Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Που είστε ρε κορίτσια θα σκάσω μέχρι τις 16 του μήνα δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα.Σημερα πονάω ανά διαστήματα λιγο περισσότερο κ τα εντερικα μου δεν σταματούν να παλεύουν εκεί μέσα.:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που είστε ρε κορίτσια θα σκάσω μέχρι τις 16 του μήνα δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα.Σημερα πονάω ανά διαστήματα λιγο περισσότερο κ τα εντερικα μου δεν σταματούν να παλεύουν εκεί μέσα.:oops:

 

Μαζί ΔΕΝ περιμένουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ. Εγω θα την κανω με μεθη στο γιατρειο του γι αυτο φοβαμαι. Μηπως καταλαβω κατι, πονεσω κ.τ.λ. Κοριτσια εχει κανει καμια υστεροσκοπηση με μεθη;; καταλαβε κατι; πονεσε; Σας παρακαλω απαντηστε μου θα το εκτιμουσα παρα πολυ!!

 

Και εμένα με μέθη την έκανε αλλά τι να πω εγώ κοιμόμουν κανονικά.Ίσως η μέθη είναι απλώς ελαφριά νάρκωση.Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ.Μην φοβάσαι δεν θα καταλάβεις τίποτα,άλλωστε σου κάνει μέθη ακριβώς γι'αυτό το λόγο,ότι δηλαδή ανησυχούν μήπως πονέσεις και τιναχτείς ή κάνεις κάποια απότομη κίνηση και κατά λάθος σε τραυματίσουν.Οπότε θέλουν να είναι βέβαιοι ότι δεν θα πονέσεις.Μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ εχει κ εσενα ο αντρας σου κιρσοκηλη;

το θεμα ειναι οτι ο δικος μου ειναι 33 κ λενε οτι η επεμβαση εχει αποτελεσμα μεχρι τα 30 απο εκει κ περα δεν αλλαζει κατι...βεβαια οι ουρολογοι(σε 2 εχουμε παει)υποστηριζουν οτι θα εχει σιγουρα αποτελεσματα η επεμβαση ενω ο γυναικολογος μου μου λεει οτι η επεμβαση δεν βοηθαει παντα...

 

roubies σχετικα με το διαγραμμα του ανδρα σου καλο θα ηταν να το επαναλαβεται γιατι απ οτι εχω ακουσει το σπερμα εχει τα πανω κ τα κατω του...μηπως περασε καμια ιωση τελευταια;

 

Πέρασε ίωση και πήρε και ισχυρή αντιβίωση-με ρώτησε και η κοπέλα από το εργαστήριο αν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο-αλλά αυτό έγινε στα τέλη του Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη.Δεν ξέρω αν θα επηρέζε κάτι τέτοιο ύστερα από σχεδόν 3 μήνες.Θα κάνουμε όμως επανεξέταση και βλέπουμε.Αλήθεια ρε κορίτσια η κιρσοκήλη έχει συμπτώματα?Μπορεί δηλαδή ο άντρας να την καταλάβει από κάποιο σύμπτωμα ή πρέπει να πάει πρώτα στον ουρολόγο και αυτός να κάνει κάποια εξέταση για να το βρεί?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ίωση και πήρε και ισχυρή αντιβίωση-με ρώτησε και η κοπέλα από το εργαστήριο αν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο-αλλά αυτό έγινε στα τέλη του Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη.Δεν ξέρω αν θα επηρέζε κάτι τέτοιο ύστερα από σχεδόν 3 μήνες.Θα κάνουμε όμως επανεξέταση και βλέπουμε.Αλήθεια ρε κορίτσια η κιρσοκήλη έχει συμπτώματα?Μπορεί δηλαδή ο άντρας να την καταλάβει από κάποιο σύμπτωμα ή πρέπει να πάει πρώτα στον ουρολόγο και αυτός να κάνει κάποια εξέταση για να το βρεί?

 

εαν σκεφτεις οτι το σπερμα ανανεωνεται καθε 3 μηνες τοτε ειναι πιθανο να το επιρεασε η αντιβιωση αλλα αυτο θα φανει στα σιγουρα στο επομενο σπερμοδιαγραμμα.

