Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

οχι,βοηθαει αλλιος;),δεν ειναι γιατρος

 

 

Τί ειναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; αν όχι γιατρός;;;;;;;;;;;;;;;;

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγγνώμη που πετάγομαι απλά ΚΑΜΠΙΟΣ κι εγώ είχα ενδομητρίωση το 2006 με κύστη την αφαίρεσα έκανα 6 μήνες θεραπεία με αβερκαπ,έμεινα έγκυος απεβαλα,ξαναεμεινα έγκυος ευτυχώς τώρα έχω το γιο μου....προσπαθησα 2 χρόνια μάταια για 2ο ξαναεκανα λαπαροσκόπηση διαγνωστική ξανά ενδομητρίωση πάλι αβερκαπ,3 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και ξανά κύστη ενδομητρίωσης!!!χωρίς να κανω αβερκαπ αλλα με εξωσωματική είμαι τώρα στην 17η εβδομάδα του 2ου γιού μου εχωντας ήδη διάγνωση για κύστη ενδομητρίωσης,οπότε τίποτα δεν ειναι σίγουρο....Σου εύχομαι το θετικό τέστ ωορρηξίας που είχες να ειναι και το τυχερό σου!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

DEMY μου δε με πείραξαν όσα είπες ,ούτε ένιωσα άσχημα........Ίσως αν είχα την οικονομική άνεση να έκανα πιο εύκολα εξωσωματική.....αλλά δεν την έχω....και ζηλεύω τα κορίτσια που αποκτούν παιδιά με εξωσωματική γιατί εκπληρώνουν το ονειρό τους......

 

astage το ξέρω ότι όλα γίνονται και όλα είναι δυνατά.....απλά όπως είπα και στη demy δεν έχω πολλές επιλογές λογω οικονομικού για αυτό προσπαθώ και μόνη μου....είμαι ατυχη και σε αυτό το τομέα....

 

είμαι λίγο κάπως τώρα γιατί εχω κατι πονάκια και μάλλον έρχεται αυτή η καταραμένη....η αλήθεια είναι ότι μερικές φορές νιώθω ότι δε θα γίνει ποτέ το δικό μου θαύμα και σήμερα νιώθω έτσι........

Link to comment
Share on other sites

DEMY μου δε με πείραξαν όσα είπες ,ούτε ένιωσα άσχημα........Ίσως αν είχα την οικονομική άνεση να έκανα πιο εύκολα εξωσωματική.....αλλά δεν την έχω....και ζηλεύω τα κορίτσια που αποκτούν παιδιά με εξωσωματική γιατί εκπληρώνουν το ονειρό τους......

 

astage το ξέρω ότι όλα γίνονται και όλα είναι δυνατά.....απλά όπως είπα και στη demy δεν έχω πολλές επιλογές λογω οικονομικού για αυτό προσπαθώ και μόνη μου....είμαι ατυχη και σε αυτό το τομέα....

 

είμαι λίγο κάπως τώρα γιατί εχω κατι πονάκια και μάλλον έρχεται αυτή η καταραμένη....η αλήθεια είναι ότι μερικές φορές νιώθω ότι δε θα γίνει ποτέ το δικό μου θαύμα και σήμερα νιώθω έτσι........

