Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα.θελω να μοιραστω τη χαρα μου γιατι δεν το πιστευω ουτε εγω. Λοιπον 17/9 πηγα και εκανα χοριακη 0.08 ηταν πολυ νωρις την 22η μερα του κυκλου.Απογοητευτηκα και χαραστηκα υπερβολικα.Χθες σαν κατι να με ετρωγε λεω δεν παω να δωσω ακομα 20 ευρω χαμενα για χοριακη...κοριτσια 104 η χοριακη.Ειμαι εγκυος..θελω μονο να πω σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν να μην απογοητευονται οχι αγχος (λεμε τωρα....)και πιστη στο θεο και θα ερθει κοριτσια.

 

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!Να έχεις μια ήσυχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!!Πόσο κουράγιο μας δίνεις!!!!!!!!!Άντε να πέρνουμε όλες σειρά!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μου τι κάνετε? Να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε? πως γίνεται να εχω ωορηξια σήμερα (έκανα τεστ clear blue) 10η ημερα του κυκλου αφου παιρνω τα σερπαφαρ και υποτιθεται οτι η ωορηξια ειναι ελεγχομενη....την ενεση για να σπασει το ωαριοδεν την εχω κανει...τη Δευτερα εχω ραντεβου με το γιατρο και συνηθως μου λεει να την κανω 14η ημερα του κυκλου...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου δε νομιζω να μπορει να υπολογισει με ακριβεια κανεις την ωοορρηξια....εμενα ο γιατρός μου ειπε να τα παιρνω 5-9 μερα τα χαπια και απο την 9 μερα να αρχιζω προσπαθειες και οποτε κατσει....άρα μπορει οντως να εχεις και σημερα....για αυτο μην αφησεις χαμενη τη μέρα....βουρρρρρ!!:-P

Link to comment
Share on other sites

χαρα καλημερα!!!!!! Μπορει οντως να εχεις ωορρηξια σημερα αφου την ειδες με το τεστ. Μη χασεις την ευκαιρια. καλη επιτυχια σου ευχομαι. Αλλα ενημερωσε και το γιατρο σου. που ξερεις μπορει να εχεις κι αλλη ευκαιρια, διπλη ωορρηξια. Ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!!!!!!! Εγω κοριτσια, παρηγγειλα τα τεστ ωορρηξιας της hometest. Ο αντρας μου κανει θεραπεια για το σπερμα. αντε να δουμε...... φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

κουκλες μου σας ευχαριστω πολυ....ναι δεν αφησα την ευκαιρια να παει χαμένη....και αυτη τη φορα ειμαι πιο χαλαρη...δεν το σκεφτομαι τοσο πολυ...πηγαμε και για μπανακι σημερα...ολα καλα...αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο...ελπιζω ο Οκτωβρης να ειναι τυχερος για ολες μας...Αυριο 1/10/2012 ειναι της Παναγιας της Γοργοεπήκοος....πραγματοποιει τις ευχες γρηγορα....καντε το σταυρο σας, την προσευχη σας, αναψτε και κανενα κερακι και μην χανεται την πιστη σας...θα μας ακουσει!!!!

Τωρα διαβαστε μια ιστορια που μου αρεσε!!!!

 

 

agapi%281%29.jpg

Ένα μωρό ρώτησε το Θεό...

 

"Μου λένε πως θα με στείλεις στη Γη αύριο,

αλλά πώς θα ζήσω εκεί που είμαι τόσο μικρό και αβοήθητο;"

 

"Ο φύλακας άγγελός σου θα είναι εκεί να σε περιμένει και θα σε προσέχει."

 

Το παιδί ξαναρώτησε, "Πες μου όμως, εδώ στον Παράδεισο για να είμαι ευτυχισμένο δεν έχω παρά μόνο να τραγουδώ και να γελώ."

 

Ο Θεός είπε, "Ο φύλακας άγγελός σου θα τραγουδά και θα γελά για σένα.

Και θα νιώθεις την αγάπη του και θα είσαι πολύ χαρούμενο."

 

Το παιδί όμως ξαναρώτησε, "Και πως θα καταλαβαίνω τι μου λένε οι άνθρωποι όταν μου μιλούν αν δεν ξέρω την γλώσσα;"

Ο Θεός είπε, "Ο φύλακας άγγελός σου θα σου πει τις πιο όμορφες και

γλυκιές λέξεις που θα ακούσεις ποτέ και με πολύ υπομονή και φροντίδα,

ο άγγελός σου θα σου διδάξει πως να μιλάς."

