Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ειναι καθολου σταθερος ο κυκλος μου καποιες φορες εχω 31 μερες αλλες 36 γι αυτο ρωτησα

 

αναφερετε στο μηνυμα σας κυκλο 35 ημερων...

 

Σε καθε περιπτωση, 5 ημερες πριν την περιοδο ειναι μη γονιμες συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

ειχα γραψει και πιο πανω οτι Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ Μ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ 20/6 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΤΙΣ 25/7 ΔΛΔ ΚΥΚΛΟΣ 35 ΗΜΕΡΩΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΟΣΟ ΕΧΩ 35-36-37 ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ 20 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 21/7 ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΗ ΕΠΑΦΗ

kstUp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου τινακι....κι εγω εχω κυκλο 33 ημερων και απο οτι μου ειχε πει η γιατρος οι γυναικες με μεγαλο κυκλο εχουν ωορρηξία αργα..οποτε υπαρχει περιπτωση να εγινε η συληψη οταν λες..αυριο περιμενεις να αδιαθετησεις??

 

εν τω μεταξυ το στηθος μου ειναι παρα πολυ πρησμενο χωρις να ποναει η κοιλια μου τερμα πρησμενη πρωτη φορα εχω τοσο πριξιμο στην κοιλια και εδω και 2 μερες ποναω συνεχομενα με κραμπουλες..που ως συνηθως ποναω λιγο μια βδομαδα πριν την περιοδο και μετα οταν μου ερθει..δεν ξερω τι να κανω ειναι πολυ νωρις ακομα για να ξερω

kstUp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειχα γραψει και πιο πανω οτι Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ Μ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ 20/6 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΤΙΣ 25/7 ΔΛΔ ΚΥΚΛΟΣ 35 ΗΜΕΡΩΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΟΣΟ ΕΧΩ 35-36-37 ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ 20 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 21/7 ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΗ ΕΠΑΦΗ

 

Αν ο κυκλος ειναι 35-37 ημερων και περιμενετε στις 25/7 και η επαφη ηταν 20 και 21, τοτε εισασταν περιπου 5-7 ημερες πριν την αναμενομενη επαφη, που σημαινει εκτος γόνιμων ημερων, εκτος και αν ο συγκεκριμενος κυκλος ηταν προγραμματισμενος (παρα τα συνηθισμενα του οριο) να ειναι μεγαλυτερος. Αρα ειναι δυσκολο να υπαρχει κυηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουκλιτσες μου τι κανετε??????? εγω μολις εκανα τεστ..!!!!!!!!!!! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!με το καλο σου ευχομαι!!εγω εκανα το σαββατο κ την δευτερα εχω ραντεβου με τον γυναικολογο μου!!χαιρομαι που περνουνε σειρα μια μια!! Συντομα να ακουσουμε νεα κ απο τις υπολοιπες!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ.....ΕΓΩ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ.... ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ...ΦΙΛΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ.....ΕΓΩ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ.... ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ...ΦΙΛΙΑ!

 

Καμπιος περασα ακριβως το ιδιο τον μαρτιο οπως εχω ξαναπει.στην αρχη στεναχωρηθηκα αλλα η παρηγορια μου ηταν οτι η φυση ξερει καλυτερα.να δεις που συντομα θα φυτρωσει το σπορακι!! Οπως πολυ σωστα διαβασα καπου μια φορα εγκυος παντα εγκυος!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!με το καλο σου ευχομαι!!εγω εκανα το σαββατο κ την δευτερα εχω ραντεβου με τον γυναικολογο μου!!χαιρομαι που περνουνε σειρα μια μια!! Συντομα να ακουσουμε νεα κ απο τις υπολοιπες!!

