Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

Καλημέρα σας!!

Καλό σας βρήκα! Είμαι μητέρα 3 παιδιών 12, 8 και 5. Πόσο χάρικα να διαβάσω τόσες πληροφορίες και συμβουλές εδώ στο φόρουμ. Ελπίζω να μπορέσω και εγώ να βοηθήσω με κάποιες συμβουλές αλλά και να ζητήσω! :cool::-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας!!

Καλό σας βρήκα! Είμαι μητέρα 3 παιδιών 12, 8 και 5. Πόσο χάρικα να διαβάσω τόσες πληροφορίες και συμβουλές εδώ στο φόρουμ. Ελπίζω να μπορέσω και εγώ να βοηθήσω με κάποιες συμβουλές αλλά και να ζητήσω! :cool::-P

Καλώς όρισες Christiana3!!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.. Υγεία, αγάπη και ευτυχία σε όλους σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα χαιρομαι που γινομαι μελος στο forum πολυ.ειμαι μητερα δυο αγοριων 11 και 3,διδασκω ξενες γλωσσες και θα χαρω να δινω και να μου δινουν χρησιμες πληροφοριες για καλλιτερη ζωη που παντα αναζητουμε.καλο υπολοιπο καλοκαιριου

:)καμπανουλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ο Μανώλης και σε λίγες ημέρες ή εβδομάδες θα γίνω για πρώτη φορά μπαμπάς! Το forum έχει βοηθήσει εμένα και τη σύζυγό μου σε πολλά θέματα και θέλω να σας ευχαριστήσω, διαχειριστές και χρήστες, για αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!:D με λενε Στεφανια κ ειμαι καινουρια κ πολυ χαρουμενη που απο εδω και περα θα ειμαι κοντα σας!ευχομαι σ οσες ειναι ηδη μανουλες να χαιρεστε τα παιδακια σας κ σ οσες τ επιθυμειτε να αποκτησετε συντομα!!!:Dσας διαβαζα καιρο κ τλκ αποφασισα να γραφτω κ εγω εδω!:D ειμαι 20,5 με σοβαρη σχεση και ευχομαι κ εγω καποια στιγμη να αγωνιω οπως κ εσεις για πολλα ομορφα περιστατικα!:D:Dφιλακια πολλα και ευχομαι να τα λεμε συντομα απο δω κ περα!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα ειμαι νεο μελος λεγομαι Μαντω κ εχω μια κορουλα 2,5 μηνων τη θηλαζω αποκλειστικα κ τωρα που ηρεμησαμε λιγο ειπα να γραφτω στο φορουμ μιας κ σε πολυ δυσκολες ωρες κ μερες που περασαμε (με κολικους αλλεργιες αυπνιες κτλ ) το φορουμ ηταν για μενα μια παρηγορια οτι δεν ειμαι η μονη που τα περναω!!!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο εμένα :D . Διανύω την 27η εβδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης και είπα να στείλω και γω κάτι γιατί μπαινω εδω και καιρό και διαβάζω για ότι με απασχολεί και η αλήθεια είναι οτι το φορουμ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. Νιώθω λίγο χαμένη εδω μέσα, προσπάθησα πολύ ώρα μέχρι να καταφέρω να βρώ που να γράψω για να ξεκινήσω και γω να επικοινωνώ κάπως μαζί σας.. ελπίζω να το κάνω σωστά και να εξοικειωθώ σιγά σιγά. κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.:) Θα χαρώ να σας γνωρίσω και να ανταλλάζουμε γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασσσ!!!! ειμαι 20 ετων!!! το φετινο καλοκαιρι τα εφταξα με ενα παιδι και ηρ8αμε αρκετεσ φορεσ πολυ κοντα!!!! το 8εμα ειναι οτι παντα χρησιμοποιουσαμε προφυλα3εισ αλλα πολλεσ φορεσ στην αρχη τησ πραξησ εμπαινε λιγο ( ουτε το μισο) χωωρισ προφυλακτικοο!!! επρεπε να μου εχει ερ8ει περιοδοσ εδω και μια εβδομαδαα αρχιζω και ανησυχω!!!!πειτε μου την γνωμη σασ σασ παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι, και καλο μηνα!

Καλως σας βρηκα!

Με τον αντρα μου εδω και πολυ λιγο καιρο, ουτε μηνα δηλ, εχουμε σταματησει να παιρνουμε προφυλαξεις, μιας και αποφασισαμε να κανουμε και μεις ενα μωρακι.

Θα σας χρειαστω αρκετα, θα εχουμε πολλα να πουμε.

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο μεσημερι, και καλο μηνα!

Καλως σας βρηκα!

Με τον αντρα μου εδω και πολυ λιγο καιρο, ουτε μηνα δηλ, εχουμε σταματησει να παιρνουμε προφυλαξεις, μιας και αποφασισαμε να κανουμε και μεις ενα μωρακι.