"Και ποιος θα με προστατεύει;"

Ο Θεός είπε, "Ο φύλακας άγγελός σου θα σε προστατέψει ακόμα κι αν αυτό σημαίνει να δώσει την ίδια του τη ζωή."

Όταν ήρθε η στιγμή ν΄ αφήσει τον Παράδεισο, το παιδί ρώτησε με βιασύνη, "Θεέ μου,

εφόσον είναι να φύγω τώρα, πες μου σε παρακαλώ το όνομα του αγγέλου μου."

 

"Απλά θα τη φωνάζεις... ΜΑΜΑ."

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.Παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις σας.Είμαι καινούργια στο forum.Τον Ιούνιο ο γυναικολόγος μου βρήκε ένα πρόσθιο ενδοτοιχωματικό ινομύωμα 3.5 -4 εκατοστά με απόσταση από το ενδομήτριο 0.5 εκ.Η πρώτη και τελευταία του κουβέντα ήταν να το αφαιρέσω γιατί μάλλον θα έχω πρόβλημα στην εγκυμοσύνη.Ο δευτερος γυναικολόγος που πηγα μου είπε ότι μάλλον θα εχω προβλημα γονιμότητας,γιατί είναι πολυ κοντά στο ενδομήτριο και οπότε να το αφαιρεσω.Ο τρίτος μου είπε ότι είμαι μικρή ακοόμα(33 παρακαλώ) και να το αφαιρέσω καλύτερα.Εχω περιθώρια για παιδί.Εγω όμως δεν το βλέπω έτσι.Δεν έχω ακόμα παιδάκι και η αλήθεια είναι ότι δε θα ήθελα να το αφαιρέσω πριν κάνω παιδί.Θα το ψάξω και άλλο το θέμα πριν κάνω οτιδηποτε.Θα ήθελα τη γνώμη σας και αν κάποια είχε ανάλογη εμπειρία θα ήθελα να την ακούσω.

 

Σας ευχαριστώ!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΥΚΛΟ ΜΕ CLOMIPHENE ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΜΩΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩ...

ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις σας.Είμαι καινούργια στο forum.Τον Ιούνιο ο γυναικολόγος μου βρήκε ένα πρόσθιο ενδοτοιχωματικό ινομύωμα 3.5 -4 εκατοστά με απόσταση από το ενδομήτριο 0.5 εκ.Η πρώτη και τελευταία του κουβέντα ήταν να το αφαιρέσω γιατί μάλλον θα έχω πρόβλημα στην εγκυμοσύνη.Ο δευτερος γυναικολόγος που πηγα μου είπε ότι μάλλον θα εχω προβλημα γονιμότητας,γιατί είναι πολυ κοντά στο ενδομήτριο και οπότε να το αφαιρεσω.Ο τρίτος μου είπε ότι είμαι μικρή ακοόμα(33 παρακαλώ) και να το αφαιρέσω καλύτερα.Εχω περιθώρια για παιδί.Εγω όμως δεν το βλέπω έτσι.Δεν έχω ακόμα παιδάκι και η αλήθεια είναι ότι δε θα ήθελα να το αφαιρέσω πριν κάνω παιδί.Θα το ψάξω και άλλο το θέμα πριν κάνω οτιδηποτε.Θα ήθελα τη γνώμη σας και αν κάποια είχε ανάλογη εμπειρία θα ήθελα να την ακούσω.

 

Σας ευχαριστώ!!!:confused:

 

 

καλησπερα...προσωπικα δε γνωριζω τιποτα...ειχε η μαμα μου και εκανε αφαιρεση...αλλα για διαβασε εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=59612

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΥΚΛΟ ΜΕ CLOMIPHENE ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΜΩΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩ...

ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ:D:D:D

 

 

Καλή επιτυχία!!!!δε χρειαζεται αγχος...γιατι όσο αγχωνομαστε καθυστερει...μακαρι να μην αργήσει!!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...προσωπικα δε γνωριζω τιποτα...ειχε η μαμα μου και εκανε αφαιρεση...αλλα για διαβασε εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=59612

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρά μου με έκανες και συγκινήθηκα με την ιστορία σου!!!Αχ!!!Πότε θα έρθουν και εμάς τα αγγελάκια μας????Όταν με το καλό πρώτα Θεού θέλοντος αποκτήσω το μωρό μου θα το προσέχω σαν τη ζωή μου!!!Μακαρί η Παναγίτσα η Γοργοεπηκοος να μας ακούσει και να φέρει σύντομα τα αγγελούδια μας!!Και να έχεις καλά νέα απο το γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σοφι και καλως ήρθες....

