Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Καινούρια στην παρέα, αν και σας παρακολουθώ πολύ καιρό. Τώρα όμως έχω την ανάγκη να πω κι εγώ την ιστορία μου.

Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε Δεκέμβρη του '09 και μέχρι τότε δεν είχαμε την ανάγκη να κάνουμε παιδιά. Σιγά σιγά το βάλαμε στο πρόγραμμα και (σχετικά εύκολα) μετά από 4-5 μήνες προσπαθειών ,Σεπτέμβρης του '10 test θετικό!! Η χαρά όμως δεν κράτησε πολύ... Τέλος Οκτώβρη αποβολή. Ακολούθησε ένα 6μηνο εξετάσεις, αντιβιώσεις, ξανά εξετάσεις... και είπαμε αι σιχτίρ, αν είναι θα ξανάρθει. Αλλά δεν ερχόταν... Και όσο περνούσε ο καιρός, τόσο με έπιανε η λύσσα.

Ακολούθησαν 3 σπερματεγχύσεις (2ο, 3ο και 5ο του '12) άκαρπες και είπαμε να περάσει το καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη πάμε για εξωσωματική. Και εκεί που περίμενα να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω τις διαδικασίες...δεν αδιαθέτησα!! Απίστευτη χαρά!! Αλλά εκείνη κράτησε πολύ λιγότερο, δεν ακούσαμε ποτέ την καρδούλα του...

Ήταν πια θέμα χρόνου, δεν μπορούσα να περιμένω να γίνει πάλι από μόνο του και είπαμε μετά τα Χριστούγεννα να την κάνουμε την εξωσωματική. Ο γιατρός μου είπε να κάνω κάποιες εξετάσεις ορμονικές και παίρνω κάτι αποτελέσματα....FSH:24. Με αυτό το νούμερο μου είπε η διέγερση θεωρείται άσκοπη (με λίγα λόγια ξέμεινα από ωάρια). Εντέλει την κάναμε την απόπειρα, αφ'ενός γιατι είχα φυσιολογική σύλληψη 3 μήνες πριν, αφ'εταίρου γιατί ο υπέρηχος τα έδειχνε όλα καλά.

Έκανα τις ενεσούλες μου (το τούρμπισμα που λέω εγώ), μου πήραν 5 ωάρια και 2 μέρες μετά μου έβαλαν 2 έμβρυα καλής ποιότητας. Τώρα είμαι στην αναμονή, την Παρασκευή θα ξέρω...

Δεν ξέρω αν πέτυχε, ξέρω όμως ότι προσπάθησα και 2 πράγματα έμαθα όλο αυτό τον καιρό:

1)Το άγχος είναι ότι χειρότερο. Την πρώτη φορά δεν το σκεφτόμουν γιατί περίμενα πώς και πώς τη συναυλία των U2 (lucky irish!!!) και τη δεύτερη περίμενα την εξωσωματική.

2)Η πίστη είναι ότι καλύτερο.Πιστέψτε το!! Πιστέψτε στον εαυτό σας, στο Θεό, στην Παναγία, στό Βούδα...όπου θέλετε! Πιστέψτε και προσευχηθείτε! Δεν είμαι θεούσα, ούτε πάω κάθε Κυριακή στην εκκλησία, αλλά όταν ο γιατρός μου είπε "πρέπει να είσαι προετοιμασμένη ότι μπορεί να μη βρούμε ούτε ένα ωάριο", η προσευχή μου έδωσε απίστευτη δύναμη.

Είπα πολλά, το ξέρω, αλλά είχα φοβερή ανάγκη να τα πω, και ποιος θα με καταλάβαινε καλύτερα από εσάς?

Εύχομαι σε όλες να πραγματοποιήσετε τα όνειρά σας, μέσα απ'την καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καινούρια στην παρέα, αν και σας παρακολουθώ πολύ καιρό. Τώρα όμως έχω την ανάγκη να πω κι εγώ την ιστορία μου.

Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε Δεκέμβρη του '09 και μέχρι τότε δεν είχαμε την ανάγκη να κάνουμε παιδιά. Σιγά σιγά το βάλαμε στο πρόγραμμα και (σχετικά εύκολα) μετά από 4-5 μήνες προσπαθειών ,Σεπτέμβρης του '10 test θετικό!! Η χαρά όμως δεν κράτησε πολύ... Τέλος Οκτώβρη αποβολή. Ακολούθησε ένα 6μηνο εξετάσεις, αντιβιώσεις, ξανά εξετάσεις... και είπαμε αι σιχτίρ, αν είναι θα ξανάρθει. Αλλά δεν ερχόταν... Και όσο περνούσε ο καιρός, τόσο με έπιανε η λύσσα.

