Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε θα βγάλει επιτέλους δόντια;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι ειναι ψηλη.Ευτυχως τα κιλα τα φτασαμε με πολυ ιδρωτα αλλα εδειξε οτι τα καταφεραμε. babystar και εσεις μια χαρα ησαστε. Εμενα η δικη μου , μου βγαζει το λαδι στο φαγητο και λεω απο μεσα μου υπομονηηηηη, υπομονηηηηηηηη, ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ και ετσι περναει η ωρα του φαγητου πιο ηρεμα. Ασε της αρεσει να της τραγουδαω οταν τρωει με ακουει ολη η πολυκατοικια. Πολυ γελιο.

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω?

γιατι να μη γενιουνται ξεροντας να μιλανε να περπαρτανε να κανουν κακα τους να τρωνε κ κυριως να μην αρρωσταινουν??:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνώ μαζί σου babystar. Απολαμβάνω την διαδικασία αυτή πάρα πολύ μέχρι που λέω δεν θέλω να μεγαλωσει :lol: Με τα μικροσκοπικά του χεράκια, ποδαράκια και το τρυφερό του δερματάκι !

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

το φαφουτικο το στοματακι του μου εχει κανει το βυζι ....ΣΦΕΝΤΟΝΑ!!!

η γιατρος μου γελαει ! εμ βεβαια δεν δαγκωνει το δικο της:mad:. μιλαμε για πονο ο φαφουτης!

η μανα μου το φχαριστιεται. μου λεει καλα σου κανει ! δαγκω κ αλλο αγορι μου:shock:.

τι να πω!

κανε μανα να δεις καλο:lol:.

παντως απο δοντι στον οριζοντα γιοκ!!:((8.5 μηνων)

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα κοριτσια γελασα πολυ με τα παραπανω να' στε καλα. Να εχουν υγεια τα βλασταρια μας και τι στον κοσμο ολο.......Κοριτσια νιωθω τρελα ερωτευμενη με την κορη μου. Τωρα ειναι καλο αυτο? Εχω παθει εξαρτηση..............

Link to comment
Share on other sites

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!καλα σοβαρα μιλας?

περιττο να σου πω πως σε καμια αλλη δε συμβαινει αυτο κ να πας να το κοιταξεις γαριδουλα μου μην το κολλησεις κ στον αντρα σου:lol::lol::lol::lol:

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ efitsa μου χαιρομαι πολυ που μιλαμε. Γελασα πολυ με το μνμ σου. Καθε μερα που περνα την ερωτευομαι πιο πολυ. Βλεπεις ειναι το πρωτο μας.

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή γκρίνια χαμός, κοκκίνισαν τα κάτω ούλα της πάρα πολύ, και τα μάγουλά της κατακόκκινα! λέω κ εγώ επιτέλους δόντι!!! το Σάββατο ηρέμησε ξεκοκκίνησε και από δόντι τίποτα....αναμένουμε λοιπόν...ακόμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΙΣ ΕΧΘΕΣ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ 8 ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!

 

 

 

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ;;;;;

 

τι το τέλειο έχει; το να μη κοιμάσαι καθόλου το βράδυ αλλά το πρωί να πρέπει να είσαι φρέσκος στα meetings, να κάνεις χωρίς λάθη τη δουλειά σου, να πρέπει να οδηγήσεις μία ώρα να πάς και άλλη μία ώρα να έρθεις με τα μάτια να κλείνουν από την αυπνία και να προσπαθείς να μην προξενήσεις ατύχημα;

Όχι δεν είναι τέλεια η διαδικασία. Σαφώς είναι χαρά τα παιδιά αλλά αυτή είναι μία περίοδος που αργότερα θα θέλω να ξεχάσω γιατί απλά κάθε μέρα είμαι και πιο κουρασμένος.

Link to comment
Share on other sites

τι το τέλειο έχει; το να μη κοιμάσαι καθόλου το βράδυ αλλά το πρωί να πρέπει να είσαι φρέσκος στα meetings, να κάνεις χωρίς λάθη τη δουλειά σου, να πρέπει να οδηγήσεις μία ώρα να πάς και άλλη μία ώρα να έρθεις με τα μάτια να κλείνουν από την αυπνία και να προσπαθείς να μην προξενήσεις ατύχημα;

Όχι δεν είναι τέλεια η διαδικασία. Σαφώς είναι χαρά τα παιδιά αλλά αυτή είναι μία περίοδος που αργότερα θα θέλω να ξεχάσω γιατί απλά κάθε μέρα είμαι και πιο κουρασμένος.

 

 

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ "ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙΑ" ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΝΑ ΓΥΑΛΙΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ;

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ "ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙΑ" ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΝΑ ΓΥΑΛΙΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ;

 

 

Ναι αισθάνομαι χαρούμενος γιατί λέω, άντε πάει ένα δόντι, πόσα μένουν ακόμη;

 

Χαρά και ευλογία είναι τα παιδιά δεν αντιλέγω αλλά δεν είναι όλα τα στάδια χαρά και κέφι. όταν και τα 2 δεν κοιμούνται από τα δόντια, και η μεγάλη παράλληλα βλέπει εφιάλτες, δεν είναι καμία μα καμία χαρά. Μόνο ελπίδα έχω εκείνη τη στιγμή ότι άντε να βγει το δόντι να ηρεμήσουμε μια-δυο μέρες, και μετά να παλέψουμε για τα άλλα δόντια, ή για τις μύξες ή για τον πυρετό ή για την γκρίνια της μεγάλης που ζηλεύει τα δίδυμα.

