Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Θυμάμαι σε ένα άλλο ποστ μια κοπέλα που έλεγε τα καλύτερα για τον Μαντούδη και πως από 6-7 γιατρούς που είχε πάει ήταν ο καλύτερος! Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην εγχείρηση και σε όλες τις προσπάθειές σου :)

σ ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα, μετα απο αυτο σκεφτομαι να τα παρατησω κουραστηκα..:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα, μετα απο αυτο σκεφτομαι να τα παρατησω κουραστηκα..:cry:

Έλα μην απογοητεύεσαι! Ίσως μετά την εγχείρηση τα πράγματα να πάρουν το δρόμο τους και να είναι όλο πιο εύκολα! Πόσο καιρό προσπαθείτε;

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Anamp o Μαντούδης είναι πολύ καλός! Να του έχεις εμπιστοσύνη. Ευγενής, ήρεμος. Έχεις συζητήσει μαζί του αν θα πας για εξωσωματική ή τι άλλο πρέπει να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Στο έστειλα ! Αν δεν το χεις πάρει πες μου!

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει,γιατί μου βγάζει ότι έχω μήνυμα,αλλά δεν μου εμφανίζει το μήνυμα.Μήπως μπορείς να μου το ξαναστείλεις?Συγγνώμη που σε βάζω σε αυτόν τον κάπο και σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια παω για υστεροσκοπηση τη Δευτερα για αφαιρεση πολυποδα, αν ειναι πολυποδας αυτο που εδειξε η σαλπιγγογραφια. Η ταλαιπωρια μου συνεχιζεται, δεν το βλεπω να μενω εγκυος ποτε μια και κοντευω τα 40. Θα το κανω κι αυτο και μετα θα παω να δεσω μια πετρα!!! Εν τω μεταξυ παω και στα τυφλα γιατι δεν ειμαι και απο Αθηνα. Αφησα τον προηγουμενο γιατρο μου γιατι δεν τον εβρισκα ποτε μονο με μια μαια μιλουσα, και θα κανω την υστερ. στο γεννημα στο Μαντουδη. Ξερει καμια κατι;; ειναι καλος;; Να του εχω εμπιστοσυνη; Βοηθηστε με κοριτσια πνιγομαι δεν ξερω τι να κανω. Καλα εκανα και παω εκει; Τι λετε;

 

Έχω κάνει και εγώ πρόσφατα υστεροσκόπηση με τον Μαντούδη.Είναι καλός γιατρός,εξηγεί τα πάντα και σε ηρεμεί.Αν δεν ήταν ο Μαντούδης να επιμείνει για να κάνει και νέο σπερμοδιάγραμμα ο άντρας μου ακόμα θα κοιμόμασταν τον ύπνο του δικαίου και θα προσπαθούσαμε με τον άντρα μου χωρίς αποτέλεσμα.Τώρα προέκυψαν νέα δεδομένα και θα δούμε πως θα πάει,δεν τον έχω δει ακόμα μετά το αποτέλεσμα του σπερμοδιαγράμματος ,ούτε έχω κάνει προσπάθεια για εξωσωματική ακόμα,αλλά μάλλον δεν θα την αποφύγουμε.Εσύ έχεις προσπαθήσει εξωσωματική ή μόνοι σας προσπαθείτε?Καταλαβαίνω το άγχος που έχεις με την ηλικία,αλλά όλα γίνονται και πιστεύω πως ο Μαντούδης θα σου δώσει την σωστή κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει,γιατί μου βγάζει ότι έχω μήνυμα,αλλά δεν μου εμφανίζει το μήνυμα.Μήπως μπορείς να μου το ξαναστείλεις?Συγγνώμη που σε βάζω σε αυτόν τον κάπο και σε ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν με βάζεις σε κανενα κόπο :) στο έστειλα πάλι !!! Καλο βράδυ !!

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα κοπέλα μου.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Τίποτα κοριτσάκι :) ελπίζω να βοηθήσει :) κ συ μην είσαι τόσο απαισιοδοξη....στην τελική κ εξωσωματικη να χρειαστεί αυτο θα κανεις κ δεν ειναι κακό !!!! Θετικές σκέψεις μονο :)

Link to comment
Share on other sites

Anamp o Μαντούδης είναι πολύ καλός! Να του έχεις εμπιστοσύνη. Ευγενής, ήρεμος. Έχεις συζητήσει μαζί του αν θα πας για εξωσωματική ή τι άλλο πρέπει να κάνεις;

οχι πρωτη φορα παω στο τηλ εχω μιλησει μονο ειχααλλο γιατρο πριν και πιστευω εχασα πολυτιμο χρονο..

