Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!θελω την βοήθεια σας..τελευταία περίοδος ήταν στις 19-5 με κύκλο 26-27-28-29 ημερών.περιμενα γύρω στις 15 του μήνα να αδιαθετησω αλλα τίποτα ακόμα.εκανα χθες τεστ βγήκε αρνητικό κ σήμερα έκανα χοριακη επίσης αρνητική.καθε μήνα μια βδομάδα πριν την περίοδο πρηζοταν το στήθος μου,αυτή την φορά τίποτα κ εχω έντονους πόνους χαμηλά.μεταω ήδη 32 μέρες απο την τελευταία μου περίοδος.λετε η χοριακη να μην έχει ανιχνεύσει ακόμα την εγκυμοσύνη;

 

εξαρταται ποτε εγινε η εμφυτευση αν αργησε ναι μπορει να μην το ανιχνευσει ισος ειναι καλυτερα να κλεισεις ραντεβου με τον γιατρο σου :D

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πότε νέκανες τεστ; έδειξε με την πρώτη; είχα τελευταία περίοδο στις 30/5, αλλά δεν μου κράτησε μέρες.. Τι να κάνω;

 

Έκανα δυο τεστ το ενα τη μέρα που περίμενα όχι με πρωινά ουρά βγήκε αρνητικο άλλο ενα την επόμενη το πρωί πάλι αρνητικο. Μάλιστα απο αυτά που λένε το ανιχνεύουν 6 μέρες πριν την περίοδο αλλά δεν... Όμως επειδή ήμουν σίγουρη έκανα κ ενα άλλο άλλης εταιρίας την επόμενη κ βγήκε καραμπαμ θετικο. Υπομονή το ξέρω ειναι πολύ δύσκολο. Πόσο μεγάλος ειναι ο κύκλος σου?ποτε περιμένεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου. Να σας ζήσει η μικρή σας ! Το άγχος μου ειναι αν η ενδομητριωση μπορεί να ευθύνεται για αποβολες η απλά ήταν όντως τυχαίο γεγονός όπως συμβαίνει σε πολλές κοπέλες. Θα δείξει.ειναι κουλό πως οι γυναίκες όλες μας πριν αποφασίσουμε να κάνουμε παιδάκι το παίζουμε έξυπνες κ λέμε στις φίλες που προσπαθούν να μην αγχονονται κ όταν έρχεται η ωρα μας κάνουμε χειρότερα. Ουφ δεν φαντάζεστε πως ειμαι.την πρωτη φορά δεν πίστευα πως μπορεί κάτι να παει στραβά κ ήμουν τόσο χαρούμενη. Τώρα δεν μπορώ να χαρώ όλο στο κακό παει το μυαλό μου. Οπότε πάω τουαλέτα τρέμω μήπως δώσει αιμα. Εσύ τι λες να κάνω χοριακη η να πάω κατευθείαν στο γιατρό;

 

δεν φανταζεσαι ποσο σε νιωθω

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν φανταζεσαι ποσο σε νιωθω

 

Αντιγονη μου είχες παρόμοια εμπειρία;Ο φαρμακοποιός μου εχει πλάκα μου λέει χθες "και θετικο να δεις εσύ δεν θα ενθουσιαστεις, θα κανείς υπομονή να περάσει το τρίμηνο τότε θα είσαι εγκυος" το ξέρω πως εν μέρη εχει δίκιο οπότε κ εγώ προσπαθώ να ειμαι συγκρατημένη. Τι να πωωωω :shock:

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται ποτε εγινε η εμφυτευση αν αργησε ναι μπορει να μην το ανιχνευσει ισος ειναι καλυτερα να κλεισεις ραντεβου με τον γιατρο σου :D

 

Καλη μου σε ευχαριστω που μου απάντησες.η τελευταία επαφή ήταν πριν 10 μέρες γι αυτο σκέφτομαι μηπως δεν πρόλαβε να ανιχνευτει..ούτε σήμερα αδιαθέτησα,33 μέρες αισίως απο την τελευταία περίοδο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργια στην παρέα σας και ελπίζω σύντομα να γίνω μανούλα. Μετά από μια άτυχη εγκυμοσύνη (εξωμήτρια κύηση με ρήξη) ξεκινάμε και πάλι προσπάθειες.

DwGVp2.png miMep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργια στην παρέα σας και ελπίζω σύντομα να γίνω μανούλα. Μετά από μια άτυχη εγκυμοσύνη (εξωμήτρια κύηση με ρήξη) ξεκινάμε και πάλι προσπάθειες.

 

Καλώς ήρθες!!!και εγω καινούργια ειμαι στην παρέα κ μανούλα ενός αγοριού 2 χρόνων!!σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να κρατηςεις ένα μωρακι στην αγκαλιά σου χωρίς πολλές προσπάθειες!!:P :p :P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου. Να σας ζήσει η μικρή σας ! Το άγχος μου ειναι αν η ενδομητριωση μπορεί να ευθύνεται για αποβολες η απλά ήταν όντως τυχαίο γεγονός όπως συμβαίνει σε πολλές κοπέλες. Θα δείξει.ειναι κουλό πως οι γυναίκες όλες μας πριν αποφασίσουμε να κάνουμε παιδάκι το παίζουμε έξυπνες κ λέμε στις φίλες που προσπαθούν να μην αγχονονται κ όταν έρχεται η ωρα μας κάνουμε χειρότερα. Ουφ δεν φαντάζεστε πως ειμαι.την πρωτη φορά δεν πίστευα πως μπορεί κάτι να παει στραβά κ ήμουν τόσο χαρούμενη. Τώρα δεν μπορώ να χαρώ όλο στο κακό παει το μυαλό μου. Οπότε πάω τουαλέτα τρέμω μήπως δώσει αιμα. Εσύ τι λες να κάνω χοριακη η να πάω κατευθείαν στο γιατρό;

 

Σε καταλαβαίνω μωρέ.. Απλά σκέψου θετικά! Εγώ αλήθεια σου λέω αυτό έκανα και μου βγήκε σε καλό! Και δε θα έλεγα ότι είχα ήρεμη εγκυμοσύνη..

