Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, είπα να γραψω κ γω την ιστορία μου...

λοιπον προσπαθούσα 5 μήνες να μεινω εγκυος και τελικά έμεινα οταν δεν το περίμενα. Να φανταστείτε το μηνα της σύλληψης είχαμε έρθει σε επαφή με τον άντρα μου 1 φορά μονο και όχι σε ιδιαίτερα γόνιμη μέρα. Άσε που τότε είχα και ουρολοίμωξη και έπαιρνα αντιβίωση.Το είχα δεδομένο οτι αποκλείεται να έχω μεινει έγκυος, τόσο που έκανα τέστ μετά απο 10 μέρες καθυστέρησης ενώ τους προηγούμενους μήνες με την πρώτη μέρα καθυστέρησης έτρεχα φαρμακείο για τέστ και πήγαιναν τζαμπα τα λεφτα!!!!! 'Τ'ωρα 'εχω 'ενεν μπ'εμπαρο 7 μηνών και σκέφτομαι το καλοκαίρι να βάλω μπρος για το δεύτερο!!!

Οπότε κορίτσια νομίζω πως όταν το βγάλεις από το μυαλό σου και χαλαρώσεις σου έρχεται αβίαστα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ:-P:razz::-P

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ & ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ

ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΕΖΟΜΑΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΕΖΩ ΣΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΣΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΠΑΝΤΑ

ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΣ:idea:

 

ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΥΣΕΙΣ;;;;;;;;;

Η ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Ήλιο ...ούτε εγώ το ξέρω το μυστικό ...λέμε συνέχεια "χωρίς άγχος", αλλά δεν υπάρχει πάντα έστω στο πίσω μέρος του εγκεφάλου και της σκέψης μας???

Πως μπορούμε να το αποβάλλουμε? Μόνο εκ των πραγμάτων νομίζω μπορεί να φύγει το άγχος ...λείπει ο άντρας σου συχνά, οπότε δεν υπάρχουν οι "κατάλληλες συνθήκες", "παίρνεις αντιβίωση, οπότε το ξεχνάς για αυτόν τον μήνα" κλπ...

Αλλά τι γίνεται όταν οι συνθήκες είναι ιδανικές? Πως μπορείς να πεις δεν αγχώνομαι ?

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια ποσο πολυ σας καταλαβαινω.......τα ιδια περασα κι εγω για 4 χρονια και παραπανω....κι οταν διαβαζα κι ακουγα γι αλλες που τα καταφερανε ελεγα μεσα μου ''εγω σιγα μην μεινω ποτε..''

επισης οταν μου λεγανε ''μην αγχωνεσαι'' μην το σκεφτεσαι'' ελεγα μα πως ειναι δυνατον;;;γινεται να μην το σκεφτομαι;αφου το θελω τοσο πολυ...γινεται να μην αγχωνομαι;;;αφου οι εξετασεις ειναι χαλια...

αρχικα να σας πω πως ο αντρας μου ειχε πολυ χαμηλο αριθμο σπερματος και μαλιστα το ηξερε απο τοτε που τα φτιαξαμε...οπως καταλαβαινετε εις γνωση μου τον παντρευτηκα και ειχα το αγχος αν θα τα καταφερουμε να κανουμε παιδια πριν καν αρχισουμε να προσπαθουμε!!!!!

επισης εγω ειχα πολυκυστικες ωοθηκες και πολυ αστατο κυκλο....

καθυστερησεις στο φουλ και τα τεστ πηγαιναν κι ερχοντουσαν....

μετα απο 4 χρονια προσπαθειων,δυο σπερματεγχυσεις και πολλες πολλες εξετασεις....ειπαν στον αντρα μου πως το σπερμα κοντευει να μηδενιστει...να καταψυξει επιγοντως..και να προχωρησουμε οπωσδηποτε σε εξωσωματικη οσο προλαβαινουμε....αλλαξαμε 4 γιατρους κι ολοι τα ιδια ειπαν....

εγω κομματια!!!!!!!χαλια!!!ο αντρας μου τα ιδια....τελικα πηραμε την αποφαση για εξωσωματικη....

σκεφτομουν και για υιοθεσια αν τελικα δεν τα καταφερναμε....

ηταν Οκτωβρης..πηραμε την αποφαση να κανουμε εξωσωματικη τον Ιανουαριο που θα πηγαιναμε Αθηνα λογω δουλειας για τρεις μηνες...