 

Μπραβο κοριτσια....συγχαρητηρια!!!να προσεχετε παρα πολυ τωρα....:P

Να σας πω κ εγω τα δικα μου τωρα....εχω ενα κοριτσακι 4 ετων στο οποιο εμεινα με τον πρωτο μηνα προσπαθειων εγκυος...:P

το γεναρη που μας περασε αποφασισαμε να ξεκινησουμε προσπαθειες για το δευτερο...εμεινα στο 2ο μηνα προσπαθειων εγκυος...αλλα δυστυχως το εμβρυο παλινδρομησε 5 1/2 εβδομαδων...εκανα αποξεση κ ο γιατρος ειπε αφου περασουν απο 3 μηνες οπωσδηποτε να ξαναρχισω προσπαθειες....τοτε δεν σας κρυβω οτι ημουν πολυ στεναχωρημενη κ μου πηρε αρκετο καιρο για να νιωσω καλα...τωρα ειμαι στο 2ο μηνα προσπαθειων...τον περασμενο μηνα ειχα 4 μερες καθυστερηση ενω εχω παντα σταθερο κυκλο κ ειχα χαρει πολυ νομιζα πως τα ειχαμε καταφερει αλλα δυστυχως αδιαθετησα....τωρα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου με κυκλο 26 ημερων περιμενω...ειχαμε καθημερινες επαφες με τον αντρουλη μου κ τωρα ειμαστε σε αναμονη!!!μακαρι να μεινουμε ολες πολυ συντομα....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες καλησπέρα!! Ελλε συγχαρητήρια, σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη, τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Να σας πω κι εγώ την ιστορία μου!!! Αυτόν το μήνα αδιαθέτησα 5/7... (με πάντα σταθερό κύκλο 28 ημερών) έγινε ολοκληρωμένη η πράξη την 6η και 7η μέρα του κύκλο και την 18η... Συμπτώματα ωορηξίας με πόνο στην κοιλιά ένιωσα την 10η μέρα του κύκλου μου αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη για το αν έγινε τελικα την 10η ή την 14η... Τώρα απο τότε που ένισα αυτά τα πονάκια και μετα άρχισα να έχω πόνους σαν τις περιόδου και στην κοιλιά, και στην μέση, συχνοουρία, ακμή...Τις τελευταίες δε μέρες έχει αρχίσει να με πονάει το στήθος και να το νιώθω βαρύ, και κάθε απόγευμ ότι και να φάω νιώθω φούσκωμα και έχω δυσπεψία και η θερμοκρασία μου κυμαίνεται απο 36,8-37,2.... Είμαι και εγώ σε ανμονή καθώς περιμένω 1/8... Ελπίζω να είναι μωράκι και όχι η φαντασία μου:confused::confused:.........

Link to comment
Share on other sites

Ελλε μπράβο..χαιρομαι πολυ για σενα....μακαρι να σου πανε ολα καλα, οπως τα ονειρευεσαι :P;):P...εεε και να μη μας ξεχασεις τωρα!!!:(:(

Καμπιος μου μη στεναχωριεσαι..θα δεις θα τα καταφερουμε και εμεις...και ολες οσες θελουν να γινουν μανουλες...μια μια στη σειρα!!!! το πιστευω...κοιτα να χαλαρωσεις,μη το σκεφτεσαι και θα ξαναρθει συντομα...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες καλησπέρα!! Ελλε συγχαρητήρια, σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη, τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Να σας πω κι εγώ την ιστορία μου!!! Αυτόν το μήνα αδιαθέτησα 5/6... (με πάντα σταθερό κύκλο 28 ημερών) έγινε ολοκληρωμένη η πράξη την 6η και 7η μέρα του κύκλο και την 18η... Συμπτώματα ωορηξίας με πόνο στην κοιλιά ένιωσα την 10η μέρα του κύκλου μου αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη για το αν έγινε τελικα την 10η ή την 14η... Τώρα απο τότε που ένισα αυτά τα πονάκια και μετα άρχισα να έχω πόνους σαν τις περιόδου και στην κοιλιά, και στην μέση, συχνοουρία, ακμή...Τις τελευταίες δε μέρες έχει αρχίσει να με πονάει το στήθος και να το νιώθω βαρύ, και κάθε απόγευμ ότι και να φάω νιώθω φούσκωμα και έχω δυσπεψία και η θερμοκρασία μου κυμαίνεται απο 36,8-37,2.... Είμαι και εγώ σε ανμονή καθώς περιμένω 1/8... Ελπίζω να είναι μωράκι και όχι η φαντασία μου:confused::confused::confused:....

