Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Να σαι καλα :) με ηρεμησες !!! Ναι εχει μαστερ στις εξυπναδες και τι εννοω....ξερει οτι προσπαθουμε για νινακι και μου εχει πει 30.00000 φορες οτι αυτη και τα δυο παιδακια της τα επιασε με την πρωτη !!! Τοσο κουραγιο.....βεβαια δεν φταιει αυτη....εγω φταιω που μιλαω και ρωταω....

 

Μακριά από τέτοια άτομα καλή μου, όχι μόνο δεν βοηθάνε την κατάσταση αλλά μας κάνουν και χειρότερα. Δεν υπάρχει λόγος, αρκετά προβλήματα έχουμε!!!:mad:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μακριά από τέτοια άτομα καλή μου, όχι μόνο δεν βοηθάνε την κατάσταση αλλά μας κάνουν και χειρότερα. Δεν υπάρχει λόγος, αρκετά προβλήματα έχουμε!!!:mad:

 

Εχεις δίκιο,πάνω στην λαχτάρα μου για παιδάκι το μοιράζομαι με αθρωπους χωρις να το σκεφτώ :( :(

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο,πάνω στην λαχτάρα μου για παιδάκι το μοιράζομαι με αθρωπους χωρις να το σκεφτώ :( :(

 

Κοριτσάκι μου δεν φταίς εσύ που κάποιοι άνθρωποι είναι γαιδούρια!!!!Άσε που προσβάλω και τα γαιδούρια έτσι.Αυτή που τα ξέρει αυτά αφού έπιασε με την πρώτη????Τελοσπάντων μην χαλιέσαι κοριτσάκι μου.Κάνε λίγη υπομονή μέχρι τις 12/3 και ελπίζω και εύχομαι όλα να πάνε καλά.Εγώ περιμένω σήμερα-αύριο και είναι από τις λίγες φορές που δεν ελπίζω,αφού δεν προσπαθήσαμε όσο και όπως θα έπρεπε.Είχαμε λίγες επαφές και όχι στις σωστές μέρες.Δεν ήταν καλός αυτός ο μήνας γιατί μάθαμε και για το σπέρμα και ο αντρούλης μου ήταν γενικά πολύ στα κάτω του.Πάντως μέχρι και να πάμε για εξωσωματική εμείς θα προσπαθούμε και που ξέρει κανείς.Καμιά φορά η φύση κάνει θαύματα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου δεν φταίς εσύ που κάποιοι άνθρωποι είναι γαιδούρια!!!!Άσε που προσβάλω και τα γαιδούρια έτσι.Αυτή που τα ξέρει αυτά αφού έπιασε με την πρώτη????Τελοσπάντων μην χαλιέσαι κοριτσάκι μου.Κάνε λίγη υπομονή μέχρι τις 12/3 και ελπίζω και εύχομαι όλα να πάνε καλά.Εγώ περιμένω σήμερα-αύριο και είναι από τις λίγες φορές που δεν ελπίζω,αφού δεν προσπαθήσαμε όσο και όπως θα έπρεπε.Είχαμε λίγες επαφές και όχι στις σωστές μέρες.Δεν ήταν καλός αυτός ο μήνας γιατί μάθαμε και για το σπέρμα και ο αντρούλης μου ήταν γενικά πολύ στα κάτω του.Πάντως μέχρι και να πάμε για εξωσωματική εμείς θα προσπαθούμε και που ξέρει κανείς.Καμιά φορά η φύση κάνει θαύματα!

 

Να μην είσαι αρνητική....!!! Και φυσικα θα προσπαθείτε κανονικα μεχρι τότε!!! Να ρωτήσω...ο άντρας σου βιταμινη ε εχει πάρει;; Λένε οτι εχει θεαματικά αποτελέσματα στο σπερμα !!!! Οσο για την άλλη δεν ξέρω κάν αν λεει αλήθεια οτι τα πιάσε με την πρώτη αφου πολύς κόσμος την έβλεπε ν αγοράζει τεστ εγκυμοσυνης :o αν ισχύει αυτο την κανει ακόμα χειρότερη την συμπεριφορά της !!

