Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.Εύχομαι σε όλες σας αυτός ο μήνας να είναι και ο τυχερός σας.Συγγνώμη που θα χαλάσω το κλίμα,αλλά εγώ μόλις αδιαθέτησα:(.Προσπαθούμε γύρω στον 1,5 χρόνο και όπως καταλαβαίνετε κάθε μήνα η απογοήτευση μεγαλώνει.Ύστερα από την υστεροσκόπηση που έκανα ο γιατρός είπε να προσπσθήσουμε μόνοι μας για άλλους 6-8 μήνες και αν δεν καταφέρουμε τίποτα θα δούμε από εκεί και πέρα τι θα κάνουμε.Τη Δευτέρα θα κάνει και ο άντρας μου επανέλεγχο στο σπέρμα και βλέπουμε.Είναι ο αριθμός των σπερματοζωαρίων ελαφρώς χαμηλός,αλλά όχι απαγορευτικός για φυσιολογική σύλληψη.

Mirina μου δεν είσαι κακιά.Το έχω και εγώ αυτό το συναίσθημα τώρα τελευταία.Και εγώ στην αρχή ένιωθα άσχημα,αλλά μετά κατάλαβα ότι μάλλον είναι λογικό ύστερα από τόση προσπάθεια να αναρωτιέμαι "εγώ γιατί όχι?" ή "εγώ γιατί πρέπει να δυσκολευτώ τόσο για κάτι που ορίζει η φύση?"

Χθες έπεσα πάνω σε μια εκπομπή του Άλφα που έδειχνε μωρά που τα έχουν εγκαταλείψει οι γονείς τους στα μαιευτήρια για διάφορους λόγους.Τα συναισθήματά μου διάφορα.Στην αρχή θυμός,μετά οργή και στο τέλος ξέσπασμα σε κλάματα.Τι το ήθελα και εγώ να το δω?

Τελοσπάντων!Εύχομαι σε όλες σας κορίτσια να μην δείτε την ακατανόμαστη για τους επόμενους 9 μήνες!!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ένα ζευγάρι να μην έχει κανένα πρόβλημα και να μην μπορεί να κάνει ένα παιδάκι τόσο καιρό. Όμως θα έρθει η ώρα για όλες μας. Όταν είχα πάει στο γιατρό περίμενα μαζί με μια κοπέλα στον προθάλαμο. Εκείνη όταν παντρεύτηκε άρχισε να κάνει προσπάθειες για παιδάκι. Πέρασε ένας χρόνος, πέρασε δεύτερος, πέρασε τρίτος και τίποτα. Πάνω που είχαν πάρει την απόφαση ότι δεν θα γίνουν γονείς και ας προσπαθούν τουλάχιστον να είναι ευτυχισμένοι οι δυό τους η κοπέλα έμεινε έγκυος. Μετά από 5 ολόκληρα χρόνια. :-P Και τώρα ήταν έγκυος στο δεύτερο. Γι αυτό θέλει ψυχραιμία και όλα θα γίνουν :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα!! Εχω να γραψω σε αυτο το τοπικ απο τον ιουλιο που ανακοινωνα με μεγαλη χαρα την εγκυμοσυνη μου!! Ξαναγραφω τωρα μετα απο 7 περιπου μηνες γιατι κ εμεις ειπαμε δειλα δειλα να ξεκινησουμε παλι τις προσπαθειες!! Θεωριτικα περιμενω περιοδο σε 4 μερες αν κ μετα τις αποβολες εχει χαλασει ο κυκλος μου. Μαλλον μετα την περιοδο θα δοκιμασω κ τα τεστ ωορηξιας! Roudies μην αγχωνεσαι ( ποιος μιλαει τωρα!!) τον αλλο μηνα θα μας ανακοινωνεις τα ευχαριστα!! Οπως ευχομαι να κανουν κ οι αλλες κοπελες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, roubies μην απογοητεύεσαι ίσως κάποιες από μας να χρειαστούμε αρκετή προσπάθεια για να πετύχουμε το πολυπόθητο αποτέλεσμα αλλά όταν έρθει, γιατί θα έρθει , θα τα ξεχάσουμε όλα....!!!!!!!! kristy25 λυπάμαι για την αποβολή :( όμως αφού με τη συνέλαβες θα ξανασυμβεί και την επόμενη φορά - που εύχομαι να είναι αυτό το μήνα - όλα θα πάνε καλά !!!!!!!:P:p:p Εγώ βρε κορίτσια όλο νιώθω ότι θα αδιαθετίσω αλλά περιμένω στις 10/2 και είναι νωρίς να νιώθω τα πονάκια χαμηλά που έχω πριν την περίοδο. Τι να πω....θα δείξει....

