Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια , ειμαι καινουρια αν κ σας παρακολουθω καιρο . Παντρεμενη κ εγω 3 χρονια κ ακομα να γινω μαμα . Πολλες προσπαθειες , κοπος , ανγχος κ απογοητευση ( κ εδω θα συμφωνησω με σενα anamp και roubies ) αλλες με τον αερα κ εμεις πρεπει να περασουμε απο 40 κυματα . Αλλα δεν πρεπει να το βαζουμε κατω γιατι για ολους εχει ο θεος . Αυριο το πρωι εχω ραντεβου στην γυναικολογο να μου κανει υπερηχο για να δουμε τι θα γινει με το αυγο μου , κ αν ειμαι σε γονιμη μερα κ παει λεγοντας . Αχ ......Ευτυχως σε ολο αυτο εχω διπλα μου τον αντρα μου , αλλα κ ολες εσας που η μια δινει κουραγιο στην αλλη ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

anamp μη στενοχωριεσαι, κ εγω εκανα προσφατα υστεροσκοπηση κ μαλιστα διαγνωστικη κ τρελλαθηκα στο αιμα, μετα επανηλθα στη προτερη κατασταση. Μην αγχωνεσαι καθολου, ειναι λογικο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια , ειμαι καινουρια αν κ σας παρακολουθω καιρο . Παντρεμενη κ εγω 3 χρονια κ ακομα να γινω μαμα . Πολλες προσπαθειες , κοπος , ανγχος κ απογοητευση ( κ εδω θα συμφωνησω με σενα anamp και roubies ) αλλες με τον αερα κ εμεις πρεπει να περασουμε απο 40 κυματα . Αλλα δεν πρεπει να το βαζουμε κατω γιατι για ολους εχει ο θεος . Αυριο το πρωι εχω ραντεβου στην γυναικολογο να μου κανει υπερηχο για να δουμε τι θα γινει με το αυγο μου , κ αν ειμαι σε γονιμη μερα κ παει λεγοντας . Αχ ......Ευτυχως σε ολο αυτο εχω διπλα μου τον αντρα μου , αλλα κ ολες εσας που η μια δινει κουραγιο στην αλλη ..

 

 

καλημερα και καλως ηρθες στη παρεα μας.....

ελπιζω να εχεις καλα νεα σημερα στη γιατρο σου..

ευτυχως που υπαρχει και αυτο το forum και λεμε τις αγωνιες μας γιατι ειναι πολυ πιο ευκολο να μιλας με καποιον που ξερει τι περνας

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυριο θα παω στην γιατρο μου γιατι την παρασκευη τελειωσα τα χαπια της κλομιφαινης κ μου ειπε οτι πρεπει να περασουν 3 μερες για να με δει . Τωρα περνω κ inofert εδω κ 8 μερες ειναι καλο κ στρωνει τις ωοθηκες.Συνηθως γυναικες με ΣΠΩ το περνουν . Αντε να δουμε τι θα δουμε κ αυτη την φορα. Ειναι ψυχοφθορο ολο αυτο να πηγαινεις να βλεπεις το αβγο κ να ερχεσαι σε προγραμματισμενη επαφη κ στο τελος να μην γινεται τιποτα :( αλλα ειπαμε να ειμαστε αισιοδοξες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε?

γεωργιτσας ,με το καλό αύριο να έχει μεγαλώσει το αβγουλάκι σου.Είναι σπαστικό όντως να έρχεσαι σε προγραμματισμένη επαφή,αλλά τι να κάνουμε πρέπει να το κάνουμε και αυτό.Υπομονή και πίστη κορίτσια και όλα θα γίνουν.

anamp τι έγινε με την περίοδό σου?Όλα καλά?Ηρέμησες κάπως?

Σας φιλώ κούκλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!! αδιαθετησα σημερα...κ μπορω να πω το πηρα πολυ χαλαρα. βεβαια ειμαι τρισευτυχεσμενη γιατι σαν σημερα παντρευτηκα τον αντρα της ζωης μου!!