Ακολούθησαν 3 σπερματεγχύσεις (2ο, 3ο και 5ο του '12) άκαρπες και είπαμε να περάσει το καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη πάμε για εξωσωματική. Και εκεί που περίμενα να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω τις διαδικασίες...δεν αδιαθέτησα!! Απίστευτη χαρά!! Αλλά εκείνη κράτησε πολύ λιγότερο, δεν ακούσαμε ποτέ την καρδούλα του...

Ήταν πια θέμα χρόνου, δεν μπορούσα να περιμένω να γίνει πάλι από μόνο του και είπαμε μετά τα Χριστούγεννα να την κάνουμε την εξωσωματική. Ο γιατρός μου είπε να κάνω κάποιες εξετάσεις ορμονικές και παίρνω κάτι αποτελέσματα....FSH:24. Με αυτό το νούμερο μου είπε η διέγερση θεωρείται άσκοπη (με λίγα λόγια ξέμεινα από ωάρια). Εντέλει την κάναμε την απόπειρα, αφ'ενός γιατι είχα φυσιολογική σύλληψη 3 μήνες πριν, αφ'εταίρου γιατί ο υπέρηχος τα έδειχνε όλα καλά.

Έκανα τις ενεσούλες μου (το τούρμπισμα που λέω εγώ), μου πήραν 5 ωάρια και 2 μέρες μετά μου έβαλαν 2 έμβρυα καλής ποιότητας. Τώρα είμαι στην αναμονή, την Παρασκευή θα ξέρω...

Δεν ξέρω αν πέτυχε, ξέρω όμως ότι προσπάθησα και 2 πράγματα έμαθα όλο αυτό τον καιρό:

1)Το άγχος είναι ότι χειρότερο. Την πρώτη φορά δεν το σκεφτόμουν γιατί περίμενα πώς και πώς τη συναυλία των U2 (lucky irish!!!) και τη δεύτερη περίμενα την εξωσωματική.

2)Η πίστη είναι ότι καλύτερο.Πιστέψτε το!! Πιστέψτε στον εαυτό σας, στο Θεό, στην Παναγία, στό Βούδα...όπου θέλετε! Πιστέψτε και προσευχηθείτε! Δεν είμαι θεούσα, ούτε πάω κάθε Κυριακή στην εκκλησία, αλλά όταν ο γιατρός μου είπε "πρέπει να είσαι προετοιμασμένη ότι μπορεί να μη βρούμε ούτε ένα ωάριο", η προσευχή μου έδωσε απίστευτη δύναμη.

Είπα πολλά, το ξέρω, αλλά είχα φοβερή ανάγκη να τα πω, και ποιος θα με καταλάβαινε καλύτερα από εσάς?

Εύχομαι σε όλες να πραγματοποιήσετε τα όνειρά σας, μέσα απ'την καρδιά μου!

 

Κοριτσάκι μου εύχομαι το καλύτερο την Παρασκευή και κυρίως αυτή τη φορά η εγκυμοσύνη να είναι τελειόμηνη και να κρατήσεις ένα ή και δύο ακόμα υγειή μωρά στην αγκαλιά σου.Αν θες μπορείς και εσύ να μπεις στο parentscafe,να κλικάρεις πάνω στο θέμα "χαλαρά καφέ" και μετά στο θέμα "koula mares".Εκεί είναι μια πολύ όμορφη παρέα με άλλες κοπέλες που έχουν κάνει ή βρίσκονται στη διαδικασία της εξωσωματικής.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα!!Τι κάνετε? Εμένα μου ήρθε περίοδος...που σημαίνει ότι ούτε η σαλπιγγογραφία δε με βοήθησε που λένε ότι μερικές μένουν έγκυες μετά απο σαλπιγγογραφία....δε γλιτώνω την 6μηνη θεραπεία.Μου φαίνεται βουνό να περιμένω έξι μήνες και αν θα κάνω τελικά παιδί....Οι ελπίδες μου τελειώνουν...