Ο ανδρας μου δεν ειχε κανενα συμπτωμα κιρσοκηλης...και ακομα δεν ξερουμε εαν εχει στα σιγουρα, απλα οταν επισκεφτηκαμε τον ουρολογο και τον ψηλαφισε μας ειπε οτι κατι επιασε αλλα δεν ηταν πολυ εντονο για αυτο μας προτεινε και υπερηχο. Το μονο που τον ρωτησε ηταν εαν ειχε καποια αισθηση βαρους στο σημειο αυτο που απ οτι μας ειπε ειναι το πιο συνηθησμενο συμπτωμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εαν σκεφτεις οτι το σπερμα ανανεωνεται καθε 3 μηνες τοτε ειναι πιθανο να το επιρεασε η αντιβιωση αλλα αυτο θα φανει στα σιγουρα στο επομενο σπερμοδιαγραμμα.

Ο ανδρας μου δεν ειχε κανενα συμπτωμα κιρσοκηλης...και ακομα δεν ξερουμε εαν εχει στα σιγουρα, απλα οταν επισκεφτηκαμε τον ουρολογο και τον ψηλαφισε μας ειπε οτι κατι επιασε αλλα δεν ηταν πολυ εντονο για αυτο μας προτεινε και υπερηχο. Το μονο που τον ρωτησε ηταν εαν ειχε καποια αισθηση βαρους στο σημειο αυτο που απ οτι μας ειπε ειναι το πιο συνηθησμενο συμπτωμα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.Θα πάμε και εμείς σε ουρολόγο και βλέπουμε.

Εύχομαι και σε εσάς ό,τι καλύτερο και σύντομα να έχετε καλά νέα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Εμένα μου ήρθε 2 μερες νωρίτερα η περίοδος....χτες το βράδυ...Τη Παρασκευή πάω για σαλπιγγογραφία στο Ρέα....Μακάρι να είναι όλα καλά και να φταίει μόνο το άγχος μου....Ελπίζω να μη πονέσω πολύ....Εχει πάει καμμιά αλλη στο Ρέα για σαλπιγγογραφία? Είμαι αρκετά αγχωμένη....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Εμένα μου ήρθε 2 μερες νωρίτερα η περίοδος....χτες το βράδυ...Τη Παρασκευή πάω για σαλπιγγογραφία στο Ρέα....Μακάρι να είναι όλα καλά και να φταίει μόνο το άγχος μου....Ελπίζω να μη πονέσω πολύ....Εχει πάει καμμιά αλλη στο Ρέα για σαλπιγγογραφία? Είμαι αρκετά αγχωμένη....

 

Να την κάνεις κοπέλα μου αυτήν την εξέταση είναι πολύ σημαντική.Εγώ έχω κάνει,αλλά όχι στο Ρέα.Θα σου πουν να πάρεις και παυσίπονο λίγο πριν την κάνεις,αλλά μην αγχώνεσαι.Αυτό που ένιωσα εγώ ήταν λίγα πονάκια σαν τις περιόδου και όχι καθ'όλη τη διάρκεια της εξέτασης.Πάντως όπως και να έχει να μην αγχώνεσαι γιατί δεν διαρκεί και πολύ ώρα.Εύχομαι καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα.:-P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Εμένα μου ήρθε 2 μερες νωρίτερα η περίοδος....χτες το βράδυ...Τη Παρασκευή πάω για σαλπιγγογραφία στο Ρέα....Μακάρι να είναι όλα καλά και να φταίει μόνο το άγχος μου....Ελπίζω να μη πονέσω πολύ....Εχει πάει καμμιά αλλη στο Ρέα για σαλπιγγογραφία? Είμαι αρκετά αγχωμένη....