Θα σας χρειαστω αρκετα, θα εχουμε πολλα να πουμε.

Φιλακια

 

Καλως μας ηρθες!Ευχομαι συντομα να δημοσιευεις τα θεματα σου στην κατηγορια ''ειμαι εγκυος''.Καλο μηνα!! :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασσσ!!!! ειμαι 20 ετων!!! το φετινο καλοκαιρι τα εφταξα με ενα παιδι και ηρ8αμε αρκετεσ φορεσ πολυ κοντα!!!! το 8εμα ειναι οτι παντα χρησιμοποιουσαμε προφυλα3εισ αλλα πολλεσ φορεσ στην αρχη τησ πραξησ εμπαινε λιγο ( ουτε το μισο) χωωρισ προφυλακτικοο!!! επρεπε να μου εχει ερ8ει περιοδοσ εδω και μια εβδομαδαα αρχιζω και ανησυχω!!!!πειτε μου την γνωμη σασ σασ παρακαλω

 

Δεν νομιζω οτι με αυτον τον τροπο θα μπορουσε να προκυψει εγκυμοσυνη.Ισως σου αργει λογω αναστατωσης.Ωστοσο μιας και απ οτι καταλαβαινω ακομα δεν θελεις να γινεις μανουλα και επειδη υπαρχουν και μεταδοτικες ασθενειες να εισαι πιο προσεκτικη μιας και αφορα τη ζωη σου.Σου ευχομαι τα καλυτερα!Καλο μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα :D . Διανύω την 27η εβδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης και είπα να στείλω και γω κάτι γιατί μπαινω εδω και καιρό και διαβάζω για ότι με απασχολεί και η αλήθεια είναι οτι το φορουμ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. Νιώθω λίγο χαμένη εδω μέσα, προσπάθησα πολύ ώρα μέχρι να καταφέρω να βρώ που να γράψω για να ξεκινήσω και γω να επικοινωνώ κάπως μαζί σας.. ελπίζω να το κάνω σωστά και να εξοικειωθώ σιγά σιγά. κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.:) Θα χαρώ να σας γνωρίσω και να ανταλλάζουμε γνώμες.

Κι εγω ειχα ζοριστει λιγο στην αρχη ,σιγα σιγα ομως εβγαλα ακρη και καταλαβα πως ειναι πολυ πρακτικος ο τροπος που ειναι οργανωμενη η σελιδα.Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και ενα γερο μωρακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Σας διαβαζω καιρο και σημερα ειπα να κανω εγγραφη.Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα.Με τον καλο μου ξεκινησαμε προσπαθειες στον περασμενο μηνα.Η περιοδος μου ερχεται συνηθως στις 34 μερες,εχω καθυστερηση περιπου καθε 6μηνο για 8-9 μερες οταν αλλαζει ο κυκλος μου.Τον περασμενο μηνα ειχα καθυστερηση μονο μια μερα.Τωρα εχω καθυστερηση 6 μερες δηλαδη ειμαι στις 36 μερες.Την δευτερη και την τριτη μερα καθυστερησης εκανα τα hometest και εδειξαν αρνητικα.Εχτες παρατηρησα οτι φαινοντουσαν πιο πολυ οι φλεβες μου στο στηθος.Επισης εδω και μια εβδομαδα με ποναει η μεση μου.Χοριακη δεν θελω να κανω ακομα για να μην απογοητευτω αφου τα τεστ βγηκαν αρνητικα.Εσεις τι λετε?Συγνωμη αν σας κουρασα.

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Σας διαβαζω καιρο και σημερα ειπα να κανω εγγραφη.Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα.Με τον καλο μου ξεκινησαμε προσπαθειες στον περασμενο μηνα.Η περιοδος μου ερχεται συνηθως στις 34 μερες,εχω καθυστερηση περιπου καθε 6μηνο για 8-9 μερες οταν αλλαζει ο κυκλος μου.Τον περασμενο μηνα ειχα καθυστερηση μονο μια μερα.Τωρα εχω καθυστερηση 6 μερες δηλαδη ειμαι στις 36 μερες.Την δευτερη και την τριτη μερα καθυστερησης εκανα τα hometest και εδειξαν αρνητικα.Εχτες παρατηρησα οτι φαινοντουσαν πιο πολυ οι φλεβες μου στο στηθος.Επισης εδω και μια εβδομαδα με ποναει η μεση μου.Χοριακη δεν θελω να κανω ακομα για να μην απογοητευτω αφου τα τεστ βγηκαν αρνητικα.Εσεις τι λετε?Συγνωμη αν σας κουρασα.