Δεν θέλω να απογοητέυεσαι,μπορεί να χάνουμε μια μάχη αλλά....κανένας και καμία ατυχία δεν μπορεί να μας στερήσει το όνειρο...ίσως δεν βρήκες τον σωστό γιατρό να σε καθοδηγήσει....άλλαξα αρκετούς γιατρούς έκανα άπειρες θεραπείες,ένας μάλιστα ήθελε να με βάλει να κάνω διαγνωστική λαπαροσκόπηση χώρις λόγο....μην απογοητέυεσαι όσο αγωνίζεσαι πλησιάζεις το όνειρο ακόμα πιο πολύ.....θα τα καταφέρεις:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το κουραγιο!!Σήμερα αδιαθετησα...ακριβως σε 1 μηνα....οπως πριν τη θεραπεια....ειμαι λιγο χαλια αλλα οκ.....και εγω πηγα σε 3 γιατρους πριν παω σε αυτον που ειμαι τωρα....ο καθενας τα δικα του...ο 1 ειπε οτι δε θα κανω παιδια....ο 2ος μονο με εξωσωματικη αλλιως ειναι αδυνατον....η τριτη με εβαλε να κανω 3 σελιδες εξετασεις...τις οποιες βεβαια δε μπηκα στο κοπο καν να κανω...και ο τωρινος μου γιατρος μου ειπε να μη κανω τιποτα εκτος της θεραπειας για την ενδομητριωση και οτι σιγουρα θα κανω παιδια....ειχα μεινει πριν 1 χρονο με τα σερπαφαρ που μου εδωσε αλλα ειχα χημικη αποβολη....μετα εκανα σαλπιγγογραφια η οποια δεν ηταν καλη γιατι το υγρο περνουσε δυσκολα και υστερα αρχισα την 6μηνη θεραπεια για να μπορεσω να κανω κανα παιδακι με τη βοηθεια της....σημερα μου ηρθε η περιοδος μετα απο 6 μηνες απουσια της και θα παρω το γιατρο να μου πει πως συνεχιζουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το κουραγιο!!Σήμερα αδιαθετησα...ακριβως σε 1 μηνα....οπως πριν τη θεραπεια....ειμαι λιγο χαλια αλλα οκ.....και εγω πηγα σε 3 γιατρους πριν παω σε αυτον που ειμαι τωρα....ο καθενας τα δικα του...ο 1 ειπε οτι δε θα κανω παιδια....ο 2ος μονο με εξωσωματικη αλλιως ειναι αδυνατον....η τριτη με εβαλε να κανω 3 σελιδες εξετασεις...τις οποιες βεβαια δε μπηκα στο κοπο καν να κανω...και ο τωρινος μου γιατρος μου ειπε να μη κανω τιποτα εκτος της θεραπειας για την ενδομητριωση και οτι σιγουρα θα κανω παιδια....ειχα μεινει πριν 1 χρονο με τα σερπαφαρ που μου εδωσε αλλα ειχα χημικη αποβολη....μετα εκανα σαλπιγγογραφια η οποια δεν ηταν καλη γιατι το υγρο περνουσε δυσκολα και υστερα αρχισα την 6μηνη θεραπεια για να μπορεσω να κανω κανα παιδακι με τη βοηθεια της....σημερα μου ηρθε η περιοδος μετα απο 6 μηνες απουσια της και θα παρω το γιατρο να μου πει πως συνεχιζουμε

Μην το καθυστερείς....μίλησε με τον γιατρό σου,είναι καλό που τον εμπιστέυεσαι αυτό θα σε βοηθήσει να πετύχεις τον στόχο σου,και μην αφήνει μέρα-νύχτα ανεκμετάλευτη.Φίλη μου μετα από θεραπεία ήπιας ενδομητρίωσης με 3μηνες ενέσεις και διακοπή της περιόδου έμεινε έγκυος στον 2ο κύκλο.Μην απογοητέυεσαι,γιατί κάποια στιγμή είχες σύλληψη άλλο εαν δεν είχε καλή κατάληξη.

Link to comment
Share on other sites

DEMY σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου!!!!Πήρα το γιατρο και εκει που του μιλαγα με ρωτησε αν ειμαι καλά και άρχισα να κλαιω.....του ειπα συγνώμη αλλα ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικα και εκεινος μου είπε να κλαψω όσο θέλω να ξεσπάσω γιατι η θεραπεία που έκανα φέρνει και μια καταθλιψη...του είπα ότι νιώθω ότι έχασα την ουσία του έρωτα με τον άντρα μου και ότι κάνω κάτι μόνο για παιδί και αυτό το καταλαβαίνει ο άντρας μου .....χωρίς να το θέλω ενώ τον αγαπώ τόσο πολύ!!!Και εκείνος μου απάντησε ότι είναι λάθος αυτό και για τους δυο και πρέπει να ήρεμήσω γιατί η ψυχολογία μου δε με βοηθάει ότι και αν κάνουμε.....μου είπε να προσπαθήσουμε μόνοι μας 3 μήνες χωρίς να μετράω μέρες κλπ απλά να πάρω απο τη 3 έως την 9η μέρα τα σερπαφάρ και να εχουμε ελεύθερες επαφές.....η αλήθεια είναι ότι με τα σερπαφάρ έμεινα έγκυος άλλο αν απέτυχε....τον συμπαθώ πολύ το γιατρό μου...με καταλαβαίνει και έχει υπομονή και πάντα όταν του τηλεφωνώ με ακούει με ευλάβεια....

 

Εσύ αν επιτρέπεται τι φάρμακα πήρες για την εξωσωματική και ποια ήταν η διαδικασία?Έμεινες με τη πρώτη?

