Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

γειά σας κοριτσάκια μου!!!

 

χαρά 1981 μου είπε μαγνητική στο κεφάλι...δεν ξέρω λεπτομέριες, θα πάω αυριο να μου την γράψει.

 

Κορίτσια πριν λίγες μέρες έκανε η νύφη μου σαλπιγγογραφία στο Ιασώ κ πλήρωσε 160 ευρώ.

Εμένα μου την έγραψε ο γιατρός αλλα δεν πρόλαβα να την κάνω...το παραπεμπτικο αναφερει "υστεροσαλπιγγογραφία εκτός αμοιβής ακτινολόγου 0.78". Μου είπε οτι μπορώ να την κάνω κ στα ιδιωτικά μαιευτηρια.

Τώρα βέβαια δεν ξέρω πόσο θα κοστισει αλλα πιστεύω οτι κάτι γλιτώνεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμποδιζει Νικη για αυτο κάναμε και τη σαλπιγγογραφια....με τη θεραπεια υποτιθεται θα φυγει και αμεσως θα κανω σπερματεγχυση...

ένας μήνας δεν είναι και μεγάλο χρονικό διάστημα!ούτε θα σας πάει πίσω πολύ καιρο...εγώ θα άφηνα κ αυτόν τον μήνα και θα δοκίμαζα μετά τις ενέσεις...

βεβαια οι πιθανότητες δεν είναι πολλές αλλά δεν χάνεις κ κατι το πολύ πολύ εναν μήνα!

ο γιατρός τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites

ένας μήνας δεν είναι και μεγάλο χρονικό διάστημα!ούτε θα σας πάει πίσω πολύ καιρο...εγώ θα άφηνα κ αυτόν τον μήνα και θα δοκίμαζα μετά τις ενέσεις...

βεβαια οι πιθανότητες δεν είναι πολλές αλλά δεν χάνεις κ κατι το πολύ πολύ εναν μήνα!

ο γιατρός τι σου είπε;

 

 

καμπιος μου μην απελπιζεσαι...αν θες τη γνωμη μου αν αυτη η κυστη εμποδιζει εντελως τη συλληψη κανε τη θεραπεια..αν οχι και ο γιατρος σου ειναι σιγουρος οτι υπαρχουν πιθανοτητες ασε και αυτο το μηνα, αλλα να εισαι ηρεμη

αν ομως οι πιθανοτητες λογω κυστης ειναι ελαχιστες, τοτε μη χανεις αλλο χρονο...

 

 

γειά σας κοριτσάκια μου!!!

 

χαρά 1981 μου είπε μαγνητική στο κεφάλι...δεν ξέρω λεπτομέριες, θα πάω αυριο να μου την γράψει.

 

Κορίτσια πριν λίγες μέρες έκανε η νύφη μου σαλπιγγογραφία στο Ιασώ κ πλήρωσε 160 ευρώ.

Εμένα μου την έγραψε ο γιατρός αλλα δεν πρόλαβα να την κάνω...το παραπεμπτικο αναφερει "υστεροσαλπιγγογραφία εκτός αμοιβής ακτινολόγου 0.78". Μου είπε οτι μπορώ να την κάνω κ στα ιδιωτικά μαιευτηρια.

Τώρα βέβαια δεν ξέρω πόσο θα κοστισει αλλα πιστεύω οτι κάτι γλιτώνεις...

μαλλον ειναι η κλασικη μαγνητικη..δεν πονας καθολου..μονο που το κεφαλι σου θα ειναι μεσα σε κατι σαν τουνελ και θα ακους διαφορους θορυβους..απλα καθεσαι ακινητη..προσθαθησε να τη γραψεις γιατι ειναι γενικα ακριβες οι μαγνητικες...

 

ρωτησα τη γιατρο μου και ενα αλλο γιατρο και μου ειπαν οτι δεν γραφεται και μετα πηρα ξανα στα κεντρα που κανουν αυτες τις εξετασεις και μου ειπαν οτι δεν γραφεται απο τον εοπυυ...

