Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλή επιτυχία κορίτσι μου και είμαι σίγουρη ότι θα την έχεις με τον Μαντούδη.Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια.Εύχομαι σύντομα να τελειώσουν όλα και να μας ανακοινώσεις ευχάριστα.Θα περιμένουμε ενημέρωση.:-P

καλη επιτυχια κ απο μενα,ολα καλα θα πανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια, αυριο παω για υστεροσκοπηση και εχω πολυ αγχος για τα αποτελεσματα, θελω τη θετικη σας ενεργεια να πανε ολα καλα!! Θα σας ενημερωσω μολις επιστρεψω απο Αθηνα.Τα βασανα μου τελειωμο δεν εχουν....

 

Καλή επιτύχια κ από μένα, δεν ξέρω τη ειδους εξέταση είναι αυτή αλλα σου στελνω της καλητερες ευχες,μην αγχώνεσε πάρτο όσο μπορείς πιο χαλαρα κι οτι είναι να γίνη θα γίνη...είμαι σίγουρι πως θα μας πης καλα νέα.....:-P:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, αυριο παω για υστεροσκοπηση και εχω πολυ αγχος για τα αποτελεσματα, θελω τη θετικη σας ενεργεια να πανε ολα καλα!! Θα σας ενημερωσω μολις επιστρεψω απο Αθηνα.Τα βασανα μου τελειωμο δεν εχουν....

 

Καλή επιτύχια κ από μένα, δεν ξέρω τη ειδους εξέταση είναι αυτή αλλα σου στελνω της καλητερες ευχες,μην αγχώνεσε πάρτο όσο μπορείς πιο χαλαρα κι οτι είναι να γίνη θα γίνη...είμαι σίγουρι πως θα μας πης καλα νέα.....:-P:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, αυριο παω για υστεροσκοπηση και εχω πολυ αγχος για τα αποτελεσματα, θελω τη θετικη σας ενεργεια να πανε ολα καλα!! Θα σας ενημερωσω μολις επιστρεψω απο Αθηνα.Τα βασανα μου τελειωμο δεν εχουν....

 

Καλη επιτυχία κοριτσάκι !!!!! Θα πανε όλα τέλεια να είσαι σίγουρη !!!! Θα περιμένουμε νεα σου :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσι μου σου ευχομαι να μεινεισ γρηγορα εγκυοσ.αχ ποσο βασανιζομαστε

 

Αφού ο γιατρός σου είπε έτσι να περιμένεις.Ξέρω η αναμονή σκοτώνει,αλλά τι άλλο μπορείς να κάνεις?Ελπίζω να είναι τα νέα που επιθυμείς και έχει έρθει το σποράκι σας.Μόλις μάθεις να μας ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Αχ μακάρι να μην χρειαστεί! Δεν φοβάμαι, γενικά δεν με φοβίζει ο πόνος, νομίζω πως τον σωματικό πόνο μπορώ να τον αντέξω, τον άλλο τον ψυχικό είναι που τρέμω...

Κοπελα μου μην προδικαζεις απο τωρα το αποτελεσμα.Κατσε να δεις πως θα παει αυτος ο κυλος πρωτα.Αν τυχον δεν εχετε αποτελεσμα κανεις την εξεταση σου κ που ξερεις μπορει να βρεις κ την λυση του προβληματος κ να ερθεις ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου!

 

Γεια σας κοριτσια, αυριο παω για υστεροσκοπηση και εχω πολυ αγχος για τα αποτελεσματα, θελω τη θετικη σας ενεργεια να πανε ολα καλα!! Θα σας ενημερωσω μολις επιστρεψω απο Αθηνα.Τα βασανα μου τελειωμο δεν εχουν....

Καλα αποτελεσματα να εχεις μεσα απο την καρδια μου!