Link to comment
Share on other sites

Να μην είσαι αρνητική....!!! Και φυσικα θα προσπαθείτε κανονικα μεχρι τότε!!! Να ρωτήσω...ο άντρας σου βιταμινη ε εχει πάρει;; Λένε οτι εχει θεαματικά αποτελέσματα στο σπερμα !!!! Οσο για την άλλη δεν ξέρω κάν αν λεει αλήθεια οτι τα πιάσε με την πρώτη αφου πολύς κόσμος την έβλεπε ν αγοράζει τεστ εγκυμοσυνης :o αν ισχύει αυτο την κανει ακόμα χειρότερη την συμπεριφορά της !!

 

Εννοούσα αγόραζε μηνες πριν μείνει εγκυος κ καθε μήνα τεστ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μην είσαι αρνητική....!!! Και φυσικα θα προσπαθείτε κανονικα μεχρι τότε!!! Να ρωτήσω...ο άντρας σου βιταμινη ε εχει πάρει;; Λένε οτι εχει θεαματικά αποτελέσματα στο σπερμα !!!! Οσο για την άλλη δεν ξέρω κάν αν λεει αλήθεια οτι τα πιάσε με την πρώτη αφου πολύς κόσμος την έβλεπε ν αγοράζει τεστ εγκυμοσυνης :o αν ισχύει αυτο την κανει ακόμα χειρότερη την συμπεριφορά της !!

 

Καλό μήνα κορίτσια μου.Πέρνουμε βιταμίμες και μας έδωσε και ο γυναικολόγος κι άλλες!Θα δούμε πως θα πάει μέχρι τότε!

Μην ασχολήσαι καν με τέτοια άτομα!Δεν το αξίζουν ούτε στο ελάχιστο!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια......θα ηθελα τη βοηθεια σας...

τον προηγουμενο μηνα πηρα κλομιφαινη αλλα οταν πηγα στη γιατρο μου μου ειπε οτι κανενα αυγουλακι δε μεγαλωσε:(

εκανα τον υπερηχο στην 9η μερα και μετα ξανα στην 13η μερα αλλα τζιφος..

σημερα εχω κατι πονακια κατω χαμηλα που συνηθως καταλαβαινω οτι εχω ωορριξια...αλλα ειμαι στην 20η μερα..υπαρχει περιπτωση να εχω σημερα?εχει τυχει σε καμια απο εσας?

εγω λογω πολυκυστικων δεν εχω περιοδο πρεπει να εχω τη βοηθεια φαρμακων για να μου ερθει..οταν ημουν πιο μικρη ο κυκλος μου ηταν 40 μερες...

εσεις τι λετε?να παρω τη γιατρο?να κανουμε προσπαθεια σημερα?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια......θα ηθελα τη βοηθεια σας...

τον προηγουμενο μηνα πηρα κλομιφαινη αλλα οταν πηγα στη γιατρο μου μου ειπε οτι κανενα αυγουλακι δε μεγαλωσε:(

εκανα τον υπερηχο στην 9η μερα και μετα ξανα στην 13η μερα αλλα τζιφος..

σημερα εχω κατι πονακια κατω χαμηλα που συνηθως καταλαβαινω οτι εχω ωορριξια...αλλα ειμαι στην 20η μερα..υπαρχει περιπτωση να εχω σημερα?εχει τυχει σε καμια απο εσας?

εγω λογω πολυκυστικων δεν εχω περιοδο πρεπει να εχω τη βοηθεια φαρμακων για να μου ερθει..οταν ημουν πιο μικρη ο κυκλος μου ηταν 40 μερες...

εσεις τι λετε?να παρω τη γιατρο?να κανουμε προσπαθεια σημερα?