Link to comment
Share on other sites

rosy και εγω τα ίδια νιωθω. όμως το έχω ξαναπαθει και τελικά δεν ήμουν έγκυος. πονάκια χαμηλά λες και μου έρχεται περίοδος αλλα τιποτε άλλο. ούτε πρησμένο στήθος ούτε τίποτα αν και ειναι νωρίς ακόμη. Μακάρι στις 10-11 να έχουμε καλά αποτελέσματα. Ποσό πολύ το θέλω !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε εμένα έχει πρηστεί το στήθος μου και δεν ποναει καθολου.....γιατί ....?????:cry: Θα μου πεις και τις άλλες φορές που τουμπάνιαζε τι κατάλαβα???????Γενικώς δεν μπορώ να καταλάβω συμπτώματα αφού μέχρι να αδιαθετίσω τα έχω όλα κάθε φορά...!!!!!!!Μόνο ναυτίες δεν έχω...αν τις αποκτήσω κι αυτές χωρίς να είμαι θα πάω σε κανα τρελογιατρό!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαρά 1981 λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα της χοριακής.Τι να πω χρειάζεται προσπάθεια και που θα πάει,θα μας κάτσει το μωράκι κάποια στιγμή.

kristy25 λυπάμαι πολύ για την αποβολή σου.Δεν μπορώ καν να φανταστώ τον πόνο σου.Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!!!!:-P

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για την στήριξή σας,είναι πολύτιμη πραγματικά.Εύχομαι σε όλες σας ό,τι καλύτερα και σύντομα να ακούσω υπέροχα νέα από όλες σας!:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα έχει πρηστεί το στήθος μου και δεν ποναει καθολου.....γιατί ....?????:cry: Θα μου πεις και τις άλλες φορές που τουμπάνιαζε τι κατάλαβα???????Γενικώς δεν μπορώ να καταλάβω συμπτώματα αφού μέχρι να αδιαθετίσω τα έχω όλα κάθε φορά...!!!!!!!Μόνο ναυτίες δεν έχω...αν τις αποκτήσω κι αυτές χωρίς να είμαι θα πάω σε κανα τρελογιατρό!!!!!!!!!![/Q

 

