Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΥΩΣΑ ή ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΜΟΥ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΤΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ Η ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΥΠΗΡΧΕ. ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ....ΠΗΡΑ 1 BUSCOPAN ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΑ...ΤΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ..ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΟΥΤΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ...ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΜΑΤΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ....ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΧΑΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΣΑΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΠΡΗΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ , ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ . 3 ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΝΙΩΘΩ ΧΑΜΗΛΑ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ, ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΟΧΙ ΠΟΝΟ. ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΑΥΤΟ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΆΛΛΑ, ή ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΜΟΝΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ? ΕΣΥ TRIANTAFILENIA TI ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΧΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

 

καταρχην σου ευχομαι ενα φασολακι να μεγαλωνει στην κοιλιτσα σου!

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα εντονους πονους χαμηλα και παροτι ειχα καθυστερηση τα τεστ μου εβγαιναν αρνητικα, ηταν καθυστερημενη συλληψη, 22η μερα του κυκλου:shock:

σε αυτη την εγκυμοσυνη αν εξαιρεσεις το στηθος που πρηστηκε φυσιολογικα ειχα ελαφρα πονακια και ολο ενιωθα οτι θα αδιαθετησω. επισης ειχα και τρελλα νευρα

παντως τον προηγουμενο μηνα πριν μεινω εγκυος ειχα πειστει οτι ειχα ολα τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης, αφου μεχρι και β χοριακη πηγα και εκανα κι ας ειχα αρνητικο τεστ στα χερια μου! περιττο να σου πω για την απογοητευση μου...

παντως οτι και να σου πω δεν εχει σημασια γιατι η καθε εγκυμοσυνη διαφερει οχι απλα απο ανθρωπο σε ανθρωπο αλλα ακομα και στον ιδιο

ξερω οτι ακουγεται ευκολο να το λες -ποσο μαλλον εκ του ασφαλους- αλλα προσπαθησε να εισαι cool

 

by the way τα τεστ τα θελει καμια?

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολκυτα!κ εγω ειχα τον μαρτιο αποβολη αλλα ευτυχως δεν χρειαστηκε αποξεση.το μονο <<δωρακι>> που μου εμεινε ηταν μια κυστη που μεγαλωνε αλλα δοξα τον θεο μετα απο 2μηνη θεραπεια με αντισυλληπτικα εξαφανιστηκε!απλα απο τοτε ο ενασ μου κυκλοσ ηταν στισ 30 μερες ο δευτερος στις 23 κ αντε να δουμε τωρα.εννοειται κ εγω ψαχνω συπτωματα αλλα παραλληλα θυμωνω κ με τον εαυτο μου γιατι το μονο αποτελεσμα ειναι να αγχωνομαι περισσοτερο.ετσι πηρα αποφαση αν δεν σταθεροποιηθει ο κυκλος μου να παω στον γυναικολογο για να ελεγχουμε την ωορηξια μου μηπως κ ετσι ηρεμισω καπως!!!

 

ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!! ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΧΘΕΣ.ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ,ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ!!! ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

:(:(κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουρια αν και σας παρακολουθω αρκετο καιρο.Σημερα πηρα την αποφαση να γραψω γιατι κοντευω να τρελαθω.Ειμαι 2 χρονια παντρεμενη και το τελευταιο 6μηνο προσπαθουμε για το πολυποθητο θαυμα...Μετα απο αρκετους κολπικους υπερηχους ελενξαμε και το σπερμα του αντρα μου οπου μας ειπε ογιατρος οτι ειναι χαμηλης περιεκτικοτητας οποτε και συνεστησε ενα σπερμοδιαγραμμα.Χθες βγηκαν τα αποτελεσματα και μου ειπε οτι εχει κανει λαθος αφου το σπερμα ειναι εξερετικης ποιοτητας με περιπου 98% βιοσιμοτητα 99%ζωτικοτητα και τεσπα αλλα που δεν θυμαμαι!Γεγονος που δεν μας αφηνει αλλα περιθωρια απτο να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση.ΚΑΙ ερωτω εχουν τελιωσει ολα τα περιθωρια???να προχωρησω???ποσο κοστιζει αυτη η διαδικασια???πως θα το πω το βραδυ στον αντρα μου???ας μου απαντηση καποια με αναλογη εμπειρια!!:?:-?
Link to comment
Share on other sites