 

Καλημέρα Μαρία και καλό μήνα! Τι εννοεί ότι δεν μεγάλωσε καθόλου; Δεν το μέτρησε; Μήπως απλά μεγαλώνουν με πιο αργό ρυθμό και ήταν πολύ νωρίς τότε; Πάντως δεν είναι καθόλου απίθανο να έχεις τώρα ωορρηξία 20η μέρα...Κάνε τις προσπάθειες σου απόψε ή αύριο και μετά από δυο μέρες πάλι και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! :)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρία και καλό μήνα! Τι εννοεί ότι δεν μεγάλωσε καθόλου; Δεν το μέτρησε; Μήπως απλά μεγαλώνουν με πιο αργό ρυθμό και ήταν πολύ νωρίς τότε; Πάντως δεν είναι καθόλου απίθανο να έχεις τώρα ωορρηξία 20η μέρα...Κάνε τις προσπάθειες σου απόψε ή αύριο και μετά από δυο μέρες πάλι και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! :)

 

 

δεν θυμαμαι ποσα χιλιοστα ηταν οταν πηγα την 9η μερα. και μετα οταν ξαναπηγα δεν ειχαν μεγαλωσει καθολου.....δυστυχως δεν ηταν η πρωτη φορα..

λες δλδ δεν εχω να χασω τιποτα με την προσπαθεια....μακαρι γιατι αυτον τον μηνα με πηρε πολυ απο κατω που δεν εγινε τιποτα γιατι επαιρνα 3 χαπια κλομιφαινης

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ποσα χιλιοστα ηταν οταν πηγα την 9η μερα. και μετα οταν ξαναπηγα δεν ειχαν μεγαλωσει καθολου.....δυστυχως δεν ηταν η πρωτη φορα..

λες δλδ δεν εχω να χασω τιποτα με την προσπαθεια....μακαρι γιατι αυτον τον μηνα με πηρε πολυ απο κατω που δεν εγινε τιποτα γιατι επαιρνα 3 χαπια κλομιφαινης

Tρία χάπια και δεν έγινε τίποτα;;; Κρίμα...γιατί όμως δεν σου έκανε μια ένεση pregnyl να έχεις σίγουρα ωορρηξία; Βέβαια δεν ξέρω μήπως πρέπει να έχουν φτάσει σε συγκεκριμένο μέγεθος για να την κάνεις, μη λέω και βλακείες...Ίσως πάντως να μην ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου στην κλομιφένη (αφού σου έχει ξανασυμβεί το ίδιο) και να πρεπει να βρεις κάποια άλλα χάπια που να σε καλύπτουν...

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν έχεις να χάσεις και τίποτα αν έχεις επαφές αυτές τις μέρες. Τόσα και τόσα παράξενα διαβάζουμε εδώ μέσα, γιατί να μη συμβεί και σε σένα; ;)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tρία χάπια και δεν έγινε τίποτα;;; Κρίμα...γιατί όμως δεν σου έκανε μια ένεση pregnyl να έχεις σίγουρα ωορρηξία; Βέβαια δεν ξέρω μήπως πρέπει να έχουν φτάσει σε συγκεκριμένο μέγεθος για να την κάνεις, μη λέω και βλακείες...Ίσως πάντως να μην ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου στην κλομιφένη (αφού σου έχει ξανασυμβεί το ίδιο) και να πρεπει να βρεις κάποια άλλα χάπια που να σε καλύπτουν...

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν έχεις να χάσεις και τίποτα αν έχεις επαφές αυτές τις μέρες. Τόσα και τόσα παράξενα διαβάζουμε εδώ μέσα, γιατί να μη συμβεί και σε σένα; ;)

 

δεν θα ξαναπαρω κλομιφαινη.μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να παρω κατι το οποιο δεν εχει αποτελεσμα.(σε μενα..)

