Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Γεία σου Νίκη,

 

Σε ευχαριστώ πολύ,

 

Οχι ο άντρας μου δεν έχει πάει ακομα,,,

να σου πω την αληθεια δυσκολευομαι να τον πίσψ να πάει

λεεί οτι εω είμαι μια χαρά και δεν καπνιζω δεν πινω γυμναζομαι αρα δεν εχω τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεία σου Νίκη,

 

Σε ευχαριστώ πολύ,

 

Οχι ο άντρας μου δεν έχει πάει ακομα,,,

να σου πω την αληθεια δυσκολευομαι να τον πίσψ να πάει

λεεί οτι εω είμαι μια χαρά και δεν καπνιζω δεν πινω γυμναζομαι αρα δεν εχω τιποτα

 

Να σου πω την γνώμη μου από προσωπική εμπειρία; Πρέπει να πάει οπωσδήποτε. Να ξενοιάσετε.Ο γιατρός σου δεν σου το είπε; Ο άντρας μου είδε κι έπαθε να πειστεί. Θεωρούσε ότι ήταν καλά αλλά διαψεύστηκε.:?

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμμμ αυτο προσπαθώ αλλα δυσκολο...

εσύ ποσο καιρο προσπαθείς??

 

Σχεδόν 3 χρόνια. Το καλοκαίρι έκανε την 1η εξέταση,μετά θεραπεία η οποία δεν είχε αποτελέσματα και την Δευτέρα θα κάνει επέμβαση κιρσοκήλης και μετά έχει ο Θεός. Ο άντρας μου λόγω της κιρσοκήλης έχει εξαιρετικά χαμηλή κινητικότητα που καθιστά σχεδόν αδύνατη την φυσιολογική σύλληψη. Πιάστον με το καλό,από 'δω από εκει και θα τον καταφέρεις. Εμείς οι γυναίκες έχουμε τον τρόπο μας.;)

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 3 χρόνια. Το καλοκαίρι έκανε την 1η εξέταση,μετά θεραπεία η οποία δεν είχε αποτελέσματα και την Δευτέρα θα κάνει επέμβαση κιρσοκήλης και μετά έχει ο Θεός. Ο άντρας μου λόγω της κιρσοκήλης έχει εξαιρετικά χαμηλή κινητικότητα που καθιστά σχεδόν αδύνατη την φυσιολογική σύλληψη. Πιάστον με το καλό,από 'δω από εκει και θα τον καταφέρεις. Εμείς οι γυναίκες έχουμε τον τρόπο μας.;)

 

 

Ευχωμαί τα καλήτερα νική μου....

αυτη ηεπέμβαση θα δορθώσει το πρόβλημα και μετά θα ξεκινήσεται πάλι αμέσως προσπάθείες???

 

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή αυτό προσπαθώ να κάνω να τον πιάσω με το καλό....

 

μου είπαν οτι μπορώ να πάρω και στο σπίτι το δείγμα....

 

Εσενα ο αντρας σου ειναι κατί που το είχε πάντα αυτο η διμιουργήθηκε μετά??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχωμαί τα καλήτερα νική μου....

αυτη ηεπέμβαση θα δορθώσει το πρόβλημα και μετά θα ξεκινήσεται πάλι αμέσως προσπάθείες???

 

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή αυτό προσπαθώ να κάνω να τον πιάσω με το καλό....

 

μου είπαν οτι μπορώ να πάρω και στο σπίτι το δείγμα....

 

Εσενα ο αντρας σου ειναι κατί που το είχε πάντα αυτο η διμιουργήθηκε μετά??

 

Ελπίζουμε να διορθωθεί. Χρειάζονται τουλάχιστον 6μήνες αποκατάστασης.

Αυτό το είχε από τότε που γεννήθηκε.

Και βέβαια μπορεί να πάρει το δείγμα σπίτι.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζουμε να διορθωθεί. Χρειάζονται τουλάχιστον 6μήνες αποκατάστασης.

Αυτό το είχε από τότε που γεννήθηκε.

Και βέβαια μπορεί να πάρει το δείγμα σπίτι.

 

Εύχωμαι να πάνε όλα καλά...

που θα πάνε....

Ξερεις τι έχω αποκομίσει απο αυτά που έχω διαβάσει εδω μέσα????

