Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Ρε κορίτσια, δε μπορώ να ακούω αηδίες περί άγχους! Είναι επιστημονική απάντηση αυτή;;; Προσωπικά όσο μου έλεγαν μην έχεις άγχος τόσο αγχωνόμουν και το μήνα που κόντεψα να πάθω νευρικό κλονισμό από την πίεση έμεινα έγκυος! Δυστυχώς δεν πήγε καλά, για άσχετους λόγους...

Τώρα που λέμε να ξαναπροσπαθήσουμε, απλά βρίσκω τρόπους να απασχολώ το μυαλό μου... Ξεκίνησα yoga (απίστευτα χαλαρωτικό), το έριξα στο μαγείρεμα (ναι, μπορώ να φτιάξω και κάτι που δεν περιλαμβάνει σαλάτα και κατεψυγμένα μπιφτέκια). Το άγχος μου είναι το ίδιο, ο φόβος μου ακόμα μεγαλύτερος, αλλά έχω καλύτερη διάθεση! Συνειδητοποίησα πόσο τυχερή είμαι που παντρεύτηκα αυτό τον υπέροχο άντρα και κοιτάω να τον χαρώ :wink: όσο προσπαθούμε γιατί μετά....

 

Έχεις δίκιο Nefeli μου όμως σε κάποια ζευγάρια παίζει και το άγχος τον ρόλο του. Όχι πάντα όμως. Τώρα αν είναι η διάθεση που λες δεν ξέρω. Κι εγώ μπερδεμένη είμαι μη νομίζεις. 2,5 χρόνια τώρα έχω σιχαθεί την καραμέλα ότι το άγχος φταίει. Στην δική μου περίπτωση πάντως δεν έφταιγε αυτό.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΕΦΕΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΟΝΙΜΗ....ΕΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΛΛΗΦΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΜΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΩ 14 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ 16,21 ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ....ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ...ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ ΜΕ ΑΝΓΧΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΩ...ΦΙΛΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΦΕΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΟΝΙΜΗ....ΕΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΛΛΗΦΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΜΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΩ 14 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ 16,21 ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ....ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ...ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ ΜΕ ΑΝΓΧΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΩ...ΦΙΛΙΑ!

 

Σωστή η σκέψη σου! Τουλάχιστον περνάς καλά!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ!!

Η συνταγή της γιατρού μου είναι μια φορά τη μέρα, μέρα παρά μέρα. Γυμνάζεται και το σπέρμα έτσι και φυσικά είναι πάντα και η απόλαυση στη μέση:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!!έχω πολύ καιρό να γραψω αλλά σας παρακολουθω καθημερινά!!!γενικα σας βλέπω ψύχραιμες και χαιρομαι πάρα πολύ γι αυτό!!!ο λόγος που εχω εξαφανιστεί είναι μια ψυχοφθόρα περιπετειούλα που πέρασα!!!όπως είχα γράψει πριν μήνες, θα πήγαινα στον γυναικολόγο για να κάνω μια αρχή καθως μετα από 16 μήνες άκαρπων προσπαθειων έπρεπε να ψαχτούμε!!!ο γιατρός αφου με εξετασε ,παπ,κτλ μου είπε ότι θέλει σαλπιγγογραφία και σπερμοδιαγραμμα ταυτοχρονα.καμία άλλη εξέταση.φευγω απτο ιατρειο απογοητευμένη και προβληματισμένη.το ξεχνω για καμια εβδομάδα μέχρι που με καλει ο γιατρος για τ αποτελέσματα παπ:HPV μόλυνση!καταλαβαινεται.μεχρι να πάω για κολποσκόπηση,βιοψία πέρασε ολη η ζωή από μπροστά μου.να μην σας τα πολυλογώ(που το πολυλογώ)όλα ευτυχώς καλά καμία αλλίωση απλά για 3 χρόνια κάθε 6 μήνες παπ!!!!άαα!!!και no more smoking!!!η περιπετειούλα αυτή με ηρέμησε πολύ και συνειδητοποίησα πως πάνω απ όλα η υγεία και όλα θα έρθουν!!!μην τρελένεστε κορίτσια!!!θα έρθει το μωράκι της καθεμίας μας!!!να είμαστε καλά από υγεία ευτυχισμένες με τους άντρες μας και το νινι θα έρθει!!!σας φιλώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες!!!!έχω πολύ καιρό να γραψω αλλά σας παρακολουθω καθημερινά!!!γενικα σας βλέπω ψύχραιμες και χαιρομαι πάρα πολύ γι αυτό!!!ο λόγος που εχω εξαφανιστεί είναι μια ψυχοφθόρα περιπετειούλα που πέρασα!!!όπως είχα γράψει πριν μήνες, θα πήγαινα στον γυναικολόγο για να κάνω μια αρχή καθως μετα από 16 μήνες άκαρπων προσπαθειων έπρεπε να ψαχτούμε!!!ο γιατρός αφου με εξετασε ,παπ,κτλ μου είπε ότι θέλει σαλπιγγογραφία και σπερμοδιαγραμμα ταυτοχρονα.καμία άλλη εξέταση.φευγω απτο ιατρειο απογοητευμένη και προβληματισμένη.το ξεχνω για καμια εβδομάδα μέχρι που με καλει ο γιατρος για τ αποτελέσματα παπ:HPV μόλυνση!καταλαβαινεται.μεχρι να πάω για κολποσκόπηση,βιοψία πέρασε ολη η ζωή από μπροστά μου.να μην σας τα πολυλογώ(που το πολυλογώ)όλα ευτυχώς καλά καμία αλλίωση απλά για 3 χρόνια κάθε 6 μήνες παπ!!!!άαα!!!και no more smoking!!!η περιπετειούλα αυτή με ηρέμησε πολύ και συνειδητοποίησα πως πάνω απ όλα η υγεία και όλα θα έρθουν!!!μην τρελένεστε κορίτσια!!!θα έρθει το μωράκι της καθεμίας μας!!!να είμαστε καλά από υγεία ευτυχισμένες με τους άντρες μας και το νινι θα έρθει!!!σας φιλώ!!!