 

ΑΣΧΕΤΟ( ΑΚΟΥΩ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΚΑΙ ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!)ΧΙ,ΧΙ

Link to comment
Share on other sites

DEMY σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου!!!!Πήρα το γιατρο και εκει που του μιλαγα με ρωτησε αν ειμαι καλά και άρχισα να κλαιω.....του ειπα συγνώμη αλλα ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικα και εκεινος μου είπε να κλαψω όσο θέλω να ξεσπάσω γιατι η θεραπεία που έκανα φέρνει και μια καταθλιψη...του είπα ότι νιώθω ότι έχασα την ουσία του έρωτα με τον άντρα μου και ότι κάνω κάτι μόνο για παιδί και αυτό το καταλαβαίνει ο άντρας μου .....χωρίς να το θέλω ενώ τον αγαπώ τόσο πολύ!!!Και εκείνος μου απάντησε ότι είναι λάθος αυτό και για τους δυο και πρέπει να ήρεμήσω γιατί η ψυχολογία μου δε με βοηθάει ότι και αν κάνουμε.....μου είπε να προσπαθήσουμε μόνοι μας 3 μήνες χωρίς να μετράω μέρες κλπ απλά να πάρω απο τη 3 έως την 9η μέρα τα σερπαφάρ και να εχουμε ελεύθερες επαφές.....η αλήθεια είναι ότι με τα σερπαφάρ έμεινα έγκυος άλλο αν απέτυχε....τον συμπαθώ πολύ το γιατρό μου...με καταλαβαίνει και έχει υπομονή και πάντα όταν του τηλεφωνώ με ακούει με ευλάβεια....

 

Εσύ αν επιτρέπεται τι φάρμακα πήρες για την εξωσωματική και ποια ήταν η διαδικασία?Έμεινες με τη πρώτη?

 

ΑΣΧΕΤΟ( ΑΚΟΥΩ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΚΑΙ ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!)ΧΙ,ΧΙ

Α ΞΕΧΑΣΑ!!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ,ΑΝ ΔΕ ΜΕΙΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2013 ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....ΤΙ ΚΑΛΟΣ!ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Η καλή ψυχολογία είναι σημαντικό όπλο στην επιτυχία είτε είναι φυσιολογική σύλληψη είτε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή.Με τον άντρα μου προσπαθούσαμε 3,5 χρόνια,εκανα αιματολογικό και ορμονικό έλεγχο καθώς και σαλπιγγογραφία ο άντρας μου έκανε σπερματοδιαγραμμα,όλες οι εξετάσεις ήταν καθαρές.Αλλάξα γιατρό,γιατί ήθελα κάποιον ειδικό στην υπογονιμότητα(λάθος,μέγα λάθος!!!)....ήθελε να με βάλει χειρουργείο για ενδομητρίωση χώρις ενδείξεις έχασα πολύτιμο χρόνο μαζί του,δεν μου άρεσε ποτέ ο συγκεκριμένος γιατρός αλλά ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται.Πήγα Θεσ/νίκη σ'ενα πανεπιστημιακό,πόρισμα "ανεξήγητη υπογονιμότητα",ήταν ξεκάθαρος μαζί μας ή προσοαθούμε και κάποια στιγμη θα έρθει το πολυπόθητο ή εαν δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο να προβούμε σε εξωσωματική.Εκλαιγα,δεν περίμενα ότι θα έκανα εξωσωματική.....Τον Μαρτιο πέρασα επιτροπη(ΕΟΠΠΥ) πήρα έγκριση μου δώσανε δωρεάν φάρμακα-ενέσιμα αξίας 1400ευρώ και με 25% κάποια τα οποία στοιχίσανε γύρω στα 150ευρώ.Η διαδικασία στοίχισε 1300ευρώ η ωοληψία και 1300ευρώ η εμβρυομεταφορά.Οι τιμές σ'όλα τα κέντρα είναι παρόμοιες.Η επιτροπή θέλει κάποιες εξετάσεις αυτά θα στα πει ο γιατρός σου,το ραντεβού όμως αργεί πολύ.Συμβουλή κλέισε ραντεβου με την επιτροπή(είσαι ασφαλισμένη???),μπορεί να μην χρειαστείς να κάνεις την εξωσωματική,εσύ όμως κλέισε ραντεβου!!!!Τα ραντεβού αργουν από 3 εώς 6μήνες ανάλογα σε ποιά περιοχή είσαι(αλήθεια από που είσαι??).Ο γιατρός σου είναι πάνω από όλα άνθρωπος...συγχαρητήρια.Με την 1η προσπάθεια έμεινα έγκυος,είμαι στην 9ηεβδομάδα και έχω διδυμάκια.;):DΣτη διαθεσή σου....

