Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Τζορτζινακι μου καταρχας οπως ειπε και η δωρα δεν μας εχεις κουρασει καθολου αντιθετος! ολες μας περνουμε κουραγιο απο της ιστοριες τον αλλοων και ετσι μπορουμε και στιριζομαστε!

 

Οσο για το θεματακι σου Θα συνφονισω απολυτα με την δωρα! προσπαθισε καταρχιν να μιν αγχονεσε αν και ξερω παρα πολυ καλα ποσο δυσκολο ειναι να λες μιν αγχονεσε και πως ειναι να προσπαθεις να μιν αγχονεσε...

 

σου ευχομαι να εισαι! ολες μας θα εχουμε συντομα τα μωρακια μας!

 

 

δωρα μου σε εστειλα μνμτακι να ξερεισ γοιτονουλα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!! Πω πω τι καιρός? :o ωραία είναι...

Μπουμπουλινα μου αυτο κάνω προσπαθώ να μαι χαλαρή..περίοδος ακόμα δε μου ρθε, αλλα τα πονακια χαμηλά στη κοιλιά κ τη μέση συνεχίζονται. Άντε να μου ρθει να ηρεμήσω! Πιο πολυ ορμονικα κ σωματικά παρα ψυχολογικά.. Μια βδομάδα πέρασε απο την πανσέληνο κ εγω ακόμα σεληνιασμενη είμαι.. Χιχι..:lol:

an1cHua0g410000NTE1MThzfDY0MzQyNTQ1bGF8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Επανέρχομαι, κορίτσια με δύο ενέσεις αισιοδοξίας. Πρώτη η περίπτωση μιας γνωστής μου που από εξωμήτριες είχε χάσει και τις δύο σάλπιγγες. Οι γιατροί είχαν αποκλείσει την πιθανότητα τεκνοποίησης και για εξωσωματική δεν υπήρχε φράγκο. Άνεργος ο σύζυγος και πολλά χρέη. Ε, είναι έγκυος 3 μηνών! Ο γιατρός της είπε ότι πιθανόν έμειναν κάποιοι ιστοί απ' τις σάλπιγγες και αυτοί έκαναν τη δουλειά. Όπως μου τα είπε σας τα μεταφέρω.

Το άλλο είναι μια άλλη κοπέλα που για 8 χρόνια δεν τεκνοποιούσε αλλά δεν το είχε και μεγάλο μαράζι. Το' χε πάρει αψήφιστα και ούτε εξετάσεις δεν είχε κάνει. Ε, είναι δύο μηνών.

Άντε, κουράγιο σε όλες μας, έχει ο Θεός! Καλό χειμώνα και καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!!τι κανετε συμπασχουσες μου?διακοπαρετε ακόμη?αν ναι καλα κανετε!εγω δεν εχω φυγει ακομη θελω να πιστευω ότι θα καταφερουμε να φυγουμε εστω και αργα!!!εχω καιρο να γραψω αλλα σας παρακολουθω!!!απο μενα κανενα συγκλονιστηκο νεο!ελπιζω καποια απο σας να εχει!!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera...xreiazomai amesi voitheia se ena thema pou exo me tin kopela mou.

eixame paei diakopes kai ir8ame se epafi arketes fores...mono 3 omos me profilaksi...tin upolipes prosexame...otan i8ela na ekspermatoso traviomoun polu wra prin...kai meta dn erxomastas se epafi mexri na mou er8ei na ouriso....itan ourisa meta plenomoun kanonika kai erxomastan pali se epafi k otan itan pali na ekspermatoso traviomoun polu wra prin pali....mia fora pou ir8ame se epafi fovi8ika mono k giafto sas stelnw...i kopelia mou eixe oreksi tin prwines wres...afto egine vevaia mia fora...kai etsi ir8ame se epafi alla dn ktarise polu afto...oute 5-10 lepta...dn mou ir8e kan na ekspermatoso....to thema pou me fovizei omos einai...mipos i prwini epafi xwris profilaksi einai epikindini ? giati dn siko8ika kan na pli8o...k elega mipos afto 8a mas eferne se duskoli 8esi....entometaksi i kopela mou den exei sta8erw kuklo....mipos to prwino ekeino to morio mou eixe tipota igra pou tha mporouse na afisi tin kopela mou egkuo ? sas parakalo apantiste oso poio suntoma dunato einai...eimai apelpismenos....gt i kopela mou einai 16 xronon kai egw 21........euxaristw polu....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

