Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλησπερα roubies, καλα ειμαι το αιμα τελειωσε χτες, ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα για ολες που προσπαθουμε. Σ ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες, και απο σενα περιμενω τα ευχαριστα με το καλο!!:P εμεις αυτο τον μηνα τον χασαμε γιατι ωορρηξια ειχα μαλλον το σαβ/κο. Τωρα περιμενω τη βιοψια, μου ειπαν 10 εργασιμες, περιπου. Εχουμε κι ενα προβληματακι με το σπερμα, αλλα θα το παλεψουμε..

 

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά τελικά,αν και ήμουν σίγουρη γι'αυτό.Και εμείς εκείνον τον μήνα τον χάσαμε,αλλά δεν πειράζει,ξεκινήστε εσείς επαφές κανονικά και ποτέ δεν ξέρεις.Όντως η βιοψία κάνει κάποιες μέρες να βγει.Θα σε ειδοποιήσουν,όταν είναι έτοιμη.Εύχομαι κορίτσι μου από εδώ και πέρα όλα καλά να είναι και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα.:-P

Εμείς δυστυχώς έχουμε θέμα με το σπέρμα και το επιβεβαίωσε και το δεύτερο επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα που κάναμε.Την άλλη Τετάρτη έχουμε ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τις επιλογές μας και μετά θα επισκεφτούμε και ουρολόγο,ώστε να έχουμε μια πλήρη εικόνα,να ζυγίσουμε τα πράγματα και να δούμε πως θα προχωρήσουμε.Πάντως με τα μέχρι στιγμής δεδομένα δύσκολα θα αποφύγουμε την εξωσωματική.Οψόμεθα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα. Σας βλέπω με πολύ καλή διάθεση και χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό. Η θετική ενέργεια είναι πολύ σημαντικό πράγμα. Κι εγώ αρχίζω σήμερα κλομιφαίνη και θα πάω την τρίτη που θα είμαι στην 11η μέρα του κύκλου μου στο γυναικολόγο να κάνουμε υπέρηχο. αχ μακάρι να πάνε όλα καλά. Τι ζητάμε; ένα μωράκι που είναι ότι καλύτερο στον κόσμο. Εγώ έχω ένα παιδί και ξέρω πως είναι. Μακάρι και εύχομαι βαθιά από την καρδιά μου να συμβεί σε όλες μας και πολύ σύντομα. και θα το εκτιμήσουμε πάρα πολύ αν συμβεί γιατί θα έχουμε μοχθήσει για να το καταφέρουμε. ευχαριστώ κορίτσια που καθώς διαβάζω τα μηνύματά σας σκέφτομαι θετικά και αποκτώ ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την κλομιφαίνη δοκίμασα ενέσεις Altermon, που επίσης μου έπεσαν ήπιες (δεν ωρίμασε κανένα ωάριο) και μετά ενέσεις Menopur, όπου εκεί πλέον με τη σωστή δόση είδα αποτέλεσμα. Αλλά αυτό είναι θέμα του κάθε οργανισμού και του γιατρού σου, που ξέρει το ιστορικό σου. Αφού λες ότι έκανες και με τα απλά χαπάκια ωορρηξία, καλά έκανε και δεν σε πλάκωσε στις ενέσεις. Απλά είχα καταλάβει ότι με τα χάπια δεν έβλεπες αποτέλεσμα, γι' αυτό σκέφτηκα να σου πω όσα σου είπα. Εντάξει, το καταλαβαίνω ότι πελάγωσες, είανι ζόρι η δυσκολία στη σύλληψη, αλλά μη σε παίρνει τόσο από κάτω και μην ξεχνάς ότι δεν σημαίνει ότι με το που κάνεις ωορρηξία θα γίνει και σύλληψη! Εδώ και τα ζευγάρια που δεν εχουν απολύτως κανένα θέμα, μπορεί να συλλάβουν μετά από 6 μήνες! Επίσης, ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, η σπερματέγχυση, αν δεν έχει πρόβλημα το σπέρμα ώστε να βοηθήσει στην ενίσχυσή του, δεν έχει κανένα νόημα. Καλύτερα προγραμματισμένη φυσική επαφή (αλλά προγραμματισμένη, ε! όχι φλου!)