Link to comment
Share on other sites

Η καλή ψυχολογία είναι σημαντικό όπλο στην επιτυχία είτε είναι φυσιολογική σύλληψη είτε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή.Με τον άντρα μου προσπαθούσαμε 3,5 χρόνια,εκανα αιματολογικό και ορμονικό έλεγχο καθώς και σαλπιγγογραφία ο άντρας μου έκανε σπερματοδιαγραμμα,όλες οι εξετάσεις ήταν καθαρές.Αλλάξα γιατρό,γιατί ήθελα κάποιον ειδικό στην υπογονιμότητα(λάθος,μέγα λάθος!!!)....ήθελε να με βάλει χειρουργείο για ενδομητρίωση χώρις ενδείξεις έχασα πολύτιμο χρόνο μαζί του,δεν μου άρεσε ποτέ ο συγκεκριμένος γιατρός αλλά ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται.Πήγα Θεσ/νίκη σ'ενα πανεπιστημιακό,πόρισμα "ανεξήγητη υπογονιμότητα",ήταν ξεκάθαρος μαζί μας ή προσοαθούμε και κάποια στιγμη θα έρθει το πολυπόθητο ή εαν δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο να προβούμε σε εξωσωματική.Εκλαιγα,δεν περίμενα ότι θα έκανα εξωσωματική.....Τον Μαρτιο πέρασα επιτροπη(ΕΟΠΠΥ) πήρα έγκριση μου δώσανε δωρεάν φάρμακα-ενέσιμα αξίας 1400ευρώ και με 25% κάποια τα οποία στοιχίσανε γύρω στα 150ευρώ.Η διαδικασία στοίχισε 1300ευρώ η ωοληψία και 1300ευρώ η εμβρυομεταφορά.Οι τιμές σ'όλα τα κέντρα είναι παρόμοιες.Η επιτροπή θέλει κάποιες εξετάσεις αυτά θα στα πει ο γιατρός σου,το ραντεβού όμως αργεί πολύ.Συμβουλή κλέισε ραντεβου με την επιτροπή(είσαι ασφαλισμένη???),μπορεί να μην χρειαστείς να κάνεις την εξωσωματική,εσύ όμως κλέισε ραντεβου!!!!Τα ραντεβού αργουν από 3 εώς 6μήνες ανάλογα σε ποιά περιοχή είσαι(αλήθεια από που είσαι??).Ο γιατρός σου είναι πάνω από όλα άνθρωπος...συγχαρητήρια.Με την 1η προσπάθεια έμεινα έγκυος,είμαι στην 9ηεβδομάδα και έχω διδυμάκια.;):DΣτη διαθεσή σου....

 

βρε demaki μου ποσο δικιο εχεις για την ψυχολογια! Εγω την πρωτη φορα ειμουν 'αλλου' και δεν δουλεψαν ουτε τα φαρμακα, εκανα 1 ωαριο και 2 μικροτερα και τωρα ειχα 12 και πραγματικα πιστευω οτι ο λογος ειναι οτι ξεκινησα με τελειως διαφορετικη διαθεση και τρομερη αισιοδοξια. Απλα ελπιζω να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα...

 

KAMPIOS μην το βαλεις ποτε κατω! Θα τα καταφερεις και θα εισαι μια τελεια μανουλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

DEMY σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου!!!!Πήρα το γιατρο και εκει που του μιλαγα με ρωτησε αν ειμαι καλά και άρχισα να κλαιω.....του ειπα συγνώμη αλλα ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικα και εκεινος μου είπε να κλαψω όσο θέλω να ξεσπάσω γιατι η θεραπεία που έκανα φέρνει και μια καταθλιψη...του είπα ότι νιώθω ότι έχασα την ουσία του έρωτα με τον άντρα μου και ότι κάνω κάτι μόνο για παιδί και αυτό το καταλαβαίνει ο άντρας μου .....χωρίς να το θέλω ενώ τον αγαπώ τόσο πολύ!!!Και εκείνος μου απάντησε ότι είναι λάθος αυτό και για τους δυο και πρέπει να ήρεμήσω γιατί η ψυχολογία μου δε με βοηθάει ότι και αν κάνουμε.....μου είπε να προσπαθήσουμε μόνοι μας 3 μήνες χωρίς να μετράω μέρες κλπ απλά να πάρω απο τη 3 έως την 9η μέρα τα σερπαφάρ και να εχουμε ελεύθερες επαφές.....η αλήθεια είναι ότι με τα σερπαφάρ έμεινα έγκυος άλλο αν απέτυχε....τον συμπαθώ πολύ το γιατρό μου...με καταλαβαίνει και έχει υπομονή και πάντα όταν του τηλεφωνώ με ακούει με ευλάβεια....

 

Εσύ αν επιτρέπεται τι φάρμακα πήρες για την εξωσωματική και ποια ήταν η διαδικασία?Έμεινες με τη πρώτη?

