Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΙΚΑ ΑΘΗΝΩΝ


Recommended Posts

και εγώ είχα επικυρωμένα φωτοαντίγραφα. Πριν ξεκινήσει η συνεδρίαση στην Αθήνα μας ξεκαθάρισαν ότι κρατάνε τα πρωτότυπα.

 

Όταν είχα περάσει από Θεσσαλονίκη, δεν υπήρξε τέτοιο πρόβλημα.

 

Το βιβλιάριο δε χρειάζεται φωτοτυπία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι , το παραπεμπτικο απο γιατρο του ΙΚΑ.

 

αα και κάτι αλλο... τα ακριβά τα φάρμακα , δηλαδή οι ενέσεις,

(που κοστιζουν περιπου 2500-3000) τα πέρνουμε δωρεαν, χωρις συμμετοχη.

Τα υπολοιπα τα πληρώνουμε με συμμετοχη 25%. Επειδή όμως ο ΕΟΠΠΥ έχει απλήρωτους τουσ φαρμακοποιούς, θα πρέπει να καταβάλουμε όλο το ποσό (περιπου 300 ευρω στην περιπτωση μου) και αργότερα με το καλό να πάρουμε πίσω το 75% απο το ταμείο. :!:

Μου το είπε ο φαρμακοποιος μου.

Qhtop3.png
Link to comment
Share on other sites

Σου κρατησαν τα πρωτοτυπα; Αν ειναι δυνατο! Εγω τα θελω τα πρωτοτυπα, τι πρέπει να κανω; Ν α έχω επικυρωμενες φωτοτυπίες;

 

Επίσης αυτο που δεν έχω καταλαβει ακομα ειναι το εξής: εχω το παραπεμπτικο του γιατρου μου που μου λεει ποια φαρμακα να παρω. Π΄ρεπει να παρω και άλλο παραπεμπτικο από γιατρο του ΕΟΠΠΥ πριν περασω από επιτροπή;

 

καλησπέρα,

πέρασα απο επιτροπη στις 2/05, μου είπαν ότι θα κρατήσουν τα πρωτότυπα όπως και έγινε,βέβαια δεν είχα και φωτοτυπίες μου είπαν αν θυμάμαι καλά αν θέλω να βγάλω αντίγραφα για μένα αλλα δεν το κανα για να μην καθυστερώ. απο την σαλπιγγογραφεία κρατάνε μόνο το πόρισμα και όχι τις φωτω.Προσοχη απαραίτητο φυσικα και το βιβλιάριο ασφάλισης.

Η όλη υπόθεση κράτησε 5- 10 λεπτά και βγήκα έξω όπως μου είπαν να περιμένω την απόφαση.Η οποία εγκρίθηκε. έπειτα πήγα σε γιατρό του εοπυυ με το παραπέμπτικο που έγραφε τα φαρμακά μου και μου τα έγραψε και τα πήρα. φυσικα δείχνουμε και την απόφαση.

Μην αγχώνεστε ήταν πολύ απλά τα πραγματα!

qMlNp2.png

 

cVHYp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

πέρασα απο επιτροπη στις 2/05, μου είπαν ότι θα κρατήσουν τα πρωτότυπα όπως και έγινε,βέβαια δεν είχα και φωτοτυπίες μου είπαν αν θυμάμαι καλά αν θέλω να βγάλω αντίγραφα για μένα αλλα δεν το κανα για να μην καθυστερώ. απο την σαλπιγγογραφεία κρατάνε μόνο το πόρισμα και όχι τις φωτω.Προσοχη απαραίτητο φυσικα και το βιβλιάριο ασφάλισης.

Η όλη υπόθεση κράτησε 5- 10 λεπτά και βγήκα έξω όπως μου είπαν να περιμένω την απόφαση.Η οποία εγκρίθηκε. έπειτα πήγα σε γιατρό του εοπυυ με το παραπέμπτικο που έγραφε τα φαρμακά μου και μου τα έγραψε και τα πήρα. φυσικα δείχνουμε και την απόφαση.

Μην αγχώνεστε ήταν πολύ απλά τα πραγματα!

