Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Φίλες μου,

η χοριακη βγήκε θετική την Τρίτη αλλα παρα πολυ χαμηλη 32 με φυσιολογικες τιμές 270-28.500 .Δηλ τιποτα.Μιλησα με τον γιατρο μου ειπε οτι μαλλον προκειται για βιοχημική κυηση που δεν παει καλα γιατι απο την Τρίτη κοριτσια εχω χάσει τρελο αιμα.Είμαι στην ουσια με περιοδο απο 07/03 θα εχει παει ο αιματοκριτης και εγω δεν ξερω ποσο.Και με τα utrogestan τιποτα.Μου ειπε ο γαιτρος να κανω σημερα την δευτερη χοριακή για να δουμε πωσ παει,αλλα εγω με τοσο αιμα που εχω χασει το ξερω το αποτελεσμα απο πριν.Domina μου ειμαι σιγουρη πως σε λιγες μερες θα το γλενταμε για σενα να εισαι σιγουρη!Κανε υπομονη μην αγχωνεσαι.Renatoula μου ερχεται το μωρακι σου μην ανησυχεις,αφου ο αντρας σου σε λατρευει και τον λατρευεις εχει κατανοηση απολυτη να εισαι σιγουρη.Εleman 1979 και εγω ετσι στεναχωριεμαι οταν αδιαθετω αλλα δεν πρεπει πρεπει να εχουμε υπομονη.Προς το παρον αναμενω παλι αποτελεσματα κοριτσια ,τουλαχιστον να ξερω τι να κανω και με τα χαπια.Καλα αυτον τον μηνα ο κυκλος μου εγινε μανταρα ,ακομα εχω αιμα αντε να καταλαβω ποτε θα ειναι η ωορηξια μου κοριστσια.Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου,

 

Σε γενικές γραμμές αισθάνομαι πολύ καλά.. Σε ανύποπτες φάσεις μιλάω με τα σποράκια μου και τα παρακαλώ να μείνουν εκεί που είναι, άλλες φορές τρομοκρατούμαι και μόνο στη σκέψη του αποτελέσματος, πότε είμαι χαρούμενη διότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα που να προμηνύει κάτι δυσάρεστο και πότε είμαι λυπημένη διότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα που να αποδεικνύει την επιτυχία!!! Με λίγα λόγια τα' χω παίξει αλλά προσπαθώ να δείχνω ήρεμη και χαλαρή για να μην αγχώνω και τους γύρω μου..

 

Ότι μπορούσα να κάνω το έκανα, ότι επιχειρήματα είχα για να πείσω τα σποράκια μου τα είπα..

 

Τώρα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ελπίζω και να περιμένω..

 

Grecia μου, όλα θα γίνουν στην ώρα τους κοριτσάκι μου.. περιμένουμε τα αποτελέσματά σου..

 

Ρενατούλα μου πόσο χαρούμενη με κάνεις που είσαι πανέτοιμη!!! Έχεις απόθεμα από αυγά ή θα ξεκινήσεις από την αρχή;

 

Κορτσούδια μου σας φιλώ όλες!

Link to comment
Share on other sites

Φίλες μου,

η χοριακη βγήκε θετική την Τρίτη αλλα παρα πολυ χαμηλη 32 με φυσιολογικες τιμές 270-28.500 .Δηλ τιποτα.Μιλησα με τον γιατρο μου ειπε οτι μαλλον προκειται για βιοχημική κυηση που δεν παει καλα γιατι απο την Τρίτη κοριτσια εχω χάσει τρελο αιμα.Είμαι στην ουσια με περιοδο απο 07/03 θα εχει παει ο αιματοκριτης και εγω δεν ξερω ποσο.Και με τα utrogestan τιποτα.Μου ειπε ο γαιτρος να κανω σημερα την δευτερη χοριακή για να δουμε πωσ παει,αλλα εγω με τοσο αιμα που εχω χασει το ξερω το αποτελεσμα απο πριν.Domina μου ειμαι σιγουρη πως σε λιγες μερες θα το γλενταμε για σενα να εισαι σιγουρη!Κανε υπομονη μην αγχωνεσαι.Renatoula μου ερχεται το μωρακι σου μην ανησυχεις,αφου ο αντρας σου σε λατρευει και τον λατρευεις εχει κατανοηση απολυτη να εισαι σιγουρη.Εleman 1979 και εγω ετσι στεναχωριεμαι οταν αδιαθετω αλλα δεν πρεπει πρεπει να εχουμε υπομονη.Προς το παρον αναμενω παλι αποτελεσματα κοριτσια ,τουλαχιστον να ξερω τι να κανω και με τα χαπια.Καλα αυτον τον μηνα ο κυκλος μου εγινε μανταρα ,ακομα εχω αιμα αντε να καταλαβω ποτε θα ειναι η ωορηξια μου κοριστσια.Φιλια σε ολες