 

Ευτυχώς εμένα δεν τσινάει και θα ξαναπάει την άλλη Δευτέρα.Εμένα τσινάει πολύ στην εξωσωματική,λόγω των φραμάκων που θα πρέπει να πάρω.Εγώ του είπα να μην πηγαίνει το μυαλό του αμέσως εκεί.Θα κάνουμε επανάληψη,θα πάμε σε έναν ουρολόγο και βλέπουμε μετά.Από τα 12εκ πήγαμε στα 3εκ και κινητικότητα 21%.Ελπίζω να δείξει κάτι καλύτερο η νέα εξέταση,αλλά εγώ είμαι προετοιμασμένη και για το χειρότερο.Έχω βάλει στο μυαλό μου τις κινήσεις που πρέπει να κάνουμε και βλέπουμε.Ένα βήμα τη φορά.

Πάντως αφού συλλάβατε λογικά θα υπήρξε στο σπέρμα του άντρα σου κάποια βελτίωση μετά τη θεραπεία.Φαντάζομαι είναι ψυχοφθόρο πολύ να προσπαθείς τόσο καιρό να τα καταφέρνεις,αλλά κάτι να μην πηγαίνει καλά στην πορεία.Σας έδωσε ο γιατρός σας κάποια εξήγηση,γιατί συνέβη αυτό? Πάντως να επικεντρωθείς στο καλό γεγονός,ότι δηλαδή μπορείς να συλλάβεις.Με υπομονή και προσπάθεια όλα θα γίνουν.Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα και όλη μου την θετική σκέψη για επιτυχία των προσπαθειών σας μέχρι τέλους αυτή τη φορά.

 

Ρουμπις μου ο αντρας σου σε αγαπαει πολυ απο οτι φαινεται κ γι'αυτο δεν θελει να ταλαιπωρηθεις.Η εξεταση να δεις που θα βγει καλυτερη κ απλα το 3 εκατομμύρια ηταν απλα τυχαιο κ μπορει να εφταιξε κ η ιωση, αμα ειχε ανεβασει κ πυρετο τοτε στανταρ εφταιξε.Οχι οχι μη βαζεις στο μυαλο σου τα χειροτερα πιστευω θα την βρειτε τη λυση!Τον ουρολογο σας τον εμπιστευεσαι?Εχει μεγαλη σημασια!

Κ εγω πιστευω οτι απεδωσε η θεραπεια του αντρα μου κ γι'αυτο δεν επιμενω κ παρα πολυ να ξανακανει εξεταση, απλα αυτο που με καιει ειναι να κανει καλλιεργεια να δουμε αν εξαληφθηκε το μικροβιο γιατι αυτα αμα τα αφησεις μπορει να υποτροπιασουν κ ειναι κριμα.Ανταποδιδω τις ευχες;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..και γω ειμαι καινουργια..προσπαθουμε με τον αρραβωνιαστικο μου εδω και εξι μηνες...ακομα δεν εχουμε καλο νεο βεβαια δεν μας εχει παρει απο κατω...εμεις εχουμε βεβαια μια διαφορα.ξερουμε οτι εχουμε προβλημα (πολυκυστικες +αντισταση στην ινσουλινη) και τωρα η προσπαθεια συλληψης γινεται με τη βοηθεια φαρμακων.ελπιζω εμεις καθως και ολες οι γυναικες που μπαινουν σε αυτη τη διαδικασια να εχουμε συντομα τα ευχαριστα

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου μαρακι μου.μην στεναχωριεσαι και ολα θα πανε

καλα.εμεισ προσπαθουμε εναμιση χρονο και τπτ ακομα.

ελπιζω να γινουμε συντομα μανουλεσ

Link to comment
Share on other sites

γεια σου μαρακι μου.μην στεναχωριεσαι και ολα θα πανε

καλα.εμεισ προσπαθουμε εναμιση χρονο και τπτ ακομα.

ελπιζω να γινουμε συντομα μανουλεσ

 

 

σ΄ευχαριστω πολυ πολυ..να σαι καλα..ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να γινεις μανουλα φετος.....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

υπομονη κοριτσια αργα η γρηγορα ολες θα τα καταφερουμε!

 

πριν λιγες μερες εκανε ο αντρας μου τον υπερηχο, τελικα εχει κιρσοκηλη 2ου βαθμου κ μας ειπαν να κανει επεμβαση...αυτος βεβαια φοβαται πολυ...