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και εγώ πρόσφατα υστεροσκόπηση με τον Μαντούδη.Είναι καλός γιατρός,εξηγεί τα πάντα και σε ηρεμεί.Αν δεν ήταν ο Μαντούδης να επιμείνει για να κάνει και νέο σπερμοδιάγραμμα ο άντρας μου ακόμα θα κοιμόμασταν τον ύπνο του δικαίου και θα προσπαθούσαμε με τον άντρα μου χωρίς αποτέλεσμα.Τώρα προέκυψαν νέα δεδομένα και θα δούμε πως θα πάει,δεν τον έχω δει ακόμα μετά το αποτέλεσμα του σπερμοδιαγράμματος ,ούτε έχω κάνει προσπάθεια για εξωσωματική ακόμα,αλλά μάλλον δεν θα την αποφύγουμε.Εσύ έχεις προσπαθήσει εξωσωματική ή μόνοι σας προσπαθείτε?Καταλαβαίνω το άγχος που έχεις με την ηλικία,αλλά όλα γίνονται και πιστεύω πως ο Μαντούδης θα σου δώσει την σωστή κατεύθυνση.

Να σαι καλα με εκανες και ξαλαφρωσα λιγακι δεν εχω κανει εξωσωματικη. πρι 14 μηνες εμεινα εγκυος με την τριτη προσπαθεια αλλα απεβαλλα. απο τοτε τιποτα... εχει και οαντρας μου προβλημα με το σπερμα θα δουμε. Αν θελεις σε παρακαλω να μοιραστεις την εμπειρια σου αζι μου σχετικα με την υστεροσκοπηση, πως ηταν πως ησουν μετα ποσο σου κοστισε, θα το εκτιμουσα παραπολυ, εγω τη Δευτερα θα παω, και εχω πολυ αγχος ειμαι καμενη και απο τον αλλο γιατρο... δεν τον εβρισκα ποτε ολο με μια μαια μιλουσα και δεν τον ενημερωνε και τετοια...:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια καλησπερα σας!ειμαι νεα στην παρεα σας αλλα η αληθεια ειναι οτι σας διαβαζω αρκετο καιρο!

εμεις προσπαθουμε για μωρακι εδω κ περιπου 1 χρονο αλλα τιποτα!ετσι αποφασισε ο αντρας μου να κανει ενα σπερμοδιαγραμα κ τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτικα!

ευχομαι συντομα να γινουμε ολες μας μανουλες!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα κοριτσάκι :) ελπίζω να βοηθήσει :) κ συ μην είσαι τόσο απαισιοδοξη....στην τελική κ εξωσωματικη να χρειαστεί αυτο θα κανεις κ δεν ειναι κακό !!!! Θετικές σκέψεις μονο :)

 

Κακό δεν είναι φυσικά και ευτυχώς που υπάρχει και η ιατρική και μας βοηθάει.Απλά ήταν το πρώτο σοκ και κάπως μου ήρθε.Τώρα είμαι πολύ καλύτερα και λέω ένα βήμα τη φορά και βλέπουμε.Για τον άντρα μου μόνο στεναχωριέμαι που το έχει πάρει κατάκαρδα.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα με εκανες και ξαλαφρωσα λιγακι δεν εχω κανει εξωσωματικη. πρι 14 μηνες εμεινα εγκυος με την τριτη προσπαθεια αλλα απεβαλλα. απο τοτε τιποτα... εχει και οαντρας μου προβλημα με το σπερμα θα δουμε. Αν θελεις σε παρακαλω να μοιραστεις την εμπειρια σου αζι μου σχετικα με την υστεροσκοπηση, πως ηταν πως ησουν μετα ποσο σου κοστισε, θα το εκτιμουσα παραπολυ, εγω τη Δευτερα θα παω, και εχω πολυ αγχος ειμαι καμενη και απο τον αλλο γιατρο... δεν τον εβρισκα ποτε ολο με μια μαια μιλουσα και δεν τον ενημερωνε και τετοια...:cry:

 