:(:(κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουρια αν και σας παρακολουθω αρκετο καιρο.Σημερα πηρα την αποφαση να γραψω γιατι κοντευω να τρελαθω.Ειμαι 2 χρονια παντρεμενη και το τελευταιο 6μηνο προσπαθουμε για το πολυποθητο θαυμα...Μετα απο αρκετους κολπικους υπερηχους ελενξαμε και το σπερμα του αντρα μου οπου μας ειπε ογιατρος οτι ειναι χαμηλης περιεκτικοτητας οποτε και συνεστησε ενα σπερμοδιαγραμμα.Χθες βγηκαν τα αποτελεσματα και μου ειπε οτι εχει κανει λαθος αφου το σπερμα ειναι εξερετικης ποιοτητας με περιπου 98% βιοσιμοτητα 99%ζωτικοτητα και τεσπα αλλα που δεν θυμαμαι!Γεγονος που δεν μας αφηνει αλλα περιθωρια απτο να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση.ΚΑΙ ερωτω εχουν τελιωσει ολα τα περιθωρια???να προχωρησω???ποσο κοστιζει αυτη η διαδικασια???πως θα το πω το βραδυ στον αντρα μου???ας μου απαντηση καποια με αναλογη εμπειρια!!:?:-?

 

renial, αν καταλαβα καλα τελικα τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα κ αφου ειναι ετσι γιατι να προχωρησεις σε σπερματεγχυση???στο προτεινε ο γυναικολογος σου??δεν ειμαι βεβαια ειδικη σε αυτο το θεμα κ δεν θελω να σε επιρεασω!:|:-|:|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι 2 χρονια παντρεμενη και το τελευταιο 6μηνο προσπαθουμε για το πολυποθητο θαυμα...Μετα απο αρκετους κολπικους υπερηχους ελενξαμε και το σπερμα του αντρα μου οπου μας ειπε ογιατρος οτι ειναι χαμηλης περιεκτικοτητας οποτε και συνεστησε ενα σπερμοδιαγραμμα.Χθες βγηκαν τα αποτελεσματα και μου ειπε οτι εχει κανει λαθος αφου το σπερμα ειναι εξερετικης ποιοτητας με περιπου 98% βιοσιμοτητα 99%ζωτικοτητα και τεσπα αλλα που δεν θυμαμαι!Γεγονος που δεν μας αφηνει αλλα περιθωρια απτο να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση.

Τι ηλικίες έχετε εσύ και ο σύζυγος; Αν είστε ακόμη μικροί γιατί να μπείτε σε τέτοια διαδικασία αφού δεν έχει εντοπιστεί κάποιο πρόβλημα; Νομίζω οτι πρέπει να χαλαρώσετε, να πάτε ρομαντικές διακοπές (γιατί του χρόνου μπορεί να έχετε παρέα) και απλά να παρακολουθείτε τις γόνιμες ημέρες (ακόμα και με τεστ ωορηξίας για τα οποία μπορώ με βεβαιότητα να πω οτι είναι αξιόπιστα). Πάρτε και καμιά πολυβιταμίνη για ένα μήνα, υιοθετήσετε όσο πιο υγιεινή διατροφή μπορείτε, κόψτε το κάπνισμα αν είστε καπνιστές και απολαύστε τη φυσική διαδικασία της επαφής μεταξύ σας. Το διάστημα που προσπαθείτε δεν είναι μεγάλο. Δώστε λίγο περιθώριο ακόμα στον εαυτό σας πριν μπείτε σε διαδικασίες με ψυχικό και οικονομικό κόστος. Άντε και καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑΣ. ΑΚΟΜΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ...ΚΑΙ ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ....ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.! ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ! ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΟΥΣΚΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ , ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΧΑΛΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ....ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ, ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ...ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουρια αν και σας παρακολουθω αρκετο καιρο.Σημερα πηρα την αποφαση να γραψω γιατι κοντευω να τρελαθω.Ειμαι 2 χρονια παντρεμενη και το τελευταιο 6μηνο προσπαθουμε για το πολυποθητο θαυμα...Μετα απο αρκετους κολπικους υπερηχους ελενξαμε και το σπερμα του αντρα μου οπου μας ειπε ογιατρος οτι ειναι χαμηλης περιεκτικοτητας οποτε και συνεστησε ενα σπερμοδιαγραμμα.Χθες βγηκαν τα αποτελεσματα και μου ειπε οτι εχει κανει λαθος αφου το σπερμα ειναι εξερετικης ποιοτητας με περιπου 98% βιοσιμοτητα 99%ζωτικοτητα και τεσπα αλλα που δεν θυμαμαι!Γεγονος που δεν μας αφηνει αλλα περιθωρια απτο να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση.ΚΑΙ ερωτω εχουν τελιωσει ολα τα περιθωρια???να προχωρησω???ποσο κοστιζει αυτη η διαδικασια???πως θα το πω το βραδυ στον αντρα μου???ας μου απαντηση καποια με αναλογη εμπειρια!!

