Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια.εδω και εναμιση χρονο προσπαθουμε να κανουμε παιδι με τον αντρα μου.πηγαμε στο γιατρο πριν 6 μηνεσ καναμε ολες τις εξετασεις.εγω δεν ειχα προβλημα αλλα ο αντρασ μου ειχε μετρια κινητικοτητα. εμεις ανγχωθηκαμε λιγο αλλα ο γιατροσ του εδωσε μια θεραπεια και μας ειπε να αποβαλλουμε το αγχος και ολα θα πανε καλα.απλα θελουμε λιγο περισσοτερο χρονο απο οτι τα αλλα ζευγαρια για να συλλαβουμε.ακομα δεν εχω μεινει εγκυος αλλα συνεχιζω απτοητη.εχει καμμια αλλη κοπελα παρομοια κατασταση?εν τω μεταξυ αρχισε να μου ποναει και να μου εχει πρηστει το στηθοσ 15 μερες πριν την ημερομηνια που περιμενω περιοδο ενω συνεχεια αρχιζει να με ποναει 1 βδομαδα πριν την περιοδο.λετε να ειμαι εγκυος αυτη τη φορα ή απλά ετυχε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.εδω και εναμιση χρονο προσπαθουμε να κανουμε παιδι με τον αντρα μου.πηγαμε στο γιατρο πριν 6 μηνεσ καναμε ολες τις εξετασεις.εγω δεν ειχα προβλημα αλλα ο αντρασ μου ειχε μετρια κινητικοτητα. εμεις ανγχωθηκαμε λιγο αλλα ο γιατροσ του εδωσε μια θεραπεια και μας ειπε να αποβαλλουμε το αγχος και ολα θα πανε καλα.απλα θελουμε λιγο περισσοτερο χρονο απο οτι τα αλλα ζευγαρια για να συλλαβουμε.ακομα δεν εχω μεινει εγκυος αλλα συνεχιζω απτοητη.εχει καμμια αλλη κοπελα παρομοια κατασταση?εν τω μεταξυ αρχισε να μου ποναει και να μου εχει πρηστει το στηθοσ 15 μερες πριν την ημερομηνια που περιμενω περιοδο ενω συνεχεια αρχιζει να με ποναει 1 βδομαδα πριν την περιοδο.λετε να ειμαι εγκυος αυτη τη φορα ή απλά ετυχε?

 

καλημέρα! 14 με 15 μέρες πρίν την περίοδο είναι οι κρίσιμες μέρες μας, η λεγόμενη ωορηξία... αυτες τις μέρες δεν πρεπει να τις αφήνουμε ανεκμεταλευτες! εν τω μεταξύ τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μοιάζουν πολύ με τα συμπτάωματα της περιοδου, ανω αλλες κοπέλς δεν έχουν καθολου! Μακάρι να είναι ο τυχερός σου μήνας !

Οσο για την κινητικότητα του άντρα σου πρέπει να πάτε και σε ουρολόγο , μπορεί να εχει μια απλή λοιμωξη και να κάνει θεραπεία και να επανέλθει το σπερμα στα φυσιολογικά! Εμεις δυστηχώς προσπαθούμε 2,5 χρόνια τώρα και τον Ιουλιο θα κάνω την δευτερη μου εξωσωματική. τι να κάνουμε .. το πιο απλο πράγμα του κόσμου,για μερικες γυναίκες δεν είναι και τόσο απλό... :(