 

 

εγώ grecia αδιαθέτησα σήμερα.. :cry: αλήθεια, τι είναι η βιοχημική κύηση? μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου, θα τα καταφέρουμε!!! είμαι σίγουρη!!! :-D

απο τότε που ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου έχω παρατηρήσει μία αλλαγή στην περίοδό μου και ήθελα να σας ρωτήσω και εσάς κορίτσια αν σας συμβαίνει το ίδιο. ενώ η διάρκεια της περιόδου παραμένει η ίδια (4 - 5 μέρες) η ποσότητα του αίματος έχει αυξηθεί και το χρώμα είναι υπερβολικά κόκκινο. συμβαίνει και σε εσάς? είναι φυσιολογικό άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kaispera!

 

Grecia,ti kaneis? pires kai to 2o apotelesma? Ti egeine,pes mas?!

Domnina,xairomai poly pou eisai kala.3 meres akoma kai tha giortasoume thn megalh

b'xoriaki sou.Na sou apantiso kai olas,den exo emvryakia....opos sas egrapsa den mou kanane kalo protokolo,etsi den akana polla avgoulakia...palli apo thn arxi.....

den peirazei omos,twra THA PANE OLA KALA!!!

Filia

Link to comment
Share on other sites

Yianna mou,

kai ego exo ena inomioma 1,4*1,5 o giatros mou eipe oti den mas anisixei gia thn wra.Exeis kanonisei pote tha to vgalleis? Meta poso kairo prepi na perasei gia na arxiseis me thn prospathia sou?

 

καλησπερα μιλησα με το γιατρο και μου ειπε μεχρι το πασχα θα το βγαλω αλλα δεν ξερω ποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ρωτησα γιατι θα ξεκινησω απο Ιουλιο μονη μας μπας και

γιατι μου ειπε οτι φταει και αυτο που δεν μενω εγκυος περα απο το προβλημα που εχει ο αντρας μου

και μετα θα παμε για εξωσωματικη

εσυ εχεις παιδακι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρενατούλα σού εύχομαι καλή εοιτυχία,. Στο Ζηκόπουλο θα την κανεις;Είμαι από Γιάννενα και ξέρω ότι ο Ζηκόπουλος ασχολείται. Μακάρι να σου πάνε όλα καλά αυτή τη φορα!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Geia sou Margi!

Nai,nai sto Znkopoulo tha to kano! O giatros mou (edo sthn Kerkyra) spoudase sta Ioannina kai sinergazete me to Panepistimiako kai me ton Znkopoulo.

Mipos exeis akousei tipota enoo kseris kanenane pou exei pai ekei???

Eyxaristo poly gia thn efxn sou .....makari!!! den thelo na apogoiteyto palli....

Link to comment
Share on other sites

Φιλες μου,

εχθες πηρα και το 2 αποτελεσμα με τιμη 19 επεσε απο 32,και φυσιολογικές τιμες απο

