Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα...και εγώ νευριαζω και μετά ζητάω συγχώρεση...νομίζω οτι ειναι φυσιολογικο ..δεν ειναι οτι αμφισβητουμε κατι απλα απορουμε γιατι μας ξεχασε..

 

Δεν μας ξεχασε...απλα διαλεγει το καλυτερο,το πιο τυχερο...το πιο καλο του αγγελουδι για να το προσεχουμε:wink:;-)

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω εχω ακομα καθυστερηση..δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης 1000%. αφου το τεστ ωορηξιας εβγαινε διαρκως αρνητικο,απλα τωρα που πρεπει να παρω τα serpafar μου καθυστερει για να μου σπασει τα νευρα...και εγω εχω υγρα ή οταν δεν εχω νιωθω υγρη σα να μου κατεβαινει,τρεχω τουαλετα αλλα τιποτα,το στηθος μου πρησμενο και ποναω μονο στη μια πλευρα...νομιζω τελικα οτι ολο αυτο το προκαλω μονη μου απο το αγχος μου..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ακομα καθυστερηση..δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης 1000%. αφου το τεστ ωορηξιας εβγαινε διαρκως αρνητικο,απλα τωρα που πρεπει να παρω τα serpafar μου καθυστερει για να μου σπασει τα νευρα...και εγω εχω υγρα ή οταν δεν εχω νιωθω υγρη σα να μου κατεβαινει,τρεχω τουαλετα αλλα τιποτα,το στηθος μου πρησμενο και ποναω μονο στη μια πλευρα...νομιζω τελικα οτι ολο αυτο το προκαλω μονη μου απο το αγχος μου..

ποσες μέρες έχεις καθυστέρηση?μωρέ και εγώ αυτό λέω στον εαυτό μου πως από την επιθυμία μου τα βλέπω όλα σαν συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά ποτέ δεν ξέρουμε σίγουρα..μπορεί να έχουμε δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου ιστορια : στην προηγουμενη εγκυμοσυνη (ατυχη) η χαρα μας ηταν ατελειωτη..οταν πηγα να κανω τις εξετασεις του 3 τριμηνου δε θυμαμαι πως τις λενε..μια αιματος και ενας υπερηχος θα εκανα την αιματολογικη και τον υπερηχο μετα απο μια εβδομαδα...επεμενα να κανω και εναν απλο υπερηχο να δω πως θα ειναι το μωρακι μου...ο αντρας μου επεμενε πως δεν εκανε...εγω ανενδοτη..θα τον εκανα...ετοιμαστηκα και η γιατρος στους υπερηχους με το που ξεκινησε κατεβασε το κεφαλι..εγω απο τη χαρα μου και τηνν ανυπομονισια δεν καταλαβαινα τπτ. ο αντρας μου την κοιταει και τη ρωταει τι συμβαινει? αυτη ρωτησε αν μας ειχε πει ο γιατρος να κανουμε υπερηχο και οτι επρεπε να μιλησουμε μαζι του... 1ο σοκ...:arrow:μετα απο πολυ επιμονη μας ειπε οτι ηταν νεκρο...παθαμε σοκ...πηγαμε κλαιγοντας στο γιατρο μας που ηταν στο ιδιο νοσοκομειο και ειπε οτι επρεπε να κανουμε αμεσως αποξεση..μονο εκλαιγα.2ο σοκ :arrow: οταν συνηλθα απο τη ναρκωση βρισκομουν αναμεσα σε κοπελες που μολις ειχαν γεννησει με τα μωρα τους στην αγκαλια και τους εδειχναν πως να θυλαζουν.3ο σοκ:arrow: τα απογευμα γυρισαμε σπιτι και προσπαθουσα να παρηγορησω τον αντρα μου ο οποιος ελεγε οτι ο Θεος δε μας αγαπαει κτλ ...4 σοκ :arrow: μετα απο 5 ημερες πηγα τουαλετα και δεν φανταζεστε τι επαθα...που επεσε το ταμπον που ειχαν ξεχασει στο νοσοκομειο...τραγικο?

