Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Μπουμπουλίνα, καλώς ήρθες. Δεν μας είπες πόσων ετών είσαι.

 

Καταρχήν να σου πω ότι είναι πολύ μεγάλο λάθος να μην θες να πας σε γιατρό, γιατί αν όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα πώς θα το αντιμετωπίσεις, αν δεν γίνει διάγνωση; Επίσης πρέπει να πάρεις αγωγή για να στρώσει ο κύκλος σου. Για τα κιλά, έχω ακούσει ότι είναι παράγοντας υπογονιμότητας (και τα πολλά αλλά και τα λίγα), οποτε θα μπορούσες να ξεκινήσεις κάνοντας κάτι γι αυτό. Ένας χρόνος προσπαθειών δεν είναι μεγάλο διάστημα, πολλές κοπέλες χωρίς πρόβλημα προσπαθούσαν περισσότερο μέχρι να καταφέρουν να συλλάβουν. Πάντως καλά θα ήταν να ξεκινήσεις με μια επίσκεψη στο γυναικολόγο σου, να κάνεις οπωσδήποτε έναν προγεννητικό έλεγχο κι έναν ορμονικό για να ξέρεις πού βρίσκεσαι και μετά ό,τι σου πει ο γιατρός σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπουμπουλίνα δεν ξέρω αν τα παραπάνω κιλά είναι λόγος υπογονιμότητας αλλά εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 83! κιλά και έβαλα άλλα 9 μέχρι να γεννήσω. Δεν μου παρουσιάστηκε κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε ανεβασμένο ζάχαρο ούτε πίεση, τίποτε απολύτως, όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας και απο μένα!Είμαι καινούρια εδώ αν και είναι πολύς καιρός που διαβάζω σαν επισκέπτρια όλα τα θέματα (και έχω βοηθηθεί πολύ).Αποφάσισα να γράψω εδώ την ιστορία μου γιατι ξέρω πως είναι να θες να κάνεις παιδάκι και...να μην τυχαίνει.Όταν παντρεύτηκα πριν 3 χρόνια νόμιζα οτι είναι θέμα 2-3 μηνών (το πολύ) να μείνω έγκυος.Νόμιζα οτι αν κάνεις έρωτα ελεύθερα είναι π α ν ε ύ κ ο λ ο να μείνεις έγκυος!Τόσο άσχετη! Οι μήνες περνούσαν και με έζωναν τα φίδια.Έστειλα τον άντρα μου για σπερμοδιάγραμμα και ο γιατρός του είπε οτι δεν έχει δει καλύτερο σπέρμα!Εγώ δεν είχα τίποτα κακό τόσα χρόνια στο γυναικολογικό μου ιστορικό (ούτε μύκητες,ούτε μολύνσεις,ούτε διαταραχές στην περίοδο,ούτε πολυκυστικές,τίποτα)και ήμουνα πάντα συνεπέστατη στον ετήσιο έλεγχο,οπότε είπα να περιμένω πριν κάνω σαλπιγγογραφία.Πήρα τεστ ωορρηξίας,μέτρησα θερμοκρασίες,έβαλα "πρόγραμμα",τίποτα.Και να σκεφτείτε οτι ο κύκλος μου είναι νταν 28 μέρες,οπότε υποτίθεται ξέρω ποτε έχω ωορρηξία.ΤΙΠΟΤΑ...Κλάμα κάθε μήνα...Και όλοι να ρωτάνε "άντε,πότε θα βάλετε μπρος;"Ήθελα να τους πνίξω. Ξαφνικά τον Ιούνιο του 2009 κάνω τεστ και είναι θετικό!!!Ευτυχία!!!!Και λίγες μέρες μετά αίμα.Αποβολή.Δε θυμάμαι να ήμουν ποτέ χειρότερα,ένα ερείπιο.Ούτε ήθελα να ακούσω για παιδί.Όμως ο Θεός είχε άλλα σχέδια...Αφοσιώθηκα στη δουλειά μου,άλλαξα σπίτι και ξεχάστηκα.3/2/10 έκανα το τεστ,3/10/10 πήρα στην αγκαλιά μου την κόρη μου!!!!!!!Αυτή τη στιγμή κοιμάται δίπλα μου,είναι υγιέστατη και πανέμορφη και γέμισε το σπίτι μας ευτυχία!Συμβουλή μου λοιπόν είναι : ασχοληθείτε με κάτι άλλο,ξεχαστείτε-όσο γίνεται-και θα ρθει όταν δε θα το περιμένετε!Καλή επιτυχία σε όλες μέσα απ'την καρδιά μου!!:P

