Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

να κανω τεστ σημερα???? τι λετε ??? ποια ειναι η γνωμη σας???

 

αν ομως το κανω σημερα, δεν θα το κανω με πρωινα ουρα....για ευνοητους λογους.....:D:D:D:D. αυτη τη στιγμη ας πουμε που σας γραφω με ενοχλει λιγο η μεση μου....αλλα δεν ποναω....!!!

βλακεια ομως δεν θα ειναι να κανω το τεστ ετσι???? χωρις ουτε μια μερα καθυστερησησ????

βασικα περισσοτερο θελω να το κανω για να το ανακοινωσω σημερα στον αντρουλη μου...ετσι και βγει θετικο!!!

αχχχχχχχ τι να κανω??????

εγω θα περιμενα να χω καθυστεριση πρωτα...ετσι εκανα κ αυτο το μηνα...παρολο που το χα το τεστ στο συρταρι δε τοκανα γιατι ειπα οτι αν βγει αρνητικο κ παλι δε θα χω απαντηση γιατι το αρνητικο δεν ειναι πανατα εγκυρο...οποτε καλυτερα περιμενε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν παιζει ρολο ,αν κανεισ κολπικεσ πλυσεις οτι μπορει να φυγουνε ..καποια υγρα? (δλδ ..σπερμα?)

γιατι λενε ..οποιοι λενε τελοσπαντων ..οτι αν θες να προκυψει εγκυμοσυνη ..αυξανονται κατα καποιο τροπο οι πιθανοτητες ..το να μεινεις ξαπλωμενη για λιγη ωρα,ή να μην πλυθεις αμεσως κλπ?

φημες???

 

Καθόλου φήμες. Ειναι σωστό να μενετε ξαπλωμενη για αρκετή ώρα. Φυσικά και ΔΕΝ εννοούμε κολπικες πλύσεις. Εννοουμε εξωτερικα.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα περιμενα να χω καθυστεριση πρωτα...ετσι εκανα κ αυτο το μηνα...παρολο που το χα το τεστ στο συρταρι δε τοκανα γιατι ειπα οτι αν βγει αρνητικο κ παλι δε θα χω απαντηση γιατι το αρνητικο δεν ειναι πανατα εγκυρο...οποτε καλυτερα περιμενε!!

 

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΑΡΙΛΛΟ ΜΟΥ ..ΠΑΛΙ ΜΕ ..ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ!!!

ΓΙΑΝΝΑ Τ ΑΚΟΥΣ?????????

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ!!

....ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΛΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!ευχομαι να ειστε ολοι καλα!!!ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μπω στην παρεα σας και να ζητησω την γνωμη σας σε κατι που με εχει προβληματισει.... :? εχω μια σχεση 4 χρονια και δεν χρησιμοποιουμε ποτε προφυλαξη.προσεχουμε ομως και μεχρι τωρα εχει αποδειχθει πως καλα προσεχουμε... εχω ομως τωρα 14 ημερες καθυστερηση και εχω αγχωθει...δεν εχω κανει τεστ ουτε εχω παει ακομη στον γιατρο...στην αρχη σκεφτηκα πως ισως λογω κουρασης και αγχους προηλθε και η καθυστερηση..τωρα ομως θεωρω πως οι 14 μερες ειναι αρκετες..θα ηθελα πολυ να γινω μανουλα και οσο περνανε οι μερες παρακαλαω να ειναι αυτος ο λογος...απο την αλλη αν κανω τεστ και βγει αρνητικο θα απογοητευτω....πρεπει να εχω καποια συμπτωματα....??δεν εχω ιδεα....ευχαριστω για την υπομονη.. :roll:

 

Να κάνετε ενα τεστ για να έχετε μια εικόνα για οτι συμβαίνει... Καλη επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου φήμες. Ειναι σωστό να μενετε ξαπλωμενη για αρκετή ώρα. Φυσικά και ΔΕΝ εννοούμε κολπικες πλύσεις. Εννοουμε εξωτερικα.

κυριε χριστοπουλε ισχευει οτι η ωορρηξια γινεται το απογευμα οποτε εχεισ περισσοτερεσ πιθανοτητεσ να προκυψει εγκυμοσυνη αν η πραξη γινει απογευμα βραδυ??κ κατι αλλο τα τεστ ωορρηξιασ ειναι καλυτερο ν α τα κανεισ πρωι βραδυ κ οχι μια φορα την μερα ετσι ωστε να προσυγγισεισ με μεγαλυτερη ακριβεια την ωρα ωορρηξιασ??συγνωμη για τισ πολλεσ ερωτησεισ!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΑΡΙΛΛΟ ΜΟΥ ..ΠΑΛΙ ΜΕ ..ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ!!!