:D:D:D

 

Να ζήσετε χρονια πολλα :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όλοι στο περίμενε είμαστε τελικά. Εγώ θα πάω πάλι στο γιατρό σήμερα να δούμε αν έσπασε το αυγό με την πρεγκνύλ και δεν δημιουργήθηκε κύστη. Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια. Εσείς που έχετε κάνει υστεροσκόπηση πως γίνεται και πόσο κοστίζει; Μου είπε ο γιατρός ότι ίσως χρειαστεί να κάνουμε άλλου είδους εξετάσεις, πιο εξειδικευμένες όπως π.χ. υστεροσκόπηση, λαπαρασκόπηση κλπ. Αχ θεούλη μου τι τραβάμε; Μετά τη σαλπιγγογραφία που έκανα το Νοέμβριο, πόνεσα πολύ την ώρα που μου έβαζε το υγρό, δεν θα αντέξω άλλο πόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kristy25 να ζησετε..να ειστε παντα μαζι ευτυχισμενοι....

Mirina και γω στο περιμενε ειμαι...περιμενω να μου ερθει περιοδος για να ξεκινησω τα αντισυλληπτικα...με την κλομιφαινη εκανα κυστουλες και μου ειπε με τα αντισυλληπτικα θα φυγουν...μετα θα παρω ενεσιμες και με το καλο θα ξεκινησουμε τις ζουζουνιες μας στα μεσα του επομενου μηνα

bvoula δε μπορω να σε βοηθησω να σου πω τιμες....δεν γνωριζω...γιατι δεν ρωτας τον γιατρο σου?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

bvoula δε μπορω να σε βοηθησω να σου πω τιμες....δεν γνωριζω...γιατι δεν ρωτας τον γιατρο σου?

 

 

Θα τον ρωτήσω. Είπα απλώς να πάω προετοιμασμένη. Προηγείται να δούμε αν δημιουργήθηκε κύστη και μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

kristy25 να ζησετε..να ειστε παντα μαζι ευτυχισμενοι....

Mirina και γω στο περιμενε ειμαι...περιμενω να μου ερθει περιοδος για να ξεκινησω τα αντισυλληπτικα...με την κλομιφαινη εκανα κυστουλες και μου ειπε με τα αντισυλληπτικα θα φυγουν...μετα θα παρω ενεσιμες και με το καλο θα ξεκινησουμε τις ζουζουνιες μας στα μεσα του επομενου μηνα

bvoula δε μπορω να σε βοηθησω να σου πω τιμες....δεν γνωριζω...γιατι δεν ρωτας τον γιατρο σου?

 

Πάντως κορίτσια για ενα πράγμα δεν πρεπει να χουμε παράπονο !!! Απο ζουζουνιες αλλο τίποτα.....!!!! Ουτε στα 20 μας τόσες πολλές ζουζουνιες :) :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια για ενα πράγμα δεν πρεπει να χουμε παράπονο !!! Απο ζουζουνιες αλλο τίποτα.....!!!! Ουτε στα 20 μας τόσες πολλές ζουζουνιες :) :)

 

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχχα!!!!!!!!!!!αυτο ξαναπεστο.....

παραπονο παντως οι αντρες μας δεν πρεπει να εχουν..στα οπα οπα τους εχουμε:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

kristy25 μου να ζήσετε και είστε ευτυχισμένοι με αγάπη και υγεία,και θα έρθει και το παιδάκι!

bvoula μου μην ανησυχείς για την υστεροσκόπηση.Δεν θα πονέσεις γιατί αν χρειαστεί να την κάνεις στην κάνουν με μέθη.Τώρα το κόστος εξαρτάται από πολλούς παράγοντες,όπως που θα την κάνεις,αν έχεις ασφάλεια να στην καλύπτει κλπ.Εγώ π.χ. την έκανα στο Ιασώ,αλλά είχε ο άντρας μου ιδιωτική ασφάλεια που την κάλυπτε και δεν πληρώσαμε.Τι βλέπει ο γιατρός σου και προτείνει υστεροσκόπηση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kristy να ζήσετε ευτυχισμένοι πολλά χρόνια ακόμα κι εύχομαι σύντομα ένα παιδάκι να ολοκληρώσει (ή συμπληρώσει αν θες) την ευτυχία σας!!! Τα πόσα κλείνετε; :)

 