Qhtop3.png
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι ο τυχερος μου μηνας!( η καμπια ειμαι. απλα ξαναεκανα εγγραφη με αλλο ονομα γιατι κατι επαθε το e-mail μου).Κανει θεραπεια ο ανδρας μου. μας δωσαν κατι βιταμινες και ολα θα πανε καλα ειπε ο γιατρος!ολα ειναι θεμα αγχους μας ειπε! οποτε και εσυ αστο λιγο ,ξεκουρασου και ηρεμηστε και θα δεις που θα σου ερθει πριν κανεις εξωσωματικη!στο ευχομαι ολοψυχα κοπελα μου!αντε γρηγορα με ενα μπεμπακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι να ειναι ο τυχερος μου μηνας!( η καμπια ειμαι. απλα ξαναεκανα εγγραφη με αλλο ονομα γιατι κατι επαθε το e-mail μου).Κανει θεραπεια ο ανδρας μου. μας δωσαν κατι βιταμινες και ολα θα πανε καλα ειπε ο γιατρος!ολα ειναι θεμα αγχους μας ειπε! οποτε και εσυ αστο λιγο ,ξεκουρασου και ηρεμηστε και θα δεις που θα σου ερθει πριν κανεις εξωσωματικη!στο ευχομαι ολοψυχα κοπελα μου!αντε γρηγορα με ενα μπεμπακι!

 

Καλησπέρα!

Εμείς έχουμε και οι δύο πρόβλημα...Όσον αφορά τον σύζυγο η θεραπεία του απαιτεί ένα 3μηνο με καρνιτινη,βιταμινη Ε και αν καπνιζει κιόλας όπως ο δικός μου trebon πρωι βραδυ και οπωσδηποτε μείωση έως και διακοπή του καπνίσματος...Πολύ καλές επίσης είναι οι βιταμίμες strongstart που ειναι λιγο ακριβουτσικες όμως αλλά περιέχουν πολυβιταμινες μεταλλα και ωμεγα 3.Εμείς δεν τις εχουμε παρει ακομη γιατί δεν έχει αποκατασταθεί το δικό μου πρόβλημα...Τον άλλον μήνα ευελπιστώ να τις ξεκινήσουμε.Υπάρχει συσκευασία και για τον άντρα και για την γυναίκα ανάλογα...Ελπίζω να βοήθησα λίγο...

Link to comment
Share on other sites

O ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 1 ΧΡΟΝΟ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΓΕΝ.ΕΛΕΧ. Κ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

 

Καλησπέρα!Δεν κατάλαβα γιατί ο γιατρός σου είπε να περιμένεις ένα χρόνο?Αν το έκανε για να μην σε αγχώσει θα μπορούσε να το διατυπώσει διαφορετικά.Οταν λες προγεννητικό έλεγχο εννοείς και σαλπιγγογραφία?Εγώ από προσωπική εμπειρία έμαθα πως ο χρόνος λειτουργεί εναντίον μας όπως επίσης και το στρες...Αν αυτός ο προγεννητικός έλεγχος αφορούσε όλο το πακέτο των εξετάσεων για σένα και τον σύζυγο και όλα είναι φυσιολογικά τότε πρέπει απλά να χαλαρώσεις καλοκαιράκι έρχεται και να το απολαυσεις!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. Μ ήρθαν πριν λίγο καφε υγρά οπότε πάλι τζίφος!Μάλλον αδιαθετώ. παλι αδιαθετησα πιο νωρις απο οτι περιμενα!Αντε παλι απο την αρχη τα ιδια ! :cry: Τι άλλο να κάνω ? Μερικές φορές νομιζω ότι δε θα μπορέσω ποτέ να μείνω εγκυος! Μου φαίνεται τόσο μακρινό και άπιαστο όνειρο!Ξέρω ότι δε πρέπει να το βάζω κάτω αλλά στενοχωριέμαι! Προσπαθω να το βγάλω απο το μυαλό μου και να χαλαρώσω αλλά δεν είναι πάντα εύκολο.Γιατί για μερικές γυναίκες πρέπει να είναι τόσο δύσκολο? Το θέλω τόσο πολύ ένα μωρό ....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. Μ ήρθαν πριν λίγο καφε υγρά οπότε πάλι τζίφος!Μάλλον αδιαθετώ. παλι αδιαθετησα πιο νωρις απο οτι περιμενα!Αντε παλι απο την αρχη τα ιδια ! :cry: Τι άλλο να κάνω ? Μερικές φορές νομιζω ότι δε θα μπορέσω ποτέ να μείνω εγκυος! Μου φαίνεται τόσο μακρινό και άπιαστο όνειρο!Ξέρω ότι δε πρέπει να το βάζω κάτω αλλά στενοχωριέμαι! Προσπαθω να το βγάλω απο το μυαλό μου και να χαλαρώσω αλλά δεν είναι πάντα εύκολο.Γιατί για μερικές γυναίκες πρέπει να είναι τόσο δύσκολο? Το θέλω τόσο πολύ ένα μωρό ....

