Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

κοριτσάκια μου καλησπέρα! Εχω αρκετό καιρό να μπώ! Αρχικά να ευχηθώ συγχαρητήρια στη Χαρά!!!Να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

 

Εγώ πρίν λίγες μέρες έκανα ορμονικές εξετάσεις κ τη Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα...αααχ έχω πολύ αγχος γιατί ήδη αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα με το σπέρμα κ δεν θέλω να έχουμε κι άλλα....

 

roubies, επειδή εχω χάσει επεισόδια, τελικά κάνατε επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα;Έυχομαι κοριτσάκι μου να πάνε όλα καλά!

 

Καλησπέρα κοπέλα μου.Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ που ρωτάς και με σκέφτεσαι.Το κάναμε το επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και δεν ήταν καλό.Έτσι ο άντρας μου έκοψε το κάπνισμα μαχαίρι και παίρνει και κάποιες βιταμίνες.Ετοιμαζόμαστε για εξωσωματική,αλλά επειδή αυτό δεν μπορεί να γίνει πριν τον Ιούνιο,αφού τότε μου κλείσαν ραντεβού να περάσω από επιτροπή,συνεχίζουμε να προσπαθούμε φυσιολογικά και βέβαια θα κάνουμε και πιο εξειδικευμένες εξετάσεις για το σπέρμα μήπως κάτι δεν φάνηκε στο σπερμοδιάγραμμα,που μπορούμε να θεραπεύσουμε.Όπως καταλαβαίνεις κάνουμε παράλληλες προσπάθειες για να μην χάνουμε χρόνο και ό,τι μας κάτσει πρώτο.Βλέπουμε.

Χαρά μου έχεις απόλυτο δίκιο σε ό,τι λες.Και εγώ πέρασα διαστήματα φοβερού άγχους και στεναχώριας,αλλά δεν κατάφερα τίποτα.Όταν ο άντρας μου λόγω των σπερμοδιαγραμμάτων του άρχισε να μην είναι καλά και να στεναχωριέται που δεν κάνουμε παιδί "εξαιτίας του"είδα αλλιώς τα πράγματα.'Εβλεπα να "χάνω"τον άντρα μου χωρίς ουσιώδη λόγο,οπότε τότε του είπα "Εγώ θέλω να είσαι εσύ καλά.Δεν μπορώ να στεναχωριέμαι για ένα μωρό που δεν το έχω και δεν το έχω γνωρίσει ακόμα.Εσύ όμως είσαι ο άνθρωπός μου και δεν αντέχω να σε βλέπω έτσι.Αν είναι να έρθει θα έρθει.Θα κάνουμε ό,τι μπορούμε,αλλά και να μην έρθει δεν με νοιάζει γιατί έχω εσένα." Έστι είδα και εγώ τα πράγματα από την άλλη τους πλευρά,την όμορφη.Έχω την υγεία μου,η οικογένειά μου είναι μια χαρά και έχω και έναν άντρα που με λατρεύει γιατί σας βεβαιώνω κορίτσια,ότι ο άντρας μου ένιωθε άσχημα γιατί σε περίπτωση που πάμε για εξωσωματική θα πάρω εγώ ένα κάρο φάρμακα γιατί εκείνος έχει το "θέμα".Έτσι το βλέπει γι'αυτό κουρελιάστηκε τόσο,δεν ήταν δηλαδή από ανδρικό εγωισμό,αλλά από την αγωνία του για μένα.Και σας ρωτάω,τι άλλο να ζητήσω από τη ζωή,όταν έχω όλα αυτά?Αν ο Θεός πιστεύει ότι θέλει να μας δώσει ένα παιδάκι καλώς,αν όχι εμείς να είμαστε καλά και να μην τρώμε χρόνια από τη ζωή μας με εμμονές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμείς έχουμε ήδη ενα κακό διάγραμμα στο ιστορικό μας και περιμένουμε τη Δευτέρα να πάρουμε τα αποτελέσματα απο το δεύτερο.

