Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους.

μόλις γραφτηκα στο φορουμ γιατι θέλω την βοήθεια σας.

λοιπόν,

παντρεμένη ένα μήνα τώρα.είχα περίοδο 05/10 με 10/10.εχω κύκλο σχεδόν 28.με τον άντρα μου είχαμε επαφή 16/10 μόνο αυτή τη φορά μέχρι τώρα.μετα την επαφή,την επόμενη εβδομάδα πρήστηκε το στήθος πάρα πολύ και ακόμα έτσι είναι.δεν έχει πόνο αλλά είναι πάρα πολύ βαρύ και με ενοχλεί.επίσησ, ένιωθα για μια εβδομάδα πόνους χαμηλά και στη μέση καθώς και μια ενόχληση στο θώρακα.πριν μέρες είχα παρα πολύ όρεξη για φαγητό ενω τώρα δεν την έχω.έχω θερμοκρασία πάνω απο 37 εκτός απο χθες που είχα 36,8.υπάρχει πιθανότητα για εγκυμοσύνη??

παρακαλώ τα φώτα σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα σε όλους.

μόλις γραφτηκα στο φορουμ γιατι θέλω την βοήθεια σας.

λοιπόν,

παντρεμένη ένα μήνα τώρα.είχα περίοδο 05/10 με 10/10.εχω κύκλο σχεδόν 28.με τον άντρα μου είχαμε επαφή 16/10 μόνο αυτή τη φορά μέχρι τώρα.μετα την επαφή,την επόμενη εβδομάδα πρήστηκε το στήθος πάρα πολύ και ακόμα έτσι είναι.δεν έχει πόνο αλλά είναι πάρα πολύ βαρύ και με ενοχλεί.επίσησ, ένιωθα για μια εβδομάδα πόνους χαμηλά και στη μέση καθώς και μια ενόχληση στο θώρακα.πριν μέρες είχα παρα πολύ όρεξη για φαγητό ενω τώρα δεν την έχω.έχω θερμοκρασία πάνω απο 37 εκτός απο χθες που είχα 36,8.υπάρχει πιθανότητα για εγκυμοσύνη??

παρακαλώ τα φώτα σας..

καλησπερα! να ζησετε! ποτε περημενεις περιοδο;

Link to comment
Share on other sites

περημενε λιγακι... αν δεν ερθει στις 2, να κανεις κανενα τεστακι....ειναι λιγακι νωρις.. σου ευχομαι τα καλητερα!:P:p

αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι του μυαλού επειδη το θελω πολυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι του μυαλού επειδη το θελω πολυ?

αστα να πανε...τα παιχνιδια του μυαλου μας... ειναι που το θελουμε παρα πολυ!!! γιατι και εγω στην προσπαθεια ειμαι... παντως να ξερεις,οτι τα συμπτωματα εγκυμοσυνης,μοιαζουν πολυ με της περιοδου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κοριτσια διαβαζα οσα γραφεται .... πολυ αγωνια !!!!!!!!!!! εγω σημερα εχω την 1η μερα καθυστερησης !!! τελευταια περιοδο 4/9 με κυκλο 26 μερες . Ωορηξια 14-15 του μηνα !!! εκανα τεστ το πρωι και βγηκε αρνητικο ! ειχα κανει 1 κ πριν την καθυστερηση κ ηταν αχνοοοοοοοο θετικο ! δεν ξερω τι να σκεφτω ......... τα φωτα σας !!!!!!!!!!!!!!!! ευχαρσιτω και καλη μας επιτυχια !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κοριτσια διαβαζα οσα γραφεται .... πολυ αγωνια !!!!!!!!!!! εγω σημερα εχω την 1η μερα καθυστερησης !!! τελευταια περιοδο 4/9 με κυκλο 26 μερες . Ωορηξια 14-15 του μηνα !!! εκανα τεστ το πρωι και βγηκε αρνητικο ! ειχα κανει 1 κ πριν την καθυστερηση κ ηταν αχνοοοοοοοο θετικο ! δεν ξερω τι να σκεφτω ......... τα φωτα σας !!!!!!!!!!!!!!!! ευχαρσιτω και καλη μας επιτυχια !!!!!!!!!!!!!!!!!!

περημενε μεχρι και αυριο... και ξανακανεις ενα τεστακι..η καλητερα και χοριακη! αντε με το καλο σου ευχομαι!:P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eleytheriag 04/09 ηταν η τελευταία περίοδος, ή 04/10? Εάν είναι το πρώτο, έχει μεγάλη καθυστέρηση!! Αν είναι το δεύτερο, που μάλλον έτσι είναι, η πρότασή μου είναι νά κανεις μία β χοριακή αύριο...είναι η πιο σίγουρη μέθοδος...υπάρχουν φορές, που όντως τα τεστ έχουν δείξει λάθος...