Mirina αυτό ξαναπές το!!! Ζουζουνιές με τη σέσουλα!!! :P

Αν και εγώ απέχω το τελευταίο διάστημα γιατί αύριο πάω για σαλπιγγογραφία (ουφ, έφτασε η ώρα)...Τέτοια αποχή είχα πολύ καιρό να ζήσω!!!:shock:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

kristy25 μου να ζήσετε και είστε ευτυχισμένοι με αγάπη και υγεία,και θα έρθει και το παιδάκι!

bvoula μου μην ανησυχείς για την υστεροσκόπηση.Δεν θα πονέσεις γιατί αν χρειαστεί να την κάνεις στην κάνουν με μέθη.Τώρα το κόστος εξαρτάται από πολλούς παράγοντες,όπως που θα την κάνεις,αν έχεις ασφάλεια να στην καλύπτει κλπ.Εγώ π.χ. την έκανα στο Ιασώ,αλλά είχε ο άντρας μου ιδιωτική ασφάλεια που την κάλυπτε και δεν πληρώσαμε.Τι βλέπει ο γιατρός σου και προτείνει υστεροσκόπηση?

 

Δεν βλέπει κάτι. Αυτό είναι το θέμα. Επειδή δεν βρίσκει το λόγο που δεν μπορώ να κάνω παιδί μου είπε αν θέλω να το ψάξουμε πιο εξειδικευμένα. Το μόνο που βλέπει είναι ότι έχω στένωση τραχήλου, αλλά από τη στιγμή που έχω κανονική περίοδο και έχω κάνει και παιδί δεν θεωρεί ότι φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το σαββατο παλι γιατι ακομα τιποτα με το αυγο μου δεν φαινεται καν . Εχω κανει κ εγω δυο σαλπιγγογραφιες με δυο διαφορετικες διαγνωσεις . Αλλα κραταω την δευτερη που ηταν καλο το αποτελεσμα. Στην πρωτη πονεσα πολυ αλλα στην δευτερη καθολου . Χαπια χαπια κ παλι χαπια αντε να δουμε τι θα γινει με αυτο ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπει κάτι. Αυτό είναι το θέμα. Επειδή δεν βρίσκει το λόγο που δεν μπορώ να κάνω παιδί μου είπε αν θέλω να το ψάξουμε πιο εξειδικευμένα. Το μόνο που βλέπει είναι ότι έχω στένωση τραχήλου, αλλά από τη στιγμή που έχω κανονική περίοδο και έχω κάνει και παιδί δεν θεωρεί ότι φταίει αυτό.

 

Άρα θα κάνεις διαγνωστική υστεροσκόπηση και αν βρεθεί κάτι θα στο αφαιρέσει επί τόπου.Μην φοβάσε δεν θα καταλάβεις τίποτα.Βάζουν ένα εργαλείο με κάμερα που βλέπει όλη την μήτρα και αν δει εκείνη την ώρα ότι κάτι υπάρχει που εμποδίζει στο αφαιρεί.

Link to comment
Share on other sites

kristy να ζήσετε ευτυχισμένοι πολλά χρόνια ακόμα κι εύχομαι σύντομα ένα παιδάκι να ολοκληρώσει (ή συμπληρώσει αν θες) την ευτυχία σας!!! Τα πόσα κλείνετε; :)

 

3 χρονια μαζι κ 2ο χρονο γαμου!! περσυ τετοια μερα ειχα θετικη χοριακη κ ελεγα ολα τα τυχερα 5 μαρτιου συμβαινουν!!

καλη επιτυχια αυριο!περιμενουμε να μας πεις τα καλα νεα!!

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia mou gluka kalimera

Eimai nea sto forum alla diavazontas to thema sas gia prospatheies me aisio telos, eipa na sas grapsw ti diki mou istoria gia na sas pw oti kathe empodio gia kalo.

Augousto tou 2011 ksekinise i prwti ekswswmatiki me apotelesma mia palindromi egkimosini kai mia apoksesi. Dekemvrio tou idiou etous i deuteri me didima kai to idio telos. Martio tou 2012 i triti me 2 vlastokistes & 1 gonimopoimeno wario pou den proxwrise se vlastokisti alla to valame pistevontas oti telika de tha odigouse pouthena. Autin ti stigmi sto spiti exw duo mpompires & tin prigkipissa mas. NAI! kai ta tria mpikan gia na meinoun ki etsi kuoforisa triduma.