 

Ο έλεγχος για τον άντρα είναι μόνο το σπερμοδιάγραμμα. Αν αυτό είναι καλό τότε δεν το ψάχνεις παραπάνω. Έχε όμως υπόψη ότι το σπέρμα ανανεώνεται κάθε 3μηνο, που σημαίνει ότι μετά από λίγους μήνες μπορεί να έχει διαφορετική εικόνα. Βέβαια το δικό σας φαίνεται turbo, άρα δε νομίζω να αλλάξει δραματικά!!!! Επίσης, προσοχή με τον πυρετό!!!! Δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να ανεβάσει πυρετό πάνω από 38, αμέσως αντιπυρετικό!! Σε αυτή την περίπτωση καταστρέφεται το σπέρμα και πρέπει να περιμένεις περίπου 3 μήνες για τη νέα "σοδειά"...

Εσύ έχεις κάνει ορμονικές εξετάσεις, σαλπιγγογραφία; Αν όχι, θα σου πρότεινα να κάνεις γιατί μια μικρή ορμονική διαταραχή μπορεί να επηρεάζει τη σύλληψη... Εγώ για παράδειγμα είχα λίγο αυξημένη την FSH ή την TSH (δε θυμάμαι), μια ορμόνη που συνδέεται με το άγχος (ναι, έχω πολύ άγχος και το συγκεκριμένο θέμα μου έχει γίνει εμμονή), παίρνω σελήνιο σε χαπάκι και φαίνεται να μειώνεται! Αν μπορείς να μειώσεις τις κακές συνήθειες (διατροφή, κάπνισμα, άγχος) καλό θα ήταν...

Τι ηλικία έχεις; Σε ηλικίες κάτω από 32 (της γυναίκας, ο άντρας δε μας ενδιαφέρει στην παρούσα φάση), υπάρχει μια μέθοδος που έχει τα ίδια αποτελέσματα με τη σπερματέγχυση: από την 9η μέρα κάνεις κολπικό υπέρηχο στο γιατρό σου και παρακολουθείς πώς μεγαλώνει το ωοθηλάκιο! Ο γιατρός ξέρει να σου πει πότε θα γίνει η ωορηξία (συνήθως όταν είναι 20-25 χιλιοστά) και εσύ (εδώ μας ενδιαφέρει και η συμμετοχή του άντρα) κανονίζεις τις επαφές σου το πολύ δυο μέρες πριν την αναμενομένη ωορηξία. Οι πιθανότητες είναι 25% σε κάθε κύκλο, ενώ με τυχαίες επαφές κατά τις γόνιμες μέρες είναι 20%-22%. Αξίζει να το δοκιμάσεις πάντως, πριν αποφασίσεις να μπεις στη διαδικασία της σπερματέγχυσης!

Εγώ το δοκίμασα τον προηγούμενο μήνα, αλλά ενώ μας είπε ο γιατρός επαφή σήμερα, εμείς κάναμε την επόμενη και το χάσαμε μάλλον... Αυτό το μήνα ακολουθήσαμε κατά γράμμα τις οδηγίες του και σε 14 μέρες ακριβώς θα ξέρουμε... Καλή επιτυχία και σε σένα!!!!

