Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

28 χρονών!!!!Τι ωραία ηλικία!!!!!!Μην αγχώνεσαι και δες το χαλαρά,αφού άλλωστε δεν υπάρχει και κάποιο πρόβλημα!!!!!Τους άλλους γράφτους κανονικά.Συμφωνώ και εγώ με τον άντρα σου!!!!!!Ο καθένας κουμάντο στο σπίτι του.Αν σου λένε τίποτα εσύ θα λες ''είμαστε νέοι ακόμα,έχουμε καιρό"και από μέσα σου ρίχνε και κανένα μπινελίκι να ξεσπάς!!!!Η ζωή κορίτσια όσο δύσκολη και να είναι,είναι γλυκιά και μικρή για να την φορτώνουμε με τέτοια άγχη!!!!!Ο Θεός είναι μεγάλος και οι γιατροί(αχρείαστοι να είναι)μαζί μας.Οπότε βουρ για αγκαλίτσες χωρίς στρες και όλα θα γίνουν!!!!!:-P:razz::-P

Ο αντρας μου ειναι 30 χρονων κ πολυ συνειδητοποιημενος , ασχολειται μονο με μας δεν τον ενδιαφερει το τι λενε.Κ παντα με ενθαρρυνει κ μου λεει εδω ειμαστε για ολα κ οτι εχει κ για μας ο Θεος. Απλα εχει δικιο οταν μου λεει οτι δεν βοηθαω με το ανχος μου κ οτι επηρεαζομαι απο τους γυρω μου κ απο τον κυκλο μας που ακουω οτι μια μια κανουν παιδια. Κ πιστεψτε με δεν ζηλεψα ποτε τιποτα , παντα χαιρομαι για οτι καλο συμβαινει στον καθενα .......κ ειδικα οταν ακουω για εγκυες , ειναι ευλογια κ δωρο Θεου .Απλα περναει η σκεψη γιατι οχι σε μας κ γιατι τοση ταλαιπωρια για κατι τετοιο ? Τι ζηταω ? Πιστευω με καταλαβαινετε κ εσεις θα σας εχουνε περασει απο το μυαλο σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγώ 3 χρόνια σχεδόν πεντρεμένη, αλλά τα δυο τελευταία με ελεύθερες. Ούτε εμείς φαινεται να έχουμε κάτι, οπότε το αποδίδω στο άγχος. Όσο για τα πολλά παιδιά και μένα ήθελε ο άντρας μου αλλά τώρα του λέω "δεν βγαίνω μανούλα μου" :P

Να εισαι καλα με εκανες κ γελασα . Αλλα γιατι οχι κ τωρα μπορεις να κανεις πολλα παιδια. Μας περνει γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?σημερα εκτος του οτι νυσταζω πααααααρα πολυ βαριεμαι κιολας.....

ειδα τη συζητηση σας και γελασα παρα πολυ..ηταν σα να ακουγα τον εαυτο μου...εγω ειμαι το τριτο παιδι και η μαμα μου οταν με γεννησε ηταν 30 χρονων...παντα θεωρουσα οτι ηταν μεγαλη...(που να ηξερα), και καθε φορα που μαλωναμε ελεγα αν ειχαμε λιγοτερα χρονια διαφορα θα με καταλαβαινε...:confused::confused::confused::confused:.και γω τωρα ειμαι 30 και ακομα δεν εχω κανει το πρωτο μου παιδι.οχι το τριτο...ελεγα οτι κ καλυτερη ηλικια για να κανεις το πρωτο σου παιδι ειναι στα 26 με 27...(δεν ηξερες δε ρωταγες?)

ελεγα οτι αν θα φτασω τα 30 και δεν εχω κανει παιδι θα τρελαθω....ελα που εφτασα και ακομα δεν τρελαθηκα:lol::lol::lol:τουλαχιστον ακομα.χιχι

μαλλον το συμπαν με παρακουσε και αντι να κανω το μπεμπε μου τοτε που ηθελα θα μου το φερει τωρα..δεν πειραζει ομως.....το περιμενω με αγωνια και οπως ειπε η mama123 αξιζει τον κοπο η αναμονη....θα ερθει οχι μονο για μενα αλλα για ολες μας..λιγο ακομα υπομονη να κανουμε....θα ερθει.....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

ειμαι 25,5 κ εχω δυο αποβολες στο ενεργητικο μου αρα φανταζεστε την ανησυχια μου!οι γιατροι λενε οτι ειμαι πολυ μικρη να ανησυχω κ οτι εχω ολο τον καιρο μπροστα μου αλλα δεν με καθησυχαζει καθολου αυτο γιατι αν τοσο μικρη ταλαιπωρουμε τοσο μετα τι θα γινει...πωπω παλι αγχωθηκα!!