Oli i diadromi apotelei pia mia glukia anamnisi. Ametrites eksetaseis, aimatovammenes salpigkografies, usteroskopisi xwris narkwsi gia na anakalupsoume telika oti o logos pou den proxwrouse i egkimosini itan i thromvofilia. Ekana antipiktikes apo tin arxi tis prospatheias mexri kai 2 mines meta ton toketo.

Kai fusika gia ola auta euxaristw panw apo ola to theo kai sti sunexeia ton kalo mou giatrouli pou itan sunodoiporos mou stis treis autes prospatheies kai pleon kalos filos. Kai vevaia to sizigo mou pou de me afise na kanw tipota sti diarkeia tis egkimosinis & me pigainoeferne kai sti douleia:)

De lew, perasa ki egw polla & dokimastikan oi antoxes & i upomoni mou alla ena tha pw, min to valete katw! Aksizei ton kopo. H kourasi vevaia me 3 einai asillipti kai eidika ean den exeis voitheia opws egw para mono ton poluagapimeno mou antrouli pou einai kuriolektika 2h mhtera gia auta.

Euxomai mesa apo tin kardia mou se oles sas tripsifies xoriakes pou na auksanontai me iliggiwdeis rithmous:)

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia mou gluka kalimera

Eimai nea sto forum alla diavazontas to thema sas gia prospatheies me aisio telos, eipa na sas grapsw ti diki mou istoria gia na sas pw oti kathe empodio gia kalo.

Augousto tou 2012 ksekinise i prwti ekswswmatiki me apotelesma mia palindromi egkimosini kai mia apoksesi. Dekemvrio tou idiou etous i deuteri me didima kai to idio telos. Martio tou 2013 i triti me 2 vlastokistes & 1 gonimopoimeno wario pou den proxwrise se vlastokisti alla to valame pistevontas oti telika de tha odigouse pouthena. Autin ti stigmi sto spiti exw duo mpompires & tin prigkipissa mas. NAI! kai ta tria mpikan gia na meinoun ki etsi kuoforisa triduma.

Oli i diadromi apotelei pia mia glukia anamnisi. Ametrites eksetaseis, aimatovammenes salpigkografies, usteroskopisi xwris narkwsi gia na anakalupsoume telika oti o logos pou den proxwrouse i egkimosini itan i thromvofilia. Ekana antipiktikes apo tin arxi tis prospatheias mexri kai 2 mines meta ton toketo.

Kai fusika gia ola auta euxaristw panw apo ola to theo kai sti sunexeia ton kalo mou giatrouli pou itan sunodoiporos mou stis treis autes prospatheies kai pleon kalos filos. Kai vevaia to sizigo mou pou de me afise na kanw tipota sti diarkeia tis egkimosinis & me pigainoeferne kai sti douleia:)

De lew, perasa ki egw polla & dokimastikan oi antoxes & i upomoni mou alla ena tha pw, min to valete katw! Aksizei ton kopo. H kourasi vevaia me 3 einai asillipti kai eidika ean den exeis voitheia opws egw para mono ton poluagapimeno mou antrouli pou einai kuriolektika 2h mhtera gia auta.

Euxomai mesa apo tin kardia mou se oles sas tripsifies xoriakes pou na auksanontai me iliggiwdeis rithmous:)[/quote

 

να σου ζησουν τα παιδακια σου.ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να τα χαρεις γερα,δυνατα και καλοτυχα να ειναι........

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

kristy να ζήσετε ευτυχισμένοι πολλά χρόνια ακόμα κι εύχομαι σύντομα ένα παιδάκι να ολοκληρώσει (ή συμπληρώσει αν θες) την ευτυχία σας!!! Τα πόσα κλείνετε; :)

 

3 χρονια μαζι κ 2ο χρονο γαμου!! περσυ τετοια μερα ειχα θετικη χοριακη κ ελεγα ολα τα τυχερα 5 μαρτιου συμβαινουν!!

καλη επιτυχια αυριο!περιμενουμε να μας πεις τα καλα νεα!!

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Πριν λίγο γύρισα, όλα καλά πήγαν, πεντακάθαρες οι σαλπιγγούλες μου. Αχ είναι τόσο παρθένος ο οργανισμός μου που έχω αρχίσει και φοβάμαι!!! :P Τώρα από αύριο λέω να αρχίσω προσπάθειες μιας και είναι η 12η μέρα.