Ευτυχώς τη Δευτέρα θα πάω και για χοριακή, οπότε ελπίζω να ειναι αχρείαστα το διάγραμμα ;)

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς έχουμε ήδη ενα κακό διάγραμμα στο ιστορικό μας και περιμένουμε τη Δευτέρα να πάρουμε τα αποτελέσματα απο το δεύτερο.

Ευτυχώς τη Δευτέρα θα πάω και για χοριακή, οπότε ελπίζω να ειναι αχρείαστα το διάγραμμα ;)

 

Αντε να ακούσουμε όμορφα νέα! Στο εύχομαι ολοψυχα

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς έχουμε ήδη ενα κακό διάγραμμα στο ιστορικό μας και περιμένουμε τη Δευτέρα να πάρουμε τα αποτελέσματα απο το δεύτερο.

Ευτυχώς τη Δευτέρα θα πάω και για χοριακή, οπότε ελπίζω να ειναι αχρείαστα το διάγραμμα ;)

 

Μακάρι κοπελάρα μου να μας πεις όμορφα νέα και σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!!!!Θα πειμένουμε με αγωνία τα νέα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολυ!

Μακάρι να εχουμε ενα θετικο αποτέλεσμα!

Προσπαθούμε εδώ και 2χρονια αλλα δεν απελπιστηκαμε!

 

Αυτο το μήνα πήγα σε νέο γιατρό και είδα τυχαία για πρώτη φορα ενα ωοθυλακιο έτοιμο να σκάσει!

Την επόμενη μερα είχα και για πρώτη φορα στα 2 χρόνια, θετικο τεστάκι ωορρηξιας!

 

Ειμαι πολυ αισιόδοξη!

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ!

Μακάρι να εχουμε ενα θετικο αποτέλεσμα!

Προσπαθούμε εδώ και 2χρονια αλλα δεν απελπιστηκαμε!

 

Αυτο το μήνα πήγα σε νέο γιατρό και είδα τυχαία για πρώτη φορα ενα ωοθυλακιο έτοιμο να σκάσει!

Την επόμενη μερα είχα και για πρώτη φορα στα 2 χρόνια, θετικο τεστάκι ωορρηξιας!

 

Ειμαι πολυ αισιόδοξη!

 

Αντε πολυ ωραία όλα μπαίνουν σε μια σηρα! Όμορφα νέα να ακούσω θέλω σε λίγες μερες!:P

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ!

Μακάρι να εχουμε ενα θετικο αποτέλεσμα!

Προσπαθούμε εδώ και 2χρονια αλλα δεν απελπιστηκαμε!

 

Αυτο το μήνα πήγα σε νέο γιατρό και είδα τυχαία για πρώτη φορα ενα ωοθυλακιο έτοιμο να σκάσει!

Την επόμενη μερα είχα και για πρώτη φορα στα 2 χρόνια, θετικο τεστάκι ωορρηξιας!

 

Ειμαι πολυ αισιόδοξη!

 

κοπελα μου μακαρι να μαθεις τα ευχαριστα νεα συντομα, στο ευχομαι ολοψυχα..κοιτα να εισαι ηρεμη !!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχθες πηγα στο γιατρο και με υπερηχο δεν εβλεπε τιποτα, που σημαινει οτι δε θα χρειαστω αποξεση ή κατι τετοιο.. και τελος μου ειπε οτι μπορω να συλλαβω ευκολα, αλλααααα κατα 99,9% οι αποβολες μου οφειλονται σε θρομβοφιλια ... και απο την 20η ημερα του κυκλου θα πινω και σαλοσπιρ... Τι θα κανω με τοσα φαρμακα?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχθες πηγα στο γιατρο και με υπερηχο δεν εβλεπε τιποτα, που σημαινει οτι δε θα χρειαστω αποξεση ή κατι τετοιο.. και τελος μου ειπε οτι μπορω να συλλαβω ευκολα, αλλααααα κατα 99,9% οι αποβολες μου οφειλονται σε θρομβοφιλια ... και απο την 20η ημερα του κυκλου θα πινω και σαλοσπιρ... Τι θα κανω με τοσα φαρμακα?