Link to comment
Share on other sites

:(:(κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουρια αν και σας παρακολουθω αρκετο καιρο.Σημερα πηρα την αποφαση να γραψω γιατι κοντευω να τρελαθω.Ειμαι 2 χρονια παντρεμενη και το τελευταιο 6μηνο προσπαθουμε για το πολυποθητο θαυμα...Μετα απο αρκετους κολπικους υπερηχους ελενξαμε και το σπερμα του αντρα μου οπου μας ειπε ογιατρος οτι ειναι χαμηλης περιεκτικοτητας οποτε και συνεστησε ενα σπερμοδιαγραμμα.Χθες βγηκαν τα αποτελεσματα και μου ειπε οτι εχει κανει λαθος αφου το σπερμα ειναι εξερετικης ποιοτητας με περιπου 98% βιοσιμοτητα 99%ζωτικοτητα και τεσπα αλλα που δεν θυμαμαι!Γεγονος που δεν μας αφηνει αλλα περιθωρια απτο να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση.ΚΑΙ ερωτω εχουν τελιωσει ολα τα περιθωρια???να προχωρησω???ποσο κοστιζει αυτη η διαδικασια???πως θα το πω το βραδυ στον αντρα μου???ας μου απαντηση καποια με αναλογη εμπειρια!!:?:-?

 

Σπερματέγχυση έκανε η νυφη μου με φάρμακα ηπιότερα και πολυ μικρότερες δόσεις από αυτα της εξωσωματικής!Εκανε 2 ωραιότατα ωαριάκια τα οποία γονιμοποιήθηκαν και τώρα έχουμε δύο ωραιότατα και υγιή μπεμπάκια!! μην τρελλένεσαι πολλοι ήταν στη θέση σου και τώρα έχουν τα νινάκια τους!και έγκυος θα μείνεις και μανούλα θα γίνεις! όσο για τον τρόπο συζητήστε το με τον αντρουλη σου ηρεμα και σε συνεργασία με το γιατρό θα το τσακωσετε το νινάκι!! τώρα για το κόστος μπορείς να μπείς στα site κάποιων κέντρων υποβοηθούμενης γονιμοποίησης και να πάρεις μια ιδέα! καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!σας επιασε η ζεστη?τι κανετε?εγω ειμαι στις μαυρες μου!με χουν πιασει τα γνωστα ασχημα συναισθηματα!μηπως επειδη περιτριγυρίζομαι απο φουσκωμένες κοιλιες και αντε να ξεκολλήσει το μυαλό μου?κουραστηκα να ειμαι στεναχωρημένη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια μου!σας επιασε η ζεστη?τι κανετε?εγω ειμαι στις μαυρες μου!με χουν πιασει τα γνωστα ασχημα συναισθηματα!μηπως επειδη περιτριγυρίζομαι απο φουσκωμένες κοιλιες και αντε να ξεκολλήσει το μυαλό μου?κουραστηκα να ειμαι στεναχωρημένη!

 

Λογικό είναι κορίτσι. Η συναναστροφές όμως με έγκυες ή με μωρά είναι αναπόφευκτες. Μια στενοχώρια λίγο πολύ όλες την έχουμε. Κουράγιο όμως.

Το ξέρω, είναι δύσκολο, σε νιώθω. Πάντως αυτή η ψυχολογική κούραση που φέρνει η μηνιαία απογοήτευση με έχει κάνει να ξεκολλήσω αρκετά και να είμαι πιο χαλαρή. Εύχομαι να τα καταφέρεις κι εσύ όσο γίνεται.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΣΑΚΙ ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ! ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ...ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΤΥΡΑΝΝΙΕΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗ ΤΡΙΤΗ....ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ...ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΙ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ....ΑΧ! ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ....ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΠΑΛΙΟΖΕΣΤΗ,, ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΝ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ, Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ? ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!! ΤΙ ΕΧΩ?:(!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!σας επιασε η ζεστη?τι κανετε?εγω ειμαι στις μαυρες μου!με χουν πιασει τα γνωστα ασχημα συναισθηματα!μηπως επειδη περιτριγυρίζομαι απο φουσκωμένες κοιλιες και αντε να ξεκολλήσει το μυαλό μου?κουραστηκα να ειμαι στεναχωρημένη!

 

νομιζω ολες μας περναμε απο αυτην την φαση!κ εγω να σου πω την αληθεια με τις μερες μου ειμαι!μην στεναχωριεσαι ομως θα ερθει η σειρα μας!!προσπαθεις καιρο??