 

σ΄ευχαριστω πολυ πολυ....με εκανες και αισθανθηκα πολυ καλυτερα...θα παω και αυριο στη γιατρο μου να δουμε μπας και εγινε τιποτα και τα υπολοιπα θα μου τα πει με βαση τα αυριανα αποτελεσματα....

εσεις ποσο καιρο προσπαθειτε?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!Ηρέμησα κάπως απο το πρώτο σοκ μετα τη σαλπιγγογραφία...Αποφάσισα να προσπαθήσω αλλους 2 μηνες φυσιολογικά μηπως μείνω εγκυος( λένε ότι η σαλπιγγογραφία βοηθάει στη σύλληψη) και αν δεν τα καταφέρω θα αρχήσω την 6μηνη θεραπεία που μου ειπε ο γιατρός και με το τέλος της θεραπείας σπερματέγχυση.....Εχει κάνει καμμία σπερματέγχυση?Πόσο κοστίζει?Ακουσα ότι πολλές κοπέλες τις βοήθησε να μεινουν έγκυος...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά τελικά,αν και ήμουν σίγουρη γι'αυτό.Και εμείς εκείνον τον μήνα τον χάσαμε,αλλά δεν πειράζει,ξεκινήστε εσείς επαφές κανονικά και ποτέ δεν ξέρεις.Όντως η βιοψία κάνει κάποιες μέρες να βγει.Θα σε ειδοποιήσουν,όταν είναι έτοιμη.Εύχομαι κορίτσι μου από εδώ και πέρα όλα καλά να είναι και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα.:-P

Εμείς δυστυχώς έχουμε θέμα με το σπέρμα και το επιβεβαίωσε και το δεύτερο επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα που κάναμε.Την άλλη Τετάρτη έχουμε ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τις επιλογές μας και μετά θα επισκεφτούμε και ουρολόγο,ώστε να έχουμε μια πλήρη εικόνα,να ζυγίσουμε τα πράγματα και να δούμε πως θα προχωρήσουμε.Πάντως με τα μέχρι στιγμής δεδομένα δύσκολα θα αποφύγουμε την εξωσωματική.Οψόμεθα!

ευχομαι να πανε ολα καλα.!! κι εμεις εχουμε θεμα με το σπερμα, πηρε κατι βιταμινες και βελτιωθηκε αρκετα. Ο γιατρος θα σας καθοδηγησει σωστα κι ολα θα πανε καλα. Στο τελος θα τα καταφερουμε δεν μπορει... Κατι που με προβληματιζει ειναι οτι βλεπω λιγο καφε σα βλενη μονο το πρωι οταν παω τουαλετα. Το ειχες αυτο; την υπολοιπη μερα ειμαι τελειως καθαρη. Τι να ειναι; Σκεφτομαι να περασει κι αυτη η εβδομαδα και μετα να παρω τηλ. Αν δεν ηταν να γινω μανουλα δεν θα αναρωτιωμουν καθολου.Τωρα ομως ολα με ανησυχουν. Οσο για το σπερμα ο αντρας μου ειχε 15.000.000 ολικο αριθμο και 30% κινητικοτητα. Μετα τη θεραπεια σε 2,5 μηνες επανελαβε την εξεταση και ο αριθμος ειχε παει 25.000.000 και 50% κινητικοτητα. Καλα ειναι μας ειπε ο γιατρος οτι αυτο το σπερμα δινει εγκυμοσυνη, οχι ευκολα αλλα δινει. Βιταμινες πηρε που του τις εγραψε ο γυναικολογος. Κιρσοκηλη δεν ειχε. Αν θελεις να σου πω τιπηρε. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα με το γιατρο,:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσεις ποσο καιρο προσπαθειτε?

 

Θα στο πω όπως το βλέπω εγώ (!) : αφότου λύσαμε δυο βασικά προβλήματα (διάφραγμα στη μήτρα και ελαφριά θρομβοφιλία) που τα ανακαλύψαμε στην πορεία, δυστυχώς μέσα από αποτυχίες, πιάσαμε το μπεμπε με την πρώτη προσπάθεια ;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!Ηρέμησα κάπως απο το πρώτο σοκ μετα τη σαλπιγγογραφία...Αποφάσισα να προσπαθήσω αλλους 2 μηνες φυσιολογικά μηπως μείνω εγκυος( λένε ότι η σαλπιγγογραφία βοηθάει στη σύλληψη) και αν δεν τα καταφέρω θα αρχήσω την 6μηνη θεραπεία που μου ειπε ο γιατρός και με το τέλος της θεραπείας σπερματέγχυση.....Εχει κάνει καμμία σπερματέγχυση?Πόσο κοστίζει?Ακουσα ότι πολλές κοπέλες τις βοήθησε να μεινουν έγκυος...