εκεινο τον μηνα λοιπον το καναμε εντελως ελευθερα....χωρις υπολογισμους και χωρις να σκεφτομαι...''πρεπει να το κανουμε γιατι αλλιως πως θα μεινω εγκυος;;''...το καναμε μονο δυο με τρεις φορες εκεινο το μηνα δε θυμομουν ποτε ακριβως....το μονο που θυμαμαι ειναι οτι πρωτη φορα ειχα νιωσει τετοι οργασμο!!!!!!!!!ειχε φυγει τελειως απ'το μυαλο μου το θεμα παιδιου αφου μας το αποκλεισαν με την φυσικη μεθοδο....

τελικα εκεινο τον μηνα ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!με σπερμα σχεδον στερεμενο....οταν πηρα το γιατρο δεν το πιστευε!!!ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ

ειμαι σιγουρη πως εγινε θαυμα...δοξα τω θεω...

τωρα η ζουζουνα μου ειναι 7 μηνων κι ακομη δεν μπορω να το πιστεψω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σημειωτεον πως τοσα χρονια ειχα κανει ταματα και ταματα προσευχες και ξανα προσευχες αλλ τιποτα....οταν μου ειπε μια φιλη μου πωςαν ζητησεις κατι πραγματικα απ'την παναγια δεν υπαρχει περιπτωση να μην στο δωσει...ισως θελει κατι απο σενα...τα λογια της με προβληματισαν...σκεφτηκα πως πρεπει να γινω καλυτερος ανθρωπος....και πως τελικα τοσο καιρο δεν προσευχομουν απλα ευχομουν και ζητουσα απο το θεο να μου στειλει ενα παιδι.....εκεινο το μηνα προσευχηθηκα πραγματικα και ημουν ετοιμη να δεχθω το θελημα του οποιο κι αν ηταν!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rrrrr !!! να σου ζησει το μωρο σου !! μου εφταξες τη διαθεση !!! παρα πολυ. εμεις εχουμε αζωοσπερμια (δυστυχως ) και σου εχω απαντησει και στο "ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ"

χαρη σε εσενα προσθεθηκαν περισσοτερες ελπιδες στη πεσμενη μας διαθεση!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 χρόνια προσπαθειών, 3 σπερματεγχύσεις, 1 παλίνδρομη και 2 αποτυχημένες εξωσωματικές.....στην 3η εξωσωματική τα καταφέραμε και τώρα έχουμε την μπεμπούλα μας στην αγκαλιά μας !!!

Αχ κοριτσάκια μου, μην αφήνετε τις ελπίδες σας να πεθαίνουν,για όλα τα προβλήματα υπάρχει η λύση......καλή επιτυχία σε όλες.....

82oYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalipera koritsia! Xairomai pou iparxoune toses orees histories mas dinete dynami!

Filippa,Rrrr,Sofou na sas zhsoune ta mwrakia sas na'nai giera kai tyxera!!!

Evtita na 'sai kala kali engkymosini na exeis kai me enan pono.

Kai sta dika mas koritsia, den prepi na ta vazoume katw pote!

Domnina pos pas? Ola kala? Kaly epeitixeia!

Link to comment
Share on other sites

rrrrr !!! να σου ζησει το μωρο σου !! μου εφταξες τη διαθεση !!! παρα πολυ. εμεις εχουμε αζωοσπερμια (δυστυχως ) και σου εχω απαντησει και στο "ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ"

χαρη σε εσενα προσθεθηκαν περισσοτερες ελπιδες στη πεσμενη μας διαθεση!!!

χαιρομαι πολυ που βοηθησα να σου ανεβει η διαθεση γιατι ειναι πολυ σημαντικο.....επειδη τα 'χω περασει γι αυτο καθισα και εγραψα την ιστορια μου για να μην χανετε το κουραγιο σας.....και οσο μπορειτε να διασκεδαζετε....η καλα διαθεση ειναι ο πιο καλος συμμαχος!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Panta tetoia na divazoume koritsia!

Ego thn deytera tha pao ston giatro mou na doume ti tha kanoume...

as elpizoume oti ola tha pane kala kai mporo na ksanaprospathiso to Marty.