 

ΑΣΧΕΤΟ( ΑΚΟΥΩ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΚΑΙ ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!)ΧΙ,ΧΙ

 

Καλησπερα κοριτσια και απο εμενα .... εχω παρα πολυ καιρο να γραψω, αλλα περιστασιακα μπαινω διαβαζω καποια σχολια σας...για να μην πω ψεματα κυριως της ΚΑΜΠΙΟΣ και της ΑΝΑΜΠ γιατι για ενα διαστημα μιλουσαμε πολυ και θα χαρω να δω αν τα καταφεραν.. Καμπιος μου μην απελπιζεσαι..θα ερθει θα το δεις, αλλα θα ερθει οταν θα θελει αυτο και οχι εσυ..διαβασα αυτο που εγραψες (του είπα ότι νιώθω ότι έχασα την ουσία του έρωτα με τον άντρα μου και ότι κάνω κάτι μόνο για παιδί και αυτό το καταλαβαίνει ο άντρας μου .....χωρίς να το θέλω ενώ τον αγαπώ τόσο πολύ!!!Και εκείνος μου απάντησε ότι είναι λάθος αυτό και για τους δυο και πρέπει να ήρεμήσω γιατί η ψυχολογία μου δε με βοηθάει ότι και αν κάνουμε.....) και σε νιωθω απολυτα και το ξερεις.. αλλα σκεψου να φτασουμε στο σημειο να νιωθουμε τον ανθρωπο μας ξενο διπλα μας, μονο και μονο για να αποκτησουμε ενα παιδι... Με τις σημερινες συνθηκες ζωης η υγεια μας και των δικων μας ανθρωπων ειναι ευλογια και νομιζω οτι αυτο αρκει..μη στεναχωριεσαι και επιβαρυνεις τη ψυχολογια σου...σε σκεφτομαι και θα χαρω πολυ να μαθω τα ευχαριστα σου !!!!!!!!!!!!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ κ πολυ χαλια θελω κεγω μωρακι κ δυστυχώς δεν έρχεται. ..ειχα μια αποβολή το 2010 το 2012 εξωμητρια κυηση κ μιον μια σάλπιγγα, αποτυχημενη σπερματεγχυση κ εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο χωρις αποτελεσμα...τωρα ετοιμάζομαι για δευτερη προσπαθεια αλλα με τι κουραγιο??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ κ πολυ χαλια θελω κεγω μωρακι κ δυστυχώς δεν έρχεται. ..ειχα μια αποβολή το 2010 το 2012 εξωμητρια κυηση κ μιον μια σάλπιγγα, αποτυχημενη σπερματεγχυση κ εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο χωρις αποτελεσμα...τωρα ετοιμάζομαι για δευτερη προσπαθεια αλλα με τι κουραγιο??

Πολλες φορες αναρωτιεμαι πως γινεται καποιες να μη θελουν παιδια και συγχωρεστεμαι γιαυτο που θα πω και δεν ειναι ικανες να γινουν μανες και να τους ερχεται εγκυμοσυνη και να πηγαινουν για εκτρωση και αλλες κοπελες να βασανιζονται τοσο πολυ να αποκτησουν ενα παιδακια!

Απαντηση ως σημερα δεν εχω παρει,το μονο που λεω ειναι οτι ο Θεος Ξερει!

Goooo κοπελα μου μη το βαζεις κατω και συνεχισε τις προσπαθειες με οσο υπομονη και δυναμη εχεις!

Εχω γινει μανα και πιστεψε με αξιζει να αγωνιστης!Ειχα κι εγω μια παλλινδρομο κυηση το 2008 αλλα ευτυχως την δευτερη φορα ο Θεους με βοηθησε να κανω ενα κοριτσακι!

Προσωπικα πιστευω οτι με πολυ πιστη και προσευχει ολα θα γινουν!

Καλη επιτυχια στην δευτερη εξωσωματικη σου που ευχομαι να ειναι και η τελευταια και σε 9 μηνες να κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ κ πολυ χαλια θελω κεγω μωρακι κ δυστυχώς δεν έρχεται. ..ειχα μια αποβολή το 2010 το 2012 εξωμητρια κυηση κ μιον μια σάλπιγγα, αποτυχημενη σπερματεγχυση κ εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο χωρις αποτελεσμα...τωρα ετοιμάζομαι για δευτερη προσπαθεια αλλα με τι κουραγιο??

Θα βρείς το κουράγιο καλή μου....είμαστε δυνατές!Η μητρότητα είναι δικαίωμα που δεν μπορεί κανείς να μας το αποκλείσει....Εχεις δύναμη μέσα σου,απλά δεν το ξέρεις..τοσα πέρασες και τα κατάφερες να σταθείς στα πόδια σου.....Να σκέφτεσαι οτι ότι γίνεται γίνεται για καλό,να γίνουμε μανούλες.Εγώ τα κατάφερα μετά από 3,5χρόνια..ταλαιπωρήθηκα ψυχολογικά και τώρα μεγαλώνουν στην κοιλίτσα μου 2φασολάκια και ανυπομονώ να τα πάρω στην αγκαλιά μου.Σου έυχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα βρείς το κουράγιο καλή μου....είμαστε δυνατές!Η μητρότητα είναι δικαίωμα που δεν μπορεί κανείς να μας το αποκλείσει....Εχεις δύναμη μέσα σου,απλά δεν το ξέρεις..τοσα πέρασες και τα κατάφερες να σταθείς στα πόδια σου.....Να σκέφτεσαι οτι ότι γίνεται γίνεται για καλό,να γίνουμε μανούλες.Εγώ τα κατάφερα μετά από 3,5χρόνια..ταλαιπωρήθηκα ψυχολογικά και τώρα μεγαλώνουν στην κοιλίτσα μου 2φασολάκια και ανυπομονώ να τα πάρω στην αγκαλιά μου.Σου έυχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία

 

Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια μου δίνετε πολυ κουραγιο κ ειδικά μολις διαβαζω πως δεν ειμαι η μονη "γκαντεμο" πανω στο θεμα!! Εύχομαι πραγματικα να ηταν πιο εύκολα τα πράγματα σε ολες εμας που προσπαθούμε ....απορώ πραγματικά αν ειναι θέλημα θεου όλα αυτα που περνάμε. ... και κάποιες τα πετάνε για πλάκα! ! Αυτό ειναι που δε χωράει στο μυαλό μου... τελος παντων μακάρι να πανε ολα καλα τον αλλο μηνα που θα ξαναπροσπαθησω γιατι μετα θα ειναι πολυ βαρύ. .....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσακια.... εχω γραψει καποιες φορες...τωρα ειμαι στη φαση της ψιλοαγωνιας ( προσπαθω να μην εχω καθολου ).Σημερα ειναι Σαββατο ( καλο μας ΣΚ ) και την Πεμπτη εκανα την πρωτη μου σπερματεγχυση. Ο γιατρος μας ειπε λιγο πριν την διαδικασια σε μενα οτι δεν χρειαζεται να ξανακανω γιατι ο αντρας μου εχει αριστο σπερμα και ειναι περιττο. Το θεμα ειναι οτι ειναι ο 3ος μηνας που πηρα χαπια προκλησης ωοθηλορρηξιας και ειχα μονο ενα μεγαλο αυγουλακι κατι που με αγχωνει ... χθες που ψαχτηκα στο ιντερνετ λιγακι λεγανε οτι παραγονται 3-5 ικανα για ωορρηξια. Μιλησα με την γιατρο και μου ειπε οτι αλλαζει απο γυναικα σε γυναικα και ισως χωρις τα χαπια να μην ειχα.. " τυχαινει να ειναι καποι λιγοι μηνες ανορρεκτικοι..) αρα απ οτι καταλαβαινεται... τα εχω χαμενα. Ελπιζω αλλα .. και δεν θελω. Αυτο που μου την σπαει ειναι οτι νοιωθω σαν κοτα που κλωσαει το αυγο ενω φοβαμαι οτι ειναι χαζο γιατι δεν... τι να πω,κουραγιο σε ολες μας και φυσικα...καλα αποτελεσματα :wink: <3 <3 ΚΑΛΗΜΕΡΑ

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό μέσα στα forum, ψάχνοντας απαντήσεις γεμάτη άγχος και αγωνία, ήρθε ο καιρός να γράψω και εγώ την ιστορία μου! Ήρθε η σειρά μου να δώσω θάρρος και ελπίδα σε όλες τις κοπέλες που είναι στην προσπάθεια!

Πριν δύο χρόνια, ξεκινήσαμε και εμείς τις προσπάθειες με τον άντρα μου για ένα μωράκι! Πολύ χαρά για την μεγάλη απόφαση που πήραμε, πιστεύοντας ότι θα γίνει και αμέσως! Στους πρώτους έξι μήνες, δεν είδαμε "φως", πήγα στον γιατρό μου και μου έλεγε ότι όλα είναι καλά κλπ κλπ! Στις αρχές του περσινού καλοκαιριού, κάνω σαλπιγγογραφία και τα αποτελέσματα αποκαρδιωτικά! Η μία σάλπιγγα, περιτυλιγμένη και η άλλη "λίγο αργή". Το κλάμα που έριξα δεν περιγράφεται, η ψυχολογία μου χάλια. Ο γιατρός επέμενε τότε για λαπαροσκόπηση. Και σα να μη φτάνει αυτό, βγάζω μία κύστη, η οποία εξελίχθηκε σε κυστικό μόρφωμα, τεράστιο με κίνδυνο να συστραφεί με αιμορραγίες κλπ. Οι οδηγίες του γιατρού να μην φύγω από την Αθήνα! Οπότε, για να μην πολυλογώ, λόγω της κύστης, η λαπαροσκόπηση κρίθηκε αναγκαία. Λες και η κύστη βγήκε για να κάνω το χειρουργείο. Τελικά,τον περσινό χειμώνα, μπήκα στο χειρουργείο, καθαρίσαμε την ωοθήκη και καταφέραμε να διορθώσουμε τις σάλπιγγες! Όπως έλεγε και ο γιατρός μου ήμουν του κουτιού! Αλλά επειδή μέχρι τον Φλεβάρη, πάλι δεν είχαμε δει το πολυπόθητο +, σε συνεργασία με τον γιατρό μου πήρα κλομιφαίνη, και σήμερα έχω στην αγκαλιά μου το κορίτσι μου!