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τα λογια συμπαραστασης αλλά δυστυχως ξερετε πως είναι η παλιοκατασταση!γιατι να χρειαζεται τόση φασαρια για κατι τόσο φυσιολογικό?anyway, kristy 25 ειμαι στον 13 μήνα προσπαθειων.κάθε μήνας που περνάει επιβαρυνει την ψυχολογια μου.

Καμπιος μου υπομονη!!!σε 3 μερες θα δεις!μακαρι να μη σου ερθει η σιχαμένη να κάνει καποια επιτελους την αρχη να σπασει η γκίνια!!!!

κι εγω περιμένω σε 5 μέρες!μόνο πρηξιμο στο στηθος τιποτα αλλο.ηδη σκέφτομαι την ώρα που θα ρθει η ακατανομαστη και συγχίζομαι!ειναι κι η ζεστη που μου προκαλεί απίστευτο εκνευρισμό!γενικά πολύ χαλια βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τα λογια συμπαραστασης αλλά δυστυχως ξερετε πως είναι η παλιοκατασταση!γιατι να χρειαζεται τόση φασαρια για κατι τόσο φυσιολογικό?anyway, kristy 25 ειμαι στον 13 μήνα προσπαθειων.κάθε μήνας που περνάει επιβαρυνει την ψυχολογια μου.

Καμπιος μου υπομονη!!!σε 3 μερες θα δεις!μακαρι να μη σου ερθει η σιχαμένη να κάνει καποια επιτελους την αρχη να σπασει η γκίνια!!!!

κι εγω περιμένω σε 5 μέρες!μόνο πρηξιμο στο στηθος τιποτα αλλο.ηδη σκέφτομαι την ώρα που θα ρθει η ακατανομαστη και συγχίζομαι!ειναι κι η ζεστη που μου προκαλεί απίστευτο εκνευρισμό!γενικά πολύ χαλια βδομάδα!

 

να φανταστεις οτι εγω νομιζα οτι οποτε αποφασισω οτι θελω μωρακι θα ερθει κατευθειαν!ποσο εξω επεσα!παντως τωρα που μιλαμε για συπτωματα στην εγκυμοσυνη που ειχα(ασχετα που δεν προχωρισε κ επισης αργησα να το καταλαβω για ειχα κατι σαν περιοδο)μου εκανε εντυπωση το στηθος μου που ποτε ξανα δεν το ειχα δει τοσο μεγαλο!κ επισης ανεξηγητη κουραση με ξυπνουσε το πρωι ο αντρας μου κ δεν μπορουσα να σηκωθω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΛΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΜΑΣ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!!!! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ:P:) ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ...ΠΟΛΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ! Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΕΣ :)ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΟΥΜΕ....ΑΝ ΔΕ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ , ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....ΟΚ?ΦΙΛΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΜΑΣ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!!!! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ:P:) ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ...ΠΟΛΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ! Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΕΣ :)ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΟΥΜΕ....ΑΝ ΔΕ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ , ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....ΟΚ?ΦΙΛΙΑ!

 

κοριτσια καλησπέρα και από εμένα.. πρωτη φορα που συνδεομαι αλλα εχω πολλες αποριες και θελω καπου να τα πω...

2 μηνες μετα το γαμο μου μαθαινω οτι ειμαι εγκυος..ανελπιστη χαρα..λιγο πριν τον 3ο μηνα αρχισα να εχω πονακια χαμηλα,αλλα δεν εδωσα σημασια..τελικα ήταν παλλινδρομη κυηση δυστυχως..τωρα 7 μηνες μετα :( τιποτα ακομα..μαθαινω μερα παρα μερα για εγκυμοσυνες γνωστων και εμεις τπτ. ο γιατρος μας ειπε να κανουμε και ενα σπερματοδιαγραμμα,αλλα ο ανδρας μου ουτε που να το ακουσει...χαλασε και ο κυκλος μου και απο 32-35 τωρα εχω καθε 43-45...μου εδωσε και τα utrogestan να τα παιρνω απο τη 16η εως την 32η, κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα,τωρα ειμαι στη 24η του κυκλου αλλα ωορηξια πουθενα και απο εχθες πρηστηκε το στηθος μου και εχω και πονακια...δεν ξερω τι να σκεφτω...πως να ειμαι εγκυος αφου δεν εχω μεχρι τωρα ωορηξια..αρα θα αδιαθετησω...πως να μην το σκεφτομαι συνεχεια..πως να αποβαλλω το αγχος?:cry::cry::cry::cry:

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΜΑΣ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!!!! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ:P:) ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ...ΠΟΛΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ! Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΕΣ :)ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΟΥΜΕ....ΑΝ ΔΕ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ , ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....ΟΚ?ΦΙΛΙΑ!