Γλυτωσα στο τσακ τη συψαιμια!!!! Φυσικα και αλλαξα γιατρο ο οποιος στην αρχη επεμενε οτι μου ειπε να το βγαλω απλα δεν το θυμομουν απο τη ναρκωση και οταν του απεδειξα οτι θυμομουν τα παντα μου ειπε...ελα δεν εγινε και τπτ...

Πιστευω πολυ στο Θεο..καθε βραδυ πριν γινει αυτο προσευχομουν στην Παναγια να με με βοηθησει να γεννησω γερο παιδι...και προφανως με λυπηθηκε και μου το πηρε..γιατι μας ειπαν οτι η παλλινδρομη κυηση οφειλεται στο οτι το εμβρυο δεν ειναι υγιες...Εχω γνωστη της οποιας δεν παλλινδρομησε δυστυχως και της το πηραν 5 μηνων...Πηγα και στην Αγια Ειρήνη με το μηλο..το ξερω οτι θα μεινω εγκυος αλλα δε μπορω να περιμενω...αν τοτε ολα πηγαιναν καλα τωρα θα ειχα ενα μωρακι 3 ημερων...σας τα λεω και κλαιω....σας τα λεω και κλαιω γιατι δε μπορω να τα πω πουθενα αλλου...θελω να νομιζουν οτι ειμαι δυνατη και οτι το εχω ξεπαρασει γιατιι βαρεθηκα να ακουω συνεχως...μικροι ειστε..θα κανετε αλλο...κτλ.

Συγνωμη αν σας κουρασα...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου ιστορια : στην προηγουμενη εγκυμοσυνη (ατυχη) η χαρα μας ηταν ατελειωτη..οταν πηγα να κανω τις εξετασεις του 3 τριμηνου δε θυμαμαι πως τις λενε..μια αιματος και ενας υπερηχος θα εκανα την αιματολογικη και τον υπερηχο μετα απο μια εβδομαδα...επεμενα να κανω και εναν απλο υπερηχο να δω πως θα ειναι το μωρακι μου...ο αντρας μου επεμενε πως δεν εκανε...εγω ανενδοτη..θα τον εκανα...ετοιμαστηκα και η γιατρος στους υπερηχους με το που ξεκινησε κατεβασε το κεφαλι..εγω απο τη χαρα μου και τηνν ανυπομονισια δεν καταλαβαινα τπτ. ο αντρας μου την κοιταει και τη ρωταει τι συμβαινει? αυτη ρωτησε αν μας ειχε πει ο γιατρος να κανουμε υπερηχο και οτι επρεπε να μιλησουμε μαζι του... 1ο σοκ...:arrow:μετα απο πολυ επιμονη μας ειπε οτι ηταν νεκρο...παθαμε σοκ...πηγαμε κλαιγοντας στο γιατρο μας που ηταν στο ιδιο νοσοκομειο και ειπε οτι επρεπε να κανουμε αμεσως αποξεση..μονο εκλαιγα.2ο σοκ :arrow: οταν συνηλθα απο τη ναρκωση βρισκομουν αναμεσα σε κοπελες που μολις ειχαν γεννησει με τα μωρα τους στην αγκαλια και τους εδειχναν πως να θυλαζουν.3ο σοκ:arrow: τα απογευμα γυρισαμε σπιτι και προσπαθουσα να παρηγορησω τον αντρα μου ο οποιος ελεγε οτι ο Θεος δε μας αγαπαει κτλ ...4 σοκ :arrow: μετα απο 5 ημερες πηγα τουαλετα και δεν φανταζεστε τι επαθα...που επεσε το ταμπον που ειχαν ξεχασει στο νοσοκομειο...τραγικο?

Γλυτωσα στο τσακ τη συψαιμια!!!! Φυσικα και αλλαξα γιατρο ο οποιος στην αρχη επεμενε οτι μου ειπε να το βγαλω απλα δεν το θυμομουν απο τη ναρκωση και οταν του απεδειξα οτι θυμομουν τα παντα μου ειπε...ελα δεν εγινε και τπτ...