αυτη τη στιγμη συνεχιζει τη θεραπεια με τις βιταμινες κ θα κανουμε ενα ακομα σπερμοδιαγραμμα τον απριλη κ αναλογα τα αποτελεσματα βλεπουμε τι θα κανουμε....

Link to comment
Share on other sites

υπομονη κοριτσια αργα η γρηγορα ολες θα τα καταφερουμε!

 

πριν λιγες μερες εκανε ο αντρας μου τον υπερηχο, τελικα εχει κιρσοκηλη 2ου βαθμου κ μας ειπαν να κανει επεμβαση...αυτος βεβαια φοβαται πολυ...

αυτη τη στιγμη συνεχιζει τη θεραπεια με τις βιταμινες κ θα κανουμε ενα ακομα σπερμοδιαγραμμα τον απριλη κ αναλογα τα αποτελεσματα βλεπουμε τι θα κανουμε....

 

τι τραβαμε κ εμεισ.καλη επιτυχια σασ ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

τι τραβαμε κ εμεισ.καλη επιτυχια σασ ευχομαι

 

σε ευχαριστω κοριτσακι μου!καλη επιτυχια κ σε εσας!ευχομαι τα συμπτωματα που εχεις να ειναι εγκυμοσυνης ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!

 

Κοπελα μου μην προδικαζεις απο τωρα το αποτελεσμα.Κατσε να δεις πως θα παει αυτος ο κυλος πρωτα.Αν τυχον δεν εχετε αποτελεσμα κανεις την εξεταση σου κ που ξερεις μπορει να βρεις κ την λυση του προβληματος κ να ερθεις ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου!

 

 

Καλα αποτελεσματα να εχεις μεσα απο την καρδια μου!

 

 

 

Ρουμπις μου ο αντρας σου σε αγαπαει πολυ απο οτι φαινεται κ γι'αυτο δεν θελει να ταλαιπωρηθεις.Η εξεταση να δεις που θα βγει καλυτερη κ απλα το 3 εκατομμύρια ηταν απλα τυχαιο κ μπορει να εφταιξε κ η ιωση, αμα ειχε ανεβασει κ πυρετο τοτε στανταρ εφταιξε.Οχι οχι μη βαζεις στο μυαλο σου τα χειροτερα πιστευω θα την βρειτε τη λυση!Τον ουρολογο σας τον εμπιστευεσαι?Εχει μεγαλη σημασια!

Κ εγω πιστευω οτι απεδωσε η θεραπεια του αντρα μου κ γι'αυτο δεν επιμενω κ παρα πολυ να ξανακανει εξεταση, απλα αυτο που με καιει ειναι να κανει καλλιεργεια να δουμε αν εξαληφθηκε το μικροβιο γιατι αυτα αμα τα αφησεις μπορει να υποτροπιασουν κ ειναι κριμα.Ανταποδιδω τις ευχες;)

 

Το ξέρω ότι δεν θέλει να ταλαιπωρηθώ και νομίζω καμία μας δεν θέλει και το εκτιμώ αφάνταστα που πάνω απ'όλα σκέφτεται εμένα.Όσον αφορά στη εξέταση δεν πιστεύω ότι είναι πιθανό σε τόσο σύντομο χρόνο να έχουμε πολύ διαφορετικά αποτελέσματα.Προτιμώ να πατάω στα πόδια μου και να είμαι ρεαλίστρια,ώστε να μην τρέφω ελπίδες που θα διαψευστούν.Είναι τόσο οδυνηρό αυτό και μου έχει συμβεί στο παρελθόν.Είναι κάτι που θέλω να αποφύγω.Ουρολόγο δεν έχουμε,όμως μια φίλη εδώ στο φόρουμ μου έδωσε τα στοιχεία κάποιου που θεωρείται καλός.Αν έχεις και εσύ κάποιον που εμπιστεύεσαι ευχαρίστως να ακούσω τη γνώμη σου.Είναι σημαντικό να ξέρεις ότι πας σε έναν γιατρό που έχει βοηθήσει άλλα ζευγάρια με παρόμοιο πρόβλημα.