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ Κ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.....ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.....ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑΡΡΟΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.....ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γειά σας και απο μένα!Είμαι καινούρια εδώ αν και είναι πολύς καιρός που διαβάζω σαν επισκέπτρια όλα τα θέματα (και έχω βοηθηθεί πολύ).Αποφάσισα να γράψω εδώ την ιστορία μου γιατι ξέρω πως είναι να θες να κάνεις παιδάκι και...να μην τυχαίνει.Όταν παντρεύτηκα πριν 3 χρόνια νόμιζα οτι είναι θέμα 2-3 μηνών (το πολύ) να μείνω έγκυος.Νόμιζα οτι αν κάνεις έρωτα ελεύθερα είναι π α ν ε ύ κ ο λ ο να μείνεις έγκυος!Τόσο άσχετη! Οι μήνες περνούσαν και με έζωναν τα φίδια.Έστειλα τον άντρα μου για σπερμοδιάγραμμα και ο γιατρός του είπε οτι δεν έχει δει καλύτερο σπέρμα!Εγώ δεν είχα τίποτα κακό τόσα χρόνια στο γυναικολογικό μου ιστορικό (ούτε μύκητες,ούτε μολύνσεις,ούτε διαταραχές στην περίοδο,ούτε πολυκυστικές,τίποτα)και ήμουνα πάντα συνεπέστατη στον ετήσιο έλεγχο,οπότε είπα να περιμένω πριν κάνω σαλπιγγογραφία.Πήρα τεστ ωορρηξίας,μέτρησα θερμοκρασίες,έβαλα "πρόγραμμα",τίποτα.Και να σκεφτείτε οτι ο κύκλος μου είναι νταν 28 μέρες,οπότε υποτίθεται ξέρω ποτε έχω ωορρηξία.ΤΙΠΟΤΑ...Κλάμα κάθε μήνα...Και όλοι να ρωτάνε "άντε,πότε θα βάλετε μπρος;"Ήθελα να τους πνίξω. Ξαφνικά τον Ιούνιο του 2009 κάνω τεστ και είναι θετικό!!!Ευτυχία!!!!Και λίγες μέρες μετά αίμα.Αποβολή.Δε θυμάμαι να ήμουν ποτέ χειρότερα,ένα ερείπιο.Ούτε ήθελα να ακούσω για παιδί.Όμως ο Θεός είχε άλλα σχέδια...Αφοσιώθηκα στη δουλειά μου,άλλαξα σπίτι και ξεχάστηκα.3/2/10 έκανα το τεστ,3/10/10 πήρα στην αγκαλιά μου την κόρη μου!!!!!!!Αυτή τη στιγμή κοιμάται δίπλα μου,είναι υγιέστατη και πανέμορφη και γέμισε το σπίτι μας ευτυχία!Συμβουλή μου λοιπόν είναι : ασχοληθείτε με κάτι άλλο,ξεχαστείτε-όσο γίνεται-και θα ρθει όταν δε θα το περιμένετε!Καλή επιτυχία σε όλες μέσα απ'την καρδιά μου!!:P

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑΡΡΟΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.....ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.....

user_online.gifreport.gif progress.gifedit.gif progress.gifedit.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας εθχαριστω παρα πολυ, ξερω και εγω πωσ ειναι λαθος πως αποφευγω τον γιατρο αλλα το πηρα αποφαση... ΘΑ ΠΑΩ!!!

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να με πει και κατι ευχαριστω...

 

Εγω κοριτσια ειμαι 28 ετων...

 

Οσο για τα κιλα που λεγαμε, βασικα απο μωρακι ειχα παντα κατι παραπανο στα πλευρα... στα 15 ανακαλυψαμε οτι εχω προβλημα με το θυροιδι μου....