 

αυτα τα νιωθω κ εγω μετα την ωορρηξια μου κ ειχα καθημερινες επαφες...περιμενω 1/8 εγω...μακαρι να ειμαστε εγκυουλες!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα νιωθω κ εγω μετα την ωορρηξια μου κ ειχα καθημερινες επαφες...περιμενω 1/8 εγω...μακαρι να ειμαστε εγκυουλες!!:wink:

 

Δηλαδή είμαστε μαζί!!!!! Μακάρι να υπάρχει ένα σποράκι μέσα μας!!!!!!!! Και φυσικα τώρα μην χαθούμε...Πρέπει να μάθουμε τί θα γίνει 1/8.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή είμαστε μαζί!!!!! Μακάρι να υπάρχει ένα σποράκι μέσα μας!!!!!!!! Και φυσικα τώρα μην χαθούμε...Πρέπει να μάθουμε τί θα γίνει 1/8.....

 

ναι...εννοειται μν χαθουμε....μακαρι να ειμαστε να μην μπουμε ακομα εναν μηνα σε αυτη τη διαδικασια...εχεις αλλο παιδακι εσυ?

Link to comment
Share on other sites

ναι...εννοειται μν χαθουμε....μακαρι να ειμαστε να μην μπουμε ακομα εναν μηνα σε αυτη τη διαδικασια...εχεις αλλο παιδακι εσυ?

 

Όχι... Εμάς μας προέκυψαν οι προσπάθειες αυτών των λίγων ημερών και τωρα γλυκαθήκαμε στην ιδέα και περιμένουμε... Εσύ έχεις τίποτα περίεργο που να μπορεί να θεωρηθεί σύμπτωμα?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω τοσο πολυ για τις ευχες !!!!!! ελπιζω να πανε ολα καλα!!! πρωτη φορα και το ανχος με κυριευσε..ολα μου φαινοντε βουνο!!!!

ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα!!!!! συντομα να ερθει και σε εσας το πολυποθητο!!!!!!!!!!!!!!! χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!!!

αααα και τελικα τα συμπτωματα μοιαζουν πολυ με της περιοδου;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Εμάς μας προέκυψαν οι προσπάθειες αυτών των λίγων ημερών και τωρα γλυκαθήκαμε στην ιδέα και περιμένουμε... Εσύ έχεις τίποτα περίεργο που να μπορεί να θεωρηθεί σύμπτωμα?

 

κατι τραβηγματακια νιωθω χαμηλα κ εγω κ πονους περιοδου πολυ νωριτερα απο οτι συνηθως...υπομονη κ θα δουμε.......

Link to comment
Share on other sites

κατι τραβηγματακια νιωθω χαμηλα κ εγω κ πονους περιοδου πολυ νωριτερα απο οτι συνηθως...υπομονη κ θα δουμε.......

 

Εννοείτε αυτό!! Λοιπόν καλό βράδυ και τα ξαναλέμε σύντομα!! byeeee

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε??εγω μεσα στο ανχος!!! εκανα χοριακη σημερα και βγηκε 106 δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο...τη προηγουμενη βδομαδα ηταν 3,55.........ειναι καλος ο ρυθμος αυξησης αραγε???? τη δευτερα μ ειπαν να ξανακανω κι αναλογος το αποτελεσμα θα παω και στη γιατρο...εχω και τραβηγματα στη κοιλια απο το φοβο μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε??εγω μεσα στο ανχος!!! εκανα χοριακη σημερα και βγηκε 106 δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο...τη προηγουμενη βδομαδα ηταν 3,55.........ειναι καλος ο ρυθμος αυξησης αραγε???? τη δευτερα μ ειπαν να ξανακανω κι αναλογος το αποτελεσμα θα παω και στη γιατρο...εχω και τραβηγματα στη κοιλια απο το φοβο μου!!!!!!

 

 

Δεν ειπαμε οτι το αγχος δεν κανει καλο? Να σκεφτεσαι μονο θετικα...να τα βλεπεις ολα με αισιοδοξια...οχι τιποτα αλλο,μη μεταδιδεις το στρες σου στο μπεμπε!!!;)

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...