 

Τι να κανείς ρε πουλάκι μου! Αν πρέπει να τα πάρεις ,,,θα κανείς υπομονή! Ετσι θα φτάσεις πιο κοντά στο στόχο σου! Να έχεις γερά νεύρα, και καλά αποτελέσματα στη σαλπιγγογραφια. Χαμογελά και προχορα:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα εχθες πηγα στο γιατρο και με υπερηχο δεν εβλεπε τιποτα, που σημαινει οτι δε θα χρειαστω αποξεση ή κατι τετοιο.. και τελος μου ειπε οτι μπορω να συλλαβω ευκολα, αλλααααα κατα 99,9% οι αποβολες μου οφειλονται σε θρομβοφιλια ... και απο την 20η ημερα του κυκλου θα πινω και σαλοσπιρ... Τι θα κανω με τοσα φαρμακα?

 

Τι να κανείς ρε πουλάκι μου! Αν πρέπει να τα πάρεις ,,,θα κανείς υπομονή! Ετσι θα φτάσεις πιο κοντά στο στόχο σου! Να έχεις γερά νεύρα, και καλά αποτελέσματα στη σαλπιγγογραφια. Χαμογελά και προχορα:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχθες πηγα στο γιατρο και με υπερηχο δεν εβλεπε τιποτα, που σημαινει οτι δε θα χρειαστω αποξεση ή κατι τετοιο.. και τελος μου ειπε οτι μπορω να συλλαβω ευκολα, αλλααααα κατα 99,9% οι αποβολες μου οφειλονται σε θρομβοφιλια ... και απο την 20η ημερα του κυκλου θα πινω και σαλοσπιρ... Τι θα κανω με τοσα φαρμακα?

 

 

καλημερα,

χαρα μου λυπαμαι πραγματικα γι΄αυτο που εγινε..:(

σε συγχαιρω ομως για τη δυναμη που δειχνεις και μπραβο σου να μην το βαζεις κατω....δεν θα μας νικησει αυτο..εμεις θα νικησουμε και θα εχουμε αυτο που ποθουμε...

οσον αφορα τα φαρμακα υπομονη κοριτσι μου.....ξερω πως ειναι να παιρνεις πολλα φαρμακα....υπομονη

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

χαρα μου λυπαμαι πραγματικα γι΄αυτο που εγινε..:(

σε συγχαιρω ομως για τη δυναμη που δειχνεις και μπραβο σου να μην το βαζεις κατω....δεν θα μας νικησει αυτο..εμεις θα νικησουμε και θα εχουμε αυτο που ποθουμε...

οσον αφορα τα φαρμακα υπομονη κοριτσι μου.....ξερω πως ειναι να παιρνεις πολλα φαρμακα....υπομονη

Χαρα μου καλησπερα , δεν θα σου πω λυπαμαι γιατι δεν θελω να λυπαμαι , δεν μου αρεσει αυτη η εκφραση . Αλλα θα σου πω οτι η ζωη ειναι μπροστα κ οτι καθε εμποδιο για καλο . Θα ερθει η σωστη στιγμη συντομα θα το δεις . Εστω κ αυτο το μικρο διαστημα μπορεσες κατι να αισθανθεις , εγω δεν το εχω νοιωσει ποτε . Ευχομαι βεβαια κ για ολες μας συντομα. Παντως θελω να σε συνχαρω για την μεγαλη δυναμη που εχεις κ την βγαζεις σε μας , γιατι θελει δυναμη κ ψυχη για να μπορεις να εκφραζεις αυτα που σου συμβαινουν με καθε λεπτομερεια σε ανθρωπους που δεν γνωριζεις . Μα τουλαχιστον ξερεις οτι αυτοι οι ανθρωποι (δηλ εμεις ολες ) θα σε ακουσουμε με προσοχη , θα σε καταλαβουμε, θα σε νοιωσουμε κ θα παρουμε πραγματα κ συμβουλες απο σενα . Κ πανω απο ολα τα εμπιστευεσαι σε κοριτσια που περναμε τα ιδια ....Σε ευχαριστω που ειμαι κ εγω σε αυτη την παρεα κ πραγματικα περνω πολλα απο σας , κ δεν ειναι μονο τα νεα κ οι συμβουλες..ειναι η τεραστια αυτη δυναμη που μερικες φορες νοιωθω απο τα λογια σας κ αυτα που γραφεται οτι περναει κατευθειαν απο τον υπολογιστη μεσα μου ....

Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου ευχομαι απο εδω κ περα να πανε ολα καλα και να εισαι σιγουρη οτι το καθε βημα σε παει πιο κοντα στο μωρακι σου!

 

Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο τις ορμονικες εξετασεις...ολα καλα εκτος απο την προλακτινη...η τιμη της?κρατηθειτε...72 με ανωτατο οριο το 29...ολο εμποδια εχουμε μπροστα μας...μια το σπερμα, μια αυτο κ ακομα εχω κ αλλες εξετασεις μπροστα μου :(

Εχει αντιμετωπισει καμια προβλημα με την προλακτινη; Εστειλα τις εξετασεις στον γιατρο μου κ τωρα περιμενω απαντηση :?

Link to comment
Share on other sites

:(:(είμαι πολυ στεναχωρημενη σήμερα είχα ραντεβού με το γιατρό μου και διαπιστώσαμε Κυστη ....ενώ είχαμε αρχίσει προσπάθειες για μωρακι μετα απο πολυποδα και σαλπιγγογραφια...μου είπε να ξεκινήσω αντισυλιπτηκα για 3,4 μηνεσ για την Κυστη μήπως και καταφέρουμε να φύγει! Αλλά εγώ του είπα δεν θέλω ...θέλω να προσπαθήσουμε 3 μήνες τώρα.... Γιατί είναι αυξημένες οι πιθανότητες μετα απο πολυποδα και σαλπιγγογραφια....και μου είπε Οκ ...αλλά με λίγα ποσοστά να πιάσουμε μωρό,,,έκανα καλά; Η όχι; Τι γνώμη έχετε;:confused::confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα εχθες πηγα στο γιατρο και με υπερηχο δεν εβλεπε τιποτα, που σημαινει οτι δε θα χρειαστω αποξεση ή κατι τετοιο.. και τελος μου ειπε οτι μπορω να συλλαβω ευκολα, αλλααααα κατα 99,9% οι αποβολες μου οφειλονται σε θρομβοφιλια ... και απο την 20η ημερα του κυκλου θα πινω και σαλοσπιρ... Τι θα κανω με τοσα φαρμακα?

 

Χαρά μου θα χαμογελας και θα προχορας με ψηλά το κεφάλι!:-Ολες μας έχουμε ένα στόχο και πρέπει να το πετύχουμε... Για άλλες ειναι εύκολο για άλλες μας δύσκολο!και εγώ κάθε φορά που γυρναω απο το γιατρό με ανάλογα αποτελέσματα εχω πολλές σκέψεις στο μυαλό μου πολυ άσχημες! Ομως βλέπω ότι δεν είμαι η μονη οποτε περνώ πάλη τα πάνω μου! Αντε άντε και σε λίγο θα ακούσουμε όμορφα νέα σου :-P:razz:! Ερχονται τα καλά:)