 

Μπορειτε να με πειτε τι εξετασεις θα ηταν καλα να κανω??? Και αν μπορω να της κανω και στα νοσοκομεια και ποσο λετε να με παρει ο γιατροσ και ποσο το νοσοκομειο αν γνωριζετε...

 

Ευχομαι σε ολες να πανε ολα καλα :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουλίνα, αν έχεις ασφάλιση, βρες ένα γιατρό που να είναι συμβεβλημένος με το ταμείο σου και ζήτα να κάνεις προγεννητικό και ορμονικό έλεγχο. Εφόσον έχεις θυρεοειδή, θα πρέπει να πάρεις αγωγή (αν δεν παίρνεις ήδη) για να τον ρυθμίσεις. Αν σου γράψει ο γιατρός τις εξετάσεις στο βιβλιάριο, δεν θα πληρώσεις τίποτα απολύτως. Καλό θα ήταν να κάνεις κι ο άντρας σου σπερμοδιάγραμμα, αυτό το πληρώνεις, εμείς δώσαμε 130 ευρώ πριν από ένα χρόνο. Αυτά για αρχή. Σε δεύτερη φάση, πολλές γυναίκες κάνουν σαλπιγγογραφία και υστεροσκόπιση, αλλά σου εύχομαι να μείνεις έγκυος στο μεταξύ και να μη χρειαστεί. :-)

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουλίνα, αν έχεις ασφάλιση, βρες ένα γιατρό που να είναι συμβεβλημένος με το ταμείο σου και ζήτα να κάνεις προγεννητικό και ορμονικό έλεγχο. Εφόσον έχεις θυρεοειδή, θα πρέπει να πάρεις αγωγή (αν δεν παίρνεις ήδη) για να τον ρυθμίσεις. Αν σου γράψει ο γιατρός τις εξετάσεις στο βιβλιάριο, δεν θα πληρώσεις τίποτα απολύτως. Καλό θα ήταν να κάνεις κι ο άντρας σου σπερμοδιάγραμμα, αυτό το πληρώνεις, εμείς δώσαμε 130 ευρώ πριν από ένα χρόνο. Αυτά για αρχή. Σε δεύτερη φάση, πολλές γυναίκες κάνουν σαλπιγγογραφία και υστεροσκόπιση, αλλά σου εύχομαι να μείνεις έγκυος στο μεταξύ και να μη χρειαστεί. :-)

 

Κουκλα μου σε ευχαριστω παρα πολυ... αυτον τον καιρο δεν εχω ασφαλεια οπωτε μαλλον μονη θα τα σκασουμε τα χρηματα αλλα αφου ειναι για καλο με μεγαλη ευχαριστιση... τι να κανουμε κιολας?

 

Οπωτε πιστευω αν πω στον γιατρο μου την μικρη ηστορια μου θα με πει και απο μονος να κανουμε της εξετασεις που με ειπες και εσυ ε???

Οσο για τον θυρεοειδη τον εχω σταθερα αυτον τον καιρω αλλα τα χαπακια μου τα περνω κανονικοτατα.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ... θα σας κρατισω ενημερες!!! :D:D:p:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑΡΡΟΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.....ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.....

user_online.gifreport.gif progress.gifedit.gif progress.gifedit.gif

Μακάρι να σας ενθάρρυνα!!Ξέρω πως νιώθετε 100%.Όσο προσπαθούσα ματαια να μείνω έγκυος ίσως θα πρεπε να είχα επισκεφτεί έναν ψυχολόγο.Μάλωνα με τον άντρα μου που προσπαθούσε να με πείσει οτι όλα θα ρθουν στην ώρα τους,έβλεπα εγκύους και έκλαιγα...Σκεφτόμουν ποσο άδικο είναι να κάνουν παιδιά κάποιοι που δεν τα θέλουν και τα πετάνε,και άλλοι που το θέλουν τόσο πολύ να μη μπορούν (και μάλιστα χωρίς εμφανή λόγο).Κουράγιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας εθχαριστω παρα πολυ, ξερω και εγω πωσ ειναι λαθος πως αποφευγω τον γιατρο αλλα το πηρα αποφαση... ΘΑ ΠΑΩ!!!