καλημερα, εχω μια απορια. οταν παω να περασω επιτροπη θα πρεπει να εχω μαζι μου και το ειδος και τη δοσολογια των φαρμακων απο τον εξωσωματικο για να μου τα εγκρινει κι αυτα η επιτροπη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως zouzounaki δεν ασχολούνται καθόλου με τα φάρμακα. συγκεντρώνουν τις εξετάσεις και σου ζητάνε να περιμένεις απ'έξω για την απάντηση. εμένα μου είπαν ''θα περιμένετε στο τέλος για την απόφαση.'' αλλά μετά απο λίγο βγήκε η μία κυρία που ήταν μέσα και μου έδωσε την απόφαση.

qMlNp2.png

 

cVHYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα εύχομαι σε όλες..!!

 

Χθες πήγα σε γυναικολόγο του ΙΚΑ και μου έδωσε το παραπεμτικό προς την επιτροπή...

Ολα οκ..

Οταν τον ρώτησα αν θα μπορούσα να ξαναπάω στον ίδιο για να μου συνταγογραφήση τα φάρμακα , μου είπε πως η διαδικασία άλλαξε και ότι πλέον τα φαρμακα θα μου τα συνταγογραφεί ο γιατρός που μου κάνει την εξωσωματική...

Πήρα τηλ στο κέντρο που θα πάω και μου το επιβεβαίωσαν...

Candy1979 εσύ που όπως βλέπω πήγες πρόσφατα, ποιος σου έγραψε τα φάρμακα..?

Επίσης πόσο χρόνο απαιτεί η διαδικασία...?

Εχω ραντεβου στις 9:30 το πρωί κ λέω να πεταχτώ από τη δουλεια μου,,

Αν ειναι να μεσημεριάσω καλύτερα να ζητησω άδεια...

 

Εχω φωτοτυπήσει όλες τις εξετάσεις μου, αλλα μου ειναι αδιανόητο πως θα κρατήσουν την πρωτότυπη σαλπιγγογραφία....

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τα φάρμακα πρώτη φορά το ακούω..ας απαντήσει κάποια κοπέλα.

 

Για τη σαλπιγγογραφία γιατί αγχώνεσαι, τη γνωμάτευση θα κρατήσουν μόνο, την οποία θα έχεις στο αρχείο σου από την φωτοτυπία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα εύχομαι σε όλες..!!

 

Χθες πήγα σε γυναικολόγο του ΙΚΑ και μου έδωσε το παραπεμτικό προς την επιτροπή...

Ολα οκ..

Οταν τον ρώτησα αν θα μπορούσα να ξαναπάω στον ίδιο για να μου συνταγογραφήση τα φάρμακα , μου είπε πως η διαδικασία άλλαξε και ότι πλέον τα φαρμακα θα μου τα συνταγογραφεί ο γιατρός που μου κάνει την εξωσωματική...

Πήρα τηλ στο κέντρο που θα πάω και μου το επιβεβαίωσαν...

Candy1979 εσύ που όπως βλέπω πήγες πρόσφατα, ποιος σου έγραψε τα φάρμακα..?

Επίσης πόσο χρόνο απαιτεί η διαδικασία...?

Εχω ραντεβου στις 9:30 το πρωί κ λέω να πεταχτώ από τη δουλεια μου,,

Αν ειναι να μεσημεριάσω καλύτερα να ζητησω άδεια...

 

Εχω φωτοτυπήσει όλες τις εξετάσεις μου, αλλα μου ειναι αδιανόητο πως θα κρατήσουν την πρωτότυπη σαλπιγγογραφία....

 

Poeta θα σου κρατησουν τα πρωτοτυπα γι'αυτο βγαλε φωτοτυπιες σε ολα. Στη σαλπιγγογραφια κρατανε μονο το χαρτι. Ως Αναφορα την ωρα σε ολους 9:30 λενε και πας εκει και ειναι 20 ατομα. υπαρχει ενα χαρτι που εχει γραμμενα τα ονοματα απεξω και ακολουθειτε αυτη η σειρα. Kαλη επιτυχια ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτό με τα φάρμακα πρώτη φορά το ακούω..ας απαντήσει κάποια κοπέλα.

 

Για τη σαλπιγγογραφία γιατί αγχώνεσαι, τη γνωμάτευση θα κρατήσουν μόνο, την οποία θα έχεις στο αρχείο σου από την φωτοτυπία

 

τα φαρμακα στα γραφει και ο γυναικολογος του κεντρου εφοσον ανηκει στον εοππυ.

Link to comment
Share on other sites

Για τα φάρμακα:

 

Μου είχαν ετοιμάσει βεβαίωση για τα φάρμακα που θα χρειαστώ για να περάσω από επιτροπή, τόσο στο προηγούμενο κέντρο, όσο και στο κέντρο που τελικά έκανα την προσπάθεια.