lintonosfp πραγματικά δε ξέρω πόσες πιθανότητες μπορεί να υπάρχουν για εγκυμοσύνη μετα από κάτι τέτοιο.Αλλά αν πραγματικά δε θέλετε να κάνετε τωρα κοντα παιδάκι ο τρόπος που διαλέξατε είναι 100% λάθος.....Ο λόγος που υπάρχουν πιθανότητες δεν είναι μόνο για εκείνο το πρωι,δυστυχώς παίζεται κορώνα γράμματα! Μην την αγχώσεις και περίμενε,δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο.Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!!τι κανετε συμπασχουσες μου?διακοπαρετε ακόμη?αν ναι καλα κανετε!εγω δεν εχω φυγει ακομη θελω να πιστευω ότι θα καταφερουμε να φυγουμε εστω και αργα!!!εχω καιρο να γραψω αλλα σας παρακολουθω!!!απο μενα κανενα συγκλονιστηκο νεο!ελπιζω καποια απο σας να εχει

 

 

καλησπέρα ελσα..και εγω δεν εχω παει ακομη πουθενα...μεσα Σεπτέμβρη λέμε...κανένα ακόμα...τωρα πλησιαζω στις γονιμες και παιρνω και τα σερπαφαρ...την τριτη παω στο γιατρο για την ενεση..η προηγουμενη προσπαθεια απετυχε..ισως τα καταφερουμε σε αυτην....Καλο βραδυ

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

lintonosfp πραγματικά δε ξέρω πόσες πιθανότητες μπορεί να υπάρχουν για εγκυμοσύνη μετα από κάτι τέτοιο.Αλλά αν πραγματικά δε θέλετε να κάνετε τωρα κοντα παιδάκι ο τρόπος που διαλέξατε είναι 100% λάθος.....Ο λόγος που υπάρχουν πιθανότητες δεν είναι μόνο για εκείνο το πρωι,δυστυχώς παίζεται κορώνα γράμματα! Μην την αγχώσεις και περίμενε,δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο.Καλή επιτυχία![/Q

 

ena test 8a mas lisei tis apories ? pragmatika xreiazomai ligo ka8odigisi :(

Link to comment
Share on other sites

@lintonosfp ναι!μέτρα 14 μέρες μετά τις διακοπές σας ή την τελευταία επαφη χωρις προφυλακτικό για να είστε σίγουροι! clearblue αρκετά αξιοπιστο

 

sas efxaristo poluu!!!!!!! eilikrina!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΜΟΥ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ! ΕΝΤΑΞΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ....ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΦΥΓΩ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΟΥ! ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΣΧΟΙΝΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ...ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ!!!

 

ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ....ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

sas efxaristo poluu!!!!!!! eilikrina!!!!!!!

 

Ας κάνει η φίλη σου το τεστ και βλέπετε.Πάντως να ξέρεις ότι αυτός δεν είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος αντισύλληψης.Είστε και οι δύο σε νεαρή ηλικία και άρα η σύλληψη πιο εύκολη.Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά,όμως από εδώ και στο εξής πρέπει να προσέχετε περισσότερο,ώστε να μην έχετε αγωνίες και άγχη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα σας.Κατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλες σας καλή επιτυχία με τις προσπάθειές σας και γρήγορα με ένα μωράκι.Διαβάζω τις ιστορίες σας και θαυμάζω τη δύναμη της ψυχής σας για όλα όσα έχετε περάσει.

Εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου πάνω από ένα χρόνο για ένα μωράκι.Κάναμε εξετάσεις και προς το παρόν βρέθηκε ότι ο αντρούλης μου έχει σχετικά χαμηλή περιεκτικότητα και κινητικότητα,όμως μέσα στα όρια,απλά είναι στα κατώτατα φυσιολογικά.Ο γιατρός είπε να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει και αν δεν συμβεί να δούμε από Σεπτέμβρη τι θα κάνουμε.Γενικά επειδή είμαι άνθρωπος του προγράμματος είχα ήδη κλείσει από τον Ιούλιο ραντεβού για τον Σεπτέμβρη σε ένα κέντρο,με την ελπίδα να το ακυρώσω αν έμενα έγκυος.Δυστυχώς όμως θα πάω κανονικά στο ραντεβού μου.Μέχρι και τον Ιούλιο η ψυχολογία μου ήταν σχετικά καλή,θα πηγαίναμε και διακοπές τον Αύγουστο και ήμουν χαρούμενη.Στις διακοπές συμπτωματικά συναντάω μια πολύ καλή μου φίλη με τον άντρα της και τα παιδάκια της,ένα αγοράκι 5 χρονών και ένα κοριτάκι κάτι λιγότερο από 2 χρονών.Έβλεπα τον άντρα μου να παίζει και να ασχολείται με τα παιδάκια περισσότερο και από μένα και τον θαύμαζα,τον ερωτευόμουν ακόμα περισσότερο και έλεγα από μέσα μου,πως αυτός ο μήνας θα είναι ο τυχερός μας,γιατί δεν μπορεί θα βλέπει ο Θεούλης πόσο καλός μπαμπάς θα γίνει.Συναντιώμασταν με τους φίλους μας και το αγόρι φώναζε το όνομά του πριν ακόμα κατέβει από το αυτοκίνητο των γονιών του.Ο πιτσιρίκος έκανε ό,τι έκανε και ο άντρας μου,φόραγε π.χ. καπέλο ο άντρας μου φόραγε και ο μικρός.Και μια μέρα που μίλαγα με την φίλη μου στο τηλέφωνο μου είπε πως η μικρή τους,όταν ξύπνησε από τον μεσημεριανό της ύπνο,τον φώναζε και τον έψαχνε μέσα στο σπίτι(είχαν εξοχικό οι φίλοι μας εκεί).Και όταν η φίλη μου,ενώ μου μιλούσε στο τηλέφωνο,είπε στην μικρή της ότι μιλάει μαζί μου,άρχισε πάλι η μικρούλα να ζητάει τον άντρα μου,με τον αστείο τρόπο που λέει το όνομά του και εγώ έλιωνα από χαρά. Όπως καταλαβένετε πέρασα τις τέλειες διακοπές με την φαντασίωση ότι και εγώ θα ήμουν έγκυος και του χρόνου θα ξαναπηγαίναμε όλοι μαζί διακοπές έτσι οικογενειακά και με το δικό μας το μωράκι μαζί.Όταν γυρίσαμε και μου ήρθε περίοδος το κλάμα μου δεν είχε σταματημό.Σίγουρα οι περισσότερες κοπέλες έχετε περάσει πολύ οδυνηρά και η ιστορία η δική μου δεν συγκρίνεται με τις δικές σας,απλά ένιωσα για κάποιο ανεξήγητο λόγο ότι αυτή τη φορά θα ήμασταν τυχεροί.

Συγγνώμη αν σας κούρασα και σας ευχαριστώ όλες για τη δύναμη που μου δίνετε.

Link to comment
Share on other sites

ROUBIE ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ....ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ....ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.....ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΕΡΕΨΑΝ...ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα σας.Κατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλες σας καλή επιτυχία με τις προσπάθειές σας και γρήγορα με ένα μωράκι.Διαβάζω τις ιστορίες σας και θαυμάζω τη δύναμη της ψυχής σας για όλα όσα έχετε περάσει.

Εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου πάνω από ένα χρόνο για ένα μωράκι.Κάναμε εξετάσεις και προς το παρόν βρέθηκε ότι ο αντρούλης μου έχει σχετικά χαμηλή περιεκτικότητα και κινητικότητα,όμως μέσα στα όρια,απλά είναι στα κατώτατα φυσιολογικά.Ο γιατρός είπε να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει και αν δεν συμβεί να δούμε από Σεπτέμβρη τι θα κάνουμε.Γενικά επειδή είμαι άνθρωπος του προγράμματος είχα ήδη κλείσει από τον Ιούλιο ραντεβού για τον Σεπτέμβρη σε ένα κέντρο,με την ελπίδα να το ακυρώσω αν έμενα έγκυος.Δυστυχώς όμως θα πάω κανονικά στο ραντεβού μου.Μέχρι και τον Ιούλιο η ψυχολογία μου ήταν σχετικά καλή,θα πηγαίναμε και διακοπές τον Αύγουστο και ήμουν χαρούμενη.Στις διακοπές συμπτωματικά συναντάω μια πολύ καλή μου φίλη με τον άντρα της και τα παιδάκια της,ένα αγοράκι 5 χρονών και ένα κοριτάκι κάτι λιγότερο από 2 χρονών.Έβλεπα τον άντρα μου να παίζει και να ασχολείται με τα παιδάκια περισσότερο και από μένα και τον θαύμαζα,τον ερωτευόμουν ακόμα περισσότερο και έλεγα από μέσα μου,πως αυτός ο μήνας θα είναι ο τυχερός μας,γιατί δεν μπορεί θα βλέπει ο Θεούλης πόσο καλός μπαμπάς θα γίνει.Συναντιώμασταν με τους φίλους μας και το αγόρι φώναζε το όνομά του πριν ακόμα κατέβει από το αυτοκίνητο των γονιών του.Ο πιτσιρίκος έκανε ό,τι έκανε και ο άντρας μου,φόραγε π.χ. καπέλο ο άντρας μου φόραγε και ο μικρός.Και μια μέρα που μίλαγα με την φίλη μου στο τηλέφωνο μου είπε πως η μικρή τους,όταν ξύπνησε από τον μεσημεριανό της ύπνο,τον φώναζε και τον έψαχνε μέσα στο σπίτι(είχαν εξοχικό οι φίλοι μας εκεί).Και όταν η φίλη μου,ενώ μου μιλούσε στο τηλέφωνο,είπε στην μικρή της ότι μιλάει μαζί μου,άρχισε πάλι η μικρούλα να ζητάει τον άντρα μου,με τον αστείο τρόπο που λέει το όνομά του και εγώ έλιωνα από χαρά. Όπως καταλαβένετε πέρασα τις τέλειες διακοπές με την φαντασίωση ότι και εγώ θα ήμουν έγκυος και του χρόνου θα ξαναπηγαίναμε όλοι μαζί διακοπές έτσι οικογενειακά και με το δικό μας το μωράκι μαζί.Όταν γυρίσαμε και μου ήρθε περίοδος το κλάμα μου δεν είχε σταματημό.Σίγουρα οι περισσότερες κοπέλες έχετε περάσει πολύ οδυνηρά και η ιστορία η δική μου δεν συγκρίνεται με τις δικές σας,απλά ένιωσα για κάποιο ανεξήγητο λόγο ότι αυτή τη φορά θα ήμασταν τυχεροί.

Συγγνώμη αν σας κούρασα και σας ευχαριστώ όλες για τη δύναμη που μου δίνετε.

 

κοπελα μου υπομονη και κουραγιο! καταλαβενω απολυτα τι λες και τι και πως ενιοθες!!! Και εμεις με της ανιψιες περασαμε 3 συνεχομενες εβδομαδες και ολοι μερα ειμαστα αγκαλιτσες και φιλακια ιτε με εμενα ιτε με τον αντρουλι μου που τον εχουν τρελη αδυναμια!!!

ο θεουλις δεν μας εχει ξεχασει ειμαι συγουρι! Κουραγιο σας και υπομονη! και οσο ποιο λιγο αγχος γινετε διοτι αυτο το αγχος ειναι που μας "σκωτωνει"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

roubies μου πως σε νιώθω...η αδερφη μου εχει δυδιμα 3 χρονων και πηρα το ενα απο τα δυο το αγορακι στο σπιτι μου για δυο μερες..ο αντρας μου τρελαθηκε..εφυγε και μας κακοφανηκε πολυ...κοιμομασταν και οι τρεις στο κρεβατι...ζουσαμε σε ενα ονειτο και ξυπνησαμε αποτομα...υπομονη τιποτα αλλο!!!