μου εγραψε ενεσημα αλλα δε ξερω ακομα ποια ειναι

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια !!! Τι κάνετε ;; Λοιπόν ,το αποφάσισα κ θα γίνει νόμος εδω μέσα :D :D απο σημερα ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ κ τίποτα αλλο !! Στην τελικη εχουμε παντα εναλλακτικές για όλα ! Δηλαδη δεν καταλαβα,οταν πέφτουμε κατω μένουμε κατω ;; Μπορει να χτυπήσουμε κ να πονέσουμε αλλα ξανασηκωνομαστε κ συνεχίζουμε !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια. Καλό μήνα. Να σας πω κι εγώ τα δικά μου νέα. Πήγα στο γιατρό εχτές για υπέρηχο, αφού πήρα για πρώτη φορά κλομιφαίνη, και δυστυχώς έγινε υπερδιέγερση ωοθηκών. Η μία ατυχία μετά την άλλη. Έτσι όπως φαίνεται στον υπέρηχο είναι ένα τεράστιο αυγό το οποίο έχει δύο διαφράγματα. Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι καλό αυτό. Και δύο είναι τα τινά, ή με την πρεγκνύλ θα σπάσει, και πιθανόν έως αδύνατον να πετάξει ωάριο, ή δεν θα σπάσει και θα δημιουργηθεί κύστη την οποία θα αποβάλουμε με αντισυλληπτικά. Φοβερό ε; Τελικά μου φαίνεται όσο το κυνηγάμε τόσο θα βγαίνουν διάφορα τρελά. Αλλά τι να κάνουμε; Παλεύουμε για το πολυπόθητο. Έκανα χθες την πρεγκνύλ και σήμερα είπε ας έρθω σε επαφή μπας και... Θα πάω ξανά την Τρίτη να δούμε τι έγινε. Θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ποσα χιλιοστα ηταν οταν πηγα την 9η μερα. και μετα οταν ξαναπηγα δεν ειχαν μεγαλωσει καθολου.....δυστυχως δεν ηταν η πρωτη φορα..

λες δλδ δεν εχω να χασω τιποτα με την προσπαθεια....μακαρι γιατι αυτον τον μηνα με πηρε πολυ απο κατω που δεν εγινε τιποτα γιατι επαιρνα 3 χαπια κλομιφαινης

 

Μαρία μου μη σε παίρνει από κάτω. Εγώ με ένα χάπι κλομιφαίνης την ημέρα έπαθα υπερδιέγερση. Και αυτό μπορεί να μου στοιχίσει στο να παίρνω αντισυλληπτικά μέχρι να επιλυθεί το πρόβλημα. Ούτε ο γιατρός περίμενε τέτοια αντίδραση στις ωοθήκες μου. Στην επιστήμη τίποτα δεν είναι δεδομένο. Κάθε οργανισμός είναι ξεχωριστός και αντιδρά διαφορετικά σε κάποια πράγματα. Και εννοείται ότι κάθε προσπάθεια για καλό γίνεται και ας μην ευοδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα και από μένα!

 

Μαρία σωστό το βρίσκω να μην πάρεις κλομιφαίνη ξανά, ελπίζω με τα ενέσιμα να είσαι περισσότερο τυχερή! :)

 

Mirina μου έχεις δίκιο...με θετικές σκέψεις έρχονται μόνο θετικά πράγματα!!! Τι γίνεται όμως όταν από τη φύση σου είσαι απασιόδοξο άτομο; (βλέπε εμένα) Και είναι κρίμα, γιατί είναι τόσα πολλά αυτά για τα οποία πρέπει να είμαστε ευγνώμονες και εμείς τα ξεχνάμε...:rolleyes:

 

bvoula μου ήταν να το πάθεις και αυτό...και εγώ φοβόμουν πολύ μην πάθω καμιά υπερδιέγερση ή κύστη αλλά τελικά δεν έγινε κάτι τέτοιο. Βέβαια δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις σε περίπτωση που όντως σπάσει και βγει κανένα καλό ωαριάκι από εκεί μέσα ;) Σου είπε ότι αν -χτύπα ξύλο- γίνει κύστη, δεν φεύγει με την περίοδο; Πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις αντισυλληπτικά; Γιατρέ παιδί θέλουμε πες του, το έχεις καταλάβει;;; :P