Δεν ξέρω γιατί πρέπει κάποια ζευγάρια να ταλαιπωρούνται, ξέρω όμως ότι αυτός ο δρόμος έχει προορισμό! Κάθε φορά που συμβαίνει κάτι άσχημο, να γίνεται λόγος για να έχετε περισσότερη δύναμη! Και αν χάνεται μία μάχη, δεν χάνεται ο πόλεμος, Δύναμη και επιμονή!

 

Καλή επιτυχία σε όλα τα ζευγάρια που βρίσκονται στην προσπάθεια, και μην ξεχνάτε ότι σε αυτόν τον αγώνα είστε δύο! Γιατί και οι σύντροφοι μας στεναχωριούνται ή έχουν άγχος αλλά δεν το λένε πάντα! Αυτό το κατάλαβα όταν πλέον είχα γεννήσει! Να μείνετε ενωμένοι, αγαπημένοι και ετοιμοπόλεμοι!

 

good-luck46.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό μέσα στα forum, ψάχνοντας απαντήσεις γεμάτη άγχος και αγωνία, ήρθε ο καιρός να γράψω και εγώ την ιστορία μου! Ήρθε η σειρά μου να δώσω θάρρος και ελπίδα σε όλες τις κοπέλες που είναι στην προσπάθεια!

Πριν δύο χρόνια, ξεκινήσαμε και εμείς τις προσπάθειες με τον άντρα μου για ένα μωράκι! Πολύ χαρά για την μεγάλη απόφαση που πήραμε, πιστεύοντας ότι θα γίνει και αμέσως! Στους πρώτους έξι μήνες, δεν είδαμε "φως", πήγα στον γιατρό μου και μου έλεγε ότι όλα είναι καλά κλπ κλπ! Στις αρχές του περσινού καλοκαιριού, κάνω σαλπιγγογραφία και τα αποτελέσματα αποκαρδιωτικά! Η μία σάλπιγγα, περιτυλιγμένη και η άλλη "λίγο αργή". Το κλάμα που έριξα δεν περιγράφεται, η ψυχολογία μου χάλια. Ο γιατρός επέμενε τότε για λαπαροσκόπηση. Και σα να μη φτάνει αυτό, βγάζω μία κύστη, η οποία εξελίχθηκε σε κυστικό μόρφωμα, τεράστιο με κίνδυνο να συστραφεί με αιμορραγίες κλπ. Οι οδηγίες του γιατρού να μην φύγω από την Αθήνα! Οπότε, για να μην πολυλογώ, λόγω της κύστης, η λαπαροσκόπηση κρίθηκε αναγκαία. Λες και η κύστη βγήκε για να κάνω το χειρουργείο. Τελικά,τον περσινό χειμώνα, μπήκα στο χειρουργείο, καθαρίσαμε την ωοθήκη και καταφέραμε να διορθώσουμε τις σάλπιγγες! Όπως έλεγε και ο γιατρός μου ήμουν του κουτιού! Αλλά επειδή μέχρι τον Φλεβάρη, πάλι δεν είχαμε δει το πολυπόθητο +, σε συνεργασία με τον γιατρό μου πήρα κλομιφαίνη, και σήμερα έχω στην αγκαλιά μου το κορίτσι μου!

Δεν ξέρω γιατί πρέπει κάποια ζευγάρια να ταλαιπωρούνται, ξέρω όμως ότι αυτός ο δρόμος έχει προορισμό! Κάθε φορά που συμβαίνει κάτι άσχημο, να γίνεται λόγος για να έχετε περισσότερη δύναμη! Και αν χάνεται μία μάχη, δεν χάνεται ο πόλεμος, Δύναμη και επιμονή!

 

Καλή επιτυχία σε όλα τα ζευγάρια που βρίσκονται στην προσπάθεια, και μην ξεχνάτε ότι σε αυτόν τον αγώνα είστε δύο! Γιατί και οι σύντροφοι μας στεναχωριούνται ή έχουν άγχος αλλά δεν το λένε πάντα! Αυτό το κατάλαβα όταν πλέον είχα γεννήσει! Να μείνετε ενωμένοι, αγαπημένοι και ετοιμοπόλεμοι!