 

Koritsakia mou gluka kalimera

Eimai nea sto forum alla diavazontas to thema sas gia prospatheies me aisio telos, eipa na sas grapsw ti diki mou istoria gia na sas pw oti kathe empodio gia kalo.

Augousto tou 2011 ksekinise i prwti ekswswmatiki me apotelesma mia palindromi egkimosini kai mia apoksesi. Dekemvrio tou idiou etous i deuteri me didima kai to idio telos. Martio tou 2012 i triti me 2 vlastokistes & 1 gonimopoimeno wario pou den proxwrise se vlastokisti alla to valame pistevontas oti telika de tha odigouse pouthena. Autin ti stigmi sto spiti exw duo mpompires & tin prigkipissa mas. NAI! kai ta tria mpikan gia na meinoun ki etsi kuoforisa triduma.

Oli i diadromi apotelei pia mia glukia anamnisi. Ametrites eksetaseis, aimatovammenes salpigkografies, usteroskopisi xwris narkwsi gia na anakalupsoume telika oti o logos pou den proxwrouse i egkimosini itan i thromvofilia. Ekana antipiktikes apo tin arxi tis prospatheias mexri kai 2 mines meta ton toketo.

Kai fusika gia ola auta euxaristw panw apo ola to theo kai sti sunexeia ton kalo mou giatrouli pou itan sunodoiporos mou stis treis autes prospatheies kai pleon kalos filos. Kai vevaia to sizigo mou pou de me afise na kanw tipota sti diarkeia tis egkimosinis & me pigainoeferne kai sti douleia:)

De lew, perasa ki egw polla & dokimastikan oi antoxes & i upomoni mou alla ena tha pw, min to valete katw! Aksizei ton kopo. H kourasi vevaia me 3 einai asillipti kai eidika ean den exeis voitheia opws egw para mono ton poluagapimeno mou antrouli pou einai kuriolektika 2h mhtera gia auta.

Euxomai mesa apo tin kardia mou se oles sas tripsifies xoriakes pou na auksanontai me iliggiwdeis rithmous:)

 

Γλυκιά μανούλα των τριών σε ευχαριστούμε για το κουράγιο που μας δίνεις. Αν και εσύ είχες το αληθινό κουράγιο με όλα αυτά που πέρασες και δεν το έβαλες κάτω...Να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια σου!!! :D

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια :) τι κάνετε;;; Λοιπόν εγω αποφάσισα οτι αν αδιαθετησω κ αυτο το μήνα θα πάμε για εξετάσεις ! Οπότε θέλω να μου πει οποία κοπέλα ξέρει,αν θα πονεσω :( κ αν εκτός απο σαλπιγγογραφια γινεται κ κάποια άλλη εξέταση ! Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια :) τι κάνετε;;; Λοιπόν εγω αποφάσισα οτι αν αδιαθετησω κ αυτο το μήνα θα πάμε για εξετάσεις ! Οπότε θέλω να μου πει οποία κοπέλα ξέρει,αν θα πονεσω :( κ αν εκτός απο σαλπιγγογραφια γινεται κ κάποια άλλη εξέταση ! Αυτα :)

Γεια σου Mirina μου! Εύχομαι να μη χρειαστεί να κάνεις εξετάσεις!!!;)

Εγώ σήμερα έκανα τη σαλπιγγογραφία, δεν μπορώ να πω ότι πονάει, πιο πολύ ένα κάψιμο ένιωσα κι έναν έντονο πόνο περιόδου που κρατάει δυο λεπτα μόνο ευτυχώς...

Πριν από αυτήν είχα κάνει ορμονολογικές εξετάσεις (προγεστερόνη, προλακτίνη και άλλες δυο), έκανα και εξετάσεις για θυροειδή για να το αποκλείσουμε και αυτό, υπέρηχο άνω και κάτω κοιλίας και φυσικά το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου.

Τώρα πιο εξειδικευμένες εξετάσεις δεν έχω κάνει, για ενδομητρίωση π.χ. που λένε ότι είναι πολλές φορές υπαίτια της υπογονιμότητας...

Ελπίζω να βοήθησα! :)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...