Και η βεβαίωση αυτή είναι ΑΣΧΕΤΗ με ΕΟΠΥΥ.

Βέβαια η επιτροπή με έκοψε (για την ακρίβεια μου ανέβαλε το ραντεβού για 2 μήνες) και δεν έφτασαν να κοιτάξουν τα φάρμακα, αλλά είμαι σίγουρη ότι η διαδικασία είναι αυτή. Μετά κάτι γίνεται (νομίζω σου σφραγίζουν το χαρτί με τα φάρμακα που θα χρειαστείς ) και πηγαίνεις με το εγκεκριμένο πλέον και στα συνταγογραφούν ηλεκτρονικά και κατόπιν στα ειδικά φαρμακεία του ΙΚΑ.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

χθες πέρασα απο την επιτροπή Θεσ/νίκης. Γινόταν πανικός! ήμασταν καμια πενηνταριά άτομα (αλλοι με ραντεβού-αλλοι χωρίς). Απο τις 9 που μας είπαν εγω τέλειωσα απο κει κατα τις 11.

 

Το μόνο χαρτί που μου κράτησαν ήταν το παραπεμπτικο του γιατρού του ΙΚΑ. Επειδη ήμον απο τις τελευταίες οι γιατροί της επιτροπής ήταν εκνευρισμένοι (επειδη ημασταν πολλές) και επειδή οι "καημενοι" είχαν κουραστεί και ήθελαν να φύγουν :mad: , τα χαρτιά μου ισα που τα κοιταξαν, δεν με ρώτησαν τίποτα απολυτώς και με ξεπέταξαν σε 1-2 λεπτα, ενω τους πρωτους τους κρατουσαν κανα δεκάλεπτο...

Απ ότι εμαθα κι απο τις άλλες κοπέλες η επιτροπή της θεσ/νικης ειναι πιο χαλαροι απο της Αθήνας. Μια κοπέλα που την είχαν κοψει στην Αθήνα (την προηγουμενη βδομαδα) για ηλίθιο λογο, την περασαν χθες χωρις πολλά-πολλά..

 

Το μαρτύριο για μένα (και για άλλα 2 ζευγάρια που γνωρισα εκει και τρεχαμε μαζι σαν τους χαζους...) ήταν τι γίνεται μετά την επιτροπή... επρεπε να πάμε σε γιατρό του ΙΚΑ για να μας γράψει τα φάρμακα και οχι σε οποιονδήποτε του ΕΟΠΥΥ. πάμε όλοι μαζι στο ικα Πυλης αξιου για να βρουμε τον γιατρό... που είναι ο γιατρός? ΄λειπει με άδεια... οχι ρε γμτ δεν πειράζει λέμε θα πάμε σε αλλο ΙΚΑ... παμε στο αλλο ΙΚΑ . βρισκουμε τον γιατρο, Τι? κι εσεις φάρμακα για εξωσωματική θέλετε?? ΑΑΑ ΟΧΙ δεν μπορώ να σας τα γραψω, έγραψα πολλά σήμερα (μας λέει θυμωμένα)

- μα... σας παρακαλούμε δεν μένουμε θεσ/νικη, δεν μπορουμε να έρθουμε άλλη μερα (λέμε εμείς)

-Να πάτε σε άλλο ΙΚΑ.

Τελοσπάντων φεύγουμε κα απο κει (με κατι νευρα...) και πάμε στο ΙΚΑ Καλαμαριάς. Η ώρα είναι 12:15. Βρισκουμε τον γιατρό ο οποίος αρνειται κι αυτος να μας τα γράψει γιατι λέει σχόλασε στις 12:00. ! τραγικο... του εξηγούμε την ολη κατάσταση, οτι τρεχουμε σαν τους χαζους απο εδω κι απο 'κει και με τα πολλά πολλά τον ψήνουμε και μας τα γ΄ραφει. Ηθελα να βάλω τα κλάματα. Αληθεια σας λέω. να καθομαι να παρακαλαω τον κάθε μ@λκ για να μου βάλει μια κ@λοσφραγιδα λες και ζητήσαμε τιποτα το τρομερο... ενα χερι ξύλο που το θελουν ολοι... η ωρα πήγε 12:45 και μαθαίνουμε οτι το φαρμακείο του ΙΚΑ κλείνει στη 13:00. Αντε παλι 'αγχος και τρέξιμο, αντε πάλι στο κέντρο της θεσ/νικης 13;10 είμαστε εκει, τα πήραμε και φύγαμε!!! τοση ταλαιπωρία και τοσο΄άγχος δεν το φανταζόμουνα....