Apo diathesn mexri stigmis pao kala kai elpizo oti apo ton giatro mou tha akouso eyxarista! Tha sas ksanagrapso sintoma na sas po ta nea mou.Aaaaaaaxxxxxx....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,είμαι καινούρια στην παρέα αας,μόλις σήμερα γράφτηκα και θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες όσες προσπαθούν να μείνουν έγκυες σύντομα να έχουν χαρμόσυνα νέα να μας πουν!Ανήκω κι εγώ στο "club" αυτών που προσπαθούν να κάνουν μωράκι,οι εξετάσεις που έκανα τόσο εγώ όσο και ο σύζυγός μου ήταν πολύ καλές αλλά αφού μέχρι τώρα δεν είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα κάναμε την παρασκευή που μας πέρασε την πρώτη μας σπερματέκχυση...Τώρα περιμένουμε για να δούμε και ευχόμαστε με τη βοήθεια και του Θεού να πάνε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,είμαι καινούρια στην παρέα αας,μόλις σήμερα γράφτηκα και θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες όσες προσπαθούν να μείνουν έγκυες σύντομα να έχουν χαρμόσυνα νέα να μας πουν!Ανήκω κι εγώ στο "club" αυτών που προσπαθούν να κάνουν μωράκι,οι εξετάσεις που έκανα τόσο εγώ όσο και ο σύζυγός μου ήταν πολύ καλές αλλά αφού μέχρι τώρα δεν είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα κάναμε την παρασκευή που μας πέρασε την πρώτη μας σπερματέκχυση...Τώρα περιμένουμε για να δούμε και ευχόμαστε με τη βοήθεια και του Θεού να πάνε όλα καλά...

 

Έυα μου μου σου εύχομαι καλή επιτυχία και γρήγορα εγκυούλα.

bunbunavi20100923_-8_Emmelia+is.pngdogdogard20130212_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,είμαι καινούρια στην παρέα αας,μόλις σήμερα γράφτηκα και θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες όσες προσπαθούν να μείνουν έγκυες σύντομα να έχουν χαρμόσυνα νέα να μας πουν!Ανήκω κι εγώ στο "club" αυτών που προσπαθούν να κάνουν μωράκι,οι εξετάσεις που έκανα τόσο εγώ όσο και ο σύζυγός μου ήταν πολύ καλές αλλά αφού μέχρι τώρα δεν είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα κάναμε την παρασκευή που μας πέρασε την πρώτη μας σπερματέκχυση...Τώρα περιμένουμε για να δούμε και ευχόμαστε με τη βοήθεια και του Θεού να πάνε όλα καλά...

στο ευχομαι ολοψυχα.....κι αν ακομη ειναι αρνητικα τ'αποτελεσματα...φτουφτου...μη μασας....κι εγω εκανα δυο σπερματεγχυσεις που απετυχαν και τελικα εμεινα φυσιολογικα!!!θα ερθει οποτε εκεινο θελει...και θα ερθει ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου rrrrr σε ευχαριστώ για τις ευχές σου...Είναι ωραίο να νιώθεις ότι σε καταλαβαίνουν πραγματικά ,άνθρωποι που έχουν περάσει από την ίδια θέση με σένα και ξέρουν τι περνάς.Ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια και την εμψύχωση...Ελπίζω κι εύχομαι όλα να πάνε καλά αλλά ακόμη κι αν δεν πάνε δεν θα το βάλω κάτω,θα συνεχίσω να προσπαθώ γιατί είναι κάτι που το θέλω πάρα πολύ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Lia μου καλησπέρα. Εγώ μόλις έκλεισα τα 32 και είμαι αρραβωνιασμένη τρία χρόνια τώρα. Δεν σκέφτομαι το γάμο ακριβώς επειδή και εγώ είχα πολλά και άσχημα οικογενειακά προβλήματα και δεν θέλω με τίποτα να κάνω μια οικογένεια σαν των γονιών μου. και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο δεν ήθελα να κάνω και παιδί παρ'όλο που λατρεύω τα παιδιά, έχω τρία ανηψάκια και δίνω τη ζώή μου γι'αυτά. να μην τα πολυλογώ μετά από την ψυχολογική πίεση που περνούσα και περνάω ακόμη από πέθερα (έμμεσα πάντα είναι πολύ καλή) και από φίλες που είναι όλες μικρότερες και έχουν από δύο παιδιά η κάθε μία αποφασίσαμε με το μωρό μου ότι με τη νέα χρονιά θα αρχίσουμε τις προσπάθειες για ένα παιδάκι. Είμαστε στον τρίτο μήνα προσπάθειας αλλά τίποτα ακόμη. Έχω και εγώ προβλήματα με το θυροειδή μου όμως ο γιατρός μου με διαβεβαίωσε πως δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα. το πρόβλημά μου είναι πως νομίζω ότι έχω αγχοθεί τελικά όχι τόσο γιατί θέλω να μείνω έγκυος αμέσως τώρα, όσο γιατί με έχουν τρομάξει με το θέμα της ηληκίας μου και ότι σε λίγο θα το χάσω το τρένο. Λέτε τελικά να το άφησα πολύ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ... εχθες γραφτηκα στο σαιτ..ειμαι 2 χρονια παντρεμενη και νινακι ακομη οχι..ζηλευω τις εγκυες που βλεπω και κλαιω μονη μου στο σπιτι...εχω πολυκυστικες εκανα 2 αποτιχιμενες σπερματενχυσεις στην πρωτη επαθα υπερδιεγερση... εκανα ομοιοπαθιτικη γιατι εμαθα οτι πολλες εκαναν παιδακι με την ομοιοπαθητηκη,αλλα παλι τιποτα...εχω σκασει κα ζηλευωω πολυυυυυυυυυ...........

