω,να εισαι οσο μπορεις καλα μεσα σου και ασε το χθες πισω.φιλια πολλα!!Παω για σιδερωμα η καλη νοικοκυρα...:D Καλο βραδυ.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, έχω πολύ καιρό να μπω στο κομμάτι σας μιας και ασχολιόμουν με τα μωρά περισσότερο λόγω της μικρής μου. αλλά ήρθε ο καιρός να ξαναμπω και να μου φέρετε γούρι όπως την πρώτη φορά. την πρώτη φορά έμεινα έγκυος με την πρώτη σπερματέγχυση μετά απο πολλά χρόνια προσπάθειας και έχω μια μπουμπού που γίνεται ενός στις 14/11 και χθές έκανα την δεύτερη σπερματέγχυση για το δεύτερο το νινί.ελπίζω να είμαι το ίδιο τυχερή και αυτή τη φορά μιας και όλα είναι πολύ καλά.χοριακή θα κάνω στις 15/11 και ελπίζω να είναι όλα καλά.με το καλό σε όλες μας

Link to comment
Share on other sites

Ελευθερια μου,σου στελνω πολυ θετικη ενεργεια ...απο αυτην οση θες!!!Ευχομαι να τα ξανα καταφερεις και να γινεις ξανα μανουλα για 2η φορα αμεσως,και να χαιρεσαι την μπουμπουκα σου που εχουμε και κοντα γενεθλια..:DΕγω στις 17.Σκορπινες ευαισθητες αλλα δυναμικες...:lol:τα υπολοιπα θα τα δεις και μονη σου..Φιλια...

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι Ελευθερια μου,αν και για μενα δεν υπαρχουν και πολλες πιθανοτητες αυτο το μηνα,θα το ηθελα σαν δωρο για τα γενεθλια μου.Οταν μαθεις νεα πες μου.Και παλι καλα αποτελεσματα.Περιμενω νεα οταν μαθεις.Φιλια...

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

μην απελπίζεσαι, έχω μια φίλη που προσπαθούσαν 4 χρόνια. όταν το πήρε απόφαση να πάει για εξωσωματική τον ίδιο μήνα που είχε κλείσει ραντεβού και με μία μόνο επαφή έμεινε έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν απελπιζομαι καθολου,ενταξει δεν ειμαι και 100& σιγουρη οτι δεν τα καταφεραμε,θα δειξει ο καιρος αλλωστε.Πλησιαζει η επομενη βδομαδα.δεν ξερω αν εχεις καποιο προβληματακι που σε οδηγησε εσενα σε σπερματεγχυνση ,αλλα εγω εχω πολυκυστικες και χαλασε ο κυκλος μου πολυ τους τελευταιους μηνες και δεν ξερω ποτε ηταν οι γονιμες μου,μεχρι τωρα πηγαινα στα τυφλα ωσπου πηγα στην γιατρο μου και σε αυτον αυτον τον κυκλο ξεκιναω θεραπεια με κλομιφαινη για να σταθεροποιηθει και ο κυκλος μου και να παρακολουθουμε την ωορηξια μου με υπερυχους και ξερω τι μου γινετε.Ολα καλα...Η σιγουρια με τρωει εμενα οτι μεχρι τον φεβρουαριο θα τα εχω καταφερει. Το πεισμα και η διαισθηση του σκορπιου....:lol::lol::lol::lol:

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν είχαμε κανένα πρόβλημα, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου.παρόλο που δοκιμάσαμε τα πάντα δεν τα καταφέραμε ούτε με χάπια ούτε με υπέρηχους. είμασταν τυχερή με τη πρώτη εγκυμοσύνη. αφού είδαμε ότι προσπαθούσαμε 4 μήνες για το δεύτερο χωρίς αποτέλεσμα αποφασίσαμε να μην περιμένουμε άλλο και κάναμε σπερματέγχυση για δεύτερη φορά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλησπέρα, δυστυχώς δεν έχω καλά νέα. η χοριακή βγήκε αρνητική.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, σε νιώθω καλά, αφού κι εγώ προσπαθώ για το 2ο ανεπιτυχώς ενάμιση χρόνο τώρα. Μην απογοητεύεσαι, αφού δεν υπάρχει κάποιο αίτιο, σίγουρα θα τα καταφέρετε ξανά. Η σπερματέγχυση είναι μια καλή και σχετικά οικονομική λύση, ξαναδοκίμασε όταν νιώσεις καλά. Να χαίρεσαι την κορούλα σου, να τα εκατοστήσει και μόνο χαρές να σου δίνει!

age.png

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα και από εμένα!

 

Μόλις γράφτηκα στο φόρουμ. Προσπαθούμε 3 μήνες ξέρω ότι δεν είναι και τόσο πολύ και έχω διαβάσει αρκετές ιστορίες με αίσιο τέλος!

αυτό που απορώ κι εγώ- ως εξαιρετικά αγχώδης άνθρωπος- είναι πως γίνεται να μην αγχώνομαι να μην το σκέφτομαι να το ξεχάσω κλπ. όταν είναι κάτι που το ονειρεύομαι τόσο πολύ!

 

Εύχομαι σε όλες/όλους σας ότι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...