elsa περαστικα σου ευχομαι, και ολα καλα απο δω και περα, γιατι δε μας το ειπες νωριτερα; εμεις εδω ειμαστε και για τα δυσκολα!!! να στηριζουμε η μια την αλλη!! φιλια πολλα :P:p

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΣΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ HPV ( ΚΟΝΔΥΛΩΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ) ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΠΟΝΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΟΚ!!!ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ.ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ..Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΓΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗ. ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΜΩΣ , ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ .ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΜΕΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΠ...ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΚΑΘΕΚΤΕΣ!!!!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΑ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Ελσακι μου και εγώ τον πέρασα τον ιό τον συγκεκριμένο βέβαια πριν από 10χρονια και με είχανε τρόμοκρατησει τόσο πολύ που μέχρι και για καρκίνο μου είχανε πει. Από τότε έχω ένα θέμα με τους γυναικολογους. Εκανα όμως τη θεραπεία που έπρεπε και από τότε δεν είχα κανένα πρόβλημα και φυσικά δεν ξανά έβγαλα. Λίγο θέλει προσοχή τώρα στην αρχή και συχνά τεστ Παπ και θα ξεμπερδεψεις γρήγορα. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι και γρήγορα να ακούσουμε ευχάριστα νέα με το καλό. Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

anamp και ΚΑΜΠΙΟΣ σας ευχαριστώ πολύ!ειμαι μια χαρά τώρα και ήρεμη!!!να ρωτησω κάτι έχει κάνει κάποια σας ελεγχο υπογονιμότητας κι αν ναι απευθειας σαλπιγγογραφία βρε κορίτσια?΄δεν ξέρω δεν νομίζω να το κάνω άμεσα.ίσως πάω και σε άλλον γιατρο αν κι ο δικός μου είναι πολύ καλός!τι να πω κεραμίδα μου ρθε!αφενος μεν πονάει,αφετερου έχω ακούσει περιπτώσεις γυναικών που το σκιαγραφικό τους έκανε ζημια στις σάλπιγγες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Ελσακι μου και εγώ τον πέρασα τον ιό τον συγκεκριμένο βέβαια πριν από 10χρονια και με είχανε τρόμοκρατησει τόσο πολύ που μέχρι και για καρκίνο μου είχανε πει. Από τότε έχω ένα θέμα με τους γυναικολογους. Εκανα όμως τη θεραπεία που έπρεπε και από τότε δεν είχα κανένα πρόβλημα και φυσικά δεν ξανά έβγαλα. Λίγο θέλει προσοχή τώρα στην αρχή και συχνά τεστ Παπ και θα ξεμπερδεψεις γρήγορα. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι και γρήγορα να ακούσουμε ευχάριστα νέα με το καλό. Φιλακια

 