ΓΙΑΝΝΑ Τ ΑΚΟΥΣ?????????

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ!!

....ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΛΕΣ!!!

ειχα μπει στοξ πειρασμο να το κανω δε λεω!!!αλλα ειπα οοοχιιιιιι αυτη τη φορα θα περιμενω...κ τελικα αδιαθετισα...οποτε θα πηγαινε τσαμπα....

Link to comment
Share on other sites

εισαι σοβαρηηη??τρεχα τωρα να παρεις ενα τεστ!!!περιμενουμε το +++++++++++!!!!!αντεεε!!!

 

θα παω να παρω σημερα ενα τεστ και ελπιζω ο αγιος βαλεντινος να κανει θαυμα του!!!!!!!!ελπιζω να μην απογοητευτω,,,δεν εχω και κανενα συμπτωμα ουτε καν περιοδου... :| σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις και το κουραγιο.... :D

Link to comment
Share on other sites

θα παω να παρω σημερα ενα τεστ και ελπιζω ο αγιος βαλεντινος να κανει θαυμα του!!!!!!!!ελπιζω να μην απογοητευτω,,,δεν εχω και κανενα συμπτωμα ουτε καν περιοδου... :| σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις και το κουραγιο.... :D

με 14 μερεσ καθυστεριση εγω θα χα παρει μωρουδιακα οχι τεστ!!;)αστειευομαι!!!!μακαρι να σαι κοπελα μου μιασ κ το θεσ!!!πεσ μασ τα νεα σου!!εγω λεω οτι θα εισαι!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

θα παω να παρω τεστ αλλα πειτε μου κανενα συμπτωμα να δω αν εχω..... να παρω λιγο θαρρος!!!!το βραδυ θα μου κανει το τραπεζι και θα εχω κανει τεστ παρακαλωντας για θετικα αποτελεσματα!!!!!!να το γιορτασουμε!!!!!!!σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

θα παω να παρω τεστ αλλα πειτε μου κανενα συμπτωμα να δω αν εχω..... να παρω λιγο θαρρος!!!!το βραδυ θα μου κανει το τραπεζι και θα εχω κανει τεστ παρακαλωντας για θετικα αποτελεσματα!!!!!!να το γιορτασουμε!!!!!!!σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!!

 

κατι σε ζαλαδα ,κατι σε λιγουριτσα....κατι σε εμετο? δεν εχεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κυριε χριστοπουλε ισχευει οτι η ωορρηξια γινεται το απογευμα οποτε εχεισ περισσοτερεσ πιθανοτητεσ να προκυψει εγκυμοσυνη αν η πραξη γινει απογευμα βραδυ??κ κατι αλλο τα τεστ ωορρηξιασ ειναι καλυτερο ν α τα κανεισ πρωι βραδυ κ οχι μια φορα την μερα ετσι ωστε να προσυγγισεισ με μεγαλυτερη ακριβεια την ωρα ωορρηξιασ??συγνωμη για τισ πολλεσ ερωτησεισ!!:P

 

Ας μη μπούμε σε αυτή τη λογική γιατι θα καταληξουμε στα 3 ή και 4 τεστ την ημερα για ακόμα μεγαλύτερη ακρίβεια. Θεωρω μια τετοια τακτικη υπερβολη και χωρις ιδιαιτερη αξία.

 

Σχετικά με την επαφη το πρωι ή το απογευμα: οχι, δεν εχει καποια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

θα παω να παρω τεστ αλλα πειτε μου κανενα συμπτωμα να δω αν εχω..... να παρω λιγο θαρρος!!!!το βραδυ θα μου κανει το τραπεζι και θα εχω κανει τεστ παρακαλωντας για θετικα αποτελεσματα!!!!!!να το γιορτασουμε!!!!!!!σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!!

 

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ...ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ???

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα παω να παρω τεστ αλλα πειτε μου κανενα συμπτωμα να δω αν εχω..... να παρω λιγο θαρρος!!!!το βραδυ θα μου κανει το τραπεζι και θα εχω κανει τεστ παρακαλωντας για θετικα αποτελεσματα!!!!!!να το γιορτασουμε!!!!!!!σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!!