 

και εγω την εγραψα..εχω ασφαλεια εοπυυ..σου τη γραφει γυναικολογος συμβεβλημενος με τον εοππυ,αλλα την κανεις μονο σε κεντρα που ειναι συμβεβλημενα ή σε δημοσια νοσοκομεια και πληρωσα 5 ευρω.

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλες κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι η σαλπιγγογραφία μου δεν ήταν καλή...ειχα περιορισμένη διαπερατότητα μετα απο πολλές εγχύσεις υγρού κιόλας...και ο γιατρός μου είπε ο΄τι φταίει η κύστη για αυτό( ειναι ενδομητρική) και κλεινει τις διόδους....για αυτό και θα κάνω τη θεραπεία...έχουν περάσει και 2,5 χρονια προσπαθειών και κουράστηκα είναι η αλήθεια!!:cry:Αύριο θα πάω στο γιατρό να μου γράψει τη πρώτη ένεση και θα τον ρωτήσω....είναι και πανάκριβες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλες κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι η σαλπιγγογραφία μου δεν ήταν καλή...ειχα περιορισμένη διαπερατότητα μετα απο πολλές εγχύσεις υγρού κιόλας...και ο γιατρός μου είπε ο΄τι φταίει η κύστη για αυτό( ειναι ενδομητρική) και κλεινει τις διόδους....για αυτό και θα κάνω τη θεραπεία...έχουν περάσει και 2,5 χρονια προσπαθειών και κουράστηκα είναι η αλήθεια!!:cry:Αύριο θα πάω στο γιατρό να μου γράψει τη πρώτη ένεση και θα τον ρωτήσω....είναι και πανάκριβες!!!!

ο γιατρός μου είπε ότι έχω πολύ λίγες πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας με λενε χρυσα!! θελω και εγω με την σειρα μου να σας πω το προβλημα μου..προσπαθουμε με τον ανρα μου να κανουμε μωρακι αλλα δυστιχωσ δεν εχουμε το επιθημιτο αποτελεσμα...:(:( εχουμε παει σε γιατρο και δεν εχουμε καπιο προβλημα..τι μπορει να φταιει????? ειχα παει και προσφατα στον γυναικολο μου και ειχα κανει υπεριχογραφιμα κ ειδε οτι στην μητρα μου υπαρχει ωαριο και εχουμε κανει ελευθερα επαφη 2 φορες..λετε να μεινω αυτην την φορα????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας με λενε χρυσα!! θελω και εγω με την σειρα μου να σας πω το προβλημα μου..προσπαθουμε με τον ανρα μου να κανουμε μωρακι αλλα δυστιχωσ δεν εχουμε το επιθημιτο αποτελεσμα...:(:( εχουμε παει σε γιατρο και δεν εχουμε καπιο προβλημα..τι μπορει να φταιει????? ειχα παει και προσφατα στον γυναικολο μου και ειχα κανει υπεριχογραφιμα κ ειδε οτι στην μητρα μου υπαρχει ωαριο και εχουμε κανει ελευθερα επαφη 2 φορες..λετε να μεινω αυτην την φορα????
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλες κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι η σαλπιγγογραφία μου δεν ήταν καλή...ειχα περιορισμένη διαπερατότητα μετα απο πολλές εγχύσεις υγρού κιόλας...και ο γιατρός μου είπε ο΄τι φταίει η κύστη για αυτό( ειναι ενδομητρική) και κλεινει τις διόδους....για αυτό και θα κάνω τη θεραπεία...έχουν περάσει και 2,5 χρονια προσπαθειών και κουράστηκα είναι η αλήθεια!!:cry:Αύριο θα πάω στο γιατρό να μου γράψει τη πρώτη ένεση και θα τον ρωτήσω....είναι και πανάκριβες!!!!

 

ο γιατρός μου είπε ότι έχω πολύ λίγες πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης...