ευχαριστώ πολύ ΤΙΝΑS μου!εμένα δεν μου είπε θεραπεία καθώς δεν υπάρχει καμία αλλίωση στον τραχηλο!!μόνο παρακολούθηση!!τελικά είναι πολύ συχνό φαινόμενο!!!φιλάκια πολλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελσάκι μου μην ανησυχείς,είχα και εγώ HPV πριν 13 χρόνια βέβαια και καταλαβαίνω πολύ καλά την ψυχολογία σου.Λίγο υπομονή θέλει τώρα στην αρχή και συχνή παρακολούθηση και φυσικά όποια θεραπεία σου προτείνουν και όλα θα πάνε καλά.Ευτυχώς υπάρχει το ΠΑΠ τεστ που μας προφυλάσσει από την εξέλιξη του ιού και όλα αντιμετωπίζονται αρκεί να εξεταζόμαστε και να τα ανακαλύπτουμε.Πάντως εγώ προσωπικά γνωρίζω πολλές γυναίκες που έχουν τον ιό.Είναι πολύ συχνό φαινόμενο.

Εγώ κορίτσια χάθηκα λίγο από την όμορφη παρέα σας,γιατί έχω τρελαθεί στη δουλειά,γυρνάω αργά το βράδυ και έχω και επιπλέον δουλειά στο σπίτι οπότε που χρόνος να γράψω,όμως μια ματιά στα νέα σας ρίχνω.Σήμερα έκανα επιτέλους την υστεροσκόπηση.Η μήτρα μου ήταν αρκετά μικρή λόγω διαφράγματος και θα ήταν δύσκολο να εμφυτευθεί εμβρυάκι.Πήρα και DVD να βλέπω την επέμβαση στον ελεύθερό μου χρόνο,χα χα χα!Στην αρχή ούτε ήθελα να το δω γιατί δεν πίστευα ότι θα καταλάβω κάτι,αλλά το είδε ο άντρας μου και άρχισε να μου περιγράφει πως ήταν πριν και πως μετά,οπότε τελικά το είδα και εγώ.Όντως υπήρχε διαφορά.Τώρα θα πάω την άλλη εβδομάδα να με δει ο γιατρός και φυσικά σε μερικές μέρες μπορώ να αρχίσω πάλι επαφές.Τι να πω ρε κορίτσια,μακάρι να ήταν αυτός ο λόγος της άκαρπης μέχρι στιγμής προσπάθειας.Εύχομαι σε όλες μας σύντομα να γίνουμε μανούλες.Φιλάκια συναγωνίστριες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Ελσάκι μου ο γιατρός μου είπε ότι δε θα μου κάνει σαλπιγγογραφία, πρώτον γιατι ειμαι μικρη και δε χρειάζεται και δεύτερον η σαλπιγγογραφία αυξάνει τις πιθανότητες να πάθεις ενδομητρίωση ( κύστη δηλαδή ),οπότε δε πρόκειται να κάνω μου είπε. Επίσης ο δικος μου γιατρός πάντα( γιατι οι αποψεις του καθε γιατρού είναι διαφορετικες ) ειναι αντίθετος να κάνει μια γυναίκα οποιαδήποτε εξέταση χωρίς σοβαρό λόγο....και η σαλπιγγογραφία μου εξήγησε ότι ναι μεν δεν είναι επώδυνη αλλά μπορεί να προκαλέσει και άλλα προβλήματα αν δεν υπαρχει λόγοσ να γίνει...για αυτό συμπαθώ πάρα πολύ το γιατρό μου γιατι δε με υποβάλλει σε ανούσιες εξετάσεις και γιατι με βοηθάει πολύ ψυχολογικά και μου εξηγεί το κάθε τι.

Link to comment
Share on other sites

ελσάκι μου μην ανησυχείς,είχα και εγώ HPV πριν 13 χρόνια βέβαια και καταλαβαίνω πολύ καλά την ψυχολογία σου.Λίγο υπομονή θέλει τώρα στην αρχή και συχνή παρακολούθηση και φυσικά όποια θεραπεία σου προτείνουν και όλα θα πάνε καλά.Ευτυχώς υπάρχει το ΠΑΠ τεστ που μας προφυλάσσει από την εξέλιξη του ιού και όλα αντιμετωπίζονται αρκεί να εξεταζόμαστε και να τα ανακαλύπτουμε.Πάντως εγώ προσωπικά γνωρίζω πολλές γυναίκες που έχουν τον ιό.Είναι πολύ συχνό φαινόμενο.

