Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

σε ευχαριστω για την ενθαρυνση.οσο για την ξεκουραση αφου δουλευω σε μικροβιολογικο εργαστηριο και ειμαι ολη μερα στο ποδι.απ την αλλη το θελω τρομερα γιατι ο αντρας δεν εχει κατασταλαξει αν θελει δευτερο οποτε μια προσεχει μια αφηνετε....και γω τρελενομαι :?:twisted:

wiUgp2.png VntSp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αλήθεια είναι. Σ' ευχαριστώ και στα δικά σου και γρήγορα. :D

απο το στο,α σου και στου Θεου τ'αυτι!δεν πειραζει...ας ερθει οποτε θελει αρκει να ειναι γερο!

gotza εισαι μολις στην 23 μερα του κυκλου σου και η χοριακη ειναι ηδη εμφανης! ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις κι εσυ μια καλη εγκυμοσυνη!συγχαρητηρια!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ. ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3,5 ΧΡΟΝΩΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΜΑΤΑΙΑ ΟΜΩΣ ... ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΜΕΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ...ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΡΕΛΕΝΟΜΟΥΝΑ. ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΠΗΚΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΣΑΛΠΙΓΓΑ.. ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ.. ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΑΦΟΥ ΠΗΡΑ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑΘΗΚΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΙ[Α ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.. ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ .. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ.. ΤΟ ΜΠΙΖΕΛΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΤΗΝ 4Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.. ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΑ .. ΕΙΠΑ ΤΕΛΙΩΣΕ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΛΛΟ .. ΕΝΙΩΘΑ ΑΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.. ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 15 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ.. ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ .. ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΜΕΤΟΥΣ.. ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΕΙΧΑΜΕ ΜΟΝΟ 1 ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΑ ΠΙΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΜΟΥ... ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?

ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΨΑ ΣΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 14Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΕΜΕΤΟΥΣ , ΕΧΑΣΑ 7 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ..

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ...

0Xmyp2.png

Kvh9p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΡΗ-ΙΩΑΝΝΑ ειναι πολυ ομορφο που μοιραζεσαι την ιστορια σου μαζι μας.δεν φανταζεσαι ποση δυναμη και κουραγιο δινεις!να σου ζησει το μικρουλι σου και με το καλο να ερθει και το νεο σπορακι!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΗΡΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΟΥ ΑΝΤΡΗ- ΙΩΑΝΝΑ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ!!!!! ΕΧΩ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ Κ ΩΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΜΑΝΑ! ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΗΠΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ειλικρινα με κανετε και νιωθω μια ανακουφιση με τις συζητησεις που κανουμε μεταξυ μας...τον αντρα μου τον εχω κουρασει πια και νομιζα πως κανεις δεν με καταλαβαινε αλλα τωρα ξερω πως υπαρχουν καποια ατομα που με καταλαβαινουν απολυτα και νιωθουν οπως εγω.διαβαζω τις ιστοριες σας και παιρνω κουραγιο πραγματικα!καλη επιτυχια σε ολες μας και ευχομαι γρηγορα ολες μας με ενα μωρακι!!!

Link to comment
Share on other sites

XRYSH ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ. ΑΠΛΑ ΑΠΟΒΑΛΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΕΙΣ.. ΕΓΩ ΣΕ ΕΧΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ..

0Xmyp2.png

Kvh9p2.png

Link to comment
Share on other sites

KORITSAKIA M GEIA SAS EGW EIMAI H XRISTINA EGRAFA STO FORUM KATA DIASTHMATA ALLA STAMATHSA TON IOUNIO NA GRAFW EPITHDES MPAS KI ERTHEI TO POLIPOTHITO MWRAKI.......DYSTYXWS TIPOTA....PROSPATHW EDW K 20 MHNES SXEDON EIMAI 28,5 ENTAXEI THA M PEIS DEN EIMAI MEGALH ALLA APO TO ANXOS M KATELHXA NA DHMIOURGW MONH M KATHYSTERHSH....TELIKA META APO TO KALOKAIRI K AP TO XRONIKO PERITHWRIO POU EIXA DWSEI STON EAYTO MOU SHMERA EIDA TA KATARAMENA KAFE YGRA.TELIKA AYTON TON MHNA THA KANW THN PRWTH SPERMATEXYSH....PREPEI OMWS NA T VGALW APO TO MYALO M GIATI DEN GINETAI ALLO....TO XW RIXEI STH DOULEIA....PSAXNW K KANENA SEMINARIO GIa hobby NA ASXOLHTHW....ALLA TPT. MONO AYTO EXW STO MYALO M....POTE THA GINOUME MANOULES EPITELOUS???????:confused:

Link to comment
Share on other sites

KORITSAKIA M GEIA SAS EGW EIMAI H XRISTINA EGRAFA STO FORUM KATA DIASTHMATA ALLA STAMATHSA TON IOUNIO NA GRAFW EPITHDES MPAS KI ERTHEI TO POLIPOTHITO MWRAKI.......DYSTYXWS TIPOTA....PROSPATHW EDW K 20 MHNES SXEDON EIMAI 28,5 ENTAXEI THA M PEIS DEN EIMAI MEGALH ALLA APO TO ANXOS M KATELHXA NA DHMIOURGW MONH M KATHYSTERHSH....TELIKA META APO TO KALOKAIRI K AP TO XRONIKO PERITHWRIO POU EIXA DWSEI STON EAYTO MOU SHMERA EIDA TA KATARAMENA KAFE YGRA.TELIKA AYTON TON MHNA THA KANW THN PRWTH SPERMATEXYSH....PREPEI OMWS NA T VGALW APO TO MYALO M GIATI DEN GINETAI ALLO....TO XW RIXEI STH DOULEIA....PSAXNW K KANENA SEMINARIO GIa hobby NA ASXOLHTHW....ALLA TPT. MONO AYTO EXW STO MYALO M....POTE THA GINOUME MANOULES EPITELOUS???????:confused:

 

 

δυστυχως ειναι πολλες σαν εμας, εγω ειμαι σχετικα καινουργια εδω και εχω παθει πλακα με αυτα που διαβαζω. και εμεις προσπαθουμε ενα χρονο ακριβως ειμαι 27 και 30 ο συζυγος μου, δεν ειμαστε μεγαλοι αλλο αγχωθηκαμε πολυ γιατι περιμεναμε σε 1-2 μηνες να μεινω εγκυος. τελικα μαλλον θα παμε για σπερματεγχυση και εμεις, καναμε κατι εξετασεις και ετσι μας ειπαν. εσεις κανατε εξετασεις;

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ. ΟΔΕΥΩ ΠΡΟΣ ΤΑ 35, Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 40 ΚΙ ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 11 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΩΣ ΤΩΡΑ. ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΛΗΝ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΩΚΩ. ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΔΗΛ. ΤΗΝ 24Η ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΘΕΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΩΟΡΗΞΙΑ! ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ...ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΑΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΑΜΠΟ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΩΑΡΙΑ. ΜΕΘΑΥΡΙΟ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ 8Η ΜΕ 1ΟΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ;ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ; ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡ'ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nefeli18, το ότι δεν είχες ωορρηξία αυτό το μήνα, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν κάνεις ωορρηξία γενικώς. Το πρόβλημα αυτό αντιμετωπίζεται με ορμόνες σε χάπια ή ενέσιμη μορφή. Μη σε πιάνει πανικός. Ο γιατρός σου θα το αντιμετωπίσει. Καλή τύχη και γράψε μας πώς πήγε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Ήθελα να σας πω τη δική μου ιστορία και περιμένω τις γνώμες σας !

Το Μάρτιο του 2009 έκανα λαπαροσκοπική αφαίρεση ενδομητρίωσης στη Δ ωοθήκη και διάνοιξη σαλπίγγων οι οποίες είχαν αποκτήσει συμφύσεις. Έκανα αναστολή περιόδου με ενέσεις μέχρι το Νοέμβριο που μου ξαναήρθε η περίοδος και αρχίσαμε πάλι τις ελεύθερες επαφές ! Το Μάρτιο του 2010 πανευτυχείς μαθαίνουμε ότι είμαι έγκυος αλλά η χαρά μας δεν κράτησε για πολύ !Δυστυχώς στην 8η εβδομάδα παλινδρόμησε και έγινε αυτόματη αποβολή ! Από τον επόμενο κύκλο ξαναρχίζουμε ελεύθερες επαφές αλλά τίποτα . Πηγαίνουμε στο γιατρό μας τώρα και δυστυχώς οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν. Ξανά ενδομητρίωση στην Αρ. ωοθήκη. Κι ο γιατρός σε συνεννόηση με αυτόν της εξωσωματικής μας λένε : καλύτερη λύση η εξωσωματική , ή ξανά λαπαροσκόπηση αλλά αυτό θα μας καθυστερήσει πάλι 1 χρόνο περίπου με τις ενέσεις κλπ ή το προσπαθούμε κι άλλο επειδή υπάρχει το ενθαρρυντική της προηγούμενης σύλληψης χωρίς πολλές πιθανότητες ! Μετά την επόμενη περίοδο θα κάνω σαλπιγγογραφία και κάποιες ορμονικές εξετάσεις. Εγώ θα θελα να προσπαθήσουμε λίγο ακόμα αν οι εξετάσεις είναι καλές ! Ξέρετε περιπτώσεις που πέτυχαν τη σύλληψη με ενδομητρίωση ? Θα με βοηθούσε αν ήξερα παρόμοιες περίπτώσεις ! (Είμαι 34 και ο σύζυγός μου 40 ) Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Eftichia76 καλημέρα κορίτσι μου. Από ενδομητρίωση δε γνωρίζω, θα σου πουν άλλες κοπέλες, εμείς έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα, γι' αυτό και έχουμε επιλέξει εξωσωματική. Φίλη όμως μετά από χειρουργείο ενδομητρίωσης, καταστολή κλπ όπως εσύ, έμεινε αμέσως έγκυος φυσιολογικά. Λυπάμαι για την παλίνδρομη που έζησες (το πέρασα κι εγώ πέρυσι σε ivf), αν δε σε πιέζει ο χρόνος, πάλεψέ το με λαπαροσκόπηση πρώτα κ μετά ελεύθερες επαφές. Εύχομαι να τα καταφέρετε!