Προσπάθησε να πείσεις τον άντρα σου σιγά σιγά για την εξέταση,γιατί αυτό που λες είναι σημαντικό.Είναι κρίμα αφού έτσι κι αλλιώς έχει κάνει τόσο μεγάλη προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

υπομονη κοριτσια αργα η γρηγορα ολες θα τα καταφερουμε!

 

πριν λιγες μερες εκανε ο αντρας μου τον υπερηχο, τελικα εχει κιρσοκηλη 2ου βαθμου κ μας ειπαν να κανει επεμβαση...αυτος βεβαια φοβαται πολυ...

αυτη τη στιγμη συνεχιζει τη θεραπεια με τις βιταμινες κ θα κανουμε ενα ακομα σπερμοδιαγραμμα τον απριλη κ αναλογα τα αποτελεσματα βλεπουμε τι θα κανουμε....

 

Ελπίζω κορίτσι μου να μην χρειαστεί η επέμβαση και οι βιταμίνες να κάνουν τη δουλειά τους.Αλλά και να χρειαστεί είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά.Εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνετε καν σπερμοδιάγραμμα και μέχρι τον Απρίλη να μας έχεις ανακοινώσει εγκυμοσύνη.:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω δυστηχωσ αδιθετησα.πικρα μεγαλη.αυτο το μηνα

τωρα θα κανω σαλπιγγογραφια,κ τρεμω.ξερτε αν ποναει?

 

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ,αλλά είπαμε δεν το βάζουμε κάτω έτσι?Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και θα μας κάτσει που θα πάει.

Μην αγχώνεσαι με τη σαλπιγγογραφία.Έχω κάνει και δεν πονάει,ούτε διαρκεί πολύ η διαδικασία.Τα αποτελέσματα βγαίνουν αμέσως.Θα σε συμβουλεύσει βέβαια και ο γιατρός σου,αλλά θα πάρεις παυσίπονο λίγο πριν,αλλά και μετά.Θα σου βάλουν έναν κολποδιαστολέα όπως στο παπ τεστ και θα σου βάλουν το σκιαγραφικό υγρό για να βγει η ακτινογραφία.Εγώ το μόνο που ένιωσα ήταν ένα μικρό τράβηγμα και έναν μικρό πόνο σαν αυτό της περιόδου για λίγα δευτερόλεπτα.

Μην φοβάσαι.Είναι σημαντική εξέταση και πρέπει να την κάνεις.Πότε θα πας?Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!:-P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ,αλλά είπαμε δεν το βάζουμε κάτω έτσι?Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και θα μας κάτσει που θα πάει.

Μην αγχώνεσαι με τη σαλπιγγογραφία.Έχω κάνει και δεν πονάει,ούτε διαρκεί πολύ η διαδικασία.Τα αποτελέσματα βγαίνουν αμέσως.Θα σε συμβουλεύσει βέβαια και ο γιατρός σου,αλλά θα πάρεις παυσίπονο λίγο πριν,αλλά και μετά.Θα σου βάλουν έναν κολποδιαστολέα όπως στο παπ τεστ και θα σου βάλουν το σκιαγραφικό υγρό για να βγει η ακτινογραφία.Εγώ το μόνο που ένιωσα ήταν ένα μικρό τράβηγμα και έναν μικρό πόνο σαν αυτό της περιόδου για λίγα δευτερόλεπτα.

Μην φοβάσαι.Είναι σημαντική εξέταση και πρέπει να την κάνεις.Πότε θα πας?Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!:-P

 

θα παρω τον γιατρο αυριο να μου κλεισει ραντεβου,η αληθεια δεν με τρομαζει τοσο

ο πονοσ αλλα τα αποτελεσματα.σ ευχαριστω παντωσ για τισ συμβουλεσ

σου κ για το θαρροσ που μου δινεισ.

Link to comment
Share on other sites

θα παρω τον γιατρο αυριο να μου κλεισει ραντεβου,η αληθεια δεν με τρομαζει τοσο

ο πονοσ αλλα τα αποτελεσματα.σ ευχαριστω παντωσ για τισ συμβουλεσ

σου κ για το θαρροσ που μου δινεισ.