27.000 νομιζω εως 80.000.Δηλ τιποτα απλα δεν ειχει προλαβει η ορμονη να φυγει τελειως απο το αιμα.Ο γιατρος μου επιβεβαιωσε βιοχημικη κυηση και μου ειπε να κοψω τα χαπια ,και επισης να προσπαθησουμε τον αλλο μηνα.Το αιμα κοπηκε σημερα εχω λιγα καφε.Το περιμενα ειναι η 2η φορα κοριτσια που το παθαινω το ειχα παθει και τον Σεπτεμβριο.Η βιοχημικη κυηση eleman1979 ειναι οταν εχει γονιμοποιηθει το ωαριο σου αλλα το εμβρυο δεν μπορει να κολλησει στην μητρα για καποιο λογο.Συνηθως οφειλεται σε γονιδιακες ανωμαλιες δηλ το μεβρυο μαλλον δεν ειναι υγιες για να κολλησει στην μητρα.Ετσι μου ειχε πει και ο ροηγουμενος γιατρος που ειχα.eleman1979 μην αγχωνεσαι εχεις καιρο μεχρι τον 1ο χρονο.Εγω το καλοκαιρι πλησιαζω χρονο προσπαθειων οποτε θα πρεπει να παω στο γιατρο.Δεν μιζερωνουμε ομως,αναμενουμε τα αποτελεσματα τησ DOMINA και της renatoula το ΠΑΣΧΑ.

Renatoula και Domina σας βλεπω το καλοκαιρι με φουσκωμενη κοιλιτσα!!!!!

Φιλακια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Grecia κοπέλα μου,

 

Μη στενοχωριέσαι.. θα ξεκινήσεις πιο δυναμικά την επόμενη φορά, ούτως ή άλλως κάθε κοπέλα ή κάθε γιατρός δικαιούται μια αποτυχία (με την καλή έννοια)..

 

Ρενατούλα,

 

Εύχομαι να βρήκες το γιατρό που θα σε κάνει μανούλα πολύ σύντομα..

 

Εγώ μια αγωνία την έχω αλλά το παίζω κινέζος....

Link to comment
Share on other sites

Renatula, έχω ακούσει για τον Ζηκόπουλο. Λοιπόν, γνωρίζω δύο περιπτώσεις: μία γνωστή μου έφυγε από το Ζηκόπουλο με διδυμάκια, μία άλλη φιλή μου έκανε δύο προσπάθειες αλλά δεν τα κατάφερε ακόμα δυστυχώς...Εγώ σου εύχομαι να έχεις την τύχη της γνωστή μου και σύντομα να έχεις όχι ένα αλλά δύο μωρά στην αγκαλιά σου.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σε ολες σας!!!

Και εγω στο club των αποτυχημενων εξωσωματικων!!!!

Η 1 μου ηταν και δυστηχως τιποτα...και εχω απογοητευτει παρα πολυ συνεχεια το σκεφτομαι και βαζω τα κλαματα....

Link to comment
Share on other sites

Ρινούλα κορίτσι μου,

 

Αύριο 22/3 θα κάνω χοριακή για να δούμε το αποτέλεσμα της πρώτης εξωσωματικής. Δεν σου κρύβω ότι έχω τρελλό άγχος για το αποτέλεσμα. Κι εγώ τρέμω τι θ' ακούσω από το τηλέφωνο την ώρα που θα μου πουν το αποτέλεσμα..

 

Έχω σκεφτεί τι θα κάνω αν δεν (φτου, φτου, φτου) πετύχει.. Θα απολαύσω το καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη θα επιστρέψω δυναμικά στον αγώνα.

 

Καταλαβαίνω κορίτσι μου τον πόνο σου, την απογοήτευσή σου, τη στενοχώρια σου.. Δεν είναι εύκολο να το χωνέψεις όλο αυτό.. Αναρωτιέσαι πως είναι δυνατόν να ανήκεις στο ποσοστό που δίνουν για αποτυχία..

 

Ο Θεός είναι μεγάλος κορίτσι μου. Για κάποιο λόγο δεν σε άφησε αυτή τη φορά να γίνεις μανούλα, ίσως γιατί το κατάλληλο μωράκι για σένα δεν ήταν εύκαιρο αυτή τη φορά..

 

Όλη αυτή η προσπάθεια θέλει κότσια και αποθέματα ψυχικής δύναμης που είμαι σίγουρη ότι τα διαθέτεις, αλλιώς δεν θα έμπαινες σε αυτή τη διαδικασία!!