εγω οταν ειχα μεινει εγκυοσ δεν ειχα τιποτα απο ζαλαδεσ κ τετοια ενιωθα απλα οτι περιμενω να αδιαθετισω...αυτο

Link to comment
Share on other sites

ολη την προηγουμενη εβδομαδα ειχα λιγουρες..εδω και 3 ημερες εχω κρυωμα μπουκωμα στο αναπνευστικο και περασαν οι λιγουρες ωστοσο δεν περνω φαρμακα για το κρυωμα..ζαλαδες εχω αλλα και οταν περιμενω περιοδο εχω ζαλαδες...το στηθος μου δεν εχει πρηστει μονο η αριστερη μου θηλη,πραγμα που μου φανηκε περιεργο...η μεση ποναει ελαχιστα...η κοιλια καθολου...δεν ξερω...ουτε συμπτωματα περιοδου εχω και σκεφτομουν μηπως εχω κρυωμα...αλλα αν ειχα κρυωμα γυναικολογικης φυσης δεν θα με πονουσε η κοιλια μου?δεν ξερω εχω μπερδευτει....παντως θελω να γινω μανουλα...

Link to comment
Share on other sites

Ας μη μπούμε σε αυτή τη λογική γιατι θα καταληξουμε στα 3 ή και 4 τεστ την ημερα για ακόμα μεγαλύτερη ακρίβεια. Θεωρω μια τετοια τακτικη υπερβολη και χωρις ιδιαιτερη αξία.

 

Σχετικά με την επαφη το πρωι ή το απογευμα: οχι, δεν εχει καποια διαφορα.

σασ ευχαριστω για την απαντηση!το ξερω οτι γινομαι υπερβολικη!! αλλα το προσπαθω καποιο καιρο κ δεν εχει συμβει...:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολη την προηγουμενη εβδομαδα ειχα λιγουρες..εδω και 3 ημερες εχω κρυωμα μπουκωμα στο αναπνευστικο και περασαν οι λιγουρες ωστοσο δεν περνω φαρμακα για το κρυωμα..ζαλαδες εχω αλλα και οταν περιμενω περιοδο εχω ζαλαδες...το στηθος μου δεν εχει πρηστει μονο η αριστερη μου θηλη,πραγμα που μου φανηκε περιεργο...η μεση ποναει ελαχιστα...η κοιλια καθολου...δεν ξερω...ουτε συμπτωματα περιοδου εχω και σκεφτομουν μηπως εχω κρυωμα...αλλα αν ειχα κρυωμα γυναικολογικης φυσης δεν θα με πονουσε η κοιλια μου?δεν ξερω εχω μπερδευτει....παντως θελω να γινω μανουλα...

καλε κανε το τεστ εγω θα χα λυσαξει..εχω βεβαια κ σταθεροτατο κυκλο 28 νταν!κ 1 μερα καθυστεριση ακομα μπορει να με υποψιασει!εχεισ σταθερο κυκλο??ειχεσ κ αλλη φορα ετσι μεγαλη καθυστεριση??

Link to comment
Share on other sites

ακομα anggie μου...θα παω το απογευμα στο φαρμακειο μιας και εδω στην επαρχια δεν εχουμε εφημερευων τα μεσημερια..πειραζει αν το κανω απογευμα?πρεπει να το κανω πρωι?

Link to comment
Share on other sites

ακομα anggie μου...θα παω το απογευμα στο φαρμακειο μιας και εδω στην επαρχια δεν εχουμε εφημερευων τα μεσημερια..πειραζει αν το κανω απογευμα?πρεπει να το κανω πρωι?

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΠΤ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

ακομα anggie μου...θα παω το απογευμα στο φαρμακειο μιας και εδω στην επαρχια δεν εχουμε εφημερευων τα μεσημερια..πειραζει αν το κανω απογευμα?πρεπει να το κανω πρωι?

λογικα θα δειξει...με τοσεσ μερεσ καθυστεριση και απογευμα να το κανεισ θα δειξει...γιατι δε πασ κατευθειαν για χοριακη??λογικα το απογ θα χουν το αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε τετοια εδω....πρεπει να παω στην πολη για να κανω χοριακη....χαχαχαμενω στο χωριο..

εγω λεω οτι εισαι δε μπορει με σταθερο κυκλο τοσεσ μερεσ καθυστεριση!!!αντε τυπικο ειναι !!!καντο για να το επαληθευσεισ γιατι θετικο θα ναι!!!αλλα δε σου λεω συγχαρητιρια ακομα !!!περιμενω το τεστ!!:-P

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω οτι εισαι δε μπορει με σταθερο κυκλο τοσεσ μερεσ καθυστεριση!!!αντε τυπικο ειναι !!!καντο για να το επαληθευσεισ γιατι θετικο θα ναι!!!αλλα δε σου λεω συγχαρητιρια ακομα !!!περιμενω το τεστ!!:-P

 

ΠΑΝΤΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΣΚΟΤΩΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΕΕΕ?

IcnWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...