Καμιά φορά δεν πρήζεται το στήθος απ οτι έχω ακούσει. Εγώ τους προηγούμενους 2 μήνες είχα τα πάντα. Μέχρι και εμετό έκανα.σήμερα νιώθω ότι θα αδιαθετήσω. Είμαστε για δέσιμο:shock: Έχει γεννήσει πρόσφατα και η ξαδέρφη μου και έχω τρελαθεί. Αυτή αν και 34 με την τρίτη προσπάθεια τα κατάφερε. Γι αυτό έχω φρικάρει περισσότερο. Ρε τι τραβάμε...:?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.Σήμερα έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα.Το δεύτερό του.Στο πρώτο ήμασταν στα κατώτατα φυσιολογικά,αλλά το σημερινό ήταν χάλια.Και έπαιρνε και βιταμίνες και είχαμε ελπίδες ότι θα είναι καλύτερο.Ο άντρας μου έπαθε σοκ και αγχώθηκε πολύ.Εγώ προσπαθώ να τον ηρεμήσω.Έχει αγχωθεί τόσο πολύ,που πήρα στο εργαστήριο τηλέφωνο να μάθω τι έγινε,αφού ενημέρωσαν εκείνον για τα αποτελέσματα και εκείνος εμένα.Από το εργαστήριο μου είπαν να κάνει επανάληψη σε 15 περίπου μέρες για να δούμε περίπου προς τα που γέρνει το αποτέλεσμα.Ρώτησα αν χρειάζεται να πάμε σε ουρολόγο και μου είπαν πως μάλλον δεν χρειάζεται,αφού ο αριθμός και η κινητικότητα είναι το πρόβλημα,δεν φαίνεται δηλαδή να υπάρχει κάποια μόλυνση ή κάτι τέτοιο.Εγώ όμως νομίζω πως δεν χάνουμε τίποτα και να πάμε,αφού πρώτα κάνουμε και την επανάληψη και πάρουμε και το νέο αποτέλεσμα.Ρε κορίτσια έχει συμβεί σε καμία από εσάς κάτι ανάλογο?Μήπως ξέρετε να μου συστήσετε κανέναν καλό ουρολόγο?Σας ευχαριστώ πολύ για όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.Σήμερα έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα.Το δεύτερό του.Στο πρώτο ήμασταν στα κατώτατα φυσιολογικά,αλλά το σημερινό ήταν χάλια.Και έπαιρνε και βιταμίνες και είχαμε ελπίδες ότι θα είναι καλύτερο.Ο άντρας μου έπαθε σοκ και αγχώθηκε πολύ.Εγώ προσπαθώ να τον ηρεμήσω.Έχει αγχωθεί τόσο πολύ,που πήρα στο εργαστήριο τηλέφωνο να μάθω τι έγινε,αφού ενημέρωσαν εκείνον για τα αποτελέσματα και εκείνος εμένα.Από το εργαστήριο μου είπαν να κάνει επανάληψη σε 15 περίπου μέρες για να δούμε περίπου προς τα που γέρνει το αποτέλεσμα.Ρώτησα αν χρειάζεται να πάμε σε ουρολόγο και μου είπαν πως μάλλον δεν χρειάζεται,αφού ο αριθμός και η κινητικότητα είναι το πρόβλημα,δεν φαίνεται δηλαδή να υπάρχει κάποια μόλυνση ή κάτι τέτοιο.Εγώ όμως νομίζω πως δεν χάνουμε τίποτα και να πάμε,αφού πρώτα κάνουμε και την επανάληψη και πάρουμε και το νέο αποτέλεσμα.Ρε κορίτσια έχει συμβεί σε καμία από εσάς κάτι ανάλογο?Μήπως ξέρετε να μου συστήσετε κανέναν καλό ουρολόγο?Σας ευχαριστώ πολύ για όλα.

Μην απογοητευεσαι κι εμενα ο αντρας μου εχει προβλημα ολιγοασθενοσπερμια. Πηρε κατι βιταμινες και ειναι καλυτερα, οχι οπως θα θελαμε αλλα ειχαμε βελτιωση. Ολα γινονται :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.Σήμερα έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα.Το δεύτερό του.Στο πρώτο ήμασταν στα κατώτατα φυσιολογικά,αλλά το σημερινό ήταν χάλια.Και έπαιρνε και βιταμίνες και είχαμε ελπίδες ότι θα είναι καλύτερο.Ο άντρας μου έπαθε σοκ και αγχώθηκε πολύ.Εγώ προσπαθώ να τον ηρεμήσω.Έχει αγχωθεί τόσο πολύ,που πήρα στο εργαστήριο τηλέφωνο να μάθω τι έγινε,αφού ενημέρωσαν εκείνον για τα αποτελέσματα και εκείνος εμένα.Από το εργαστήριο μου είπαν να κάνει επανάληψη σε 15 περίπου μέρες για να δούμε περίπου προς τα που γέρνει το αποτέλεσμα.Ρώτησα αν χρειάζεται να πάμε σε ουρολόγο και μου είπαν πως μάλλον δεν χρειάζεται,αφού ο αριθμός και η κινητικότητα είναι το πρόβλημα,δεν φαίνεται δηλαδή να υπάρχει κάποια μόλυνση ή κάτι τέτοιο.Εγώ όμως νομίζω πως δεν χάνουμε τίποτα και να πάμε,αφού πρώτα κάνουμε και την επανάληψη και πάρουμε και το νέο αποτέλεσμα.Ρε κορίτσια έχει συμβεί σε καμία από εσάς κάτι ανάλογο?Μήπως ξέρετε να μου συστήσετε κανέναν καλό ουρολόγο?Σας ευχαριστώ πολύ για όλα.