Link to comment
Share on other sites

:(:(είμαι πολυ στεναχωρημενη σήμερα είχα ραντεβού με το γιατρό μου και διαπιστώσαμε Κυστη ....ενώ είχαμε αρχίσει προσπάθειες για μωρακι μετα απο πολυποδα και σαλπιγγογραφια...μου είπε να ξεκινήσω αντισυλιπτηκα για 3,4 μηνεσ για την Κυστη μήπως και καταφέρουμε να φύγει! Αλλά εγώ του είπα δεν θέλω ...θέλω να προσπαθήσουμε 3 μήνες τώρα.... Γιατί είναι αυξημένες οι πιθανότητες μετα απο πολυποδα και σαλπιγγογραφια....και μου είπε Οκ ...αλλά με λίγα ποσοστά να πιάσουμε μωρό,,,έκανα καλά; Η όχι; Τι γνώμη έχετε;:confused::confused::confused::confused:

κοριτσακι μου εχω ακουσει κ εγω οτι οι 3 μηνες μετα τη σλπιγγογραφια ειναι γονιμοι...τωρα βεβαια δεν εχω κ προσωπικη εμπειρια(ειναι μια απο τις εξετασεις που θα κανω αμεσα)...τον γιατρο πως τον ακουσες;πιστευω οτι εαν ηταν απαραιτητο θα σε πιεζε να παρεις τα χαπια...

καντε τις προσπαθειες σας αυτους τους μηνες κ βλεπετε...το πολυ πολυ να πατε λιγους μηνες πισω...δεν ξερω ποσο καιρο προσπαθειτε κ ποσο υπομονη σου εχει απομεινει αλλα κρινοντας απο τον εαυτο μου λεω οτι κ λιγους μηνες παραπανω στους τοσους που προσπαθουμε θα τους αντεχα :wink:

ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου εχω ακουσει κ εγω οτι οι 3 μηνες μετα τη σλπιγγογραφια ειναι γονιμοι...τωρα βεβαια δεν εχω κ προσωπικη εμπειρια(ειναι μια απο τις εξετασεις που θα κανω αμεσα)...τον γιατρο πως τον ακουσες;πιστευω οτι εαν ηταν απαραιτητο θα σε πιεζε να παρεις τα χαπια...

καντε τις προσπαθειες σας αυτους τους μηνες κ βλεπετε...το πολυ πολυ να πατε λιγους μηνες πισω...δεν ξερω ποσο καιρο προσπαθειτε κ ποσο υπομονη σου εχει απομεινει αλλα κρινοντας απο τον εαυτο μου λεω οτι κ λιγους μηνες παραπανω στους τοσους που προσπαθουμε θα τους αντεχα :wink:

ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα!

 

Ναι έχεις δίκιο κούκλα μου για τους 3 μήνες που λες! Όντως ο γιατρός μου είπε ακριβός αυτό!ας εκμεταλλευτούμε αυτό το τρίμηνο κακό δεν θα κάνουμε ! Απλά το κακό ειναι ότι εχω αριστερή σαλπιγγα κληστη και Κυστη στη δεξιά οωθηκη οπότε καταλαβενεις:rolleyes::rolleyes::rolleyes: για τι ποσοστό μιλάμε! Δεν πηραζει ας κανω την προσπάθεια! Σε ευχαριστω πολυ για ολα:-P

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο κούκλα μου για τους 3 μήνες που λες! Όντως ο γιατρός μου είπε ακριβός αυτό!ας εκμεταλλευτούμε αυτό το τρίμηνο κακό δεν θα κάνουμε ! Απλά το κακό ειναι ότι εχω αριστερή σαλπιγγα κληστη και Κυστη στη δεξιά οωθηκη οπότε καταλαβενεις:rolleyes::rolleyes::rolleyes: για τι ποσοστό μιλάμε! Δεν πηραζει ας κανω την προσπάθεια! Σε ευχαριστω πολυ για ολα:-P

ολα καλα να πανε κοπελα μου!ποτε δεν ξερεις ποτε θα αποφασισει να τρυπωσει το σπορακι :P εχουμε διαβασει κ εδω για ακομα πιο δυσκολες περιπτωσεις που ειχαν αισιο τελος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο κούκλα μου για τους 3 μήνες που λες! Όντως ο γιατρός μου είπε ακριβός αυτό!ας εκμεταλλευτούμε αυτό το τρίμηνο κακό δεν θα κάνουμε ! Απλά το κακό ειναι ότι εχω αριστερή σαλπιγγα κληστη και Κυστη στη δεξιά οωθηκη οπότε καταλαβενεις:rolleyes::rolleyes::rolleyes: για τι ποσοστό μιλάμε! Δεν πηραζει ας κανω την προσπάθεια! Σε ευχαριστω πολυ για ολα:-P