 

 

ναι βρε Καμπιος μου εχεις δικιο η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!τι κερδιζω με το να μαι χαλια!αισιοδοξία κι εχει ο Θεός όπως είπες!περιμένουμε νέα σου μιας κι εσυ περιμένεις νωρίτερα απ ολες μας!φιλια κοριτσακι!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπέρα και από εμένα.. πρωτη φορα που συνδεομαι αλλα εχω πολλες αποριες και θελω καπου να τα πω...

2 μηνες μετα το γαμο μου μαθαινω οτι ειμαι εγκυος..ανελπιστη χαρα..λιγο πριν τον 3ο μηνα αρχισα να εχω πονακια χαμηλα,αλλα δεν εδωσα σημασια..τελικα ήταν παλλινδρομη κυηση δυστυχως..τωρα 7 μηνες μετα :( τιποτα ακομα..μαθαινω μερα παρα μερα για εγκυμοσυνες γνωστων και εμεις τπτ. ο γιατρος μας ειπε να κανουμε και ενα σπερματοδιαγραμμα,αλλα ο ανδρας μου ουτε που να το ακουσει...χαλασε και ο κυκλος μου και απο 32-35 τωρα εχω καθε 43-45...μου εδωσε και τα utrogestan να τα παιρνω απο τη 16η εως την 32η, κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα,τωρα ειμαι στη 24η του κυκλου αλλα ωορηξια πουθενα και απο εχθες πρηστηκε το στηθος μου και εχω και πονακια...δεν ξερω τι να σκεφτω...πως να ειμαι εγκυος αφου δεν εχω μεχρι τωρα ωορηξια..αρα θα αδιαθετησω...πως να μην το σκεφτομαι συνεχεια..πως να αποβαλλω το αγχος?:cry::cry::cry::cry:

 

 

Καλώς ηρθες χαρά 1981!!!΄καταρχην λυπάμαι για την ατυχή σου εμπειρία!δυστυχώς απ οτι διαβαζω η πρωτη κύηση είναι πολύ συχνο να παλλινδρομεί κι ο λόγος αγνωστος!λογικά ωορρηξία εχεις όπως τα περιγραφεις.24η σε κυκλο 43 ημερων εισαι σχεδον στη μέση!κι εγω χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξία γιατί δεν επαιρνα χαμπαρι και τελικα την βρήκα.τα κανεις σωστα?σορυ αλλά πρεπει να εισαι πολύ τυπική με τις οδηγιες τους!ποια κάνεις?

τώρα στην ερώτηση σου για το αχγος...........join the club!!!οι περισσοτερες εδω ανταλλάσουμε απόψεις για το τι μπορούμε να κάνουμε!προσωπικά βρίσκω συμπαράσταση απτα κορίτσια εδω μέσα!περιμένουμε νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

να φανταστεις οτι εγω νομιζα οτι οποτε αποφασισω οτι θελω μωρακι θα ερθει κατευθειαν!ποσο εξω επεσα!παντως τωρα που μιλαμε για συπτωματα στην εγκυμοσυνη που ειχα(ασχετα που δεν προχωρισε κ επισης αργησα να το καταλαβω για ειχα κατι σαν περιοδο)μου εκανε εντυπωση το στηθος μου που ποτε ξανα δεν το ειχα δει τοσο μεγαλο!κ επισης ανεξηγητη κουραση με ξυπνουσε το πρωι ο αντρας μου κ δεν μπορουσα να σηκωθω!

 

 

kristy25 μου θα ερθει για όλες μας που θα πάει!!!ο επιμένων νικά :wink::wink::wink::wink:!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπέρα και από εμένα.. πρωτη φορα που συνδεομαι αλλα εχω πολλες αποριες και θελω καπου να τα πω...