Οτι τώρα αυτούς τους 6 μήνες που δε τηα περιμένεις με αγονια....

τωρα θα έρθει απο εκεί που δεν το περιμένεις.....

 

νομίζω οτι εχω διαβάσει ακριβός αυτο κάπου με κυρσοηλη......

 

θα με θυμηθεις....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εύχωμαι να πάνε όλα καλά...

που θα πάνε....

Ξερεις τι έχω αποκομίσει απο αυτά που έχω διαβάσει εδω μέσα????

Οτι τώρα αυτούς τους 6 μήνες που δε τηα περιμένεις με αγονια....

τωρα θα έρθει απο εκεί που δεν το περιμένεις.....

 

νομίζω οτι εχω διαβάσει ακριβός αυτο κάπου με κυρσοηλη......

 

θα με θυμηθεις....:lol:

 

Μακάρι! Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. 'Ολα θα γίνουν και αυτό αφορά όλες μας. Απλά χρειάζεται επιμονή και υπομονή.:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μάλλον κλομιφαινη μου έγραψε. Θα το δω στο σπίτι. Εσύ έχεις παρενέργειες; Πόσο καιρό τα παίρνεις;

 

 

αυτος ο μηνας ειναι ο τεταρτος που παιρνω κλομιφαινη.ξεκινησα με cyclacur αλλα μετα το αλλαξαμε στην κλομιφαινη..δεν εχω κανενα συμπτωμα.δλδ με τα cyclacur καταλαβαινα οτι ειχα ωορριξια...το ενιωθα.με την κλομιφαινη δεν καταλαβα τιποτα.εχει ομως ενα κακο.κανει πολλες κατακρατησεις και γω πηρα κιλα..ανεβηκα στη ζυγαρια και επαθα σοκ....βεβαια οταν ειπα στους δικους μου τα κιλα μου μου ειπαν οτι αυτα ειναι πριξιμο δεν ειναι λιπος, αλλα η καταραμενη ζυγαρια δεν το καταλαβαινει αν ειναι λιπος η κατακρατηση υγρων..

σημερα πηγα στη γυναικολογο μου γιατι με την κλομιφαινη κανω παρακολουθηση της ωορριξιας και δεν μου ειχε καλα νεα.δεν μεγαλωσαν τα αυγουλακια μου....ειναι ο δευτερος μηνας μου δεν κανω ωορριξια οποτε απο την ωρα που μου το ειπε δε μπορω να σταματησω το κλαμα.ακομα και τωρα που σας γραφω κλαιω...

εμεις προσπαθουμε 6 μηνες σχεδον αλλα το περιεργο με μενα ειναι οτι ξερω οτι εχω το προβλημα εδω και 8 χρονια.οποτε εδω και 8 χρονια περιμενω να γινω μανουλα...και τωρα που το θελουμε οσο τιποτα αλλο δεν μας ερχεται....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο μηνας ειναι ο τεταρτος που παιρνω κλομιφαινη.ξεκινησα με cyclacur αλλα μετα το αλλαξαμε στην κλομιφαινη..δεν εχω κανενα συμπτωμα.δλδ με τα cyclacur καταλαβαινα οτι ειχα ωορριξια...το ενιωθα.με την κλομιφαινη δεν καταλαβα τιποτα.εχει ομως ενα κακο.κανει πολλες κατακρατησεις και γω πηρα κιλα..ανεβηκα στη ζυγαρια και επαθα σοκ....βεβαια οταν ειπα στους δικους μου τα κιλα μου μου ειπαν οτι αυτα ειναι πριξιμο δεν ειναι λιπος, αλλα η καταραμενη ζυγαρια δεν το καταλαβαινει αν ειναι λιπος η κατακρατηση υγρων..

σημερα πηγα στη γυναικολογο μου γιατι με την κλομιφαινη κανω παρακολουθηση της ωορριξιας και δεν μου ειχε καλα νεα.δεν μεγαλωσαν τα αυγουλακια μου....ειναι ο δευτερος μηνας μου δεν κανω ωορριξια οποτε απο την ωρα που μου το ειπε δε μπορω να σταματησω το κλαμα.ακομα και τωρα που σας γραφω κλαιω...