 

τοτε καμπιος μου, αφου ειναι ειναι πολυ λιγες οι πιθανοτητες μη καθυστερεις καθολου..ξεκινα τη θεραπεια σου και κανε λιγο υπομονη, 2,5 χρονια περασαν, τι ειναι 6 μηνες ακομα..τουλαχιστον τοτε θα εισαι σιγουρη οτι ολα ειναι καλα και θα τα καταφερεις...θα το δεις !!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας με λενε χρυσα!! θελω και εγω με την σειρα μου να σας πω το προβλημα μου..προσπαθουμε με τον ανρα μου να κανουμε μωρακι αλλα δυστιχωσ δεν εχουμε το επιθημιτο αποτελεσμα...:(:( εχουμε παει σε γιατρο και δεν εχουμε καπιο προβλημα..τι μπορει να φταιει????? ειχα παει και προσφατα στον γυναικολο μου και ειχα κανει υπεριχογραφιμα κ ειδε οτι στην μητρα μου υπαρχει ωαριο και εχουμε κανει ελευθερα επαφη 2 φορες..λετε να μεινω αυτην την φορα????

 

χρυσα μου το πιο πιθανο αφου δεν υπαρχει προβλημα ειναι να εχετε πολυ αγχος..μην το σκεφτεσαι και θα τα καταφερετε..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω όλες κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι η σαλπιγγογραφία μου δεν ήταν καλή...ειχα περιορισμένη διαπερατότητα μετα απο πολλές εγχύσεις υγρού κιόλας...και ο γιατρός μου είπε ο΄τι φταίει η κύστη για αυτό( ειναι ενδομητρική) και κλεινει τις διόδους....για αυτό και θα κάνω τη θεραπεία...έχουν περάσει και 2,5 χρονια προσπαθειών και κουράστηκα είναι η αλήθεια!!:cry:Αύριο θα πάω στο γιατρό να μου γράψει τη πρώτη ένεση και θα τον ρωτήσω....είναι και πανάκριβες!!!!

 

Καμπιος εχω καιεγω ενδομητριωση και εκανα και αφαιρεση κυστης 7εκατοστων....πριν 3 χρονια.....αλλα δεν ειχα προβλημα στις σαλπιγγες αλλα στην οωθηκη οπου βρισκοταν η κυστη και πολλες εστιες.....με αποτελεσμα να μην μπορουν να σταθουν τα ωαρια στις οωθηκες...οπως μου ελεγαν οι γιατροι....ελα ομως ντε που με την πρωτηηηηηηηηηη προσπαθεια εμεινα εγκυος και τωρα εχω ενα μωρακι 8 μηνων.....εκανα και εγω 6 ενεσεις για παγωματων ωοθηκων.....ειναι οντως πανακριβες αλλαεγω ειχα ασφαλεια ικα και πληρωσα συμμετοχη 25% δλδ η ενεσα κοστιζε 1000 ευρω και εγω πληρωσα 250 ευρω....επι 6 φορες γιατι 6 χτυπησα.....

 

 

Ολα καλα να σου πανε....ευχομαι....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΑΛΑΚΙ μακάρι να μείνω και εγώ με τη πρωτη!!!Ποιες ενέσεις έκανες?Εγώ έκανα επέμβαση τον ιανουαριο του 2011 και αφαίρεσα δεξιά κύστη....απλα μετά ξαναβγαλα και τώρα θα κάνω θεραπεία.Και εγώ έχω ικα.200 ευρω δε κάνει η μία ένεση και πληρώνεις 50 ευρω συμμετοχή?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΑΛΑΚΙ μακάρι να μείνω και εγώ με τη πρωτη!!!Ποιες ενέσεις έκανες?Εγώ έκανα επέμβαση τον ιανουαριο του 2011 και αφαίρεσα δεξιά κύστη....απλα μετά ξαναβγαλα και τώρα θα κάνω θεραπεία.Και εγώ έχω ικα.200 ευρω δε κάνει η μία ένεση και πληρώνεις 50 ευρω συμμετοχή?

 

Δλδ τωρα θα κανεις θεραπεια? δεν την εκανες οταν χειρουργηθηκες?

