Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΤΣΙ.ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΚΑΦΕ ΚΑΙ 3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ,ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΟΤΑΝ ΣΚΟΥΠΙΖΟΜΑΙ...ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ....ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ...ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ? ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΤΣΙ.ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΚΑΦΕ ΚΑΙ 3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ,ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΟΤΑΝ ΣΚΟΥΠΙΖΟΜΑΙ...ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ....ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ...ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ? ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ?

 

ΚΑΜΠΙΟΣ καλημέρα !! Λοιπόν,εγω δεν είχα κατι παρόμοιο αλλα ακριβώς το ίδιο ειχε η κολλητη μου κ τελικα ηταν εγκυος :) Μεσα απ την καρδιά μου εύχομαι το ίδιο κ σε σένα !!! Τι αλλα συμπτωματα έχεις ;;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΠΙΟΣ καλημέρα !! Λοιπόν,εγω δεν είχα κατι παρόμοιο αλλα ακριβώς το ίδιο ειχε η κολλητη μου κ τελικα ηταν εγκυος :) Μεσα απ την καρδιά μου εύχομαι το ίδιο κ σε σένα !!! Τι αλλα συμπτωματα έχεις ;;

 

 

ΚΑΜΠΙΟΣ, εγώ την 27η μερα του κυκλου (κυκλος 27-29 ημερων) είχα καφε υγρα στο εσωρουχο μετα από περπάτημα. Απογοητευτηκα διοτι ειχα παρατηρησει ευαισθησια στις θηλές και ήλπιζα...ωστόσο αν εξαιρέσεις το βραδυ που παρατηρησα λίγες ροζ εκκρίσεις στο χαρτι υγείας κατά το σκούπισμα δεν ξαναειδα τίποτα άλλο...βραδιάτικα έτρεξα να βρω φαρμακείο κρυφα από όλους για να μην με αγχώσουν...εξι το πρωι ξυπνησα και έκανα το τεστ και βγηκε θετικοτατο... και μόλις ξημερωσε έφυγα για χοριακή που ήταν τριψήφια...νομιζω ότι αυτά που βλέπεις είναι υγρα εμφύτευσης...δεν πας για μια χοριακή??:-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΡΙΤΗ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ 3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑ...ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΦΕ ΟΤΑΝ ΣΚΟΥΠΙΖΟΜΑΙ ΜΟΝΟ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ....!!!!ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ..ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΠΙΟΣ τρώω τα νύχια μου από την αγωνία. Πες τίποτα θετικό να αναπτερωθούν οι ελπιδες μας. Εισαι απο αυτές που διαβάζω πριν ακόμα γίνω μελος του φορουμ....

περιμένουμε κι ευχόμαστε.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες τις αγωνιστριες για να μεινουμε έγκυος!Πριν λίγο πηγα για χοριακή!!!!!!!!!Φοβάμαι κορίτσια.....το αποτέλεσμα....Μακάρι αυτη τη φορα να κλάψω χαρά!!!:roll:

VaLma αν εσύ τρως τα νύχια σου απο την αγωνία εγώ είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω....Πρεπει να προετοιμαστώ όμως ψυχολογικά και για ένα αρνητικό αποτέλεσμα....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΠΙΟΣ τρώω τα νύχια μου από την αγωνία. Πες τίποτα θετικό να αναπτερωθούν οι ελπιδες μας. Εισαι απο αυτές που διαβάζω πριν ακόμα γίνω μελος του φορουμ....

περιμένουμε κι ευχόμαστε.....

 

ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ VaLma που λες ότι παρακολουθεις την ιστορία μου απο την αρχη!!Σε ευχαριστώ που αγωνιάς μαζί μου:-):?:Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας...Εσύ έχεις παιδάκι ή προσπαθείς?