βεβαια εχω πει οτι κ να γινει κ οποιον τροπο χρειαστει εγω θα γινω μανουλα!παντα ονειρευομουν οτι θα κανω παιδακια αλλα ειδικα οταν γνωρισα τον αντρουλη μου εκει ηταν που το μητρικο μου ρολοι ξυπνησε για τα καλα!κ δεν θα σταματησω μεχρι να το πετυχω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

ειμαι 25,5 κ εχω δυο αποβολες στο ενεργητικο μου αρα φανταζεστε την ανησυχια μου!οι γιατροι λενε οτι ειμαι πολυ μικρη να ανησυχω κ οτι εχω ολο τον καιρο μπροστα μου αλλα δεν με καθησυχαζει καθολου αυτο γιατι αν τοσο μικρη ταλαιπωρουμε τοσο μετα τι θα γινει...πωπω παλι αγχωθηκα!!

βεβαια εχω πει οτι κ να γινει κ οποιον τροπο χρειαστει εγω θα γινω μανουλα!παντα ονειρευομουν οτι θα κανω παιδακια αλλα ειδικα οταν γνωρισα τον αντρουλη μου εκει ηταν που το μητρικο μου ρολοι ξυπνησε για τα καλα!κ δεν θα σταματησω μεχρι να το πετυχω!

 

 

ετσι μπραβο να μη το βαλεις κατω..η επιστημη εχει προχωρησει παρα πολυ σε αυτο το πεδιο οποτε ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη ολες μας θα γινουμε μανουλες με το ενα η αλλο τροπο..απλα πρεπει να εχουμε υπομονη.....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια..

είμαι νέα στην παρέα σας αλλα σας διαβάζω εδω και καιρο και χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε και μπορούμε να συμπαρασταθούμε η μία στην άλλη. εγω είμαι 32 χρονών και έχουμε ξεκινήσει εδω και 4 μήνες προσπάθειες με τον αντρα μου για νινακι. Δεν έχω πάει σε γιατρο ακόμα απλα μετράμε γόνιμες και κάνουμε αρκετή "δουλεια" :oops: εκείνες τις ημέρες! To θεμα μου φυσικά είναι ότι ακόμα τίποτα. Θα μου πείτε οτι χρειαζεται υπομονη... το πρόβλημα μου ομως το μεγαλο είναι το αγχος... καθε φορά που μου ερχετε περίοδος με πιανουν τα κλαματα, αγχώνομαι και ψυχολογικα γινομαι κουρέλι. Στο παρελθόν πριν χρόνια ειχα μια εγκυμοσύνη που κατεληξε σε αποβολή και με το μυαλό μου θεωρουσα οτι και τώρα θα μείνω ευκολα εγκυος όπως τότε,αλλα τότε είμουν και πιτσιρίκα. Πως μπορω να καταπολεμήσω τοσο αγχος μακάρι να ηξερα.. νιώθα ότι δεν θα κάνω ποτέ νινάκι έτσι... :-(

Link to comment
Share on other sites

kristy μου φυσικά και είσαι νέα,αλλά γιατί είχες δύο αποβολές?'Ηταν ένα τυχαίο γεγονός?Τι λένε οι γιατροί?Μήπως θα έπρεπε να κοιτάξεις λίγο το θέμα αυτό?Δεν ξέρω γιατί γιατρός δεν είμαι,αλλά το λέω γιατί φαντάζομαι πόσο πολύ θα πόνεσες ψυχολογικά κυρίως σε ένα τέτοιο γεγονός!