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα

 

Δεν έχω ακόμα διαβάσει όλες τις ιστορίες σας αλλά πραγματικά σας νιώθω

 

Χαίρομαι με όλες σας που είχατε ένα αίσιο τέλος και ελπίζω και στις υπόλοιπες ότι καλύτερο και καθε ευτυχία. Ελπίζω σύντομα όλες μας να έχουμε ένα μωράκι.

 

Κι εμείς μόλις ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον καλο μου και ελπίζω όλα να πάνε καλά . Εγώ είμαι 31 και ο άντρας μου 34 αλλά δυστυχώς έχω το κακό ότι επηρεάζομαι πολύ από ότι ακούω και αυτό με αγχώνει - τις πιο πολλες φορες χωρις λόγο.

Ελπίζω να το ξεπεράσω γιατί το ψυχολογικό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.

 

Εντωμεταξύ, πριν 1,5 χρόνο περίπου παρουσίασα ενδομητρίωση με όλα τα παρελκόμενα ...

Δεν μου είχε δώσει κανένα σύμπτωμα και το ανακαλύψαμε τυχαία όταν μπήκα να αφαιρέσω μια κύστη. Ευτυχώς ο γιατρός μου είναι πολύ καλός και αμέσως έκανε και την δεύτερη επέμβαση ταυτόχρονα (ευτυχώς ήταν και ο άντρας μου στο χειρουργείο). Ακολούθησα αγωγή με ενέσεις και έπαιρνα αντισυλληπτικά έκτοτε γιατί δεν ήμασταν σε φάση για μωράκι. Τώρα τα σταμάτησα, έκανα και μια επίσκεψη στον γιατρό μου, μου είπε όλα ΟΚ και αρχίσαμε προσπάθειες....

Πιστεύω ότι χρειάζεται πίστη και ηρεμία και όλα ελπίζω να πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Newbie για την απάντησή σου. Αφού δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημα μπορώ να ελπίζω...ότι ούτε και θα παρουσιαστεί με το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου μου αύριο αλλά και στην περαιτέρω πορεία μου γιατί και πάλι, το γεγονός του ότι μετά από 11 μηνών προσπάθειες δεν υπάρχει κανένα απολύτως αποτέλεσμα είναι ήδη πολύ ανησυχητικό. Πόσο μάλλον που όλες οι φίλες μου, όλες οι συγγενείς μου που παντρεύτηκαν την ίδια χρονιά με εμένα και μάλιστα μετά από εμένα, είναι είτε έγκυες είτε ήδη γέννησαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ. ΟΔΕΥΩ ΠΡΟΣ ΤΑ 35, Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 40 ΚΙ ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 11 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΩΣ ΤΩΡΑ. ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΛΗΝ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΩΚΩ. ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΔΗΛ. ΤΗΝ 24Η ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΘΕΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΩΟΡΗΞΙΑ! ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ...ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΑΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΑΜΠΟ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΩΑΡΙΑ. ΜΕΘΑΥΡΙΟ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ 8Η ΜΕ 1ΟΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ;ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ; ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡ'ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

Μπορεί να μην υπάρχει κάν πρόβλημα, Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι δεν όλοι οι κύκλοι της γυναίκας ωορηκτικοί. Η περίοδος και η ωορηξία φτιάχνουν με ορμόνες και παρκολούθηση του κύκλου.

Link to comment
Share on other sites

NA S PW NEFELH M KATI????MIA XARA THA ERTHOUN OLA....NA T DEIS....EDW YPARXOUN ZEYGARIA ME SOVARA PROVLHMATA POU TYXAINEI K PIANOUN AMESWS AS T POUME ETSI K ALLA POU DEN EXOUN TPT OPWS EMEIS POU PEDEVOMASTE 2 XRONIA SXEDON....NA MHN ANXWNESAI THA DEIS POU THA ERTHEI OTAN T THELEI KI OTAN ASXOLHTHOUME OLES MAS ME KATI ALLO...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τυχαία βρήκα το φόρουμ. Μάλλον από την απελπισία μου και την διάθεση να τα μοιραστώ. Ελπίζω να είναι real.