ΚΑΜΠΙΟΣ οντως μετα τη σαλ/φια μενεις πιο ευκολα εγκυος μου το ειπε και εμενα ογιατρος αλλα δεν προλαβα να προσπαθησω γιατι πηγα για υστεροσκοπηση μιας και φανηκε πολυποδας που τελικα δεν ηταν!!! Εγω ειχα διαφραγμα. Η σπερματεγχυση κοστιζει γυρω στα 300 ευρω και ναι καποιες κοπελες μενουν εγκυες. Δεν εχει ομως μεγαλα ποσοστα επιτυχιας. Ειναι σαν προγραμματισμενη επαφη. Εχω μια φιλη που εμεινε εγκυος με σπερματεγχυση, με την πρωτη. Δεν ξερω τυχερη ηταν; τι να πω; Ποσο καιρο προσπαθεις; Μη χανεις το κουραγιο σου κανε τη θεραπεια που σου ειπε ο γοατρος, αν θυμαμαι καλα ενδομητριωση ηταν; Σου ευχομαι να μη χρειστει να κανεις τιποτε αλλο και τον αλλο μηνα να μας γραφεις τα ευχαριστα!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να πανε ολα καλα.!! κι εμεις εχουμε θεμα με το σπερμα, πηρε κατι βιταμινες και βελτιωθηκε αρκετα. Ο γιατρος θα σας καθοδηγησει σωστα κι ολα θα πανε καλα. Στο τελος θα τα καταφερουμε δεν μπορει... Κατι που με προβληματιζει ειναι οτι βλεπω λιγο καφε σα βλενη μονο το πρωι οταν παω τουαλετα. Το ειχες αυτο; την υπολοιπη μερα ειμαι τελειως καθαρη. Τι να ειναι; Σκεφτομαι να περασει κι αυτη η εβδομαδα και μετα να παρω τηλ. Αν δεν ηταν να γινω μανουλα δεν θα αναρωτιωμουν καθολου.Τωρα ομως ολα με ανησυχουν. Οσο για το σπερμα ο αντρας μου ειχε 15.000.000 ολικο αριθμο και 30% κινητικοτητα. Μετα τη θεραπεια σε 2,5 μηνες επανελαβε την εξεταση και ο αριθμος ειχε παει 25.000.000 και 50% κινητικοτητα. Καλα ειναι μας ειπε ο γιατρος οτι αυτο το σπερμα δινει εγκυμοσυνη, οχι ευκολα αλλα δινει. Βιταμινες πηρε που του τις εγραψε ο γυναικολογος. Κιρσοκηλη δεν ειχε. Αν θελεις να σου πω τιπηρε. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα με το γιατρο,:P:p:p

 

Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί δεν είσαι και Αθήνα και φαντάζομαι αυτό σου δημιουργεί και ένα επιπρόσθετο άγχος.Αυτό που λες το είχα,αλλά δεν ήταν απαραίτητο να είναι το πρωί.Π.χ. πήγαινα τουαλέτα και δεν είχα τίποτα και μπορεί την επόμενη φορά που πήγαινα να είχα λίγα καφέ και γενικά αυτό συνέβαινε όσο περνούσε ο καιρός και έκλεινε η πληγή από την επέμβαση.Δεν νομίζω ότι είναι κάτι που να προκαλέι ανησυχία,αλλά άμα δεις να συνεχίζεται πάρε τηλέφωνο αν και δεν νομίζω πως θα σου χρειαστεί.