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Οχι η μια ενεσα κοστιζε τοτε τουλαχιστον 1000 ευρω και εγω πληρωνα για καθε μια 250 ευρω...δλδ 25% συμμετοχη μεσω ικα....αφου χαρακτηριστικα θυμαμαι οταν πηγα να μου βγαλουν τα ραμματα απο το χειρουργειο που εκανα για την κυστη γυρναει ενας γιατρος και μου λεει θα σου γραψω τις ενεσουλες να κανεις....και εγω ρωταω ποσο κοστιζουν???? και μου λεει επι λεξη οτι καθε μια ενεσα κοστιζει οσο ο μηνιαιος μου μισθος.....και τον ρωταω ποσα παιρνεις???? και μου απανταει....1000 ευρω....και τοτε παθαινω σοοοοοοκ....αλλα ευτυχως πηγα μεσω ικα και πληρωσα 250 ευρω επι 6 φορες....δλδ 1500 ευρω συνολικα αντι 6000ευρω που κοστιζαν εκτος ασφαλειας....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα,τι κάνετε?

Γιατί θα κάνεις μαγνητική εγκεφάλου?Για να ελέγξετε αν υπάρχει πρόβλημα με τις ορμόνες?Μάλλον τότε θα κάνεις μαγνητική στην υπόφηση.Είναι το σημείο στο κεφάλι μας από το οποίο εκρίνονται οι ορμόνες.Για την προλακτίνη γίνεται αυτό?Συγγνώμη που ρωτάω,αλλά έχω κάνει και εγώ μαγνητική εγκεφάλου και υπόφησης,αλλά για άλλο θέμα και όχι για κάτι σχετικό με εγκυμοσύνη.Δεν πονάει καθόλου,απλά είναι μια άσχμημη αίσθηση επειδή μπαίνεις μέσα σε κάτι σαν σωλήνα.Αν νιώθεις άγχος από κλειστοφοβία το καλύτερο είναι να μπεις μέσα με κλειστά τα μάτια.Εκείνη την ώρα να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα σαν να βλέπεις όνειρο.Εγώ π.χ. επειδή την είχα κάνει λίγο μετά το γάμο μου σκεφτόμουν πόσο ωραία ήταν στο γάμο μου και στο γλέντι μετά και έτσι πέρασε η ώρα.Τη δεύτερη φορά που την έκανα σκεφτόμουν πάλι άλλα ωραία πράγματα με κλειστά μάτια πάντα για να περνάει η ώρα.Δεν στα λέω αυτά για να τρομάξεις,αλλά για να είσαι προετοιμασμένη.Έτσι μου είχε πει και μένα μια φίλη μου που είχε κάνει και όσο είχα κλειστά τα μάτια μου δεν μου φάνηκε καθόλου.Μόνο λίγο θόρηβο θα ακούς,αλλά θα σου δώσουν φαντάζομαι ωτασπίδες.Σε φιλώ και καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας.Είμαι παλιό μέλος αλλά έχω καιρό να γράψω,σας παρακολουθώ όλες ωστόσο.Μετά από 19 μήνες προσπαθειών,την προηγούμενη πέμπτη ανακαλύπτω πωε είμαι έγκυος.Καταλαβαίνεται όλες τη χαρά μου.Πάνω που ε'ιχαμε αποφασίσει να ξεκινήσουμε τις εξετάσεις,ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε.ίσως επειδή πάψαμε να το περιμένουμε.Τα πράγματα δυστυχώς δεν εξελίσονται θετικά και μάλλον το απόγευμα που θα έχω την επαναληπτική τιμή της χοριακής θα ξέρω.

Ολόγος που σας γράφω άσχετα με την έκβαση της εγκυμοσύνης μου είναι για να σας πω ότι τελικά το άγχος κορίτσια μου είναι το Α το Ω.Δεν λέω εννοείται πως πρέπει να κάνουμε εξετάσεις αλλά το μωράκι θα έρθει όποτε θέλει αυτό κι εκεί που δεν το περιμένεις!Απ όλη την ιστορία -αν τελικά τα πράγματα είναι άσχημα-Θα προσπαθήσω να κρατήσω το γεγονός ότι καταφέροαμε να συλλάβουμε φυσιολογικά.Αν κ είμαι στεναχωρημένη προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω.Προς το παρόν σας φιλώ κ θα σας νημερώσω το απόγευμα για τα νέα!