Εγώ κορίτσια χάθηκα λίγο από την όμορφη παρέα σας,γιατί έχω τρελαθεί στη δουλειά,γυρνάω αργά το βράδυ και έχω και επιπλέον δουλειά στο σπίτι οπότε που χρόνος να γράψω,όμως μια ματιά στα νέα σας ρίχνω.Σήμερα έκανα επιτέλους την υστεροσκόπηση.Η μήτρα μου ήταν αρκετά μικρή λόγω διαφράγματος και θα ήταν δύσκολο να εμφυτευθεί εμβρυάκι.Πήρα και DVD να βλέπω την επέμβαση στον ελεύθερό μου χρόνο,χα χα χα!Στην αρχή ούτε ήθελα να το δω γιατί δεν πίστευα ότι θα καταλάβω κάτι,αλλά το είδε ο άντρας μου και άρχισε να μου περιγράφει πως ήταν πριν και πως μετά,οπότε τελικά το είδα και εγώ.Όντως υπήρχε διαφορά.Τώρα θα πάω την άλλη εβδομάδα να με δει ο γιατρός και φυσικά σε μερικές μέρες μπορώ να αρχίσω πάλι επαφές.Τι να πω ρε κορίτσια,μακάρι να ήταν αυτός ο λόγος της άκαρπης μέχρι στιγμής προσπάθειας.Εύχομαι σε όλες μας σύντομα να γίνουμε μανούλες.Φιλάκια συναγωνίστριες!!!!

 

 

Σ ευχαριστώ πολύ roubies μου!!!όλα καλά ευτυχώς!!!αντε να περάσουν οι μέρες να ξανα αρχίσετε τον μαραθώνιο:lol::lol::lol:!!!να δεις που το μπεμπάκι κοντοζυγώνει!!!!!φιλιά πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Ελσάκι μου ο γιατρός μου είπε ότι δε θα μου κάνει σαλπιγγογραφία, πρώτον γιατι ειμαι μικρη και δε χρειάζεται και δεύτερον η σαλπιγγογραφία αυξάνει τις πιθανότητες να πάθεις ενδομητρίωση ( κύστη δηλαδή ),οπότε δε πρόκειται να κάνω μου είπε. Επίσης ο δικος μου γιατρός πάντα( γιατι οι αποψεις του καθε γιατρού είναι διαφορετικες ) ειναι αντίθετος να κάνει μια γυναίκα οποιαδήποτε εξέταση χωρίς σοβαρό λόγο....και η σαλπιγγογραφία μου εξήγησε ότι ναι μεν δεν είναι επώδυνη αλλά μπορεί να προκαλέσει και άλλα προβλήματα αν δεν υπαρχει λόγοσ να γίνει...για αυτό συμπαθώ πάρα πολύ το γιατρό μου γιατι δε με υποβάλλει σε ανούσιες εξετάσεις και γιατι με βοηθάει πολύ ψυχολογικά και μου εξηγεί το κάθε τι.

 

 

Καμπιούλα εμένα μου είπε ότι απτη στιγμή που εχω σταθερό κύκλο και κάνω ωορρηξία δεν χρειάζεται να δει κάτι ορμονικό(βλ. αιματολογικες)αλλά κατευθειαν σαλπιγγογραφία!!επίσης μου είπε πως αν αν ημουν 35 κι ανω θα μου έλεγε να πάω άμεσα αλλά μιας και ειμαι 29 μπορω να περιμένω!!αλλά δεν μπορεί να με βοηθήσει χωρίς αυτήν την εξέταση!τελος πάντων δεν με ικανοποίησε σ αυτό το κομμάτι και το γεγονός ότι είναι και ειδικός στην εξωσωματική με βαλε σε "σκέψεις"!!!αν θες στείλε π.μ. τα στοιχεία του γιατρού σου!άαα!!!κι όταν ο άντρας μου τον ρώτησε για το ΄κεφάλαιο αγχος,δεν εδωσε ιδιαιτερη σημασία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελσα μου περαστικα....μακαρι να ξεπεραστουν ολα τα εμποδια γρηγορα...και συντομα να αποκτησουμε ολες μας αυτο που επιθυμουμε!!!φιλια πολλα

 

 

ευχαριστώ πολύ!!!!όλα καλά θα πάνε για όλες μας κορίτσια!!!θα ναι τα χριστούγεννα ?αντε μέχρι το πάσχα να είμαστε όλες με κοιλίτσες!!!!!:D:D:D!!!!