ale3andra μου είναι μικρό το διάστημα που προσπαθείτε για να αγχώνεσαι τόσο.Χαλάρωσε και απόλαυσε τις αγκαλίτσες με τον άντρα σου.Ξέρω ότι είναι εύκολο να το λες και δύσκολο να το κάνεις,αλλά σκέψου ότι αυτό θα σε φέρει πιο κοντά στο στόχο σου.Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις αγκαλίες με τον αντρούλη σου μέρα παρά μέρα ανεξάρτητα από τις γόνιμες γιατί καμιά φορά όσο σταθερός κι αν είναι ο κύκλος μας,μπορεί να πέσουμε και έξω και να μην τις πετύχουμε,ενώ το μέρα παρά μέρα είναι ο καλύτερος τρόπος και έτσι τις πετυχαίνουμε όποτε κι αν είναι!!!!Και να έχεις θετική σκέψη!Φυσικά θα κάνεις μωράκι,οπωσδήποτε θα κάνεις!Όλες θα κάνουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

roubies η πρωτη ηταν βιοχημικη κ μου ειπε ο γιατρος να μην το σκεφτομαι γιατι ειναι συνηθισμενο απλα πολλες φορες δεν το καταλαβαινουμε καν,να φανταστειτε οτι πρωτα απεβαλα κ μετα τυχαια ανακαλυψα οτι ειχα μεινει εγκυος.στην δευτερη ,παλινδρομη με κενο σακο, στειλαμε το υλικο απο την αποξεση για ιστολογικη εξεταση.εχω κανει ορμονικες-ανοσολογικες εξετασεις,εξετασεις για θυροειδη,κολπικη καλλιεργεια,εξετασεις για τοξοπλασμα κ αλλα που δεν θυμαμαι να σας πω κ ηταν ολα τελεια.μονο ενας γιατρος απο τους πεντε που ρωτησα μου προτεινε εξεταση θρομβοφιλιας αλλα οταν μου ειπε οτι θα με στειλει στην γυναικα του που ειναι αιματολογος υποψιαστηκα οτι θελει να βγαλει το κατιτις του ;) δινω περιθωριο μεχρι τον σεπτεμβρη κ μετα θα με κανω φυλο κ φτερο με οτι εξεταση υπαρχει!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε?

λυστε μου μια απορια.. αδιαθετησα στις 21/2 και μετα το τέλος της περιοδου, ακομα και σημερα 15η ημερα του κυκλου εχω καφε υγρα, οχι πολλα, αλλα τα εχω καθε μερα.. παρολα αυτα επαφες εχουμε κανονικα γιατι δεν χανω τις γονιμες με τιποτα..τι μπορει να συμβαινει? ???

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου χαρα! τι κανεις; Μπορει και να μην ειναι τιποτα αυτα τα υγρα αλλα παρακολουθησε το, το καφε σημαινει παλιο αιμα, ισως καποιο ορμονικο προβλημα, θα πρεπει να ενημερωσεις το γιατρο σου, εγω μικρη που ειχα καφε ειχα μια κυστη στην ωοθηκη, πηρα αντισυλλιπτικα και εφυγε. Υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που εχεις καφε, αγχος, ορμονικο, κυστη, καποια φλεγμονη, καποιο μικρο πολυποδακι, που εσυ δεν εχεις αφου η σαλπιγγογραφια σου ηταν πολυ καλη, η μπορει να μην ειναι απολυτως τιποτα.Σε καθε περιπτωση ομως αν συνεχιστει και στον αλλο κυκλο ενημερωσε το γιατρο σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!! Χρονια μας πολλα :) !!!!!!!!! Να σας ρωτήσω,ξέρετε περίπου ποσα παίρνουν οι γιατροί οταν πάμε στο γραφείο τους μονο για υπερηχο για παρακολούθηση της ωορηξιας ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!! Χρονια μας πολλα :) !!!!!!!!! Να σας ρωτήσω,ξέρετε περίπου ποσα παίρνουν οι γιατροί οταν πάμε στο γραφείο τους μονο για υπερηχο για παρακολούθηση της ωορηξιας ;;

Καλημέρα Mirinaki!!! Χρόνια μας πολλά και καλά, μακάρι να μας έρθει σύντομα αυτό για το οποίο ξεχωρίζουμε από τους άντρες, χα! :D

Εγώ πάω σε γιατρό του ΕΟΠΠΥ (όχι ότι παίζει κάποιο ρόλο μιας και δεν δικαιολογείται ο υπέρηχος) και μου παίρνει 20 ευρώ. Άλλοι παίρνουν και 30. Για παραπάνω δεν έχω ακούσει. Εμένα τον προηγούμενο μήνα που έκανα 2 μέσα σε 2 μέρες, μου έκανε τον δεύτερο δώρο! :P

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Mirinaki!!! Χρόνια μας πολλά και καλά, μακάρι να μας έρθει σύντομα αυτό για το οποίο ξεχωρίζουμε από τους άντρες, χα! :D