2 μηνες μετα το γαμο μου μαθαινω οτι ειμαι εγκυος..ανελπιστη χαρα..λιγο πριν τον 3ο μηνα αρχισα να εχω πονακια χαμηλα,αλλα δεν εδωσα σημασια..τελικα ήταν παλλινδρομη κυηση δυστυχως..τωρα 7 μηνες μετα :( τιποτα ακομα..μαθαινω μερα παρα μερα για εγκυμοσυνες γνωστων και εμεις τπτ. ο γιατρος μας ειπε να κανουμε και ενα σπερματοδιαγραμμα,αλλα ο ανδρας μου ουτε που να το ακουσει...χαλασε και ο κυκλος μου και απο 32-35 τωρα εχω καθε 43-45...μου εδωσε και τα utrogestan να τα παιρνω απο τη 16η εως την 32η, κανω τεστ ωορηξιας καθε μερα,τωρα ειμαι στη 24η του κυκλου αλλα ωορηξια πουθενα και απο εχθες πρηστηκε το στηθος μου και εχω και πονακια...δεν ξερω τι να σκεφτω...πως να ειμαι εγκυος αφου δεν εχω μεχρι τωρα ωορηξια..αρα θα αδιαθετησω...πως να μην το σκεφτομαι συνεχεια..πως να αποβαλλω το αγχος?:cry::cry::cry::cry:[/QUO

 

 

Καλη ερωτηση...Αχ αυτο το αγχος που ολα τα καταστρεφει και προπαντως τη διαθεση...

Να μην στεναχωριεσαι αφου εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις:wink::wink::wink:

Προσπαθησε να αποβαλεις το αγχος δεν οδηγει πουθενα και ολα θα αλλαξουν.Ξερω απο αποβολες...μεγαλη απογοητευση..αλλα μη το βαζεις κατω κοπελες με περισσοτερα προβληματα (υγειας) και δεν το βαζουν κατω,αγωνιζονται και προσπαθουν για το μωρακι τους!!!

Οταν κυνηγας κατι αυτο τρεχει πιο μακρια

Ασε τα πραγματα να εξελιχθουν χωρις να βιαζεις καταστασεις.Εμενα αυτο μου διδαξαν οι δυο αποβολες μου.Δεν εγκαταλειπω την προσπαθεια απλα ειμαι πιο χαλαρει!!!Αν δεν μεινω αυτον τον μηνα θα μεινω τον αλλον..τον επομενο...τον μεθεπομενο και παει λεγοντας!!!

Σου ευχομαι να γινεις μανουλα συντομα

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το clear blue με το χαμογελο και καθε μερα βγαινει Ο..το κανω το καθε πρωι,διαβασα στις οδηγιες οτι συμφωνα με τον κυκλο πρεπει να ειναι η 28η ημερα.. αρα στις 19/7, αλλα απο εχθες εχω πρηστει, ποναει το στηθος μου και εχω πονους χαμηλα σα να μου ερχεται περιοδος..μηπως απο τα χαπια που μου δινει μου αλλαζει ο κυκλος και δεν θα προλαβω την ωορηξια?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ που μου απαντατε...ολη τη μερα βασανιζομαι..εχω λιωσει στο ιντερνετ και ψαχνω να βρω απαντησεις..

 

Oλες τα ιδια κανουμε τελικα...Γι αυτο ειναι το φορουμ για να μοιραζομαστε τα αγχοι και τις αγωνιες μας

Εμενα με βοηθησε τοσο πολυ,εχεις με καποιον να τα πεις χωρις να τον κουραζεις:lol::lol::lol::lol:

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το clear blue με το χαμογελο και καθε μερα βγαινει Ο..το κανω το καθε πρωι,διαβασα στις οδηγιες οτι συμφωνα με τον κυκλο πρεπει να ειναι η 28η ημερα.. αρα στις 19/7, αλλα απο εχθες εχω πρηστει, ποναει το στηθος μου και εχω πονους χαμηλα σα να μου ερχεται περιοδος..μηπως απο τα χαπια που μου δινει μου αλλαζει ο κυκλος και δεν θα προλαβω την ωορηξια?

 

 

 

απ οσο ξέρω η LH συντίθεται πρωινές ωρες στον οργανισμό,και δεν πρεπει να χρησιμοποιεις πρωινά ούρα αλλά μεσημεριανά ή απογευματινά.ανετρεξε στις οδηγίες των τεστ και δες τι λέει!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...