Link to comment
Share on other sites

ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ..ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑ ΛΕΠΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ..........ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΤΕ.....ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,θα ηθελα τη γνωμη σας.με τον αρραβωνιαστικο μου αυτο το μηνα χρησημοποιουσαμε προφυλαξεις στις επαφες μας και τις φορες που δεν χρησιμοποιησαμε τραβιοταν την ωρα που ηταν να εξπερματησει,δηλαδη χρησιμοποιουσαμε τη μεθοδο τις διακεκομενης συνουσιας.ο κυκλος μου ειναι απο 28-32 μερες(1 φορα μου ηρθε στις 38 και αυτο πριν 6 μηνες)το θεμα ειναι οτι σημερα βρισκομαι στην 32 μερα και η περιοδος δεν φανικε ακομα παρολο που εχω ενοχλησεις στην κοιλια μου.επισης εχθες το πρωι πριν παω στη δουλεια μου ηπια εναν εσπρεσο για να με ξυπνησει και απο εχθες που τον ηπια αρχισα να εχω εντονες ναυτιες και ταση για εμετο πολυ εντονη μεχρι και σημερα!ειναι δυνατον να με πειραξε ο καφες κα να εχω μεχρι και τη 2 μερα τοσες ναυτιες η υπαρχει περιπτωση εγγυμοσινης παρολο που "προσεχαμε"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΜΠΙΟΣ να πω ο,τι λυπάμαι λίγο μου φαίνεται. Μη το βάζεις κάτω. Αν μη τι άλλο αξίζει η προσπάθεια για ένα τέτοιο καλό στόχο. Κι εγώ μετά το πρώτο άκυρο στην πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής που σταμάτησε κακή-κακώς αφού δεν ανταποκρίνονταν ο οργανισμός μου (1 ωράριο μόνο που τελικά συρικνώθηκε) ξανα-άρχισα την διαδικάσία εξωσωματικής με τις ελπίδες μου ψαλιδισμένες. Αλλά είπαμε ο,τι παιρνάει απο το χέρι μας θα το παλέψουμε. Μήπως είμαι τελείως εκτός θέματος στο "ιστορίες με αίσιο τέλος...." τέλος παντων. Σε όλες τους χαιρετισμούς μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΕΧΩ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ. ΕΚΑΝΑ 1 ΤΕΣΤ ΠΡΙΝ 6 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ( ΠΡΙΝ ΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΔΗΛΑΔΗ). ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Ή ΟΧΙ?ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αύριο....αλλιώς αν δεν είμαι θα μου γράψει ο γιατρός ορμονολογικές εξετάσεις να δούμε τι γίνεται...μακάρι να είμαι έγκυος και να μην συβαίνει τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε συ Κάμπιος επίτηδες το κάνεις για να μας κρατάς σε αγωνία. Μήπως τελικά να ασχοληθείς με τον κινηματογράφο για σεναριογράφο ή σκηνοθέτη μια χαρά ταλεντάκι σε κόβω. Αντε με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες και από μενα :)

εύχομαι σε όσες είναι εγκυούλες σε λίγο καιρό να κρατάνε αγκαλιά τα μωρακια τους και όσες έχουν παιδάκια να τα χάιρονται τα αγγελούδια τους ..

Θέλω να κάνω μία ερώτηση...

Ειχα μία παλινδρομη κύηση στην 9 εβδομάδα,ο γιατρός μου είπε να ξαναρχίσω προασπάθειες μετά την πρώτη περίοδο ,όπως κ έγινε...είμαι στην 20 μέρα του κύκλου μου και έχω πολύ άγχος ...αν θα πάνε όλα καλά!!

Κλαίω με το παραμικρό και δεν μπορώ να ελέγξω τα συναισθήματα μου καθόλου !!

Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

θα χαρώ να μου απαντήσετε !!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! ευχομαι για ολες να συμβει αυτο που θελετε τοσο πολυ! εμεις παντρευομαστε σε 10 μερες(27/6) και με τελευταια περιοδο 29/5, πηραμε σβαρνα ολες τις γονιμες μερες και μη(!) { 5/7/9/10/11/13/15-6 }γιατι θελουμε παρα πολυ να κάνουμε ενα μωρακι! περιμενω περιοδο 23/24-6 ! το στηθος μου με ποναει πολυ απο πολυ νωρις αμεσως μετα την ωοηρηξια,κατι που το θεωρω αρνητικο σημαδι αλλα δεν πτοούμαι ! μακαρι να μην ερθει και να εχουμε το πιο ωραιο δωρο γαμου !!!!

63dLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Τελικά δεν ειμαι έγκυος για άλλη μια φορά...αρνητικό!!!Ο γιατρός μου είπε να πάρω κάτι χάπια να μου έρθει η περίοδος και να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις....αν δε μου έρθει και με αυτά τότε θα ΄κάνουμε βαθύτερο έλεγχο....φοβάμαι....λέτε να έχω τίποτα κακό ή απλά μια διαταραχή της περιόδου??στενοχωριέμαι....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! ευχομαι για ολες να συμβει αυτο που θελετε τοσο πολυ! εμεις παντρευομαστε σε 10 μερες(27/6) και με τελευταια περιοδο 29/5, πηραμε σβαρνα ολες τις γονιμες μερες και μη(!) { 5/7/9/10/11/13/15-6 }γιατι θελουμε παρα πολυ να κάνουμε ενα μωρακι! περιμενω περιοδο 23/24-6 ! το στηθος μου με ποναει πολυ απο πολυ νωρις αμεσως μετα την ωοηρηξια,κατι που το θεωρω αρνητικο σημαδι αλλα δεν πτοούμαι ! μακαρι να μην ερθει και να εχουμε το πιο ωραιο δωρο γαμου !!!!