 

Κλάψε, ξέσπασε, πάρε λίγο χρόνο για τον εαυτό σου και μετά είμαι σίγουρη ότι θα δεις τα πράγματα με άλλο μάτι... Θα περάσεις ένα καταπληκτικό καλοκαίρι και μετά από Σεπτέμβρη θα μπεις και πάλι δυναμικά στο παιχνίδι!

 

Σε φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalimera!

 

Rhnio,se katalaveno apolyta.kai ego ekana mia eksosomatiki pou den petixe. Ego, prin kano thn b' xoriaki ,adiathetisa kai olas...ekei na deis kalama pou eriksa....!!!!

Twra omos ,meta apo 2 mhnes eimai palli etoimi na ksanaprospathiso KAI THA TO PETIXO ayth thn fora!!!Ama diavaseis kai olas ego ti perasa me tous giatrous mou...asta.DEN PREPI NA TO VAZOUME KATW!!!

Den prepi na skeftese afta pou perases, alla afta pou exeis mprosta sou! (h pithanotites gia na petixis me thn proti den einai kai para polles kai to kseris.)

Tha ksanapas kai esi kai tha petixis,tha deis!!! Tha exeis mia megalh b'xoriaki kai meta apo 9 mhnes tha kratiseis sthn agkalia sou to moroulini sou!!! AFTA NA SKEFTESE KAI THA DEIS TI DYNAMI THA SOU DOSEI!!!

 

Domninaki mou gliko,ayrio sou kratao ta xeria sfixta! Opote mporeis pes mas ti egine!!! OLA THA PANE KALA KORITSAKI!!!!

 

sas filo

Link to comment
Share on other sites

Renatoula kai domnina σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογακια...Ετσι προσπαθω να σκεφτομαι αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν τα πολυκαταφερνω...ισως ειναι νωρις ακομη...Πανω που λεω ολα καλα με πιανουν τα κλαμματα...και δεν θελω να στεναχωρω και τον καημενουλη τον αντρα μου!!!!!

Βλεπω μωρο στην τηλεοραση και βουρκωνω....χαλια ε?

Τι να πω....Μετα το πασχα θα παω στον γιατρο μου να μου δωσει να κανω εξετασεις για την περιπτωση μας και μετα μαλλον θα ξαναπροσπαθησουμε....

Domnina μου σου ευχομαι για αυριο μια ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΜΕΓΑΛΗΗΗΗΗΗΗ ΧΟΡΙΑΚΗΗΗΗΗ!!!!Αντε και διδυμακια!!!!

 

Θα περιμενουμε νεακια σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Rhinio, ksero oti einai dyskolo alla prepi na xamogielas palli.

Prepi na eisai kala!

Prospathise gia ton eaftos sou kai gia ton antra sou. Ksekourasou,kane pragmata pou se kanoune eytixismeni gia na ksexasteis ligo... (Ego meta allaksa to xroma ton mallion mou! Twra opote efkairo pieno gia na koitakso vitrines,liga psonia,kana kafedaki me files,voltes ... skepsou kati!)

Na sou po kai kati allo??? Ego doulevo se oikogeneiaki epixeirisi apo tellos Aprily mexri tellos Oktomvry sinexomena....twra exo mono xronon gia na kano to otidipote.Epeidi se ligo tha anoiksoume to magazi nomiza pos den tha mporeso na ksanaprospathiso (oute apo oikonomiki apopsi)....os kai o antras mou elegie:ton Oktomvry palli!

Ego omos den to evaza katw... elega ston eafto mou:ego fetos thelo na gino poly xondry:-0me mia megali koilitsa kai tha kano ta panta gia afto!!!!

Meta: vrika ton giatro pou me analave, kai enane pou me parakolouthei edo pou meno,

mas voithise kai me ta farmaka, kai to poso pou tha plirosoume twra einai to 1/3 apo afto pou plirosame gia thn proth prospatheia! Den einai epeitixeia kai aftn?

Otan thelis kati prepi na to kinigiseis kai na mhn to vazeis katw me tipota.

 

elpizo oti me afta pou sou grafo mporo na se voithiso ligaki!

se filo

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...