 

Να μην αγχωνεσαι και να μην φοβασαι τιποτα !!! θα πανε ολα καλα !!!! Καλη επιτυχια :lol::P:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια...ειμαι στο φαρμακειο μας τωρα κ μολις πριν 5 λεπτα ηρθε μια κοπελα που,προσπαθουσε επι 4 χρονια για νινακι κ δεν μπορουσε...εκανε λοιπον εξωσωματικη και εκανε διδυμα....1,5 χρονο μετα και χωρις να το καταλαβει εμεινε εγκυος κανονικοτατα :-) και ηρθε πριν λιγο με κοιλιτσα φουσκωμενη !!!!!!! καταλαβατε???(βαζω και εμενα μεσα :P ) ας δωσουμε κλοτσιες στο αγχος μας λοιπον !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια...ειμαι στο φαρμακειο μας τωρα κ μολις πριν 5 λεπτα ηρθε μια κοπελα που,προσπαθουσε επι 4 χρονια για νινακι κ δεν μπορουσε...εκανε λοιπον εξωσωματικη και εκανε διδυμα....1,5 χρονο μετα και χωρις να το καταλαβει εμεινε εγκυος κανονικοτατα :-) και ηρθε πριν λιγο με κοιλιτσα φουσκωμενη !!!!!!! καταλαβατε???(βαζω και εμενα μεσα :P ) ας δωσουμε κλοτσιες στο αγχος μας λοιπον !!!!!!!!!!!!!!!

 

Πολύ σύνηθες φαινόμενο. Το θέμα είναι ότι πως να μην αγχωθείς,δεν γίνεται. Εγώ πάντως ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σύνηθες φαινόμενο. Το θέμα είναι ότι πως να μην αγχωθείς,δεν γίνεται. Εγώ πάντως ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ.

 

 

Καλα,ουτε εγω και γι αυτο βαζω μεσα και τον εαυτο μου....οσο και αν εχω ψαξει πανω μου τετοιο κουμπι δεν βρηκα :lol: !!! Εξαλλου οσες κοπελες που ξερω που τα χουν καταφερει οταν προσπαθουσαν ενα αγχος το χαν :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το έχω ακόσει και εγώ πολλές φορές αυτό.Συνήθως όμως το ακούω σε περιπτώσεις,όπου το πρώτο παιδί έχει συλληφθεί με κάποια περεμβατική μέθοδο και το ζευγάρι πίστευε ότι μόνο έτσι μπορεί να πιάσει παιδί,οπότε οι ιδιαίτερες στιγμές τους δεν γίνονται με βάση κάποιο πρόγραμμα ή με στόχο μια επόμενη εγκυμοσύνη.Εμείς τώρα που έχουμε στόχο την εγκυμοσύνη,πως είναι δυνατόν να αποβάλλουμε εντελώς το άγχος ιδιαίτερα μάλιστα όταν περνάει ο καιρός και δεν υπάρχει αποτέλεσμα?Δεν ξέρω,εγώ προσωπικά δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τρεις προσπάθειες εξωσωματικής και ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σπέρμα πριν απο ένα μήνα γεννήθηκε η πανέμορφη κορούλα μας.. Ήθελα απλώς να το μοιραστώ μαζί σας...:P

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τρεις προσπάθειες εξωσωματικής και ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σπέρμα πριν απο ένα μήνα γεννήθηκε η πανέμορφη κορούλα μας.. Ήθελα απλώς να το μοιραστώ μαζί σας...:P

 

Συγχαρητήρια!Να σας ζήσει!:P:p

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα! Εμένα μου ήρθε 2 μερες νωρίτερα η περίοδος....χτες το βράδυ...Τη Παρασκευή πάω για σαλπιγγογραφία στο Ρέα....Μακάρι να είναι όλα καλά και να φταίει μόνο το άγχος μου....Ελπίζω να μη πονέσω πολύ....Εχει πάει καμμιά αλλη στο Ρέα για σαλπιγγογραφία? Είμαι αρκετά αγχωμένη....

Εγω την εκανα στο Ρεα πριν 20 μερες. Δεν πονεσα, μια μκρη ενοχληση μονο σαν πιεση ενιωσα για 10 δευτερολεπτα. Θα παρεις πριν πας μια ωρα πριν 2 μποσκοπαν μαζι, θα σου πει και ο γιατρος σου, μετα αντιβιωση βιμπραμισιν για 4 ημερες, δεν τη βρηκα και μου δωσαν αλλη τη ρουλιντ. Τα αποτελεσματα τα παιρνεις αμεσως. Δε θα πονεσεις, μην ανησυχεις, πριν και μετα απο ενα βγαιναν οι κοπελες χαμογελαστες. καμια δεν πονεσε. Σου ευχομαι καλη επιτυχια , ο,τι αλλο θες ρωτα με.:P