 

mariakapo υπάρχει πιθανότητα για εγκυμοσύνη φυσικά, αλλά ακόμη είναι λίγο νωρίς...άφησε 2-3 μέρες ακόμη να περάσουν, σίγουρα και μετά κι εσύ μόνο με β χοριακή! Σίγουρα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης με περιόδου μοιάζουν πολύ, αλλά σαφώς και έχεις ελπίδες! Ψυχραιμία όμως!! Μη σε πιάνει πανικός από τον πρώτο μήνα του γάμου!! Όλα θα έρθουν στην ώρα τους!!

 

penygeorge οπωσδήποτε πρέπει το ινομύωμα να το αφαιρέσεις, για πολλούς λόγους, ειδικά εφόσον σου το έχουν προτείνει 4 γιατροί! Κι αν προτείνουν τη λαπαροσκόπηση, αυτό να κάνεις. Απ'ότι ξέρω, μετά την αφαίρεση, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο να μείνεις έγκυος...αποφάσισέ το και με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

σε γυναικολόγο πρέπει να κλείσω ραντεβού για χοριακή ή σε κάποιο άλλο γιατρό.τι κόστος έχει?

 

Σε μικροβιολογικό εργαστήριο, διαγνωστικό κέντρο (τύπου ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ), ή σε μαιευτήριο...γύρω στα 20 ευρώ νομίζω...πιθανόν να το γράφει και ο εοπυυ...αν το ψάξεις, ρώτα και πότε θα έχουν τα αποτελέσματα...συνήθως βγαίνουν μέσα στη μέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε μικροβιολογικό εργαστήριο, διαγνωστικό κέντρο (τύπου ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ), ή σε μαιευτήριο...γύρω στα 20 ευρώ νομίζω...πιθανόν να το γράφει και ο εοπυυ...αν το ψάξεις, ρώτα και πότε θα έχουν τα αποτελέσματα...συνήθως βγαίνουν μέσα στη μέρα...

 

Συνταγογραφειται ηλεκτρονικα και πας σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο και την κανεις με συμμετοχη περιπου 5?! Το αποτελεσμα βγαινει αναλογως το εργαστηριο..αλλου αυθημερον και αλλου την επόμενη μέρα....

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ....ΜΕΤΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ? ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ....ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΟΥΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ....ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ 10 ΝΟΕΜΒΡΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ....ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 10 -15 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΚΡΑΜΠΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΠΟΝΑΓΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ 3 ΜΕΡΕΣ,ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΞΕΠΡΗΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕ ΠΟΝΑΓΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΕΣ ΘΗΛΕΣ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ...ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ...ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ....ΑΧ!ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΑΥΜΑ!!!!!!!!!!!!:o

Link to comment
Share on other sites

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΚΑΝΩ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ

 

oxι δεν εννοω αυτο;),ο ανθρωπος κανει ταβματα

Link to comment
Share on other sites

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΚΑΝΩ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ

Συγνώμη,αλλά γιατί απορρίπτεις την περίπτωση να κάνεις εξωσωματική?Δεν γνωρίζω την ιστορία σου,αλλά και εγώ έτσι έλεγα πριν 1,5χρόνο και είμαι στην 8εβδομάδα κύησης στα διδυμάκια μου,χάρις της εξωσωματικής.:D

Link to comment
Share on other sites

Την απορρίπτω: 1ον) γιατι δεν εχω λεφτα και δεν εχει και κανεισ να με βοηθησει και ουτε προκειται να εχω και

 

2ον) πιστευω οτι δε κανουν καλο οι τοσες ορμονες στη γυναικα

 

 

θα κάνω σπερματεγχυση με πολυ μικροτερο κοστος και μικροτερη περιεκτικοτητα ορμονων....Ισως σκεφτομαι λαθος αλλα ειναι η αποψη μου....ενδομητριωση ειχα και εκανα πριν 2 χρονια σε αλλο γιατρο χειρουργειο και μετα ξαναβγαλα....οποτε και η εξωσωματικη δε θα βοηθησει τοσο νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Την απορρίπτω: 1ον) γιατι δεν εχω λεφτα και δεν εχει και κανεισ να με βοηθησει και ουτε προκειται να εχω και

 

2ον) πιστευω οτι δε κανουν καλο οι τοσες ορμονες στη γυναικα

 

 

θα κάνω σπερματεγχυση με πολυ μικροτερο κοστος και μικροτερη περιεκτικοτητα ορμονων....Ισως σκεφτομαι λαθος αλλα ειναι η αποψη μου....ενδομητριωση ειχα και εκανα πριν 2 χρονια σε αλλο γιατρο χειρουργειο και μετα ξαναβγαλα....οποτε και η εξωσωματικη δε θα βοηθησει τοσο νομιζω

Η αποψή σου είναι σεβαστή.Μακάρι καμία να μην έμπαινε στη διαδικασία της εξωσωματικής και να μπορούσαμε φυσιολογικά να κάνουμε το όνειρο της μητρότητας εφικτό.Συγνώμη,να ξέρεις οτι δεν σε ρώτησα για να σε κρίνω χαίρομαι για την επιλογή σου και έυχομαι όλα να σου πάνε κατ'έυχην.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...