 

roubies καλησπέρα, μάλλον το άγχος παίζει σημαντικό ρόλο στην περίπτωση του άντρα σου. Πιστεύω πως θα έπρεπε να δείτε έναν ουρολόγο για να σας φύγει το άγχος σίγουρα θα υπάρχει κατι που θα μπορέσει να βελτιώσει την κατασταση. Δείτε και το επαναληπτικό, ακόμη και μια μικρή ιωσούλα μπορεί να επηρρεάζει το αποτέλεσμα.....καλά αποτελέσματα !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

roubies εμεις μετα απο 10 μηνες προσπαθειων καναμε σπερμοδιαγραμμα κ τα αποτελεσματα ηταν πολυ πιο κατω του οριου...μας μιλησαν ακομα κ για εξωσωματικη!!! φανταζεσε το σοκ μας!! εκλεγα κρυφα ολη τη μερα! δεν το αφησαμε ομως πηγαμε σε ουρολογο ο οποιοσ μας εστειλε να κανουμε εναν υπερηχο(δεν θυμαμαι ακριβως αλλα νομιζω εδειξε φλεγμονη) εκανε μια θεραπεια για 15 μερες κ ενα μηνα μετα εξεταστηκε!! τα αποτελεσματα??? ειχα την πρωτη μου εγκυμοσυνη!!!(ασχετως την καταληξη αλλα τουλαχιστον καταλαβαμε οτι συλλαμβανω χωρις προβλημα!!)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όποια από εσάς είναι ευχαριστημένη από τον ουρολό που παρακολούθησε τον άντρα σας,μπορεί να μου στείλει ένα πμ με τα στοιχεία του?Δεν ξέρω κανέναν και δεν θέλω να πάω κάπου στην τύχη.Σας ευχαριστώ όλες πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα !!! Σας ικετευω,οταν υπαρχει κάποιο "θεμα" να παίρνετε κ 2 και 3 άποψη !!! Εκτός απ την δικη μου περίπτωση που την εχω γράψει παραπάνω,που σαν ηλίθια δεν πήρα 2 άποψη κ την πατησα,το πιο τρανό παράδειγμα ειναι η μητέρα μου !!! Η μητέρα μου λοιπόν οταν παντρεύτηκε άρχισε προσπάθειες για μωρο!!! Περναγε πολύς καιρός κ δεν έπιανε,πήγαν λοιπόν σε γιατρό κ έκαναν εξετασεις!!! Ο γιατρός της είπε οτι το σπερμα του πατέρα μου ειναι σε γενικές γραμμές καλο εξάλλου,όπως είπε ο γιατρός "εμείς ενα σπερματοζωαριο θελουμε",οπότε άρχισε τη μάνα μου στις ορμονες!!!! Κ πάλι τίποτα.....η μητέρα μου σκεφτόταν οτι κατι δεν παει καλα αφου πριν παντρευτούν με τον πατέρα μου είχαν ήδη κανει μια εκτρωση,οπότε τι γινόταν;;;;;; Αποφασίζει 3 χρονια μετα απο αποτυχημένες προσπάθειες να παει στον τόπ ορμονολογο της εποχής!!!! Κοιτάει το σπερμοδιαγραμμα του πατέρα κ μένει άφωνος!!!! Τι ειναι αυτο το χαλί;της λεει !! Η μητέρα μου μένει χαζη !!! Της λεει οτι αυτα που της είπαν,οτι χρειάζεται 1 σπερματοζωαριο ειναι μπούρδες γιατι αλλιώς η φύση δεν θα έδειξε τόσα εκατομμύρια τη φορα...τα δίνει για να τα καταφέρει 1 !!! Τελικα ο πατέρας μου είχε ενα μικρόβιο,πήρε μια κλαδική αντιβοιωση για 10 μερες κ 9 μηνες μετα γεννήθηκε ο αδερφός μου κ 1,5 χρόνο μετα εγω !!! Οπότε σας παρακαλω....παντα κ 2 και 3 γνώμη !!! Εγω ακόμα βαραω το κεφάλι μου στον τοίχο :(