 

Καμπιος μην απογοητεύεσαι τόσο γρήγορα.. όταν λένε ότι η σαλπιγγογραφία βοηθά στη σύλληψη δεν εννοούν απαραίτητα τον επόμενο μήνα.. αλλά τους επόμενους... σκέψου θετικά.. αφού σου ήρθε περίοδος πλησιάζουν και οι γόνιμες.. προσπάθησε αυτή τη φορά να μη σκέφτεσαι τίποτα περί εγκυμοσύνης. Ηρέμησε και προσπάθησε να ασχοληθείς με κάτι άλλο...ή σκέψου από τώρα ότι αυτός δεν είναι ο μήνας σου για κάποιο λόγο και κανε έρωτα χωρίς να σκέφτεσαι τίποτα... είσαι πολύ πιεσμένη και αυτό είναι κακό... φιλάκια πολλά

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια , τελεια μερα δεν το συζητω . Καλως ορισατε οι καινουριες κοπελες αν κ εγω καινουρια ειμαι . Το παν ειναι η θετικη σκεψη κ η αυτοπεποιθηση . Εμενα η γιατρος μου ειπε οτι το ανχος λειτουργει σαν φραχτης στη σαλπιγγα κ δεν προκειται να καταφερω τιποτα αν δεν το αποβαλλω. Ακομα κ γυναικες που δεν εχουνε προβλημα αν εχουνε ανχος δεν καταφερνουν το επιθυμητο αποτελεσμα. Οποτε τωρα που ανοιγει κ ο καιρος ας απολαυσουμε τον ερωτα χωρις κανενα ανχος κ πιστευω οτι ολες απο εδω κ περα θα γραψουμε θετικα πραγματα . Στο θετικο μας τεστ λοιπον ......................................................:P:D:o:-D:-):lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Λοιπόν ,εγω αδιαθετησα σημερα :( κ αποφάσισα να πάμε για εξετάσεις!! Έκλεισα ραντεβου λοιπόν κ την Πέμπτη 21/3 θα πάω για υστεροσαλπιγγογραφια !!! Ο άντρας μου θα παει αύριο ! Ρε κορίτσια θα πονεσω ;;; Ποτε θα μου πει τα αποτελέσματα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Λοιπόν ,εγω αδιαθετησα σημερα :( κ αποφάσισα να πάμε για εξετάσεις!! Έκλεισα ραντεβου λοιπόν κ την Πέμπτη 21/3 θα πάω για υστεροσαλπιγγογραφια !!! Ο άντρας μου θα παει αύριο ! Ρε κορίτσια θα πονεσω ;;; Ποτε θα μου πει τα αποτελέσματα;;

 

Καλησπέρα. Δεν θα πονέσεις,μην ανησυχείς. Το περισσότερο που θα μπορούσες να νοιώσεις είναι μικρό πόνο σαν αυτόν της περιόδου. Όσον αφορά τα αποτελέσματα λογικά θα τα πάρεις αμέσως. Βέβαια εξαρτάται και από το κέντρο. Ίσως σου πουν να πας λίγο αργότερα. Καλή επιτυχία και στους 2 σας.:lol:

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν θα πονέσεις,μην ανησυχείς. Το περισσότερο που θα μπορούσες να νοιώσεις είναι μικρό πόνο σαν αυτόν της περιόδου. Όσον αφορά τα αποτελέσματα λογικά θα τα πάρεις αμέσως. Βέβαια εξαρτάται και από το κέντρο. Ίσως σου πουν να πας λίγο αργότερα. Καλή επιτυχία και στους 2 σας.:lol:

 

Ευχαριστούμε πολυ :) θα μου το κανει ο γιατρός μου στο μητέρα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Λοιπόν ,εγω αδιαθετησα σημερα :( κ αποφάσισα να πάμε για εξετάσεις!! Έκλεισα ραντεβου λοιπόν κ την Πέμπτη 21/3 θα πάω για υστεροσαλπιγγογραφια !!! Ο άντρας μου θα παει αύριο ! Ρε κορίτσια θα πονεσω ;;; Ποτε θα μου πει τα αποτελέσματα;;

Καλή επιτυχία Mirinaki! Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε! Ένα κάψιμο θα νιώσεις για λίγο και τέλος! Πάρε και κανένα buscopan καμιά ώρα νωρίτερα...

