Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά τί να κάνουμε. ΥΠΟΜΟΝΗ και θα έρθει πού θα πάει? Το σημαντικό όμως δεν είναι να έρθει μια εγκυμοσύνη αλλά να έρθει μια καλή εγκυμοσύνη με ένα υγειή μωράκι. Στο λέω γιατί το δικό μου παλινδρόμησε

Γνωριζω για την παλινδρομηση που ειχες,το εχω διαβασει σε αλλα θεματα που το αναφερεις,αλλα απο την στιγμη που ολες οι εξετασεις βγηκαν πολυ καλες γιατι εγινε??!Μπορω να φανταστω το αγχος σου,το οποιο μπροστα στο δικο μου,δεν ειναι τιποτα!Παντως ακους πολλες τετοιες περιπτωσεις που πολυ σπανια εχουν και δευτερη ιδια καταληξη...σου ευχομαι ολοψυχα αυτο που ποθεις να ερθει συντομα....:-D:-D ΓΕΡΑ μωρακια σε ολες μας που θελουμε να γινουμε μανουλες!!

Link to comment
Share on other sites

Αργυρώ μου ο γιατρός είπε ότι συνέβηκε λόγω ανωμαλιών των χρωματοσωμάτων κατα την σύλληψη. Αυτό το έπαθαν όλες οι θείες μου και απο την μεριά της μαμάς μου και απο την πλευρά του μπαμπά μου που όμως είναι όλες πολύτεκνες. Είπα λοιπόν να το αφήσω, να προσπαθήσω να το ξεχάσω και να προχωρήσω. Να εξομολογηθώ και κάτι, την κυριακή που πήγα εκκλησία και έβλεπα ολο τον κόσμο που χαιρόταν τα παιδάκια του, όταν πήγα σπίτι, άρχισα να κλαίω με λιγμούς για ώρες γιατί εγώ αυτό που είχα στην κοιλίτσα μου το έχασα. Σε εσένα τί συνέβει και είσαι τόσο αγχωμένη?

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις και το αφηνεις πισω σου,αφου οτι γινεται δεν αλλαζει,απλα το δεχομαστε και προχωραμε μπροστα...οσο για μενα δεν συνεβει κατι συγκεκριμενο,το πολυποθυτο δεν ερχεται και με εχει αγχωσει περισσοτερο απο οτι πρεπει,ιδιως οταν ερχεται η περιοδος δεν μιλαω σε ανθρωπο!!Ειμαι σιγουρη οτι με καταλαβαινεις!Ειναι λογικο καποιες φορες να ξεσπας και να σε πιανει το παραπονο αλλα σκεψου πως οτι συμβαινει γινεται για "καλο",τουλαχιστον ειναι θεμα χρονου για ενα θετικο τεστ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσάκια μου δεν φαντάζεστε πόσο χαίρομοι που βρήκα την παρεούλα σας!! Είναι τόσο όμορφο να μπορείς να μιλάς για τόσο προσωπικά θέματα με κοπέλες που περνάνε ακριβώς την ίδια φάση με εσένα!!! Όπως και να το κάνουμε ο αντρούλης μας δεν μπορεί να αντέξει και πολύ να ακούει συνέχεια φράσεις του τύπου "πάλι αδιαθέτησα..τίποτα δε γίνεται...γιατιιιιιι γιατιιιιι???? γιατί σε εμένα...??" και άαααλλα τέτοια υστερικά!!!!

Αλλά τί να κάνουμε?? Κάπως πρέπει να ξεσπάσουμε κι εμείς!! Το άγχος είναι ανυπόφορο!!!! Καλή επιτυχία σε όλες και με ένα ή δυο(!) μωρά στην κοιλίτσα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια μου δεν φαντάζεστε πόσο χαίρομοι που βρήκα την παρεούλα σας!! Είναι τόσο όμορφο να μπορείς να μιλάς για τόσο προσωπικά θέματα με κοπέλες που περνάνε ακριβώς την ίδια φάση με εσένα!!! Όπως και να το κάνουμε ο αντρούλης μας δεν μπορεί να αντέξει και πολύ να ακούει συνέχεια φράσεις του τύπου "πάλι αδιαθέτησα..τίποτα δε γίνεται...γιατιιιιιι γιατιιιιι???? γιατί σε εμένα...??" και άαααλλα τέτοια υστερικά!!!!

Αλλά τί να κάνουμε?? Κάπως πρέπει να ξεσπάσουμε κι εμείς!! Το άγχος είναι ανυπόφορο!!!! Καλή επιτυχία σε όλες και με ένα ή δυο(!) μωρά στην κοιλίτσα!!!!!!

 

 

Κουνελίτσα , πόσο σε καταλαβαίνω !!!

 

Πέρσι , 23 Αυγούστου , μετά από μια πολύ κουραστική μέρα δουλειάς , ο καλός μου πήγαινε για λίγες μέρες στο χωριό του. Πριν πάμε μαζί στο σταθμό αδιαθέτησα !!! Σε όλη την διαδρομή και μέχρι να φύγει σχεδόν , έκλαιγα , του έλεγα οτι δεν καταλαβαίνει και ουτε θυμάμαι τι άλλο !!! Και δεν θα τον έβλεπα και για 10 μέρες ...άντε μετά να μαζέψω τις υστερίες μου..κι ο κακομοίρης δεν μιλάει. Μια άλλη φορά , που αδιαθέτησα και δεν το ήξερε πήγα ξαφνικά και του είπα ΄έχεις πρόβλημα , να πας για εξετάσεις'. Είχα φρικάρει τελείως. Αυτό τον είχε στεναχωρήσει πολύ. Αντε...τα θυμάμαι τώρα και κλαιω. θα μπει και κανας πελάτης και θα πει τρελλή είναι αυτη.