Qhtop3.png
Link to comment
Share on other sites

χθες πέρασα απο την επιτροπή Θεσ/νίκης. Γινόταν πανικός! ήμασταν καμια πενηνταριά άτομα (αλλοι με ραντεβού-αλλοι χωρίς). Απο τις 9 που μας είπαν εγω τέλειωσα απο κει κατα τις 11.

 

Το μόνο χαρτί που μου κράτησαν ήταν το παραπεμπτικο του γιατρού του ΙΚΑ. Επειδη ήμον απο τις τελευταίες οι γιατροί της επιτροπής ήταν εκνευρισμένοι (επειδη ημασταν πολλές) και επειδή οι "καημενοι" είχαν κουραστεί και ήθελαν να φύγουν :mad: , τα χαρτιά μου ισα που τα κοιταξαν, δεν με ρώτησαν τίποτα απολυτώς και με ξεπέταξαν σε 1-2 λεπτα, ενω τους πρωτους τους κρατουσαν κανα δεκάλεπτο...

Απ ότι εμαθα κι απο τις άλλες κοπέλες η επιτροπή της θεσ/νικης ειναι πιο χαλαροι απο της Αθήνας. Μια κοπέλα που την είχαν κοψει στην Αθήνα (την προηγουμενη βδομαδα) για ηλίθιο λογο, την περασαν χθες χωρις πολλά-πολλά..

 

Το μαρτύριο για μένα (και για άλλα 2 ζευγάρια που γνωρισα εκει και τρεχαμε μαζι σαν τους χαζους...) ήταν τι γίνεται μετά την επιτροπή... επρεπε να πάμε σε γιατρό του ΙΚΑ για να μας γράψει τα φάρμακα και οχι σε οποιονδήποτε του ΕΟΠΥΥ. πάμε όλοι μαζι στο ικα Πυλης αξιου για να βρουμε τον γιατρό... που είναι ο γιατρός? ΄λειπει με άδεια... οχι ρε γμτ δεν πειράζει λέμε θα πάμε σε αλλο ΙΚΑ... παμε στο αλλο ΙΚΑ . βρισκουμε τον γιατρο, Τι? κι εσεις φάρμακα για εξωσωματική θέλετε?? ΑΑΑ ΟΧΙ δεν μπορώ να σας τα γραψω, έγραψα πολλά σήμερα (μας λέει θυμωμένα)

- μα... σας παρακαλούμε δεν μένουμε θεσ/νικη, δεν μπορουμε να έρθουμε άλλη μερα (λέμε εμείς)

-Να πάτε σε άλλο ΙΚΑ.

Τελοσπάντων φεύγουμε κα απο κει (με κατι νευρα...) και πάμε στο ΙΚΑ Καλαμαριάς. Η ώρα είναι 12:15. Βρισκουμε τον γιατρό ο οποίος αρνειται κι αυτος να μας τα γράψει γιατι λέει σχόλασε στις 12:00. ! τραγικο... του εξηγούμε την ολη κατάσταση, οτι τρεχουμε σαν τους χαζους απο εδω κι απο 'κει και με τα πολλά πολλά τον ψήνουμε και μας τα γ΄ραφει. Ηθελα να βάλω τα κλάματα. Αληθεια σας λέω. να καθομαι να παρακαλαω τον κάθε μ@λκ για να μου βάλει μια κ@λοσφραγιδα λες και ζητήσαμε τιποτα το τρομερο... ενα χερι ξύλο που το θελουν ολοι... η ωρα πήγε 12:45 και μαθαίνουμε οτι το φαρμακείο του ΙΚΑ κλείνει στη 13:00. Αντε παλι 'αγχος και τρέξιμο, αντε πάλι στο κέντρο της θεσ/νικης 13;10 είμαστε εκει, τα πήραμε και φύγαμε!!! τοση ταλαιπωρία και τοσο΄άγχος δεν το φανταζόμουνα....

 

ΑΙΣΧΟΣ!!!

 

Συγχαρητήρια για τις αντοχές τις δικές σου και των άλλων κοριτσιών.

 

Εύχομαι (για ευχάριστο λόγο) να μην ξαναχρειαστείς ποτέ κανέναν από αυτούς τους ακατονόμαστους

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

χθες πέρασα απο την επιτροπή Θεσ/νίκης. Γινόταν πανικός! ήμασταν καμια πενηνταριά άτομα (αλλοι με ραντεβού-αλλοι χωρίς). Απο τις 9 που μας είπαν εγω τέλειωσα απο κει κατα τις 11.