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια :) Tristeza μου σε καταλαβαίνω....ειναι λογικό να σε πιάνει απαισιοδοξία...αλλα οχι να είσαι φύση απαισιόδοξο άτομο !!! Κ γω,απ το Σεπτέμβρη κ μετα καθε φορα που αδιαθετω ειμαι κάπως..... Ειδικά απο τα Χριστούγεννα κ μετα καθε φορα θυμωσω κιόλας κ σκέφτομαι "γιατι σε άλλες κοπέλες σημβαινει τόσο γρήγορα κ εύκολα κ σε μένα οχι;; Τι λιγότερο εχω εγω ;" Με το που με πιάνει αυτο φυσικα τρομάζω με τον εαυτό μου, σκέφτομαι,ειμαι τόσο κακια ;;; Τέλος πάντων....προσπάθησε να διώξεις,όσο μπορείς,την απαισιοδοξία γιατι δεν βοηθαει :) :) αφου σας το χω πει.....ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :) Tristeza μου σε καταλαβαίνω....ειναι λογικό να σε πιάνει απαισιοδοξία...αλλα οχι να είσαι φύση απαισιόδοξο άτομο !!! Κ γω,απ το Σεπτέμβρη κ μετα καθε φορα που αδιαθετω ειμαι κάπως..... Ειδικά απο τα Χριστούγεννα κ μετα καθε φορα θυμωσω κιόλας κ σκέφτομαι "γιατι σε άλλες κοπέλες σημβαινει τόσο γρήγορα κ εύκολα κ σε μένα οχι;; Τι λιγότερο εχω εγω ;" Με το που με πιάνει αυτο φυσικα τρομάζω με τον εαυτό μου, σκέφτομαι,ειμαι τόσο κακια ;;; Τέλος πάντων....προσπάθησε να διώξεις,όσο μπορείς,την απαισιοδοξία γιατι δεν βοηθαει :) :) αφου σας το χω πει.....ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ !!!!

Εγώ το καλοκαίρι έκλαψα πολύ...το καλοκαίρι που η μια πίσω από την άλλη έμενε έγκυος...δεν προλάβαινα να ακούω για εγκυμοσύνες και μάλιστα "τυχαίες"...Το αποκορύφωμα ήταν όταν η μέλλουσα τότε νύφη μου μου έδειξε το θετικό τεστ εγκυμοσύνης της και μάλιστα μου είπε ότι έγινε με ΜΙΑ φορά!!! Εκεί άνοιξε η γη να με καταπιεί, θύμωσα και έκλαψα πολύ, έκανα πολύ άσχημες σκέψεις και όχι προς τιμή μου...

Τώρα το ξεπέρασα αυτό, είμαι σε άλλη φάση. Πότε ελπίζω πότε δεν ελπίζω, πότε γεμίζω απαισιοδοξία και σκέφτομαι πως θα είναι η ζωή μου χωρίς παιδιά...

Να ξέρεις πως δεν είσαι η μόνη λοιπόν, όλες λίγο πολύ έχουμε σκεφτεί κάπως έτσι και όλοι έχουμε τα πάνω και τα κάτω μας...Θέλει μεγάλη δύναμη ψυχής πάντως :)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!

ειναι παρα πολυ δυσκολο να κανεις μια προσπαθεια, να βλεπεις οτι δεν παει ετσι οπως το ηθελες και παραλληλα να βλεπεις γυρω σου φιλες και γνωστες να μενουν εγκυες στο αψε σβησε (εχω παραδειγμα που με το προσπερμα εμεινε εγκυος και διδυμα παρακαλω)

δε μπορεις να κρατηθεις και να πεις ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΓΩ?γιατι να ταλαιπωρουμαι?

ο Θεος ειναι μεγαλος και πιστευω οτι θα μας φερει το μωρακι μας που ολες επιθυμουμε...

ειμαι σιγουρη οτι ολες μας θα κανουμε παιδακι.το θεμα απλα ειναι το ποτε θα το κανουμε.αλλες ειναι τυχερες και πραγματοποιουν γρηγορα το ονειρο τους αλλες δεν ειναι τοσο τυχερες...