 

Foroulina καταρχην σου ευχομαι συντομα να αποκτησεις μωρακι!:D αφου εχεις κυκλο 34 μερες κ εχεις καθυστερηση 6 μερες πως βρισκεσαι στην 36 μερα??μηπως δν καταλαβα κατι εγω...οι φλεβες στο στηθος συνηθως ειναι συμπτωμα παντως!μπορει να προκειται για καθυστερημενη συλληψη και γι αυτο τα τεστ να μην εδειξαν ακομα τιποτα...περιμενε λιγες μερες ακομα και μετα κανε χοριακη...ειναι η καλυτερη λυση με σιγουρο αποτελεσμα!;) παντως και αυτη την φορα να μην εγινε τιποτα σκεψου οτι ειναι η πρωτη προσπαθεια..λιγες τα καταφερνουν με την πρωτη!;):-)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.Μμμμ ναι οντως σε μπερδεψα λιγακι...Συνηθως εχω κυκλο 34 μερες...δλδ λες σημερα να μετραω 2 μερες καθυστερησης και οχι 6?Τον περασμενο μηνα μου ηρθε 31 μερες.Λες επειδη ξεκινησαμε τις προσπαθειες γι' αυτο εχω ανωμαλια στον κυκλο μου?

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.Μμμμ ναι οντως σε μπερδεψα λιγακι...Συνηθως εχω κυκλο 34 μερες...δλδ λες σημερα να μετραω 2 μερες καθυστερησης και οχι 6?Τον περμασμενο μηνα μου ηρθε 31 μερες.Λες επειδη ξεκινησαμε τις προσπαθειες γι' αυτο εχω ανωμαλια στον κυκλο μου?

 

:D δν πειραζει καλε!παντα μετραμε τον μεγαλυτερο κυκλο για να υπολογισουμε την καθυστερηση...φαντασου εγω πρεπει να λαμβανω υποψη 38 μερες:shock: οποτε ναι αφου συνηθως σου ερχεται στς 34 μετρας 2 μερες καθυστερησης!! Κοιτα υπαρχει περιπτωση να καθυστερει και απο αυτο...γιατι το σπερμα προκαλει στις αρχες-απο οσο ξερω τουλαχιστον-μια μικρη διαταραχη...ηταν η πρωτη φορα που εγινε ελευθερα?ο πρωτος μηνας?(εννοω τελειως ελςυθερα:rolleyes:)...ηηηη μπορει να ειναι και μπεμπεεεε;):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαμε τον ιουλιο αλλα χασαμε τις γονιμες μερες γιατι ειχα κανει εξετασεις προγεννητικου ελεγχου και και ειχα ουρεοπλασμα και επαιρνα αντιβιωση...ετσι περιμενα να ξανακανω την εξεταση για να δω αν εφυγε και μετα θα ξεκινουσαμε προσπαθειες...ουσιαστικα ξεκινησαμε τον περασμενο μηνα.Εσυ?κανεις και εσυ προσπαθειες για μπεμπινι???

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαμε τον ιουλιο αλλα χασαμε τις γονιμες μερες γιατι ειχα κανει εξετασεις προγεννητικου ελεγχου και και ειχα ουρεοπλασμα και επαιρνα αντιβιωση...ετσι περιμενα να ξανακανω την εξεταση για να δω αν εφυγε και μετα θα ξεκινουσαμε προσπαθειες...ουσιαστικα ξεκινησαμε τον περασμενο μηνα.Εσυ?κανεις και εσυ προσπαθειες για μπεμπινι???

 

Ολα καλα με τις εξετασεις??ρωτησα γιατι λενε πως σαν πρωτη φορα ο οργανισμος κ ειδικα η μητρα παθαινει ενα 'σοκ'!(απο τ σπερμα...)..αα εχετε μπει εντατικα στις προσπαθειες ε?:D ευχομαι να αποδωσουν συντομαι!η μαλλον να εχουν αποδωσει ηδηη:D

Εγω δεν κανω προσπαθεια ακριβως...τ εχουμε παρει στο χαλαρο...ποτε ελευθερα ποτε με τραβηγμα κ αν ερθει καλοδεχουμενο!δεν το κυνηγαμε αλλα δεν το αποφευγουμε κιολας!και ο λογος να σου πω την αληθεια ειναι ο οικονομικος..ο συντροφος δεν εχει σταθερο εισοδημα κ εγω σπουδαζω ακομα(αλλο πικρο θεμα αυτο της σχολης:cry:) ..οποτε καταλαβαινεις...κ εγω στν αναμονη ειμαι ομως..το σαββατο ειναι οι 28 μερες..εχω λιγο κουλα συμπτωματα απο πολυ νωρις π με εχουν βαλει σε σκεψεις..θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου πω την αληθεια το θελω παρα πολυ!οπως και ο συντροφος μ!ειμαστε πολυ ψημενοι πανω σε αυτο το θεμα...αφου μου λεει μακαρι να ειχαμε ηδη...αλλα βλεπεις ανασταλτικος παραγοντας το οικονομικο...ομως θα χαιρομασταν πολυ!βεβαια αν ξεκινουσαμε προσπαθειες εντατικα φοβαμαιβοτι θα αγχωνομουν πολυ...ειμαι γενικα τυπος που το αγχις το εχω στν τσεπη..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...