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα και στους δύο εύχομαι!!!:)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γράφτηκε από τον Δρ. Ηλία Ι. Χιντιπά - Μαιευτήρα – Γυναικολόγο, [email protected]

Website: http://www.gaiamaternity.gr

 

 

''Εδώ και περίπου 6 μήνες προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι. Έχω σταθερο κύκλο, βέβαια τον τελευταίο καιρό λόγω άγχους υποθέτω τον έχω μετατοπίσει 1-2 μερες μετά, όμως πάντα είμαι στα πλαίσια των 28-30 ημερών. Ενώ είμαι πολύ συνειδητοποιημένη και λογική ξαφνικά πιάνω τον εαυτό μου να απογοητεύεται και να απελπίζεται κάθε φορα που αδιαθετώ. Μας προτείνετε να προχωρήσουμε σε εξετάσεις που σχετίζονται με τη γονιμότητά μας ή κρίνετε οτι ειναι νωρίς για κάτι τέτοιο;''

 

Τι εννοούμε όταν λέμε "Υπογονιμότητα" στο ζευγάρι; Υπογονιμότητα λοιπόν ονομάζουμε την αδυναμία σύλληψης, μετά από 1 χρόνο ελεύθερων, τακτικών επαφών. Και τι είναι "τακτικές" επαφές; Τακτικές επαφές χωρίς προφύλαξη που στοχεύουν στη σύλληψη, είναι οι επαφές που γίνονται 2-3 φορές την εβδομάδα γύρω απ΄την ωορρηξία. Μιλάμε πρακτικά για επαφή μέρα παρά μέρα. Γιατί όχι κάθε μέρα; Διότι το σπέρμα πρέπει να "ανανεωθεί" για να έχει δυναμικό σύλληψης.

Πάμε τώρα στην ωορρηξία (ή για να είμαστε πιο σωστοί, στην ωοθυλακιορρηξία). Πότε γίνεται; Σε κύκλο σταθερό, 28 ημερών, γίνεται ακριβώς στη μέση, δηλαδή στην 14η ημέρα (υπολογισμένη από την 1η ημέρα της περιόδου). Αν σκεφτούμε ότι το ωάριο που απελευθερώνεται ζει περίπου 24-48 ώρες, ενώ το σπερματοζωάριο περίπου 1 εβδομάδα, οι "γόνιμες μέρες" είναι το διάστημα από την 12η έως την 18η ημέρα του κύκλου.

Είναι εύκολο να βρούμε την ακριβή μέρα της ωοθυλακιορρηξίας; ΟΧΙ. Ακόμα και σε γυναίκες με σταθερό κύκλο 28 ημερών, είναι δύσκολο, πολύ δε περισσότερο στις γυναίκες με ασταθή κύκλο. Επομένως τι κάνουμε; Ελεύθερες επαφές στις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα. Σ΄αυτό το σημείο πρέπει να πούμε το εξής: Εστιάζουμε τις επαφές στις γόνιμες μέρες, αλλά επαφές μπορούμε να έχουμε σε όλο τον κύκλο, ανεξαρτήτως μέρας.

Αν αναρωτηθεί κανείς ποιά είναι η πιθανότητα σύλληψης σε υγιή ζευγάρια, η απάντηση είναι: 25 % ανά κύκλο. Που σημαίνει ότι ακόμα κι αν δεν έχετε κανένα απολύτως πρόβλημα, η πιθανότητα να μην συλλάβετε είναι μεγάλη.

 

Που θέλω να καταλήξω με όλα αυτά; Πολύ απλά: ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ!!! Προσπαθήστε να χαλαρώσετε. Πετάξτε τα ημερολόγια, τα κιτς ωορρηξίας, κλπ. Η εμπειρία έχει δείξει ότι οι περισσότερες συλλήψεις έχουν γίνει σε περιόδους χαλάρωσης του ζευγαριού (διακοπές, επετείους, κλπ). Θα με θυμηθείτε.

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία Mirinaki! Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε! Ένα κάψιμο θα νιώσεις για λίγο και τέλος! Πάρε και κανένα buscopan καμιά ώρα νωρίτερα...