μακαρι να τα καταφερεις αυτό το μήνα...

Μην ανησυχεις για τα κατα φαντασιαν συμπτωματα, απο την επιθυμια σου ειναι....Εγω εχω καθε μηνα ανεμογκαστρι....μα τα έχω όλα μα όλα τα συμπτωματα!!!!

Τα κολπικά υγρα απο οσο ξερω ειναι κάτι φυσιολογικο και ναι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης αλλά όχι πάντα...και δεν ειναι πάντα μυκητες..εχω παντα μετα τις γονιμες και πριν την περιοδο και το παπ πεντακάθαρο...Επειδη και εγω εχω ρωτησει το γιατρο μου...

 

Καλώς σας βρήκα! :cool:

Τελικά μου ήρθε περίοδος, δυστυχώς! Και βαριά μάλιστα...ειδικά εχθές που ήταν η 3η μέρα υπέφερα από τους πόνους, πόναγα σε κοιλιά, στομάχι, στήθος, μέση, κόπηκε και η περίοδος για αρκετές ώρες, είχα τρελαθεί!!!

Τελικά πήρα σήμερα ένα αντιφλεγμονώδες και μειώθηκε λίγο σε ένταση ο πόνος αλλά είναι ακόμα εκεί...πήρα το γυναικολόγο, μου είπε να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης αύριο μήπως παίζει καμιά αποβολή, αλλά εντωμεταξύ η περίοδος επέστρεψε...:-(

Τι να πω...δεν έχω ξαναπάθει τέτοιο πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου με έκανες και συγκινήθηκα με την ιστορία σου!!!Αχ!!!Πότε θα έρθουν και εμάς τα αγγελάκια μας????Όταν με το καλό πρώτα Θεού θέλοντος αποκτήσω το μωρό μου θα το προσέχω σαν τη ζωή μου!!!Μακαρί η Παναγίτσα η Γοργοεπηκοος να μας ακούσει και να φέρει σύντομα τα αγγελούδια μας!!Και να έχεις καλά νέα απο το γιατρό!

 

 

αχ...δεν εχω και ιδιαιτερα ευχαριστα νεα!!! πηγα στο γιατρο, του ειπα οτι τη 10η ημερα το τεστ ωορηξιας βγηκε θετικο και στον υπερηχο το ειδε και μονος του...πολλα μικρα αυγουλακια, αλλα το μεγαλυτερο ειχε ηδη σπασει οταν το ειδα στο τεστ..δε χρειαζεται να κανω την ενεση αφου εχει σπασει..:(.....το κακο ειναι οτι επρεπε να ερχομασταν εχθες σε επαφη και οχι προχθες..θα ειχαμε ειπε πιο πολλες πιθανοτητες...δεν πειραζει...το εχω παρει αποφαση πλεον....μας ειπε να περιμενουμε και αν μου ερθει περιοδος να παω να κανω μια σαλπιγγογραφια..οποτε παει και ο επομενος μηνας...και τον μεθεπομενο μηνα μας ειπε να δοκιμασουμε σπερματεγχυση..:confused:τι να πω δεν ξερω!!!!!αυτο το προγραμμα λεει ακολουθουν συνηθως...τρεις μηνες με χαπια (φυσιολογικο τροπο δηλαδη), μετα δυο φορες σπερματεγχυση και μετα εξωσωματικη...:confused:

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! :cool:

Τελικά μου ήρθε περίοδος, δυστυχώς! Και βαριά μάλιστα...ειδικά εχθές που ήταν η 3η μέρα υπέφερα από τους πόνους, πόναγα σε κοιλιά, στομάχι, στήθος, μέση, κόπηκε και η περίοδος για αρκετές ώρες, είχα τρελαθεί!!!