καλησπέρα :) εγώ όταν είχα μείνει έγκυος (δυστυχώς παλίνδρομη) είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα !!!

Σου εύχομαι να είναι αυτό που ονειρευεσαι και την ημέρα του γάμου σου,να έχεις διπλή χαρα :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Τελικά δεν ειμαι έγκυος για άλλη μια φορά...αρνητικό!!!Ο γιατρός μου είπε να πάρω κάτι χάπια να μου έρθει η περίοδος και να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις....αν δε μου έρθει και με αυτά τότε θα ΄κάνουμε βαθύτερο έλεγχο....φοβάμαι....λέτε να έχω τίποτα κακό ή απλά μια διαταραχή της περιόδου??στενοχωριέμαι....

 

Να σου πω να μην στεναχωριεσαι κ να το πω δεν θα το πετύχω αλλα απ αυτα που διαβάζω ίσως ολο αυτο να γινεται κ για καλο ! Αν δηλαδη κανεις τις εξετάσεις σου κ βρεις κατι ορμονολογικο θα το ρυθμίσεις κ θα γίνουν όλα πιο εύκολα !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες και από μενα :)

εύχομαι σε όσες είναι εγκυούλες σε λίγο καιρό να κρατάνε αγκαλιά τα μωρακια τους και όσες έχουν παιδάκια να τα χάιρονται τα αγγελούδια τους ..

Θέλω να κάνω μία ερώτηση...

Ειχα μία παλινδρομη κύηση στην 9 εβδομάδα,ο γιατρός μου είπε να ξαναρχίσω προασπάθειες μετά την πρώτη περίοδο ,όπως κ έγινε...είμαι στην 20 μέρα του κύκλου μου και έχω πολύ άγχος ...αν θα πάνε όλα καλά!!

Κλαίω με το παραμικρό και δεν μπορώ να ελέγξω τα συναισθήματα μου καθόλου !!

Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

θα χαρώ να μου απαντήσετε !!

 

Καλησπέρα εγώ δεν είχα παλινδρομη είχα βιοχημικη,ξέρω δεν ειναι το ίδιο αλλά σε ενα βαθμό σε νιώθω. θέλω να σ πω πως εμεινα στο δεύτερο μήνα πάλι εγκυος. Βέβαια πάλι ειναι πολύ νωρίς μόλις σήμερα το έμαθα κ έκλαιγα απο χαρά κ φόβο. Τρέμω να πανε όλα καλά. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ενα πράγμα ειναι σίγουρο θα ξανά μείνεις εγκυος πολύ σύντομα κ σου εύχομαι όλα να πανε υπέροχα.

Link to comment
Share on other sites

Fani83 :)

Καταρχάς να σ ευχηθώ μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη με πολλές και χαρούμενες στιγμές :) Εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μ ...:) :) :)

Σε ευχαριστώ πολύ π μ απάντησες .

Μπορεί να μην έκανεςπαλίνδρομη ,όμως και οι δύο μας κάνμε τα ίδια όνειρα και πήραμε την ίδια χαρά..

Σήμερα είμαι στην 24 μέρα του κύκλου μ κ έχω ροζ κατά διαστήματα και πόνους περιόδους ...

Εύχομαι να έχει γίνει το θαύμα ..αλλά πάνω από όλα ,αν υπάρχει στην κοιλίτσα μ σποράκι...να μπορώ να το κρατήσω στην αγκαλιά μ σε 9 μήνες !!

Link to comment
Share on other sites

Fani83 :)

Καταρχάς να σ ευχηθώ μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη με πολλές και χαρούμενες στιγμές :) Εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μ ...:) :) :)

Σε ευχαριστώ πολύ π μ απάντησες .

Μπορεί να μην έκανεςπαλίνδρομη ,όμως και οι δύο μας κάνμε τα ίδια όνειρα και πήραμε την ίδια χαρά..

Σήμερα είμαι στην 24 μέρα του κύκλου μ κ έχω ροζ κατά διαστήματα και πόνους περιόδους ...

Εύχομαι να έχει γίνει το θαύμα ..αλλά πάνω από όλα ,αν υπάρχει στην κοιλίτσα μ σποράκι...να μπορώ να το κρατήσω στην αγκαλιά μ σε 9 μήνες !!

 

Αυτά τα ροζ ειναι πολύ θετικο σημάδι. Ίσως ειναι η εμφυτευση. Μακάρι να έχεις σύντομα ευχάριστα. Περιμένω νέα σου. Κανονικά ποτε δεν περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...