 

Το μόνο χαρτί που μου κράτησαν ήταν το παραπεμπτικο του γιατρού του ΙΚΑ. Επειδη ήμον απο τις τελευταίες οι γιατροί της επιτροπής ήταν εκνευρισμένοι (επειδη ημασταν πολλές) και επειδή οι "καημενοι" είχαν κουραστεί και ήθελαν να φύγουν :mad: , τα χαρτιά μου ισα που τα κοιταξαν, δεν με ρώτησαν τίποτα απολυτώς και με ξεπέταξαν σε 1-2 λεπτα, ενω τους πρωτους τους κρατουσαν κανα δεκάλεπτο...

Απ ότι εμαθα κι απο τις άλλες κοπέλες η επιτροπή της θεσ/νικης ειναι πιο χαλαροι απο της Αθήνας. Μια κοπέλα που την είχαν κοψει στην Αθήνα (την προηγουμενη βδομαδα) για ηλίθιο λογο, την περασαν χθες χωρις πολλά-πολλά..

 

Το μαρτύριο για μένα (και για άλλα 2 ζευγάρια που γνωρισα εκει και τρεχαμε μαζι σαν τους χαζους...) ήταν τι γίνεται μετά την επιτροπή... επρεπε να πάμε σε γιατρό του ΙΚΑ για να μας γράψει τα φάρμακα και οχι σε οποιονδήποτε του ΕΟΠΥΥ. πάμε όλοι μαζι στο ικα Πυλης αξιου για να βρουμε τον γιατρό... που είναι ο γιατρός? ΄λειπει με άδεια... οχι ρε γμτ δεν πειράζει λέμε θα πάμε σε αλλο ΙΚΑ... παμε στο αλλο ΙΚΑ . βρισκουμε τον γιατρο, Τι? κι εσεις φάρμακα για εξωσωματική θέλετε?? ΑΑΑ ΟΧΙ δεν μπορώ να σας τα γραψω, έγραψα πολλά σήμερα (μας λέει θυμωμένα)

- μα... σας παρακαλούμε δεν μένουμε θεσ/νικη, δεν μπορουμε να έρθουμε άλλη μερα (λέμε εμείς)

-Να πάτε σε άλλο ΙΚΑ.

Τελοσπάντων φεύγουμε κα απο κει (με κατι νευρα...) και πάμε στο ΙΚΑ Καλαμαριάς. Η ώρα είναι 12:15. Βρισκουμε τον γιατρό ο οποίος αρνειται κι αυτος να μας τα γράψει γιατι λέει σχόλασε στις 12:00. ! τραγικο... του εξηγούμε την ολη κατάσταση, οτι τρεχουμε σαν τους χαζους απο εδω κι απο 'κει και με τα πολλά πολλά τον ψήνουμε και μας τα γ΄ραφει. Ηθελα να βάλω τα κλάματα. Αληθεια σας λέω. να καθομαι να παρακαλαω τον κάθε μ@λκ για να μου βάλει μια κ@λοσφραγιδα λες και ζητήσαμε τιποτα το τρομερο... ενα χερι ξύλο που το θελουν ολοι... η ωρα πήγε 12:45 και μαθαίνουμε οτι το φαρμακείο του ΙΚΑ κλείνει στη 13:00. Αντε παλι 'αγχος και τρέξιμο, αντε πάλι στο κέντρο της θεσ/νικης 13;10 είμαστε εκει, τα πήραμε και φύγαμε!!! τοση ταλαιπωρία και τοσο΄άγχος δεν το φανταζόμουνα....

 

κοριτσι τωρα με τρομαζεις γι αυτα που γραφεις για τα φαρμακα. γιατι επρεπε να πας σε γιατρο του ικα θεσ/κης να σου γραψει τα φαρμακα κι οχι σε γιατρο του ικα λαρισας;; εγω νομιζω οτι τα γραφουμε σε γιατρο του ικα της πολης μας, στη συνεχεια παμε στο ικα-εταμ στης περιοχης μας και τα παραγγελνουμε και ερχονται μετα απο καποιες μερες... λαθος εντυπωση εχω;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο τη στιγμη που παρεις την έγκριση της επιτροπής σε ποσο καιρο πρέπει να παρεις τα φαρμακα και να κανεις την 1η προσπαθεια;