μιλωντας απο τη δικη μου μερια, αυτο που με κραταει ειναι η πιστη μου στον Θεο και η υποστηριξη του ανθρωπου μου...γιατι οι αντρες μας που μας στηριζουν σε αυτη τη δυσκολια ειναι ΑΝΤΡΕΣ.....δεν το κανει ο καθενας.....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μη στεναχωριεστε, ολα καλα θα πανε. Τι να κανουμε αλλες μενουν εγκυες με τον αερα, ενω εμεις ............. στην ταλαιπωρια. Στο τελος ομως θα τα καταφερουμε.!! Rubies, αδιαθετησα σχετικα νωρις ξεκινησε 25η μερα με καφε δυο μερες και μετα ηρθε κανονικα. Σημερα ειμαι συην τριτη μερα και εχω πολυ αιμα.!! Πρωτη φορα λερωθηκα στον υπνο μου. Να σου πω την αληθεια ανησυχω λιγακι. Εσενα πως ηταν μετα την υστεροσκοπηση; Σου κρατησε πολυ; Γενικα ηταν κανονικη η περιοδος σου μετα;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου δεν νομιζω να υπαρχει καμια που εστω για ενα λεπτο δεν τρυπωσε μεσα της το μικρο τερατακι της ζηλιας...εγω οταν ακομα δεν εμενα εγκυος ενιωσα λογο αδικημενη που οι εγκυες πεταγονταν σαν μανιταρια μπροστα μου αλλα μετα τις αποβολες δεν τολμησα να νιωσω την παραμικρη ζηλια (πειτε με τρελη αλλα πιστευω λιγο στο ματι).

επισης αυτο που εχω καταλαβει αυτα τα δυο χρονια ειναι καλυτερα να μην ξερει ο περιγυρος οτι προσπαθειτε για παιδακι!εμενα μετα τον γαμο με πριξανε ολοι με το θεμα παιδι.μην βαλω ενα κιλο κατευθειαν "εισαι εγκυος?" "α φουσκωσε η κοιλιτσα" ειτε καλοπροαιρετα ειτε οχι εκνευριζομουν πολυ.τωρα οποιος να με ρωτησει η απαντηση ειναι μια ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ !!

αφηστε που την δευτερη εγκυμοσυνη (παλινδρομη) την μαθανε οι περισσοτεροι γιατι καποιοι δεν μπορουν να κρατησουν το στομα τους κλειστο.ετσι το πηραμε αποφαση οταν με το καλο ξαναερθει το μπουμπουκι δεν θα το πουμε ουτε στους γονεις μεχρι να δουμε οτι ολα ειναι καλα!

εκτος φυσικα απο το φορουμ μας!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαρία χαίρομαι πολύ που βλέπω πως υπάρχουν ζευγάρια αγαπημένα και Άντρες πραγματικοί όπως το είπες που θα σταθούν στο πλάι σου και θα σου κρατήσουν το χέρι...Χαίρομαι που και εγώ είμαι μια από τις τυχερές αυτές γυναίκες και που έχω γνωρίσει πολλές ακόμα σε αυτό το φόρουμ.:)

 

anamp εύχομαι ο Μάρτης να είναι ο μήνας μας κι αν πάλι όχι, εδώ θα είμαστε να παίρνουμε κουράγιο... :)

 

Kristy και εγώ πιστεύω στο μάτι και εγώ να δεις τί έχω ακούσει εδώ και σχεδόν 3 χρόνια. Εντωμεταξύ είχα και πάντα κοιλιά και αυτό κάνει τα πράγματα ακόμα πιο δύσκολα...:P Θυμάμαι μια ξεδιάντροπη γειτόνισσα που με ρώταγε αν είμαι καλά και αντί να με κοιτάει στα μάτια με κοιτούσε στην κοιλιά!!! Ακόμα περιμένει...χαχχαχα!

Αχ ας έρθει και μέχρι τον 5ο θα το κρύβω!!! :cool:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.. ελπιζω να ειστε καλα !!! εχω μερες να μπω, αλλα απο οτι βλεπω κανενα ευχαριστο ακομα ε? δεν πειραζει.. θα τα καταφερουμε που θα παει !!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.. ελπιζω να ειστε καλα !!! εχω μερες να μπω, αλλα απο οτι βλεπω κανενα ευχαριστο ακομα ε? δεν πειραζει.. θα τα καταφερουμε που θα παει !!!