Εμείς έχουμε κάνει 3 σπερμοδιαγράμματα.Το πρώτο(περυσι τον Μάη) είχε 12.000.000 ανά ml και 30% κινητικότητα(ζωηρή και μέτρια).Μας είχαν πει ότι δίνει εγκυμοσύνη και να μην ανησυχούμε ιδιαίτερα.Ο Μαντούδης όταν το είδε είπε ότι δίνει εγκυμοσύνη,αλλά επειδή είναι μέτριο θα ήθελε να το επαναλάβουμε.Πρίν περίπου 20 μέρες κάναμε το δεύτερο και είχε 3.000.000 ανά ml και 21% κινητικότητα.Επειδή υπήρχε αρκετά μεγάλη διαφορά από το πρώτο ζήτησε το εργαστήριο επανεξέταση την οποία και κάναμε την Παρασκευή που μας πέρασε και είχε 3.000.000 ανά ml και 35% κινητικότητα(πάντα μιλάμε για ζωηρή και μέτρια).Όπως καταλαβαίνεις ο άντρας μου χάλια και εμείς να μην μπορούμε να εξηγήσουμε πως είναι δυνατόν ο αριθμός να άλλαξε τόσο πολύ,αφού μάλιστα ο τρόπος ζωής μας δεν έχει αλλάξει ιδιαίτερα και όσες αλλαγές έγιναν,έγιναν προς το καλύτερο,π.χ.διατροφή,περιορισμός καπνίσματος και βιταμίνες.Επίσης να αναφέρω ότι μικρόβια δεν βρέθηκαν,οπότε δεν ξέρω τι να πω.Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού με τον Μαντούδη να δούμε τα νέα δεδομένα και να δούμε τι δυνατότητες έχουμε.Μετά θα πάμε και σε ουρολόγο και βλέπουμε.Εσείς τι βιταμίνες πήρατε?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Ειναι η πρώτη φορά που γράφω, αλλά σας παρακολουθώ αρκετό καιρό. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών αρχίζω το ταξίδι μου με τη βοηθεια της επιστήμης! Δε ξέρω αν το πήρα απόφαση πραγματικά ή μαλλον αν το έχω συνειδητοποιήσει όσο χρειάζεται αλλά η αρχή το ήμισυ του παντός. Δράττομαι την ευκαιρία να ρωτήσω την roubbies και όσα άλλα κορίτσια επισκέφτηκαν τον Μαντούδη (ή οποιοδήποτε κέντρο)για το πρώτο τους ραντεβού καθόσον έχω κλείσει ραντεβού αυτή τη βδομάδα. Είναι κάτι που πρέπει να ρωτήσω? Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω? Δεκτές οι συμβουλές σας και οι οδηγίες.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Ειναι η πρώτη φορά που γράφω, αλλά σας παρακολουθώ αρκετό καιρό. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών αρχίζω το ταξίδι μου με τη βοηθεια της επιστήμης! Δε ξέρω αν το πήρα απόφαση πραγματικά ή μαλλον αν το έχω συνειδητοποιήσει όσο χρειάζεται αλλά η αρχή το ήμισυ του παντός. Δράττομαι την ευκαιρία να ρωτήσω την roubbies και όσα άλλα κορίτσια επισκέφτηκαν τον Μαντούδη (ή οποιοδήποτε κέντρο)για το πρώτο τους ραντεβού καθόσον έχω κλείσει ραντεβού αυτή τη βδομάδα. Είναι κάτι που πρέπει να ρωτήσω? Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω? Δεκτές οι συμβουλές σας και οι οδηγίες.

 

Σας ευχαριστώ

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.Μια ή δύο μέρες πριν το ραντεβού σου(αν θυμάμαι καλά)θα σε πάρουν από το κέντρο τηλέφωνο και θα σε ενημερώσουν για το τι πρέπει να έχεις μαζί σου π.χ.εξετάσεις και για τη διάρκεια του ραντεβού.Εξαρτάται πάντα από το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις το τι ερωτήσεις θα κάνεις.Π.χ.εγώ είχα μαζέψει τις ορμονολογικές,τον προγεννητικό έλεγχο,την σαλπιγγοργαφία και το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου.Στην σαλπιγγογραφία είχε φανεί ένα μικρό ανατομικό πρόβλημα στη μήτρα,για το οποίο οι άλλοι 2 γιατροί που είχα επισκεφτεί νωρίτερα είπαν ότι ίσως προκαλεί υπογονιμότητα,αλλά είχαν υποβαθμίσει πολύ το γεγονός,λέγοντάς μου ότι τέτοιες μήτρες δίνουν εγκυμοσύνη και να μην κάνω τίποτα γι'αυτό,γιατί δεν υπάρχει να κάνουμε κάτι.Οπότε έμεινα στα λόγια τους αρχικά.Το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου ήταν μέτριο και μου είπαν και οι 2 πρώτοι γιατροί ότι δίνει εγκυμοσύνη,οπότε να προσπαθήσουμε μόνοι μας.Όταν όμως άρχισα να βλέπω ότι όλα δίνουν εγκυμοσύνη,αλλά εγκυμοσύνη δεν ερχόταν αποφάσισα να πάω σε εξειδικευμένο γιατρό για τέτοια θέματα και πήγα στον Μαντούδη με μια και μόνο απορία"αφού όλα δίνουν εγκυμοσύνη γιατί δεν μένω έγκυος?".