Εγώ πάω σε γιατρό του ΕΟΠΠΥ (όχι ότι παίζει κάποιο ρόλο μιας και δεν δικαιολογείται ο υπέρηχος) και μου παίρνει 20 ευρώ. Άλλοι παίρνουν και 30. Για παραπάνω δεν έχω ακούσει. Εμένα τον προηγούμενο μήνα που έκανα 2 μέσα σε 2 μέρες, μου έκανε τον δεύτερο δώρο! :P

 

Ευχαριστω πολυ :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!! Χρονια μας πολλα :) !!!!!!!!! Να σας ρωτήσω,ξέρετε περίπου ποσα παίρνουν οι γιατροί οταν πάμε στο γραφείο τους μονο για υπερηχο για παρακολούθηση της ωορηξιας ;;

 

 

καλησπερα!!!!!!!!!!

και μενα οταν παω για παρακολουθηση, παιρνει 20 ?..δεν ξερω αν καποιοι γιατροι παιρνουν περισσοτερα ή λιγοτερα...

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημέρα!!Τι κάνετε? Εμένα μου ήρθε περίοδος...που σημαίνει ότι ούτε η σαλπιγγογραφία δε με βοήθησε που λένε ότι μερικές μένουν έγκυες μετά απο σαλπιγγογραφία....δε γλιτώνω την 6μηνη θεραπεία.Μου φαίνεται βουνό να περιμένω έξι μήνες και αν θα κάνω τελικά παιδί....Οι ελπίδες μου τελειώνουν...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα!!Τι κάνετε? Εμένα μου ήρθε περίοδος...που σημαίνει ότι ούτε η σαλπιγγογραφία δε με βοήθησε που λένε ότι μερικές μένουν έγκυες μετά απο σαλπιγγογραφία....δε γλιτώνω την 6μηνη θεραπεία.Μου φαίνεται βουνό να περιμένω έξι μήνες και αν θα κάνω τελικά παιδί....Οι ελπίδες μου τελειώνουν...

 

Γεία σου γλύκία μου θπομονή και εγω τον έχασα αυτο το μήνα μου είρθε πέρίδος πρίν 4 μέρες!!!

 

υπομονή πρέπει να κάνουμέ......

 

τι θεραπεία πρέπει να κανεις γλυκία μου???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι και γω καινουργια εδω, 38χρ. και αποφασισα να σας γραψω τα δικα μου βασανα....

 

Ειχα ξεκινησει το μακρυ πρωτοκολλο (Daronta-Puregon) και εκανα ομως μονο ενα ωαριο το οποιο δεν μεγαλωνε και σωστα. Σταματησαμε στη μεση λοιπον την προσπαθεια και αποφασισαμε μετα απο δυο μηνες να ξαναπροσπαθησουμε με το αλλο πρωτοκολλο. Ξεκινησα λοιπον παλι ενεσεις, (αυτη τη φορα Menopur-cetrotide)και τελικα παλι τα ιδια.... μονο ενα ωαριο. Αυτη τη φορα αποφασισαμε ομως να προχωρησουμε μιας και δειχνει για πολυ καλο και αν γονιμοποιηθει να το καταψηξουμε ωσπου να μαζευτουν 3 για να κανουμε την εμβρυομεταφορα.

Την Κυριακη το πρωι λοιπον εχω το ραντεβου για να μου παρουν το ωαριο και ειμαι ολο αγωνια.

Ο γιατρος μου ειπε οτι για ενα ωαριο ισως να μην μου κανουν ναρκωση και εχω κ αυτο το ανχος.

 

Κοριτσια εχει κανει καποια ωοληψια χωρις ναρκωση;;;

 

Α και κατι ακομα...

Στο χαρτι που μου δωσανε διαβασα οτι το βραδυ πριν την ωοληψια πρεπει να γινει ενας χαμηλος υποκλυσμός (fleet enema).

Ειναι απαραιτητο αυτο; Το εχετε κανει και σεις πριν την ωοληψια;;;

 

Πολλα ερωτηματα και πολλες αποριες...

και πολυ αγχος βρε κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι και γω καινουργια εδω, 38χρ. και αποφασισα να σας γραψω τα δικα μου βασανα....