εμεις προσπαθουμε 6 μηνες σχεδον αλλα το περιεργο με μενα ειναι οτι ξερω οτι εχω το προβλημα εδω και 8 χρονια.οποτε εδω και 8 χρονια περιμενω να γινω μανουλα...και τωρα που το θελουμε οσο τιποτα αλλο δεν μας ερχεται....

 

Μαρία μου συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά έπεσα τυχαία πάνω στο μήνυμά σου και στενοχωρήθηκα με την απογοήτευσή σου.

Όταν έπαιρνες σικλακούρ σε παρακολουθούσε με υπέρηχο? Πώς ήξερες αν έκανες ή αν δεν έκανες ωορρηξία? Πάντως, τα σικλακούρ είναι απλά προγεστερόνη, για να βλέπεις αίμα κάθε μήνα (εγώ έπαιρνα ουτροτζεστάν), δεν είναι για να σου ωριμάσει ωάριο και να προχωρήσεις σε ωορρηξία (αίμα/περίοδος δεν σημαίνει πάντα ωορρηξία).

Με την κλομιφαίνη σου ωρίμασε ποτέ κανένα ωάριο?

Αν όχι, γιατί συνεχίζεις με κλομιφαίνη? Εγώ από την πρώτη φορά που δοκίμασα κλομιφαίνη και είδαμε ότι οι ωοθήκες δεν ανταποκρίνονται με τίποτα (πολυκυστικές ανθεκτικές στη διέγερση) αμέσως πήρα ενέσιμες ορμόνες και είδα αποτέλεσμα.

Τα κιλά είναι ένα θέμα που σου ...:oops:... την ψυχολογία ακόμα περισσότερο, αλλά βάλτα στην άκρη προς το παρόν.

Αφού ξέρεις το πρόβλημά σου, αντιμετώπισέ το δραστικά.

Αν η κλομιφαίνη δεν σου ωριμάζει ωάριο, προχώρα σε άλλο φάρμακο.

(συγνώμη για την επιμονή μου, απλά στα λέω με το θάρρος της εμπειρίας μου)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία μου συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά έπεσα τυχαία πάνω στο μήνυμά σου και στενοχωρήθηκα με την απογοήτευσή σου.

Όταν έπαιρνες σικλακούρ σε παρακολουθούσε με υπέρηχο? Πώς ήξερες αν έκανες ή αν δεν έκανες ωορρηξία? Πάντως, τα σικλακούρ είναι απλά προγεστερόνη, για να βλέπεις αίμα κάθε μήνα (εγώ έπαιρνα ουτροτζεστάν), δεν είναι για να σου ωριμάσει ωάριο και να προχωρήσεις σε ωορρηξία (αίμα/περίοδος δεν σημαίνει πάντα ωορρηξία).

Με την κλομιφαίνη σου ωρίμασε ποτέ κανένα ωάριο?

Αν όχι, γιατί συνεχίζεις με κλομιφαίνη? Εγώ από την πρώτη φορά που δοκίμασα κλομιφαίνη και είδαμε ότι οι ωοθήκες δεν ανταποκρίνονται με τίποτα (πολυκυστικές ανθεκτικές στη διέγερση) αμέσως πήρα ενέσιμες ορμόνες και είδα αποτέλεσμα.

Τα κιλά είναι ένα θέμα που σου ...:oops:... την ψυχολογία ακόμα περισσότερο, αλλά βάλτα στην άκρη προς το παρόν.

Αφού ξέρεις το πρόβλημά σου, αντιμετώπισέ το δραστικά.

Αν η κλομιφαίνη δεν σου ωριμάζει ωάριο, προχώρα σε άλλο φάρμακο.

(συγνώμη για την επιμονή μου, απλά στα λέω με το θάρρος της εμπειρίας μου)

 

 

με τα cyclacur εκανα ωορριξια και με τη κλομιφαινη τους 2 πρωτους μηνες εκανα.δλδ καναμε παρακολουθηση με υπερηχο....τον προηγουμενο μηνα χασαμε τη γιαγια μου και ειπα μαλλον απο τη στεναχωρια δεν εκανα τιποτα.αλλα αυτο τον μηνα πηρα 3 χαπια την ημερα και ημουν σιγουρη οτι θα την εχω την πολυποθητη..την παρασκευη που πηγα ειχα πολλα αυγουλακια που μεγαλωσαν αλλα απο τοτε δεν μεγαλωσαν αρκετα για ωορριξια. η γιατρος μου μου ειπε να ξαναπαω τη πεμπτη να με δει αν δεν μεγαλωσουν θα αλλαξουμε το φαρμακο...το θεμα ειναι οτι αρχιζω να θελω να κανω σπερματεχυση....δεν ξερω αν θα μπορεσω ψυχολογικα να αντεξω αυτο το πραγμα....