 

Θα σου πω το εξής για τα αποτελέσματα.Φυσικά εύχομαι όλα να είναι πολύ καλά,ακόμα κι όμως αν βρουν κάτι να ξέρεις πάντα ότι όλα αντιμετωπίζονται και είναι πολύ καλύτερα να ξέρεις αν συμβαίνει κάτι από το να είσαι σε άγνοια.Σήμερα πια όλα θεραπεύονται και η επιστήμη έχει λύσεις,άρα ακόμα κι αν υπάρχει κάτι καλύτερα να το βρεις,γιατί η θεραπεία του θα σε φέρει πιο κοντά στο όνειρό σου.

Πάντως μην σκέφτεσαι εξ'αρχής αρνητικά.Κάνε την εξέταση και μετά ανάλογα με το αποτέλεσμα θα σε καθοδηγήσει και ο γιατρός σου για τις επόμενες κινήσεις σου.

Αλήθεια πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι?Ο άντρας σου έχει κάνει εξετάσεις?

Σου εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία εξέταση και σύντομα να μας ανακοινώνεις ευχάριστα νέα.:-P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω δυστηχωσ αδιθετησα.πικρα μεγαλη.αυτο το μηνα

τωρα θα κανω σαλπιγγογραφια,κ τρεμω.ξερτε αν ποναει?

 

 

καλημερα!καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα σου ευχομαι.........

μην ανησυχεις για τη περιοδο...λιγη υπομονη ακομα και θα γινει το θαυμα

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω δυστηχωσ αδιθετησα.πικρα μεγαλη.αυτο το μηνα

τωρα θα κανω σαλπιγγογραφια,κ τρεμω.ξερτε αν ποναει?

 

κοριτσακι μου λυπαμαι :( αλλα θα σου πω κ εγω πως δεν πρεπει να το βαζεις κατω!σαλπιγγογραφια θα κανω κ εγω απλα το εχουμε βαλει στο μυαλο μας για λιγο αργοτερα...αλλες κοπελς λενε οτι δεν πονεσαν καθολου κ αλλες οτι αισθανθηκαν κατι σαν πονο περιοδου...ευχομαι να μην πονεσεις καθολου κ τα αποτελεσματα να ειναι καλα!!!περιμενω τις εντυπωσεις σου απο την εξεταση...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω κορίτσι μου να μην χρειαστεί η επέμβαση και οι βιταμίνες να κάνουν τη δουλειά τους.Αλλά και να χρειαστεί είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά.Εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνετε καν σπερμοδιάγραμμα και μέχρι τον Απρίλη να μας έχεις ανακοινώσει εγκυμοσύνη.:-P:-P:-P

 

μακαρι!!!!!το αστειο σε ολο αυτο ειναι οτι ενω ξερω οτι οι πιθανοτητες φυσιολογικης συλληψης με αυτες τις τιμες ειναι ελαχιστες...εγω ακομα ελπιζω... και πολυ μαλιστα:)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι!!!!!το αστειο σε ολο αυτο ειναι οτι ενω ξερω οτι οι πιθανοτητες φυσιολογικης συλληψης με αυτες τις τιμες ειναι ελαχιστες...εγω ακομα ελπιζω... και πολυ μαλιστα:)

 

κοιτα τα αφεντικα μου προσπαθουσαν να κανουν παιδι πολυ καιρο. η κοπελα εκανε ενα σωρο σπερματεχυσεις και 3 εξωσωματικες και τιποτα. οταν αποφασισαν να σταματησουν τις προσπαθειες (τεχνητα εννοω) τοτε εκαναν το πρωτο τους παιδι.χωρις ιατρικη βοηθεια ουτε τη βοηθεια φαρμακων.και μετα απο 2 χρονια εκαναν και δευτερο παιδι.οποτε μη το βαζεις κατω. ποτε δε ξερεις ποτε θα σου τυχει. γιατι οχι?μπορει να συμβει και σε σας....

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...