Link to comment
Share on other sites

:P

Μετά απο τρεις προσπάθειες εξωσωματικής και ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σπέρμα πριν απο ένα μήνα γεννήθηκε η πανέμορφη κορούλα μας.. Ήθελα απλώς να το μοιραστώ μαζί σας...:P

Να σας ζησει , μπραβο που τα καταφερατε, τετοια νεα ευχαριστα να λεγονται στο φορουμ!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το έχω ακόσει και εγώ πολλές φορές αυτό.Συνήθως όμως το ακούω σε περιπτώσεις,όπου το πρώτο παιδί έχει συλληφθεί με κάποια περεμβατική μέθοδο και το ζευγάρι πίστευε ότι μόνο έτσι μπορεί να πιάσει παιδί,οπότε οι ιδιαίτερες στιγμές τους δεν γίνονται με βάση κάποιο πρόγραμμα ή με στόχο μια επόμενη εγκυμοσύνη.Εμείς τώρα που έχουμε στόχο την εγκυμοσύνη,πως είναι δυνατόν να αποβάλλουμε εντελώς το άγχος ιδιαίτερα μάλιστα όταν περνάει ο καιρός και δεν υπάρχει αποτέλεσμα?Δεν ξέρω,εγώ προσωπικά δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι καθόλου.

 

Εχεις δίκιο !!! Εγω πάντως ξέρω μια κοπέλα που είχε κ αυτη άγχος κ και καθε μήνα έκανε 15 τεστ πρόωρα !!! Τελικα μετα απο κάποιους μηνες τα κατάφερε :) οπότε δεν θα καθόμαστε να αγχωνομαστε κ για το οτι αγχωνομαστε :D

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τρεις προσπάθειες εξωσωματικής και ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σπέρμα πριν απο ένα μήνα γεννήθηκε η πανέμορφη κορούλα μας.. Ήθελα απλώς να το μοιραστώ μαζί σας...:P

 

Να σας ζήσει :) :) να ναι τυχερό και χαρούμενο :) :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τρεις προσπάθειες εξωσωματικής και ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σπέρμα πριν απο ένα μήνα γεννήθηκε η πανέμορφη κορούλα μας.. Ήθελα απλώς να το μοιραστώ μαζί σας...:P

 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!Να χαίρεστε το κοριτσάκι σας!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Τι κάνετε;; Εγω ειμαι λυπημενη :( ειμαι στην 19η μερα κ ήδη εχω πόνους σαν αυτούς της περιοδου,οπότε παει κ αυτός ο μήνας :(

 

Περίμενε λίγο βρε κούκλα μου και μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα.Άσε να έρθει πρώτα και μετά στεναχωριέσαι,όχι προκαταβολικά!Σου εύχομαι να μην την δεις για τους επόμενους 9 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΜΡ και σένα ο γιατρός σου στο Ρέα είναι ή πήγες τυχαία? Τι έδειξαν τα αποτελέσματα?

Στο Ρεα ειναι ο γιατρος μου αλλα δεν θα ξαναπαω μαλλον γιατι ενα χρονο τωρα δεν τον βρισκω καθολου στο τηλ. συνεχεια με μια μαια μιλαω και πιστευω εχασα πολυτιμο χρονο. Τα αποτελεσματα εδειξαν διαβατες και οι δυο σαλπιγγες αλλα μαλλον ενα μικρο πολυποδακι στη δεξια μερια της σαλπιγγας γι αυτο τη δευτερα παω για υστεροσκοπηση στο Μαντουδη αυτη τη φορα.:-(

Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ αδιαθετησα σημερα! εχει χαλασει εντελως ο κυκλος μου! την δευτερα παω για ορμονικες-ανοσολογικες εξετασεις! αντε να δουμε! κοριτσια παρηγγειλα τεστ ωορρηξιας! αρα ξεκιναω εντατικα πλεον!

καμπιος καλα αποτελεσματα!!

mirina τα πονακια δεν ειναι παντα για περιοδο!κ ελπιζω στην περιπτωση σου να μην ειναι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...