Αρχικά σε βάζουν να συμπληρώσεις ένα ερωτηματολόγιο με το πλήρες ιατρικό ιστορικό το δικό σου και του άντρα σου και μετά σε βλέπει ο γιατρός.Μόλις είδε την σαλπιγγογραφία μου είπε ότι πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση για να διορθώσουμε το πρόβλημα στη μήτρα,γιατί ναι μεν δίνει εγκυμοσύνη αλλά αποτελεί πρόβλημα υπογονιμότητας και αφού προσπαθώ τόσο καιρό δεν έχει υπάρξει αποτέλεσμα πρέπει να το διορθώσουμε και φυσικά πρότεινε και επανεξέταση του σπέρματος για να δούμε που βρίσκεται.Μετά μου έκανε και υπέρηχο.

Επομένως εμένα οι ερωτήσεις μου ήρθαν όλες μετά,αφού νόμιζα πως όλα είναι σχετικά καλά.Γι'αυτό σου λεώ εξαρτάται από την περίπτωσή σου,το τι ερωτήσεις θα θελήσεις να κάνεις.Αν έχεις ήδη κάποιες θα σου πρότεινα να τις γράψεις ώστε να μην τις ξεχάσεις εκέινη την ώρα και μετά βλέποντας και κάνοντας.Πάντως και μετά το ραντεβού να σου δημιουργηθούν απορίες,μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο και θα σε ενημερώσουν για ό,τι χρειαστείς.Μην αγχώνεσαι καθόλου και καλή επιτυχία.:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες!!!!!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ roubies που έγραψες όλα αυτο το κείμενο!

Εχω την αίσθηση ότι ακριβώς τα ίδια ακούγαμε και εμείς. Εξετάσεις καλές, σπερμοδιαγραμμα καλό αλλά ακόμα τίποτα. Ο γυναικολόγος μου τον σύστησε και γενικά αλλες πληροφορίες δεν έχω παρα μόνο από το διαδίκτυο.

 

η υπομονή βασιλεύει.............:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα στο πω όπως το βλέπω εγώ (!) : αφότου λύσαμε δυο βασικά προβλήματα (διάφραγμα στη μήτρα και ελαφριά θρομβοφιλία) που τα ανακαλύψαμε στην πορεία, δυστυχώς μέσα από αποτυχίες, πιάσαμε το μπεμπε με την πρώτη προσπάθεια ;)

 

 

ααααα!!!!!!!!!!!!!ωραια....το περιμενετε το μπεμπε σας ή το εχεις ηδη στην αγκαλια σου?

σημερα το απογευμα θα ξαναπαω στη γυναικολογο για υπερηχο..κατι νιωθω κατω χαμηλα στη κοιλια σημερα, αλλα δε θελω να παιρνω ελπιδες μεχρι να της μιλησω....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!!!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ roubies που έγραψες όλα αυτο το κείμενο!

Εχω την αίσθηση ότι ακριβώς τα ίδια ακούγαμε και εμείς. Εξετάσεις καλές, σπερμοδιαγραμμα καλό αλλά ακόμα τίποτα. Ο γυναικολόγος μου τον σύστησε και γενικά αλλες πληροφορίες δεν έχω παρα μόνο από το διαδίκτυο.

 

η υπομονή βασιλεύει.............:lol:

 

Με καλυψε απολυτα η Rubies, μην ανησυχεις εισαι σε καλα χερια. Καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί δεν είσαι και Αθήνα και φαντάζομαι αυτό σου δημιουργεί και ένα επιπρόσθετο άγχος.Αυτό που λες το είχα,αλλά δεν ήταν απαραίτητο να είναι το πρωί.Π.χ. πήγαινα τουαλέτα και δεν είχα τίποτα και μπορεί την επόμενη φορά που πήγαινα να είχα λίγα καφέ και γενικά αυτό συνέβαινε όσο περνούσε ο καιρός και έκλεινε η πληγή από την επέμβαση.Δεν νομίζω ότι είναι κάτι που να προκαλέι ανησυχία,αλλά άμα δεις να συνεχίζεται πάρε τηλέφωνο αν και δεν νομίζω πως θα σου χρειαστεί.