 

καμπιος εγω σημερα εχω γιατρο..να δει το αυγουλακι μου....δε μπορω να κανω τπτ αλλο απο το να περιμενω...και εμεις θα φυγουμε μεσα Σεπτεμβρη και ελπιζω η αλλαγη περιβαλλοντος να μας κανει καλο...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ROUBIE ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ....ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ....ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.....ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΕΡΕΨΑΝ...ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ....

 

Η αλήθεια είναι πως και εγώ θέλω να αποφύγω την εξωσωματική,αλλά αν δεν έχω άλλη λύση θα το κάνω.Βασικά τα φάρμακα με φοβίζουν πιο πολύ,αλλά απ'ότι ξέρω γίνεται και σε φυσικό κύκλο.Ο γιατρός μου είχε πει να δοκιμάσουμε πρώτα σπερματέγχυση και βλέπουμε.Τώρα στο κέντρο θα δω τι θα μου πουν.Διάβασα ότι είχες και αποβολή.Ξέρεις το λόγο ή ήσουν άτυχη?Πάντως άφου συλλαμβάνεις σύντομα πιστεύω θα ξαναμείνεις έγκυος και αυτή τη φορά η εγκυμοσύνη θα είναι τελειόμηνη και θα αποκτήσεις ένα υγιέστατο μωράκι.Στο εύχομαι ολόψυχα.Άντε να πας διακοπές με το καλό,να χαλαρώσεις,να κάνεις με τον αντρούλη σου τρελίτσες και να γυρίσεις με ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου.Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια και σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι απίστευτα ευεργετικό να μοιραζόμαστε παρόμοιες εμπειρίες!Ήδη νιώθω καλύτερα.Σκεφτείτε ήμουν τόσο χάλια που ούτε γόνιμες μέτρησα αυτόν τον μήνα ούτε είχα ιδιαίτερη όρεξη για τρελίτσες.Κατάλαβα όμως από τα πονάκια της ωορηξίας ότι είχα σήμερα.Επειδή έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών καταλάβαινα ότι είμαι κοντά στην ωορηξία και δεν ήθελα να έχω επαφή με τον άντρα μου από το φόβο μιας ακόμα αποτυχίας.Μπήκα όμως στο forum σας διάβασα και είπα ότι δεν πρέπει να παραιτούμαι τόσο εύκολα,όταν άλλες κοπέλες έχουν περάσει πολύ χειρότερα από μένα και όμως έχουν τη δύναμη και συνεχίζουν.Ένιωσα δειλή και αχάρηστη,γιατί εγώ τουλάχιστον δεν έχω νιώσει τον πόνο του να χάνω ένα μωράκι.Και έτσι είπα πως δεν πρέπει να αφήσω την ευκαιρία να πάει χαμένη.Οπότε από χθές άρχισα πάλι τις επαφές με τον άντρα μου.Τι να σας πω κορίτσια!Ό,τι κι αν πω είναι λίγο για το κουράγιο και τη δύναμη που μου δίνουν οι ιστορίες σας.Θα έρθει και για εμάς,που θα πάει,θα έρθει!!!

 

Χαρά μου τώρα που φτάνει ο καιρός να πας διακοπές κοίτα να χαλαρώσεις,να ξεκουραστείς και να το χαρείς και που ξέρεις,μπορεί να πάτε δύο και να γυρίσετε 3!!!!Μακάρι!!!

 

Μπουμπουλίνα μου εύχομαι και σε σένα το συντομότερο με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και παλι. Χαθηκα γιατι ελειπα διακοπες. κι εγω τιποτα ακομη!!!!!!!!! Διανυω τις γονιμες μερες και ευχομαι στον εαυτο μου αυτος ο μηνας να ειναι τυχερος.. Δεν αντεχω αλλο βρε κοριτσια πανε 9 μηνες απο την αποβολη κι ακομη τιποτα.. Λετε να φταιει κατι;;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ANAMP! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ? ΕΓΩ ΑΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΠΩ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ 1 ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙ..ΒΕΒΑΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ , ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ...ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΓΧΟΣ...ΑΠΛΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ,

 