Τελικά πήρα σήμερα ένα αντιφλεγμονώδες και μειώθηκε λίγο σε ένταση ο πόνος αλλά είναι ακόμα εκεί...πήρα το γυναικολόγο, μου είπε να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης αύριο μήπως παίζει καμιά αποβολή, αλλά εντωμεταξύ η περίοδος επέστρεψε...:-(

Τι να πω...δεν έχω ξαναπάθει τέτοιο πράγμα...

 

 

κριμα....δεν πειραζει...μακαρι να φανεις πιο τυχερη τον επομενο μηνα!!αλλα για καλο και για κακο κανε και το τεστ για να εισαι σιγουρη...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι καινούρια στο γκρουπ και θέλησα να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου. Πριν από ενάμιση χρόνο κι ενώ ήμουν στην 11 εβδομάδα δυστυχώς απέβαλα. Ηταν άσχημο γιατί έγινε πάνω που είχα αρχίσει να συνειδητοποιώ ότι ήμουν έγκυος, δειλά δειλά το είχαμε πει σε γονείς και κολλητούς, είχαμε ακούσει την καρδούλα του. Όλο αυτό το διάστημα που μας πέρασε, τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, δεν ήθελα ούτε καν να σκεφτώ το ενδεχόμενο μιας νέας εγκυμοσύνης, έπαιρνα και αντισυλληπτικά μετά από προτροπή του γιατρού μου. Ο άντρας μου νομίζω στάθηκε δίπλα μου δυνατός αλλά τον είδα 2-3 φορές όταν είχα τα χάλια μου κι εκλαιγα στην αγκαλιά του να κλαίει κι αυτός. Τα γράφω και ξανασυγκινούμαι γιατί ήταν πολύ δύσκολο για μας. Διαβάζω όλα αυτά που γράφετε και καταλαβαίνω πόσο σοβαρά προβλήματα υπάρχουν και πόσο αισιόδοξοι πρέπει να είμαστε. Πριν από 2 μήνες σταμάτησα και τα αντισυλληπτικά και λίγες μέρες πριν σκέφτηκα για πρώτη φορά ότι είμαι έτοιμη να ξαναξεκινήσω τις προσπάθειες.

Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχηθώ σε όλες να πραγματοποιήσετε τα όνειρά σας και θέλω να σας πω πόσο πολύ σας θαυμάζω για την αστέιρευτη δύναμη που έχετε και που με κάνατε χωρίς να το ξέρετε και χωρίς να με ξέρετε, να νιώσω καλύτερα και να πάρω δύναμη από εσάς.

Φιλιά,

Αριάδνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι καινούρια στο γκρουπ και θέλησα να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου. Πριν από ενάμιση χρόνο κι ενώ ήμουν στην 11 εβδομάδα δυστυχώς απέβαλα. Ηταν άσχημο γιατί έγινε πάνω που είχα αρχίσει να συνειδητοποιώ ότι ήμουν έγκυος, δειλά δειλά το είχαμε πει σε γονείς και κολλητούς, είχαμε ακούσει την καρδούλα του. Όλο αυτό το διάστημα που μας πέρασε, τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, δεν ήθελα ούτε καν να σκεφτώ το ενδεχόμενο μιας νέας εγκυμοσύνης, έπαιρνα και αντισυλληπτικά μετά από προτροπή του γιατρού μου. Ο άντρας μου νομίζω στάθηκε δίπλα μου δυνατός αλλά τον είδα 2-3 φορές όταν είχα τα χάλια μου κι εκλαιγα στην αγκαλιά του να κλαίει κι αυτός. Τα γράφω και ξανασυγκινούμαι γιατί ήταν πολύ δύσκολο για μας. Διαβάζω όλα αυτά που γράφετε και καταλαβαίνω πόσο σοβαρά προβλήματα υπάρχουν και πόσο αισιόδοξοι πρέπει να είμαστε. Πριν από 2 μήνες σταμάτησα και τα αντισυλληπτικά και λίγες μέρες πριν σκέφτηκα για πρώτη φορά ότι είμαι έτοιμη να ξαναξεκινήσω τις προσπάθειες.

Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχηθώ σε όλες να πραγματοποιήσετε τα όνειρά σας και θέλω να σας πω πόσο πολύ σας θαυμάζω για την αστέιρευτη δύναμη που έχετε και που με κάνατε χωρίς να το ξέρετε και χωρίς να με ξέρετε, να νιώσω καλύτερα και να πάρω δύναμη από εσάς.