Υ.Γ. sorry για την πολυλογία μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :) τι κάνετε;;; Εγω ειμαι λιγο καλυτερα απλα δυσκολευομαι οταν σκέφτομαι οτι σημερα θα πρεπει να ειμαι στη δουλεια το απογευμα μαζι με την κοπέλα που μου έδωσε τα ραβασακια κ με την κοπέλα που έμεινε εγκυουλα !!! Ξέρω οτι μέσα μου θα αισθάνομαι πολυ μειονεκτικα κ δεν το αντέχω :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :) τι κάνετε;;; Εγω ειμαι λιγο καλυτερα απλα δυσκολευομαι οταν σκέφτομαι οτι σημερα θα πρεπει να ειμαι στη δουλεια το απογευμα μαζι με την κοπέλα που μου έδωσε τα ραβασακια κ με την κοπέλα που έμεινε εγκυουλα !!! Ξέρω οτι μέσα μου θα αισθάνομαι πολυ μειονεκτικα κ δεν το αντέχω :(

 

κουκλιτσα μου μην τους δινεις σημασια.. το κεφαλι ψηλα, αδιαφορησε γι΄αυτες και σκεψου ποσο αγαπας και σε αγαπαει ο αντρουλης σου..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας.Είμαι παλιό μέλος αλλά έχω καιρό να γράψω,σας παρακολουθώ όλες ωστόσο.Μετά από 19 μήνες προσπαθειών,την προηγούμενη πέμπτη ανακαλύπτω πωε είμαι έγκυος.Καταλαβαίνεται όλες τη χαρά μου.Πάνω που ε'ιχαμε αποφασίσει να ξεκινήσουμε τις εξετάσεις,ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε.ίσως επειδή πάψαμε να το περιμένουμε.Τα πράγματα δυστυχώς δεν εξελίσονται θετικά και μάλλον το απόγευμα που θα έχω την επαναληπτική τιμή της χοριακής θα ξέρω.

Ολόγος που σας γράφω άσχετα με την έκβαση της εγκυμοσύνης μου είναι για να σας πω ότι τελικά το άγχος κορίτσια μου είναι το Α το Ω.Δεν λέω εννοείται πως πρέπει να κάνουμε εξετάσεις αλλά το μωράκι θα έρθει όποτε θέλει αυτό κι εκεί που δεν το περιμένεις!Απ όλη την ιστορία -αν τελικά τα πράγματα είναι άσχημα-Θα προσπαθήσω να κρατήσω το γεγονός ότι καταφέροαμε να συλλάβουμε φυσιολογικά.Αν κ είμαι στεναχωρημένη προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω.Προς το παρόν σας φιλώ κ θα σας νημερώσω το απόγευμα για τα νέα!

Υ.Γ. sorry για την πολυλογία μου!

 

ελσα μου μη στεναχωριεσαι.. και εγω περασα το ιδιο την προηγουμενη εβδομαδα.. ελπιζω τελικα να πανε ολα καλα.. μη το σκεφτεσαι καθολου, σαν να μην εγινε και συνεχισε τις προσπαθειες σου...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουν τα κοριτσακια εδώ μέσα! Διαβάζω καλά νέα διαβάζω άσχημα νέα αλλα εχω να πω οτι όλα ειναι του θεού θελουμενα!Καλά η κακά! Εύχομαι με το καλό να κρατησετε τα ζουζουνακια σας αγκαλιτσα( για τις εγκύουλες μας) και για εμάς υπομονη και όνειρα για αυτά που γρήγορα θα έρθουν!

:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :) τι κάνετε;;; Εγω ειμαι λιγο καλυτερα απλα δυσκολευομαι οταν σκέφτομαι οτι σημερα θα πρεπει να ειμαι στη δουλεια το απογευμα μαζι με την κοπέλα που μου έδωσε τα ραβασακια κ με την κοπέλα που έμεινε εγκυουλα !!! Ξέρω οτι μέσα μου θα αισθάνομαι πολυ μειονεκτικα κ δεν το αντέχω :(

 

 

συμφωνω και γω ΨΗΛΑ το κεφαλι.......