το πηρα πολυ βαρια γιατι ημουν μονη μου.ο αντρας μου ηταν βραδυνος και μιλησα μαζι του στις 4 τα ξημερωματα για το θεμα....ολες εκεινες τις ωρες ημουν μονη....δυο μερες δεν θα παω στη δουλεια.θελω να ηρεμησω...

εσυ ποια φαρμακα πηρες μετα η κλομιφαινη?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

anamp καλημέρα,τι κάνεις?Τελείωσε το αίμα?Ελπίζω όλα καλά.Άντε να μας πεις ευχάριστα όσο πιο σύντομα γίνεται.

Καλησπερα roubies, καλα ειμαι το αιμα τελειωσε χτες, ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα για ολες που προσπαθουμε. Σ ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες, και απο σενα περιμενω τα ευχαριστα με το καλο!!:P εμεις αυτο τον μηνα τον χασαμε γιατι ωορρηξια ειχα μαλλον το σαβ/κο. Τωρα περιμενω τη βιοψια, μου ειπαν 10 εργασιμες, περιπου. Εχουμε κι ενα προβληματακι με το σπερμα, αλλα θα το παλεψουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα roubies, καλα ειμαι το αιμα τελειωσε χτες, ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα για ολες που προσπαθουμε. Σ ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες, και απο σενα περιμενω τα ευχαριστα με το καλο!!:P εμεις αυτο τον μηνα τον χασαμε γιατι ωορρηξια ειχα μαλλον το σαβ/κο. Τωρα περιμενω τη βιοψια, μου ειπαν 10 εργασιμες, περιπου. Εχουμε κι ενα προβληματακι με το σπερμα, αλλα θα το παλεψουμε..

 

Ολα θα πανε καλα κ θα το δεις ! Ολες μας,ΟΛΕΣ θα τα καταφέρουμε !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σήμερα θα πάρω την διατροφή που μου έγραψε ο γιατρός για αύξηση της γονιμοτητας ! Με το που γυρίσω θα σας τη γράψω 😊

Σ ευχαριστω πολυ Mirina, σου ευχομαι μετα απο αυτο που περασες ολα να ειναι ευχαριστα στη ζωη σου, σιγουρα θα τα καταφερουμε, περιμενουμε με αγωνια τη διατροφη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα θα πάρω την διατροφή που μου έγραψε ο γιατρός για αύξηση της γονιμοτητας ! Με το που γυρίσω θα σας τη γράψω 😊

Θα σε περιμένουμε!!! Να είσαι καλά! :)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Τροφές που ενισχύουν την γονιμότητα

Για την ενίσχυση των πιθανοτήτων σύλληψης είναι σημαντική η επαρκής πρόσληψη διάφορων βιταμινών και μεταλλικών στοιχείων 1. ΒΙΤΑΜΙΝΗΣ Ε :Από μπρόκολο, τα πράσινα φυλλώδη λαχανικά, η σόγια και οι ξηροί καρποί. 2 ΒΙΤΑΜΙΝΗΣ Α : Από το λαχανο,το καλαμπόκι, το μπρόκολο και το κουνουπίδι. ΒΙΤΑΜΙΝΗΣ C : Από το πορτοκάλι ,τις φράουλες ,την πιπέρια ,το ακτινίδιο 4.ΒΙΤΑΜΙΝΗΣ D : Από γαλακτοκομικά προϊόντα και ψάρια όπως σολωμός 5.Ασβεστιο : Από γαλακτοκομικά προϊόντα (όχι light τυριά γάλατα και γιαούρτια) 6.Σιδηρος : Από μοσχαρίσιο κρέας, το σπανάκι και τις φακές 7. Επαρκής πρόσληψη φυλλικου οξέως : Από ξηρούς καρπούς , φρούτα και φυλλώδη λαχανικά.