Όταν έκανα σαλπιγγογραφία τον Μάη φάνηκε ότι η μήτρα έχει σχήμα καρδιάς.Υπήρχε δηλαδή ανατομική ανωμαλία.Ο δικός μου γιατρός τότε μου είπε ότι αυτό ίσως αποτελεί εμπόδιο στη σύλληψη αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα και μου πρότεινε σπερματέγχυση.Ήθελα όμως και μια άλλη γνώμη.Πάω και σε άλλον γιατρό,ο οποίος δεν μου αναφέρει καν ότι αυτό θα μπορούσε να αποτελεί πρόβλημα και με συμβούλεψε να περιμένω να περάσει το καλοκαίρι και αν δεν συλλάβω να προχωρήσουμε μετά σε παρεμβατική μέθοδο.Τον Αύγουστο όμως άρχισα να τρώγομαι και ήθελα να πάω σε γιατρό ειδικό σε θέματα υπογονιμότητας.Έτσι αποφασίζω να κλείσω ραντεβού στον Μαντούδη.Μου κλείνουν ραντεβού για τον Σεπτέμβρη.Πάω και μου λέει ότι αυτό το ανατομικό πρόβλημα πρέπει να διορθωθεί με υστεροσκόπηση.Είχα καρδιόσχημη διαφραγματική μήτρα.Προκαλεί υπογονιμότητα,όμως δεν σημαίνει ότι μια γυναίκα με τέτοια μήτρα δεν μπορεί να συλλάβει,απλά πήρα την απόφαση να το κάνω για να αποκλείσω κάθε πιθανότητα.Η διαδικασία είναι πολύ απλή.Έχεις δύο δυνατότητες.Είτε να την κάνεις στο κέντρο του είτε στο Ιασώ.Επειδή ο άντρας μου έχει ιδωτική ασφάλεια αποφασίσαμε να την κάνουμε στο Ιασώ γιατί μας κάλυπτε τα πάντα.Και την αμοιβή του νοσοκομείου και του γιατρού.Αν δεν έχεις ασφάλεια να στο καλύπτει δεν ξέρω πόσο ακριβώς πάει οικονομικά στο κέντρο του για να την κάνεις,πάντως από αυτά που έχω καταλάβει εγώ αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα σίγουρα θα σε βοηθήσει όσο μπορεί.Πήγα το πρωί στο Ιασώ,μου κάναν τις απαραίτητες εξετάσεις(αίμα και καρδιογράφημα).Ήρθε η μαία στο δωμάτιο και με βρήκε,η οποία είναι πολύ εξυπηρετική και σου εξηγεί τα πάντα και ήταν μαζί μου συνέχεια.Πήγα στο χειρουργείο,έγινε η νάρκωση δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα και ξύπνησα πολύ γρήγορα και πολύ καλά.Περίμενα λίγο να μου περάσει η νάρκωση αν και σε μένα πέρασε πολύ γρήγορα με κρατήσαν λίγη ώρα στο νοσοκομείο για λόγους ασφαλείας και το μεσημέρι έφυγα και πήγα σπίτι μου.Έκανα κανονικά όλες τις δραστηριότητές μου,απλά μετά δεν πήγα στη δουλειά γιατί έπρεπε να οδηγήσω και ο γιατρός είπε πως καλό θα ήταν να μην οδηγήσω εκείνη τη μέρα.Κατα τα λοιπά ήμουν μια χαρά.Μερικές μέρες αργότερα ξαναπήγα στο κέντρο του και με εξέτασε να δει πως όλα πάνε ομαλά και αυτό ήταν.Μην αγχώνεσαι καθόλου.Πραγματικά σου μιλάω δεν είναι τίποτα.Η Λένα (η μαία που είναι μαζί του στο χειρουργείο) είναι πολύ καλή και γενικά σε προσέχουν πολύ.Δεν έχεις λόγο να φοβάσαι.Πήγαινε και θα δεις πως όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα σας!ειμαι νεα στην παρεα σας αλλα η αληθεια ειναι οτι σας διαβαζω αρκετο καιρο!

εμεις προσπαθουμε για μωρακι εδω κ περιπου 1 χρονο αλλα τιποτα!ετσι αποφασισε ο αντρας μου να κανει ενα σπερμοδιαγραμα κ τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτικα!

ευχομαι συντομα να γινουμε ολες μας μανουλες!

 

Κοπέλα μου καλώς ήρθες στην παρέα μας.Μην στεναχωριέσαι και μην απογοητεύεσαι.Βάλτε όλα τα δεδομένα κάτω και ενημερωθείτε από τον γιατρό σας ποιά είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε από εδώ και στο εξής.Ξέρω το συναίσθημα είναι απογοητευτικό,όταν ξαφνικά καταλαβαίνουμε ότι η φυσιολογική σύλληψη απομακρύνεται,όμως πρέπει να συνεχίσουμε να προσπαθούμε αλλά κάνοντας τα σωστά βήματα,ώστε να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο ψυχοφθόρο.