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΑΛΑΚΙ οταν έκανα την επέμβαση έκανα και εγώ θεραπεία με arvekap 6 μήνες αλλά ο γιατρός που είχα τότε ,ενώ έπρεπε με το τέλος της θεραπείας να κάνω προσπάθειες να μεινω έγκυος με άφησε και περίμενα 4 μηνες....και μετά το θυμήθηκε....αλλά είχε χαθεί η γόνιμη περίοδος των ενέσεων....έτσι ξανάβγαλα κύστη και μετά άλλαξα γιατρό και αυτος που πάω τώρα μου έκανε σήμερα ενεση σαν την arvekap, την elityran 11,25 mg τρίμηνη.Μετά το τρίμηνο θα παίρνω κάποια χάπια που είναι προγεστερόνη για άλλους 3 μήνες και όταν τελείωσω κατευθείαν για σύλληψη!!!Δηλαδή εξαιτίας του ανευθυνου γιατρού έχασα 1 χρόνο....Ασε....και τώρα πάλι απο την αρχή....Το μόνο που με χαροποιεί είναι ότι ο γιατρός μου είναι 100% σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος....Μπορεί να κάνω και σπερματέγχυση για καλύτερες πιθανότητες

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια τι τραβαμε.. Καμπιος μην το βαζεις κατω κανε τη θεραπεια, χαλαρωσε εν τω μεταξυ στο διαστημα αυτο και ολα θα πανε καλα. Χαρα τωρα ειδα τα μην. ελειπα καποιο διαστημα, σε θαυμαζω ειλικρινα, μπραβο σου!!!!! Με το καλο να αρχισεις παλι τις προσπαθειες για μωρακι. Εγω κοριτσια μπηκα τη Δευτερα στα 40! και μανουλα δεν εγινα ακομα. Με εχει παρει πολυ απο κατω!! Αδιαθετησα το Σαββατο και η περιοδος κρατησε 3 ημερες.Μετα συνεχιζουν τα καφε με κατι σαν τριχες σκουρες καφε μεσα, δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω. Εχει καμια σας τετοια πραγματα μετα την περιοδο; ποσες μερες σας κραταει μεχρι να καθαρισετε τελειως; Αυτα τα ειχα και πριν την υστεροσκοπηση και συνεχιζουν ακομα. Περιμενω να μου πειτε μηπως ξερετε γιατι τα εχω αυτα.. σας φιλω ολες..

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΑΛΑΚΙ οταν έκανα την επέμβαση έκανα και εγώ θεραπεία με arvekap 6 μήνες αλλά ο γιατρός που είχα τότε ,ενώ έπρεπε με το τέλος της θεραπείας να κάνω προσπάθειες να μεινω έγκυος με άφησε και περίμενα 4 μηνες....και μετά το θυμήθηκε....αλλά είχε χαθεί η γόνιμη περίοδος των ενέσεων....έτσι ξανάβγαλα κύστη και μετά άλλαξα γιατρό και αυτος που πάω τώρα μου έκανε σήμερα ενεση σαν την arvekap, την elityran 11,25 mg τρίμηνη.Μετά το τρίμηνο θα παίρνω κάποια χάπια που είναι προγεστερόνη για άλλους 3 μήνες και όταν τελείωσω κατευθείαν για σύλληψη!!!Δηλαδή εξαιτίας του ανευθυνου γιατρού έχασα 1 χρόνο....Ασε....και τώρα πάλι απο την αρχή....Το μόνο που με χαροποιεί είναι ότι ο γιατρός μου είναι 100% σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος....Μπορεί να κάνω και σπερματέγχυση για καλύτερες πιθανότητες

 

 

 

Καμπιος μου οντως ο ανευθυνος γιατρος αφησε να φυγει το λεγομενο παραθυρο γονιμοτητας το οποιο ειναι το διαστημα μετα το τελος της θεραπειας με ενεσεις και αφου φυσικα ξαναερθει η περιοδος για να σημανει η εναρξη της γονιμοτητας αλλα οχι και 4 μηνες.....αυτο ειναι πολυ.....δεν αφηνουμε τοσο διαστημα οσο υπαρχουν προυποθεσεις....συντροφος δλδ και συνεναιση για παιδι.....εγω εκανα τις ενεσεις και συντροφο δεν ειχα και μεχρι να αποκτησω περασαν χρονια οποτε ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ........

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...