Σας διαβαζω εδω και καιρο αλλα δεν εχω γραψει πολλες φορες.Θελω απλα να σας πω οτι η φυση ξερει καλυτερα απο εμας καμια φορα και δεν πρεπει να το βαζετε κατω ουτε να στεναχωριεστε.το να μεινεις εγκυος σχεδον αμεσως δεν παει να πει οτι θα εισαι και η τυχερη.Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια που εμεινα εγκυος χωρις κοπο εφτασα 38 εβδομαδες και δυστυχως το εχασα...Εν ολιγις αυτο που θελω να πω ειναι ''ακουστε το σωμα σας''''φροντιστε τον εαυτο σας!!Δεν χρειαζεται να στεναχωριεστε και να αγχωνεστε αυτο δεν σας βοηθαει καθολου.Βαλτε και τους συζηγους στο παιχνιδι!Δωστε λιγο απο το αγχος και σε εκεινους....συζητηστε το και εδω!Αλλα μην το βαλετε κατω!!ΠΟΤΕ!!

 

Ολα ειναι για εμας τους ανθρωπους...τι να κανουμε...κοιταμε μπροστα χχχχχ:P

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ , ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι και η ηλικια που παιζει ρολο 39 και με εχει αγχωσει πολυ μ αυτο. εξετασεις εχω κανει ολα καλα μου ειπε, και ο αντρας μου ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ,

 

Σας διαβαζω εδω και καιρο αλλα δεν εχω γραψει πολλες φορες.Θελω απλα να σας πω οτι η φυση ξερει καλυτερα απο εμας καμια φορα και δεν πρεπει να το βαζετε κατω ουτε να στεναχωριεστε.το να μεινεις εγκυος σχεδον αμεσως δεν παει να πει οτι θα εισαι και η τυχερη.Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια που εμεινα εγκυος χωρις κοπο εφτασα 38 εβδομαδες και δυστυχως το εχασα...Εν ολιγις αυτο που θελω να πω ειναι ''ακουστε το σωμα σας''''φροντιστε τον εαυτο σας!!Δεν χρειαζεται να στεναχωριεστε και να αγχωνεστε αυτο δεν σας βοηθαει καθολου.Βαλτε και τους συζηγους στο παιχνιδι!Δωστε λιγο απο το αγχος και σε εκεινους....συζητηστε το και εδω!Αλλα μην το βαλετε κατω!!ΠΟΤΕ!!

 

Ολα ειναι για εμας τους ανθρωπους...τι να κανουμε...κοιταμε μπροστα χχχχχ:P

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ , ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!

 

 

 

markela35 πραγματικά αυτό είναι τραγικό!!Ευχομαι πολύ συντομα ενα μωράκι να σε κάνει να το ξεχάσεις!Είχα προβλήματα στην εγκυμοσύνη μου και τους 2,5 τελευταίους μήνες προσπαθούσα να κρατήσω το μωρό μέσα στην κοιλιά μου..όλος αυτός ο φόβος....Μια μέρα είχα πάει στο γιατρό και συνάντησα μια γυναίκα που μόλις βγήκε απ το νοσοκομείο μετα απο καισαρική στις 39 εβδομαδες και χωρις το μωρό...Πραγματικά ήθελα να ξαπλώσω στο πάτωμα και να φωνάξω "πάρτε μου το παιδί τώρα"

τελικά τα καταφέραμε και οι δύο κι εγώ και το μωράκι,δόξα το Θεο!

Μη σταματήσεις!Καμιά σας να μη σταματήσει!Ισως είναι γραφτό σε άλλο μωράκι να γεννηθεί και σίγουρα η φύση ξέρει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Εύη μου το ξέρω ότι έχεις δίκιο.Δεν θα τα παρατήσω,απλά καμιά φορά με πιάνει το παράπονο.Μετά μπαίνω στο forum και παίρνω πολύ θάρρος!!!

 

Μαρκέλα λυπάμαι πολύ για το μωράκι σου.Πραγματικά δεν μπορώ καν να διανοηθώ,πως είναι να σου συμβαίνει κάτι τέτοιο.Όμως τελικά έχεις δίκιο.Η φύση ξέρει καλύτερα από όλους μας.

 

Κορίτσια με πίστη,υπομονή,επιμονή και όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος,θα έρθουν τα μωράκια μας.Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...