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να με πει και κατι ευχαριστω...

 

Εγω κοριτσια ειμαι 28 ετων...

 

Οσο για τα κιλα που λεγαμε, βασικα απο μωρακι ειχα παντα κατι παραπανο στα πλευρα... στα 15 ανακαλυψαμε οτι εχω προβλημα με το θυροιδι μου....

 

Μπορειτε να με πειτε τι εξετασεις θα ηταν καλα να κανω??? Και αν μπορω να της κανω και στα νοσοκομεια και ποσο λετε να με παρει ο γιατροσ και ποσο το νοσοκομειο αν γνωριζετε...

 

Ευχομαι σε ολες να πανε ολα καλα :D:D:D

mpoympoylina na mas steileis nea s apo tis exetaseis!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια να και η δικη μου ιστορια.

 

Εγω 32, Συζυγος 35

Προσπαθουμε 3 χρονια

Ορμονικες εξετασεις, χλαμυδια, σπερμοδιαγραμμα, σαλπιγγογραφια, λαπαροσκοπιση ολα αψογα. Προσπαθησα βελονισμο, βιολογικα και φυτικα χαπια, συγχρονισμενη εκσπερματωση με clearblue ovulation predictor, preeseed lubricant, και χιλια δυο αλλα μαντζουνια και γιατροσοφια.

 

Ολοι μου ελεγαν να χαλαρωσω και οτι θα ερθει απο μονο του. Απο μονο του δεν ερχεται τιποτα εαν δεν δωσεις μαχη... Η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο αλλα καθε φορα που βλεπεις την παλιο-περιοδο να ερχεται, 'πεφτεις' ακομα περισσοτερο και ο,τι και να σου λενε οι αλλοι, εσυ σκεφτεσαι, γιατι αυτοι και οχι εγω? ποτε επιτελους θα ερθει και η ΔΙΚΗ ΜΟΥ η σειρα? τι αμαρτιες πληρωνω? κτλ κτλ.

 

Αποφασισαμε με τον γλυκο μου και συμπονετικο συζυγο να κανουμε εξωσωματικη. Μετα απο εκτενεστατη ερευνα στην Ελλαδα και εξωτερικο, αποφασισαμε να επισκεπτουμε τον Κο Ευριπιδη Μαντουδη και την κλινικη Γεννημα. Τωρα ειμαστε εγκυοι στον 5ο μηνα με διδυμα και στον 7ο ουρανο με την πρωτη μας προσπαθεια!

 

Μην το βαζετε κατω κοριτσια οσο και να ποναει το θεμα... θελει πεισμα, υπομονη και πιστη, αλλα και σωστες επιλογες καθως και το σωστο γιατρο. Να παιρνετε κουραγιο και ευχομαι απο καρδιας να συμβει συντομα σε ολες/ολους!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια να και η δικη μου ιστορια.

 

Εγω 32, Συζυγος 35

Προσπαθουμε 3 χρονια

Ορμονικες εξετασεις, χλαμυδια, σπερμοδιαγραμμα, σαλπιγγογραφια, λαπαροσκοπιση ολα αψογα. Προσπαθησα βελονισμο, βιολογικα και φυτικα χαπια, συγχρονισμενη εκσπερματωση με clearblue ovulation predictor, preeseed lubricant, και χιλια δυο αλλα μαντζουνια και γιατροσοφια.

 

Ολοι μου ελεγαν να χαλαρωσω και οτι θα ερθει απο μονο του. Απο μονο του δεν ερχεται τιποτα εαν δεν δωσεις μαχη... Η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο αλλα καθε φορα που βλεπεις την παλιο-περιοδο να ερχεται, 'πεφτεις' ακομα περισσοτερο και ο,τι και να σου λενε οι αλλοι, εσυ σκεφτεσαι, γιατι αυτοι και οχι εγω? ποτε επιτελους θα ερθει και η ΔΙΚΗ ΜΟΥ η σειρα? τι αμαρτιες πληρωνω? κτλ κτλ.