Πιστευω πολυ στο Θεο..καθε βραδυ πριν γινει αυτο προσευχομουν στην Παναγια να με με βοηθησει να γεννησω γερο παιδι...και προφανως με λυπηθηκε και μου το πηρε..γιατι μας ειπαν οτι η παλλινδρομη κυηση οφειλεται στο οτι το εμβρυο δεν ειναι υγιες...Εχω γνωστη της οποιας δεν παλλινδρομησε δυστυχως και της το πηραν 5 μηνων...Πηγα και στην Αγια Ειρήνη με το μηλο..το ξερω οτι θα μεινω εγκυος αλλα δε μπορω να περιμενω...αν τοτε ολα πηγαιναν καλα τωρα θα ειχα ενα μωρακι 3 ημερων...σας τα λεω και κλαιω....σας τα λεω και κλαιω γιατι δε μπορω να τα πω πουθενα αλλου...θελω να νομιζουν οτι ειμαι δυνατη και οτι το εχω ξεπαρασει γιατιι βαρεθηκα να ακουω συνεχως...μικροι ειστε..θα κανετε αλλο...κτλ.

Συγνωμη αν σας κουρασα...

χαρά μου πόσο μα πόσο λυπάμαι!πέρασες πολύ δύσκολα...αλλά πρέπει να είσαι δυνατή να προσπαθείς και σύντομα θα κρατάς ένα μωράκι στην αγκαλιά σου.Δυστυχώς σε πολλές εγκυμοσύνες δεν πάνε όλα καλά..σίγουρα για μια γυναίκα αυτή η εμπειρία είναι μεγάλο πλήγμα.Μη το βάζεις κάτω καλή μου..όσο για την Αγία Ειρήνη να πιστεύεις...ξέρω πολλές γυναίκες που τις βοήθησε και γενικά η πίστη μας στον θεό πάντα βοηθάει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρα μου ολα θα πανε καλα απο δω και περα θα το δεις !! Να εισαι χαρουμενη και να πιστευεις!! Συντομα θα γινεις μανουλα θα το δεις. Περασα κι εγω τα ιδια το νοεμβρη με αποβολλη. Ξυπνησα ενα πρωι με πολυ αίμα και πονους ηταν αιφνιδια αποβολλη δεν μπορουσα να κανω τιποτα!! απο τοτε προσπαθουμε και τιποτα ακομη. Σε πολλες κοπελες συμβαινει για καποιο λογο!! Εχε πιστη και δυναμη και συντομα θα παρεις μεγαλη χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΞΑΝΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΧΑΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑΜΑ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ...ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ....ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΣΑΣ ΞΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ ΤΟΥ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.....ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΕΚΛΑΙΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ....ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΟΙ ΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ! ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΜΕΝΑ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ....

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω κοριτσια οτι "ολα θα γινουν" αλλα το λαχταρω τοσο πολυ που νομιζω οτι οι μηνες που περνουν χωρις αποτελεσμα μου φαινονται σαν χρονια...

Ουτε εγω αδιαθετησα αλλα πριν λιγο ειδα καφε υγρα που σημαινει οτι μεχρι αυριο το μεσημερι σιγουρα θα με επισκευθει η "ακατανομαστη " οπως τη λετε...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ.....ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ? ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΒΛΕΠΑΜΕ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΔΙ! ΜΠΟΡΕΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ.....ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ! :P ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ...ΜΗ ΤΟ ΑΦΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΩΣΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙ....ΣΟΡΥ ΑΝ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ.....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ: ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΑΠΗ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ! ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ.....ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ? ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΒΛΕΠΑΜΕ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΔΙ! ΜΠΟΡΕΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ.....ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ! :P ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ...ΜΗ ΤΟ ΑΦΗΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΩΣΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙ....ΣΟΡΥ ΑΝ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ.....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ: ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΑΠΗ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ! ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!:lol:

 

 

καλημέρα κοριτσια..Καμπιος εχεις απολυτο δικιο..το εχω σκεφτει και εγω αυτο γιατι μερικες φορες καταλαβαινα οτι εχω γινει υστερικη και φοβομουν τον ιδιο μου τον εαυτο..φαντασου ο αντρας μου με τα δικα του ματια πως θα με εβλεπε..Το ξαναλεω παλι : απο τη μερα που γραφτηκα εδω και εχω εσας να μοιραζομαι αυτα που σκεφτομαι εχω ηρεμησει πολυ..ο αντρας μου δεν το ξερει και με ρωταει...εισαι καλα ε? μπραβο..