 

παντως δεν ξερω αν ισχυει τελικα, αλλα εγω μετα τη σαλπιγγογραφια εμεινα...μακαρι να τα καταφερεις !!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου καλησπερα , δεν θα σου πω λυπαμαι γιατι δεν θελω να λυπαμαι , δεν μου αρεσει αυτη η εκφραση . Αλλα θα σου πω οτι η ζωη ειναι μπροστα κ οτι καθε εμποδιο για καλο . Θα ερθει η σωστη στιγμη συντομα θα το δεις . Εστω κ αυτο το μικρο διαστημα μπορεσες κατι να αισθανθεις , εγω δεν το εχω νοιωσει ποτε . Ευχομαι βεβαια κ για ολες μας συντομα. Παντως θελω να σε συνχαρω για την μεγαλη δυναμη που εχεις κ την βγαζεις σε μας , γιατι θελει δυναμη κ ψυχη για να μπορεις να εκφραζεις αυτα που σου συμβαινουν με καθε λεπτομερεια σε ανθρωπους που δεν γνωριζεις . Μα τουλαχιστον ξερεις οτι αυτοι οι ανθρωποι (δηλ εμεις ολες ) θα σε ακουσουμε με προσοχη , θα σε καταλαβουμε, θα σε νοιωσουμε κ θα παρουμε πραγματα κ συμβουλες απο σενα . Κ πανω απο ολα τα εμπιστευεσαι σε κοριτσια που περναμε τα ιδια ....Σε ευχαριστω που ειμαι κ εγω σε αυτη την παρεα κ πραγματικα περνω πολλα απο σας , κ δεν ειναι μονο τα νεα κ οι συμβουλες..ειναι η τεραστια αυτη δυναμη που μερικες φορες νοιωθω απο τα λογια σας κ αυτα που γραφεται οτι περναει κατευθειαν απο τον υπολογιστη μεσα μου ....

 

 

ειλικρινα με συγκινησες με αυτα που εγραψες...ειναι συναισθηματα που νιωθω και εγω..χαιρομαι που μπορω να μοιραστω αυτα που νιωθω μαζι σας....

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!! με λενε χρυσα και ειμαι 21 χρ..προσπαθω με τον αντρα μου να κανουμε ενα μωρακι!! αλλα δυστιχως δεν εχουμε το επιθημιτο αποτελεσμα..εχω παει σε γυναικολογο και μου εχει πει πωσ δεν εχω καποιο προβλιμα.ειμαι στης γονιμεσ μερες μου και το ωαριο μου ωρισκεται στην μητρα και το ξερω γιατι το ειδα σε υπεριχογραφιμα και μου το ειπε κ ο γιατρο..εκανα ελευτηερα με τον αντρα μου επαφη..λετε αυτοι την φορα να τα καταφερουμε? θα χαρς πολυ να μου απαντησετε..