Λοιπόν από τότε σταμάτησα τις υστερίες γιατί δεν βγαίνουν πουθενά !!!

 

Γι αυτό , ευτυχώς που μπορούμε εδώ να τα λέμε η μια στην άλλη:wink::wink:

6da11a174c.png

 

Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!! 7-4-2011

Link to comment
Share on other sites

Και σκεφτείτε οτι ποτέ δεν κάναμε συγκεκριμένες προσπάθειες..αλλά η υστερία ...υστερία!!!

 

 

Εσείς , Ιωάννα μου , πόσο καιρό προσπαθούσατε πριν μείνεις έγκυος ?

6da11a174c.png

 

Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!! 7-4-2011

Link to comment
Share on other sites

2 μήνες, τον πρώτο ήξερα πότε είχα ωορυξία γιατί πήγα στο γιατρό για παπ τεστ και είδε το ωάριο αλλά ήταν νηστεία και δεν. Τον 2ο ήταν μετά το πάσχα που εκείνη την εβδομάδα δεν νήστευαν καμία μέρα και έμεινα

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 μήνες, τον πρώτο ήξερα πότε είχα ωορυξία γιατί πήγα στο γιατρό για παπ τεστ και είδε το ωάριο αλλά ήταν νηστεία και δεν. Τον 2ο ήταν μετά το πάσχα που εκείνη την εβδομάδα δεν νήστευαν καμία μέρα και έμεινα

 

 

Μην ανυσηχείς καθόλου !!!!! θα μείνεις πάλι γρήγορα και θα πάνε όλα καλά !!!! Τι να πω κι εγώ που είμαι μεγαλοκοπέλα !!!! χα χα χα:P:p

6da11a174c.png

 

Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!! 7-4-2011

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και γω περιμένω το πολυπόθυτο αλλά δυστηχώς,βέβαια εμεις έχουμε κάποιο πρόβλημα απο την πλευρά του άντρα μου όμως συνεχίζω να ελπίζω μήπως χαρούμε και μείς λιγακι.καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια όμως μετά την εμπειρία που είχαμε καλό είναι να γίνονται οι απαραίτητες εξετάσεις και απο τους δύο προληπτικά γιατί όταν εμφανιστεί ίσως σας πειραξει περισσότερο όπως εμένα που πάντα νόμιζα ότι εγώ έχω το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχείς καθόλου !!!!! θα μείνεις πάλι γρήγορα και θα πάνε όλα καλά !!!! Τι να πω κι εγώ που είμαι μεγαλοκοπέλα !!!! χα χα χα:P:p

Ναι σιγά βρε μεγαλοκοπέλα!!!!!!!!!!!

Κουράγιο και όλα θα πάνε καλά.

Δεν ξέρω αλλά εγώ νιώθω υπεραισιόδοξη.(Αν και ακόμα δεν μου ήρθε η περίοδος μετά την απόξενση ?????????????????????????

Ελπίζω το ίδιο και εσείς.

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και γω περιμένω το πολυπόθυτο αλλά δυστηχώς,βέβαια εμεις έχουμε κάποιο πρόβλημα απο την πλευρά του άντρα μου όμως συνεχίζω να ελπίζω μήπως χαρούμε και μείς λιγακι.καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια όμως μετά την εμπειρία που είχαμε καλό είναι να γίνονται οι απαραίτητες εξετάσεις και απο τους δύο προληπτικά γιατί όταν εμφανιστεί ίσως σας πειραξει περισσότερο όπως εμένα που πάντα νόμιζα ότι εγώ έχω το πρόβλημα.

Κουράγιο κοριτσάκι και θα έρθει το νινάκι

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι σιγά βρε μεγαλοκοπέλα!!!!!!!!!!!

Κουράγιο και όλα θα πάνε καλά.

Δεν ξέρω αλλά εγώ νιώθω υπεραισιόδοξη.(Αν και ακόμα δεν μου ήρθε η περίοδος μετά την απόξενση ?????????????????????????

Ελπίζω το ίδιο και εσείς.

 

Και έτσι πρέπει να νιώθεις !!!! Τώρα που διαβάζω όλα αυτά νιώθω ....εντελώς στον κόσμο μου.Εγώ κανά 2 φορές έχω πάρει τεστ. Μήπως έπρεπε να έχω κάνει όλες τις εξετάσεις ????:roll::roll:

6da11a174c.png

 

Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!! 7-4-2011

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια, κιττυ δεν χρειάζεται πανικός αλλά καλά είναι να το έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας γιατί και εμείς αρχίσαμε τις εξετάσεις ένα χρόνο πριν μετά από 2 1/2 χρόνια γάμου και όχι από προτροπή του γιατρού μου διότι δεν είχα πρόβλημα (τον οποίο και άλλαξα) αλλά από αλλό γιατρό όπου ήταν το πρώτο που μας είπε να κάνουμε το σπερμοδιάγραμμα εκεί βέβαια άρχισαν οι στεναχώριες μας αλλά τουλάχιστον ξέρουμε που βαδίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Oταν θες κατι παρα πολυ ερχεται,φτανει να γινεται με αγαπη και επιμονη,οσο αγχωνομαι τοσο περισσοτερο υστερικη γινομαι και το μεταδιδω και στον αντρα μου...κουραγιο σε ολες μας...eri78 καλωσορισες στην παρεα μας απο οτι καταλαβες δεν εισαι μονη.

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο γράφω βρε κορίτσια μπας και πάρω λίγο θάρρος γιατί έχω απελπιστεί τόσα χρόνια που δεν ήξερα ότι έχουμε και πρόβλημα,πάντως μου ανεβάζεται τη διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...