αα...και τελικα μου ηρθε σημερα η ακατανομαστη αλλα δεν με πειραζει....

να εχετε μια ομοορφη μερα...φιλακια...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ...ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΓΛΙΣΤΡΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΛΑΤΣ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ...ΓΥΡΝΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ 1 ΠΡΑΓΜΑ ΣΑ ΜΠΑΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΑΧΥΡΕΥΣΤΟ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ? ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ...ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ? ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ...ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΓΛΙΣΤΡΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΛΑΤΣ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ...ΓΥΡΝΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ 1 ΠΡΑΓΜΑ ΣΑ ΜΠΑΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΑΧΥΡΕΥΣΤΟ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ? ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ...ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ? ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ...

 

Λεγονται πηγματα αυτα τα κομματια που πεφτουν...Καμμια φορα οταν η περιοδος κατεβαινει γρηγορα δεν προλαβαινει να "διαλυθει" και πεφτει μ αυτην τη μορφη..Εχουμε μια ουσια που διαλυει το αιμα πριν την περιοδο και μας ερχεται σε υγρη μορφη,οταν το αιμα ειναι αρκετο και δεν προλαβαινει αυτη η ουσια να το διαλυσει εχουμε πηγματα...

Στο λεω οσο πιο απλα μπορω..Προ ημερων το εψαξα γιατι κι εγω καμμια φορα εχω τετοια.Δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο..

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Καμπιος μην ανησυχεις ειναι πηγματα αυτα και ειναι καλο να εχουμε. Ειχα ρωτησει το γιατρο και μου ειπε αν βλεπω πηγματα σημαινει οτι καθαριζει καλα το ενδομητριο. Πολυ ωραιο αυτο που εγραψες καμπιος... κι εγω εχω νιωσει ετσι για τον αντρα μου!!! Χαρα δεν πειραζει τον αλλο μηνα παλι προσπαθειες ολες μαζι κοριτσια. Δεν μου απαντησε καμια γνωριζετε κατι για την πρεγκυλ σε φυσικο κυκλο;; εχει παρενεργειες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!!!!!Κάμπιος μου θα συμφωνήσω με τις υπόλοιπες κοπέλες όσον αφορα τα πήγματα!μην αγχώνεσαι και μην στεναχωρίεσαι!!!

κορίτσια πάμε γερά για τον νέο κύκλο όλες!κάτι μου λέει ότι την άνοιξη θα είμαστε με μωράκια αγκαλιά!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:!σας φιλώ όλες και σας στέλνω θετική ενέργεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια και απο μένα. Ξεκινάμε χαλαρά τις προσπαθειες για τον επόμενο μήνα και που ξέρουμε μπορει να είναι και ο τελευταίος ΜΗΝΑΣ που παιδευομαστε. Έτσι πρεπει να ξεκινάμε με αισιοδοξία και θετική ενέργεια και πάνω απο ολα να κάνουμε ερωτα πρώτα για εμάς και μετα για να έρθει το παιδάκι μας(για μένα το λέω) γιατι κάπου το έχασα στην πορεία και οι προσπαθειες μου ήταν μονο για να πιάσω παιδι κάτι που φαντάζομαι μετέφερα χωρίς να το καταλαβαίνω και στον άντρα μου. Γυρνάμε σελίδα προσπερνάμε τα παλιά μαθαίνουμε απο τα λάθη μας και πάμε παρακάτω και μακαρι ολα να μας έρθουνε όπως τα θελουμε. Καλή εβδομάδα να έχουμε απο αύριο, και υπομονη και δύναμη για να τα καταφέρουμε.

Έλλε μακαρι να μη σου έρθει η ακατανομαστη και ολα να οφείλονται σε καθυστερημένη σύλληψη.