Link to comment
Share on other sites

Χρυσούλα μου είσαι πολύ μικρή ακόμα και δεν αξίζει να απελπίζεσαι. Μην ξεχνάς πως κάθε μήνα έχουμε 15-20% πιθανότητες σύλληψης, γι αυτο και οι γυναικολόγοι λένε πως πρεπει να προσπαθούμε εναν χρόνο τουλαχιστον και αν περάσει αυτό το διάστημα να κάνουμε εναν ελεγχο να δουμε τι μπορει να συμβαινει. Απο την στιγμη που σου λεει ο ιατρος οτι δεν βλεπει κάποιο πρόβλημα, θα ερθει γρήγορα και η εγκυμοσυνη. Φρόντισε να έχεις επαφές γύρω στις γόνιμες μέρες (και 1 και 2 φορές :P) και να μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειμαι σε απόγνωση :( σημερα στη δουλεια μου ρθε ενα ραβασακι απο μια υπάλληλο που με ρώταγε "ποτε περιμένεις περιοδο;;" Της απανταω την άλλη βδομάδα κ μου ξανά στέλνει "μακάρι να σου φέρει γούρι η Μαρθα που ειναι εγκυος να τα καταφέρεις κ συ επιτέλους " !!! Έκλαιγα ολο το απογευμα....ακόμα δηλαδη αφενός γιατι η κοπέλα παντρεύτηκε τον Δεκέμβρη και μάλιστα θυμάμαι οτι στο γάμο της ήμουνα κατα στενοχωρημένη επειδη για αλλα μια φορα είχα αδιαθετησει κ αφετέρου γιατι κατάλαβα οτι η μάνα μου εχει κανει μεγαλη μα..... κ εχει πει στους πάντες οτι προσπαθούμε απ τον Αύγουστο κ δεν μας κάθεται κ τους ειχε πει να μην μου πούνε για την μαρθα για να μην στεναχωρεθω !!! Κ ενα πράγμα που δεν αντέχω με τίποτα ειναι να με λυπουνται πίσω απ την πλάτη μου !!!! Κορίτσια πραγματικά νιώθω χάλια κ στεναχώρια που ειμαι τόσο άτυχη που εχει περάσει τόσος καιρός κ ακόμα τίποτα κ η μαρθα αμέσως κ εχω θυμωσει κ απίστευτα με τη μάνα μου !!!! Κλαίω όλη μερα :( :( μην συζήτηση κ για τα ραβασακια γιατι θα κλαίω μεχρι αυριο.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειμαι σε απόγνωση :( σημερα στη δουλεια μου ρθε ενα ραβασακι απο μια υπάλληλο που με ρώταγε "ποτε περιμένεις περιοδο;;" Της απανταω την άλλη βδομάδα κ μου ξανά στέλνει "μακάρι να σου φέρει γούρι η Μαρθα που ειναι εγκυος να τα καταφέρεις κ συ επιτέλους " !!! Έκλαιγα ολο το απογευμα....ακόμα δηλαδη αφενός γιατι η κοπέλα παντρεύτηκε τον Δεκέμβρη και μάλιστα θυμάμαι οτι στο γάμο της ήμουνα κατα στενοχωρημένη επειδη για αλλα μια φορα είχα αδιαθετησει κ αφετέρου γιατι κατάλαβα οτι η μάνα μου εχει κανει μεγαλη μα..... κ εχει πει στους πάντες οτι προσπαθούμε απ τον Αύγουστο κ δεν μας κάθεται κ τους ειχε πει να μην μου πούνε για την μαρθα για να μην στεναχωρεθω !!! Κ ενα πράγμα που δεν αντέχω με τίποτα ειναι να με λυπουνται πίσω απ την πλάτη μου !!!! Κορίτσια πραγματικά νιώθω χάλια κ στεναχώρια που ειμαι τόσο άτυχη που εχει περάσει τόσος καιρός κ ακόμα τίποτα κ η μαρθα αμέσως κ εχω θυμωσει κ απίστευτα με τη μάνα μου !!!! Κλαίω όλη μερα :( :( μην συζήτηση κ για τα ραβασακια γιατι θα κλαίω μεχρι αυριο.....

κοριτσάκι μου λυπάμαι πολυ...μην το παίρνεις τόσο βαριά!καταλαβαίνω ακριβώς πως αισθάνεσαι γιατι τα έχω περάσει κ εγώ!Απο την άλλη με ποιο δικαίωμα κάθεται η άλλη κοπέλα κ ρωτάει πότε θα κάνεις παιδί;;;έλεος δηλαδή!εκνευρίζομαι πολύ με τέτοιες αδιακρισίες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...