 

Σε καταλαβαίνω. Άλλαξε ο κύκλος σου,ε; Αυτό είναι το λιγότερο. Εγώ είμαι σχεδόν πεπεισμένη ότι είναι γραφτό μου να μην κάνω παιδιά. Δεν είναι δυνατόν με στοχευμένες επαφές να μην έχω μείνει. Δεν πρέπει να τα βάζουμε κάτω,δίκιο έχεις, όμως εγώ δεν μπορώ. Δεν είμαι αισιόδσοξος άνθρωπος σε γενικές γραμμές αλλά δεν πρόκειται να κάνω παιδιά. Το ξέρω. Ο άντρας μου πιστεύω ότι έχει κάποιο πρόβλημα, δεν θέλει να το ψάξει οπότε θα εγκαταλείψω κάθε προσπάθεια. Όσοι με ρωτάνε τους λέω ότι δεν κάνουμε παιδιά γιατί μου τη δίνει.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω. Άλλαξε ο κύκλος σου,ε; Αυτό είναι το λιγότερο. Εγώ είμαι σχεδόν πεπεισμένη ότι είναι γραφτό μου να μην κάνω παιδιά. Δεν είναι δυνατόν με στοχευμένες επαφές να μην έχω μείνει. Δεν πρέπει να τα βάζουμε κάτω,δίκιο έχεις, όμως εγώ δεν μπορώ. Δεν είμαι αισιόδσοξος άνθρωπος σε γενικές γραμμές αλλά δεν πρόκειται να κάνω παιδιά. Το ξέρω. Ο άντρας μου πιστεύω ότι έχει κάποιο πρόβλημα, δεν θέλει να το ψάξει οπότε θα εγκαταλείψω κάθε προσπάθεια. Όσοι με ρωτάνε τους λέω ότι δεν κάνουμε παιδιά γιατί μου τη δίνει.

 

Με μεγάλη μου χαρα να δω τις εξετασεις σας και να βρουμε το προβλημα και τη λυση του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με μεγάλη μου χαρα να δω τις εξετασεις σας και να βρουμε το προβλημα και τη λυση του.

 

Μα δεν υπάρχουν εξετάσεις πέραν της υστεροσαλπιγγογραφίας.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας!

 

Ειμαι καινούργια στο Forum, έμπαινα καιρό να διαβάσω αλλά δεν το είχα τολμήσει ποτέ, τώρα όμως νιώθω την ανάγκη να το κάνω και μακαρι να με βοηθήσει...

Ειμαι 30 χρονών και παντρεμένη 1 χρόνο. Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και 5 μήνες.. Απλά αυτόν τον μήνα κάναμε τις πιο συστηματικές προσπάθειες. Το δεκαήμερο γύρω από την ωορρηξία, ερχόμασταν σε επαφή κάθε μέρα!!

Και να τι σας ρωτάω. Είδε ο γυναικολόγος μου ωορρηξία 16η μέρα (έχω κύκλο από 28 έως 32 μέρες) και ερχόμασταν ούτως ή άλλως σε επαφή. Βλεβαια 21η μέρα ένιωσα πολύ έντονους πόνους σαν ωορρηξίας ενώ την 16η που μου είπε ο γιατρός δεν είχα νιώσει τίποτα. Τελοσπάντων πήγα για χοριακή την 29η μέρα του κύκλου, δηλαδή 13 μέρες μετά την μέρα που είχε δει ωορρηξια ο γιατρός (που θεώρησα ότι ήταν αρκετές για να έχουν δώσει αποτέλεσμα) αλλά βγήκε αρνητική 0,1 (πιο αρνητική δεν γίνεται).

Χθες 33η μέρα του κύκλου μου εμφανίστηκαν λίγα καφέ υγρά (που πάντα έχω την ημέρα πριν την περίοδο) και λέω κρίμα. Αλλά μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει κάτι και εξακολουθώ να έχω δέκατα (από 36,9 - 37,3).