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα και στους δύο εύχομαι!!!:)

 

Ευχαριστούμε παρα πολυ tristezaki μου !!! Να σαι καλα !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

τις τελευταίες μέρες ο καιρός είναι υπέροχος αλλα εγω ειμαι λίγο αρρωστουλα αλλα περνάει. Να σας ρωτησω. Κανονικά η περίοδος μου ερχετε 10 του μήνα, είμα ρολοι εδω και χρόνια. εχω όλα τα συμπτωματα (πόνος στο στήθος, πρηξημο στην κοιλια, χαζα πονάκια) και την περίμενα να ερθει. συνήθως εχω και τα προεόρτια 2 μερες πριν οποτε ειμαι σιγουρη οτι θα εχω, αυτη τη φορα όμως αυτα λειπουν. Ετσι έκανα τεστ την πρωτη μέρα καθυστέρησης (ξερω οτι βιαστηκα αλλα οταν προσπαθεις, ελπίζεις) αλλα βγήκε αρνητικο και φυσικα απογοητευτικα. Υπάρχει περίπτωση να ειναι λάθος, να το έκανα νωρις? εχει τύχει σε καμία κάτι τέτοιο? (στο μυαλό μου είμαι σίγουρη ότι στο τέλος θα μου ερθει ώστε να μην φάω και άλλη κρυάδα, απλά να δούμε πότε)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...τι κανετε?

σημερα η μερα ξεκινησε με ηλιο...τι ωραια!!!!!!!!!!αντε να μπουμε σιγα σιγα στην ανοιξη.βαρεθηκαμε τις βροχες

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω κατι γιατι με απασχολει παρα πολυ τον τελευταιο καιρο....ειναι το βαρος μου...ολα αυτα τα χρονια που παιρνω ορμονες εχω βαλει πολλα κιλα. ειμαι 92 κιλα και υψος 1,60:(:(:(..δεν μου φαινεται οτι ειμαι παχυσαρκη και γι΄αυτο μου λεωε ολοι οτι ειναι πριξιμο απο τις ορμονες....αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι προσεχω παρα πολυ τη διατροφη μου αλλα τα κιλα εκει...με φοβιζει παρα πολυ το οτι τα κιλα μου μπορει να επιρρεασουν πιθανη συλληψη αλλα και ασχετα απο την εγκυμοσυνη με απασχολει η υγεια μου...οσο παιρνανε τα χρονια τοσο πιο δυσκολα χανω κιλα...εχει περιπου ενα μηνα που εβαλα στο προγραμμα το περπατημα μιση ωρα ΚΑΘΕ μερα αλλα τιποτα..

εσεις τι βαρος εχετε?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Σημερα πήγε ο άντρας μου για την εξέταση...είχε όμως λιγο άγχος κ αισθανόταν λιγο άβολα εκει μέσα με αποτέλεσμα να μην δώσει μεγαλη ποσότητα σπερματος...παρόλα αυτα κάλυψε ολο το Κατω μερος απο το κύπελλα κι!! Σε κανονικές συνθήκες εχει πολυ περισσότερο !! Ξέρετε αν θα χουμε πρόβλημα μ αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Σημερα πήγε ο άντρας μου για την εξέταση...είχε όμως λιγο άγχος κ αισθανόταν λιγο άβολα εκει μέσα με αποτέλεσμα να μην δώσει μεγαλη ποσότητα σπερματος...παρόλα αυτα κάλυψε ολο το Κατω μερος απο το κύπελλα κι!! Σε κανονικές συνθήκες εχει πολυ περισσότερο !! Ξέρετε αν θα χουμε πρόβλημα μ αυτο;;

 

 

η κουμπαρα μου δουλευει σε μικροβιολογικο ιατρειο και μου εχει πει οτι η ποσοτητα μετραει ως προς τον αριθμο των εξετασεων που εχει να κανει..δλδ αν εχει να κανει πολλες εξετασεις παιρνουν περισσοτερο δειγμα,αν εχει να κανει μονο μια φανταζομαι πως θα φτανει...

μια εξεταση εχει να κανει ο αντρας σου?

καλα αποτελεσματα

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

η κουμπαρα μου δουλευει σε μικροβιολογικο ιατρειο και μου εχει πει οτι η ποσοτητα μετραει ως προς τον αριθμο των εξετασεων που εχει να κανει..δλδ αν εχει να κανει πολλες εξετασεις παιρνουν περισσοτερο δειγμα,αν εχει να κανει μονο μια φανταζομαι πως θα φτανει...

μια εξεταση εχει να κανει ο αντρας σου?

καλα αποτελεσματα

 

Πληρες σπερμοδιαγραμμα μας ειπε γιατρος!! Αν δεν φτανει οσο εδωσε τι θα γινει?? Υπαρχει περιπτωση να αλοιωθει το αποτελεσμα απο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πληρες σπερμοδιαγραμμα μας ειπε γιατρος!! Αν δεν φτανει οσο εδωσε τι θα γινει?? Υπαρχει περιπτωση να αλοιωθει το αποτελεσμα απο αυτο?