Φιλιά,

Αριάδνη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Αριαδνη καλως ηρθες στην παρεα μας. με το καλο να ξεκινησεις τις προσπαθειες και ολα καλα να σου πανε αυτη τη φορα. εμεις εδω ειμαστε για να στηριζουμε η μια την αλλη. καταλαβαινω τι περασες το περασα κι εγω οπως και πολλες απο εδω μεσα. Σου ευχομαι να μην ξανασυμβει και να μεινεις εγκυος συντομα!!! θα τα λεμε εδω να εμψυχωνουμε η μια την αλλη!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Μόλις γράφτηκα στο site για να μπορέσω κι εγώ να πω το πρόβλημά μου. Διαβάζω χρόνια τα θέματα του συγκεκριμένου και τα θεωρώ πολύ κατατοπιστικά. Η αλήθεια είναι ότι η εμπειρία μετράει περισσότερο από αυτά που λένε οι γιατροί. Εγώ είμαι 33 και έχω ένα παιδί 4 χρονών. Μετά από προσπάθειες 1 έτους και απογοήτευσης αποφάσισα να πάω στο γιατρό. Να μην πολυλογώ έφτασα να κάνω σαλπιγγογραφία και αμέσως έμεινα έγκυος, λες και ήταν η σαλπιγγογραφία που χρειαζόμουν για να το καταφέρω. Μόλις έγινε 8 μηνών το παιδί μου αρχίσαμε να έχουμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου και ό,τι γίνει. Έλα όμως που έφτασε 4 χρονών και ακόμα δεν έχω καταφέρει να μείνω έγκυος. Μεγάλη απογοήτευση αλλά έβλεπα το γιο μου και αισθανόμουν ευλογημένη. Σκέφτομαι πόσο χειρότερο θα ήταν αν δεν είχα καν παιδί. Δεν θέλω να σας απογοητεύσω με τις σκέψεις μου αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Είναι πολύ άσχημο να μην μπορείς να κάνεις παιδί όταν άλλες κάνουν με τη μία. Πόσο μάλλον όταν τριγύρω σου, ακόμα και στον στενό οικογενοιακό σου κύκλο όλες κάνουν παιδιά.

Αποφάσισα λοιπόν να πάω στο γιατρό και να το κοιτάξουμε. είναι ο πρώτος κύκλος που πήγα και όλα δείχνανε καλά. Μεγάλωνε το αυγό, μου έδωσε και pregnyl αλλά πήγα εχθές και είδε ότι δεν έσπασε. Έχει μεγαλώσει μισό χιλιοστό περισσότερο από ό,τι πρέπει για να σπάσει. Θα πάω πάλι τη Δευτέρα να δούμε αν έσπασε. Παρόλα αυτά μου είπε να έρθω σε επαφές μπας και είμαι τυχερή και σπάσει. Αν δεν σπάσει μπορεί να χρειαστεί να πάρω αντισυλληπτικά... Από την απογοήτευσή μου ούτε κατάλαβα τι είπε. Υπάρχει περίπτωση να σπάσει και ας έχει μεγαλώσει πολύ; Ξέρει καμία να μου πει που έχει ανάλογη εμπειρία;

Συγνώμη που σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Βουλα καλως ήρθες... το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι το δικο μου αυγουλακι μεγαλωσε και εσπασε απο μονο του...δεν προλαβα να κανω την ενεση...ο γιατρος μου ειχε πει οτι την ενεση την κανουμε για να βοηθησουμε το αυγουλακι να σπασει..εμενα για καποιο λογο μεγαλωσε πολυ γρηγορα και εσπασε την 10η ημερα του κυκλου αντι για την 14η με την ενεση..θεμα οργανικο ειπε....πιστευω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην σπασει

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Προχθες ο γιατρος μου εγραψε μια υστεροσαλπιγγογραφια..το ποσοστο συμμετοχης ειναι 25% αρα λεει οτι πρεπει να πληρωσω περιπου 5 ευρω..εκτος της αμοιβης του ακτινολογου..πηρα τηλεφωνο λοιπον σε καποια διαγνωστικα κεντρα της περιοχης μου να ρωτησω και μου ειπαν οτι δεν την κανουν λογω του χαμηλου κοστους...και οτι δεν την κανουν πουθενα στο νομό..Ετσι πρεπει να την κανω στην Αθηνα...Μηπως εχετε κανει? Μπορειτε να μου προτεινετε καπου να την κανω? Ποσο κοστιζει? Υπαρχει καπου να την κανω που να ειναι συμβεβλημενοι με τον ΕΟΠΠΥ? Εχω δυο εβδομαδες ακομα μεχρι την περιοδο αλλα θελω να ξερω για να μην τρεχω τελευταια στιγμη....