Εγω συγκεκριμενα περναω επιτροπή στις 15-6. Λιγες μερες πιο πριν σκεφτομαι να παρω τα φαρμακα με προκληση ωορρηξιας αλλά το κακο ειναι ότι δεν μου φτανουν οι 3000 μοναδες. Χρειάζομαι ένα ακομα πουρεγκον. Αφου παρω λοιπόν τα φαρμακα για προκληση ωορρηξιας μπορω να παρω καπακι και τα φαρμακα από την επιτροπή ή πρέπει να υπαρχει χρονική αποσταση μεταξυ των δυο;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι τωρα με τρομαζεις γι αυτα που γραφεις για τα φαρμακα. γιατι επρεπε να πας σε γιατρο του ικα θεσ/κης να σου γραψει τα φαρμακα κι οχι σε γιατρο του ικα λαρισας;; εγω νομιζω οτι τα γραφουμε σε γιατρο του ικα της πολης μας, στη συνεχεια παμε στο ικα-εταμ στης περιοχης μας και τα παραγγελνουμε και ερχονται μετα απο καποιες μερες... λαθος εντυπωση εχω;;

 

 

ο γιατρός μου μου είπε να τα πάρω κατευθείαν απο θεσ/νικη.. γιατι απο Λάρισα θα καθυστερούσαν αρκετα... να σου πώ την αλήθεια αν ήξερα οτι θα τραβουσα όλα αυτά θα τα έπερνα απο εδω κι ας εχανα αυτον τον μήνα..

Qhtop3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που παρεις την έγκριση της επιτροπής σε ποσο καιρο πρέπει να παρεις τα φαρμακα και να κανεις την 1η προσπαθεια; ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ-ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΙΚΑ ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ.

Εγω συγκεκριμενα περναω επιτροπή στις 15-6. Λιγες μερες πιο πριν σκεφτομαι να παρω τα φαρμακα με προκληση ωορρηξιας αλλά το κακο ειναι ότι δεν μου φτανουν οι 3000 μοναδες. Χρειάζομαι ένα ακομα πουρεγκον. Αφου παρω λοιπόν τα φαρμακα για προκληση ωορρηξιας μπορω να παρω καπακι και τα φαρμακα από την επιτροπή ή πρέπει να υπαρχει χρονική αποσταση μεταξυ των δυο;

ΤΩΡΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...ΑΜΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΜΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?Η ΜΗΠΩΣ ΟΧΙ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Σήμερα πέρασα από επιτροπή ΙΚΑ ατην Αθήνα...!

 

Ευτυχώς με πέρασαν..!!!!

Και λέω ευτυχώς γιατί πολλές κοπέλες πριν από εμένα τις έκοψαν.....:(

 

Από τα δικαιολογητικά ΔΕΝ μου κράτησαν τα πρωτότυπα αλλά τις φωτοτυπίες....

Βέβαια είχα μαζί μου κ τα πρωτότυπα αλλά τους έδωσα τα φωτοτυπημενα κ αυτά κρατήσαν...

 

Το Φαρμακείο στην Νέα Ιωνία μήπως γνωρίζετε αν είναι ανοιχτό κ απογεύματα...?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Σήμερα πέρασα από επιτροπή ΙΚΑ ατην Αθήνα...!

 

Ευτυχώς με πέρασαν..!!!!

Και λέω ευτυχώς γιατί πολλές κοπέλες πριν από

Βέβαια είχα μαζί μου κ τα πρωτότυπα αλλά τους έδωσα τα φωτοτυπημενα κ αυτά κρατήσαν...

 

Το Φαρμακείο στην Νέα Ιωνία μήπως γνωρίζετε αν είναι ανοιχτό κ απογεύματα...?

 

Δευτέρα τριτη Πέμπτη μέχρι τις 19:00 το ξέρω σίγουρα γιατί πηγα εχθές!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω ραντεβού με την επιτροπή 27-06, το οποίο και θα ακυρώσω. Μήπως ενδιαφέρεται καμιά κοπέλα (δεν ξέρω βέβαια αν γίνεται, θα ρωτήσουμε) να πάει στη θέση μου?

Θα χαιρόμουνα να εξυπηρετήσω να μην πάει χαμένο...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...ΑΜΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΜΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?Η ΜΗΠΩΣ ΟΧΙ?

 

 

εγω είχα πάρει τον Απρίλιο για σπερματέγχυση και πέρασα επιτροπή την προηγούμενη βδομάδα.

Qhtop3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...