Καλο βραδυ σε ολα τα κορίτσια της παρέας.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο Τινα ς γιατι και εγω καπου το εχασα...Ηρεμια και χαλαρωση για να μπορουν και οι αντρες μας να ανταπεξέλθουν!!!

Μηπως ξερει καποια η ενεση μετα τα serpafar ποσο κανει?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Καμπιος μην ανησυχεις ειναι πηγματα αυτα και ειναι καλο να εχουμε. Ειχα ρωτησει το γιατρο και μου ειπε αν βλεπω πηγματα σημαινει οτι καθαριζει καλα το ενδομητριο. Πολυ ωραιο αυτο που εγραψες καμπιος... κι εγω εχω νιωσει ετσι για τον αντρα μου!!! Χαρα δεν πειραζει τον αλλο μηνα παλι προσπαθειες ολες μαζι κοριτσια. Δεν μου απαντησε καμια γνωριζετε κατι για την πρεγκυλ σε φυσικο κυκλο;; εχει παρενεργειες;

 

Διαβασα οτι δεν εχει καμια παρενεργεια..ισως και να ειναι η πιο ανωδυνη απο ολες τις αλλες..αν την κανεις σε συνδιασμο με τα serpafar εχεις φουσκωμα απο αυτα...περιμενω πως και πως να την κανω!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!Σήμερα είμαι στην 9η μέρα του κύκλου (δεν έχω σταθερό) και παρατήρησα υγρά κιτρινωπά τα οποία όμως εκτείνονταν όταν τα ακουμπούσα.. Αυτά είναι τα egg-whte ή όχι?

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΓΑΖΩ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΙΜΑ ΠΗΧΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΧΗΜΙΚΗ ΑΠΟΒΟΛΗ....ΓΙΝΕΤΑΙ 1 ΣΤΙΣ 4 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ....ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ , ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ 3-4 ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΙΑΝΩ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ....ΑΥΤΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ.....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ....:):P:p

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΓΑΖΩ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΙΜΑ ΠΗΧΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΧΗΜΙΚΗ ΑΠΟΒΟΛΗ....ΓΙΝΕΤΑΙ 1 ΣΤΙΣ 4 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ....ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ , ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ 3-4 ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΙΑΝΩ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ....ΑΥΤΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ.....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ....:):P:p

 

Κανατε εξεταση χοριακης στο αιμα και βγηκε θετικη? Καλη επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και απο μένα. Ξεκινάμε χαλαρά τις προσπαθειες για τον επόμενο μήνα και που ξέρουμε μπορει να είναι και ο τελευταίος ΜΗΝΑΣ που παιδευομαστε. Έτσι πρεπει να ξεκινάμε με αισιοδοξία και θετική ενέργεια και πάνω απο ολα να κάνουμε ερωτα πρώτα για εμάς και μετα για να έρθει το παιδάκι μας(για μένα το λέω) γιατι κάπου το έχασα στην πορεία και οι προσπαθειες μου ήταν μονο για να πιάσω παιδι κάτι που φαντάζομαι μετέφερα χωρίς να το καταλαβαίνω και στον άντρα μου. Γυρνάμε σελίδα προσπερνάμε τα παλιά μαθαίνουμε απο τα λάθη μας και πάμε παρακάτω και μακαρι ολα να μας έρθουνε όπως τα θελουμε. Καλή εβδομάδα να έχουμε απο αύριο, και υπομονη και δύναμη για να τα καταφέρουμε.

Έλλε μακαρι να μη σου έρθει η ακατανομαστη και ολα να οφείλονται σε καθυστερημένη σύλληψη.

Καλο βραδυ σε ολα τα κορίτσια της παρέας.