 

Λοιπάμαι αλλά όταν πρέπει να ξυπνήσω στις 7, να ετοιμάσω τα 3 γάλατα, να ταϊσω μαζί με τη γυναίκα μου, να ετοιμάσουμε τη μεγάλη για παιδικό, να προλάβω μέσα στην τρελλή κίνηση (γιατί κάποιος ανεγκέφαλος αποφάσισε ότι ο ηλεκτρικός πρέπει να υπολειτουργεί μέχρι να τελειώσουν τα έργα που γίνονται χωρίς χρονοδιάγραμμα, αν ποτέ τελειώσουν) να φτάσω εγκαίρως στη δουλειά, και εκεί να πρέπει να αποδόσω ανεξάρτητα από την αϋπνία μου, και μετά μόλις γυρίσω το απόγευμα σπίτι να ξεκουράσω λίγο τη γυναίκα μου που παλέυει μόνη της με τα 3 μωρά μετα τη δική της δουλειά, δεν έχω καμία μα καμία χαρά για το ότι βγάζουν δόντια και με έχουν φέρει στα πρόθυρα της κατάρευσης.

Σαφώς θα χαρώ με τα γελάκια τους, με τη χαρά που κάνουν όταν με βλέπουν, αλλά όχι δεν θα ξεχάσω την κούραση, την εξάντληση, γιατί απλά πρέπει να σκεφτώ πως θα τα καταφέρω να μην πάθω υπερκόπωση, γιατί αν πάθω υπερκόπωση απλά θα πάθει και η γυναίκα μου υπερκόπωση και δεν θα υπάρχει κανένας να ταίσει τα μωρά.

Βλέπεις όταν δεν υπάρχουν οι παπούδες και οι γιαγιάδες, αν πάθεις κάτι και πρέπει να πας νοσοκομείο, μέχρι να έρθουν κάποιοι συγγενείς από άλλη πολη, απλά τα μωρά μπορεί να έχουν πεθάνει από την ασυτία. Τοσο απλά.

 

Όχι δεν είναι τέλεια η διαδικασία. Χάνει από παντού. Κρέμεται από μία κλωστή που καθημερινά παλεύουμε με τη γυναίκα μου να μην σπάσει.

Link to comment
Share on other sites

pk33 σε νιωθω απολυτα.Εμεις 1 μπεμπουλα εχουμε και ειμαστε μονοι μας χωρις καμια βοηθεια ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ. Βλεπεις οι δικοι μας ειναι εκτος Αθηνων και δεν μπορεις να τους ξεσπιτωσεις. Αχχχχχχχχχχ θελω την μαμα μου να με βοηθησει λιγο, να βρω ενα πιατο φαγητο. Καλα εσεις με 3 πως τα κουμανταρετε? Ηλικιες?

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο 2 ετών και 7 μηνών και τα 2 μικρά 8 μηνών. Δεν τα κουμαντάρουμε. Απλά το σπίτι είναι σε μία μόνιμη βομβαρδισμένη κατάσταση και όσο είναι ξύπνια κάποιο από τα 3 θα κλαίει. Κάποιες φορές απλά προσπαθούμε να τα βάζουμε σε πρόγραμμα κλάματος, τώρα εσύ μετά ο άλλος.

α, και πάντα κάποιο από τα 3 ή και από εμάς είναι άρρωστο

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω?

γιατι να μη γενιουνται ξεροντας να μιλανε να περπαρτανε να κανουν κακα τους να τρωνε κ κυριως να μην αρρωσταινουν??:rolleyes::rolleyes:

Αφού εύχεσαι ... να το κάνεις ολοκληρωμένα.... :lol::P

..... Να βγουν επίσης επιστήμονες, γνώστες-παντογνώστες (να γλυτώσουμε σχολεια - φροντιστήρια, ωδεία κτλ), καθώς και αν έχουν και τη νύφη/γαμπρό μαζί τους... ΟΚ...!! Δεκτό!

 

Συγνώμη για το οφφ τόπικ..... :lol:

Απλά φαντάστηκα πως δεν έχει νόημα να πω κι εγώ πως στους 10,5 μήνες βγάλαμε το πρώτο. Τώρα στους 12 έχουμε... 2. :lol: :lol: :lol: Έεεεεεχουμε καιρό!! :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Μην γελάσετε αλλά εμένα η μπέμπα μου είναι 10 μηνών και έχει 8 δόντια.4 πάνω και 4 κάτω.6 μηνών ξεκίνησε και από τότε έχει πάρει φόρα.Βιάζεται να φάει μπριζόλα μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...