Link to comment
Share on other sites

Mirina έχεις απόλυτο δίκιο.Έχω πάρει ήδη γνώμες από 3 γυναικολόγους και γι'αυτό θέλω να πάρω και από ουρολόγο.Το σπέρμα του άντρα μου δεν ήταν ποτέ το καλύτερο,ήταν όμως στα κατώτατα φυσιολογικά,όπως μας είχαν πει και οι 3 γιατροί.Ευτυχώς ο τρίτος γιατρός ζήτησε επανάληψη της εξέτασης και έτσι την κάναμε.Βέβαια η διαφορά είναι τραγική.Από 12.000.000 σπερματοζωάρια πέσαμε στα 3.000.000 και η κινητικότητα έπεσε στο 21% ζωηρή και μέτρια.Τώρα θα ξανακάνουμε άλλο ένα σε λίγο διάστημα για να δούμε προς τα που πάμε.Εγώ όμως θέλω να μας δει και ουρολόγος για να δούμε μήπως συμβαίνει κάτι που δεν έχουμε αντιληφθεί αν και η κοπέλα από το εργαστήριο είπε ότι από την ανάλυση δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο μικρόβιο.Παρ'όλα αυτά εγώ θέλω να το ψάξουμε περισσότερο,γι'αυτό ρωτάω εδώ τα κορίτσια μήπως έχουν κάποιον ουρολόγο που εμπιστεύονται γιατί εγώ δεν γνωρίζω κανέναν.Όσο περνάει η ώρα από τη στιγμή που το έμαθα,τόσο στεναχωριέμαι γιατί πιστεύω τελικά ότι δεν θα την αποφύγουμε την εξωσωματική.Θα μου πείτε μωράκι να έρθει και με όποιον τρόπο,απλά πίστευα πολύ στην φυσιολογική σύλληψη και ότι θα τα καταφέρουμε,οπότε τώρα έχω στεναχωρηθεί πολύ.Το χειρότερο είναι ότι τον άντρα μου τον έχει πάρει από κάτω και δεν θέλω να τον βλέπω έτσι,οπότε μπροστά του προσπαθώ να μην δείχνω τίποτα,να του δίνω κουράγιο και να τον στηρίζω.Εξάλλου εκείνος δεν ήθελε την εξωσωματική παλαιότερα που το είχαμε ξανασυζητήσει,γιατί δεν ήθελε να πάρω ορμόνες και φάρμακα και να ταλαιπωρηθώ.Τώρα που βλέπει ότι είμαστε κοντά σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο,αισθάνεται ότι θα ταλαιπωρηθώ και ότι "υπεύθυνος"είναι αυτός.Δεν θέλω να νιώθει έτσι γιατί αυτά συμβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Mirina έχεις απόλυτο δίκιο.Έχω πάρει ήδη γνώμες από 3 γυναικολόγους και γι'αυτό θέλω να πάρω και από ουρολόγο.Το σπέρμα του άντρα μου δεν ήταν ποτέ το καλύτερο,ήταν όμως στα κατώτατα φυσιολογικά,όπως μας είχαν πει και οι 3 γιατροί.Ευτυχώς ο τρίτος γιατρός ζήτησε επανάληψη της εξέτασης και έτσι την κάναμε.Βέβαια η διαφορά είναι τραγική.Από 12.000.000 σπερματοζωάρια πέσαμε στα 3.000.000 και η κινητικότητα έπεσε στο 21% ζωηρή και μέτρια.Τώρα θα ξανακάνουμε άλλο ένα σε λίγο διάστημα για να δούμε προς τα που πάμε.Εγώ όμως θέλω να μας δει και ουρολόγος για να δούμε μήπως συμβαίνει κάτι που δεν έχουμε αντιληφθεί αν και η κοπέλα από το εργαστήριο είπε ότι από την ανάλυση δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο μικρόβιο.Παρ'όλα αυτά εγώ θέλω να το ψάξουμε περισσότερο,γι'αυτό ρωτάω εδώ τα κορίτσια μήπως έχουν κάποιον ουρολόγο που εμπιστεύονται γιατί εγώ δεν γνωρίζω κανέναν.Όσο περνάει η ώρα από τη στιγμή που το έμαθα,τόσο στεναχωριέμαι γιατί πιστεύω τελικά ότι δεν θα την αποφύγουμε την εξωσωματική.Θα μου πείτε μωράκι να έρθει και με όποιον τρόπο,απλά πίστευα πολύ στην φυσιολογική σύλληψη και ότι θα τα καταφέρουμε,οπότε τώρα έχω στεναχωρηθεί πολύ.Το χειρότερο είναι ότι τον άντρα μου τον έχει πάρει από κάτω και δεν θέλω να τον βλέπω έτσι,οπότε μπροστά του προσπαθώ να μην δείχνω τίποτα,να του δίνω κουράγιο και να τον στηρίζω.Εξάλλου εκείνος δεν ήθελε την εξωσωματική παλαιότερα που το είχαμε ξανασυζητήσει,γιατί δεν ήθελε να πάρω ορμόνες και φάρμακα και να ταλαιπωρηθώ.Τώρα που βλέπει ότι είμαστε κοντά σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο,αισθάνεται ότι θα ταλαιπωρηθώ και ότι "υπεύθυνος"είναι αυτός.Δεν θέλω να νιώθει έτσι γιατί αυτά συμβαίνουν.