Υπάρχει λοιπόν περίπτωση να είμαι έγκυος και είτε να μην έδειξε στις 13 μέρες η χοριακή είτε να έγινε η σύλληψη την 21η μέρα που ένιωσα αυτούς τους πόνους, οπότε στις 8 μέρες να μην έδειξε? Η απλά κάνω σενάρια επειδή το θέλω πολύ? Με τα καφέ υγρά αποκλείεται να έχω εμφύτευση τώρα? Συγνώμη αν σας επρηξα, φυσικα και δεν είστε γιατροί, αν έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία ρωτάω ή έχετε ακούσει κάτι...

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρω,

 

Ντόρα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ . ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ! ΟΠΟΤΕ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ. ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΕΣ ΜΑς. φΙΛΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ . ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ! ΟΠΟΤΕ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ. ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΕΣ ΜΑς. φΙΛΙΑ!

 

ΚΑΙ ΝΙΚΗ -ΑΝΤΩΝΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΣ! ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΣΤΗ! ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ! ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Ειμαι και εγώ καινουργιο μέλος στην παρεα σας. Ειμαι 2 χρόνια παντρεμένη και ενώ προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι εδώ και δυο χρόνια αυτο δεν ερχεται. Η αλήθεια είναι ότι απο τη φύση μου ειμαι πολυ αγχωδης τύπος αλλα εχω κανένα χρόνο που μου έχει μπει στο μυαλό και δεν μου βγαίνει με τίποτα. Όλοι μου λένε να μη το σκέφτομαι και ότι όσο αγχωνομαι δεν πρόκειται να έρθει το bebe αλλα δεν είναι στο χέρι μου πιστεύω. Κάθε φορά που μου ερχεται περιοδος βάζω το κλάματα και σκέφτομαι ότι δεν πρόκειται να κάνω παιδί ποτέ. Την ερχόμενη εβδομάδα θα πάσι ο άντρας μου να κάνει σπερμοδιαγραμμα και εγω σήμερα παρήγγειλα το τεστ Ωορηξιας. Μακάρι κάτι να γίνει και να απόκτησω τελικα ένα μωρακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα...

Ειμαι και εγώ καινουργιο μέλος στην παρεα σας. Ειμαι 2 χρόνια παντρεμένη και ενώ προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι εδώ και δυο χρόνια αυτο δεν ερχεται. Η αλήθεια είναι ότι απο τη φύση μου ειμαι πολυ αγχωδης τύπος αλλα εχω κανένα χρόνο που μου έχει μπει στο μυαλό και δεν μου βγαίνει με τίποτα. Όλοι μου λένε να μη το σκέφτομαι και ότι όσο αγχωνομαι δεν πρόκειται να έρθει το bebe αλλα δεν είναι στο χέρι μου πιστεύω. Κάθε φορά που μου ερχεται περιοδος βάζω το κλάματα και σκέφτομαι ότι δεν πρόκειται να κάνω παιδί ποτέ. Την ερχόμενη εβδομάδα θα πάσι ο άντρας μου να κάνει σπερμοδιαγραμμα και εγω σήμερα παρήγγειλα το τεστ Ωορηξιας. Μακάρι κάτι να γίνει και να απόκτησω τελικα ένα μωρακι.

Link to comment
Share on other sites

Καμπιο ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Μακαρι οντως αλλα δεν θελω να ελπιζω και μετα να απογοητευτω. Φανταζομαι ξερετε ολες πως ειναι αυτο το συναισθημα...