Ελάττωση των τροφίμων με κορεσμένα λιπαρά όπως τηγανητά φαγητά ,πέτσες από κοτόπουλο και κρέας και γλυκά

 

Πρόσληψη υδατανθράκων με χαμηλό φορτίο και πλούσια σε φυτικές ίνες όπως : Σαλάτες ,λαχανικά ,ψωμί και ζυμαρικά ολικής αλέσεως ,όσπρια

 

Αποφυγή κατανάλωσης αλκοόλ ,γλυκαντικών ουσιών ,υπερβολικής ποσότητας καφέ και ανθρακικού ΟΧΙ σε παυσίπονα τύπου ασπιρίνης και ιμπουπροφενης (brufen kai nurofen )

Είναι επίσης αποδεδειγμένο ότι ακόμα και μικρή απώλεια βάρους βελτιώνει την γονιμότητα και τις ενδοκρινικές ανωμαλίες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ Mirina!!! Αυτά τα γλυκά να μπορούσα να κόψω και τι στον κόσμο!

 

Εγω μακαρι να μπορουσα να φαω γαλακτοκομικα και οσπρια και τι στον κοσμο :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω μακαρι να μπορουσα να φαω γαλακτοκομικα και οσπρια και τι στον κοσμο :(

Ωχ σε πειράζουν; Εγώ ευτυχώς έχω ψήσει και τον άντρα μου και τρώμε οσπριάκια και κάτι γίνεται! :)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

με τα cyclacur εκανα ωορριξια και με τη κλομιφαινη τους 2 πρωτους μηνες εκανα.δλδ καναμε παρακολουθηση με υπερηχο....τον προηγουμενο μηνα χασαμε τη γιαγια μου και ειπα μαλλον απο τη στεναχωρια δεν εκανα τιποτα.αλλα αυτο τον μηνα πηρα 3 χαπια την ημερα και ημουν σιγουρη οτι θα την εχω την πολυποθητη..την παρασκευη που πηγα ειχα πολλα αυγουλακια που μεγαλωσαν αλλα απο τοτε δεν μεγαλωσαν αρκετα για ωορριξια. η γιατρος μου μου ειπε να ξαναπαω τη πεμπτη να με δει αν δεν μεγαλωσουν θα αλλαξουμε το φαρμακο...το θεμα ειναι οτι αρχιζω να θελω να κανω σπερματεχυση....δεν ξερω αν θα μπορεσω ψυχολογικα να αντεξω αυτο το πραγμα....

το πηρα πολυ βαρια γιατι ημουν μονη μου.ο αντρας μου ηταν βραδυνος και μιλησα μαζι του στις 4 τα ξημερωματα για το θεμα....ολες εκεινες τις ωρες ημουν μονη....δυο μερες δεν θα παω στη δουλεια.θελω να ηρεμησω...

εσυ ποια φαρμακα πηρες μετα η κλομιφαινη?

 

Εγώ μετά την κλομιφαίνη δοκίμασα ενέσεις Altermon, που επίσης μου έπεσαν ήπιες (δεν ωρίμασε κανένα ωάριο) και μετά ενέσεις Menopur, όπου εκεί πλέον με τη σωστή δόση είδα αποτέλεσμα. Αλλά αυτό είναι θέμα του κάθε οργανισμού και του γιατρού σου, που ξέρει το ιστορικό σου. Αφού λες ότι έκανες και με τα απλά χαπάκια ωορρηξία, καλά έκανε και δεν σε πλάκωσε στις ενέσεις. Απλά είχα καταλάβει ότι με τα χάπια δεν έβλεπες αποτέλεσμα, γι' αυτό σκέφτηκα να σου πω όσα σου είπα. Εντάξει, το καταλαβαίνω ότι πελάγωσες, είανι ζόρι η δυσκολία στη σύλληψη, αλλά μη σε παίρνει τόσο από κάτω και μην ξεχνάς ότι δεν σημαίνει ότι με το που κάνεις ωορρηξία θα γίνει και σύλληψη! Εδώ και τα ζευγάρια που δεν εχουν απολύτως κανένα θέμα, μπορεί να συλλάβουν μετά από 6 μήνες! Επίσης, ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, η σπερματέγχυση, αν δεν έχει πρόβλημα το σπέρμα ώστε να βοηθήσει στην ενίσχυσή του, δεν έχει κανένα νόημα. Καλύτερα προγραμματισμένη φυσική επαφή (αλλά προγραμματισμένη, ε! όχι φλου!)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...