 

Καλημέρα !!! Καταρχήν μην στεναχωριεστε,για όλα υπαρχει λύση !! Εμεις εχουμε Φαρμακειο κ οι περισσότεροι πελάτες μας πηγαίνουν σ έναν Ουρολογο κ μας λένε πολυ καλα λόγια!!! Αν θέλεις πες μου να σου πω !!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.Σήμερα έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα.Το δεύτερό του.Στο πρώτο ήμασταν στα κατώτατα φυσιολογικά,αλλά το σημερινό ήταν χάλια.Και έπαιρνε και βιταμίνες και είχαμε ελπίδες ότι θα είναι καλύτερο.Ο άντρας μου έπαθε σοκ και αγχώθηκε πολύ.Εγώ προσπαθώ να τον ηρεμήσω.Έχει αγχωθεί τόσο πολύ,που πήρα στο εργαστήριο τηλέφωνο να μάθω τι έγινε,αφού ενημέρωσαν εκείνον για τα αποτελέσματα και εκείνος εμένα.Από το εργαστήριο μου είπαν να κάνει επανάληψη σε 15 περίπου μέρες για να δούμε περίπου προς τα που γέρνει το αποτέλεσμα.Ρώτησα αν χρειάζεται να πάμε σε ουρολόγο και μου είπαν πως μάλλον δεν χρειάζεται,αφού ο αριθμός και η κινητικότητα είναι το πρόβλημα,δεν φαίνεται δηλαδή να υπάρχει κάποια μόλυνση ή κάτι τέτοιο.Εγώ όμως νομίζω πως δεν χάνουμε τίποτα και να πάμε,αφού πρώτα κάνουμε και την επανάληψη και πάρουμε και το νέο αποτέλεσμα.Ρε κορίτσια έχει συμβεί σε καμία από εσάς κάτι ανάλογο?Μήπως ξέρετε να μου συστήσετε κανέναν καλό ουρολόγο?Σας ευχαριστώ πολύ για όλα.

 

Μην απογοητεύεσαι roubies. Την Παρασκευή πήρα τα αποτελέσματα του 2ου σπερμοδιάγράμματος. Πολύ κλάμα η υπόθεση. Κινητικότητα 17% από 25% και αριθμός 16εκ από 8εκ. Ξέρουμε όμως ότι πιθανότατα ευθύνεται η κιρσοκήλη την οποία θα αφαιρέσει άμεσα. Όσο για την εξωσωματική είμαι πολύ θετική και μάλλον θα είναι το επόμενο βήμα αφού γίνει η επέμβαση και δούμε τα αποτελέσματα. Το άγχος παίζει πάντα ρόλο και επηρεάζει το αποτέλεσμα. Κάποια κοπέλα θα σου συστήσει ουρολόγο. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλοί. Δεν έχει τελειώσει τίποτα. Θα ταλαιπωρηθούμε αλλά θα τα καταφέρουμε. Υπάρχουν και χειρότερα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!! Καταρχήν μην στεναχωριεστε,για όλα υπαρχει λύση !! Εμεις εχουμε Φαρμακειο κ οι περισσότεροι πελάτες μας πηγαίνουν σ έναν Ουρολογο κ μας λένε πολυ καλα λόγια!!! Αν θέλεις πες μου να σου πω !!!