 

Ειχα ξεκινησει το μακρυ πρωτοκολλο (Daronta-Puregon) και εκανα ομως μονο ενα ωαριο το οποιο δεν μεγαλωνε και σωστα. Σταματησαμε στη μεση λοιπον την προσπαθεια και αποφασισαμε μετα απο δυο μηνες να ξαναπροσπαθησουμε με το αλλο πρωτοκολλο. Ξεκινησα λοιπον παλι ενεσεις, (αυτη τη φορα Menopur-cetrotide)και τελικα παλι τα ιδια.... μονο ενα ωαριο. Αυτη τη φορα αποφασισαμε ομως να προχωρησουμε μιας και δειχνει για πολυ καλο και αν γονιμοποιηθει να το καταψηξουμε ωσπου να μαζευτουν 3 για να κανουμε την εμβρυομεταφορα.

Την Κυριακη το πρωι λοιπον εχω το ραντεβου για να μου παρουν το ωαριο και ειμαι ολο αγωνια.

Ο γιατρος μου ειπε οτι για ενα ωαριο ισως να μην μου κανουν ναρκωση και εχω κ αυτο το ανχος.

 

Κοριτσια εχει κανει καποια ωοληψια χωρις ναρκωση;;;

 

Α και κατι ακομα...

Στο χαρτι που μου δωσανε διαβασα οτι το βραδυ πριν την ωοληψια πρεπει να γινει ενας χαμηλος υποκλυσμός (fleet enema).

Ειναι απαραιτητο αυτο; Το εχετε κανει και σεις πριν την ωοληψια;;;

 

Πολλα ερωτηματα και πολλες αποριες...

και πολυ αγχος βρε κοριτσια

 

Κοπέλα μου δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί δεν έχω κάνει ακόμα εξωσωματική.Σου εύχομαι καλή επιτυχία.Πάντως αν θες μπες στο parentscafe(αφού πρώτα βγάλεις κωδικό)πήγαινε στην ενότητα ''χαλαρά καφέ" και μετά στο "koula mares".Εκεί έχουν κάνει πολλά κορίτσια εξωσωματική και ίσως κάποια μπορεί να απαντήσει στις ερωτήσεις σου.

Και στα υπόλοιπα κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :) :) καλη βδομάδα και σε σένα !!!! Τι κάνεις;;; Κανενα νεο;;

 

Mirina καλα ειμαι.κλασικα βαριεμαι..χιχι.εσυ κανενα νεο?

εδω και λιγες μερες εχω τρομερη καουρα..δε μπορω να κοιμηθω..λεω μηπως ειναι τα primolut.πρεπει να τα παρω για 4 μερες για να μου ερθει περιοδος...

εχει τυχει σε καμια απο εσας να σας φερουν καουρα?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mirina καλα ειμαι.κλασικα βαριεμαι..χιχι.εσυ κανενα νεο?

εδω και λιγες μερες εχω τρομερη καουρα..δε μπορω να κοιμηθω..λεω μηπως ειναι τα primolut.πρεπει να τα παρω για 4 μερες για να μου ερθει περιοδος...

εχει τυχει σε καμια απο εσας να σας φερουν καουρα?

 

Κ γω βαριέμαι σημερα,εχει κ τόσο ωραία μερα....δεν ειναι για να μάστε μέσα :( !!! Τα ίδια κ γω....εδω....εξηγώντας στα παιδια του σχολείου που ειναι δίπλα στο σπιτι μου γιατι δεν πρεπει να πετάνε νερατζια στην αυλή μου :D !!! Δυστυχώς εγω δεν ξέρω ν απαντήσω στην ερώτηση σου :(

Link to comment
Share on other sites

Κ γω βαριέμαι σημερα,εχει κ τόσο ωραία μερα....δεν ειναι για να μάστε μέσα :( !!! Τα ίδια κ γω....εδω....εξηγώντας στα παιδια του σχολείου που ειναι δίπλα στο σπιτι μου γιατι δεν πρεπει να πετάνε νερατζια στην αυλή μου :D !!! Δυστυχώς εγω δεν ξέρω ν απαντήσω στην ερώτηση σου :(

 

 

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!δεν καταλαβαινουν τα παιδακια εεεε?:P:p:p:p:p

εχει παρα πολυ ωραια μερα, αλλα δυστυχως το γραφειο δεν το βλεπει ο ηλιος και εχει πολυ κρυο εδω μεσα....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!δεν καταλαβαινουν τα παιδακια εεεε?:P:p:p:p:p

εχει παρα πολυ ωραια μερα, αλλα δυστυχως το γραφειο δεν το βλεπει ο ηλιος και εχει πολυ κρυο εδω μεσα....

 

Τίποτα δεν καταλαβαίνουν :D φαντασου οτι βρήκα νερατζια κ μέσα στην κρεβατοκάμαρα :D !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...