LENISOVA FAINESAI POLU APELPISMENH.....TO GEGONOS OTI EXEIS MEINEI 2 FORES AP OTI KATALAVA EGYOS EINAI ENTHARRYNTIKO.XEREIS POSES TETOIES PERIPTWSEIS XERW?EFXOMAI NA PANE OLA KALA APLA MHN STENAXWRIESAI OLA THA PANE KALA AYTO NA SKEFTESAI....

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αυτή την εβδομάδα στο γιατρό για να με δει μετά την απόξεση. Γίνονται κάποιες εξετάσεις ? 2η φορά τυχαίο ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ (που λέει και η διαφήμιση). Εχω ακούσει για υστεροσκόπηση και για θρομβοφιλία. Εχει καμιά από εσάς εμπειρία ? Τα φώτα σας κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σημερα εκανα την πρωτη μου σπερματεκχυση....θα θελα να μου στειλετε την θετικη σας ενεργεια!!!!!!!!!!!!!!!!!ελπιζω να χουμε καλα νεα αυτη την φορα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σημερα εκανα την πρωτη μου σπερματεκχυση....θα θελα να μου στειλετε την θετικη σας ενεργεια!!!!!!!!!!!!!!!!!ελπιζω να χουμε καλα νεα αυτη την φορα!!!!!!!

 

Καλή τύχη σου εύχομαι και να σκέφτεσαι θετικά. Κι εμείς με σπερματέγχυση το πιάσαμε και μάλιστα με την πρώτη! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αυτή την εβδομάδα στο γιατρό για να με δει μετά την απόξεση. Γίνονται κάποιες εξετάσεις ? 2η φορά τυχαίο ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ (που λέει και η διαφήμιση). Εχω ακούσει για υστεροσκόπηση και για θρομβοφιλία. Εχει καμιά από εσάς εμπειρία ? Τα φώτα σας κορίτσια...

 

Για μένα τίποτα δεν είναι τυχαίο,απλα και οι γιατροί πρεπει να έχεις αποβάλει 3 φορες για να σου πουν να κανεις εξετάσεις θρομβοφιλίας ίσως λόγω κόστους,εγω σίγουρα θα σου προτεινα να κάνεις τις εξετάσεις εγω τις έχω κάνει (βεβαια εγω δεν απεβαλα αλλα δεν έκανα σύλληψη μετα απο σπερματεγχύσεις και εξωσωματικές) τωρα κάνω ενεσεις ηπαρίνης και είμαι έγκυος,φυσικα να κάνεις και υστεροσκόπηση γιατι μπορεί να υπαρχει κατι που να μην φαίνεται με τον υπερυχο . καλη επιτυχία !!

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,

ειμαι νεα στο φορουμ και προτη φορα γραφω... εχω λιγο ενα θεμα με τα ελληνικα μου γιατι μεγαλωσα εξω αλλα πιστευω πως θα τα βρουμε...

 

εχει εδω και 2 ωρες που διαβαδω της ιστοριες καθε μια σας και πρεπει να πω πως πηρα αρκετο αερα να σασ μιλισς και εγω τωρα...:D:D

 

ειμαι εδω και 3 χρονια με τον φυλο μου μαζι και το καλοκαιρι 2011 ειπαμε να παντρευτουμε κιολας...;)

 

Εχει περιπου ενα χρονο που προσπαθουμε να γινουμε γονεις με αποτελεσμα 0... Αρχισα να αγχονομαι πλεον και πιστευω πως φταιω εγω... Καταρχιν το σκευτομαι συνεχως που ξερω πως ειναι το μεγαλητερω μου λαθος... :cry:

 

Εγω κοριτσια εχω λιγα πολα κιλα παραπανο αποτι θα επρεπε και φοβαμαι πως δεν θα μπορεσω να γινω ποτε μανουλα...:?:-?:? επισεις εχω προβλημα με τον κυκλο μου... οτι θελει κανει αυτος... μια ερχετε κανονικα στης 28 ημερες αλλεσ φορες μου ερχετε στης 42 ημερες αλλεσ φορες τυχενει και μηνα να μιν μου ερθει καθολου... φοβαμαι κιολας να παω στον γιατρο και να με πει οντος κουκλα μου παιδακι γιοκ...

 

τι να κανω κοριτσια?? Μηπωσ περασε καμια σας κατι παρομοιο και μπορει να με δωσει καμια καλη συμβουλη?? :|

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...