 

Καλημέρα !!! Θα δείτε σε λίγους μηνες ολες μας θα συζητάμε για το πως παει η εγκυμοσυνη μας κ για το ποσα κιλά εχουμε βάλει επειδη τρώμε σαν γουρουνες :D :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μη στεναχωριεστε, ολα καλα θα πανε. Τι να κανουμε αλλες μενουν εγκυες με τον αερα, ενω εμεις ............. στην ταλαιπωρια. Στο τελος ομως θα τα καταφερουμε.!! Rubies, αδιαθετησα σχετικα νωρις ξεκινησε 25η μερα με καφε δυο μερες και μετα ηρθε κανονικα. Σημερα ειμαι συην τριτη μερα και εχω πολυ αιμα.!! Πρωτη φορα λερωθηκα στον υπνο μου. Να σου πω την αληθεια ανησυχω λιγακι. Εσενα πως ηταν μετα την υστεροσκοπηση; Σου κρατησε πολυ; Γενικα ηταν κανονικη η περιοδος σου μετα;

 

Καλησπέρα.Και εγώ παρατήρησα αλλαγή στην περίοδο μετά την υστεροσκόπηση.Είχε έρθει μεν στην ώρα της,αλλά είχα και εγώ πολύ αίμα.Είχα ρωτήσει το γιατρό μετά την επέμβαση και μου είχε πει ότι ήταν πιθανό να υπάρχουν κάποιες ψιλοανωμαλίες.Εμένα κράτησε αυτό για 3-4 κύκλους περίπου.Εγώ τώρα είμαι πάλι αδιάθετη και είναι ο πρώτος κύκλος που το αίμα είναι όπως παλιά και την επέμβαση την έκανα στα τέλη Οκτώβρη.Επίσης το Γενάρη είχα και 4 μέρες καθυστέρηση πράγμα για μένα περίεργο που κανονικά είμαι ρολόι.Στο λέω γιατί ίσως συμβεί και αυτό,και τότε εγώ είχα πιστέψει ότι έγινε το θάυμα και μετά απογοητεύτηκα πολύ.Ίσως σου κρατήσει το αίμα και λίγες παραπάνω μέρες απ'ότι συνήθως.Μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό.Αν παρατηρήσεις ο,τιδήποτε άλλο μου λες.Τώρα αν δεις να συνεχίζεται το αίμα για πολύ πάρε τον γιατρό αν και δεν νομίζω.Φιλιά πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου δυστυχώς δεν νομίζω να υπάρχει κάποια κοπέλα που προσπαθεί πολύ και δεν έχει νιώσει έτσι κάποια στιγμή και ειδικά αν υπάρχουν άνθρωποι δίπλα μας που είναι προκλητικοί.Δυστυχώς το πέρασα και εγώ αυτό το στάδιο και στην αρχή ένιωσα πολύ άσχημα με τον εαυτό μου,όμως κατάλαβα πως δεν αξίζει για εμάς τις ίδιες να παιδευόμαστε έτσι και να σκεφτόμαστε άσχημα για εμάς.Ζητάμε το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο και απλώς νιώθουμε αδικημένες που κάποιοι το πετυχαίνουν αμέσως,ίσως και χωρίς να το θέλουν,ενώ εμείς πρέπει να προσπαθήσουμε τόσο σκληρά.Αλλά τι να κάνουμε,η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας και σε εμάς έλαχε να πρέπει να το προσπαθήσουμε και αυτό.Και θα το προσπαθήσουμε και θα τα καταφέρουμε γιατί όπως και να έχει έχουμε και δίπλα μας την επιστήμη που μας βοηθάει τώρα πια πολύ σ'αυτά τα θέματα.Πρέπει να έχουμε υπομονή και πίστη και όλα θα γίνουν.Το βασικότερο είναι να έχουμε συντρόφους που μας αγαπάνε,μας σέβονται και το περνάνε μαζί μας όλο αυτό και μας δίνουν θάρρος και κουράγιο και απ'ότι διαβάζω σ'αυτό σταθήκαμε τυχερές κορίτσια μου γιατί οι περισσότερες από εμάς έχουν τέτοιους άντρες και αυτό είναι το πιο σημαντικό για τα παιδάκια μας που θα έρθουν αργά ή γρήγορα,να μεγαλώσουν σε μια οικογένεια που οι γονείς τους στηρίζουν και αγαπούν ο ένας τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...