Παντως ειτε ειμαι ειτε οχι πρεπει πραγματικα να σας πω πως η ψυχολογια παιζει τοσο μα τοσο σημαντικο ρολο! Και εγω ΑΝ λεω ΑΝ εμεινα αυτον τον μηνα ειναι επειδη τις μερες εκεινες τουλαχιστον που ερχομασταν σε επαφη ημουν πιο χαλαρη, με την εννοια οτι κανουμε οτι πρεπει και μακαρι να πετυχει, αν οχι θα προσπαθησουμε ξανα. Μολις βεβαια ερχονταν οι μερες της περιοδου δασκαλε που διδασκες.. Εχω τρελαθει.. Αλλα πιο πολυ που δεν ξερω τι γινεται... Η κολλητη μου εμεινε εγκυος με την πρωτη προσπαθεια (το μαθαμε εδω και 1 εβδομαδα) επειδη ειπε οτι παντρευονται τον οκτωβριο, κανεις δε μενει με την πρωτη οποτε ας ξεκινησουμε απο τωρα.. Και επειδη δεν το σκεφτοταν, ήρθε..

Αυτα σαν συμβουλη οσο φυσικα μπορουμε να την ακολουθησουμε ολες μας...

Τωρα εγω ειμαι 20 μερες μετα την ωορρηξια (που ειδε ο ιδιος ο γιατρος 16η μερα του κυκλου) και ακομα οχι αιμα. Εν τω μεταξυ, ξερετε αν ισχυει αυτο για την ωχρινικη φαση (πως δηλαδη παντα 12-16 μερες μετα την ωορηξια ερχεται περιοδος)? γιατι μονο βασει αυτου (και των δεκατων που συνεχιζουν) εχω ελπιδες....

Ευχαριστω κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΝΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ! ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΛΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ! ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΠΕΡΙΟΔΟ! ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ...ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ 3 ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΚΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΩΣ ΕΝΙΩΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ ...ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΜΑΣ...ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΟΛΟΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΑΣΙΜΗ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ , ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ . ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ. ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ 7%ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ! ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΒΓΟΥΝ ΚΑΛΕΣ! ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΜΑΣ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ..ΤΖΙΦΟΣ! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ Μ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΙΝΟΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΜΕΝΟΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΤΩΝ ΖΕΥΓΑΡΙΩΝ...ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΒΡΕ! ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΟΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ! ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΑΥΤΟ! ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΓΧΩΝΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΜΩΡΑ....ΑΧ , ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ...

 

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΣΥ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΥ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ? ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ? ΜΕ ΤΗ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΕΧΟΥΜΕ...ΖΗΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΓΑΘΗ ΕΝΝΟΙΑ...ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ή ΜΟΝΟ ΕΓΩ ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

Καμπια μου,

 

η αληθεια ειναι οτι με την καλη εννοια παντα γιατι την λατρευω την φιλη μου και χαιρομαι με την χαρα της, φυσικα και ζηλεψα... πιστευω ειναι αδυνατον οταν προσπαθεις και δεν σου ερχεται και καποιος σου λεει οτι εμεινε χωρις προσπαθεια να νιωθεις κατι που λιγο ντρεπεσαι οταν το συνειδητοποιεις, απο την αλλη ομως θα ηταν και τελειως ψεμα να πεις κατι αλλο.

δεν ζηλευω ομως κακα. ισα ισα θελω να ειναι καλα και πιστευω θα γινει τρομερη μαμα! Απλα ισως αν εμενε μια φιλη μου που ηξερα οτι προσπαθει να μην ζηλευα καν, να χαιρομουν οσο θα χαιρομουν για μενα! Οπως και να εχει, το μυστικο ειναι σιγουρα αυτο. Να μην το εχουμε στο μυαλο μας γιατι τοτε δυστυχως αυτο το συναισθημα θα το νιωθουμε ολο και πιο συχνα...

Ελπιζω να μην νιωθεις μονη σου ουτε σε αυτο...

Εγω ακομα τιποτα... Λετε βρε κοριτσια η θα μου ερθει καμια ψυχρολουσια αυριο μεθαυριο?