 

good-luck46.gif

NA ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Zoozoo έχεις πολύ δίκιο κ όντως μας δίνεις κουράγιο! Να είσαι παντα καλά κ εσυ κ η οικογένεια σου! !! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! ! Κ εννοείται πως οι αποτυχίες πρέπει να μας δυναμονουν κ οχι να μας ρίχνουν όσο δύσκολο κ σν είναι! !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα! Ευχομαι ολα τα κοριτσια εδω να αποκτησουν συντομα το μωρακι τους.

Εγω ειμαι ηδη μανουλα. Εχω ενα γιο 13 μηνων. Θελω ομως να αποκτησω συντομα αλλο ενα παιδακι. Γι'αυτο κ διαβαζοντας το φορουμ διαπιστωσα πως εχω παρομοια αγωνια κ λαχταρα με εσας, αλλα κ τις ιδιες ανησυχιες.

Ξεκινησαμε λοιπον αυτον το μηνα τις προσπαθειες για δευτερο νινι. Υπολογιζω αυτες οι μερες να ειναι οι γονιμες...καλη μας επιτυχια λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ 5,5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΕΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ(ΕΞΩΣΩΜ.& ΣΠΕΡΜΑΤ) ΑΠΟ ΤΗΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΔΥΟ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ & ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΤΑΖΑΝ ΣΕ ΕΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ, ΟΤΙ ΩΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΗ & ΓΙΑ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΥΧΑΙΟ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΓΩ Κ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΦΩΣ ΜΑΣ ΧΑΡΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟ ΟΠΟΙΟΣ Κ ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ ΚΑΝΑΜΕ ΓΟΝΙΔΙΑΚΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΖΥΖΗΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΚ! ΕΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΩ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΑ ΕΧΑΝΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΧΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΗΓΟΥ ΜΟΥ(ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ)

ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΜΙΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΤΑΤΜΗΣΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ DNA ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ! ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ, ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!

ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΥΣΤΕΡΗΣΗ....... ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβαζω καιρο το forum και αποφασισα να γραψω κι εγω την ιστορια μου...Προσπαθω με τον αντρα μου εδώ κ 6 μηνες για μωρακι χωρις αποτέλεσμα...Αποφασισαμε να κανουμε σπερμοδιαγραμμα για να δουμε αν φταιει κατι και τι μπορει να είναι αυτό...Το αποτέλεσμα ηταν λιγο απογοητευτικο...Πολυ μικρος αριθμος σπερματοζωαρίων και ουρεοπλασμα σε μεγαλο βαθμο(τοσο που μας ειπε ο γιατρος πως κοντευε να καταστρεψει τελειως το σπερμα)Το ειχε καιρο ,χωρις όμως συμπτωματα....'Ετσι σταματήσαμε τις προσπάθειες και αρχισαμε και οι δυο αντιβιωση για ένα μηνα.....Ξερω πως μετα θα ακολουθησουν και άλλες εξετασεις, κι άλλες εξετασεις όμως θελω να είμαι θετικη σε ολο αυτό (προσπαθω δηλαδή)...Δεν ξερω κατά ποσο η θεραπεια θα βοηθησει την κατασταση,ευχομαι όμως να πανε όλα καλα....Υπαρχουν φορες που νιωθω δυνατη και ετοιμη να αντιμετωπισω πολλα ,υπαρχουν και φορες βεβαια που με τρομαζει ολο αυτό... Ευχομαι να εχετε καλες γιορτες και συντομα σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθουν για παιδακι να τα καταφερουν!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ 5,5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΕΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ(ΕΞΩΣΩΜ.& ΣΠΕΡΜΑΤ) ΑΠΟ ΤΗΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΔΥΟ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ & ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΤΑΖΑΝ ΣΕ ΕΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ, ΟΤΙ ΩΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΗ & ΓΙΑ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΥΧΑΙΟ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΓΩ Κ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΦΩΣ ΜΑΣ ΧΑΡΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟ ΟΠΟΙΟΣ Κ ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ ΚΑΝΑΜΕ ΓΟΝΙΔΙΑΚΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΖΥΖΗΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΚ! ΕΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΩ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΑ ΕΧΑΝΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΧΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΗΓΟΥ ΜΟΥ(ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ)

ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΜΙΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΤΑΤΜΗΣΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ DNA ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ! ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ, ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!

ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΥΣΤΕΡΗΣΗ....... ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.

Χαίρομαι πολύ,που μέτα από τόσο καιρό έχετε βρεί κάποια λύση...Φιλικό μου ζευγάρι,μετά από 2αποβολές ο γυναικολόγος τους σύστησε τα αντιπατρικά εμβόλια μετά από πολλές εξετάσεις....Μετά από ταλαιπωρία 8χρόνων,κατάφεραν με τα συγκεκριμένα εμβόλια να κρατούν στην αγκαλιά τους τον 2χρονο γιό τους,μετά από 6μήνες θεραπείας.Σου έυχομαι το καλύτερο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...