Τα λέω σε σένα να τα ακούω και εγώ γιατί βρισκόμαστε στην ίδια κατάσταση.Προσπαθούμε πάνω από 1,5 χρόνο.Το πρώτο σπερμοδιάγραμμα βγήκε μέτριο αλλά όχι αποτρεπτικό για φυσιολογική σύλληψη και το δεύτερο που κάναμε τη Δευτέρα που μας πέρασε βγήκε αρκετά χειρότερο.Θα ξανακάνουμε επανέλεγχο,ώστε να δούμε προς τα που κινείται.Τη Δευτέρα και την Τρίτη ήμουν χάλια.Τώρα λέω θα το παλέψουμε όπως μπορούμε και η ιατρική να είναι καλά να μας βοηθάει.

Ελπίζω και εγώ να γίνουμε όλες μανούλες με τη λιγότερο δυνατή ψυχολογική φθορά για εμάς και τους συντρόφους μας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κ από εμένα σας διαβάζω πολύ καιρό κ πραγματικά όταν βλέπω ευχάριστα χαίρομαι σαν να ειμαι εγω η ίδια έγκυος.Γράφω πρώτη φορά κ η δική μου ιστορία εχει ως εξής.Ειμαι 26 χρόνων εγω είδη ένα αγοράκι 8 χρόνων αλλα το δεύτερο δεν θέλει να μας κάνει την τιμή.Προσπαθούμε 3 χρόνια τον τελευταίο βέβαια πιο εντατικά.Εδω κ 4 μήνες μου έδωσε ο γιατρός μου τα serpafar.Αφού όμως δεν είδαμε αποτέλεσμα αυτόν τον μήνα αφού εντοπίσαμε με υπέρηχο πως έχω ένα καλό ωάριο μου έκανε την pregyl 10000 τωρα ειμαι στην 21 μέρα του κύκλου.Σταθερός κύκλος 30 ημερών.Σας κούρασα ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα όλες όσες προσπαθούμε ξέρουμε πόσο δύσκολο ειναι.Από την 5 μέρα μετά την ωορρηξία έχω πόνους περιόδου θερμοκρασία ανεβασμένη τρομερούς στάχτες χαμηλά στην κοιλιά κ τα βετεράνου ειναι λες κ θα φύγουν από την θέση τούς.Το μόνο που δεν εχει αλλάξει κ λέω μάλλον πάλι δεν έμεινα ειναι το στήθος που δεν εχει πρηστει καθόλου κάποιες φορές νιώθω κάτι τραβηγματα.Τι λέτε κ εσείς μετά από όλα αυτά υπάρχει περίπτωση να τα έχω καταφέρει???Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!! τι κανετε??? εγω σημερα παλι εβλεπα οτι να ναι ονειρο :( ημουνα λεει στον καινουργιο αυτη τη φορα γυναικολογο και ειχα λιγο φουσκωμενη κοιλια και ενω στο μεγαλυτερο μερος του ονειρου ημουνα σιγουρη οτι ειμαι εγκυος και μαλιστα θα μου ελεγε και το φυλλο του μωρου,μετα απο λιγο του ελεγα οτι ακομα δεν εχω καν καθυστερηση :o Μετα αυτος πηρε εργαλειο για τον εξωτερικο υπερηχο και αρχισε να μου κανει υπερηχογραφημα απο το λαιμο :o !!! Τι ειναι ολα αυτα??? Μηπως να πηγαινα κατα Δαφνι μερια :) ???

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ. Εγω θα την κανω με μεθη στο γιατρειο του γι αυτο φοβαμαι. Μηπως καταλαβω κατι, πονεσω κ.τ.λ. Κοριτσια εχει κανει καμια υστεροσκοπηση με μεθη;; καταλαβε κατι; πονεσε; Σας παρακαλω απαντηστε μου θα το εκτιμουσα παρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

mirina κ εγω πιστευω απο το αγχος τα βλεπεις αυτα τα ονειρα!τωρα το πως να μην αγχωνεσαι δεν ξερω να στο πω γιατι ουτε κ εγω τα εχω καταφερει ακομα!πως να μην αγχωνεσαι οταν θες κατι τοσο πολυ;εεεε πωωως;

roubies το επομενο βημα μας ειναι να κανει υπερηχο ο αντρας μου γιατι υπαρχει υποψια κιρσοκηλης....εκει να δουμε τι θα κανουμε γιατι για επεμβαση ουτε να το ακουσει!και μετα απο ολα αυτα θα ξεκινησω κ εγω τις εξετασεις και απο σεπτεμβρη σκεφτομαι την σαλπιγγογραφια(ηταν προταση του γιατρου να αφησουμε την συγκεκριμενη εξεταση για αργοτερα)και βλεπουμε...