 

Ναι κοπέλα μου σε παρακαλώ,αν μπορείς στείλε μου πμ με τα στοιχεία του γιατρού.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ.Δεν θέλω να απογοητεύομαι,αλλά είναι πρόσφατο και προσπαθώ να το χωνέψω ακόμα.Σίγουρα υπάρχουν χειρότερα και ευχαριστώ το Θεό που δεν μου έχουν τύχει,όμως πραγματικά σας το λέω δεν μπορώ να μην σκέφτομαι ότι υπάρχουν και καλύτερα.

Πρέπει να ανασυνταχτώ και να συνεχίσω,να δω πως μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε για να φτάσουμε στο πολυπόθετο αποτέλεσμα.

Μέσα από την καρδιά μου κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι και σε εσάς σύντομα καλά νέα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοπέλα μου σε παρακαλώ,αν μπορείς στείλε μου πμ με τα στοιχεία του γιατρού.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ.Δεν θέλω να απογοητεύομαι,αλλά είναι πρόσφατο και προσπαθώ να το χωνέψω ακόμα.Σίγουρα υπάρχουν χειρότερα και ευχαριστώ το Θεό που δεν μου έχουν τύχει,όμως πραγματικά σας το λέω δεν μπορώ να μην σκέφτομαι ότι υπάρχουν και καλύτερα.

Πρέπει να ανασυνταχτώ και να συνεχίσω,να δω πως μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε για να φτάσουμε στο πολυπόθετο αποτέλεσμα.

Μέσα από την καρδιά μου κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι και σε εσάς σύντομα καλά νέα.

 

Στο έστειλα ! Αν δεν το χεις πάρει πες μου!

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια παω για υστεροσκοπηση τη Δευτερα για αφαιρεση πολυποδα, αν ειναι πολυποδας αυτο που εδειξε η σαλπιγγογραφια. Η ταλαιπωρια μου συνεχιζεται, δεν το βλεπω να μενω εγκυος ποτε μια και κοντευω τα 40. Θα το κανω κι αυτο και μετα θα παω να δεσω μια πετρα!!! Εν τω μεταξυ παω και στα τυφλα γιατι δεν ειμαι και απο Αθηνα. Αφησα τον προηγουμενο γιατρο μου γιατι δεν τον εβρισκα ποτε μονο με μια μαια μιλουσα, και θα κανω την υστερ. στο γεννημα στο Μαντουδη. Ξερει καμια κατι;; ειναι καλος;; Να του εχω εμπιστοσυνη; Βοηθηστε με κοριτσια πνιγομαι δεν ξερω τι να κανω. Καλα εκανα και παω εκει; Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια παω για υστεροσκοπηση τη Δευτερα για αφαιρεση πολυποδα, αν ειναι πολυποδας αυτο που εδειξε η σαλπιγγογραφια. Η ταλαιπωρια μου συνεχιζεται, δεν το βλεπω να μενω εγκυος ποτε μια και κοντευω τα 40. Θα το κανω κι αυτο και μετα θα παω να δεσω μια πετρα!!! Εν τω μεταξυ παω και στα τυφλα γιατι δεν ειμαι και απο Αθηνα. Αφησα τον προηγουμενο γιατρο μου γιατι δεν τον εβρισκα ποτε μονο με μια μαια μιλουσα, και θα κανω την υστερ. στο γεννημα στο Μαντουδη. Ξερει καμια κατι;; ειναι καλος;; Να του εχω εμπιστοσυνη; Βοηθηστε με κοριτσια πνιγομαι δεν ξερω τι να κανω. Καλα εκανα και παω εκει; Τι λετε;

 

Θυμάμαι σε ένα άλλο ποστ μια κοπέλα που έλεγε τα καλύτερα για τον Μαντούδη και πως από 6-7 γιατρούς που είχε πάει ήταν ο καλύτερος! Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην εγχείρηση και σε όλες τις προσπάθειές σου :)

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...