 

Η ποσότητα που έδωσε είναι υπέρ αρκετή κορίτσι μου. Δεν χρειάζεται κανά κιλό. Γέμισε ο πάτος του ποτηριού,μια χαρά λοιπόν. Αυτό που μετράει είναι να μην χύθηκε έξω κάποιο μέρος.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...τι κανετε?

σημερα η μερα ξεκινησε με ηλιο...τι ωραια!!!!!!!!!!αντε να μπουμε σιγα σιγα στην ανοιξη.βαρεθηκαμε τις βροχες

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω κατι γιατι με απασχολει παρα πολυ τον τελευταιο καιρο....ειναι το βαρος μου...ολα αυτα τα χρονια που παιρνω ορμονες εχω βαλει πολλα κιλα. ειμαι 92 κιλα και υψος 1,60:(:(:(..δεν μου φαινεται οτι ειμαι παχυσαρκη και γι΄αυτο μου λεωε ολοι οτι ειναι πριξιμο απο τις ορμονες....αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι προσεχω παρα πολυ τη διατροφη μου αλλα τα κιλα εκει...με φοβιζει παρα πολυ το οτι τα κιλα μου μπορει να επιρρεασουν πιθανη συλληψη αλλα και ασχετα απο την εγκυμοσυνη με απασχολει η υγεια μου...οσο παιρνανε τα χρονια τοσο πιο δυσκολα χανω κιλα...εχει περιπου ενα μηνα που εβαλα στο προγραμμα το περπατημα μιση ωρα ΚΑΘΕ μερα αλλα τιποτα..

εσεις τι βαρος εχετε?

Οντως πολυ ωραιες μερες μας κανει , οσο ανοιγει ο καιρος ανοιγει κ το μεσα μας , η διαθεση που λεμε . Γιαυτο κ εμεις ολα τα κοριτσια που προσπαθουμε θα γινουμε μανουλες τωρα μεσα στο καλοκαιρι που υπαρχει συνηθως κ ανεβασμενη ερωτικη διαθεση . Αρκει να μην το σκεφτομαστε απλα να το απολαμβανουμε . Η αληθεια ειναι οτι εχεις κιλα παραπανω σε σχεση με το υψος σου αλλα αφου κανεις προσπαθεια τωρα να τα χασεις ολα καλα θα πανε. Αρκει να μην ανχωθεις κ γιαυτο γιατι δεν θα εχεις κανενα αποτελεσμα. Εγω ειμαι 1,65 υψος κ γυρω στα 60 κιλα . Κ σκεψου τωρα ξεκιναω νηστεια κ διαιτα μαζι . Πρεπει να χασω κ εγω κανενα κιλο για να βγουμε στην παραλια . Τι ορμονες περνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Η ποσότητα που έδωσε είναι υπέρ αρκετή κορίτσι μου. Δεν χρειάζεται κανά κιλό. Γέμισε ο πάτος του ποτηριού,μια χαρά λοιπόν. Αυτό που μετράει είναι να μην χύθηκε έξω κάποιο μέρος.

Συμφωνω , δεν χρειαζεται ποσοτητα ποιοτητα χρειαζεται . Ξερουν αυτοι κ βλεπουν κ με το λιγο . Ολοι οι αντρες πια κανουν μια τετοια εξεταση . Δεν χρειαζεται ανχος κ ντροπη . Καλα αποτελεσματα .

Link to comment
Share on other sites

Η ποσότητα που έδωσε είναι υπέρ αρκετή κορίτσι μου. Δεν χρειάζεται κανά κιλό. Γέμισε ο πάτος του ποτηριού,μια χαρά λοιπόν. Αυτό που μετράει είναι να μην χύθηκε έξω κάποιο μέρος.

 

Ευχαριστω πολυ :) με ηρεμησες :) !!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω , δεν χρειαζεται ποσοτητα ποιοτητα χρειαζεται . Ξερουν αυτοι κ βλεπουν κ με το λιγο . Ολοι οι αντρες πια κανουν μια τετοια εξεταση . Δεν χρειαζεται ανχος κ ντροπη . Καλα αποτελεσματα .

 

Ευχαριστω πολυ :) ρε κορίτσια ξέρετε ποτε ενα σπερμα εχει κατι μη αναστρέψιμο;; Η αντίστοιχα κ γω,στην υστεροσαλπιγγογραφια αν βρεθεί κατι,ποτε ειναι μη αναστρέψιμο;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...