 

Αυτη ειναι η σωστη σταση και θεωρηση της καταστασης. Ευχομαι το καλυτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου ιστορια : στην προηγουμενη εγκυμοσυνη (ατυχη) η χαρα μας ηταν ατελειωτη..οταν πηγα να κανω τις εξετασεις του 3 τριμηνου δε θυμαμαι πως τις λενε..μια αιματος και ενας υπερηχος θα εκανα την αιματολογικη και τον υπερηχο μετα απο μια εβδομαδα...επεμενα να κανω και εναν απλο υπερηχο να δω πως θα ειναι το μωρακι μου...ο αντρας μου επεμενε πως δεν εκανε...εγω ανενδοτη..θα τον εκανα...ετοιμαστηκα και η γιατρος στους υπερηχους με το που ξεκινησε κατεβασε το κεφαλι..εγω απο τη χαρα μου και τηνν ανυπομονισια δεν καταλαβαινα τπτ. ο αντρας μου την κοιταει και τη ρωταει τι συμβαινει? αυτη ρωτησε αν μας ειχε πει ο γιατρος να κανουμε υπερηχο και οτι επρεπε να μιλησουμε μαζι του... 1ο σοκ...:arrow:μετα απο πολυ επιμονη μας ειπε οτι ηταν νεκρο...παθαμε σοκ...πηγαμε κλαιγοντας στο γιατρο μας που ηταν στο ιδιο νοσοκομειο και ειπε οτι επρεπε να κανουμε αμεσως αποξεση..μονο εκλαιγα.2ο σοκ :arrow: οταν συνηλθα απο τη ναρκωση βρισκομουν αναμεσα σε κοπελες που μολις ειχαν γεννησει με τα μωρα τους στην αγκαλια και τους εδειχναν πως να θυλαζουν.3ο σοκ:arrow: τα απογευμα γυρισαμε σπιτι και προσπαθουσα να παρηγορησω τον αντρα μου ο οποιος ελεγε οτι ο Θεος δε μας αγαπαει κτλ ...4 σοκ :arrow: μετα απο 5 ημερες πηγα τουαλετα και δεν φανταζεστε τι επαθα...που επεσε το ταμπον που ειχαν ξεχασει στο νοσοκομειο...τραγικο?

Γλυτωσα στο τσακ τη συψαιμια!!!! Φυσικα και αλλαξα γιατρο ο οποιος στην αρχη επεμενε οτι μου ειπε να το βγαλω απλα δεν το θυμομουν απο τη ναρκωση και οταν του απεδειξα οτι θυμομουν τα παντα μου ειπε...ελα δεν εγινε και τπτ...

Πιστευω πολυ στο Θεο..καθε βραδυ πριν γινει αυτο προσευχομουν στην Παναγια να με με βοηθησει να γεννησω γερο παιδι...και προφανως με λυπηθηκε και μου το πηρε..γιατι μας ειπαν οτι η παλλινδρομη κυηση οφειλεται στο οτι το εμβρυο δεν ειναι υγιες...Εχω γνωστη της οποιας δεν παλλινδρομησε δυστυχως και της το πηραν 5 μηνων...Πηγα και στην Αγια Ειρήνη με το μηλο..το ξερω οτι θα μεινω εγκυος αλλα δε μπορω να περιμενω...αν τοτε ολα πηγαιναν καλα τωρα θα ειχα ενα μωρακι 3 ημερων...σας τα λεω και κλαιω....σας τα λεω και κλαιω γιατι δε μπορω να τα πω πουθενα αλλου...θελω να νομιζουν οτι ειμαι δυνατη και οτι το εχω ξεπαρασει γιατιι βαρεθηκα να ακουω συνεχως...μικροι ειστε..θα κανετε αλλο...κτλ.

Συγνωμη αν σας κουρασα...

 

Ειναι φυσικό να εχετε μια πικρία και μια στεναχωρια. Συνεχιστε τις προσπαθειες σας.

Υπηρχε καποιος λόγος που εγινε αυτο? κανατε καποιες εξετασεις στο εμβρυο?

Link to comment
Share on other sites

Κανατε εξεταση χοριακης στο αιμα και βγηκε θετικη? Καλη επιτυχία

 

Καμπιος μου θέλω να εισαι δυνατη..θα τα καταφερουμε..πανω απο ολα να ειμαστε υγιεις και θα τα καταφερουμε θα δεις!!!:D

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...