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στο γιατρό..

2-4-13... Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαίνω μωρέ.. Απλά σκέψου θετικά! Εγώ αλήθεια σου λέω αυτό έκανα και μου βγήκε σε καλό! Και δε θα έλεγα ότι είχα ήρεμη εγκυμοσύνη..

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στο γιατρό..

 

Σε ευχαριστώ. Έχω λιγάκι ηρεμήσει. Το ραντεβού μου ειναι την άλλη Δευτέρα με το γιατρουλι μου. Θα σας ενημερώνω. Φιλία κ καλό Σκ :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Έχω λιγάκι ηρεμήσει. Το ραντεβού μου ειναι την άλλη Δευτέρα με το γιατρουλι μου. Θα σας ενημερώνω. Φιλία κ καλό Σκ :)

 

Ελπίζω να μας φέρεις καλά νέα...

Φιλιά!!

2-4-13... Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τι μανούλες! Είμαι μέλλουσα μανούλα στην 33 εβδομάδα πλέον πλησιάζουμε στο μεγάλο γεγονός! Είστε ένα καταπληκτικό forum που πολλές φόρες συμβουλευτικα σαν επισκέπτης.Τώρα λοιπόν ήταν καιρός να μπω και εγώ στην μεγάλη παρέα σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τι μανούλες! Είμαι μέλλουσα μανούλα στην 33 εβδομάδα πλέον πλησιάζουμε στο μεγάλο γεγονός! Είστε ένα καταπληκτικό forum που πολλές φόρες συμβουλευτικα σαν επισκέπτης.Τώρα λοιπόν ήταν καιρός να μπω και εγώ στην μεγάλη παρέα σας.

 

Καλώς ήρθες!! Με το καλό σου εύχομαι να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου και αν μπεις κι εσύ στο κλαμπ των μαμάδων!!

Εγώ έχω μια κορούλα 15 μηνών και θα ήθελα σύντομα να κάνω και το δεύτερο!

2-4-13... Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!Γέννησα και εγώ το βλασταράκι μου 9/4 και είμαι πανευτυχής!Το forum με βοήθησε τόσο στη διάρκεια της εγκυμοσύνης όσο και μετά!Ειδικά τον θηλασμό δεν θα το είχα καταφέρει αν δεν είχα διαβάσει τις εμπειρίες των υπολοίπων!Γέννησα φυσιολογικά ένα αγοράκι 2470 που τώρα είναι 6κάτι κιλάκια!!Σαςευχαριστώ που υπάρχετε και μοιράζεστε τις εμπειρίες σας,τους προβληματισμούς αλλά και τις λύσεις σε διάφορα προβλήματα!

oQhip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω και λίγο ψάχνομαι ακόμα.

Έγινα μανούλα στις 16/02/14 και με βοηθήσατε όλες πάρα πολύ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού με τις εμπειρίες και τις απόψεις σας! Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σας διαβάζω καιρό, αλλά τώρα έκανα εγραφή.

Με λένε Ηλιάνθη, είμαι αρραβωνιαμένη και προσπαθούμε περίπου 1,5 χρόνο να κάνουμε παιδάκι. Δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμη (μάλλον κάτι δεν πάει καλά), αλλά δεν το βάζουμε κάτω! Πιασμένοι χέρι-χέρι θα ξεπεράσουμε όλα τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σας διαβάζω καιρό, αλλά τώρα έκανα εγραφή.

Με λένε Ηλιάνθη, είμαι αρραβωνιαμένη και προσπαθούμε περίπου 1,5 χρόνο να κάνουμε παιδάκι. Δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμη (μάλλον κάτι δεν πάει καλά), αλλά δεν το βάζουμε κάτω! Πιασμένοι χέρι-χέρι θα ξεπεράσουμε όλα τα προβλήματα

 

kalispera!Exete kanei kapoio elegxo an ola einai entaksei?Poso etwn eisai?

Link to comment
Share on other sites

kalispera!Exete kanei kapoio elegxo an ola einai entaksei?Poso etwn eisai?

 

Καλησπέρα Νατάσα! Είμαι 31 χρονών. Έχουμε κάνει σαλπιγογραφία, υστεροσκόπηση, παρακολούθηση ωορρηξίας, ορμονικές και σπερμοδιάγραμμα. Ολα φαίνονται καλά. Το επόμενο βήμα θα είναι σπερματέγχυση (που δεν θέλω) ή εξωσωματική (που θέλω), λόγω του ότι πριν 3 χρόνια είχα κάνει χειρουργείο για ενδομητρίωση, αν και από ότε δεν ξαναεμφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια εδώ. Διαβάζω συχνά από εδώ αλλά τώρα αποφάσισα να κάνω έγγραφη. Είμαι 33 χρόνων και προσπαθώ για παιδάκι εδώ και ένα χρόνο. Έχω κάποιες απορίες αν μπορείτε να με βοηθεισετε. Ευχαριστώ παρά πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια εδώ. Διαβάζω συχνά από εδώ αλλά τώρα αποφάσισα να κάνω έγγραφη. Είμαι 33 χρόνων και προσπαθώ για παιδάκι εδώ και ένα χρόνο. Έχω κάποιες απορίες αν μπορείτε να με βοηθεισετε. Ευχαριστώ παρά πολυ

 

 

Καλώς ήρθες! Ό,τι θέλεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...