Link to comment
Share on other sites

Κάμπο σε ευχαριστώ παρα πολυ μου έδωσες πολυ κουράγιο, ειλικρινά νιώθω το ίδιο πράγμα εντελώς. Μένω σε χωριό και κάθε μέρα ακούω ότι κάποια είναι έγκυος και έχουν παντρευτεί πιο μετα απο μένα και τρελαινομαι. Ερχεται κόσμος στη δουλειά μου και με ρωτάει συνέχεια αν εχω κανένα νέο και ψάχνουν να δούνε την κοιλιά μου μήπως και ειμαι έγκυος. Δε λέω χαίρομαι για τις κοπέλες που είναι έγκυες και εύχομαι ολα τα καλα του κόσμου να έχουνε απλά όταν το ακούω στεναχώριεμαι και σκέφτομαι γιατί να μην ερχεται και σε μένα. Είναι πολυ άσχημο συναίσθημα. Προσπαθώ να το αποβαλλω και να μην το σκέφτομαι αλλα δεν γίνεται το μυαλό μου είναι εκεί. Θυμώνω και με τον άντρα μου πολλές φορές πάνω στην απελπισία μου και ψάχνω να ρίξω κάπου ευθύνες μήπως και νιώσω καλύτερα. Συνέχεια το συζητάμε όταν μου ερχεται περιοδος ή όταν μαλωνουμε και νομίζω ότι τον εχω κουράσει με την συμπεριφορά μου. Αφού γύρισε και μου είπε ότι αν κάποιος απο τους δυο μας έχει πρόβλημα θελει να είναι αυτός γιατι πιστεύει ότι αν το πρόβλημα το εχω εγω δεν θα το ξεπεράσω ποτε. Ο γιατρός μου βέβαια είναι πολυ καθυσηχαστικος και μου λεει ότι δεν βλέπει να εχω εγω κάτι. Τέλος πάντων εύχομαι να ηρεμήσω και όλες όσες βρισκονται στην ιδια κατάσταση με μένα να το ξεπεράσουμε και σύντομα να αποκτήσουμε τα μωρακια μας. Πιστεύω ότι μου έκανε καλο που μπήκα στη παρεα σας και ελπιζω να μου δώσετε και να σας δώσω και εγω κουράγιο να συνεχίσουμε τον αγώνα μας. Φιλακια.

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΟΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΩΣ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕΣ! ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΑΡΑ ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΑΝΤΕ ΒΡΕ , ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ !ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ! ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ . ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ SITE ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ...ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟΠΟΙΟΥΝ..ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΥΓΓΕΝΗ . ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ..ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΕΩ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΝΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ! ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΑΚΟ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΚΑΛΟ...ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΗ ΤΟΝ ΑΝΓΧΩΝΕΙΣ , ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙΣ ΕΡΩΤΙΚΑ. ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ . ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΡΩΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ! ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΝΓΧΩΝΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΩΣΕΙ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ! ΕΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΠΑΘΟΥΣ...ΧΙ,ΧΙ! ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ...ΑΝΤΕ ΜΗ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ! ΧΑ,ΧΑ!

Link to comment
Share on other sites

Καμπια μου σε ευχαριστώ πολυ πολυ. Δεν μπορείς να φανταστείς τι κουράγιο μου δίνεις μπορεί να τα εχω ξανακούσει αυτα τα λόγια και να μην τα εχω δώσει σημασία τώρα όμως είναι πολυ διαφορετικά γιατι και εσύ ζεις το ίδιο με μένα και ελπιζω ειλικρινα να τα αποκτήσεις το μωρακι σου πολυ σύντομα μέσα απο την καρδιά μου. Και όσο για το γέλιο που λες να φανταστείς ότι μου ήρθε η ακατανομαστη χτες και το μυαλό μου νομίζει μάλλον ότι ειμαι έγκυος αφού εχω αναγουλες αισθάνομαι άτονια και γενικά εχω τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης. Ευτυχώς η όρεξη ακομα δεν μου έχει ανοίξει μιας και είναι καλοκαίρι και πρεπει να διατηρήθουμε στα κιλά μας. Τι μπορεί να σου κάνει αυτό το μυαλό. Υπόσχομαι ότι θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι τόσο πολυ και να περάσουμε ένα πολυ όμορφο καλοκαίρι και αν είναι να έρθει καλοδεχούμενο αν πάλι όχι θα συνεχιστεί η προσπάθεια και το χειμώνα τι να κάνουμε όλα κόποις κτωνται.πολλα πολλα φιλακια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...