 

γεια σου,και εγω εχω πολυκυστ.και εκανα και ομοιοπαθητικη η οποια βεβαια

εχει να κανει και με το ψυχολογικο μας κομματι και επειδη και εγω δεν ημουν

καλα τιποτα δεν εγινε!!

Link to comment
Share on other sites

Lia μου καλησπέρα. Εγώ μόλις έκλεισα τα 32 και είμαι ....

 

ποιο τρενο καλε 32 εισαι οχι 52!!!

νομιζω πως πρεπει να γραψουμε οδηγιες για να ξεφυγει λιγο το μυαλο μας απο

το μεγαλο αυτο ζητημα της μητροτητας και θα ξεκινησω απο δικες μου λυσεις

 

1)η εργασια ειναι μεγαλο γιατρικο ,αν δεν δουλευετε ψαχτε δουλεια.

 

2)γυμναστειτε ,τρεξιμο ή μποξ εχουν τα ιδια ευεργετικα αποτελεσματα.

 

3)κανονιστε ενα ταξιδακι μακρινο ή κοντινο αρκει να ασχοληθειτε με αυτο.

 

4)ντυθειτε βαφτειτε να εισαστε κουκλες και βγειτε επιτελους με τους φιλους σας καπου που να μην μιλατε αλλα να μπορειτε να χορεψετε και να ξεφαντωσετε

 

5)προσπαθηστε να κανετε και αλλες κουβεντες με τον συντροφο σας εκτος απο το επιμαχο θεμα

 

6)βαλτε ενα στοχο 6-7 μηνες δειτε αν τα καταφερετε αλλιως απευθυνθειτε σε

γιατρο

 

7)η δικια μου αμυνα σε ολους αυτους που μου ελεγαν ποτε θα κανουμε παιδι κ.τ.λ. ηταν με την αληθεια μου,δηλαδη ο,τι δεν ειναι τοσο ευκολο και ο,τι παμε σε εναν γιατρο που μας βοηθαει αν τα καταφερουμε θα το μαθει πρωτη,τιποτα αλλο ,και ενιωθα μετα ο,τι ειχα και την δικη τους πραγματικη υποστηριξη αλλα φυσικα δεν ξαναρωτουσαν.

 

εσεις τι αλλο συμπληρωνετε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια σημερα γραφτηκα στο φορουμ για να παρω κουραγιο γιατι εχω αρχισει και απελπιζομαι εδω και 2 χρονια προσπαθω με τον αντρα μου να κανουμε παιδακι αλλα τιποτα, εχουμε κανει τις εξετασεις και οι δυο το αποτελεσμα ειναι οτι ειναι καλες αλλα και παλι δεν μενω εγκυος. εχω και ολουσ τους γυρω μου να μου λενε ατε ακομα να κανεις κανενα παιδακι και αυτο ειναι που με ψυχοπλακωνει. Θελω να πω υπομονη κοριτσια και πιστευψ συντομα να τα καταφερουμε και να κανουμε και εμεις ενα παιδακι ευχαριστω που με ακουσατε.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,είμαι καινούρια στην παρέα αας,μόλις σήμερα γράφτηκα και θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες όσες προσπαθούν να μείνουν έγκυες σύντομα να έχουν χαρμόσυνα νέα να μας πουν!Ανήκω κι εγώ στο "club" αυτών που προσπαθούν να κάνουν μωράκι,οι εξετάσεις που έκανα τόσο εγώ όσο και ο σύζυγός μου ήταν πολύ καλές αλλά αφού μέχρι τώρα δεν είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα κάναμε την παρασκευή που μας πέρασε την πρώτη μας σπερματέκχυση...Τώρα περιμένουμε για να δούμε και ευχόμαστε με τη βοήθεια και του Θεού να πάνε όλα καλά...

 

 

 

eva78 Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να μας πεις τα χαρμοσυνα σε λιγες μερες ειμαι και εγω καινουρια και ειμαι στηνιδια θεση δεν εχουμε φτασει ακομα στην σπερματεκχυση αλλα σε λιγο μαλλον αυτο θα κανουμε. καλη επιτυχια και παλι. :-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...