:D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!!!!όλα καλά θα πάνε για όλες μας κορίτσια!!!θα ναι τα χριστούγεννα ?αντε μέχρι το πάσχα να είμαστε όλες με κοιλίτσες!!!!!:D:D:D!!!!

:D

 

μακαρι..τι να πω. απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι που λενε...αρκει να ειμαστε καλα...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην απογοητευόμαστε.. Πρέπει να το πιστέψουμε μέσα μας ότι θα τα καταφέρουμε..

 

Είμαι καινούρια, σας όμως διαβάζω καιρό.

Εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες τον προηγούμενο μήνα μετά από 2 βιοχημικές πριν από 1 & 1,5 χρόνο. Ελπίζω να μην έχω επισκέψεις στις 26/10.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Elsa, μην ανησυχείς για τα κονδυλώματα (HPV)! Στις μέρες μας πολλές κοπέλες το έχουν και δε δημιουργεί προβλήματα αν το παρακολουθείς! Εγώ την πρώτη φορά που εμφανίστηκαν έκανα μια θεραπεία με κρέμα για δυο εβδομάδες, μέχρι που τα έκαψα όλα! Μετά έκανα ΠΑΠ κάθε 6 μήνες και όλα ήταν καθαρά!!! Δυστυχώς, μετά από 1,5 χρόνο ξαναεμφανίστηκαν και τρελάθηκα!! Έκοψα το τσιγάρο (μετά το ξανάρχισα, βέβαια), έπαιρνα κάθε μέρα μια βιταμίνη C και προσπάθησα να ηρεμήσω, να μην αγχώνομαι και να μη στεναχωριέμαι! Σε δυο εβδομάδες είχαν εξαφανιστεί!! Ενημερωτικά, είναι ένας ιός που θα υπάρχει για πάντα στο σώμα μας και μόλις το ανοσοποιητικό μας χαλαρώνει θα εμφανίζεται ξανά! Άρα το μόνο που χρειάζεται είναι να είμαστε υγιείς και να το παρακολουθούμε με τεστ ΠΑΠ κάθε 6 μήνες! Επίσης, σε περίπτωση εγκυμοσύνης δεν επηρεάζει σε κάτι, απλά αν είναι εμφανή τα κονδυλώματα την ώρα του τοκετού ίσως χρειαστεί καισαρική!

Περιμένουμε μέχρι τα Χριστούγεννα να δούμε κοιλίτσες φουσκωμένες....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ 'ΜΕΝΑ ΓΛΥΚΙΕΣ ΜΟΥ...ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ...ΑΠΟ ΤΙΣ 15 ΙΟΥΛΙΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΝΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ....ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΛΠ. ΑΠΛΑ ΕΙΧΑΜΕ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΧΝΗ ΕΠΑΦΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΡΧΙΚΑ...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΘΑΡΡΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ..ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ....:wink:ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΕΤΣΙ....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ 'ΜΕΝΑ ΓΛΥΚΙΕΣ ΜΟΥ...ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ...ΑΠΟ ΤΙΣ 15 ΙΟΥΛΙΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΝΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ....ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΛΠ. ΑΠΛΑ ΕΙΧΑΜΕ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΧΝΗ ΕΠΑΦΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΡΧΙΚΑ...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΘΑΡΡΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ..ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ....:wink:ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΕΤΣΙ....

 

Γεια σου pringipessa. Καλώς ήρθες στην παρέα μας. θα διαβάσεις πολλές ιστορίες εδώ και πίστεψέ με θα σου δώσουν κουράγιο. ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΡΙΩΣΕΤΕ. Όσο για το μωρό καταλαβαίνω το άγχος σου,κι εγώ έτσι ήμουν όμως είναι λιγάκι νωρίς για να σε παίρνει από κάτω. Καλά κάνεις και δεν ασχολείσαι με τεστ. Περισσότερο άγχος θα σου προσθέσουν ;). Εύχομαι να ακούσουμε τα ευχάριστα σύντομα.:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ....ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ...ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΟ:-P...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε; ξεκινησα προχτες 10η μερα τα τεστ ωορρηξιας της hometest, ακομη δε φανηκε τιποτα... Ειναι η 12η μερα, τα εχει παρει καμια; ξερει να με καθοδηγησει; Διαβασα τις οδηγιες αλλα η εμπειρια μετραει πιο πολυ!!!! Καντε μια ευχη βρε κοριτσια να παει καλα αυτος ο μηνας για ολες...!! περιμενω οδηγιες... φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...