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Προχθες ο γιατρος μου εγραψε μια υστεροσαλπιγγογραφια..το ποσοστο συμμετοχης ειναι 25% αρα λεει οτι πρεπει να πληρωσω περιπου 5 ευρω..εκτος της αμοιβης του ακτινολογου..πηρα τηλεφωνο λοιπον σε καποια διαγνωστικα κεντρα της περιοχης μου να ρωτησω και μου ειπαν οτι δεν την κανουν λογω του χαμηλου κοστους...και οτι δεν την κανουν πουθενα στο νομό..Ετσι πρεπει να την κανω στην Αθηνα...Μηπως εχετε κανει? Μπορειτε να μου προτεινετε καπου να την κανω? Ποσο κοστιζει? Υπαρχει καπου να την κανω που να ειναι συμβεβλημενοι με τον ΕΟΠΠΥ? Εχω δυο εβδομαδες ακομα μεχρι την περιοδο αλλα θελω να ξερω για να μην τρεχω τελευταια στιγμη....

 

Όταν λες δεν την κάνουν στην περιοχή σου εννοείς ότι δεν την κάνουν γενικά ή ότι δεν την κάνουν μέσω ΕΟΠΥΥ?

Link to comment
Share on other sites

χαρά σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι όταν φτάνει το "αυγό" σε συγκεκριμένο μέγεθος σπάει. εμένα ξεπέρασε αυτό το όριο και δεν έσπασε. βέβαια δεν ξέρω τώρα που μιλάμε αν έχει σπάσει. μακάρι. θα δείξει ο χρόνος. ελπίζω να σπάσει για να μην έχω πρόβλημα μετά. μόλις μου είπε για αντισυλληπτικά τρελάθηκα. εδώ παιδί θέλω να κάνω, θα πάρω αντισυλληπτικά; θα σου πω τη δευτέρα που θα πάω ξανά. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τι κανετε? ας πω κ εγώ την ιστορία μου.

εμεις καπου στα χριστουγεννα αρχίσαμε τις προσπάθειες αλλα περνούσαν οι μήνες κ δε γινόταν τπτ....

τον απρίλη πηγα πανικόβλητη στο γιατρό γτ ήμουν σίγουρη ότι κάτι είχα.

τελικά ολα οκ..

παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης κ αρχισα απο μεσα μαίου να ψάχνω παραπάνω μερες κ.λπ.

αλλά τπτ... ευτυχώς που τα τεστακια απο το ιντερνετ ειναι παμφθηνα..

τελικά μετά απο 6 μέρες συνεχούς προσπαθειας το σεπτέμβριο ώστε να μη χάσουμε καμία μερα, τα καταφέραμε...

την αλλη εβδομαδα θα παω για ακομα μια χοριακή κ περιμένω να δω το σποράκι μ!

μην απελπίζεστε! φιλια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τι κανετε? ας πω κ εγώ την ιστορία μου.

εμεις καπου στα χριστουγεννα αρχίσαμε τις προσπάθειες αλλα περνούσαν οι μήνες κ δε γινόταν τπτ....

τον απρίλη πηγα πανικόβλητη στο γιατρό γτ ήμουν σίγουρη ότι κάτι είχα.

τελικά ολα οκ..

παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης κ αρχισα απο μεσα μαίου να ψάχνω παραπάνω μερες κ.λπ.

αλλά τπτ... ευτυχώς που τα τεστακια απο το ιντερνετ ειναι παμφθηνα..

τελικά μετά απο 6 μέρες συνεχούς προσπαθειας το σεπτέμβριο ώστε να μη χάσουμε καμία μερα, τα καταφέραμε...

την αλλη εβδομαδα θα παω για ακομα μια χοριακή κ περιμένω να δω το σποράκι μ!

μην απελπίζεστε! φιλια![/Q

Μπραβο!! Συγχαρητηρια να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη!!! ευχαριστουμε για το αισιοδοξο μηνυμα!!! Μας δινεις κουραγιο!! Ποια τεστ παρηγγειλες απο το ιντερνετ;;:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...