εν τω μεταξυ ο ουρολογος εδωσε καποια θεραπεια με βιταμινες στον αντρα μου, βιταμινη ε και αργινινη αλλα βρε κοριτσια παντου διαβαζω οτι οι γιατροι προτεινουν καρνιτινη κ οχι αργινινη....

Link to comment
Share on other sites

mirina κ εγω πιστευω απο το αγχος τα βλεπεις αυτα τα ονειρα!τωρα το πως να μην αγχωνεσαι δεν ξερω να στο πω γιατι ουτε κ εγω τα εχω καταφερει ακομα!πως να μην αγχωνεσαι οταν θες κατι τοσο πολυ;εεεε πωωως;

roubies το επομενο βημα μας ειναι να κανει υπερηχο ο αντρας μου γιατι υπαρχει υποψια κιρσοκηλης....εκει να δουμε τι θα κανουμε γιατι για επεμβαση ουτε να το ακουσει!και μετα απο ολα αυτα θα ξεκινησω κ εγω τις εξετασεις και απο σεπτεμβρη σκεφτομαι την σαλπιγγογραφια(ηταν προταση του γιατρου να αφησουμε την συγκεκριμενη εξεταση για αργοτερα)και βλεπουμε...

εν τω μεταξυ ο ουρολογος εδωσε καποια θεραπεια με βιταμινες στον αντρα μου, βιταμινη ε και αργινινη αλλα βρε κοριτσια παντου διαβαζω οτι οι γιατροι προτεινουν καρνιτινη κ οχι αργινινη....

 

Lene και ο άντρας μου πήρε καρνιτίνη αλλά αποτέλεσμα μηδέν. Βέβαια μάλλον η κιρσοκήλη ευθύνεται γιαυτό και όχι το είδος της βιταμίνης. Μια χαρά είναι η ε και η αργινίνη. Βιταμίνες είναι κι αυτές.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ εχει κ εσενα ο αντρας σου κιρσοκηλη;

το θεμα ειναι οτι ο δικος μου ειναι 33 κ λενε οτι η επεμβαση εχει αποτελεσμα μεχρι τα 30 απο εκει κ περα δεν αλλαζει κατι...βεβαια οι ουρολογοι(σε 2 εχουμε παει)υποστηριζουν οτι θα εχει σιγουρα αποτελεσματα η επεμβαση ενω ο γυναικολογος μου μου λεει οτι η επεμβαση δεν βοηθαει παντα...

 

roubies σχετικα με το διαγραμμα του ανδρα σου καλο θα ηταν να το επαναλαβεται γιατι απ οτι εχω ακουσει το σπερμα εχει τα πανω κ τα κατω του...μηπως περασε καμια ιωση τελευταια;

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ εχει κ εσενα ο αντρας σου κιρσοκηλη;

το θεμα ειναι οτι ο δικος μου ειναι 33 κ λενε οτι η επεμβαση εχει αποτελεσμα μεχρι τα 30 απο εκει κ περα δεν αλλαζει κατι...βεβαια οι ουρολογοι(σε 2 εχουμε παει)υποστηριζουν οτι θα εχει σιγουρα αποτελεσματα η επεμβαση ενω ο γυναικολογος μου μου λεει οτι η επεμβαση δεν βοηθαει παντα...

 

roubies σχετικα με το διαγραμμα του ανδρα σου καλο θα ηταν να το επαναλαβεται γιατι απ οτι εχω ακουσει το σπερμα εχει τα πανω κ τα κατω του...μηπως περασε καμια ιωση τελευταια;

 

Β' προς Γ'βαθμού. Είναι 34 και ναι και ο δικός μου γυναικολόγος τα ίδια μου ε'ιπε προχθές. Όμως θα κάνει την επέμβαση και βλέπουμε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι να παει καλα η επεμβαση και να εχει αποτελεσματα!!!πολλους τους εχει βοηθησει!τουλαχιστον να προσπαθησουμε να κανουμε οτι περναει απο το χερι μας...

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι να παει καλα η επεμβαση και να εχει αποτελεσματα!!!πολλους τους εχει βοηθησει!τουλαχιστον να προσπαθησουμε να κανουμε οτι περναει απο το χερι μας...

 

Να 'σαι καλά. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει κι ας λένε οι άλλοι. Καλή επιτυχία και σε σας.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...