 

Αποφασισαμε με τον γλυκο μου και συμπονετικο συζυγο να κανουμε εξωσωματικη. Μετα απο εκτενεστατη ερευνα στην Ελλαδα και εξωτερικο, αποφασισαμε να επισκεπτουμε τον Κο Ευριπιδη Μαντουδη και την κλινικη Γεννημα. Τωρα ειμαστε εγκυοι στον 5ο μηνα με διδυμα και στον 7ο ουρανο με την πρωτη μας προσπαθεια!

 

Μην το βαζετε κατω κοριτσια οσο και να ποναει το θεμα... θελει πεισμα, υπομονη και πιστη, αλλα και σωστες επιλογες καθως και το σωστο γιατρο. Να παιρνετε κουραγιο και ευχομαι απο καρδιας να συμβει συντομα σε ολες/ολους!

polu sugkinitikh h istoria sou tetoia theloume na akoume na anevainei h psyxologia mas......me to kalo na erthoun ta mwra s efxomai me enan pono...

Link to comment
Share on other sites

Κοριστια τωρα το νοεμβρι θα παω στον γιατρο... μολης θα ξερω νεα θα σας ενημεροσω...

 

φιλια πολα και ευχαριστω για το κουραγιο που 8ινουμε η μια στην αλλη.... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο. Συνήθως έχω κύκλο 27-29 ημ. Από το τεστ ωορηξίας κατάλαβα ότι αυτό το μήνα η ωορηξία πρέπει να έγινε περίπου 17 ημ. Από την 29η μέρα έχω κάποια πονάκια και στομαχική αδιαθεσία , στήθος λίγο πρησμένο. Έκανα χοριακή την 32 μέρα αλλά αρνητική (0). Δε νοιώθω καθόλου ότι θα αδιαθετήσω και με ενοχλούν πολύ οι μυρωδιές. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος με 0 χοριακή , την έκανα πολύ νωρίε ή όλα είναι στη φανατσία μου ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυτυχία, η χοριακή θεωρείται θετική από 6 και πάνω. Αν είχες ωορρηξία τη 17η μέρα, η χοριακή θα έδειχνε σίγουρα την 32η. Δεν την έκανες νωρίς. Συνήθως δείχνει και μια βδομάδα ακόμα μετά τη σύλληψη. Χαλάρωσε και θα σου έρθει περίοδος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο. Συνήθως έχω κύκλο 27-29 ημ. Από το τεστ ωορηξίας κατάλαβα ότι αυτό το μήνα η ωορηξία πρέπει να έγινε περίπου 17 ημ. Από την 29η μέρα έχω κάποια πονάκια και στομαχική αδιαθεσία , στήθος λίγο πρησμένο. Έκανα χοριακή την 32 μέρα αλλά αρνητική (0). Δε νοιώθω καθόλου ότι θα αδιαθετήσω και με ενοχλούν πολύ οι μυρωδιές. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος με 0 χοριακή , την έκανα πολύ νωρίε ή όλα είναι στη φανατσία μου ?

 

 

Ευτυχία ,

 

δυστυχως ή ευτυχως το αποτελεσμα της χοριακής είναι έγκυρο. ακομα κι αν εισαι εγκυος ειναι πολυ πολυ νωρις για να σε ενοχλουν οι μυρωδιες.....

 

δεν την εκανες νωρις....χαλαρωσε και πηγαινε για τον επομενο μηνα;)

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα γλυκια μου,ευχομαι συντομα να εχετε το επιθυμητο αποτελεσμα.Σχετικα με την σταση δεν παιζει κανεναν ρολο.Απλα πολλοι υποστηριζουν την κλασσικη ιεραποστολικη δλδ ο αντρας απο πανω.Εγω δεν κολλαω σε τετοια απλα καλο θα ηταν αν μπορεις να μενεις ξαπλωμενη για κανενα δεκαλεπτο.Αν κ παλι αν ειναι να πιασεις κ ορθια να εισαι θα πιασεις.Να εισαι ψτχραιμη κ να μην αγχωθεις για κανεναν λογο.καλη επιτυχια κ συντομα να ερθει το μπεμπακι.φιλια.:D