Εμείς έχουμε κάνει 3 σπερμοδιαγράμματα.Το πρώτο(περυσι τον Μάη) είχε 12.000.000 ανά ml και 30% κινητικότητα(ζωηρή και μέτρια).Μας είχαν πει ότι δίνει εγκυμοσύνη και να μην ανησυχούμε ιδιαίτερα.Ο Μαντούδης όταν το είδε είπε ότι δίνει εγκυμοσύνη,αλλά επειδή είναι μέτριο θα ήθελε να το επαναλάβουμε.Πρίν περίπου 20 μέρες κάναμε το δεύτερο και είχε 3.000.000 ανά ml και 21% κινητικότητα.Επειδή υπήρχε αρκετά μεγάλη διαφορά από το πρώτο ζήτησε το εργαστήριο επανεξέταση την οποία και κάναμε την Παρασκευή που μας πέρασε και είχε 3.000.000 ανά ml και 35% κινητικότητα(πάντα μιλάμε για ζωηρή και μέτρια).Όπως καταλαβαίνεις ο άντρας μου χάλια και εμείς να μην μπορούμε να εξηγήσουμε πως είναι δυνατόν ο αριθμός να άλλαξε τόσο πολύ,αφού μάλιστα ο τρόπος ζωής μας δεν έχει αλλάξει ιδιαίτερα και όσες αλλαγές έγιναν,έγιναν προς το καλύτερο,π.χ.διατροφή,περιορισμός καπνίσματος και βιταμίνες.Επίσης να αναφέρω ότι μικρόβια δεν βρέθηκαν,οπότε δεν ξέρω τι να πω.Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού με τον Μαντούδη να δούμε τα νέα δεδομένα και να δούμε τι δυνατότητες έχουμε.Μετά θα πάμε και σε ουρολόγο και βλέπουμε.Εσείς τι βιταμίνες πήρατε?

Καλησπερα Rubies σημερα δεν ειδα αιματακι, μακαρι να μην ξαναδω, καφε βλενα ηταν αλλα αφου μου λες οτι εβλεπες κι εσυ ησυχασα αρκετα. Οι βιταμινες που πηρε και παιρνει και συμφωνησε και ο Μαντουδης ειναι Permen kai eviol ενα την ημερα και superamin 2 την ημερα, ειναι καρνιτινη.Εμεις ειδαμε διαφορα. Η ψυχολογια παιζει ρολο καλη διατροφη, πολλα φρουτα λαχανικα μελι,κυριως αποφυγη του αγχους.... λιγακι δυσκολο εμεις τουλαχιστον δεν εχουμε βρει ακομα τη μαγικη φορμουλα, τελος παντων καλη επιτυχια την Τεταρτη ευχομαι να εχεις καλα νεα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Rubies σημερα δεν ειδα αιματακι, μακαρι να μην ξαναδω, καφε βλενα ηταν αλλα αφου μου λες οτι εβλεπες κι εσυ ησυχασα αρκετα. Οι βιταμινες που πηρε και παιρνει και συμφωνησε και ο Μαντουδης ειναι Permen kai eviol ενα την ημερα και superamin 2 την ημερα, ειναι καρνιτινη.Εμεις ειδαμε διαφορα. Η ψυχολογια παιζει ρολο καλη διατροφη, πολλα φρουτα λαχανικα μελι,κυριως αποφυγη του αγχους.... λιγακι δυσκολο εμεις τουλαχιστον δεν εχουμε βρει ακομα τη μαγικη φορμουλα, τελος παντων καλη επιτυχια την Τεταρτη ευχομαι να εχεις καλα νεα..

Ξεχασα να σου γραψω οτι κι εμεις δεν ειχαμε μικροβιο, καναμε και υπερηχο για κιρσοκηλη δεν ειχε, εγω πιστευω οτι μεγαλο ρολο επαιξε το αγχος, μην ανησυχεις μπορει να ειναι κατι παροδικο, με γιατρους που μιλησα μου ειπανε οτι <εμεις οι αντρες επηρεαζομαστε αμεσα απο κακη ψυχολογια και αγχος σ αυτο τοντομεα αλλα το σπερμα ανανεωνεται καθε τριμηνο. Μπορει το επομενο σπερμοδιαγραμμα να ειναι πολυ καλυτερο> και ηταν! Πατε σενα καλο ουρολογο να αποκλεισετε τυχον κιρσοκηλη, εναν ορμονικο ελεχγο του αντρα σου και πολλες βιταμινες και ολα θα πανε καλα. Εμεις απο το νησι τρεχαμε και δε φταναμε... με τους γιατρους πολλη ταλαιπωρια.. Ολα καλα θα πανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααα!!!!!!!!!!!!!ωραια....το περιμενετε το μπεμπε σας ή το εχεις ηδη στην αγκαλια σου?

σημερα το απογευμα θα ξαναπαω στη γυναικολογο για υπερηχο..κατι νιωθω κατω χαμηλα στη κοιλια σημερα, αλλα δε θελω να παιρνω ελπιδες μεχρι να της μιλησω....

 

Αρχές Μαίου το περιμένουμε (πώς και πώς!)

Καλή επιτυχία στον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Μαίου το περιμένουμε (πώς και πώς!)

Καλή επιτυχία στον υπέρηχο!

 

σ΄ευχαριστω πολυ πολυ...και συ να εχεις μια τελειομηνη κυηση....ολα καλα να πανε μ΄ενα πονο

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΜΡ τι βιταμίνες έδωσε ο γυναικολόγος στον άντρα σου αν επιτρέπεται?Και εμένα παίρνει και θέλω να δω αν είναι οι ίδιες...

Καλησπερα ΚΑΜΠΙΟΣ, παιρνει permen kai eviol Ε 1 την ημερα και superamin καρνιτινη 2 την ημερα. Εσενα τι παιρνει;

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σου γραψω οτι κι εμεις δεν ειχαμε μικροβιο, καναμε και υπερηχο για κιρσοκηλη δεν ειχε, εγω πιστευω οτι μεγαλο ρολο επαιξε το αγχος, μην ανησυχεις μπορει να ειναι κατι παροδικο, με γιατρους που μιλησα μου ειπανε οτι <εμεις οι αντρες επηρεαζομαστε αμεσα απο κακη ψυχολογια και αγχος σ αυτο τοντομεα αλλα το σπερμα ανανεωνεται καθε τριμηνο. Μπορει το επομενο σπερμοδιαγραμμα να ειναι πολυ καλυτερο> και ηταν! Πατε σενα καλο ουρολογο να αποκλεισετε τυχον κιρσοκηλη, εναν ορμονικο ελεχγο του αντρα σου και πολλες βιταμινες και ολα θα πανε καλα. Εμεις απο το νησι τρεχαμε και δε φταναμε... με τους γιατρους πολλη ταλαιπωρια.. Ολα καλα θα πανε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.Eviol παίρνουμε και εμείς,αλλά όχι τις άλλες.Θα ρωτήσω τον γιατρό την Τετάρτη και βλέπουμε.Το άγχος είναι αλήθεια ότι δεν περιορίζεται εύκολα.Το θέμα είναι ότι ο άντρας μου αγχώθηκε μετά τα άσχημα αποτελέσματα.Νωρίτερα ήταν πολύ πιο χαλαρός.Θα δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα.Παίρνω λίγο θάρρος μήπως αν πάρουμε και εμείς τις άλλες βιταμίνες δούμε κάποια πρόοδο και δεν καταφύγουμε στην εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα.Παίρνω λίγο θάρρος μήπως αν πάρουμε και εμείς τις άλλες βιταμίνες δούμε κάποια πρόοδο και δεν καταφύγουμε στην εξωσωματική.

 

Εμεις παίρνουμε κ οι δυο 1 πολυβιταμινη κ 1 βιταμινη ε την ημερα κ εγω παίρνω επιπλέον κ ω3 που μου είπε οτι ειναι θαυματουργο για τη γονιμοτητα!

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια δεν παιρνω τιποτα; Λετε να παρω κι εγω κατι; Βιταμινες εννοω και ποια λετε; Mirina ποια παιρνεις;

 

Θα σου τις στείλω σε μήνυμα γιατι δεν ξέρω αν "κανει" να τις γράψω εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...