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα γλυκια μου,ευχομαι συντομα να εχετε το επιθυμητο αποτελεσμα.Σχετικα με την σταση δεν παιζει κανεναν ρολο.Απλα πολλοι υποστηριζουν την κλασσικη ιεραποστολικη δλδ ο αντρας απο πανω.Εγω δεν κολλαω σε τετοια απλα καλο θα ηταν αν μπορεις να μενεις ξαπλωμενη για κανενα δεκαλεπτο.Αν κ παλι αν ειναι να πιασεις κ ορθια να εισαι θα πιασεις.Να εισαι ψτχραιμη κ να μην αγχωθεις για κανεναν λογο.καλη επιτυχια κ συντομα να ερθει το μπεμπακι.φιλια.:D

 

Tα ίδια ακριβώς μου είπε κι η γιατρός μου.

 

filaki, καλά είναι να μην σηκωθείς αμέσως για τουαλέτα, μείνε ξαπλωμένη 10-15 λεπτά και χαλάρωσε. Εγώ μόνο κατακόρυφο που δεν έκανα, δήθεν για να βρει το σπέρμα το δρόμου του, τώρα το θυμάμαι και γελάω. :P

Link to comment
Share on other sites

Νewbie εμενα μια φιλη μου ειπε επεισης οτι βοηθαει σε αυτα τα 10 λεπτα να εχεις κ ποδια ψηλα κοντα στο στηθος.Κ πως με την μεθοδο αυτην μια γνωστη της εμεινε εγκυος σε 2 μηνες μετα απο ακαρπες προσπαθειες 1 χρονου.Κ της ειπε ο γιατρος της να το κανει.Ενω η φιλη μου αυτη που μου ειπε για αυτην την γνωστη της εμεινε εγκυος με την πρωτη που μετα το σεξακι οχι μονο δεν καθοτανε ξαπλωμενη αλλα κατευθειαν σηκωνοτανε κ πλυνοτανε.Δεν ξερω ρε παιδια μου φαινονται λιγο γελοια αυτα αλλα απο την αλλη κ οι παλιες κατι θα ξερανε παραπανω απο αυτα τα ακροβατικοειδη.Τι να πω....:D filaki τα υγρα αυτα που ειδες μετα λογικα ειναι τα σπερματικα του συζυγου σου.Μην ανησυχεις.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νewbie εμενα μια φιλη μου ειπε επεισης οτι βοηθαει σε αυτα τα 10 λεπτα να εχεις κ ποδια ψηλα κοντα στο στηθος.Κ πως με την μεθοδο αυτην μια γνωστη της εμεινε εγκυος σε 2 μηνες μετα απο ακαρπες προσπαθειες 1 χρονου.Κ της ειπε ο γιατρος της να το κανει.Ενω η φιλη μου αυτη που μου ειπε για αυτην την γνωστη της εμεινε εγκυος με την πρωτη που μετα το σεξακι οχι μονο δεν καθοτανε ξαπλωμενη αλλα κατευθειαν σηκωνοτανε κ πλυνοτανε.Δεν ξερω ρε παιδια μου φαινονται λιγο γελοια αυτα αλλα απο την αλλη κ οι παλιες κατι θα ξερανε παραπανω απο αυτα τα ακροβατικοειδη.Τι να πω....:-D filaki τα υγρα αυτα που ειδες μετα λογικα ειναι τα σπερματικα του συζυγου σου.Μην ανησυχεις.

 

Όντως βλακείς είναι. Το δοκίμασα κι αυτό πάντως. :-P Αν όλα αυτά είχαν έστω και την παραμικρή βάση, όταν κάνουμε σπερματέγχυση, θα μας κρατούσαν στο μπουμ με τα πόδια ψηλά. Εδώ άλλες μένουν έγκυες και στα όρθια.

Link to comment
Share on other sites

dhladh bghke to sperma toy sygnwmh an fainomai ligo xazh alla den kserw gia ayto rwtaw

 

Αυτό που κυλάει είναι κυρίως σπερματικό υγρό, το σπέρμα βρίσκει το δρόμο του προς τα πάνω, μην ανησυχείς. Παρόλ' αυτα, μείνε ξαπλωμένη 10 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...